חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

כל ביקורות מבחן רמקולים רצפתיים הגדול | אודיו וקולנוע ביתי | ביקורות | ראשי

כל ביקורות מבחן רמקולים רצפתיים הגדול

גודל אות: Decrease font Enlarge font
מבחן הרמקולים הרצפתיים מבחן הרמקולים הרצפתיים

מקבץ כל ביקורות מבחן רמקולים רצפתיים הגדול, כל הקישורים במקום אחד. חזית המערכת בסטריאו או קולנוע ביתי

הרמקולים המשתתפים:תיאור המבחן

# רמקולים Neat Acoustics מדגם Motive1


# רמקולים פולק אודיו RTI-10


# רמקולים System Audio מדגם 1730


# רמקולים Wharfedale מסדרת Evolution² דגם 30


# רמקולים Triangle Altea ESW במבחן


# צליל קנדי: רמקולים Totem Sttaf


# רמקולים סרווין ווגה CLS10 במבחן


# כוכבים מעל: רמקולים Duevel Planets


# חגיגה באופרה: רמקולים Grand Mezza


# יס סר: רמקול רצפתי טאנוי DC2


# קצין וג'נטלמן: רמקול פולק אודיו RTI 8


# רמקולים Image Jazzman 2.5: מבט למזרח


# לה שיק: רמקולים Cabasse Jersey


# גדול אבל מהיר: רמקול Triangle Antal ESW


# נעים באוזן: רמקולים Quad 22L


# רמקול Klipsch RF-82: רמקול המלחמה


# רמקולים SA 1530: קטן לעין, גדול לאוזן


אתר dtown מציג: מבחן הרמקולים הרצפתיים הגדול!


זוהי סדרת כתבות בה יבחנו מספר רב של זוגות רמקולים רצפתיים ידועים מחברות שונות.

תנאי המבחן :

1- כל המתמודדים הינם רמקולים ריצפתיים בטווח מחיר של עד 10,000 ש"ח ולא פחות מ-5,000 ש"ח.

2- כל הרמקולים יבחנו באותו חלל אקוסטי בחיבור לאותה מערכת / אלקטרוניקה (נגן תקליטורים, קדם מגבר ומגבר הספק).

3- כל המתמודדים מיוצרים בזמן זה בייצור סדרתי ונמכרים בארץ באופן שוטף, זמינים לקניה.

4- הרמקולים עברו הרצה מסודרת, במקרה ורמקול הגיע מהיבואן ללא הרצה, הוא יופעל במשך 3 ימים ברצף בבית הבדיקה ורק אז יבחן.


המבחן מתייחס לכל רמקול באופן שווה ויבחן את איכות הצליל ואיכות הגימור של כל רמקול.

כל הרמקולים יבחנו במספר קטעי מוסיקה המחולקים על פי סגנונות שונים: מוסיקה שחורה, קלאסית, ג'אז ולקינוח להיט מועדונים עדכני, זאת במטרה לחשוף התאמה של כל מועמד לסגנונות שונים.

מטרת המבחן הגדול בישראל היא לסייע לצרכן המבקש לרכוש רמקול ריצפתי ולתת לו בסיס משותף לבדיקה.

אנו מקווים שתהנו מהמסע ושסדרה זו תביא תועלת לכל אלו שמחפשים את הרמקול המתאים להם.

סדרת הכתבות תתחיל בימים הקרובים ותמשך מספר שבועות, בכל שבוע יעלו מספר כתבות/פרקים מהסדרה.

מערכת הבדיקה במבחן היא:

קדם מגבר – Xindak 3200Mk,2 משודרג למנורות ECC88 NOS
מגבר הספק - Xindak Xa8550
קומפקט - Original Cd 2008 Mk2
אינטרקונקט Rca - Xlo סידרת Signature
כבל רמקול - Xlo סידרת Signature
כבלי חשמל - Xindak דגם Pc02


להלן מספר תמונות להנאתכם:

מבחן הרצפתיים הגדול מבן הרצפתיים הגדול
מבצע הבדיקה מבחן הרצפתיים הגדול

צילומים: ליאור קורן


  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (46 תגובות פורסמו):

avatar
offirs 2007-03-12 20:12:40
מעולה.שימושי מאוד(Y)
avatar
Avi 2007-03-12 20:14:36
(Y)(Y)
avatar
אורי_ו 2007-03-12 20:16:04
זהו זה נגמר?
avatar
liorkoren 2007-03-12 20:17:18
כתבתי "הסקירות הבאות בסדרה יתווספו גם לדף זה"
avatar
אורי_ו 2007-03-12 20:35:59
וופס..
avatar
TASCAM 2007-10-12 18:43:55
נ-ה-ד-ר סוף סוף סקירות אמיתיות וקוטלות שצריך ולא מיתחנפות לאף יבואן.
avatar
hornless 1970-01-01 02:00:00
אני עדיין לא מבין איך עושים סקירה עם מערכת אחת בלבד ללא החלפת אף רכיב. הרי הכל עניין של סינרגיה בין הרכיבים.
avatar
truejoker 1970-01-01 02:00:00
אני עדיין לא מבין איך עושים סקירה עם מערכת אחת בלבד ללא החלפת אף רכיב. הרי הכל עניין של סינרגיה בין הרכיבים. תגיד אתה רוצה מבחן מושלם ? , אני מבין שאתה תלך לביית של נמר ואתה תביא ציוד שלדעתך הוא סינרגטי לרמקול הנבחן , ואז הוא יצטרך לבדוק את כול הרמקולים באותו סטאפ כדי שתהיה השוואה וכו' וכו' וכו' אתה מתחיל להבין למה זה פשוט לא אפשרי ? וגם אם זה היה אפשרי , האם אז זה היה נותן לך אינפורמציה שימושית ? לא . כי אתה לא יודע מה הטעם שלך ומה שלו . אז מה כן נותן לך המבחן ? אפשרות למיין את אלו שיצאו מוצלחים , כדי שתבחן אותם . וכשתבחן אותם בסטאפ שלך , אתה תבין מה שונה אצלך ואצלו , והאם הטעם שלו דומה לחלוטין לשלך ,או שע"מ להפיק תועלת ,אתה צריך לתבלן את הטעם שלו לניחוח שלך . אני מקווה שזה עזר לך
avatar
hornless 1970-01-01 02:00:00
תגיד אתה רוצה מבחן מושלם ? , אני מבין שאתה תלך לביית של נמר ואתה תביא ציוד שלדעתך הוא סינרגטי לרמקול הנבחן , ואז הוא יצטרך לבדוק את כול הרמקולים באותו סטאפ כדי שתהיה השוואה וכו' וכו' וכו' אתה מתחיל להבין למה זה פשוט לא אפשרי ? וגם אם זה היה אפשרי , האם אז זה היה נותן לך אינפורמציה שימושית ? לא . כי אתה לא יודע מה הטעם שלך ומה שלו . אז מה כן נותן לך המבחן ? אפשרות למיין את אלו שיצאו מוצלחים , כדי שתבחן אותם . וכשתבחן אותם בסטאפ שלך , אתה תבין מה שונה אצלך ואצלו , והאם הטעם שלו דומה לחלוטין לשלך ,או שע"מ להפיק תועלת ,אתה צריך לתבלן את הטעם שלו לניחוח שלך . אני מקווה שזה עזר לך מה שאני רוצה או יותר נכון דורש הוא שאם אתה כבר משחק אותה רוברט הארלי, לפחות תעשה את זה ברצינות. וזה אומר, שבמינימום, יש לבחון את הציוד עם מגבר נוסף (רצוי מטופולוגיה שונה) או עוד פחות מזה, כבלים שונים. וזה לא קשור לשום טעם. החלטת להיות מקצועי, תהיה מקצועי. חובבנים יש מספיק בתפוז...
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
לדרוש זה לא קצת מוגזם?
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
יפה לדרוש כבר בהודעה השניה. כל הכבוד, זכית להיות הטרול הראשון שלנו.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
מה שאני רוצה או יותר נכון דורש הוא שאם אתה כבר משחק אותה רוברט הארלי, לפחות תעשה את זה ברצינות. וזה אומר, שבמינימום, יש לבחון את הציוד עם מגבר נוסף (רצוי מטופולוגיה שונה) או עוד פחות מזה, כבלים שונים. וזה לא קשור לשום טעם. החלטת להיות מקצועי, תהיה מקצועי. חובבנים יש מספיק בתפוז... גיא מה שלומך ידידי? ראשית אני שמח לראות אותך גולש בפורום שלנו.(Y) אני מרגיש מעט זילזול בכתיבה שלך {שאני משער שהיא מכוונת אלי} , אני כיום היחידי בארץ הקודש שכותב סקירות בסדר גודל כזה, לא ראיתי אף אחד שהרים את הכפפה וביצע מבחן מקביל לזה, כאשר זה יקרה אני אשמח ללמוד מאחרים ואף להיתייעץ איתם. אינני מתיימר להיות אף אדם, אני עושה את מה שאני עושה באהבה ולטובת הקוראים והציבור, האמן לי שאין לי כל צורך לבחון את הרמקולים הללו אם לא בכדי לסייע לרוכש ולתת לו את המידע שאני יכול לספק לו, אני את המערכת שלי כבר רכשתי מבעוד מועד. אני מראש מתנצל שאינך מרוצה מאיכות המבחן אך לצערי בכל מבחן יש את החסרונות והיתרונות שלו, המבחן הזה הוא כללי שנותן כיוון מסויים לכל רמקול, עד היום לא טעיתי בדיאגנוזה שלי ואת זה יוכיחו בעלי הרמקול שהגיבו כאן ואישרו כי הרמקול שניבחן וזה שברשותם מתוארים באופן מדוייק. לכן ידידי היקר. אשמח לשתף אותך במבחן הבא בתור דיעה שניה, אני אבחן ואשלח אלייך לשם בדיקה על אלקטרוניקה שונה, יש עוד מאות מוצרים שצריך לבחון.(ורד) מקווה לקבל תשובה חיובית.
avatar
Sonus 1970-01-01 02:00:00
נמר, אני לא יודע אם אתה מכיר את גיא אבל הזלזול מגדיר אותו, אדם מאוד ממורמר. קשה לו לפרגן. אבל גם אדם ממורמר לפעמים צודק, הביקורות רחוקות מלהיות מיקצועיות. לטובת הביקורות אני מוכן לתרום את הסט שלי (מנורות) וגם את הכבלים פעם תביא אתה אלי את הרמקול לבדיקה ופעם אני אגיע אליך, איך נשמע? או אולי נניד את הרמקול מבית לבית ככה גם נחליף אקוסטיקה. קצת יותר מסובך אבל הרבה יותר מקצועי.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
סונוס אינני מכיר את גיא ברמה הזו אך הוא לא העיניין אלה הטענה שלו. אסביר לך מהו מבחן לא מיקצועי. 1- כאשר הוא אינו השוואתי - כאן נערכה השוואה בין רמקולים שונים. 2- כאשר הוא אינו על אותה מוסיקה לכל רמקול - כאן המוסיקה זהה לכל רמקול. 3- כאשר סיגנונות המוסיקה זהים - כאן בחרתי ב- 4 סיגנונות שונים. 4- כאשר כל רמקול ניבחן בחלל שונה - כאן כולם נבחנו באותו חלל. 5- כאשר כל רמקול ניבחן על אלקטרוניקה שונה - כאן כולם על אותה אלקטרוניקה. נכון - אפשר לבצע אותו על אלקטרוניקה שונה, לשחק עם קומפקטים, כבלים מגברים חדרים ואין ספק שהוא יהיה מיקצועי הרבה יוצר. בוא נחשוב כמה זמן לוקח לאודיופיל שמעוניין להוציא את התוצאה הטובה היותר מהרמקול האישי שלו? אני מהמר על משהו כמו חצי שנה, האם זה אומר שאני אמור לחפש את האלקטרוניקה המתאימה ביותר לכל רמקול? להגיד על המבחן הזה שהוא רחוק מלהיות מיקצועי זה רחוק מלהיות נכון!
avatar
Sonus 1970-01-01 02:00:00
סונוס אינני מכיר את גיא ברמה הזו אך הוא לא העיניין אלה הטענה שלו. אסביר לך מהו מבחן לא מיקצועי. 1- כאשר הוא אינו השוואתי - כאן נערכה השוואה בין רמקולים שונים. 2- כאשר הוא אינו על אותה מוסיקה לכל רמקול - כאן המוסיקה זהה לכל רמקול. 3- כאשר סיגנונות המוסיקה זהים - כאן בחרתי ב- 4 סיגנונות שונים. 4- כאשר כל רמקול ניבחן בחלל שונה - כאן כולם נבחנו באותו חלל. 5- כאשר כל רמקול ניבחן על אלקטרוניקה שונה - כאן כולם על אותה אלקטרוניקה. נכון - אפשר לבצע אותו על אלקטרוניקה שונה, לשחק עם קומפקטים, כבלים מגברים חדרים ואין ספק שהוא יהיה מיקצועי הרבה יוצר. בוא נחשוב כמה שמן לוקח לאודיופיל שמעוניין להוציא את התוצאה הטובה היותר מהרמקול האישי שלו? אני מהמר על משהו כמו חצי שנה, האם זה אומר שאני אמור לחפש את האלקטרוניקה המתאימה ביותר לכל רמקול? להגיד על המבחן הזה שהוא רחוק מלהיות מיקצועי זה רחוק מלהיות נכון! אני לא מקבל את ההסבר שלך ואני אגיד לך איך (לדעתי) צריך להתנהל מבחן מיקצועי 1- כאשר הוא השוואתי 2- כאשר כל רמקול נבדק עם אותה מוזיקה 3- כאשר סיגנונות המוסיקה זהים 4- כאשר כל רמקול ניבחן באקוסיטיקות שונות על מנת לשלול את האפשרות שאקוסיטיקה אחת תתאים לרמקול א' ולא לב' 5- כאשר כל הרמקול נוסה עם כמה וכמה מגברים מקורות וכבלים - על מנת לנסות להתאים לכל רמקול את המגבר שלו שקנית את ההגברה שלך בדקת אותה עם הרמקול שלך לא? למה? כי הגברה צריכה להתאים לרמקול. אז למה אתה מכין מראש הגברה לכל רמקול שאתה בוחן? אולי לחלק מהם היא לא מתאימה? איפה המיקצועיות פה?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ידידי סונוס. אתה יודע כמה זמן יקח לבחון רק רמקול אחד בשיטה הזו?
avatar
Sonus 1970-01-01 02:00:00
ידידי סונוס. אתה יודע כמה זמן יקח לבחון רק רמקול אחד בשיטה הזו? הרבה מאוד זמן.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לא עדיף לתת לפחות את הרקע של כל רמקול במבחן כללי לאלה שמחפשים רמקול? אם נניח אדם הולך לבחון רמקולים ונוסע עד ירושליים ומגלה כי האופרה אינו מתאים לחובבי האלקטרוני אבל הוא כבר בירושלים , בזבז דלק, זמן , אנרגיה על מנת לשמוע משהו שיכל לגלות מבלי לצאת מהבית בזמן שאני עשיתי עבורו את העבודה {האמן לי סונוס , זו ממש ממש ממש עבודה}. לכן אם ימצא רמקול שהכיוון הכללי מתאים לו זה הזמן לצאת להקשיב לו בעצמו. אני מכן להבטיח לך דבר אחד. המבחנים הללו {כולל המדפיים} עזרו להמון אנשים ואני שומע זאת ומגלה בכל פעם אדם שרכש רמקול שמסב לו הנאה בזכות המבחנים שלי.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
4- כאשר כל רמקול ניבחן באקוסיטיקות שונות על מנת לשלול את האפשרות שאקוסיטיקה אחת תתאים לרמקול א' ולא לב' 5- כאשר כל הרמקול נוסה עם כמה וכמה מגברים מקורות וכבלים - על מנת לנסות להתאים לכל רמקול את המגבר שלו לא נכון . מבחן השוואתי הוא רק עם דבר אחד שנותן נק' יחוס. עקב זה שאוזניים הן לא נק' ייחוס אמיתית, האלקטרוניקה היא הנק' היחסית שלנו להכל . ולכן אסור לשנותה.
avatar
hornless 1970-01-01 02:00:00
נמר, לא באתי לזלזל. מאחר ואתה כבר משקיע בכך לא מעט זמן, ואתה מספיק מקושר עם יבואנים, כנראה שתוכל לקבל בהשאלה גם מגבר או כבלים שונים שיהפכו את המבחנים ליותר מקיפים. מעבר לכך, היוזמה שלך ממש מבורכת. מקווה שתמשיך.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
תודה גיא. בכל מקרה כאשר אעשה מבחנים על ציוד יקר יותר ובכמות קטנה יותר אבחן אותו על מספר מגברים/ רמקולים/ מקורות/ כבלים בשמחה. הבן ידידי שמבחן בסדר גודל כזה {הכי גדול שעשו בארץ ואפילו בעולם} הוא נותן כיוון כללי למחפש הרמקול ולא כיוון חד משמעי. חשוב שהסקירות יתנו מבט חטוף ראשון על הרמקול.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
נמר אני עדיין חושב שחייבים לחלק את המבחן הנ"ל לשניים. ההפרשים גדולים מדיי.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אורי. המבחן יחולק ליותר משני חלקים ולא רק בגלל המחיר. כאשר אעלה את הסיכום תבין שהושקעה מחשבה רבה ופיצול נכון של המתחרים לז'נרים, מחירים ועוד הפתעות נוספות.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
מעולה. אני בטוח , פשוט הצעתי...
avatar
truejoker 1970-01-01 02:00:00
אני חושב שמה שאמרו סוסנוס והורנלס לא נכון . במבחן של רמקולים , כשאתה בא לנסות לעשות סינרגיה , אתה מגיע לשאלה האם הסינרגיה של נמר היא הסינרגיה שלי ? האם נמר שהסינרגיה המועדפת אישית שלו היא למשל ג'אז , ימצא סינרגיה שתתאים לחיית מועדונים ? והשלישי ישאל האם הסינרגיה הזו מתאימה לקלאסי ? הרי סינרגיה היא דבר יחסי למוסיקה שאתה שומע . כי עובדה אתה תמצא רמקולים X עם מגברים Y , למה ? כי לכול אחד יש סינרגיה שלו . אז עם כול הכבוד זה כבר לא יהיה סקירה , זה יהיה תיאור מסע לסינרגיה X . זה בסדר , ואנו שמחים לשמוע על כתבות כאלו , אבל זה לא סקירה השוואתית דבר שני . מי כבר אמר שהוחלט שכבלים יש להם ציוויון סאונד ? יש מספיק אודיופילים שמשקיעים המון במערכת אבל חושבים שכבלים זה וודו , וזה זיהוי של ציודופיל . אני למשל חושב שמעל רמה מסויימת זה כבר טמטום . כי לקנות כבלים ב5000 דולר ועוד טוויקים בכמה עשרות/מאות/אלפי דולר זה כסף מבוזבז . אז אני מודע לעובדה שאנשים שיש להם המון כסף זה כסף קטן , וההתעסקות בזה מהווה השכחת קדחת השידרוגיטיס שתעלה יותר , אבל זה עדיין ציודופיליה בעיני . ואני מניח שאת הלהבה הזו אם זה ציודופיליה או אודיופיליה אנו אפילו לא נצליח לכבות . אבל דבר אחד ברור שלהכניס את זה למבחן זה אומר שנמר יעשה את המבחן , במקום מבחן שכולם יכולים לקבל ממנו , למעין מבחן לקייס סטאדי פרטי של כמה מקורבים , שיביאו את הכבלים שלהם והאלקטרוניקה שלהם . אנני אומר לנמר מה לעשות או איך , אני מעריך מאוד את הצורה ואת מה שהוא עושה , אבל אם יוחלט לעשות כמו שאתם רוצים , זה לא מבחן ושלא יקרא לזה מבחן
avatar
TakeOne 2008-08-01 23:06:35
שרק תהיו לי בריאים כולכם כמה קל לצאת בביקורת וכמה קשה לפרגן. אני יכול עכשיו, בחמש דקות ובקלילות רבה, להציג כאן לפחות 10 נימוקים משכנעים מדוע המבחנים של נמר לא מספיק 'מקצועיים', לא מספיק 'אודיופיליים' ולא מספיק 'מקיפים'. חוכמה גדולה באמת. אבל הייתי רוצה לפני כן לראות מי מכל המבקרים והמומחים ל"מבחנים אוביקטיביים" מוכן להרים את הכפפות ולעשות את זה בעצמו? וכמה מכל אלה, ומכל חברי האתרים האחרים, הרימו את הכפפה הזו עד היום והתמודדו עם המשימה? הרי עם מבחנים ברבע מההיקפים האלה אף אחד כאן עוד לא התעסק. אני מהמר שגם חלק ניכר מהיבואנים לא השקיעו בכאלה מאסות של בדיקות והשוואות בתקופה כל כך קצרה. אם אני מבין נכון, המבחנים של נמר לא מתיימרים בכלל להיות מדעיים. הם חלקיים, קצרים יחסית וממוקדים בהתרשמות כללית, שלא לומר ראשונית, של האזנה ב"תנאים שיש". הוא לא לוקח מוצר לחודשיים הבייתה ולא נכנס להפקות גרנדוזיות כמו חלופות של הגברה ומקורות, החלפת כבלים והחלפת אקוסטיקות. נכון, זה לא מושלם, אבל מה היה כאן ובאתרים האחרים עד שהוא הרים את הכפפה? ומי בכלל בודק מוצרים שהוא שוקל לרכוש בתנאים אחרים מאשר יתר הסט-אפ שלו בבית? נמר בודק רמקולים עם מה שיש לו, כמו שכל אחד מאיתנו, שרוכש רמקולים (ללא הגברה), בודק אותם עם מה שיש לו ולא עם מה שהוא אולי היה רוצה שיהיה לו. וכשמישהו מאיתנו רוצה לבדוק מגבר חדש, הוא עושה את זה עם מה שיש לו בבית ולא עם מה שיש אצל היבואן. נמר לא בודק סינרגיה בהתאם לטעם של כל אחד מאיתנו. זה הרי בלתי אפשרי. הוא בודק סינרגיה עם הסט-אפ שלו. יש לזה חסרונות, כמו כל בדיקה אחרת שמישהו אחר היה עושה. כשאנחנו דנים בביקורות של המגזינים הגדולים בעולם, בד"כ אנחנו מבקרים אותם על היותם מוטים, משוחדים על ידי יצרנים ובעלי אינטרסים וכו'. וכאשר קם חובב - אדם אובייקטיבי לחלוטין, שאין לו אינטרס מול אף יבואן, שאינו מתפרנס מכך ועושה זאת בכלים הדלים שעומדים לרשותו - אנחנו לא מסוגלים לפרגן ולהודות לו על מה שאף אחד מאיתנו לא הצליח לעשות לפניו? למה אי אפשר להגיד תודה על מה שיש, במקום לבקר ולרטון על מה שאין? אני מציע לכולנו קודם כל להודות לנמר על המאמץ, ועל היותו חלוץ שמכניס לכאן סוג חדש של מדיום שלא היה בארץ הקודש עד היום. אחר כך, אם מישהו חושב שצריך לעשות את זה אחרת - שיעשה! שיעשה ויפרסם. אולי אז הוא גם יעריך את ההשקעה הנדרשת. (ולמען הסר ספק: 1. אין לי מניות באתר ומעולם לא היה לי קשר עם בעליו או מנהליו 2. מעולם לא פגשתי, לא התכתבתי, לא דיברתי וגם לא שתיתי כלום עם נמר או עם מי מחבר מרעיו 3. אני לא מקבל גרוש מאף יבואן שמעונין בבדיקת המוצרים שלו באתר :) )
avatar
truejoker 2008-08-01 23:37:46
ל TAKEONE מסכים עם כול מילה שכתבת , פשוט עשית את זה טוב ממני
avatar
liorkoren 2008-08-01 23:44:12
אכן מהנה לקרוא (Y)
avatar
moranhoresh 2008-12-01 16:16:04
כל הכבוד כל הכבוד לנמר על פרויקט, שבינתיים מתואר כהצלחה. יישר כח ידידי. אשמח אם תוכל לבצע ביקורת על רמקולים רצפתיים של ELAC FS58. תודה
avatar
צפיר 1970-01-01 02:00:00
תודה רבה רבה על המבחנים המעניינים ורציניים בנושא הרמקולים. אישית, המבחנים והפורומים מחזקים אותי מאוד. אמנם למיטב זכורני תמיד הסביבה הקרובה שלי הכירה והעריכה את אהבתי למוזיקה, ויעידו על כך המתנות שקיבלי מהמשפחה והחברים, מתנות ליום ההולדת , מתנות אחרות שרובם המוחלט עסק במוזיקה, באם לבר מצווה - מערכת סטראו, בגיל 15 אורגן חשמלי, ובינהם ועד היום המון המון תוכן של מוזיקה טובה. ועדיין לא מעט פעמים הרגשתי פחות נעים לספר לאותם אנשים אהובים שבנוסף לאהבה למוזיקה קיים לו תחביב נוסף של אהבה לאיכות המוזיקה והתעניינות בציוד אודיופילי. כך יצא, שמאט מאוד אנשים ידעו, שכאשר הייתי מגיע מהצבא, עבודה, לימודים מאוחר הביתה זה בעיקר בגלל סיבובים חוזרים ונשנים בחנויות האודיו בתל אביב, ושיחות עם המוכרים, התעניינות בציוד חדש, חברות ציודים. מאז שהכרתי את הפורומים ואת נמר אישית , ואפשר לציין בברור את סט המבחני הרמקולים והציוד המקיף של נמר, התחושה שהתחביב אינו "סתם סריטה אישית במח", אלא משהוא נכון, תחביב שמגיע מהרגשה אמתית שכוללת סביבת אנשים רחבה, ובטח סביבת אנשים חמים ונעימים כמו נמר, שמוכנים להשקיע בהבאת רמקולים לבית, התקנה, האזנה, כתיבה, והוצאות מספר כול כך מרשים של סקירות רמקולים וציודים אחרים. אז כן גם קצת התבגרתי מאז אותם תקופות, ונוספו מספר תחומי עיסוק אחרים, אבל עדיין היום כבר אין לי בושה, באם החברים או המשפחה מביעים התעניינות, לספר על המערכת בביתי, לתאר את הרגשות שיש לי כלפיה, ואפילו אם מישהו שואל בנימוס אף לעדכן במחירים שהושקעו בה. כי ככל שאתה יודע על המערכת ומבין את התחביב, יותר מאשר "קניתי כי אהבתי את הצליל", אלא אילו דגמים עקריים יש בשוק, מהם ההדלים הטכניים והמוזיקליים בין ציוד כזה ואחר ואיך לתאר את אותם הבדלים באופן מילולי בין הדגמים השונים וכל זאת לעשות בצורה מעניינת ומשכנעת, ולא בנאלית ומשעממת, כך גם הבטחון העצמי מתחזק ועולה. שוב תודה רבה, ישר כח, בידידות, צפיר.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
תודה רבה חברים על הפירגון. באותה מידה אני אומר גם תודה על ההערות, הארות שקיבלתי. הבעיה העיקרית במבחנים גדולים היא שלאף אחד מהחברים כאן אין נסיון עם זה, אני יודע שבכדי להיות כתב צריך עור של פיל ואני יודע שאי אפשר לרצות את כולם. אני מרוצה שלפחות לפי מה שאני יודע הרוב נעזר במבחנים מהסוג הזה, בינתיים רק אני עושה אותם ואני אשמח אם מישהו באמת ירים את הכפפה ויצליח לרצות את כולם מבחן בסדר גודל הזה.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
נמר, מה שלא ברור לי מה אתה עושה ער ב 9:35? :)
avatar
Ozen 1970-01-01 02:00:00
וואו! באמת מה נמר עושה ער =S
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
:):)זה נדיר שאני ער בשעות האלה, אל חשש אני חוזר למצבי הרגיל ואתחיל לכתוב מ-13:00 .
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
איפה שאר הסקירות? איפה שאר הסקירות?
avatar
offirs 1970-01-01 02:00:00
איפה שאר הסקירות? בקישור שמופיע בעמוד הראשון של השירשור: http://www.dtown.co.il/speakers_review
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
לא זו הייתה הכוונה. נמר הבטיח לי אישית מעל 20 רמקולים. אני מחכה לשאר. משום מה פעם היה מאמר בשבוע. עכשיו אין. :(
avatar
offirs 1970-01-01 02:00:00
זכור לי שנמר כתב שהמבחן בקטגורייה הזו וברמת המחירים הזאת הסתיים.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
יש עוד רמקול אחד וסיכום. ממש בקרוב.
avatar
Ozen 1970-01-01 02:00:00
יש עוד רמקול אחד וסיכום. ממש בקרוב. וואו, איזה רמקול עוד יש? ;)
avatar
KOOKE 1970-01-01 02:00:00
אני מסכים עם כל מילה של take one וחוזר ומביע את מלוא הערכתי לנמר על ההשקעה. אבל, כבר כתבתי בעבר, חסרה לי מאד נקודת ייחוס נוספת - תיאור חלל האזנה ומיקום המערכת בכללי - למה לא להוסיף לדף הראשון של תנאי הבדיקה גם תיאור קצר של חלל האזנה והגורמים המשפיעים על האקוסטיקה שלו ?? גודל החדר, גובה התקרה, מיקום המערכת ביחס לחדר, מרחק האזנה בו ישב הבודק, ההאם יש בחדר איבזור או טיפול אקוסטי, האם יש בחדר גורם משפיע במיוחד על האקוסטיקה (נניח קיר זכוכית גדול בצידה האחד של המערכת) וכו'.. לדעתי תיאור חלל האזנה על כל רכיביו הוא לא פחות חשוב וחיוני מתיאור שאר המערכת ששימשה לצורך הסקירה. שלמה
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אנו נוסיף זאת שלמה.
avatar
KOOKE 1970-01-01 02:00:00
סבאבה שלמה
avatar
galili_a 1970-01-01 02:00:00
האם תוכל להתיחס גם לרמקולים OutDoor מוגני מיים? תודה אלון
avatar
DOCTOR ICE 2010-12-07 17:26:39
כל הכבוד על היוזמה , זה מידע שימושי ויעיל . אני אשמח מאוד אם תוכל לבצע דבר דומה על רמקולי מדף בטווח מחירים של 2000-5000 ש"ח .
avatar
נמר 2010-12-07 17:56:18
עשיתי זאת בעבר אך מאז יצאו עוד המון רמקולים חדשים. אפילו הרמקול שזכה במבחן הרצפתיים הגדול {אופרה גראנד מזזא} כבר לא מחזיק בתואר ויש כיום טובים ממנו באותו טווח מחיר ואף זולים יותר.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הצבע לכתבה
4.56
הרשם לעדכוני האתר
Email: