חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

Lavardin IS Reference – מגבר משולב במבחן | אודיו וקולנוע ביתי | ביקורות | ראשי

Lavardin IS Reference – מגבר משולב במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Lavardin IS Reference Lavardin IS Reference

על הנייר, מגבר ה- Lavardin IS Reference מציע מעט וואטים ומפרט ספרטני, אבל, הוא מצליח להפתיע בגדול בתוצאה מוזיקלית, עשירה ודינמית. ביקורת מגבר.

Lavardin היא יצרנית עם וותק של 15 שנים והיא עוסקת בפיתוח מגברים וכבלים, כמו גם מעמדים למערכת. קו מוצרי ההגברה כולל דגמי מגברים משולבים, קדם מגברים ומגברי הספק. הקו המנחה שעובר בכל המגברים, הוא יחודי למדי בהשוואה לשאר המוצרים בתחום: נתוני ההגברה עליהם מצהירה החברה נראים צנועים מאוד – למשל, מגבר הדגל Model MAP (מונובלוק) מציע 60 וואט בלבד על הנייר, בעוד המגברים המשולבים מספקים בין 45-55 וואטים לכל ערוץ סטריאו. אבל, החברה מצהירה כי הדרך שלה להגיע לתוצאה סונית טובה עם שליטה ברמקולים אינה עוברת דווקא דרך נתוני הוואטים היבשים.

Lavardin Model IS Reference

מתוך ארבעה דגמי מגברים משולבים של החברה, דגם הבסיס הוא Model IS, מעליו נמצא דגם ה- IS Reference הנסקר בכתבה זו ואח"כ מגיעים שני מגברים Model IT / IT 15 הבכירים יותר. בהשוואה לדגם IS, הרגיל, ה- Reference מציע מעגלי הגברה ואספקת חשמל משופרים, כאשר ההספק הרשמי נותר זהה: 45 וואט לערוץ ב-8 אוהם ו- 95 וואטים ב- 2 אוהם.

על הזיכרון
על פי הצהרת החברה, מגברים טרנזיסטורים רגילים סובלים מבעיה אשר פוגעת באיכות הצליל– חותמת "זיכרון" בלתי רצויה שנותרת בנתיב האלקטרונים שנותרים בתוך חומר הסיליקון (עליו מבוססים טרנזיסטורים, מה שהופך את הצליל הטרנזיסטורי לנוקשה לאוזן. לדברי אנשי לוורדין, בתוך המגברים מתוצרת החברה, ישנו תכנון מעגל המוגן בפטנטים אשר פותר את הבעיה.

המגבר יחובר לרמקולים מדגם Totem Hawk – עם נתונים כמו עכבה 6 אוהם ונצילות של 86dB ומניסיון רב איתם, הם לא מאוד קלים להנעה ודורשים הגברה איכותית עם זרם "בריא" בכדי להישמע במיטבם, האם הלוורדין יתמודד איתם כיאות? נבדוק.

Lavardin IS Reference
פשטות

ה- IS מגיע בעיצוב קלאסי שמרני – בלוק שחור, עם שתי גלגלות - חוגות כסופות מקדימה וארבעה ברגי אלן כסופים בחזית. את המראה משלימה נורית לד אדומה הנדלקת במצב הפעלה. העיצוב מקרין סגנון תעשייתי בפרטים הקטנים, כמו למשל חריטת מגרעת בחוגת האלומיניום עבור מיקום הבורר. המכשיר פשוט ביותר להפעלה: גלגלת ימין שולטת על הווליום והשמאלית מעבירה בין ארבע כניסות בליווי רעש מכני ״בריא״ של ממסר.

מאחור, מתג מכני גדול משמש להדלקת המגבר (אין מעגל השהיה לרמקולים, כך שרצוי להדליק כאשר הווליום במצב אפס), יש ארבע כניסות Line מסוג RCA ויציאת Tape out. המכשיר הזה פשוט ובסיסי מבחינת האפשרויות שהוא מספק למשתמש, לא תמצאו כאן חיבורי Pre in / Out או מעקף עבור קולנוע ביתי (אפשר לבקש אותו כתוספת במקום אחת הכניסות הרגילות), אין גם שלט רחוק ובטח שלא יציאת אוזניות או DAC פנימי. יש אפשרות להזמין כתוספת פונו סטייג׳ פנימי מסוג MM.

Lavardin IS Reference
מבחן האזנה

כאמור, החברה מצהירה על תכנון יחודי ושלל פטנטים, אבל – כמו תמיד, בשורה התחתונה, רק מבחן התוצאה קובע. ואכן, נראה שיש קבלות להצהרת אנשי Lavardin: התוצאה משכנעת מאוד את האוזן, כאשר יובש / צליל סטרילי או נוקשות לא תמצאו כאן, אלא צליל עשיר ודינמי. יש בצלילים אותם מפיק המגבר משהו מאוד גולמי - RAW, המספק למאזין את הרושם שהוא מאזין לכל הרבדים הטמונים בהקלטה מבלי לוותר על משהו.

הדיסק Continuo של אבישי כהן נשמע קסום דרך הלוורדין, צליל הפסנתר עובר כאן כשהוא מלא – בעל גוף ומשקל והקונטרבס יורד נמוך, כשפעימות הבס עוברות היטב דרך הרמקולים. הקטע הרביעי נפתח בצליל הפסנתר, רחש המברשות של המתופף, בתוספת בס ועוד בס. התוצאה מוזיקלית לאוזן, מהנה בדינמיות וגוף הכלים הבשרני.

בימת הצליל (סאונד סטייג׳) מלאה ומאפשרת לזהות במדויק במרחב מיקום של כלי נגינה וזמרים. המגבר מחבר את שני הרמקולים למקשה אחת ובעוונותיי, בדקתי אף את העניין גם בצפייה בסרטים והלוורדין יצר מעטפת צלילים קדמית מרשימה עם זוג רמקולים.

Lavardin IS Reference

בשיר הצרפתי קלאסי "פרולה פרולה", מפגין ה- SI בימת צליל תלת ממדית – בעלת עומק כאשר קולות הצמד החינני ניצבים בחלל. לכאורה, שני הזמרים ממוקמים בנקודה זהה במרכז, אבל במערכת טובה, אפשר לזהות הבדל מסוים במיקום של כל אחד מהקולות - דלידה שרה מעט מימין ואלן דלון משמאל למרכז. החלק העליון בסקאלת התדרים מפורט ואינו גובה מחיר: גם כאשר דלידה עולה מעלה מעלה בקולה, זה ממשיך להשמע נעים ומוזיקלי להאזנה, ללא עיגול או סתימת פרטים בלתי רצויה. הלוורדין  מסתדר מצוין עם הטוויטר המתכתי של רמקולי הטוטם שעלול ליפול לחריפות עם המגבר הלא נכון.

בסט-אפ הביתי שלי, המגבר הצטיין ביצירת במת צליל ריאליסטית ולשמחתי זה לא בא על חשבון דיוק: הכלים לא נמרחו בחלל ואפילו בהקלטות ישנות, הלוורדין הצליח להפיח עומק בבימה. האודיו אנלוג סטנטה שלי, בהשוואה מפיק בימה רחבה מאוד, אבל על חשבון דיוק. בנוסף, הווליום המקסימלי בסטנטה חזק יותר, אבל בפועל, אני יכול לעלות את הווליום לרמות גבוהות יותר מהסטנטה - הלוורדין מצליח להעלות לרמות ווליום גבוהות מבלי להשמע צרחני.

דייר סטרייטס, בשיר Love over Gold, (גרסת HDCD): קולו של מארק קנופלר מקבל מקום מבודד משלו - כאילו הוא מרחף בחלל, עם הד מסוים. גם כאן, יש בימה בעלת עומק, הכוללת ערב רב של צלילים – גיטרות מסוגים שונים, קלידים וכמובן תופים, קסילופון. יש הפרדה מרשימה ובסיום השיר, הקלידים עוברים במחול חינני מרמקול אחד לשני במיקומים שונים.

Lavardin IS Reference
Carmen fantasy OP.25 היא יצירה מאתגרת מערכות, עם צלילו החורק של הכינור אשר מבוטא כאן בהדגשה, עם קול רם שעולה לגבהים – מה שעלול לאתגר בהחלט את המערכת. כאן הוא עובר את המבחן בהצלחה – אפשר להאזין לו בקול גדול מבלי לקבל כאב ראש , כאשר מצטרפת מקהלת הכלים, יש כאן רגע על גבול של צעקת יתר, אבל המגבר אוחז בחבורת הנגנים ולא מפזר אותה מידיו. גם סימפוניה מס׳ 1 של מאהל – Der Titan, מוגשת כאן באופן מגובש, כלי המיתר מנגנים ואיתם כלי הנשיפה, במיקומים שונים על פני הבמה, בקטע הרביעי בסימפוניה, התוף מכה בעוז והחצוצרנים נושפים בעוז לחגיגה דינמית. 

Zero 7נעבור למשהו יותר אלקטרוני – Zero Seven – Simple things. הקטע הראשון מהווה בוחן ראוי לדינמיקה של מגבר, התמודדות עם בס, שירה. בכל פעם שהפזמון מגיע אל אקורד הסיום שלו, הוא נעצר בחריקה ואז ממשיך קדימה. הלוורדין תופס את הרמקולים היטב במקרה הזה. ומה לגבי עניין הוואטים? מבחינת כח דחף, המגבר הרשים מאוד ביחס למצופה וגם ביחס למגברים בעלי מספר וואטים גבוה בהרבה, המחיר היחיד הגיע בדמות סיבוב של חוגת הווליום למרחק גדול יותר מאשר במגברים אחרים, אבל עדיין אפשר היה להגיע לרמות קול גבוהות מספיק להאזנה גם עם ז'אנרים שדרשו את זה.

בחרתי להשוות את הלוורדין מול מגבר ה"אודיו אנלוג פוצ׳יני סטנטה" עם אחד הביצועים הידועים ל- Embraceable You של ג׳ורג׳ גרשווין בהקלטה הותיקה של בילי הולידיי. הסטנטה התגלה כחריף יותר בטווח הצלילים העליון, עם היס מודגש, כאשר שני הקצוות מודגשים והאמצע (מיד) פחות, בנוסף, יש תחושת עומק פחותה בבימת הצליל. בלוורדין, יש פחות היס, לקולה של הולידי יש יותר נוכחות והכלים השונים מובחנים זה מזה, התוצאה ערבה יותר לאוזניי. יש בו משהו ששואב יותר יותר אל תוך המוזיקה, ה״תבלין הסודי״ והוא הצליח להוציא החוצה את קסמו של בן וובסטר אשף הסקסופון.

Lavardin IS Reference
סיכום

ה- Lavardin מזכיר במשהו את הגישה של לוחמי ספרטה העתיקה: התנזרות ממנעמים והתרכזות בדבר העיקרי – כושר ואיכות ביצוע. זהו מגבר טרנזיסטורי מוזיקלי ביותר, ה- IS Reference מצליח להיות מפורט ומלא בצליל עשיר, מבלי להיות בהיר או לסבול ממוגזמות יתר בתדר כזה או אחר. בתמורה לכך, תצטרכו לוותר על כמה תכונות מתקדמות יותר אשר מגיעות במגברים מתחרים וגם על נוחות השימוש בשלט רחוק. אהבתי את הבמה, מוזיקליות, רמת פירוט, יכולת חשיפת שכבות בצליל והצגת גוף מלא ולא רזה ודק - ובסופו של דבר, זהו מגבר שמעביר מוזיקה בפה מלא ומאפשר להאזין לו במשך שעות ארוכות. כאמור, את הרמקולים שלי בבית הוא הניע ללא בעיה מיוחדת, אך תצטרכו לבדוק בעצמכם את יכולת ההתמודדות שלו עם רמקולים תובעניים יותר או ברמות ווליום גבוהות במיוחד.

Lavardin IS Reference

מחיר: 17,000 ₪
אחריות: מאסטרו אודיו

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (86 תגובות פורסמו):

avatar
ni-ro 1970-01-01 02:00:00
ליאור יופי של סקירה שמעתי אותו אתמול בערב אצל שחורי
avatar
מאסטרו אודיו 1970-01-01 02:00:00
תודה על הסקירה היפה והתמונות המדהימות !! מה מידות החדר ?
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
ליאור, כתבה מצוינת, כתובה ומצולמת כהלכה, כן ירבו :כל-הכבוד:. תומר
avatar
hornless 1970-01-01 02:00:00
ליאור, כיף לקרוא!! תודה.
avatar
gtr 1970-01-01 02:00:00
התענוג לקרוא,יופי של כתבה.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
תודה, מידות החדר הן 6.5x6 מטרים.
avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
פשששש, ליאור קורן עושה סקירות אודיו!? סקירה מהנה לקריאה. תודה
avatar
איתי ו. 1970-01-01 02:00:00
יופי של סקירה שמעתי את הלברדין מספר פעמים (עוד לפני היבוא של עופר) ואפילו היפצרתי בשני יבואנים להביא אותם. חששם היה מהעובדה שהמגבר נטול שלט רחוק... אני שמח שעופר החליט להביא משיקולי סאונד נטו ולא משיקולי נוחות. זה מגבר פ33ה.
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
הפיוריסטיות האיכותית הזו ,יש בה משהו שמתי שהוא כובש , נראה שלאט לאט עופר נוטש את זרם המוצרים עם מכנה משותף שפונה לרוב חובבי האודיו ,ועובר למוצרי נישה מיוחדים לחובבים מורעלים ,ככה נראה ,לא? ה"לברדין" הוא אחד מהם ,צליל מדהים מצויד שחיצונית נראה קל משקל ופשוט ,וללא שלט ,ורק שיושבים להאזין ,אפשר להבין למה הוא עולה מה שהוא עולה ,ולמה הוא שווה את הכסף . אזהרה -הכותב חבר טוב של היבואן ,ולא ניחן באוביקטיביות יתרה!
avatar
kyroz 1970-01-01 02:00:00
מגבר ללא שלט... מה אני אגיד, שיהיו בריאים.
avatar
מאסטרו אודיו 1970-01-01 02:00:00
בבית אני כבר עשר שנים בלי שלט. Thor -> LAMM -> Allegri באופן אישי שלט לא חשוב לי בכלל. רק סאונד. אני מוכר את הקונספט שאני מאמין בו.
avatar
kyroz 1970-01-01 02:00:00
בבית אני כבר עשר שנים בלי שלט. Thor -> LAMM -> Allegri באופן אישי שלט לא חשוב לי בכלל. רק סאונד. אני מוכר את הקונספט שאני מאמין בו. כן, אבל בשלב מסוים רוצים גם פרקטיקה, ולדעתי מגבר ללא שלט זה לא פרקטי, כל פעם שאני ארצה לגעת בווליום אצטרך לקום? אני עובד בשבילם או שהם עובדים בשבילי...? אם ויטוס, אקופייז, ASR ורוב חבריהם לליגה הגבוהה מציידים שלט, גם lavardin יכולים. או שהם יוסיפו בסדרה הבאה ויקראו לזה 'שדרוג'
avatar
איתי_הגיתי 1970-01-01 02:00:00
האמת השלט בפרה אמפ שלי ללא בטריה כבר שנה וזה הפסיק להזיז לי, שמים תקליט/CD מכוונים ווליום והולכים להנות.
avatar
מאסטרו אודיו 1970-01-01 02:00:00
לברדין, ככל הידוע לי, לא מתכוונים להוסיף שלט. יש לזה מחיר. זה מעגל חשמלי שמכניס רעש למערכת. אולי זה גם חלק מהפוזה. האמת, ממש לא אכפת לי למה. לי אישית אין צורך בשלט. מה שחושב לי זה pause לנגן. אני בקושי נוגע בווליום ויש קהל לא קטן כמוני. מעניין איך ליאור שרגיל לשלטט בשלט הרגיש בלי (?)
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
עובדתית, זה פחות נוח (נכנסת שיחת טלפון, ריב עם האשה מי יחליש את הווליום וכו' :-)), אבל לא ענין של "יהרג ובל יעבור". אפשר לארגן פיתרון בדמות מוט טלסקופי מתארך עם מלקחיים בקצה - סוג של שלט מכני...
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אפשר גם לעשות ״השהה״ בנגן. שלט הוא פיצ׳ר חובה מבחינתי בכל מוצר מודרני מלבד פטיפון.
avatar
מאסטרו אודיו 1970-01-01 02:00:00
סיגריה בלי מצית - מצוין לבריאות!
avatar
מאסטרו אודיו 1970-01-01 02:00:00
כן, אבל בשלב מסוים רוצים גם פרקטיקה, ולדעתי מגבר ללא שלט זה לא פרקטי, כל פעם שאני ארצה לגעת בווליום אצטרך לקום? אני עובד בשבילם או שהם עובדים בשבילי...? אם ויטוס, אקופייז, ASR ורוב חבריהם לליגה הגבוהה מציידים שלט, גם lavardin יכולים. או שהם יוסיפו בסדרה הבאה ויקראו לזה 'שדרוג' תקום תקום. שלא יחלידו הברכיים.
avatar
ברקצ 1970-01-01 02:00:00
אחרי תקופת יובש אנחנו זוכים פה לשפע של סקירות ויש לברך על כך. כל הכבוד. אישית הייתי רוצה לשמוע חוויות מהלברדין במערכת יותר תובענית מזו שבה הוצג, ובהשוואה מול מגבר יותר מקביל לו באיכות ובמחיר מאשר הפוצ'יני שהוא אמנם חביב מאד אבל נדמה לי שלא באותה הליגה.
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
אחרי תקופת יובש אנחנו זוכים פה לשפע של סקירות ויש לברך על כך. כל הכבוד. אישית הייתי רוצה לשמוע חוויות מהלברדין במערכת יותר תובענית מזו שבה הוצג, ובהשוואה מול מגבר יותר מקביל לו באיכות ובמחיר מאשר הפוצ'יני שהוא אמנם חביב מאד אבל נדמה לי שלא באותה הליגה. חיברנו איזה לברדין למערכת שלי ! נשמע טוב מאוד ,למרות שאני כבר מחובר לצליל של המונובלוקים של לקסמן ,עולה חמישית מהם ,ואני אומר לך באחריות שגם הזיזו יפה וגם נשמעו טוב ! עופר ! שלח להם תמונה של הנסיון ! ושוב מזכיר ! זה היה נסיון פרטי בכדי ללחוץ קצת על הצוציק הזה ,עם תגובות שאינם אוביקטיביות.
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
ליאור תודה על הסקירה :בעד: טוב שיש סקירות למגברים שמחירם אינו בשמיים. ויכולים לשמש כל אודיופיל ממוצע.
avatar
מאסטרו אודיו 1970-01-01 02:00:00
התמונה אילמת. אפשר לטרוח ולארגן וידאו קצר אם אין בעיה עם זה (?)
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
חיברנו איזה לברדין למערכת שלי ! נשמע טוב מאוד ,למרות שאני כבר מחובר לצליל של המונובלוקים של לקסמן ,עולה חמישית מהם ,ואני אומר לך באחריות שגם הזיזו יפה וגם נשמעו טוב ! עופר ! שלח להם תמונה של הנסיון ! ושוב מזכיר ! זה היה נסיון פרטי בכדי ללחוץ קצת על הצוציק הזה ,עם תגובות שאינם אוביקטיביות. ההפרש במחיר כולל גם קדם, כבלים ומדפים? האם הזיז אותם או ממש היה קרוב לרמה של מה שיש לך?
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
ההפרש במחיר כולל גם קדם, כבלים ומדפים? האם הזיז אותם או ממש היה קרוב לרמה של מה שיש לך? שלום רוזי ,שבת שלום ! אין לי תשובה שלמה בשבילך ,עופר היה סקרן להפעיל הפאוור הזה (לא אינטגרייטד) ,עם אותו אלגרי שאני משתמש ,חיברנו פרוביזורית כמו שאתה רואה ,נדמה לי שלמגבר הזה יש איזה 50W בסה"כ,ולמרות הכל דחף נהדר את החלק העליון של הרמקול שלי ,עם מיד מצויין וגבוהים חלקים ויפים ,גם הבס היה סביר אבל לא כמו הלקסמנים שלי שיש להם 240W לצד , אני חושב שהמונובלוקים שלי מתאימים יותר לגודל של החדר והרמקול למרות נצילותו ,אבל מדהים היה לשמוע צוציק של 15 קילו מזיז בצורה מכובדת בחדר כמו שלי את העסק ,ובצליל יותר מטוב , העניין היה לא לפרסום בין שני חברים בכדי להבין מה שווה בכלל הלברדין אם בכלל ,ומחיר המונובלוקים שלי הוא פי 5 מהלברדין ,ההפרש אינו כולל מחיר הכבלים שכמו שאתה רואה בתמונה נטולי ערך כל שהוא ,הקדם הוא האלגרי שעולה עשיריה ,מחיר הכלב לא יסולא בפז , לסיכום ,יכולתי לחיות עם הלברדין ,אבל היו אלה חיי כלב. במערכת קטנה יותר היה מתבטל יתרון העצמה ובטוחני שלא היה צורך בלקסמנים כי גם הטונליות של הלברדין מצוינת , האמת ,לטעמי יש משמעות עצומה לעוצמה ,במיוחד אחרי ששמעתי לפני יומיים איזה דינמיקה קורעת יש לסקסופון בסלון רגיל , רוצה לקסמנים 3000 W ,אבל אין ,
avatar
מאסטרו אודיו 1970-01-01 02:00:00
רוזי, הלברדין 12 ק״ג. 55 וואט לצד ב 8 אוהם. מאה וקצת בארבע. המונו בלוקים משתלבים עם רמקולי ריבון ענקיים, תומכים בעכבה נמוכה מאוד וזרם גבוה אבל גם ה 150 לא פרייר בכלל.
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
אבל מדוע כל השאלות הללו ,הרי רוזי מומחה ב"יהלומים משולבים" ,יודע יותר טוב מאיתנו שהברזל לא קובע. אבל סתם הראינו כאן ניסוי שלא היה לפירסום ,בתנאים קשים במיוחד למגבר המדובר ,
avatar
Audiofreak 1970-01-01 02:00:00
שלום רוזי ,שבת שלום ! אין לי תשובה שלמה בשבילך ,עופר היה סקרן להפעיל הפאוור הזה (לא אינטגרייטד) ,עם אותו אלגרי שאני משתמש ,חיברנו פרוביזורית כמו שאתה רואה ,נדמה לי שלמגבר הזה יש איזה 50W בסה"כ,ולמרות הכל דחף נהדר את החלק העליון של הרמקול שלי ,עם מיד מצויין וגבוהים חלקים ויפים ,גם הבס היה סביר אבל לא כמו הלקסמנים שלי שיש להם 240W לצד , אני חושב שהמונובלוקים שלי מתאימים יותר לגודל של החדר והרמקול למרות נצילותו ,אבל מדהים היה לשמוע צוציק של 15 קילו מזיז בצורה מכובדת בחדר כמו שלי את העסק ,ובצליל יותר מטוב , העניין היה לא לפרסום בין שני חברים בכדי להבין מה שווה בכלל הלברדין אם בכלל ,ומחיר המונובלוקים שלי הוא פי 5 מהלברדין ,ההפרש אינו כולל מחיר הכבלים שכמו שאתה רואה בתמונה נטולי ערך כל שהוא ,הקדם הוא האלגרי שעולה עשיריה ,מחיר הכלב לא יסולא בפז , לסיכום ,יכולתי לחיות עם הלברדין ,אבל היו אלה חיי כלב. במערכת קטנה יותר היה מתבטל יתרון העצמה ובטוחני שלא היה צורך בלקסמנים כי גם הטונליות של הלברדין מצוינת , האמת ,לטעמי יש משמעות עצומה לעוצמה ,במיוחד אחרי ששמעתי לפני יומיים איזה דינמיקה קורעת יש לסקסופון בסלון רגיל , רוצה לקסמנים 3000 W ,אבל אין , אלדר, תמיד אפשר להחליף רמקול לאקפלה אקסקליבר...
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
ידע וניסיון אישי ושל אחרים הם מהדברים שתמיד טוב לצבור
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
עופר, לא בשביל להקניט, אבל זכור לי איזה מגבר שהבאת לפני כמה שנים, ( אפילו לא זוכר את השם), שגם עליו היו ביקורות והבטחות ליכולות הרבה מעבר למחירו. מה קרה איתו?
avatar
מאסטרו אודיו 1970-01-01 02:00:00
איזה?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
רוזי. על כל מגבר מכל יבואן יש הבטחות שזה הטוב ביותר שניתן להביא. בכל המקרים היבואנים באמת מביאים את מה שנפשם רוצה ואוזניהם אוהבות. אבל אני לא חושב שזה משהו שיבואן יכול להיות אחראי עליו - הבטיח אז חייב להצליח לא יכול להתרחש כל עוד זה תלוי בכל כך הרבה גורמים. אני יכול לתת לך עשרות דוגמאות ממוצרים שבחנתי וחשבתי שהם מדהימים והם לא הצליחו. לפעמים בגלל מחיר יקר, אופנה, העדר שלט, העדר dac, העדר 200 וואט או לחלופין בגלל שהיה לו שלט, יותר מידי וואטים ו-dac שיש כאלה שבעד להפריד. אף יבואן לא יכול לנבא הצלחה של מוצר אלא אם כן הוא מראש מותג בעל שם מוכר ונחשק (נלסון פס לדוגמא). במיוחד כאשר מדובר על מוצר שישראל לא ממש נחשפה אליו טרם היבוא.
avatar
איתי_הגיתי 1970-01-01 02:00:00
זה לא היבואן, זה היצרנים שחייבים להמציא את המוצר הכי טוב הבא, כדי שנקנה והכסף יזוז. ככה עובדת הכלכלה.
avatar
מאסטרו אודיו 1970-01-01 02:00:00
רוזי. על כל מגבר מכל יבואן יש הבטחות שזה הטוב ביותר שניתן להביא. בכל המקרים היבואנים באמת מביאים את מה שנפשם רוצה ואוזניהם אוהבות. אבל אני לא חושב שזה משהו שיבואן יכול להיות אחראי עליו - הבטיח אז חייב להצליח לא יכול להתרחש כל עוד זה תלוי בכל כך הרבה גורמים. אני יכול לתת לך עשרות דוגמאות ממוצרים שבחנתי וחשבתי שהם מדהימים והם לא הצליחו. לפעמים בגלל מחיר יקר, אופנה, העדר שלט, העדר dac, העדר 200 וואט או לחלופין בגלל שהיה לו שלט, יותר מידי וואטים ו-dac שיש כאלה שבעד להפריד. אף יבואן לא יכול לנבא הצלחה של מוצר אלא אם כן הוא מראש מותג בעל שם מוכר ונחשק (נלסון פס לדוגמא). במיוחד כאשר מדובר על מוצר שישראל לא ממש נחשפה אליו טרם היבוא. בדיוק כך. רוזי, אם כוונתך לסנדרס, הם מצאו בית חם אצל בעלי מגנפן.
avatar
kyroz 1970-01-01 02:00:00
* בתגובתי שכחתי להודות, אז תודה רבה על הביקורת ולמאסטרו אודיו על השאלת המוצר. סחטיין.
avatar
hbs 1970-01-01 02:00:00
כתבה מעניינת מאוד . תודה . אבל מה יש להודות ? זה אינטרנס של היבואן לקבל חשיפה
avatar
kyroz 1970-01-01 02:00:00
אז שאלרון יספק לנמר סטלה אוטופיה ואקופייז e600 לסקירה... לבינתיים קיבלנו ממנו רק דיאבלו אוטופיה וגם לא זוכר בדיוק אם זה היה מהוד מעלתו או מחנות מתמחה. בקיצור, זה לא דבר של מה בכך, גם אם זה אינטרס.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אנחנו לוקחים מחנות מתמחה רק כאשר היבואן מפנה אותנו. בשביל להביא אקיופייז לסקירה צריך שיהיה בארץ אקיופיז לסקירה.
avatar
kyroz 1970-01-01 02:00:00
אנחנו לוקחים מחנות מתמחה רק כאשר היבואן מפנה אותנו. בשביל להביא אקיופייז לסקירה צריך שיהיה בארץ אקיופיז לסקירה. אני חושב שיש עניין שמוצרי אקופייז יסוקרו... ולדעתי ל- "אבי יפה" יש בתצוגה, לא? יהיה מעניין לקרוא בעברית על העלית של היפנים... גם נראה לי שיש סיבה שכמה וכמה מהביקורות על המוצרים שלהם הסתיימו ב"ככל הנראה, כשמדובר cost-no-object, זהו ה____ הטוב בעולם" לי אישית זה לא משנה. אצלי זה בתהליכים בכל אופן.
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
בדיוק כך. רוזי, אם כוונתך לסנדרס, הם מצאו בית חם אצל בעלי מגנפן. נכון סנדרס.. והיה גם את ה ci audio.
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
לליאור - יופי של סקירה (ורד) לכל המכורים לשלט - אני כבר עשרים שנה אולי בלי שלט למגבר/ קדם בכל הסטים שהיו לי. ממש לא סיפור. במערכת הנוכחית למגבר אין שלט, ואני מגביר דרך הגיין של הקומפקט שלו דווקא יש שלט, אבל בקושי בשימוש. בדכ' אין לי אפילו מושג היכן הוא מונח. מבחינתי אם השאלה היא איכות או שלט, אזי אין שאלה בכלל.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אין קשר בין איכות המוצר להעדר השלט.
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
אין קשר בין איכות המוצר להעדר השלט. אז למה לא שמים שלט לפעמים ? הרי החברות יודעות שזה מוכר ,לא?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
1- כי זה יותר ״אודיופילי״ שאין שלט. 2- עולה כסף. 3- חושבים שזה באמת פוגע בצליל (ואין קשר). 4- להיות יותר ״מיוחדים״. אין שום קשר בין איכות מוצר להעדר שלט.
avatar
מאסטרו אודיו 2015-01-02 08:11:15
1- כי זה יותר ״אודיופילי״ שאין שלט. 2- עולה כסף. 3- חושבים שזה באמת פוגע בצליל (ואין קשר). 4- להיות יותר ״מיוחדים״. אין שום קשר בין איכות מוצר להעדר שלט. 1 - תלוי למי - יש כאלה שיגידו שזה פרימיטיבי ולא קשור בכלל לאודיפיליה. עולם ההי אנד מלא מכשירים בלי שלט, זו נורמה וצריך לקבל את זה. לא חייבים לאהוב ולקנות. 2 - פוטנציומטר נגדים איכותי הרבה יותר יקר ממנגון נשלט. אין מה להשוות את האלפס הכי איכותי לפוטניציומטר נגדים סביר. יש מנגנונים אלקטרוניים אחרים אולי יותר טובים מאלפס משובח אבל אז אתה מסתבך עם עלויות אחרות, אולי גודל פיזי שלא מתאים למכשיר ואולי מניפולציה לא רצויה על האות (ווליום דיגיטלי). 3 - באמת פוגע בצליל (ראה 2). בדוק למשל עם יצרניות יפניות להגברת נורות, שם באמת לא מעניין אותם כלום מלבד איכות הצליל ותראה איזה תשובות תקבל. פוטנציומטר למשל הוא טרנדיוסר מיכני ומנגנון נשלט מחייב סיבוב קליל שמאלץ מגע מיכני קל. סיבוב ידני מאפשר מגע מיכני מגע הדוק חזק. זה מאוד חשוב. בכל מקום של מגע מיכני בדרך האות או החשמל יש נפילה. בגלל זה איכות המחברים והמגעים מאוד חשובה במסלול החשמל, הכבילה ובתוך המכשיר. השרשרת כולה כשהיא מאוד איכותית היא חלק מהותי מהי אנד. מלבד המנגנון המיכני הנחות זה מוסיף מעגל חשמלי ומנוע - לא מוסיף בריאות למכשיר ולמי שמחפש purity. 4 - ממש לא. זה נפוץ מאוד בהי אנד, ביחוד אצל יצרני ציוד נורות ברמה הגבוהה ובעצם גם אצל יצרנים של ציוד איכותי וזול. לסיכום, מכשיר בלי שלט זה דבר מקובל ונורמטיבי ביותר בעולם ההי אנד הנמוך והגבוה ויש לזה סיבות איכותיות.
avatar
zs 2015-01-02 08:31:22
שנים היה לי פרה ללא שלט ,פוטנציומטר נגדים איכותי ועם זאת שנים היתבעסתי להנמיך להעלות,להעלות ,להנמיך בקיצור לא נוח. ומי שחשקה נפשו בפרה/מגבר ללא שלט שיבושם לו. טייק 1 מוריד ווליום מהסידי ,שניצל מהמחשב , אם לא היתה להם האפשרות הזו ,בספק גדול הייתי אם היו נשארים ללא אפשרות של "נוחות משתמש". תקנו אותי אם אני טועה.
avatar
Sol 2015-01-02 08:38:45
ממש אטלס חרטא. מה הקשר בין שלט לאיכות המוצר.מוצר טוב לא פוגע ולא צנצנת. חברות היי אנד אמיתיות,אינן מעיזות לספק מגבר ללא שלט.
avatar
מאסטרו אודיו 2015-01-02 08:57:04
ממש אטלס חרטא. מה הקשר בין שלט לאיכות המוצר.מוצר טוב לא פוגע ולא צנצנת. חברות היי אנד אמיתיות,אינן מעיזות לספק מגבר ללא שלט. Air Tight זו לא חברת הי אנד אמיתית? Lamm? Leben? נו באמת...
avatar
יואלפלרמן 2015-01-02 09:27:26
יצרני הי אנד רבים המציעים היום שלט היו פעם נגד, והכניסו שלט למכשור שלהם בגלל שזה מה שהקהל רצה. לפחות חלק מהם טוען כי שלט, בגלל הקשר שלו לסיגנל ובגלל שאין בו צורך להגברה עצמה (אלא רק לנוחות המשתמש) הוא גם מיותר וגם בעייתי. ההעדפה של המשתמש היא דבר אחד, העניין עצמו הוא דבר אחר.
avatar
נמר 2015-01-02 09:36:19
דרטזיל, קונסטליישן, טנור, vtl, נלסון פס, סולושיין, asr, אודיו ריסרצ׳, mbl, גריפון, לקסמן, אקיופייז, avm, kr audio, בורמייסטר, vac, קארי, איון, msb, קאראן, Ayre, bat, בלדליוס, אודיונוט, דה וינצ׳י, טי פלוס אי, קרל, ברייסטון, סגדן, ear, איזוטריק, גמוט, לין, ניים, מנלי, מארק לוינסון, מקינטוש, מודרייט, nat, אוקטאב, הגל, ספקטרל, cat, סוניק פרונטיר, אנטם, אודיו אירו, קאיין, cec, תדי פרדו, טידל, tad, Valvet, ויטוס, Zesto Audio, אקוסטיק ארט, כל אלו לא יודעות ששלט "דופק" את הצליל?
avatar
joda5 2015-01-02 09:41:58
בוקר טוב הם יודעות אבל הצורך של הלקוח שווה להם יותר . וזה לא איזה התפשרות שווה להפסיד . זה כמעט לא מורגש.
avatar
מאסטרו אודיו 2015-01-02 11:21:42
דרטזיל, קונסטליישן, טנור, vtl, נלסון פס, סולושיין, asr, אודיו ריסרצ׳, mbl, גריפון, לקסמן, אקיופייז, avm, kr audio, בורמייסטר, vac, קארי, איון, msb, קאראן, Ayre, bat, בלדליוס, אודיונוט, דה וינצ׳י, טי פלוס אי, קרל, ברייסטון, סגדן, ear, איזוטריק, גמוט, לין, ניים, מנלי, מארק לוינסון, מקינטוש, מודרייט, nat, אוקטאב, הגל, ספקטרל, cat, סוניק פרונטיר, אנטם, אודיו אירו, קאיין, cec, תדי פרדו, טידל, tad, Valvet, ויטוס, Zesto Audio, אקוסטיק ארט, כל אלו לא יודעות ששלט "דופק" את הצליל? נו אז מה? אנלנו יודעים שיש עם ושיש בלי. אפשר להביא רשימה מכאן ועד הירח של יצרנים בלי. זה כשלעצמו לא מוכיח ולא מסביר כלום. שתי הגישות לגיטימיות והלקוח שופט לפי צרכיו, אזניו ויכולותיו. לשלול גישה אחת מאלה (ולא משנה איזה מהן) זה כמו... לשלול אופניים כי יש אופנוע...
avatar
נמר 2015-01-02 11:56:18
לא שולל. פשוט טוען שהעדר שלט לא מצביע על איכות. לא במקרה הזה ולא במקרה אחרים. אני מאמין שאם היה לו שלט הביקורת בהיבט הסוני היתה נשארת בדיוק אותו הדבר.
avatar
מאסטרו אודיו 2015-01-02 12:20:23
זה לא עניין של אמונה. היצרן אומר שלא. אם אתה לא סומך על מילתו של היצרן זה כבר משהו אחר.
avatar
נמר 2015-01-02 14:22:51
אתה צודק. זה לא עניין של אמונה. זה עניין של עובדות. העדר שלט אינה ערובה לאיכות. לזה אוסיף שמוצרים שנחשבים לטובים ביותר שיש משתמשים בשלט.
avatar
liorkoren 2015-01-02 15:03:23
לנמר קשה עם ענין העדרו של שלט, כמו למשל בסקירה הזו שבה הוא מתייחס לזה אפילו בכותרת משנה של הכתבה "אבל מה עם שלט" ועוד המון פעמים בכתבה - קדם מגבר טרילוג'י [url=http://www.dtown.co.il/articles/3125.html]http://www.dtown.co.il/articles/3125.html זה לא עניין אישי נגד יצרן כזה או אחר, אלא חופש בחירה של המשתמש, כל אחד ודעתו.
avatar
TakeOne 2015-01-02 15:17:50
אני זוכר שבמשך שנים התפיסה הרווחת הייתה שתוספת שלט כמוה כתוספת מעגלים מיותרים לסיגנל, ולכן היא אמורה בהכרח לפגום בתוצאה הסופית. האם זה נכון? לא יודע אם מישהו בדק והאם אפשרי בכלל לבדוק (למעט טרילוג'י אני לפחות לא מכיר חברות שמציעות קדם או משולב עם או בלי שלט. וגם במקרה של טרילוג'י לך תמצא שני מכשירים כאלה להשוואה). מה שמותיר אותנו (שוב?) בתוך ויכוח תיאורטי. י לנמר - למיטב ידעתי ל EAR אין שלטים למגברים, רק לCD שלהם (הכנסת את החברה לרשימה שלך). השאלה היותר מעניינת שצריכה אולי להישאל בדיונון/ויכוחון שעלה כאן - "האם העדר שלט היה מונע ממך לרכוש מגבר/קדם מגבר כלשהו"? כלומר, היית פוסל את המכשיר וממשיך לחפש מכשיר אחר לטעמך? התשובה שלי - חד משמעית לא. אם מכשיר X ישמע לי טוב וידי משגת, ואפילו אין לו שלט, אותו אני אקנה.
avatar
נמר 2015-01-02 15:27:21
אלדד. ל-ear יש שלט. ה-868 אותו סקרתי מגיע עם שלט. לגבי הבחירה עם או בלי. מוצר ללא שלט הוא פסול עבורי. מדוע? משום שבשנת 2015, עם טכנולוגיה שמאפשרת לנגני תקליטורים עם מנגנון מסתובב מופרע יותר מכל מנגנון הגברת עוצמה, להשמע מדהים, שקט, ובלי צרות של מנועים, ניתן בהחלט להוסיף שליטה על המוצר מבלי לפגוע באיכות. או לחלופין, שהפגיעה תהיה בלתי שמיעה בעליל. ולכן, מי שלא מייצר שלט עם המוצר שלו זה או שהוא לא יודע איך עושים את זה בלי לפגוע בצליל. או שהסיבה היא שווקית, או שהוא פשוט מאמין כל כך שהוא מוכן לוותר על הנוחות של הלקוחות שלו.
avatar
TakeOne 2015-01-02 15:38:28
נמר, אתה מתעניין בהחלפת מגבר. יבואן מתקשר ומזימן אותך לשמוע את ה-דבר. אתה מגיע, מקשיב, נדהם/נדלק/מתלהב/מתעלף (מחק את המיותר). שומעים באופן מובהק יותר טוב ממה שאתה שומע בבית. אתה מוקסם. אמאמה - אין שלט. לא לוקח הבייתה לבדוק?
avatar
liorkoren 2015-01-02 16:21:08
לדעה האישית אין ממש רלוונטיות לנושא הסקירה שלנו, בכל הסקירות, אנחנו מתייחסים לנושא איכות הסאונד בפני עצמו, בלי קשר לשום דבר אחר. בנוסף, כמובן מציינים את נושא השלט בסעיף נוחות התפעול ושכל אחד יעשה את הבחירה בעצמו.
avatar
נמר 2015-01-02 17:26:15
נמר, אתה מתעניין בהחלפת מגבר. יבואן מתקשר ומזימן אותך לשמוע את ה-דבר. אתה מגיע, מקשיב, נדהם/נדלק/מתלהב/מתעלף (מחק את המיותר). שומעים באופן מובהק יותר טוב ממה שאתה שומע בבית. אתה מוקסם. אמאמה - אין שלט. לא לוקח הבייתה לבדוק? לא. מדוע? משום שיש אחד כזה שהביצועים שלו יהיו ברמה דומה ויהיה לו שלט.
avatar
רועי51 2015-01-02 21:31:07
בלי להכנס לגוף השאלה עד כמה השלט הוא תנאי בלעדו אין, מוזר מעט לראות שאתה כבר ענית לה בחיוב נחרץ ומאוד בלתי מתפשר, ומהצד שני אתה מתפעל פטיפון שהוא כידוע האנטי תזה האולטימטיבית לאותה נוחיות שעליה אינך מוכן לוותר. מסקרן.
avatar
viamusic 2015-01-02 22:11:55
"ברמה דומה" ? לא. מדוע? משום שיש אחד כזה שהביצועים שלו יהיו ברמה דומה ויהיה לו שלט. עכשיו ניפצת את כל מהות האודיופיליה
avatar
ח_ג_י 2015-01-02 22:22:28
אני בדעתו של טייק. שלט זה אחלה דבר ברמת הנוחות... אך זניח לגבי קבלת החלטה.
avatar
נמר 2015-01-02 22:34:26
עכשיו ניפצת את כל מהות האודיופיליה למה?
avatar
TakeOne 2015-02-02 15:26:46
אני אנסה...? 1. כי מה זאת אומרת "שיש אחד כזה שהביצועים שלו יהיו ברמה דומה ויהיה לו שלט"....? [RIGHT]הרי תמיד יהיה אחד מתאים יותר, טוב יותר עבורך וכו'....... שאזכיר שוב את ויכוח הסינרגיה? ואם - באופן תיאורטי, כן - אותו אחד בודד, יחיד ומיוחד דווקא יהיה ללא שלט, כבודו לא יעדיף אותו? תוותר ותתפשר על איכות סונית לשם נוחיות השלט? 2.כי כפי שכבר כתב לך רועי 51 - קצת מוזר לקרוא כזה טיעון ממך, זה שתמורת איכות סאונד מוכן לווותר על נוחיות ומשקיע הון, מחשבה, תכנון, אנרגיות וזמן בפטיפון מטורף ובאיכויות שקשה למצוא דומה להן. הרי ההתעסקות לקראת, תוך כדי, ולאחר ההאזנה לפטיפון מתזזת את המאזין פי כמה מהעדר שלט למגבר. 3. כי שלט, כמעט כמו מראה ועיצוב, הוא תוספת נחמדה/חשובה למערכת, אבל לא העיקר. העיקר כידוע הוא הסאונד. ואם - תיאורטית, כן - מכשיר מסויים ללא שלט נשמע במובהק טוב ומתאים יותר ממכשיר עם שלט, הייתי מצפה לשמוע ממך שהיית מעדיף אותו. אבל ביננו, הויכוח תיאורטי, אז זה לא באמת חשוב. [/RIGHT]
avatar
kyroz 2015-02-02 15:58:39
על מה אתם מדברים חברים? שלט זה הבסיס של הבסיס. אם אתם לא שומעים באזניות או שומעים את אותו האלבום זה בסדר, אבל כששומעים מגוון רחב של אלבומים שהוקלטו בצורה שונה, איך אפשר? ראיתי עכשיו שיש גם פרה שהיצרן שלו מזמין לקורס ווליום......... נו מה אני אגיד
avatar
נמר 2015-02-02 16:10:53
1. כי מה זאת אומרת "שיש אחד כזה שהביצועים שלו יהיו ברמה דומה ויהיה לו שלט"....? הרי תמיד יהיה אחד מתאים יותר, טוב יותר עבורך וכו'....... שאזכיר שוב את ויכוח הסינרגיה? ואם - באופן תיאורטי, כן - אותו אחד בודד, יחיד ומיוחד דווקא יהיה ללא שלט, כבודו לא יעדיף אותו? תוותר ותתפשר על איכות סונית לשם נוחיות השלט? זאת אומרת שאין מוצר אחד מושלם עבור מערכת. ואני, כאחד ששואף לרכוש את הקצה העליון, אין לי דאגות משלטים. כולם נשלטים. לכן אין לי דילמה כזו. 2.כי כפי שכבר כתב לך רועי 51 - קצת מוזר לקרוא כזה טיעון ממך, זה שתמורת איכות סאונד מוכן לווותר על נוחיות ומשקיע הון, מחשבה, תכנון, אנרגיות וזמן בפטיפון מטורף ובאיכויות שקשה למצוא דומה להן. הרי ההתעסקות לקראת, תוך כדי, ולאחר ההאזנה לפטיפון מתזזת את המאזין פי כמה מהעדר שלט למגבר. שוב. לא מוותר. מוצא פתרונות במוצרים אחרים. מאותה סיבה של קודם. אואם צריך לשים על הנוחות הזו עוד כסף - נשקול לשים. 3. כי שלט, כמעט כמו מראה ועיצוב, הוא תוספת נחמדה/חשובה למערכת, אבל לא העיקר. העיקר כידוע הוא הסאונד. ואם - תיאורטית, כן - מכשיר מסויים ללא שלט נשמע במובהק טוב ומתאים יותר ממכשיר עם שלט, הייתי מצפה לשמוע ממך שהיית מעדיף אותו. העיצוב הוא ערך מוסף ולא העיקר. אני מכיר הרבה רמקולים יפים משלי וזולים מהם משמעותית. סונוס פאבר למשל. גם האודיו ריסרצ׳ היה רחוק מלהיות יפה. בכל זאת בחרתי בהם.
avatar
yanivrsi 2015-02-02 19:30:45
אנחנו לוקחים מחנות מתמחה רק כאשר היבואן מפנה אותנו. בשביל להביא אקיופייז לסקירה צריך שיהיה בארץ אקיופיז לסקירה. ומי אמר שאין .אני חושב שאם תחפש תמצא
avatar
shushu 2015-02-02 19:39:35
מי בכלל צריך שלט? יש אחד לקדם אחד למקור, את האיפד לשליטה, ומסתובבים כל השלטים הבלתי קשורים של המזגן, כבלים, די וי די, טלויזיה וכו... אצלי כולם מפוזרים בבית חלקם עם סוללות גמורות :) אני קם, מכניס סידי, מכוון עוצמה וזהו :)
avatar
hornless 2015-02-02 20:21:48
אני בדעתו של טייק. שלט זה אחלה דבר ברמת הנוחות... אך זניח לגבי קבלת החלטה. אני אתכם. לא הייתה לי מעולם מערכת עם שלט. לא כזה חשוב בעיניי.
avatar
שניצל 2015-02-02 21:08:54
בקשר לביצוע של שלט טוב במכשיר איכותי , בדרך כל אי אפשר לשמוע בזמן שמגבירים או מנמיכים , או שזה מיתוג ״ ריליי כמו בקונרד ג'ונסון ואז יש טיקטוקים של הממתקים בין הנגדים , או שיש הפסקה מוחלטת של הנגינה באחרים , מנוע רגיל לא יכול להזיז פוטנציומטר נגדים בסיבוב ולכן רוב היצרנים משתמשים בפוטנציומטרים סיבוביים שככל שיהיו טובים יש להם צליל מחורבן מעבר להשפעות החשמליות של המנוע והחוטים שמובילים אליו , ואז יש לקחת בחשבון שלעשות ״ כפתור ווליום ״ טוב באמת עולה הרבה כסף , כמו Ayer שעובדים עיי שינוי רגישות המכשיר ועוד כל מיני פטנטים העיקר לא להשתמש במנוע ופוטנציומטר , אז במקום כל הבלגן והכסף לתת סיבוב קטן ביד ופוטנציומטר נגדים משובח נראה פיתרון הגיוני , לא?
avatar
zs 2015-02-02 23:02:08
ומי אמר שאין .אני חושב שאם תחפש תמצא למה הוא צריך לחפש....? לא יודע אם יש יבואן אבל אם יש ,לא ניראה שהוא מעונין.
avatar
נמר 2015-02-02 23:09:00
בפעם האחרונה ששאלתי אותו לא היה לו מוצר פתוח בתצוגה. אני מחפש רק אצל היבואן.
avatar
shushu 2015-04-02 17:59:30
תראו... כל הדיון הזה עקר מתוכן בלי שמדברים על תקציב. אני בעקרון מחפש ציוד עם ערך גבוה לכסף (יש דבר כזה, שלא יבלבלו המוח, פרטים בהמשך). למה? יש משפחה, משכנתא ילדים חוגים, מידי פעם המשפחה רוצה צימר, אולי אפילו חו"ל החוצפנים האלה. ומה לעשות, קוללתי בזה שאני אוהב מוזיקה. מה זה אוהב? אוהב אוהב. תנו לי לקחת יום חופש מול המערכת ואני מפסוט אש. אין לי הרבה דרישות... רק מה אוהב לשמוע טוב... בס מרוח מחרפן אותי. אז רוצה לשמוע טוב, ולא לשלם חמישים אלף על קדם (זה אישי לגמרי, הרי ברור שיש כאילו שרוצים וזה בסדר, לא שהם צרכים ממני אישור). אז נניח יש שני מוצרים אחד בחמישים אלף עם כל הבלגן שלט ועניינים ואחד פסיבי בלי כלום... אבל סאונד, לצורך הדיון, לא יותר טוב (למרות שפאקינג קשה לעקוף פסיבי שנאים כדוגמת מיוזיק פירסט או אלגרי) אבל נותן פייט פסיכי ליקרים ממנו פי חמש ואפילו יותר... נו, אז אני שושו התפרן, אקנה רוטל באותו מחיר רק כי יש לו שלט? בחיאת זומזום!! עכשיו דעתי היא שגם אם היה לי תקציב לשים על קדם אקזוטי... היתי נשאר עם הפסיבי וחוסך את ההפרש לשדרג למגיקו... אז הכל עניין של סדר עדיפויות... בסלון המינייטורי הישראלי, אצלי השלט עמוק בתחתית סולם סדר העדיפויות.
avatar
נמר 2015-04-02 19:48:07
מה שאתה טוען הוא שאין קדמגבר עם שלט בתקציב שפוי? למה כמה אתה חושב עולה לייצר שלט?
avatar
shushu 2015-04-02 20:26:12
תראה, לטעמי קדם הוא יצור מוזר כזה.. תיאורטית עדיף בלעדיו (תיאורית המסלול הקצר וכו) ומעשית קשה מאוד ליצר אחד באמת, אבל באמת טוב עם שינוי כמעט אפסי של סיגנל הכניסה. כאשר מגיע פתאום יצור כזה, השלט מבחינתי לא פקטור. אשמח להמלצה על קדם עם שלט בתקציב של 10-15k, או אפילו גבוה יותר, שיתקרב לאלגרי.
avatar
jabareen 2015-04-02 21:24:19
אשמח להמלצה על קדם עם שלט בתקציב של 10-15k, או אפילו גבוה יותר, שיתקרב לאלגרי. Sugden Masterclass LA-4 Pre Amplifier או Sugden Sapphire DAP-800 Pre Amplifier
avatar
שניצל 2015-04-02 22:49:30
מה שאתה טוען הוא שאין קדמגבר עם שלט בתקציב שפוי? למה כמה אתה חושב עולה לייצר שלט? רוב הכסף הולך על מנגנון הוליום כשעושים קדם.והוא נשלט עיי שלט מפלסטיק ב50 שקל
avatar
שניצל 2015-04-02 22:58:02
תראה, לטעמי קדם הוא יצור מוזר כזה.. תיאורטית עדיף בלעדיו (תיאורית המסלול הקצר וכו) ומעשית קשה מאוד ליצר אחד באמת, אבל באמת טוב עם שינוי כמעט אפסי של סיגנל הכניסה. כאשר מגיע פתאום יצור כזה, השלט מבחינתי לא פקטור. אשמח להמלצה על קדם עם שלט בתקציב של 10-15k, או אפילו גבוה יותר, שיתקרב לאלגרי. יש לי בשבילך אחד כזה משומש ב15K ,תבוא בשבת ,נעשה תחרות עם האלגרי (לא צריך שתביא)
avatar
נמר 2015-05-02 06:05:41
תראה, לטעמי קדם הוא יצור מוזר כזה.. תיאורטית עדיף בלעדיו (תיאורית המסלול הקצר וכו) ומעשית קשה מאוד ליצר אחד באמת, אבל באמת טוב עם שינוי כמעט אפסי של סיגנל הכניסה. כאשר מגיע פתאום יצור כזה, השלט מבחינתי לא פקטור. אשמח להמלצה על קדם עם שלט בתקציב של 10-15k, או אפילו גבוה יותר, שיתקרב לאלגרי. קדמגבר של מגבר משולב של avm, טרילוג׳י, nat, סגדן. יש לא מעט ביד שניה כמו ה-cat. במבחן שהתבצע אצל אלדר האלגרי לא יצא עם ידו על העליונה. תראה. האלגרי הוא קדמגבר פנומינלי. מדהים למחירו. אבל מכאן ועד לעשות אותו הטוב ביותר שניתן לקנות? וואלה. זה לא המצב.
avatar
נמר 2015-05-02 06:06:06
רוב הכסף הולך על מנגנון הוליום כשעושים קדם.והוא נשלט עיי שלט מפלסטיק ב50 שקל עובדתית זה לא נכון.
avatar
שניצל 2015-05-02 07:26:32
למה קמת כל כך מוקדם ? מסכים ! יש יותר טובים ממנו ,
avatar
נמר 2015-05-02 07:51:22
אני לא קם אף פעם על פי רצוני. הילדה מכתיבה את שעות היקיצה.
avatar
shushu 2015-05-02 08:07:10
היי נמר, הרגע סיימתי מכין סנדוויצים לחברה בבוקר... אצלי זה פרוייקט... אין על ילדים, הכי כיף גם אם קמים מוקדם :) בלי כל קשר אם יש טובים מהאלגרי (ואני מניח שיש, בלי להכנס למה זה טוב וכו. הרי אין מוצר מושלם), מה שניסיתי לטעון שיש סיטואציות, תלויות תקציב, שבהם אם מוצר יושב טוב על המערכת, ובעל ביצועים יוצאי דופן יחסית למחירו, אז אקנה אותו גם אם אין שלט. כך היה אצלי עם פסיבים.. התרגלתי לסאונד בלתי צבוע מתובל בחנקן נוזלי.. קשה לי לחזור אחורה. (ועכשיו מופיע לו הביבי רפרנס יד שתיים... ינעל העולם..מת לבדוק אותו.. אבל חלאס אני מרושש :)) לגבי מבחן הקדמים, אל תשכח שזה דירוג ממוצע ולא אינדיבידואלי. ז"א במצב נתון, אם פלוני אוהב מוצר X, אבל לא יוצא גבוה בדירוג, האם צריך פלוני להקשיב לעצמו או לאחרים? (למרות שקשה להיות חזק בקטע הזה... אם יבואו 10 אנשים לאודיופיל מדופלם ויגידו שומעים פלקט, פתאום הוא יתחיל לשמוע אצלו רק את החסרונות של המערכת :) והרי אין מערכת בלי חסרונות...) נ.ב פתאום אני רואה שנהיתי חבר משקיען. וואלה מגנוב
avatar
שניצל 2015-05-02 13:46:49
נראה לי נהיית ״חבר שקוע״
avatar
shushu 2015-05-02 17:44:38
ניסיתי לחשוב על תשובה מתחכמת ולא הצלחתי :)
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: