חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

HEGEL H80 - מגבר משולב במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

HEGEL H80 - מגבר משולב במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
HEGEL H80 HEGEL H80

ביקורת מגבר משולב: HEGEL H80 עומד למבחן, כיצד הוא מצליח להתמודד עם רמקולים מאתגרים וכמה איכותית היא יחידת ה- DAC הפנימית? בדקנו.

בחינה של מגברים משולבים במחיר של כ- 10,000 ש״ח, על רמקולים כמו שלי, מאלצת אותי להתייחס לחסרונות שלהם עם רלוונטיות ביחס למחירם. אני לא מצפה ממוצר בבמחיר כזה להתנהג כמו האלקטרוניקה שלי שעולה פי 20. עם זאת, ככל שאני מתנסה ביותר מוצרים בטווח המחיר הזה, על רמקולים שקופים ומדויקים כמו שלי, אני חש כי ישנם מוצרים שמציגים ערך בלתי רגיל לכסף. המגבר המשולב שאבחן היום, לפחות על פי ההיכרות שלי עם דגמים אחרים מאותו יצרן, אמור להיות בדיוק כזה. ואת זה, אני מוכרח לבדוק.

היום נעמיד למבחן את ה- Hegel H80 כאשר הרפרנס שלי לגביו הוא שני מגברים משולבים מתוצרת אותו מותג אותם בחנתי בעבר, ה-H70 וה-H100.

HEGEL H80
הצד הטכני

אז מה נשתנה כאן? ראשית, המגבר כולל יחידת ממיר (DAC) חדשה ומודרנית יותר, בנוסף, להבדיל מה-H70 ה-H80 , העיצוב נקי יותר בזכות העובדה שאנשי החברה ויתרו על הכיתוב בבורר המקורות לטובת מסך שמציג את המקור המתנגן. המסך גדול יותר משל ה-H100 מהדור הקודם וכך למעשה הוא ברור יותר. את כפתור ההדלקה העבירו לבטן המכשיר בחלקו הקדמי ימני וכך שמרו על קו נקי לחלוטים מכפתורים. המלצתי היא לא לכבות אותו פרט לימים בהם צפויות בעיות חשמל או פגעי מזג אוויר כמו סערה או חום קיצוני. בשאר הפרמטרים העיצוביים הוא בעצם דומה מאוד ל-H70. בכל הנוגע למפרט הטכני אנחנו כבר נחשפים להגברה חדשה, ממיר חדש וכמובן ספספיקציות משופרות על הנייר. ל-H80 שתי כניסות קואקסיאליות, שתי אופטיות וכניסת USB אחת. בגזרה האנלוגית ל-H80 שתי כניסות RCA וכניסה אחת מאוזנת XLR. יחידת ההגברה מספקת 75 וואט ב-8 אוהם ו-125 וואט ב-4 אוהם, יחס אות לרעש מוצג כ״יותר מ-100 דציבל״ (כמה בדיוק? לא מגלים). נתון מרשים מאוד שמוצג על הנייר הוא הדאמפינג פקטור שעומד על לא פחות מ-1000. הממיר תומך בקבצי אודיו 192KHz/24bit והוא משתייך לדור האחרון של הממירים מתוצרת Hegel - מה שאומר שעון משופר, מעגל חדש ויכולות סוניות משופרות. בצעתי השוואה בין נגן הדיסקים שלי בחיבור אנלוגי לעומת הפיכתו לטרנספורט וחיבור אל ממיר ה-H80 ומסקנתי היא שהוא מצויין (של Hegel). את כל החבילה המרשימה הזו תקבלו בקופסה ששוקלת 12 קילוגרמים.


HEGEL H80
מבחן האזנה

Britten - Young Persons Guide to tHe OrcHestra
אני פותח את המבחן עם מוסיקה קלאסית. היצירה נפתחת כאשר התזמורת הסימפונית מנגנת את קטע הנושא במלוא הדרו על ידי כל הכלים בהרכב. מדובר בפתיח תובעני והמגבר המשולב הזה מצליח להציג אותו באופן מרשים מאוד. הפרדת כלים מרשימה, דינמיות ואיזון טונאלי מרשימים. מהיכרות שלי עם הדורות הקודמים של היצרנית אני לא ממש מתפלא שהוא מצליח להעביר תזמורת סימפונית באופן כזה מרשים ביחס למחירו ולנתונים הדי צנועים בגזרת ההגברה. היתרונות הללו מתבלטים עוד יותר במיקוד כלים. בסולו חליל הפיקולו אני מקבל את המרקם העצי של החליל והחריפות הטבעית שלו מבלי שזה יצעק לי באוזן. גם הכינורות והויולות מוצגות בפרופורציות משכנעות מאוד בניהם. ההפרדה מעולה, מידת הפרטים מרשימה מאוד אך לא מושלמת מן הסתם. מאידך, ביחס למחירו זה בהחלט אחד מהיותר מרשימים שאני מכיר. הבסים מעולים. זה ניכר בקטעי קונטרבס קצרים שהוצגו בדיוק רב, איזון מעולה וקוהרנטיות מרשימה מאוד. התוצאה במוסיקה קלאסית המנוגנת על ידי תזמורת סימפונית גדולה מקבלת ממני ציון גבוה מאוד. פשוט תענוג!

Ben Webster stormy weatHer
Ben Webster stormy weatHerהסברה המקובלת היא כי יותר קל לשחזר מוסיקת ג׳אז קלילה מאשר מוסיקה קלאסית סימפונית. למען האמת, זה נכון אבל לא לגמרי. במוסיקת קלאסית ישנן יותר דרישות מהמגבר אך במוסיקת ג׳אז מעודנת ישנה דרישה אחת והיא אולי המכשילה ביותר. טבעיות ותחושה של נוכחות אנושית בחלל. מדוע כאן תחושת הנוכחות חשובה יותר מאשר במוסיקה קלאסית סימפונית? משום שכך או כך מוסיקה סימפונית במציאות היא ענקית. אני לא מכיר מערכת שמצליחה ממש לשחזר חוויה של לשבת בקונצרט באולם קונצרטים או בקתדרלה. מדוע? משום שחלל האזנה ביתי ממוצע, אפילו גדול, מתגמד על יד שני האחרים. במוסיקת ג׳אז, המנוגנת על ידי רביעיית או שלישיית נגנים, קל יותר לקבל את הנוכחות האנושית הזו. וזה בעצם אחד האתגרים שעומדים בפני המערכת בגזרה המוסיקלית הזו. המגבר הזה, ה-H80 עושה את זה ובגדול. הוא מציג הולוגרפיה מעולה. לכל נגן את המקום שלו, לכל כלי את הטונאליות והניואנסים השייכים לו, והתלת מימדיות הזו, מעצימה את החוויה המוסיקלית. הפסנתר נשמע מעולה, עם גוף, נוכחות ודינמיות מדהימה, כך גם הסקסופון. ניתן לשמוע את האוויר הבוקע מהשופר שלו. הפירוט מעולה וכך גם המיקרו דינמיות. בסולו הקונטרבס גיליתי מגבר שולט, מאוזן ולמרות ה-75 וואטים הצנועים שלו - חזק במיוחד. טוב, כשיש 1000 דמפינג פקטור אני לא מוצא סיבה מיוחדת שלא ישלוט.

HEGEL H80
 במוסיקת רוק ואלקטרוני הלכתי על שני קטעים שאני מכיר היטב. בגזרת הרוק הקטע, ManOWar Warriors Of THe World חילץ דינמיות, מהירות ותחושת אצטדיון מאוד מרשימה מהרמקולים שלי. למרות שהיה לא קל עבור ה-H80 לספק עוצמת קול כזו שתעיר את השכנים וגם דינמיות מושלמת, זה היה עדיין מרשים. אני מכיר הרבה מגברים שנכנעו עוד קודם. המגבר הזה לוחם עז, סוג של דוד וגוליית ביחס לרמקולים התובעניים. רק שהפעם, המלחמה היתה קשה יותר ואף אחד מהם לא ממש ניצח. הורדתי את העוצמה במעט וקיבלתי שוב את היכולות של המגבר ללא החסרונות שהתגלו בעוצמות גבוהות במיוחד. רמקול קל יותר להנעה משלי כנראה שלא היה חושף את החסרון הזה. במוסיקה אלקטרונית הוא פרח בערך כמו שהוא פרח במוסיקת רוק. רק שהיה צריך להנמיך אפילו עוד טיפה. אבל עדיין, העוצמה היתה מכובדת בהחלט ולא חשתי שחסר לי יותר מדי. הבס מהיר, מדויק, הצליל מאוזן, הוא אינו צועק עלייך בשום מצב. וזה הישג בלתי רגיל בטווח המחיר הזה, עם הנתונים הללו ביחס לרמקולים שלי.

DAC

את הממיר בחנתי עם אותם קטעים יחד עם ה-מק מיני שלי בחיבור USB וגם דרך המארק לוינסון 390s כאשר הוא שימש אותי כטרנספורט על אותם קטעי מוסיקה בדיוק. מצאתי רק יתרונות לממיר ששתול ב-H80: הוא שקט יותר, מפורט יותר ו״נקי״ יותר. עם זאת מצאתי יתרון נוסף. הוא גם טבעי ו״נכון״ יותר. את כל הביקורת הזו העברתי כאשר ה-390s מחובר בטרנספורט מה שבעצם שיפר מאוד את הביצועים שהביאו אותי לכתוב את מה שאני חושב על המוצר הזה. לכן אני ממליץ בהחלט, גם לכאלה שיש להם נגנים מאוד נחשבים, לבדוק את האופציה לשדך לו ממיר של Hegel כשמשתמשים ב-H80. הוא פשוט משפר את התוצאה פלאים.

HEGEL H80
נקודות ציון

שיכוך והעמדה
למרות שהוא לא ממש מתחמם, מרגישים עדיין פליטת חום, כך שרצוי להעמידו במקום מאוורר. אבל זה ברור לכל בר דעת. הסיפור כאן הוא לא רק מקום מאוורר אם כי משוכך היטב. המגבר הזה מסוגל לשנות את אופיו מקצה לקצה כאשר מעמידים אותו על ספייקים שונים ממה שהוא מגיע איתם במקור. פשוט לא לגעת. הרגליים המקוריות שלו מושלמות עבורו. יש לי ממש תחושה שניסו כמה וכמה רגליות והחליטו על אלה. אחרת, אני לא מוצא סיבה לשינוי הזה ולבחירה של הרגל הבאמת טובה ביותר עבורו. איכות הרגליות שלו מאפשרות לי לזרוק אותו פשוט היכן שנוח לי: על מדף עץ, רצפה, קוביית קרח או פח של חבית. העיקר ששלושת הרגליים יעמדו על המשטח.

חשמל
המגבר התגלה כמאוד רגיש לכבלים. כבל חשמל רפרנס של הום סנטר לא יבוא לו בטוב. כבלים איכותיים, רצוי לבחון כמה וכמה סטים, יעשו לו כל כך טוב שפשוט לא תכירו אותו. לכן, תנו תשומת לב רבה לעניין הזה. הוא ישפר לכם את הדינמיות, השקט, הפירוט, הטונאליות ובעצם הכל.

התאמה לרמקולים
כאן אני לא חלוק כלל. המגבר הזה חזק. הוא שלט ברמקול שלי ולכן אני סבור ובטוח שהוא ישלוט בכל רמקול שאינו בעל נתונים קיצוניים בכל הנוגע לקושי ההנעה שלו. הטונאליות שלו נטרלית ונוטה לחמימות קלילה מבלי לעגל פינות. לכן, אני מסיק מסקנה שגם רמקולים בהירים וחריפים במידה מסויימת יתאימו לו בהחלט ומצד שני, הנטרליות שלו מאפשרת לשדך לו רמקולים חמימים מבלי להפוך אותם ללוהטים וסתומים. במילים אחרות, רוב הרמקולים, באיזונים השונים (בהיר, נטרלי, חם) אמורים להתאים לו.

שלט רחוק
לא ממש אהבתי את השלט הקטן מאוד, שבנוי כמו שלט של רדיו דיסק ברכב וגם לא מהיקרים ביותר. שלטים רחוקים מהווים נקודת תורפה אצלי. אני אוהב מוצר שמושקע בכל פינה: מהשלט ועד בוררי העוצמה. במקרה הזה הכל מושלם חוץ מהשלט. אולי היצרנית לא רוצה ״לבזבז״ תקציב על שלט והיא מעדיפה לשים אותו על המוצר עצמו. כאילו שה-5 דולר או 20 דולר הללו יפילו את היכולות הסוניות של המוצר לקרשים. אז זהו שלא. אפשר לשים עוד 20 דולר ולהקפיץ את מחיר הצרכן ב-70 ש״ח. בכל זאת, אני לא בטוח שהשלט המצחיק הזה ימנע ממישהו לרכוש אותו. אבל לי זה מציק רק בגלל העובדה שיש לי ציפיה לקבל משהו יותר מושקע ביד.

HEGEL H80
סיכום

במחיר שלו, מדובר ללא ספק באחד המגברים המשולבים היותר טובים שמשווקים בישראל כיום. הוא מדויק להפליא, מאוזן, מפורט בטירוף, מהיר ושולט. את האיכויות הללו מקבלים בתוך קופסה דקיקה וקלה יחסית, נטולת פוזה לחלוטין אך אלגנטית בהחלט.

אני יכול לספר לכם שהוא בין המגברים המשולבים הבודדים בטווח המחיר הזה שהצליחו להעביר תזמורת סימפונית כראוי. זה לא רק ציון עובר, אם כי עובר פלוס. הממיר שמוצע בתוך ה-H80 פשוט מעולה. הרזולוציה, היכולת הדינמית, הפרטים והמרקם הטונאלי בהחלט משקפים את היכולות של היצרנית הזו לייצר ממירים טובים מאוד. אהבתי את היכולת של המגבר הקטן הזה לשלוט ברמקולים לא ממש קלים כמו שלי באופן שהוא אומנם לא מוחלט, אבל במידה כזו שמוכרת לי בעיקר ממגברים חזקים ויקרים ממנו משמעותית.

אהבתי את היכולת שלו לבנות פרזנטציה הולוגרפית במיוחד: גובה, רוחב עומק וגם הסדר בבמה היו בהחלט מרשימים מאוד. ואת זה הוא מצליח לעשות גם בקטעי מוסיקה מורכבים כמו תזמורת סימפונית וקטעי רוק אגרסיביים, בקטעי ג׳אז מעודנים הוא עושה זאת בקלות יתרה. וזה מוביל אותנו ליכולת שלו להפריד בין כלים, לתת לכל אחד את המקום שלו בבמה ובמרחב הצליל הבוקע ממנו בכלל. הפרופורציות בין כלי הנגינה השונים, המרקם שלהם, היכולת להציג אותם בטבעיות משכנעת בלטו בו בהחלט.

מחיר: 10,450 ש״ח
אחריות ושירות: סאונדקוואסט

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (40 תגובות פורסמו):

avatar
רוזי1 2015-05-07 20:04:22
תודה, בהחלט מרשים. מפתיע שמגבר צנוע יחסית יכול להניע רמקול כמו שלך בכזאת אייכות ( שמעתי מגברים יקרים בהרבה שממש מתקשים עם הרמקול הזה). מעניין כמה טובים המשולבים היותר יקרים של החברה הזאת. כיצד לדעתך הוא עומד מול המשולבים הטובים ביותר( ללא קשר לעלות)?
avatar
Sol 2015-05-07 20:13:48
שמח שיש מגברים צנועי מחיר שעושים את זה. חשוב לאלה שאינם מוכנים ואו יכולים להשקיע סכומים גבוהים. נמר תודה :בעד:
avatar
efi1965 2015-05-07 20:50:21
מגבר מדהים, אני נהנה ממנו כבר קרוב לשנה. נמר צודק לגבי השארתו דלוק זה בהחלט תורם המון.
avatar
Martin Logan 2015-06-07 00:03:40
שמעתי את ספינת הדגל של החברה בקדם מגבר ובהגברה והופתעתי לטובה, עומד כמעט בשורה עם הטובים ביותר ששמעתי בארץ.
avatar
איתי ו. 2015-06-07 06:10:08
י
avatar
גולן זיו 2015-06-07 07:02:08
מגבר מצויין, יש לי את האח הגדול H160 יחד עם הפיאגה פרמיום 5.2 התוצאה סוחפת... ממליץ בחום רק דבר אחד לא הבנתי. האם אפשר להשאיר אותו דולק כל הזמן?
avatar
efi1965 2015-06-07 08:08:39
מגבר מצויין, יש לי את האח הגדול H160 יחד עם הפיאגה פרמיום 5.2 התוצאה סוחפת... ממליץ בחום רק דבר אחד לא הבנתי. האם אפשר להשאיר אותו דולק כל הזמן? בזמנו גבי המליץ על המתנה של 10 דקות לאחר ההפעלה אבל לאחר זמן גיליתי שרצוי להשאיר פועל, אתה תופתע מהתוצאה.
avatar
epasi 2015-06-07 09:58:40
האם ל H80 יש HT bypass ?
avatar
kizyarin 2015-06-07 10:35:53
רכשתי את המגבר הזה לפני כשלושה חודשים וזו הרכישה הכי טובה שהיתה לי ועברו אצלי הרבה מגברים. נהנה מכל דקה כשאני שומע את המוסיקה שהוא מפיק.
avatar
itzik2305 2015-06-07 11:08:21
רכשתי את המגבר הזה לפני כשלושה חודשים וזו הרכישה הכי טובה שהיתה לי ועברו אצלי הרבה מגברים. נהנה מכל דקה כשאני שומע את המוסיקה שהוא מפיק. לאיזה רמקולים מחובר?
avatar
kizyarin 2015-06-07 11:40:07
pmc 22
avatar
motorica 2015-06-07 14:34:29
אני לא שמעתי אותו אבל סומך על האזניים של הנמר. זה הישג מכובד לקופסה ששוקלת 12 קילו בסה"כ , בנתונים האלה אפשר בקלות להתבלבל ולחשוד שמדובר בהגברה Class D ולא AB. גם כשמסתכלים מתחת לשמלה רואים שנאי טורודיאלי צנוע 265KVA , 4 קבלים צנועים בספק ו Heatsink קטן יחסית ומוצנע. בהחלט מפתיע.
avatar
בעז 2015-06-07 17:17:43
תודה על הסקירה. האם מישהו יודע להשוות בין ההגל ובין המגבר המשולב של naim nait 5i. אני מתייחס לאיכות השמע בלבד, משום שאני מאזין רק ממקור של נגן דיסקים ולא זקוק לדאק.
avatar
jabareen 2015-06-07 19:28:58
רכשתי את המגבר הזה לפני כשלושה חודשים וזו הרכישה הכי טובה שהיתה לי ועברו אצלי הרבה מגברים. נהנה מכל דקה כשאני שומע את המוסיקה שהוא מפיק. אז למה אתה מציע אותו למכירה? קצת היגיון.
avatar
jabareen 2015-06-07 19:32:42
תודה על הסקירה. האם מישהו יודע להשוות בין ההגל ובין המגבר המשולב של naim nait 5i. אני מתייחס לאיכות השמע בלבד, משום שאני מאזין רק ממקור של נגן דיסקים ולא זקוק לדאק. שמעתי את הדגמים הקודמים של hegel h70, h200, מבחינה סונית ה naim הרבה יותר טוב ונמצאה בליגה אחרת.
avatar
שניצל 2015-06-07 20:59:26
אני לא שמעתי אותו אבל סומך על האזניים של הנמר. זה הישג מכובד לקופסה ששוקלת 12 קילו בסה"כ , בנתונים האלה אפשר בקלות להתבלבל ולחשוד שמדובר בהגברה Class D ולא AB. גם כשמסתכלים מתחת לשמלה רואים שנאי טורודיאלי צנוע 265KVA , 4 קבלים צנועים בספק ו Heatsink קטן יחסית ומוצנע. בהחלט מפתיע. לא שמעת אותו , 6 קילו לצד (בערך כמו פמלה אנדרסון) ,קבלים צנועים ,שנאי פצפון ,היטסינק של מכונית צעצוע ,אבל אתה מתלהב ? למה?
avatar
נמר 2015-06-07 21:07:37
אלדר. לא כולם קונים לפי משקל. חאלד. אין חי מושג איך הדגימו לך את המגבר. אתה בין הבודדים בעולם שטוען את הדברים הללו על המגברים הללו. שמעתי ניים. לא פעם אחת. שונה מההגל כמו מזרח ומערב.
avatar
hornless 2015-06-07 21:11:41
ההחלטה על הקניה של הרמקולים שלי הייתה בהאזנה הראשונה כשהם חוברו ל-H80. התוצאה היתה פנטסטית.
avatar
motorica 2015-06-07 21:25:32
לא שמעת אותו , 6 קילו לצד (בערך כמו פמלה אנדרסון) ,קבלים צנועים ,שנאי פצפון ,היטסינק של מכונית צעצוע ,אבל אתה מתלהב ? למה? ציינתי בהודעה שלי שאני סומך על האזניים של הנמר, קיבלתי תמונה מספיק מפורטת ליכולות של המגבר , לא בטוח בכלל שזה הטעם שלי באודיו אבל ההישג הטכני והשליטה ברמקולים בהחלט מרשימים. בנוסף זה מיוזיק בוקס שמה שנותר זה לחבר לו רמקולים ומחשב ויש לך מערכת סבבה +++
avatar
efi1965 2015-06-07 21:26:18
ההחלטה על הקניה של הרמקולים שלי הייתה בהאזנה הראשונה כשהם חוברו ל-H80. התוצאה היתה פנטסטית. אותו דבר אלא שבאותה האזנה אני קניתי דווקא את ההגל ....... :)
avatar
jabareen 2015-06-07 21:28:06
חאלד. אין חי מושג איך הדגימו לך את המגבר. אתה בין הבודדים בעולם שטוען את הדברים הללו על המגברים הללו. שמעתי ניים. לא פעם אחת. שונה מההגל כמו מזרח ומערב. הי נמר, אני מסכים איתך הם שונים אחד מהשני מבחינת גוון. כל אחד בכיוון אחר. אני דיברתי על יכולת המגבר ולא על אופי. כמובן זאת דעתי הצנועה ותמיד אשמח ללמוד ממך.
avatar
efi1965 2015-06-07 21:29:04
דרך אגב כשקניתי את האופרות לקחתי את המגבר לארמה וכשחיברתי אותו הוא היה המום ואמר לי "המגבר נשמע מדהים ואפילו לא התחמם".
avatar
kizyarin 2015-06-07 22:02:45
אז למה אתה מציע אותו למכירה? קצת היגיון. מר jabareen היקר , זה שאני מציע אותו למכירה לא אמור לפגוע בהנאה שלי ממנו. לפעמים אין הגיון במכירה אם יש לך אילוץ למכור כתוצאה מבעיה זו או אחרת שהמוכר לא חייב לפרט ! ערב נעים
avatar
bu13 2015-06-07 22:23:32
אלדר, גם לברדין שוקל כמו נוצה ואני זוכר שגם אתה, שחורי ועוד רבים אחרים מתלהבים ממנו מאוד...
avatar
bu13 2015-06-07 22:25:36
מצטרף לאמירות לגבי השארתו דלוק. תגידו בעלי ההגל, יש לי תחושה שהוא "נפתח" ומפיק יותר הנאה מעל ווליום מסוים (אזור ה- 40). האם גם אצלכם?
avatar
נמר 2015-06-07 23:01:17
הי נמר, אני מסכים איתך הם שונים אחד מהשני מבחינת גוון. כל אחד בכיוון אחר. אני דיברתי על יכולת המגבר ולא על אופי. כמובן זאת דעתי הצנועה ותמיד אשמח ללמוד ממך. מציע שתלך לגבי לחוויה מתקנת. גם ככה הגיע הזמן שתבקר קצת במרכז. תבוא לבקר גם בנס ציונה על הדרך.
avatar
Golan Ziv 2015-07-07 08:58:05
תודה על העצה, אני בהחלט ישאיר אותו דולק קבוע מעתה והלאה. אני באמת מציע למי שרוצה לרכוש מגבר את ה H80 ואם יש אפשרות את ה H160
avatar
efi1965 2015-07-07 17:13:18
מצטרף לאמירות לגבי השארתו דלוק. תגידו בעלי ההגל, יש לי תחושה שהוא "נפתח" ומפיק יותר הנאה מעל ווליום מסוים (אזור ה- 40). האם גם אצלכם? לא שמתי לב לשינוי כזה, אני מניח שזה גם תלוי בנצילות הרמקולים.
avatar
efi1965 2015-07-07 17:14:56
תודה על העצה, אני בהחלט ישאיר אותו דולק קבוע מעתה והלאה. אני באמת מציע למי שרוצה לרכוש מגבר את ה H80 ואם יש אפשרות את ה H160 בזמנו כישצא ה- 160 קראתי ביקורת שמשווה בין השניים. לטענת המבקר יש הבדל סוני ביניהם שקשור לטעם אישי ולא רק הבדל בהגברה. מעניין לשמוע מגבי האם ידוע לו על הבדל כזה.
avatar
איתי ו. 2015-07-07 22:25:56
בזמנו כישצא ה- 160 קראתי ביקורת שמשווה בין השניים. לטענת המבקר יש הבדל סוני ביניהם שקשור לטעם אישי ולא רק הבדל בהגברה. מעניין לשמוע מגבי האם ידוע לו על הבדל כזה. היה גם הבדל בין ה- 100 ל- 200. ה- 100 היה לדעתי יותר FINE..
avatar
ברקצ 2015-07-07 23:49:09
מישהו מוכר פה את ה h300 ב 15,000. ומוכרים פה גם אקוסטיק ארטס ב 20 ו bmc1 ב 12... תקופה טובה למי שמחפש משולב מצויין במחיר טוב.
avatar
stereophile 1970-01-01 02:00:00
ההגל H100 מחובר אצלי ל Zu מזה חודשיים ואני מאוד מרוצה (במיוחד לאור הכיוונים האחרונים בקרוס האקטיבי שסידרו את הבאס). עכשיו מתקבל באס מאוד הדוק ונמוך, מיד ריאליסטי נקי וגבוהים אווריריים ומפורטים. סאונד מאוזן מאוד. המגבר שקט מאוד. יש תחושה גם שהמגבר לא מעוות גם בווליום גבוה. מן שילוב של שקט ושליטה בבאס של class D ומיד-היי חמימים של שפופרות. הוא עושה את זה מבלי להיות "כהה" או rolled-off וזה לדעתי גולת הכותרת של המגבר הזה. נמר כינה זאת סאונד "יקר" ואני מבין עכשיו מה במגבר .גרם לו לכתוב זאת.
avatar
motorica 1970-01-01 02:00:00
לא שמעתי אצלי על הציוד שלי הגברה של Hegel אבל יש לי את ה HD25 שאני מאד מרוצה ממנו. מוצרים נטולי פוזה , מינימלסטיים (מאד בולט ב HD25 בפאן של התצוגה) ולטעמי מציעים תמורה יוצאת דופן.
avatar
YOSSI24 1970-01-01 02:00:00
שלומות וברכות לגבי, גבי יישר כח יוסי
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ההגל H100 מחובר אצלי ל Zu מזה חודשיים ואני מאוד מרוצה (במיוחד לאור הכיוונים האחרונים בקרוס האקטיבי שסידרו את הבאס). עכשיו מתקבל באס מאוד הדוק ונמוך, מיד ריאליסטי נקי וגבוהים אווריריים ומפורטים. סאונד מאוזן מאוד. המגבר שקט מאוד. יש תחושה גם שהמגבר לא מעוות גם בווליום גבוה. מן שילוב של שקט ושליטה בבאס של class D ומיד-היי חמימים של שפופרות. הוא עושה את זה מבלי להיות "כהה" או rolled-off וזה לדעתי גולת הכותרת של המגבר הזה. נמר כינה זאת סאונד "יקר" ואני מבין עכשיו מה במגבר .גרם לו לכתוב זאת. מעולה! מה אתה אומר על שירשור נפרד, עם קצת תמונות, ואיזה מאחורי הקלעים שהובילו אותך לבחירה הזו?
avatar
shushu 1970-01-01 02:00:00
למה צריך קרוס אקטיבי לzu? חשבתי שכל הקטע של הרמקול הוא שאין קרוס.
avatar
stereophile 1970-01-01 02:00:00
נמר, בכיף, אם אתה רוצה/פנוי אתה מוזמן אליי לשמוע ולצלם... הגיע הזמן, לא? :שתוי: ביום שלישי מגיע אליי חשמלאי לעשות קו נפרד למערכת 3 כפול 4 קוואדרט, מתלבט בין שקע מזגנים תעשייתי לשקע נקבה שיחובר ישירות למפצל...? שושו, הקטע הוא באמת שאין קרוס, הרמקול שלי הוא מסדרת הדפינישן, שמכילה בנוסף ליחידות הפול ריינג', גם וופרים פסיביים שמתפקדים כסאבים (4 כאלו של 10 אינץ' בכל רמקול) ובשבילם בעצם (בלבד) מתבצע החיתוך האקטיבי.
avatar
shushu 1970-01-01 02:00:00
תודה! אחד מחברות הרמקולים שיותר מסקרן אותי לשמוע.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נמר, בכיף, אם אתה רוצה/פנוי אתה מוזמן אליי לשמוע ולצלם... הגיע הזמן, לא? :שתוי: ביום שלישי מגיע אליי חשמלאי לעשות קו נפרד למערכת 3 כפול 4 קוואדרט, מתלבט בין שקע מזגנים תעשייתי לשקע נקבה שיחובר ישירות למפצל...? שושו, הקטע הוא באמת שאין קרוס, הרמקול שלי הוא מסדרת הדפינישן, שמכילה בנוסף ליחידות הפול ריינג', גם וופרים פסיביים שמתפקדים כסאבים (4 כאלו של 10 אינץ' בכל רמקול) ובשבילם בעצם (בלבד) מתבצע החיתוך האקטיבי. נבוא בכייף לבקר. נבוא אחרי החשמלאי.
avatar
stereophile 1970-01-01 02:00:00
נבוא בכייף לבקר. נבוא אחרי החשמלאי. :שתוי::מנצח: [לפחות עכשיו יש לי את זה כתוב :)]
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: