חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

כבלים של Audiomica Consequence במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

כבלים של Audiomica Consequence במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Audiomica Consequence Audiomica Consequence

ביקורת כבלים: שני דגמי כבלים של חברת Audiomica Consequence עומדים למבחן: כבל רמקולים ואינטרקונקט, איזו השפעה יש להם על הצליל ממערכת האודיו? נמר מאזין להם במבחר סגנונות מוזיקה וחוזר עם מסקנות.

כבלים והשפעה על הצליל

לכבלים יכולה להיות השפעה אדירה על הצליל. ככל שהמערכת יותר איכותית ושקופה כך השפעתם תהיה מורגשת יותר. יחד עם זאת, דרוש נסיון, ידע וכאמור, גם מערכת מספיק איכותית.

ככל שהתקדמתי בתחום האודיו כך מצאתי את עצמי משקיע יותר ויותר בכבלים, שיכוכים וגם מעמדים. למדתי עם השנים להתייחס לכבל כפי המתייחסים לכל רכיב במערכת. כאשר באתי בגישה הזו, התנסתי ובחנתי, כתבתי את המסקנות שלי מכל כבל שעבר אצלי, כך התוצאה אצלי השתנתה מקצה לקצה. לקח לי יותר משלוש שנים למצוא את הכבל עבורי וכרגע אני בעצמי במסע שידרוג כבל רמקולים - מסע בו אני נמצא כבר מעל לשנה. בוחן, שומע, מתנסה ולומד גם את המערכת שלי ומשתפר ביכולת הניתוח שלה.

בעולם אידיאלי, מערכת אודיו לא היתה זקוקה לכבלים. ואני לא מדבר על מעבר אלחוטי דרך משדר ומקלט אלא למשהו אחר, קוסמי שכזה: אני רוצה שהצליל יעבור אלי באופן מוחלט. בלי חיבורים, בלי שום דבר שיפריע לאות לעבור מהנגן, לקדם המגבר, למגבר, לרמקולים, לחלל ולאוזניים שלי. אבל אנחנו, כמו שאתם בוודאי שמים לב, לא חיים בעולם אידיאלי, לכן צריך להתפשר על העניין ובכל זאת לחבר את רכיבי המערכת בעזרת הכבלים. והם, לפחות לשיטתי, לא אמורים להשפיע - לא לחמם את הצליל, לא להבהיר אותו. כבל אמור להעביר את האות כפי שהוא. ובשביל שהוא יעשה את זה, צריך לשמוע אותו ולדעת כיצד להתייחס אליו. אם חיבור כבל מדגם מסויים מחסיר לי פרטים אך הטונאליות שלו מעולה הוא יפסל ובמקומו אחפש טונאליות דומה ללא פרטים חסרים וכן הלאה. כבלים אמורים להיות שקופים למערכת אך אין לנו את האפשרות לדעת שהם כך (בחיבור מכשירים ישיר) נכון לשנת 2015. כך אגב גם עם השאר. אך לכל אחד מרכיבי האודיו פרמטרים השמורים לו. לדוגמא שליטה ברמקול יכול לתת רק המגבר. אבל תתפלאו, כבל יכול לדפוק את היתרון הזה של המגבר ולא בטוח שתוכלו לעלות על זה. לכן, הכבלים, להבדיל מרכיבי אלקטרוניקה שונים, הם הרכיב הכי קשה לבחירה. מדוע? משום שהם משפיעים על הכל. ממיקרו פרטים ועד שליטה בכלל. מהבס מדויק ועד להדהוד מוזר בצליל. הכבל הוא ה״חידה״ הכי מורכבת במערכת אודיו. הוא יכול להישמע נפלא במערכת אחת ובינוני במערכת אחרת.

Audiomica Consequence Pearl M1
אז איך בכל זאת אני בוחן את הנושא עם המערכת שלי ומדוע עד היום לא כתבתי על כבלים? לקח לי 10 שנים של עבודה קשה, הרבה מאוד כסף והתנסות אינטנסיבית יום יומית בתחום האודיו, עד שהצלחתי להגיע למערכת שקופה, מדויקת ונטרלית מספיק, על מנת שאוכל באמת לבחון כבלים באופן הכי מקצועי שניתן.

כיום אני מרגיש שלם עם זה גם מבחינת הנסיון, הידע והיכולת להגיע למסקנות שאני יכול ״לחתום עליהן״.

הפעם אבחן כבל ששמעתי אותו מספר פעמים טרם החלטתי ממש לכתוב עליו. ביקשתי מהיבואן להעביר לי יחד עם כבל הרמקול ששמעתי גם את האינטרקונקטים. ההעדפה שלי היא תמיד לבחון סטים. וכך היה. פרט לחשמל, רכיבי המערכת שלי דיברו אחד עם השני בעזרת הכבלים של audiomica.

Audiomica Consequence

זוהי יצרנית כבלי אודיו ואביזרים לאודיו היי אנד מפולין. היצרנית מחזיקה ב-6 סדרות של כבלים ובכל אחת מהן שלל דגמים. ליצרנית מגוון רחב של כבלים ממאות שקלים בודדים ועד לסדרת הדגל (שאותה אבחן היום) ב-24,000 ש״ח לכבל רמקול מדגם Miamen בסדרת הדגל Consequence ואינטרקונקטים מאותה סידרה שנקראים Pearl.

Audiomica Consequence Miamen m1
איכות הבניה היא לעילא ולעילא. הכבלים כבדים, עטופים היטב בלבן אלגנטי, עבים יחסית, אך עיצובם אינו מיוחד למראה: על עטיפת הכבל אין עיטורים גיאומטרים, אין קבל, קופסא סודית או כל רכיב אלקטרוני אחר – אלא פשוט חוט. audiomica מצהירה באתר הרשמי שלה על שלל טכניקות שמובילות אותה לייצר את הכבלים כפי שהם. מדובר שם על סוג המתכות, רמת ה״טוהר״ וכ״ו. אבל אני לא מאלה שמתעניינים בזה יותר מידי.  בכל זאת, אעדכן אתכם שמדובר בכבלי אינטרקונקט הבנויים ממוליך בודד, בדרגת טוהר n7 שהיא בעצם הגבוהה ביותר שניתן למצוא והיא כמובן מחזיקה ב״תקן נטול חמצן״. דהיינו, שאינו אמור להיות מושפע ממפגעי מזג האוויר. אבל מכיוון שאנחנו בקיץ, והכבל לא אצלי לנצח, לא בדקתי את זה אישית. לא נותר לי אלא לסמוך עליהם. עוד מספרים לנו הנתונים שהכבלים הללו עשויים נחושת. תוכלו בקלות לשוטט באתר החברה ולהתרשם מטונה וחצי של מידע על כל אחד מדגמי הכבלים. אני כאן בשביל לשמוע.


חיברתי את הכבלים ונתתי להם לרוץ מהרגע שהתעוררתי, דרך זה אירגנתי ולקחתי את הילדה לגן, ממשיך בזה שעשיתי סיבוב לסופר, משם נפגשתי עם חבר לקפה בארומה (זו אינה פרסומת סמויה), ובבית קומפקט דיסק על מצב ״נגן ללא הפסקה״ מטגן את הכבלים ומכין אותם למבחן הגורלי. התיישבתי מול המערכת רק ב-4 אחרי הצהריים. הכבלים מבחינתי מוכנים להאזנה.

Audiomica Consequence Pearl M1
מבחן האזנה

אחד הדברים הראשונים בהם אני בוחן מוצר הוא לבדוק האם חסרים לו פרטים. במידה וכן, אני לא ממש מתלהב להמשיך את הביקורת. במיוחד כשמדובר בכבלים ובמיוחד כשמדובר על כאלו שאמנם לא יקרים להחריד, אבל גם אינם ממש זולים. ברגע שהבנתי שיש לי פרטים, ולא חסר לי דבר התחלתי לחשוב מה התווסף אם בכלל.

מתחילים עם מוסיקה קלאסית. אני יכול לגלות לכם ש-80 אחוז מהמוסיקה שאני מאזין לה היא מוסיקה קלאסית על כל גווניה. ממוסיקה עתיקה ועד לקלאסית מודרנית ומה שבניהם. הכבל הזה מצליח לעשות כמה וכמה דברים מאוד בולטים. ראשית הוא מאוד מאוזן. הוא אינו מדגיש ואינו מחסיר דבר בספקטרום התדרים. הבס שלו מאוד עמוק ובריא, הוא רזולטיבי בטירוף ומפורט בהחלט. מצאתי שהוא אומנם אינו בהיר אך מעביר קצת יותר חריפות בשיחזור חליל פיקולו למשל, אך לא מדובר בחריפות יתר. הייתי יכול להתעלם ממנה בקלות. אבל למה לי? מאידך, הכינורות נשמעים פשוט מרהיב. ההפרדה, הפרופורציות בינם לבין הויולות וכן הצ׳לו והקונטרבס נכונים כאילו ניגנו ממש לידי. לכל אחד מהם הגודל שלו, המרקם הטונאלי המייחד אותו, ה״צבע״ והגוף שלו. הדיוק של הכבלים הללו בתחום המיד הוא פשוט פנומינלי. התחום הגבוה לעומת זאת, קצת פחות טוב מהמיד ומהנמוכים. אך תאמינו או לא, הוא עדיין מעולה למרות הנטיה לאיזה גבעה קטנה באיזור ה-10 קילוהרץ. עם זאת, התחום הגבוה מפורט, מהיר, מאוזן מאוד בחלקו התחתון יחד עם שאר הספקטרום.

Audiomica Consequence Miamen m1
היכולת של הכבל הזה לייצר במה מרשימה מאוד. פעמים בודדות נתקלתי בבמה כל כך מדויקת ומציאותית במיוחד במוסיקה קאמרית. זה קרה לי בזמנו גם עם כבלים של סילטק ועם כבלים של סטילט׳. הכבל הזה, עושה משהו שהוא מאוד דומה להם. הוא מצליח פשוט להעביר לי במה הולוגרפית, נכונה וברורה מאוד ברמה שגרמה לי לחייך. אני מכיר מעט מאוד כבלים שיודעים לעשות כך. בסולו פסנתר כשגלן גולד ניגן את באך, קיבלתי תוצאה המשלבת באופן מעניין בין צבע ודיוק. הפסנתר היה ״פסנתרי״ יותר ממה שאני מכיר. עם יותר גוף שקצת הגדיל אותו מעבר למה שהוא. עם זאת - וזה החלק המעניין, הוא לא ניפח אותו אלא כמו הגדיל אותו מבלי באמת לצבוע אותו. את הביצועים הללו אני מכיר למשל מהכבלים של xlo מהמהדורה המוגבלת לרמקול. זהו כבל שעלה כמה עשרות אלפי שקלים. אם אינני טועה, הוא כפול ממנו במחיר באורך הזה.

את ה״אפקט״ הזה מהפסנתר קיבלתי גם בהאזנה ל-Ben Webster stormy weather. זה בהחלט מרשים ומרתק לשמוע כך מוסיקה. השילוב המוזר של גודל מבלי לנפח, לתבל מבלי לצבוע והכל בשקיפות ודינמיות מעולה הוא משהו שנתקלתי בו אך מעט מאוד פעמים, ובאותם פעמים, היה מדובר במחיר יקר להחריד. בסולו הקונטרבס אני מוצא בס החלטי, מדויק ומאוזן. אני חושב שזוהי אחת התוצאות היותר טובות ששמעתי בתחום התחתון בכלל. במיוחד בכל הנוגע לפרטים בבס. הסקסופון, כמו הפסנתר, מוצג גדול יותר ממה שאני מכיר אך שוב, אינו צבוע ואינו מתובל. המיד שהסט הזה מצליח לחלץ מהרמקולים שלי הוא פשוט מדהים. אני נפעם מהיכולת לשמור על פירוט, שקיפות, איזון ורזולוציה כזו בכל עוצמה ובכל סיגנון מוסיקה. התחום הגבוה עלול לגלות חריפות קלילה. יש לי תחושה עזה שאם הייתי משדך לו את כבל החשמל מאותה סידרה הייתי פותר זאת לחלוטין. וזה משום שבעבר קיבלתי אותו להאזנה מהיבואן ואני זוכר שהוא נרשם כ״חמים״ באופיו. זה בהחלט יכול לסדר לנו את עניין החריפות הקלילה. מצד שני, אם לא תחפשו אותה לא בטוח תמצאו אותה מהר.

גם במוסיקת רוק הכבל הזה מצליח לייצר פרזנטציה מאוד מיוחדת. גיטרות חשמליות נשמעות מעולה דרכו. הוא מצליח לשלב דיוק, חמימות ודינמיות מאוד מרשימים. ב-ManOWar Warriors Of THe World קיבלתי צליל שקוף, דינמי ומאוזן להפליא. יותר שקוף ומפורט אפילו מ-XLO סיגניצ׳ר שהשוואתי מולו. וה-xlo ידועים בתכונות הללו. ההבדל המשמעותי היה בשירה. הפוקוס של הזמר היה פשוט מעולה. במוסיקת רוק קלאסית קלה כמו דייר סטרייט, פינק פלויד, קלפטון וכדומה, הכבל לא מרגיש מאותגר. הוא מעביר את הצליל בחלקות, בקלות. הדרך הכי טובה לתאר את זה היא ״בנונשלטיות״. משהו מאוד זורם, כאילו אין כבל שמחבר בניהם. הכל עובר בפירוט, באיזון, בדינמיות מעולה ובשקיפות כמעט מוחלטת.

בנימה אישית
שידוך כבילה למערכת זה אולי החלק הקשה ביותר. כבלים מתאימים יכולים להביא מערכת אודיו איכותית מרמה טובה מאוד למצוינת. חשוב מאוד לבחון היטב איזה כבלים אתם מכניסים למערכת ומהם השילובים בינם. בחלק מהמקרים כבלים מאותו יצרן יפיקו את התוצאה הטובה ביותר, בחלק אחר שילובים של כבלים משלל יצרנים יעשו את העבודה טוב יותר. עם זאת, הדיעה הרווחת היא שכבלי הרמקול והאינטרקונקטים צריכים להיות מאותו יצרן, בעוד שכבלי החשמל הם יותר ״נסלחים״. מנסיוני זה בדיוק הפוך. במשחק עם כבלי חשמל הגעתי לשינויים יותר דרמטים מאשר עם כבלי רמקול ואינטרקונקט. לכן, רצוי לבחון היטב את העניין, בצורה מסודרת, ארוכת טווח לפני שרוכשים כבלים למערכת.

Audiomica Consequence Pearl M1
נקודות ציון

טונאליות
הכבלים אמנם אינם בהירים או חריפים באופיים. אבל כן מצאתי קטעים ספציפים בהם הצליל היה מעט, אבל ממש מעט חריף. זה היה בכלי נגינה מאוד ספציפים. מצילת ספלאש למשל (המצילה הקטנה ביותר במערכת תופים), הקשה של הפעמון של מצילת הצ׳יינה, חליל פיקולו ומשולש. בשאר הספקטרום הוא נטרלי לחלוטין. תחום המיד והבס הם הבולטים ביותר באיכותם ובביצועים שהוא מציג. ובכלל, הטונאליות שלו נוחה ברוב המוחלט של הרמקולים מהמשפחה הנטרלית ואף החמה. הוא לא בטוח יסתדר עם רמקולים בהירים או חריפים בבסיסם.

אינטרקונקט VS כבל רמקולים
אני לא תמיד בעד שילוב של כבלים מאותה סדרה. אני כן בעד לנסות. מדובר בשני סוגי כבלים שפשוט משלימים אחד את השני. התוצאה בשידוך כבל הרמקול בלבד היתה חריפה, שילוב האינטרקונקט עידן משמעותית את התוצאה. לעומת זאת, התוצאה בשילוב האינטרקונקט בלבד היתה חמה ו״רומנטית״ מאוד. מנורתית משהו. כבל הרמקול הביא את התוצאה לאיזון הנטרלי יותר. במילים אחרות הם יכולים לתפקד כל אחד לחוד עם האופי המאוד מוגדר של כל אחד מהם וליישר מערכות שונות. הם יכולים לתפקד ביחד עם כך שהם משלימים אחד את השני. בשני הכבלים, הביצועים כביצועים (פרטים, רזולוציה, דינמיקה, מהירות, מיידיות, איזון, במה) פשוט מעולים.

Audiomica Consequence Miamen m1
התאמה לרמקולים
כבל הרמקול לבד יתאים לרמקולים ניטרליים או חמים, האינטרקונקטים יתאימו לרמקולים ניטרליים וגם בהירים. שילוב שניהם ביחד יתאים לרוב המוחלט של הרמקולים.

סיכום

בשורה התחתונה, מדובר ביצרנית טובה עם כבלים מעולים. יכולת הכבלים לפתוח במה תלת מימדית ומרשימה שמה אותי בפוזה מחייכת על הספה. הרזולוציה והפרטים שהסט הזה מעביר הם ברמה מצויינת. לא חסר לי דבר, אך לעומת זאת, גם לא התווסף לי דבר (תוספת מלאכותית אינה דבר רצוי). זה עבורי בהחלט מה שאני מחפש. הטונאליות והוורסטיליות אתן ניתן לשחק עם הסט הזה הן משהו לא רגיל. זה ממש סט - כל אחד יודע ״לתקן״ את השני וביחד הם יצרו טונאליות מדהימה. משהו שבין חמימות לבהירות, ניטרליות ״יבשה״ ותיבול מרשים. באמת מיוחד ומעניין. איכות הבניה של הכבל היא בהחלט משהו ששווה לדבר עליו. הוא נראה פשוט יחסית אך בנוי מדהים! זה לא רק המשקל אם כי התחושה במגע. הכבל הזה עושה כמה דברים שאני מכיר מכבלים יקרים להחריד שהתנסתי בהם המון. הוא כמובן לא עושה הכל כמותם, אבל הוא לא ממש רחוק משם. זהו כבל מעולה, לא מוכר במיוחד, שנותן פייט ליצרניות גדולות, יקרות ומוכרות.

מחיר כבל רמקול Audiomica Consequence Miamen M1
24,000 ש״ח

מחיר כבל אינטרקונקט Audiomica Consequence Pearl M1
14,000 ש״ח

אחריות ושירות: אורק אודיו

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (14 תגובות פורסמו):

avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
אח נמר,יפה כתבת נהנתי לקרוא כל אות. תודה. לפני הרבה שנים,להערכתי כשאתה,נמר,היית יותר קרוב לגיל של הבת שלך,צילצל אלי חבר וסיפר לי שהביא לארץ סט כבלים שפשוט נשמע מצויין. שמעתי אותו מתלהב. הרמתי את הגבות,אז..עוד הייתה מעליהן ניצת שיער,ופתחתי ספרים לקרוא. אז... עוד האינטרנט לא היה מה שהוא היום,לטוב ולרע. אחרי שקראתי חזרתי לחבר והצהרתי קבל עם ועדה: אפקט פלצבו! מה?! שאל החבר. אפקט פלצבו חזרתי על עצמי והסברתי: הוצאת ים כסף על חוט נחושת שזור ומה שאתה שומע זה בכדי להשקיט את המצפון (ומנהל הבנק אישה עוד לא הייתה) לכסף שזרקת. כן? שאל החבר. בא תשמע. באתי. שמעתי. זו אחת הפעמים היחידות שמשהו שחשבתי שהוא חסר ערך הפתיע אותי ממש כדי צורך במנתח פלסטי שיחזיר את הלסת התחתונה למקומה. לא פלצבו ולא בטיח... אה כן: גם אני יצרתי מערכת יחסים עכורה עם מנהל הבנק שלי. יצאתי ממנו עם לא מעט מ"חוטי הנחושת" האלה. אחדים מהם - מלווים אותי עד היום בנאמנות העולה על זה של כלב לבעליו. תודה על המאמר נהנתי....לקרוא,וגם להיזכר. מנחם
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
תודה מנחם. כשבאים לשמוע בשביל לשמוע מבחינים בהבדלים בקלות. כשבאים לשמוע בשביל להכפיש את האחר אז לא שומעים כלום. גם לא הבדלים בין צעקה ללחישה.
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
תודה מנחם. כשבאים לשמוע בשביל להכפיש את האחר אז לא שומעים כלום. וזאת עובדה מעניינת בפני עצמה. וישנן תופעות מוזרות בהרבה. כמו העובדה שבהשמעות חוזרות ונשנות (למשל, בשעתו כשקאשי היה מבקר אותי תכופות ומביא כל מני צעצועים), גם אם בהתחלה לא היו הבדלים ברורים, ככל ששמענו יותר, שנינו ביחד הגענו למסקנות דומות - מה טוב יותר, מה טוב פחות, ומה לא חשוב. מענין.
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
וזאת עובדה מעניינת בפני עצמה. וישנן תופעות מוזרות בהרבה. כמו העובדה שבהשמעות חוזרות ונשנות (למשל, בשעתו כשקאשי היה מבקר אותי תכופות ומביא כל מני צעצועים), גם אם בהתחלה לא היו הבדלים ברורים, ככל ששמענו יותר, שנינו ביחד הגענו למסקנות דומות - מה טוב יותר, מה טוב פחות, ומה לא חשוב. מענין. מסכים איתך,אבל: אם מחליפים אינטרקונקט שנקנה "בשקל" באייס הקרוב עם אנטרקונקט "זול" שעלה 1000 שקל צריך להיות חריש או מכפיש (כהגדרתו של נמר) כדי לא לשמוע הבדל. כשמגיעים לרמות מוצרים גבוהות יותר ההבדלים הם לא כה תהומיים וכן,צריך להאזין וגם,כמו שנמר ציין בפתיח למאמר שלו,ניסיון ורפרנס מתאים. מנחם
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
מניסיוני ההבדלים בין חוטים ברמות הגבוהות ביותר (והמדד היחיד זה רק המחיר) יכולים להיות מאוד גדולים. תשווה למשל כבל של סילטק לכבל של JPS למשל. שתי חיות שונות.
avatar
zariel 1970-01-01 02:00:00
נמר,כתבה ממצה וענינית, שמיעה אבסולוטית,וירדה לפרטיי פרטים, לגבי המחיר,בגדר חלום. אהבתי
avatar
Orac Hi-End 1970-01-01 02:00:00
נמר, תודה רבה על הכתבה המופלאה. (ורד) לחברי האתר וגולשיה, הנחה של 10% לכבלי AUDIOMICA עד סוף חודש אוגוסט. נמצא במלאי גם הדגם EXCELLENCE של החברה. בברכה. אורק אודיו
avatar
stereophile 1970-01-01 02:00:00
הכתבה הזו גרמה לי מחדש לבדוק מחדש כבלים טובים שאיפסנתי... בעקבות מה שנמר הזכיר לגבי כבלים שמחסירים פרטים. הכבל שאיפסנתי, \לא החסיר פרטים, אבל גם לא היה מהנה להאזנה/מוזיקלי. העדפתי להשתמש בכבל אחר שהוא רך יותר בצליל שנתן תוצאה מאוד טובה. מאז עברו איזה שנתיים ועשיתי שינויים במערכת ובעקבות הכתבה חזרתי לבדוק את כבל הקודם ו... וואו, מעולה, לא חריף בכלל אבל השקט בצליל והפירוט עלו מדרגה כמו גם תחושת ה"דרמה" בצליל, באופן די מובחן וברור. אחלה שדרוג.. המסקנה מבחינתי, היא שלפעמים מסקנות שאנחנו מקבלים על ציוד בקונטקסט מסויים משתנות לאחר שעושים שינויים ושיפורים ואז ה"אשמה" היא לא במה שחשבנו אלא במשהו אחר.
avatar
ni-ro 1970-01-01 02:00:00
נמר סחטיין על הכתבה (כמו תמיד + השוואה למוצרים דומים לקבלת ייחוס). לוני- כמו תמיד מוצרים שופרה דה שופרה. כן ירבו. ניר
avatar
boren 2015-09-08 10:59:26
מאמר מרתק בנושא הבדלים באיכות בין כבלים זולים ליקרים. המסקנה לא מפתיעה.
avatar
YOSSI24 2015-09-08 18:16:36
מאמר מרתק בנושא הבדלים באיכות בין כבלים זולים ליקרים. המסקנה לא מפתיעה. Boren ומה היתה מסקנה שלך לפני קריאת המאמר? לדעתי כבלים יקרים לא קיימים במקרה.
avatar
boren 2015-09-08 21:12:41
המידע שהיה לי קודם לא גרם לי לצפות לתוצאה אחרת, אם זה מה שאתה שואל. כבלים במחירים כאלה קיימים כי יש מי שמוכן לשלם עבורם.
avatar
נמר 2015-09-08 21:15:33
כל מוצר קיים משום שיש מי שמוכן לשלם עליו. שנית. אם היה מוכר כבלים בשקלים עד עשרות שקלים בודדים למטר, היה עושה עסק הרבה יותר טוב.
avatar
itay123 2015-10-08 07:03:27
כתבה נהדרת, נהניתי לקרא:אצבע מורמת
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: