חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

מדריך: כיול מסך טלוויזיה - שיפור התמונה | טלויזיות & וידאו | מדריכים | ראשי

מדריך: כיול מסך טלוויזיה - שיפור התמונה

גודל אות: Decrease font Enlarge font
כיול מסך LCD, פלזמה או CRT כיול מסך LCD, פלזמה או CRT

רכשתם מסך פלזמה, LCD או CRT, ברצונכם לנצל את מלוא יכולותיו. לשם כך יש לבצע כיול בסיסי של בהירות, ניגודיות, צבע וחדות (מדריך וידאו).

אחד הסודות השמורים ביותר בעולם מסכי הטלוויזיה הוא סוד כיול המסך שנשמר בקפדנות ע"י המקצוענים.

רבים מרוכשי המסכים שואלים את עצמם: "כיצד אני גורם למסך הטלוויזיה להראות במלא הדרו?"

אז אכן כיול הוא התשובה, אבל, למען הסר ספק, יש לומר כי כיול מסך מושלם (פלזמה, LCD או CRT), יכול להעשות רק בעזרת מכשירי מדידה וכיול מקצועיים (שעולים אלפי דולרים) וניסיון של אנשי מקצוע.

לכן, המדריך הבא, אינו בא להחליף כיול מקצועי, אלא ללמד את רזי הכיול הבסיסי.

כיום, כאשר מבקש המשתמש הממוצע לכייל את מסכו, האפשרות העומדת לו (מלבד להזמין איש מקצוע) היא רכישת דיסק כיול כדוגמאת AVIA או DVE במחיר של מספר עשרות דולרים.
על הרוכש דיסק כיול להקפיד כי הוא מתאים לטלוויזית PAL או לרזולוציית High Definition (בהתאם למפרט המסך המתאים).

אנחנו חיפשנו ומצאנו עבורכם אתר המאפשר להוריד גרסת DVD שלמה וחינמית המאפשרת לבצע כיול בסיסי מושלם!


בשיתוף עם אתר Ynet, ערך: מישל דור, צילם: שי רוזנצוויג

דיסק כיול
חברת Burosch הגרמנית ידועה בעולם כמתמחה בתחום כיול אודיו / וידאו מקצועי, החברה מאפשרת להוריד מאתרה קובץ אשר מכיל מספר תבניות בדיקה.
הדיסק קיים בשתי גירסאות: בסיסית ומתקדמת.

קישורים להורדה:

גרסת DVD בסיסית (84.4MB):

קישור1: http://www.chip.de/downloads/Burosch-Display-Basic-Adjustment-Test-DVD_29595999.html
קישור2: http://www.burosch.de/shop/shop_content.php?coID=123&

גרסת DVD מתקדמת (153MB):

קישור 1: http://www.chip.de/downloads/Burosch-Display-Reference-Test-Suite_30198798.html
קישור 2: http://www.burosch.de/shop/shop_content.php?coID=119


ניתן להוריד מהאתר גם תבניות בדיקה עבור מסכי FHD 1920X1080 אך אלו כרוכות בתשלום (גם הדיסקים החינמיים יתאימו לכיול בסיסי של מסכי HD).


את הקובץ שירד למחשב יש לצרוב על דיסק DVD כקובץ Image (בתוכנת Nero או תוכנת צריבה מתאימה אחרת).

את מדריך הוידאו צילמנו עם גרסת הדיסק המתקדמת, אך ניתן לעשות זאת בדיוק רב גם בעזרת הערכה הבסיסית.


אין כל חובה לבצע כיול המסך דווקא עם דיסק DVD זה, ניתן לעשות זאת עם אינספור תבניות בדיקה שניתן להוריד מהאינטרנט (כקבצי JPEG או כקבצי וידאו), מדריך זה ילמד אתכם כיצד לעבוד עם תבניות בדיקה באופן הנכון.

כיול המסך

ראשית, כדאי לדעת כי רוב המסכים מחייבים כיול כל כניסה במסך באופן נפרד, כלומר, אם כיילתם את כניסת ה-DVD, יש לעבור גם לכניסות האחרות (או להעתיק אליהן את ערכי הכיול המתאימים).

בנוסף, לרוב, לא ניתן להעתיק ערכי כיול של מסך אחד אל מסך אחר לאחר גם אם הוא מדגם זהה היות והכיול הינו יחודי לסביבה בה נמצא המסך (עם תנאי תאורה שונים), מעבר לזה גם מסכים מדגמים זהים לא תמיד מגיעים מהמפעל עם אותם מאפייני תמונה בדיוק ולכן גם ערכי הפרמטרים יהיו שונים.

תנאי תאורה: כיול נתוני בהירות וניגודיות הינו יחסי לתנאי התאורה בחדר, לכן לסדר ולכוון את התאורה כך שתהיה זהה לזו בה אנחנו נוהגים לצפות לרוב בטלוויזיה.
לדוגמא, אם הכיול מתבצע ביום, אך הצפיה מתבצעת בד"כ בתנאי חשיכה, יש לסגור תריסים / וילונות ולהחשיך את החדר.

מצב תמונה User
כהתחלה, יש לבדוק באיזה "מצב תמונה" נמצא המסך, לרוב יגיע המסך כשהוא במצב תמונה Vivid (יכול להקרא גם Dynamic או בשמות אחרים).
מצב Vivid אינו מתאים בעיקרון לסביבה הביתית אלא לסביבת חנות, שם צריך המסך להתמודד ולבלוט אל מול עשרות מסכים מתחרים ולהיות זה שמושך את עיני הלקוח הפוטנציאלי אליו.

הוא עושה זאת תוך הגזמה ברווית הצבעים ומתיחת הניגודיות על חשבון הפירוט ודיוק הגוונים בתמונה.
תמונה בוהקת אכן מרשימה בדקות הראשונות, אך מתחילה לעצבן ולהעיק על העין לאחר זמן צפיה ממושך.

לכן, כיול תמיד יעשה במצב תמונה User, בו ניתן לשלוט על כל הפרמטרים באופן פרטני.

את הכיול נעשה באמצעות תבניות בדיקה (Test Patterns) אשר מספקות את נקודות הייחוס בכיול הפרמטרים השונים.

כיול בהירות (Brightness)
פרמטר זה מתייחס לנושא חשוב ביותר באיכות התמונה: רמת השחור.
על מנת לכוון אותו, נוריד את נתון הבהירות בתמונה עד למצב בו חלק ימין בתמונה יראה כגוש שחור.

נעלה בחזרה את נתון הבהירות עד שנצליח להבחין בהבדלי גוונים בין הפסים הקיצונים ביותר, כך נצליח להשיג הפרדה בין גווני הפסים הכהים שמוצגים על המסך.

כיול ניגודיות (Contrast)
פרמטר זה שולט על הגוונים הבהירים (עד ללבן מוחלט) במסך.
נתחיל בהגברת נתון הניגודיות עד שחלקה השמאלי של תבנית הבדיקה יהפך ללבן לגמרי (התופעה מכונה Blooming).
עכשיו נוריד את הניגודיות, עד שנצליח להבחין בהפרשי גוונים בין הפסים הבהירים הקיצונים ביותר.

לאחר כיול הניגודיות, רצוי גם לבדוק שהתוצאה בפסים הכהים (בהירות) לא נפגמה, במקרה וכן, יש לחזור ולכוון אותה (ואח"כ את הניגודיות בהתאם).
בסוף תהליך כיול בהירות וניגודיות, התוצאה הסופית על תבנית הבדיקה צריכה להיות עם הבדלים קלים אך מובחנים בגוונים בפסים הקיצוניים בתמונה.

כיוון צבע (Colour)
ראשית, נבחר בטמפרטורת הצבע הנכונה.

הסבר קצר: גוון הלבן מושפע מתדר התאורה שמוקרנת עליו - לבן באור יום אינו דומה ללבן בתאורה מלאכותית (צלמים נתקלים בתופעת איזון לבן במצלמות דיגיטליות), גוון (תדר) הלבן מוגדר בערכים של מעלות (קלווין) או בערכים שתמתארים את התחושה שמתקבלת על המסך עבור עיני הצופה: חם או קר.

אנו נכוון את טמפרטורת הצבע ל- Warm או 6500K (מעלון קלווין) שהוא הערך שמקביל ללבן בתאורת יום טבעית.
שינוי זה הופך את התמונה לבעלת גוון צהבהב יותר, חמים לעין.

בעיקרון, ניתן לבחור גם בערכים אחרים בטמפרטורת הצבע, מי שמעדיף תמונה בעלת אופי גוונים כחלחל יותר, יבחר ב- Cold (או 9300K), אך כאמור, במדריך זה, אנו נכוון לערכים שנחשבים נכונים יותר (Warm).


אדום זה בולט
בד"כ, הצבע שאותו נוטים יצרני המסכים להדגיש ביחס לצבעים אחרים בתמונה הוא הצבע האדום, לכן, כאשר נשנה את ערכי רווית הצבע (Colour) במסך, השינוי הבולט ביותר בו נבחין יהיה בגווני האדום.
מסכים רבים, נוטים במצב ברירת המחדל להבליט את צבע העור של הדמויות על המסך, מה שגורם לאנשים המוצגים להיות מוצגים כשזופים ואדמומיים מדי.

לכן, נשתמש בתבנית הבדיקה שמציגה דמות אנוש, נגביר את רווית הצבע עד לרמה מוגזמת, אח"כ נוריד את ערך הצבע עד לרמה בה צבע העור יראה טבעי לעיננו.

ישנם מסכים שמאפשרים לכייל כל ערך צבע בנפרד (כחול / אדום / ירוק או אף מספר צבעים גדול יותר), כך שניתן לכוון את אותו צבע שנראה לנו מוגזם ומפריע בעין.
במקרה של שליטה על צבעים נפרדים לא ניתן לבצע כיול מושלם "רק לפי העין", מומלץ מאוד להשתמש במכשיר כיול ופילטרים אותם שמים על המסך בכדי להביא לערכים מדוייקים של כל צבע.

חדות (Sharpness)

מסכי LCD ו- פלזמה (וגם חלק ממסכי ה- CRT) כוללים שליטה על חדות התמונה.

כאשר מדברים על מסכי LCD ופלזמה, צריך לזכור כי במקרה של שידורי טלוויזיה רגילה, הגברת החידוד תגרום לתמונה "קריספית" יותר אך בו במידה גם תקצין את תופעות הדחיסה ושאר פיקסליזציה שמלוות את איכות השידורים בארץ, תופעה שאינה נעימה כלל לעיני הצופה.

לכן, במקרה של צפיה בעיקר בשידורי טלוויזיה, רצוי להנמיך ככל האפשר את חדות התמונה, מה שיוביל לתמונה רכה ונעימה יותר לעין.

על מנת לכייל חדות, נגביר את החדות בשלט על למקסימום, במצב זה נראה הילה לבנה סביב הפסים בתבנית הבדיקה (תופעה זו מכונה Ringing), נוריד את פרמטר החדות עד שההילה תעלם מסביב לפסים השונים והצלבים הצבעוניים ישתלבו ללא זליגת צבע מהפסים.

כיול זה יתאים בעיקר להצגת חומרי וידאו אשר מגיעים ברזולוציית High Definition.
עבור שידורי טלוויזיה רגילים, שוב, במקרים רבים, עקב איכויות השידור בארץ, מומלץ להוריד את החדות עד לערך הנמוך ביותר שלה.

כיול מסך - לפני ואחרי

אז מה קיבלנו לאחר כיול מסך בסיסי?
התמונה הפכה לניגודית יותר (עם שחור ולבן בולטים יותר), בעלת מראה שנוטה לכיוון הקולנועי, עם גוונים (במיוחד אדום) נאמנים יותר למציאות.

גם כיול בסיסי שכזה יכול לעשות הבדל גדול באיכות התמונה ולשפר במאוד את חווית הצפיה, לאחר שהשקעתם סכום לא מבוטל ברכישת המסך, השקעה של מספר דקות תוציא את המיטב שבו לנגד עינכם.

מוזמנים לדון ולשאול שאלות בנושאי מסכים ב- פורום טלויזיות / LCD פלזמה של dtown

צולם על מסך Hisense LCD 4028

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (62 תגובות פורסמו):

avatar
offirs 1970-01-01 02:00:00
מדריך מצויין(Y)
avatar
dudib 1970-01-01 02:00:00
ליאור קבל (Y)
avatar
Avi 1970-01-01 02:00:00
בראבו!
avatar
isotoper 1970-01-01 02:00:00
כתבה לעניין, אבל שמתי לב מנסיון העבר, שלא משנה כמה אני אכייל, ברגע שאני מחליף ערוץ בטלוויזיה, הכיול לא רלוונטי, שלא לדבר על מעבר בין יציאות (למשל מ-TV ל-DVD וכו'). האם אני צודק ?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
לגבי כניסות שונות בטלוויזיה, אתה צודק - צריך לכייל כל אחת מהן בנפרד. לגבי ערוצים, זה בהחלט רלוונטי, אבל הענין הוא שכל ערוץ משדר באיכות אחרת ולכן תראה הבדלים.
avatar
1970-01-01 02:00:00
מדריך מעולה אבל שאלה ססופסוף מדריך שמדבר בשפה שמבינים :-) אמרת שצריך לכייל כל כניסה בנפרד , אבל ה-DVD מאפשר לי לכוון רק את עצמו, איך אכוון את שידורי הTV? תודה
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
במקרה הזה, תעתיק את נתוני הכיול לכניסה השניה.
avatar
1970-01-01 02:00:00
תודה רבה
avatar
אדי 2008-02-05 20:29:04
שלום, ניסיתי לצרוב את הקובץ עי" NERO >burn image to disc לדיסק DVD-R אך אני מקבל הודעה שלא ניתן לצרוב תוכנה זו על דיסק זה אלה רק על CD-R\RW . העתקתי אותה על ה-CD אך מנגד מכשיר ה-DVD מודיע שלא ניתן לנגן דיסק זה.איפה הבעיה כאן ?
avatar
liorkoren 2008-02-05 21:41:36
על איזו גרסה של תוכנת הכיול מדובר?
avatar
אדי 2008-03-05 07:31:32
הגירסה הבסיסית
avatar
אדי 2008-03-05 08:39:12
תודה,הורדתי את הגירסה המתקדמת ואותה כן הצלחתי לצרוב על דיסק DVD .עכשיו נשאר הקטע המעניין של הכיול.מקווה שילך לי.
avatar
1970-01-01 02:00:00
DELL 2007WFP שלום! ררכשתי השבוע את המסך הנ"ל ורציתי לדעת אם הסבר והתוכנה שהוצגו תקפים גם לגביו ואם לא אז איזה תוכנה כן תתאים? עוד דבר איך אני יודע אים בכלל צריך לכייל? ננ.ב-יש לי במסך מצד ימין צבע סגול שבעיקרון אני רואה אותו רק אם אני עומד מצידיו של המסך זה נורמלי?והאם יש דרך לתקן את זה? עוד משהו בסרטים גם אצלי האנשים נהיים אדומים קלות.. אשמח מאוד לעזרכתם כי אני לא מבין בזה כלום.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
אתה יכול להשתמש בתוכנה זו, להריץ אותה דרך כונן ה-DVD של המחשב. אם הצבע הסגול מופיע רק כשאתה צופה בזוית צדדית מאוד, אזי זו תופעה נורמלית הקשורה למגבלת זוית צפיה במסכי LCD.
avatar
1970-01-01 02:00:00
תודה רבה,עוד כמה שאלות. אוקיי אז קודם כול תודה על התושבה המהירה..אז אתה אומר לצרוב על דיסק ואז להפעיל או שאני לא חייב לצרוב? בבנוגע לסגול זה כמו שאמרת מהצדדים אבל אם אני מסתכל טוב אני רואה שאני עובד על מסך לבן רואים ממש הילה של סגלגל בצד.. Jועוד כמה שאלות שיש לי: 1)כדאי לעשות כיול בכול מקרה?< 2 )בבדיקה ששמה POWER SUPLY בתוך התוכנה -checkemon יש מין מסך שחור ועליו ריבוע לבן שמהבהב עכשיו שהריבוע הלבן מופיע אני רוצה מן קו כזה כול פעם בתוכו משהו מוזר.. 3 4)האם יש עוד דברים שאני צריך לבדוק\לתקן במסך? 5)שאני צופה בסרטים אז כמו שהראת בסרטון הם באמת קצת אדומים אבל חוץ מהעניין הזה רציתי לדעת אם יש דרך לראות סרט או בכלל וידאו ללא הפסים השחורים?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
אתה חייב לצרוב את התוכנה על דיסק. 1) כיול כמעט תמיד משפר את התמונה. 2) צילום מסך יעזור להבין 5) הפסים השחורים למעלה ולמטה לא קשורים לכיול, אלו הם בד"כ סרטים בפורמט קולנועי רחב 2.35:1, הם מלבניים יותר מהמסך שלך ולכן תראה את הפסים.
avatar
1970-01-01 02:00:00
תודה קודם כול תודה רבה לך.. לעיניננו : א 1)אינני יכול לצלם מכמה סיבות, הראשונה היא שניסיתי לצלם את המסך במצב שחור לגמרי ולא הצלחתי הוא יצא תכלת,הסיבה השנייה היא שזה עניין של שנייה שאם לא מסתכלים אז מפספסים.. אינני יודע מה אומרת הבדיקה הזאת אבל מה שראיתי אני לא חושב שזה תקין. ב2)עכשיו בדקתי זליגת אור כשהמסך במצב שחור לגמרי וכול החדר מוחשך ואני מצליח לראות בפינות זליגה..אני מתלבט אם לממש אחריות כי הבנתי שאמורה להיות זליגה כלושהי אבל אני לא יודע באיזה כמות,אשמח לקבל את עזרתך בעניין הזה שמאוד מפריע לי ומציק לי. ב3)בנוגע לפסים אני יודע שזה לא קשור לכיול סתם אני רוצה לדעת אים יש אופציה לראות את הסרטים על מסך מלא איכשהו..
avatar
keyser 1970-01-01 02:00:00
לאחר שהמסך כבר עובד בבית רגיל במשך חודש, עדיין יש טעם לכייל ?
avatar
offirs 1970-01-01 02:00:00
כן,מומלץ לכייל,בלי קשר לתקופה שעברה,כי זה משפר את איכות התמונה.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
קודם כול תודה רבה לך.. לעיניננו : א 1)אינני יכול לצלם מכמה סיבות, הראשונה היא שניסיתי לצלם את המסך במצב שחור לגמרי ולא הצלחתי הוא יצא תכלת,הסיבה השנייה היא שזה עניין של שנייה שאם לא מסתכלים אז מפספסים.. אינני יודע מה אומרת הבדיקה הזאת אבל מה שראיתי אני לא חושב שזה תקין. ב2)עכשיו בדקתי זליגת אור כשהמסך במצב שחור לגמרי וכול החדר מוחשך ואני מצליח לראות בפינות זליגה..אני מתלבט אם לממש אחריות כי הבנתי שאמורה להיות זליגה כלושהי אבל אני לא יודע באיזה כמות,אשמח לקבל את עזרתך בעניין הזה שמאוד מפריע לי ומציק לי. ב3)בנוגע לפסים אני יודע שזה לא קשור לכיול סתם אני רוצה לדעת אים יש אופציה לראות את הסרטים על מסך מלא איכשהו.. לגבי זליגת אור, היא קיימת במספר לא קטן של מסכי LCD, קשה לומר בדיוק מאיזו כמות זה הופך להיות תקלה, אם זה מפריע לך אז פנה לשירות. הטיפול בפסים יכול לבוא דרך תוכנת הצפיה בה את משתמש, יש תוכנות שמאפשרות ZOOM לתמונה, כך שאתה מאבד חלק מהצדדים אבל לא רואה את הפסים יותר.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
לאחר שהמסך כבר עובד בבית רגיל במשך חודש, עדיין יש טעם לכייל ? כיול לא קשור לזמן השימוש במסך, יש כאלו שמקפידים ומכיילים כל חודש אפילו.
avatar
1970-01-01 02:00:00
מסך לגבי זליגת אור, היא קיימת במספר לא קטן של מסכי LCD, קשה לומר בדיוק מאיזו כמות זה הופך להיות תקלה, אם זה מפריע לך אז פנה לשירות. הטיפול בפסים יכול לבוא דרך תוכנת הצפיה בה את משתמש, יש תוכנות שמאפשרות ZOOM לתמונה, כך שאתה מאבד חלק מהצדדים אבל לא רואה את הפסים יותר. אוקיי אני אנסה לדבר עם החנות..הבנתי שבהחלפה אני מסתכן בעצם לקבל מסך עים זליה יותר חמורה אפילו או פיקסלים שרופים..אבל זה כבר מזל.. אני יודע שיש זום התכונתי אם יש דרך בלי להרוס את התמונה
avatar
1970-01-01 02:00:00
בקשר לצריבה של התוכנה אני חייב לצרוב אותה על דיסק DVD או שאני גם יכול לצרוב את זה על דיסק רגיל?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
רק על DVD
avatar
a_yaron 1970-01-01 02:00:00
אני חייב לצרוב אותה על דיסק DVD או שאני גם יכול לצרוב את זה על דיסק רגיל? רק על DVD ברוב הנגנים (אם לא בכולם) ניתן לנגן את זה גם מCD בפיוניר שלי לדוגמה זה עובד מCD ירון
avatar
Or_s2006 1970-01-01 02:00:00
ברוב הנגנים (אם לא בכולם) ניתן לנגן את זה גם מCD בפיוניר שלי לדוגמה זה עובד מCD ירון שלום, יש לי DVD עלוב של החברה Koss מישהו יודע במקרה אם אני יכול להריץ את התוכנת כיול על דיסק רגיל,ולא דיסק DVD תמונה(מצטער שהתמונה לא עומדת ישר לא הצלחתי לסובב את התמונה לינק כאן!
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
נסה לצרוב על CD... מקסימום הלך דיסק :-)
avatar
Or_s2006 1970-01-01 02:00:00
נסה לצרוב על CD... מקסימום הלך דיסק :-) תודה רבה.אני אנסה לצרוב על CD את התוכנת כיול הבסיסית ששוקלת 84.MB ואנסה לפני המדריך שנתת פה.
avatar
oren6666 1970-01-01 02:00:00
כיול לא קשור לזמן השימוש במסך, יש כאלו שמקפידים ומכיילים כל חודש אפילו. למה שמישהו יכייל את המסך כל חודש? אחרי פעם אחת של כיול המסך מכויל...
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
זה היה נפוץ יותר בעבר, כשהיו שינויים מהירים יותר בדעיכת התאורה והשפעה על הבהירות.
avatar
1970-01-01 02:00:00
מדריך מצויין(Y) האם ההמלצות תקפות גם לגבי מסכי מחשב? אם לא, אודה על הפניה להסבר דומה לגבי כיול מסכי מחשב. תודה
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
אתה יכול להשתמש בזה עבור מסך LCD למחשב. עבור מסך מחשב , תוכל להעזר גם באתר הבא: http://www.lagom.nl/lcd-test/
avatar
1970-01-01 02:00:00
כיול מסך 32A450 המסך הנ''ל הוא HDR. אני צופה בתכנים בחיבור NR מהמחשב. 1. האם גם הקישורים שנתת יספיקו? 2. אפשר המלצות לדיסק כיול שיתאים לי? HD מהמחשב. 3. האם Hi-Definition Reference Disc - Order Now! דיסק כיול טוב לHD? 4. מה זה PatternsTest לכיול HD ? האם זה חשוב? 5. תודה רבה!
avatar
hornless 1970-01-01 02:00:00
תודה רבה על ההסבר. אנסה זאת בקרוב.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
אכן רצוי ומומלץ לכל מסך טלויזיה. המסך הנ''ל הוא HDR. אני צופה בתכנים בחיבור NR מהמחשב. 1. האם גם הקישורים שנתת יספיקו? 2. אפשר המלצות לדיסק כיול שיתאים לי? HD מהמחשב. 3. האם Hi-Definition Reference Disc - Order Now! דיסק כיול טוב לHD? 4. מה זה PatternsTest לכיול HD ? האם זה חשוב? 5. תודה רבה! דרך איזה חיבור המחשב מחובר? 3. הדיסק נראה על פניו בסדר, אבל קשה לענות מבלי לבדוק אותו בפועל. 4. זה אמור להמצא בכל דיסק כיול.
avatar
Tiburon 1970-01-01 02:00:00
צרבתי עם הנרו והפעלתי את התוכנה בעזרת הBSPLAYER אבל אני לא מצליח לזוז עם החצים ימינה או שמאלה כמו שיש בשל DVD... מה אני עושה?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
בסרטי DVD אחרים עם תוכנת BSPLAYER, אתה יכול להפעיל תפריטים?
avatar
Tiburon 1970-01-01 02:00:00
לא... אתה מכיר אולי תוכנה אחרת שכן תאפשר לי את התפריטים?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
PowerDVD
avatar
aela111 1970-01-01 02:00:00
שלום אני לא מצליח להוריד את שתי הקבצים (זה מתחיל להוריד במהירות מאוד נמוכה ואז מפסיק) היכן אני יכול להשיג אותם ? תודה על העזרה.
avatar
שחר. 2009-04-11 02:27:17
קצת באיחור, אבל רק עכשיו התחלתי להתעסק עם כל העניין.. 1. אם הטלוויזיה מחוברת לרסיבר, והוא מחובר לכל שאר הצרכנים, מספיק שאני מכייל רק פעם אחת? או שכדאי לכייל Costum settings שונים בטלוויזיה לכל מכשיר? 2. אם אני מריץ את התוכנה ע"י הכונן במחשב (שמחובר דרך Xtreamer לרסיבר ומשם לטלוויזיה) זה אותו דבר? אין לי DVD חוץ מבמחשב אבל אם זה עדיף אני אשיג מחבר. 3. ברסיבר יש פריסטים שונים לתצוגת וידאו (למשל ספורט/משחקים/TV/סרטים וכד'), הכיול מושפע מהם או שזה לא קשור? תודה רבה!
avatar
liorkoren 2009-04-11 08:49:10
1. אתה מכייל את הכניסה אליה מחוברת לרסיבר, זה רלוונטי לכל מה שמחובר דרכו. 2. זה אותו הדבר. 3. תכייל מבלי לגעת להפעיל אף אחד מהם, בסיום הכיול תוכל ל"שחק" עם המצבים השונים ולבדוק מי מהם "נראה לך", מניסיון, בד"כ הם רק מקלקלים.
avatar
שחר. 2009-04-11 22:37:30
תודה!
avatar
tida-man 1970-01-01 02:00:00
אי נכנסים לתוכנה? הצלחתי לצרוב את התוכנה על DVD כאשר מכשיר הDVD מתחיל להריץ את התוכנה מופיע מסך כחול (תמונה מצורפת ): [url=http://www.f2h.co.il/9170418474823]http://www.f2h.co.il/9170418474823 יש 3 אופציות לכיול המיוצגות על ידי 3 כפתורים בצבעים שונים אני לוחץ על כל אחד מהכפתורים על השלט שלי (תמונה מצורפת): [url=http://www.f2h.co.il/8037208640016]http://www.f2h.co.il/8037208640016 ואין תגובה :( מה הסיבה שאנני מצליח להכנס לתוכנה ולהתחיל בכיול?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
תבחר בשלט את TOP MENU
avatar
tida-man 1970-01-01 02:00:00
תבחר בשלט את TOP MENU למען הסר ספק בדקתי היכן נמצא לחצן TOP MENU בהוראות למשתמש ,כפתור זה לא קיים בשלט (shocked) כפתור ה MENU בצבע טורקיז הנמצא באמצע השלט מאפשר כניסה לתפריט הגדרות הטלויזיה ולא לתפריט כיול כמו בסרטון המצורף למדריך הכיול. במסך הכחול המופיע עם טעינת הדיסק ,מצד ימין ישנו ריבוע שעליו רשום START הכפתור נמצא במסגרת צהובה(אולי זה מצביע על כך שהכניסה לתפריט חסומה ,מסיבה כלשהי...) נסיון להכנס לתפריט תוכנת הכיול על ידי לחיצת ENTER, לא הצליח. ניסיתי להוריד גם את הגרסה הבסיסית של תוכנת הכיול אך משום מה לא ניתן לשמור אותה על המחשב שלי,אולי הקישור לא תקין
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
באיזה דגם נגן DVD מדובר?
avatar
tida-man 1970-01-01 02:00:00
נגן DVD דגם PRISMA D-300 מפרט המכשיר : [url=http://www.upf.co.il/file/551143.html]http://www.upf.co.il/file/551143.html את קובץ התוכנה צרבתי על DVD+RW עם תוכנת NERO BURNING ROM כ IMAGE.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
אם תצלם את השלט שלו באופן ברור (שנוכל לראות את כל הלחצנים), אז ננסה לאתר את הלחצן המתאים.
avatar
tida-man 1970-01-01 02:00:00
אם תצלם את השלט שלו באופן ברור (שנוכל לראות את כל הלחצנים), אז ננסה לאתר את הלחצן המתאים. שלט DVD : http://www.upf.co.il/file/12877.html שלט LCD : [url=http://www.upf.co.il/file/663727.html]http://www.upf.co.il/file/663727.html
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
נסה לחצן 26 בשלט DVD
avatar
tida-man 1970-01-01 02:00:00
הצלחתי להכנס לתפריט כשהמסך היה במסך STANDART הוא היה מכוייל בדיוק כמו במדריך תודה רבה על העזרה שאלה נוספת הקשורה לכיול, מה הסיבה שאנני יכל להכנס להגדרות טמפרטורת הצבע של המסך? הטמפרטורה נוגדרת כ נורמל,WARM חסום לכניסה (אפור) נ.ב המסך מחובר לממיר יס עם RCA וקומפוזיט (="בננה") הסיבה שחיברתי כך היא,הן במסך והן בממיר חסרה כניסת SCART
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
יכול להיות שעל מנת להכנס לטמפרטורת צבע, אתה צריך להיות במצב USER (אם יש כזה). לגבי חיבור ממיר, יש על זה מדריך שלם באתר.
avatar
tesher 1970-01-01 02:00:00
הפרוצדורות מובנות הבעיה היא שלא הצלחתי לפתוח את הקבצים [לא מזוהים ע"י הווינווס] ניסיתי בשני מחשבים שונים אך ללא הצלחה
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
אין מה לפתוח, צריב לצרוב אותם כמו שהם על דיסק
avatar
tesher 1970-01-01 02:00:00
ללא הצלחה לא רוצה להשמע נודניק אך אינני מצליח לצרוב את הקובץ ואו לפתוח אותו בשום דרך שהיא ותאמין לי ניסיתי כבר כל מה שאני יודע, הורדתי את הקובץ הכבד יותר [יורד מכווץ] ומשם רק מנהרה חשוכה [התחלתי בהורדה מאתר זה ע"פ הלינק המצורף[url=http://www.chip.de/downloads][url]http://www.chip.de/downloads]/Burosch-Display-Basic-Adjustment-Test-DVD_29595999.html
avatar
ramtag 1970-01-01 02:00:00
קודם כל סליחה על ההקפצה. ליאור נתת מוקדם יותר קישור לאתר לכיול מסכי מחשב, האם רלוונטי לכייל את המסך בעזרת חיבור מחשב עם כבל HDMI ושימוש באתר? אם לא האם זה בסדר להפעיל את הDVD מהמחשב, שוב בעזרת כבל HDMI. אין לי DVD זמין ובמילא אני משתמש במחשב לצפיה בתכני HD.
avatar
maor.A 2010-12-09 23:31:44
שלום:) תודה על המדריך המצוין,מי שרוצה לפתוח את הקובץ מתוך מערכת ההפעלה יכול להשתמש בתוכנת virtual cloneDrive (בזמן הפתיחה יש לבחור-הצג את כל הקבצים ואז לפתוח) ה-dvd יוצג כרגיל במחשב שלי ותוכלו להשתמש במדיה פלייר כדי לצפות בו
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
רק אל תחבר את המחשב דרך יציאת VGA.
avatar
sagi 1970-01-01 02:00:00
איך צורבים את התוכנה הזו שלום לכולם אני הורדתי את התוכנה כפי שהוגדר הקובץ נקרא display tuning והסיומת ISO צרבתי את התוכנה לדיסק ואז פתאום זה כבר לא מופיע כתמונה אלא כקובץ וכן עשיתי את זה כצריבת תמונה התוכנה שאני משתמש נקראת dvdvideos soft free לאחר הצריבה יש בדיסק הצרוב תיקיה בשם display tuning אם נכנסים אליה יש קובץ של PDF עם הנחיות כיצד לבצע את הכיול (זו אמורה להיות רק התמונה כפי שאמרתם אז מאיפה הגיע הPDF לא יודע) קובץ נוסף בשם THMBS ותיקיה נוספת בשם VIDEO TS אשר מכילה אף היא המון קבצים אני מכניס את הדיסק לדוידי שכמובן אומר שהוא לא יכול לקרוא מישהו יודע האם אני עושה את זה נכון ויש תקלה בדיוידי או שאמורים לצרוב תיקיה אחרת אני מדגיש צרבתי קובץ אחד שנקרא DISPLAY TUNING ואז אם פותחים את הדיסק לקריאה מגלים שהוא הפך למלא קבצים
avatar
themg007 1970-01-01 02:00:00
בקשר למדריך כיול תמונה היי , חדש באתר , ניסיתי את מדריך הכיול , העתקתי אותו ל usb ונגנתי אותו באמצעות ps3 שמחובר דרך hdmi למסך lcd . רציתי לדעת האם מבחינת הגדרת הבהירות אני צריך לראות את הפס האחרון מימין בברור או מספיק שהוא נראה לעין ? . גם רציתי לדעת איך הגדרות שיש לי במסך כמו הגדרת ניגודיות דינמית והגדרת רמת השחור משפיעים על הבהירות ו/או התמונה הכוללת ? . סוג מסך : "samsung lcd series 5 37
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
מספיק שהוא נראה לעין ומובדל מהפס שלשמאלו. גם הגדרות מתקדמות משפיעות על זה, שנה אותן ותראה איך זה משפיע בפועל.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הצבע לכתבה
4.67
הרשם לעדכוני האתר
Email: