חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

IsoTek Evo3 Polaris – מפצל חשמל למערכת האודיו | אודיו וקולנוע ביתי | ביקורות | ראשי

IsoTek Evo3 Polaris – מפצל חשמל למערכת האודיו

גודל אות: Decrease font Enlarge font
IsoTek Evo3 Polaris IsoTek Evo3 Polaris

סקירת ביקורת על מפצל חשמל: Evo3 Polaris של IsoTek מבטיח לאודיופילים ביצועים משופרים למערכת ביחס למפצל חשמל רגיל, עם ניקיון ודינמיות טובים יותר, האם הוא גם מקיים? בדקנו.

אביזרי קצה למערכת אודיו יכולים להביא את התוצאה הסונית הסופית מטובה מאוד למצוינת וממצוינת למדהימה. הם, כמו כל מכשיר אלקטרוני אחר משפיעים כל אחד בדרכם על המערכת. מערכת אודיו איכותית ככל שתהיה, לא תשמע במיטבה בלעדיהם. זה אומר כבלים, אביזרי שיכוך, מעמד יעודי למערכת סטריאו, שקע חשמל וכמובן, מפצל שקע החשמל עצמו. כל אלא יקבעו את רמת המערכת שברשותכם. ואם טרם השקעתם בגזרה הזו, הגיע הזמן לפתוח את האוזניים ולחשוב על אותם מוצרים שיביאו את המערכת שלכם לשיא יכולתה בתנאי כמובן, ששאר הרכיבים מתאימים לה ונבחרו בקפידה.

היום נדליק אור על אותו מוצר ממנו רכיבי המערכת השונים ניזונים: מפצל החשמל. מניסיוני, למפצל החשמל יכולה להיות השפעה ניכרת על התוצאה הסופית. ככל שהוא איכותי יותר, עם מוליכים טובים ומגע טוב ומהודק בין השקע לתקע, כך התוצאה תהיה טובה יותר. כמו כל רכיב, גם מפצל החשמל צריך להיות מותאם למערכת. למפצל חשמל אופי צליל משלו - הוא יכול להיות כמו כל מכשיר אלקטרוני צבוע, ניטרלי, בהיר, אנליטי, חריף או עמום. הוא יכול לחמם או לקרר את אופי הצליל הכללי. הוא יכול להשפיע על המוסיקליות של המערכת או לייבש אותה. יש להתייחס אליו כמו שמתייחסים להתאמת מגבר או רמקול. מפצל החשמל הוא רכיב חשוב מאוד במערכת, ובמקרה הוא החוליה החלשה, אתם תשמעו את זה היטב בצליל - זה כמובן בתנאי שהמערכת שברשותכם מסוגלת לשקף זאת ובתנאי שאתם מיומנים מספיק על מנת להבחין בכך.

IsoTek Evo3 Polaris review
בשוק האודיו, קיים שלל דגמים של מפצלי חשמל אודיופילים יעודיים. החל מכאלו אשר משלבים סוגי שקעים עשויים מחומרים שונים או לחלופין מפצלי חשמל קלאסיים העשויים שקעים מאותו חומר (נחושת, זהב, כסף, פלדיום ועוד). בכתבה זו נבחן מפצל חשמל קלאסי עם שקעים הכוללים מוליכי נחושת.
 
על IsoTek

חברת איזוטאק נוסדה באנגליה בשנת 2001 כאשר התמחותה הוא יצור עזרי חשמל למערכות אודיו ביתיות או למערכות הקלטה לאולפנים. IsoTek היא יצרנית מאוד מגוונת. היא מחזיקה בקולקציית מוצרים אשר מחירם נע בין מאות ועד לעשרות אלפי שקלים. בין מוצריה ניתן למצוא שנאים מבדלים, קונדישינרים, כבלי חשמל ומפצלי חשמל פאסיביים ואקטיביים. מוצרים נוספים שהיצרנית מציעה הם תקליטורים לכיול מערכת אודיו (ניגע בהם בסקירה נפרדת). היום נתמקד באחד מהמוצרים הנמכרים ביותר של החברה.

EVO3 POLARIS
זהו מפצל חשמל הבסיסי של החברה. הוא בעל שישה שקעים, עשוי אלומיניום איכותי, מאורך במבנהו, בטופולגיית שקעי חשמל אמריקאים. איכות הבניה של המוצר היא בהחלט מרשימה. אומנם הוא לא שוקל כמה קילוגרמים אם כי בסך הכל קילוגרם אחד, ללא שום אלקטרוניקה מעורבת - מפצל חשמל ממוליכים איכותיים ללא שום התערבות חשמלית. הנתונים הטכניים מספרים על יכולת אספקת חשמל מקסימלית של 2300 וואט, זרם מקסימלי של 10 אמפר, הפחתה של 30 דציבל לרעשי RFI, מערכת שקעים עצמאים מופרדים זה מזה, מסנן דלתא יחודי לאיזוטאק אשר לטענת אנשי החברה משפר משמעותית את הניקיון, חיווט פנימי המורכב מכסף קלוע על מוליך נחושת.

IsoTek Evo3 Polaris
מבחן האזנה

זו אינה סקירה רגילה בה אני מדווח על השינויים בכל שיר ובכל סגנון. חייתי עם המפצל הזה שלושה שבועות בהם ניתקתי אותו ועברתי למפצל אמריקאי פשוט שברשותי, כך הלוך ושוב מספר פעמים רב. מהתרשמותי, ההבדלים בצליל אתו ובלעדיו הם ברמה מובחנת ואחרי שמבינים אותם, קשה לחזור אל מפצל חשמל רגיל. מה שמפצל חשמל טוב עושה הוא לסדר את הצליל. הקשבתי באופן מדוקדק למספר קטעי תופים, בהם נעשה שימוש בהדגמות של מערכות אודיו - מאוד מפורטים ומוקלטים ברמה גבוהה. הפערים באיכויות עם המפצל ובלעדיו מגלים ניואנסים שמפצל ביתי רגיל אינו מסוגל לחשוף, כמו למשל את המפגש בין הפטיש ל״עור״ בתוף הרגל, את עוצמת הידוק ה״עור״ עצמו. זמן הדעיכה בתוף הסנר הוא ארוך יותר, המרקם של כל סוגי התופים נכון יותר, טבעי יותר, ראליסטי הרבה יותר. לזה תוסיפו דינמיות משופרת והרבה יותר אוויר וקיבלתם את ההבדל בין היי אנד לסתם מערכת שמשמיעה תופים. בשירה המבוצעת על ידי אישה, בסולמות הגבוהים, האיזוטאק מצליח להעביר תחום מיד גבוה מלא יותר, פחות חריף מאשר מפצל פשוט, יותר מאוזן ומגובש, מפורט משמעותית ו-״חי״ יותר.

ניתן לגלות הבדל משמעותי נוסף: הבמה פשוט טובה יותר. זה מתבטא בפוקוס, רוחב ועומק במה. השקט הזה שבין הכלים מגביר את תמונת הסטריאו ומסדר לנו באופן מאוד ברור את הכלים במרחב הבמה. יחד עם זאת, הוא גם מעמיק את הבמה. כלים שהיו קרובים אחד לשני התרחקו קדימה ואחורה בבמה. זו כבר חוויה אחרת שלשמה התכנסו כל האודיופילים מאחורי התחביב הזה. בלי במה טובה, תמונת סטריאו ברורה, ו״חושך״ בין הכלים אין ריאליסטיות. המפצל הזה מחשיך את המלאכותיות שבבמה ובמרקם הכלים ומחליף אותה בצליל חי, אמיתי, טבעי עם נוכחות אנושית לפני. זה לבד, כבר שווה את התענוג.

IsoTek Evo3 Polaris
ביצירות קלאסיות המבוצעות על ידי תזמורת סימפונית גדולה היתרונות שלו בולטים עוד יותר. היכולת שלו להפריד כלים, לסדר במה, דינמיות ורזולוציה, משפיעה מאוד על היכולת של המערכת כולה לנגן יצירות מורכבות ולהשאר מאוזנת ו״נכונה״. בלעדי מפצל חשמל איכותי גם המערכות הטובות שבטובות עלולות להכשל בכמה מהפרמטרים הללו. חלק מההבדלים בין מפצל חשמל רגיל לבין האיזוטאק היו בדינמיות, מהירות ומיידיות. מפצל חשמל רגיל התקשה לעבור מאדג׳יו לקריאשנדו ולהשאיר את המערכת מאוזנת ודינמית. המפצל של איזוטאק פתר את הבעיה הזו לחלוטין. ״עליה״ ברורה יותר, מוגדרת יותר וחשוב מכך, טבעית וזורמת יותר. כמו ההבדל בין לחיצה על דוושת הגז בפרארי לעומת אותה פרארי עם פנצ׳רים. ממש ככה.

היתרונות במפצל חשמל יעודי לאודיו לבין מפצל חשמל פשוט מאפשרים לכל מערכת להגיע ליכולות גבוהות יותר. יחד עם זאת יש לזכור שעל המערכת לדעת לשקף את ההבדלים הללו. המאזין גם כן צריך להיות בעל נסיון בתחום, לדעת למה להקשיב, מה לחפש וכיצד להקשיב. ברגע שהמערכת תחשוף את היתרונות של המפצל, והמאזין ידע לזהות אותם, אין סיכוי שהוא יצא מהמערכת.

במוסיקת רוק גם כן חשתי הבדלים משמעותיים. דיסטורשיין דקיק ומעיק במפצל הביתי הרגיל קיבל אנרגיה, ״שומן״ ותחושה כללית שהרמקולים הפכו לאיזה מגבר גיטרה עוצמתי של מרשל או פנדר. גם היכולת של המערכת להגיב מהר לשינויים במוסיקת מטאל קשה, אלימה ותובענית ככל שתהיה. יחד עם זאת, היתרונות בבמה בכלל מעצימות את החוויה. במוסיקת רוק עדינה יותר היתרונות הללו עדיין לא מאפשרים לי לחזור אחורה למפצל הביתי. החוויה פשוט פחות ריאליסטית, פחות טובה.

אופי הצליל של IsoTek Evo3 Polaris הוא נטרלי לחלוטין. לא חשתי בצבע או ״עגלגלות״ בצליל. הוא מאוד שקוף. הניטרליות שלו מאפשרת לי להבחין היטב בין כבלים שונים דרכו. הפערים בין כבלי חשמל המוזנים ממנו למערכת משמעותיים. זה משמעותי במיוחד כאשר משווים בין כבלים שונים, הוא ממחיש היטב את ההבדלים בניהם. זהו אחד היתרונות הבולטים במפצל הזה. אחרי הכל אנחנו רוצים שהוא יעשה רק פעולה אחת – יאפשר לנו לחבר כמה כבלי חשמל ללא התערבות מצדו. ואת זה הוא עושה היטב.

IsoTek Evo3 Polaris
ניקיון צליל

מה שמאוד בולט הוא הניקיון של הצליל. כאילו החשמל עבר ״שטיפה״ וניכנס ״נקי״ למערכת. כאילו הסרנו ענן אבק מהמערכת. ענן כזה שהסתיר לנו לא מעט פרטים יפים בנוף. כשמסירים אותו, פתאום מגלים שעל העצים שלפנינו יש תוכים צבעוניים, קשת בענן ממסגרת את הנוף, הרים מושלגים באופק ושלל צבעי ירוק שונים. ירוק עז, ירוק חיוור, ירקרק וירוק יבש. הגוונים הללו של אותו צבע, הם הגוונים של אותו תחום תדרים שמתגלה בשידוך המפצל. פתאום הבס מנגן ולא סתם מרעיד. מגלים לפתע שהקונטראבס הדהד קצת בקטע מסוים או עוד איזו משיכת מיתר שקודם לא היתה נוכחת. כך גם במצילות. הפערים בין המפגש של המקל בגדת המצילה, מרכזה או על הפעמון עצמו ומה שבניהם. על העננה הזו הוסרה ואנו מצליחים לשמוע את אותם ניואנסים שקודם היו מעורפלים.

שקע אמריקאי או אירופאי?
כאן ישנה דילמה מאוד קשה. השקע האמריקאי פחות טוב מאשר האירופאי. המגע באירופאי טוב יותר, מהודק יותר. אז מדוע בכל זאת אני ממליץ על הקונקטור האמריקאי? משום שהוא נפוץ יותר. קשה מאוד למצוא כבלי חשמל בעלי קונקטורים אירופאים. ולכן, מכיוון שהמבחר בכבלים עם קונקטורים אמריקאים, וכך גם מפצלים ופילטרים שונים, האמריקאי עדיף.

IsoTek Evo3 Polaris
סיכום

ראשית, לא מצאתי כאן שום חיסרון לעומת מפצל חשמל ביתי רגיל. אפילו המחיר הוא לא חסרון. מדוע? משום שלשם אנו שואפים - לאותה ״שלמות״ שאותה משיגים לאט לאט, עם תשומת לב לכל רכיב שאנו מכניסים למערכת.

במקרה הזה, היתרונות של ה- IsoTek Evo3 Polaris הם מוחלטים:

המפצל בנוי נהדר, מיצרנית מוכרת, מספיק חיבורי חשמל לרוב המוחלט של המערכות, ניתן לחבר אליו כל מגבר שמיובא ארצה מבחינת העומס בו הוא מסוגל לעמוד. אז בשביל שתבינו כמה הוא טוב אסביר את זה בצורה כזו. ברשותי מפצל אמריקאי רגיל מפלסטיק ששימש אותי לפני כמה שנים  למערכת בחדר שינה. הוא שימש אותי להשוואה כדוגמה למפצלסטנדרטי הנקנה בחנות מוצרי חשמל. ההבדלים הם בניהם הזכירו לי מאוד את ההבדל שחשתי כשאני משחק עם כבלים, אך השינוי אפילו בולט יותר כאן. כאילו החלפתי סט כבלים שלם ולא רק חשמל או אינטרקונקט. מפצל חשמל ביתי רגיל פוגע בכמה פרמטרים כאשר הפרמטר העיקרי הוא פרטים וניקיון. הוא גם משפיע על הבס, מהדק אותו ומאזן אותו ביחס לשאר תחום התדרים. הוא יכול להשפיע גם על המתכתיות שעלולה להישמע בתחום הגבוה. הוא משפר משמעותית את הדינמיות והיכולת של המערכת ״לנשום״ לרווחה בקטעי מוסיקה מורכבים, כמו גם את הבמה ותמונת הסטריאו. למעשה, הוא עושה הכל, אבל הכל טוב יותר מכל מפצל חשמל ביתי ממוצע. בהתאם לזאת, מבחינתי, מפצל חשמל יעודי איכותי הוא מוצר חובה בכל מערכת אודיו איכותית.

מחיר: 2,000 ש״ח

אחריות ושירות: סבו אודיו

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (61 תגובות פורסמו):

avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
נמר, סקירה יפה מאוד, רהוטה, בצילומים אין עליך, תמשיך לכתוב כך :כל-הכבוד:. רן שביט חובר לכוחותינו? תומר
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
אם המפצל הזה מהדק את הבאס ובו בשעה גורם לגבוהים (כולל המיד היי המפורסם) להישמע מלאים יותר ועם זאת אף מפורטים יותר - דיינו. מניסיוני לפחות, מאוד קשה למצוא את המכשירים שעושים את כל הנ"ל.
avatar
ron1999 1970-01-01 02:00:00
ביקורת שכתובה נהדר, נכונה תחבירית ומשתמשת בשפה לעילא ועילא, אממה - מה חסר לי פה? חיבור בין הכותרת לתוכן - מצד אחד הצהרה "לא וודו" מצד שני משפט כמו "זה מוצר שכדי להבחין ביכולות שלו צריך נסיון והבנה למה להאזין", וזה ידידי, משפט שמגיע לרוב מודבק על תווית של בקבוקי שמן נחשים. אז לאן אני חותר בעצם? בביקורת כזו הייתי מצפה לגרפים, לניתוח כמותי ולא איכותי, להדגמה אמפירית של השיפור שמוצר כזה מביא עימו, למה? כי זה מוצר שב99.9 אחוז מהמקרים יישא על מצחו את אות הוודו. ואם רוצים לצאת בכותרת נחרצת כל כך - צריך לגבות אותה במספרים ולא בתחושות בטן. אם לא מדובר במגבר או רמקול או מקור, אבל כדי להבחין בהבדל שהוא יוצר צריך שיערות באוזן ולא סקופ - חובת ההוכחה היא על המוצר. זה לטעמי (גילוי נאות - בדירה האחרונה שלי היה קו חשמל נפרד למערכת ומפצל מהום סנטר)
avatar
ayal30 1970-01-01 02:00:00
אחלה סקירה נמר ממש תענוג לקרוא אותה :כל-הכבוד:
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
רון. לא מעט חובבי הויכוח ״אין הבדלים״ אינם יודעים כיצד לבחון את ההבדלים. אתן לך דוגמא. הם אינם מחפשים את הניואנסים משום שמבחינתם אין כאלה. אם יסבו את תשומת ליבם שיש מצילה חרישית שם בין כל 120 הנגנים של התזמורת, הם יתחילו להבין למה צריך להתייחס. גם בשביל להבחין באיכות של אוכל צריך נסיון והבנה. גם בשביל להבחין בין צמיג אוחז לצמיג לא אוחז צריך הבנה ונסיון. האם אתה סבור שאם אני אתן לשכנה שלי, בת 45, עם 4 ילדים, עובדת בפריגת מערכת אודיו איכותית היא תדע לנתח את מה שהיא שומעת או בכלל להעריך את הצליל? נסיון, ידע, והבנה הם הכרח לכל דבר אותו אתה מעוניין לבחון.
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
הסקירה כתובה בצורה שמשכה אותי לקרוא ולהתענין,שפו. ומהניסיון שיש לי עם נמר ,מבחינתי השמיעה שלו היא כמכשיר. יודע לאבחן ולפרק סאונד לרמת הניואנסים.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
הסקירה כתובה בצורה שמשכה אותי לקרוא ולהתענין,שפו. ומהניסיון שיש לי עם נמר ,מבחינתי השמיעה שלו היא כמכשיר. יודע לאבחן ולפרק סאונד לרמת הניואנסים. תודה שלמה. מחמיא לי מאוד לקרוא דבר כזה.
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
תודה על הסקירה :בעד: אני חסיד של מפצלים ״לא מתערבים״,שאין בהם אלקטרוניקה. לדעתי הם טובים יותר.
avatar
איתי ו. 1970-01-01 02:00:00
נמר סקירה יפה ומעניינת. באופן אישי אני דוגל בגישה "שהכל מתחיל מהקיר" ולכן מבחינתי זה לא וודו. ברשותך - 3 שאלות: 1. מהו ה - "מפצל הרגיל" ? האם זה מפצל שמאפשר החלפת כבל הכניסה ? או שזה מפצל שמגיע עם חוט ותקע פשוטים,כדוגמת אלו הנמכרים בהום סנטר. בהעדר תמונה זו שאלה מתבקשת. 2 אלו מהמכשירים חיברת למפצל ? 3. כתבת שאין בתוך המפצל אלקטרוניקה, אך מאידך יש שם איזה פילטר. האם ידוע לך במה מדובר? ניסיתי לחפש ברשת תמונות "מבפנים", של המפצל אך לא מצאתי.. מעניין. תודה איתי
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
1. מהו ה - "מפצל הרגיל" ? האם זה מפצל שמאפשר החלפת כבל הכניסה ? או שזה מפצל שמגיע עם חוט ותקע פשוטים,כדוגמת אלו הנמכרים בהום סנטר. בהעדר תמונה זו שאלה מתבקשת. 3. כתבת שאין בתוך המפצל אלקטרוניקה, אך מאידך יש שם איזה פילטר. האם ידוע לך במה מדובר? ניסיתי לחפש ברשת תמונות "מבפנים", של המפצל אך לא מצאתי.. מעניין. תודה איתי לשאלתך הראשונה: ציטוט מ HI-FI CHOICE: The EVO3 Polaris is a six outlet distributor that removes common mode and differential noise, with a claimed reduction in RFI of 30dB. Each outlet is independent to avoid cross contamination and internal wiring is also in silver plated OFC with a PTFE dielectric. You need to buy a separate power cable to connect it to the wall לשאלתך השלישית: [url=http://www.lite-magazin.de/2015/01/isotek-evo3-polaris-high-end-stromverteiler-mit-zusatzfeatures/][url]http://www.lite-magazin.de/2015/01/isotek-evo3-polaris-high-end-stromverteiler-mit-zusatzfeatures/
avatar
איתי ו. 1970-01-01 02:00:00
חאלד שאלתי הראשונה לא מתייחסת למכשיר נשוא הסקירה אלא למכשיר ההשווה. איתי
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
הפילטר הזה (אם אפשר לקרוא לו כך) אמור להסיר rf ב30 דציבל. לא חשתי הבדלים בשקט בינו לבין האויאדה שלי שהוא ללא פילטר כזה.
avatar
maor_av 1970-01-01 02:00:00
נמר, סקירה מעולה , אם הבנתי נכון מהתרשמותך הוא טוב יותר מהמפצל של אוידה שמשמש אותך ?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לא. לא ניתן להבין דבר כזה מהכתבה משום שלא הזכרתי את האוידה. המפצל הזה מעולה. גם שלי מעולה אבל יקר יותר. זה כמובן תלוי איזה דופלקסים אתה קונה.
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
נמר, תודה על הסקירה היפה. אתה משתמש באופן קבוע במפצל של OYAIDE, ובדקת ה ISOTEK למשך כמה שבועות. הא תוכל לציין מהם היתרונות והחסרונות של כל אחד? מי עדיף על השני מבחינה סונית? נא להתייחס גם ל דינמיות, הפרדה, רקע שחור, ניקיון, אוויר וכו'. מה שהבנתי ל OYAIDE כמה שקעים ממתכות שונות, כך לכל אחד מהם יש אופי סאונד שונה. לכן במענה על השאלות נא לא להתייחס לזה.
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
צר לי, לא ברורה לי ההתלהבות. מה המטרה של הסקירה הזאת ולמי היא מכוונת? אם המטרה היא להעלות שוב לדיון את נושא החשמל ובתוכו את הטיפול הפסיבי כמו המוצר הנ"ל, ועל הדרך לעשות פירסומת לרן שביט החמוד (באמת חמוד!) - המטרה הושגה. אם המטרה לתת לנו מושג מה המוצר הזה וכמה הוא טוב יותר או פחות ממוצרים מקבילים, מה החולשות שלו ומה החוזק שלו בהשוואה לאחרים, המטרה הוחטאה לחלוטין. כשלסרי התחיל להתעסק עם אויאידה והביא לארץ הקודש את בשורת ה- 6/MTB4 לפני כמה שנים טובות, המוצר הנ"ל זכה לפופולאריות והיה ממוצב כמוצר המוביל בארץ בתחום הזה. מוצרים אחרים שנכנסו אחר כך היו זולים יותר ו/או ידועים פחות. לכן, כשאני קורא סקירה שלך שאומרת לי שה- ISOTEK הזה עושה בדיוק כל מה שמפצל פסיבי טוב אמור לעשות, זה לא נותן לי כלום אם אין נקודת ייחוס. על פניו עושה רושם שזאת סקירה שמיועדת להדיוטות, חדשים בתחום, (וזה בסדר גמור) ומטרתה בעיקר לעורר את הדיון על סוג הזה של מוצרים ולמחזר עוד קצת תנועה / להביא קוראים חדשים. את הסקירה אפשר לסכם במשפט אחד: "המפצל משפר את הסאונד". יופי. מי שיש לו בבית מפצל פסיבי כבר, או מי שאי פעם שמע כזה, לא לומד מהסקירה הזאת כלום. למען הסר ספק, אין לי שום דבר נגד החברה. נהפוכו, יש לי את ה- ISOTEK NOVA בבית, שהוא קונדישינר חשמל אחד מתחת ליקר ביותר שלהם. המכשיר הזה עושה עבודה פנטסטית. ואני בטוח שגם המפצל שנמר סקר הוא מצוין. אבל מפצל פסיבי זה לא רמקולים. הרבה יותר קל למקם אותו בין מוצרים מתחרים.
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
משעשע. כתבתי את ההודעה הרבה לפני שחאלד ואחרים כתבו על ה- MTB4 ורק עכשיו שלחתי אותה. והנה אני רואה שאני לא היחיד. בקיצור, נמר, הפוליטיקה הזאת ששמה אותך בין היבואנים לגולשים עוד פעם נוגסת באיכות הכתבות שלך, וחבל.
avatar
ברקצ 1970-01-01 02:00:00
כרגיל האמביציות שלי הן מרחיקות לכת יותר : אני מודה אני בור גמור בענייני חשמל. יש לי הרגשה שכך גם רבים מחברי לאתר - גם אלה שקנו פה ושם כבל מפונפן בכמה אלפי שקלים. למה אני מתכוון ? יש מיגוון אדיר של פתרונות ושל מוצרי טיפול בחשמל. החל בקו יעוד מהלוח הראשי (רצוי ישר לתחנת הכוח בחדרה), דרך שקעים, מפצלים, מכשירים לטיפול בחשמל, מטהרים, שנאים מבדלים ועוד. הטירון החשמלי עומד המום ונפעם מול ההיצע. אם הוא טיפה מהנוטים לחשוב ולפקפק, הוא יאמר לעצמו שזה מוזר להשקיע בכבל מהקיר למכשיר בזמן שעד הקיר יש חוט דק ןמעאפן. הוא יפקפק בתועלת של כל מיני פילטרים. הוא יתמה למה מפצל יכול לעלות כמו פאואר ג'נרייטור שלכאורה עושה עבודה מסובכת (וחשובה ?) פי כמה. כתבה, או יותר נכון סידרת כתבות, שהיתה עושה סדר בג'ונגל הזה היתה מביאה תועלת אמיתית . נדמה לי שיהושוע גומא נתן פעם סקירה כזאת באתר אחר אבל מנקודת מבט אישית ומאד צרה. לכן סקירה בודדת על מוצר בסיסי אחד לטעמי לא מקדמת אותנו הרבה. ללא קשר הסקירה עצמה כתובה כתמיד בצורה מיקצועית וברורה. תודות לנמר.
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
כרגיל האמביציות שלי הן מרחיקות לכת יותר : אני מודה אני בור גמור בענייני חשמל. יש לי הרגשה שכך גם רבים מחברי לאתר - גם אלה שקנו פה ושם כבל מפונפן בכמה אלפי שקלים. למה אני מתכוון ? יש מיגוון אדיר של פתרונות ושל מוצרי טיפול בחשמל. החל בקו יעוד מהלוח הראשי (רצוי ישר לתחנת הכוח בחדרה), דרך שקעים, מפצלים, מכשירים לטיפול בחשמל, מטהרים, שנאים מבדלים ועוד. הטירון החשמלי עומד המום ונפעם מול ההיצע. אם הוא טיפה מהנוטים לחשוב ולפקפק, הוא יאמר לעצמו שזה מוזר להשקיע בכבל מהקיר למכשיר בזמן שעד הקיר יש חוט דק ןמעאפן. הוא יפקפק בתועלת של כל מיני פילטרים. הוא יתמה למה מפצל יכול לעלות כמו פאואר ג'נרייטור שלכאורה עושה עבודה מסובכת (וחשובה ?) פי כמה. כתבה, או יותר נכון סידרת כתבות, שהיתה עושה סדר בג'ונגל הזה היתה מביאה תועלת אמיתית . נדמה לי שיהושוע גומא נתן פעם סקירה כזאת באתר אחר אבל מנקודת מבט אישית ומאד צרה. לכן סקירה בודדת על מוצר בסיסי אחד לטעמי לא מקדמת אותנו הרבה. ללא קשר הסקירה עצמה כתובה כתמיד בצורה מיקצועית וברורה. תודות לנמר. באמת כתבה מאוד יפה ! אבל אולי כדאי להוסיף ולומר שלדעתי כדאי להשתמש בכמה שפחות במפצלים באם ניתן כמובן , כלומר נניח שיש לך שני קווים שמגיעים לקיר של המערכת ולכל אחד מחובר דופלקס , זה אומר שיש לך 4 שקעים לשימוש למערכת ,אם כך רצוי באם זה מספיק להפעיל רק איתם את המערכת ,ולא להוסיף מפצל מיותר בגלל שהוא "משפר את הצליל" ,בעיקר בגלל שהוא מייקר את ההוצאה של כבלי חשמל נוספים שלך תדע את טיבם אפילו יקרים הם ,וכמובן אותו דבר לגבי איכות המפצל ,שיהיה ברור ,באם תשרשר נניח חמישה מפצלים אחד לשני ובסוף לאחרון תחבר מכשיר בודד ,זה לא ששיפרת את האיכות ,ההפך , הרסת אותה , כלומר יש להוסיף מפצל רק אם הוא הכרחי , בנוסף באם מותר לי להוסיף , הקונקטורים של החשמל ,ואפילו האיכותיים ביותר ,איכותם בטלה בשישים לעומת חיבור בלוסטרה קלמרה לגיד המספק את החשמל למערכת ,כמובן שזה לא תמיד פרקטי או אפשרי ,אבל אין קונקטור קסמים שמשפר חיבור של חשמלאי ויהיה טפילו מצופה בפלטיניום . יש לי חברים שעושים טיונינג קטן לצליל עי הוספת פתילים עם דופלקסים עם ציפויים שונים בנוסף למינימימום הנדרש ,נכון שדופלקס מצופה זהב ואחר רודיום ישאיר את חותמו כל הצליל ,אבל הם במקרה הזה מוסיפים לכמות החיבורים שאינם טובים עקרונית , בקשר לאיכות כבלי החשמל- ויש לנו כמה וכמה במערכת ,ממליץ ממש לבדוק באם הוא מתאים במקום הספציפי אליו הוא מחובר ,ולא משנה מחירו ועוביו או התהילה שצבר לו כדברי אודיופילים ,לדוגמה:כבל גדול וחזק לא יתאים לנגן שהוא צרכן קטן ,ודווקא שם יתאים כבל דקיק ולעיתים פשוט , לגבי הציפויים המפארים חברות רבות של קונקטורים שמתהדרות בציפוי כסף ועליו רודיום ומעליו זהב ומחיר של 400 $ לקונקטור בגלל גוף קרבון ,קחו בחשבון שלפעמים קונקטור פלסטיק עם להבי נחושת טובה יכול להיות יותר טוב מהם במקום ספציפי ,צריך לבדוק את זה !
avatar
viamusic 1970-01-01 02:00:00
לא נכון כבל חשמל איכותי מהקיר שנכנס למפצל פסיבי טוב נשמע הרבה יותר טוב מחיבור הציוד ישירות לקיר זה אומנם הרבה יותר יקר אבל אלו החיים
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
כבל חשמל איכותי מהקיר שנכנס למפצל פסיבי טוב נשמע הרבה יותר טוב מחיבור הציוד ישירות לקיר זה אומנם הרבה יותר יקר אבל אלו החיים ואם לשרשר אותו לעוד מפצל עם כבל טוב ,אז יהיה עוד יותר טוב ?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
מתן. הביקורת הזו אמורה להשיג שתי מטרות. 1- ללמד את החובב המתחיל להישתמש במוצרים יעודיים ולא בכבל חשמל רגיל. דהיינו ״חינוך״. 2- לדווח על איכות המוצר והביצועים הסונים שלו. אני ממעיט מאוד (אם בכלל) להשוות מוצר לרכיב מהמערכת האישית שלי. וזה מסדר כבר את מה שכתבת בעבר שבכל כתבה שלי המוצר שיש לי הוא הכי טוב. זה לא נכון לחלוטין כי אני לא מזכיר את שלי באף ביקורת למעט בסוף ברכיבי המערכת. עם זאת, אני תמיד עונה בפורום על השאלות הנוגעות לביקורת. גם אם הן מאלצות אותי להשוות למוצר שברשותי. ולהלן תגובתי. לאוידה יש יתרון שהוא גם חסרון. ניתן להשתמש בדופלקסים (שני שקעים) מחומרים שונים וכך לבנות מפצל שמאפשר לשנות את אופי הצליל בהתאם לשקע המועדף. הבעיה היא כאשר המערכת נשמעת טוב יותר עם סוג מסויים של חומר ואז ״נתקעת״ עם שני דופלקסים שאינם מתאימים למערכת שלך. לאיזוטאק אין את האפשרות הזו. איכות הבניה בשניהם היא מעולה. העיצוב של האוידה נאה יותר לטעמי. בהשוואה בניהם, מצאתי שהאיזוטק ושקע ה-Beryllliumשל האוידה מאוד דומים אחד לשני. שניהם מאוד שקטים, מאוד מפורטים ופתוחים ויחד עם זאת מאוזנים. זה לא ״חם״ לא ״אנליטי״. מאוד נטרלי, שקוף וטבעי. החסרון של האיזוטק הוא שאתה לא יכול להרכיב סט מסוגים שונים של שקעים. האמת היא שבאף מפצל מלבדו אתה לא יכול לעשות את זה. לעומת זאת. האיזוטאק היה טוב יותר למגבר ולקדמגבר מאשר ה-Paladium שגם אותו יש לי. אבל פחות טוב ממנו למקור הדיגיטלי שלי. ה-Paladium היה יותר ״אנלוגי״ בצליל שלו. יותר ״עשיר״. אבל כמו שאתה יודע, זה משתנה ממוצר למוצר. הזהב פחות טוב מכל הבחינות מהאיזוטק. פחות מהודק, החלטי, מיידי ומפורט. ושוב אני חוזר ואומר. אין לי בעיה להשוות בביקורת לציוד שלי אם מדובר במבחן השוואתי. ברגע שלא כך המצב, והמטרה היא לעודד חובבים להשקיע במפצל איכותי יעודי לאודיו. אני לא משווה בניהם. אבל בתגובות לביקורת, אני עונה על כל שאלה. גם אם היא ״מסבכת״ אותי עם היבואנים. במקרה הזה, יכול בהחלט להיות, שאם הייתי משווה אז בין שניהם, הייתי בוחר באיזוטק. מדוע? משום שהוא זול משמעותית והביצועים שלו לא נופלים מהאוידה אם משתמשים בסוג חומר אחד. במידה ומשלבים חומרים בהתאמה למערכת, לאוידה יתרונות משמעותיים. ומכאן כל אחד יעשה את השיקולים שלו.
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
מתן. לאוידה יש יתרון שהוא גם חסרון. ניתן להשתמש בדופלקסים (שני שקעים) מחומרים שונים וכך לבנות מפצל שמאפשר לשנות את אופי הצליל בהתאם לשקע המועדף. הבעיה היא כאשר המערכת נשמעת טוב יותר עם סוג מסויים של חומר ואז ״נתקעת״ עם שני דופלקסים שאינם מתאימים למערכת שלך. לאיזוטאק אין את האפשרות הזו. איכות הבניה בשניהם היא מעולה. העיצוב של האוידה נאה יותר לטעמי. בהשוואה בניהם, מצאתי שהאיזוטק ושקע ה-Beryllliumשל האוידה מאוד דומים אחד לשני. שניהם מאוד שקטים, מאוד מפורטים ופתוחים ויחד עם זאת מאוזנים. זה לא ״חם״ לא ״אנליטי״. מאוד נטרלי, שקוף וטבעי. החסרון של האיזוטק הוא שאתה לא יכול להרכיב סט מסוגים שונים של שקעים. האמת היא שבאף מפצל מלבדו אתה לא יכול לעשות את זה. לעומת זאת. האיזוטאק היה טוב יותר למגבר ולקדמגבר מאשר ה-Paladium שגם אותו יש לי. אבל פחות טוב ממנו למקור הדיגיטלי שלי. ה-Paladium היה יותר ״אנלוגי״ בצליל שלו. יותר ״עשיר״. אבל כמו שאתה יודע, זה משתנה ממוצר למוצר. הזהב פחות טוב מכל הבחינות מהאיזוטק. פחות מהודק, החלטי, מיידי ומפורט. ושוב אני חוזר ואומר. אין לי בעיה להשוות בביקורת לציוד שלי אם מדובר במבחן השוואתי. ברגע שלא כך המצב, והמטרה היא לעודד חובבים להשקיע במפצל איכותי יעודי לאודיו. אני לא משווה בניהם. אבל בתגובות לביקורת, אני עונה על כל שאלה. גם אם היא ״מסבכת״ אותי עם היבואנים. במקרה הזה, יכול בהחלט להיות, שאם הייתי משווה אז בין שניהם, הייתי בוחר באיזוטק. מדוע? משום שהוא זול משמעותית והביצועים שלו לא נופלים מהאוידה אם משתמשים בסוג חומר אחד. במידה ומשלבים חומרים בהתאמה למערכת, לאוידה יתרונות משמעותיים. ומכאן כל אחד יעשה את השיקולים שלו. אף אחד לא דיבר על הציוד "שלך". לא מעניין אותי מה הציוד שלך, כשאנחנו על גבי הפורום. מעניין אותי להבין יותר טוב את המוצר דרך הסקירה שלך, ובמקרה של מפצלי חשמל פסיביים, בניגוד לרמקולים, זה הרבה יותר קל על דרך ההשוואה, כי אני בטוח שלרוב האודיופילים שמחשיבים עצמם רציניים בתחום יש פיתרון חשמל כזה או אחר. בכל מקרה, תודה על ההשוואה. עכשיו זה הרבה יותר ברור.
avatar
ברקצ 1970-01-01 02:00:00
יש מפצלים פאסיביים שעולים אלפי שקלים או יותר. במחירים האלה יש כבר פאואר ג'נרטור ומוצרים אחרים שאם הבנתי נכון מנתקים אותך לגמריי מהקפריזות של רשת החשמל ונותנים לך שקט. לא כדאי ישר לעבור לפתרון כזה ולעזוב את כל "פתרונות הביניים" ?
avatar
ברקצ 1970-01-01 02:00:00
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
ואם לשרשר אותו לעוד מפצל עם כבל טוב ,אז יהיה עוד יותר טוב ? :)
avatar
Martin Logan 1970-01-01 02:00:00
כבל חשמל איכותי מהקיר שנכנס למפצל פסיבי טוב נשמע הרבה יותר טוב מחיבור הציוד ישירות לקיר זה אומנם הרבה יותר יקר אבל אלו החיים לא יודע מאיפה הבאת את זה. אני אישית לא ניסיתי אצלי, אבל רוב המשתמשים המנוסים עם מערכות קצה שמסוגלות לשקף את ההבדלים טוענים שחיבור ישירות לקיר-בהינתן שיש לך מספיק כאלה לכלל הצרכנים כמו שציין אלדר-נתן את התוצאה הטובה ביותר. ההגיון אומר שאם לדוגמא ניקח כבל A ונחבר אותו לקיר וזה נשמע פחות טוב מאשר המפצל עם אותו כבל A, אזי המפצל, ממסך או מפלטר חשמל לא "נקי" או איכותי דיו שיוצא מאותה נקודה , מה עשינו בזה ? מה הטעם להוסיף רכיבים לשרשרת ? מפצל נועד לספק מספר שקעים גדול יותר במקום מרוכז אחד כשיש לך צרכנים רבים, וכן לאפשר גמישות בהתקנת שקעי דופלקסים מחומרים שונים(זהב, בריליום,רודיום) שיתנו לך צליל שונה כמו במקרה של Oyaide.
avatar
morpheauss 1970-01-01 02:00:00
ההבנה שלי בעניין : מעבר לאספקת החשמל למערכת שצריכה להיות נקייה מנפילות מתח של צרכנים משותפים זוללי חשמל , במיוחד ברגע ההפעלה שלהם שמכניס פיק גבוהה פי 6 מזרם העבודה שלהם , איכות הארקה קריטית לניקיון הקו מעבר ליציבותו . לכן : אצלי יש הארקה ניפרדת שמגיעה מאלקטרודה נחושת שטמונה עמוק באדמה ,ועולה חוט 10 לחלל דרך הקיר דוך מבחוץ ,עד לדופלקס בקיר שמקבל מתח מקוו ניפרד בלוח ,מהדופלקס בקיר , כבל 2 מטר (אילומינטה jps) עד לשנאי המבדל הראשון (1.5 kva c core ) שעליו מותקן גם דופלקס , שמוציא פעם אחת להגברה ,עם הרמוניק מג׳יק רפרנס סילבר , והשני לשנאי מבדל נוסף ( 0.75 kva dual balance) שגם עליו יש דופלקס ,ומשורשרים ביניהם עם jps captovatore , ויוצא מימנו לדיגיטל עם קריסטל דרימליין . הדופלקסים הם r1 אויידה סהכ 3 , האינלטים פיורוטק היי קורנט מהסידרה הכי גבוהה . יש גם קוו ״ רגיל ״ בחלל , עםצדופלקסיםצשל גוויס , שהליהן מחוברים צרכנים שלא שייכים למערכת , מטענים , תאורת עמידה , מודם וכו׳ . בגדול ניסיתי כבר את כל השילובים של נקודות ההזנה לרכיביי המערכת , גם במתכונות שונות ( כל מיניי plag & play , וגם לתקופה בלתי מוגבלת של זמן לנסות לראות עם עדיף / חסר משהו ? ) , ומה שאני יכול לאמר לאור ההבדלים העצומים : שמסקנתי היא שללא השנאים דרך הקוו הניפרד והארקה הייעודית , אין מה שביכלל גורם לי להדליק המערכת לישמוע מוזיקה.ניסויי מעניין נוסף שגם עשיתי : זה להזין המערכת מהקוו ה ״ רגיל ״ דרך השנאים , כמובן שגם נחמד ועשרות מונים טוב יותר מאשר ללא השנאים ,אבל פחות טוב בכמה מונים מאשר מהקוו הייעודי עם השנאים. מפצלים לא רק שאין לי ביכלל , כי אני לא צריך , אם לא מטעמיי נוחות , גם את הדופלקס בקיר הייתי מבטל , ויוצא ישירות מהכבל הייעודי מהלוח,והארקה הניפרדת ,ישירות לשנאי הראשי (גם ללא תקע ואינלט) ,וממשיך הלאה.לכן למי שאוליי שאל או התלבט בעניין , מה שאני יכול להמליץ לו , זה לפחות קוו ניפרד רק למערכת במידת האפשר.והמשך חיווט המכשירים לפחות עם מפצל טוב וכבלי חשמל אחכותיים לפי התקציב והטעם כמובן.בהצלחה.
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
ההבנה שלי בעניין : מעבר לאספקת החשמל למערכת שצריכה להיות נקייה מנפילות מתח של צרכנים משותפים זוללי חשמל , במיוחד ברגע ההפעלה שלהם שמכניס פיק גבוהה פי 6 מזרם העבודה שלהם , איכות הארקה קריטית לניקיון הקו מעבר ליציבותו . לכן : אצלי יש הארקה ניפרדת שמגיעה מאלקטרודה נחושת שטמונה עמוק באדמה ,ועולה חוט 10 לחלל דרך הקיר דוך מבחוץ ,עד לדופלקס בקיר שמקבל מתח מקוו ניפרד בלוח ,מהדופלקס בקיר , כבל 2 מטר (אילומינטה jps) עד לשנאי המבדל הראשון (1.5 kva c core ) שעליו מותקן גם דופלקס , שמוציא פעם אחת להגברה ,עם הרמוניק מג׳יק רפרנס סילבר , והשני לשנאי מבדל נוסף ( 0.75 kva dual balance) שגם עליו יש דופלקס ,ומשורשרים ביניהם עם jps captovatore , ויוצא מימנו לדיגיטל עם קריסטל דרימליין . הדופלקסים הם r1 אויידה סהכ 3 , האינלטים פיורוטק היי קורנט מהסידרה הכי גבוהה . יש גם קוו ״ רגיל ״ בחלל , עםצדופלקסיםצשל גוויס , שהליהן מחוברים צרכנים שלא שייכים למערכת , מטענים , תאורת עמידה , מודם וכו׳ . בגדול ניסיתי כבר את כל השילובים של נקודות ההזנה לרכיביי המערכת , גם במתכונות שונות ( כל מיניי plag & play , וגם לתקופה בלתי מוגבלת של זמן לנסות לראות עם עדיף / חסר משהו ? ) , ומה שאני יכול לאמר לאור ההבדלים העצומים : שמסקנתי היא שללא השנאים דרך הקוו הניפרד והארקה הייעודית , אין מה שביכלל גורם לי להדליק המערכת לישמוע מוזיקה.ניסויי מעניין נוסף שגם עשיתי : זה להזין המערכת מהקוו ה ״ רגיל ״ דרך השנאים , כמובן שגם נחמד ועשרות מונים טוב יותר מאשר ללא השנאים ,אבל פחות טוב בכמה מונים מאשר מהקוו הייעודי עם השנאים. מפצלים לא רק שאין לי ביכלל , כי אני לא צריך , אם לא מטעמיי נוחות , גם את הדופלקס בקיר הייתי מבטל , ויוצא ישירות מהכבל הייעודי מהלוח,והארקה הניפרדת ,ישירות לשנאי הראשי (גם ללא תקע ואינלט) ,וממשיך הלאה.לכן למי שאוליי שאל או התלבט בעניין , מה שאני יכול להמליץ לו , זה לפחות קוו ניפרד רק למערכת במידת האפשר.והמשך חיווט המכשירים לפחות עם מפצל טוב וכבלי חשמל אחכותיים לפי התקציב והטעם כמובן.בהצלחה. שמח שלא מכרת הקפטובטור ,כבל מצויין ,לפעמים יותר טוב מהאלומינטה.
avatar
morpheauss 1970-01-01 02:00:00
שמח שלא מכרת הקפטובטור ,כבל מצויין ,לפעמים יותר טוב מהאלומינטה. היי שניצל ,האמן לי שהייתי שמח יותר אם היי. למה ... ? ! אבל עשיתי בעצתך , והחלפתי לו הקונקטורים הרזים ,לפיורוטק , ועכשיו אין מצב שביכלל אחשוב בכיוון למצוא לו אלטרנטיבה . שבוע טוב.
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
תראו את זה! [ATTACH]21481.vB[/ATTACH] [ATTACH]21482.vB[/ATTACH]
avatar
morpheauss 1970-01-01 02:00:00
תראו את זה! [ATTACH=CONFIG]21481[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]21481[/ATTACH] :)יפה , power cord ribon , מהקונפיגורצייה המוצלחת של האינטרקונט והרמקול המוצלחים ? לא יודע איך נישמע ? מתאר לעצמי שטוב מאוד לאור ההצלחה של הנ״ל , אבל צריך לשמוע ,מעניין . ניראים כמו הנכדים של ה אלרוד ... :) .
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
היי שניצל ,האמן לי שהייתי שמח יותר אם היי. למה ... ? ! אבל עשיתי בעצתך , והחלפתי לו הקונקטורים הרזים ,לפיורוטק , ועכשיו אין מצב שביכלל אחשוב בכיוון למצוא לו אלטרנטיבה . שבוע טוב. מזמין אותך לשמוע את אלו שבתמונה יחסית לאלומינטה ,תהיה השני בארץ עם חבלי כביסה של JPS
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
למה נכדים? בנוי באותה צורה כמו האולטימיט של אנלייסיס רק יחי ההבדל הקטן. [ATTACH]21483.vB[/ATTACH]
avatar
morpheauss 1970-01-01 02:00:00
מזמין אותך לשמוע את אלו שבתמונה יחסית לאלומינטה ,תהיה השני בארץ עם חבלי כביסה של JPS :) , תודה שניצל , צפה הגעה בהקדם . לגבי החבלי כביסה , מצידי שייהיו גם שרוכים מחוברים למערכת ( אני אמנם עובד עם מותגים , אבל לא חסיד שלהם , יש לי גם כבילה diy שבניתי בעצמי) ,לא במתכונת הריבון אמנם , אבל לאחר מחקר ופיתוח ארוך טווח , וללא חיסכון בכאביי ראש ,הגעתי לאיזון ותוצאה שאפילו אותי הרגיעה.כך שאין לי ספק שאוליי הסרט חשמל :) הזה שלך מעולה ,אבל פשוט ,אין צורך ! וזה לטעמי הגדולה ,כשמגיעים ל ״נחלה״ , כבר לא מחפשים יותר . . . גם וברור שייש טוב יותר . מבסוט עד השמיים מהחבלי כביסה האלה .
avatar
morpheauss 1970-01-01 02:00:00
למה נכדים? בנוי באותה צורה כמו האולטימיט של אנלייסיס רק יחי ההבדל הקטן. [ATTACH=CONFIG]21483[/ATTACH] מבחינת הקוטר התכוונתי .
avatar
Ilyan 1970-01-01 02:00:00
ביקורת שכתובה נהדר, נכונה תחבירית ומשתמשת בשפה לעילא ועילא, אממה - מה חסר לי פה? חיבור בין הכותרת לתוכן - מצד אחד הצהרה "לא וודו" מצד שני משפט כמו "זה מוצר שכדי להבחין ביכולות שלו צריך נסיון והבנה למה להאזין", וזה ידידי, משפט שמגיע לרוב מודבק על תווית של בקבוקי שמן נחשים. אז לאן אני חותר בעצם? בביקורת כזו הייתי מצפה לגרפים, לניתוח כמותי ולא איכותי, להדגמה אמפירית של השיפור שמוצר כזה מביא עימו, למה? כי זה מוצר שב99.9 אחוז מהמקרים יישא על מצחו את אות הוודו. ואם רוצים לצאת בכותרת נחרצת כל כך - צריך לגבות אותה במספרים ולא בתחושות בטן. אם לא מדובר במגבר או רמקול או מקור, אבל כדי להבחין בהבדל שהוא יוצר צריך שיערות באוזן ולא סקופ - חובת ההוכחה היא על המוצר. זה לטעמי (גילוי נאות - בדירה האחרונה שלי היה קו חשמל נפרד למערכת ומפצל מהום סנטר) בינגו. המחקר הזה לא קשור לתחום שלנו. במקרה בתחום שלנו ההבדלים הללו נמדדים. יש הבדלים מדידים בין כבלי חשמל, רמקול, אינטרקונקטים ומפצלים. אז איפה הן המדידות?
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
בינגו. אז איפה הן המדידות? לא הבנתי, מה אכפת לך מהמדידות? אתה צריך הוכחה שהדברים האלה עובדים? האמן לי, גם בסט-אפ אוזניות זה מורגש. ולך יש אחלה אוזניים. אני בטוח שתרגיש בנקל.
avatar
Ilyan 1970-01-01 02:00:00
כשהכתב טוען שההבדל שהמפצל עושה הוא בסדר גודל של "הפערים באיכויות עם המפצל ובלעדיו מגלים ניואנסים שמפצל ביתי רגיל אינו מסוגל לחשוף, כמו למשל את המפגש בין הפטיש ל״עור״ בתוף הרגל, את עוצמת הידוק ה״עור״ עצמו" וגם טוען שההבדל הזה מדיד... אז כן, דמאיט, בהחלט אכפת לי לראות את השורה הזו מתורגמת למספרים. אני חושב שזה גם האינטרס של אתר אודיו שמתיימר להחזיק איזשהו משקל מקצועי בתחום.
avatar
gtr 1970-01-01 02:00:00
יוחזר רוברט לאלתר!
avatar
NStudio-Hiend 1970-01-01 02:00:00
אלדר , יש סיכוך בפנים . ומזה השחור בחוץ , shrink ?
avatar
clip99 1970-01-01 02:00:00
איתן, אני בטוח שמדגדג לו בקצה האצבעות.. אך הוא בחר לכבד את הלך הרוח בפורום.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
רוברט לא בחר. בחרתי בשבילו.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
כשהכתב טוען שההבדל שהמפצל עושה הוא בסדר גודל של "הפערים באיכויות עם המפצל ובלעדיו מגלים ניואנסים שמפצל ביתי רגיל אינו מסוגל לחשוף, כמו למשל את המפגש בין הפטיש ל״עור״ בתוף הרגל, את עוצמת הידוק ה״עור״ עצמו" וגם טוען שההבדל הזה מדיד... אז כן, דמאיט, בהחלט אכפת לי לראות את השורה הזו מתורגמת למספרים. אני חושב שזה גם האינטרס של אתר אודיו שמתיימר להחזיק איזשהו משקל מקצועי בתחום. לא. זה לא האינטרס שלי ושל האתר משום שמדידות לא מלמדות על איכות צליל. לכן, לזרוק מדידות לא יסבירו לך איך הוא נשמע. וזה הדבר היחיד החשוב. שנית. האתר הזה לא מתיימר. אחרי 8 שנות פעילות בתחום, 3 תערוכות (הכי מיקצועיות שהיו) המוקדשות במיוחד לאודיו, מפגשים וטונה של ביקורות שמשמשות את היצרניות עצמן, כנראה שיומרנות זו לא. יותר נכון לאמר ״אמירה בתחום״. שלישית. שמע בעצמך ותחוש את ההבדלים. נורא פשוט. לא חשת הבדלים אז כנראה שבלבלתי במוח. :)
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
אלדר , יש סיכוך בפנים . ומזה השחור בחוץ , shrink ? השחור בחוץ זה אריג של שחפצים ותרמילי שטח שתפרתי את הכבל לתוכו ,יש סיכוך נחושת בפנים
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
השחור בחוץ זה אריג של שחפצים ותרמילי שטח שתפרתי את הכבל לתוכו ,יש סיכוך נחושת בפנים מתי הפנסיה, אלדר? אני בטוח שכולנו יודעים מה יקרה כשתצא לגמלאות. להתחיל לחשוב מעכשיו על שם לחברה? Schniztel Wire Schnitzel Acoustics Schnitzel Quest Eldar Innovations Eldartech Cables Eltech Industires והפייבוריט שלי: Eldar Chords
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
מתי הפנסיה, אלדר? אני בטוח שכולנו יודעים מה יקרה כשתצא לגמלאות. להתחיל לחשוב מעכשיו על שם לחברה? Schniztel Wire Schnitzel Acoustics Schnitzel Quest Eldar Innovations Eldartech Cables Eltech Industires והפייבוריט שלי: Eldar Chords השם המועדף -ALLAYUSTOR CABLES
avatar
Audiofreak 1970-01-01 02:00:00
כשהכתב טוען שההבדל שהמפצל עושה הוא בסדר גודל של "הפערים באיכויות עם המפצל ובלעדיו מגלים ניואנסים שמפצל ביתי רגיל אינו מסוגל לחשוף, כמו למשל את המפגש בין הפטיש ל״עור״ בתוף הרגל, את עוצמת הידוק ה״עור״ עצמו" וגם טוען שההבדל הזה מדיד... אז כן, דמאיט, בהחלט אכפת לי לראות את השורה הזו מתורגמת למספרים. אני חושב שזה גם האינטרס של אתר אודיו שמתיימר להחזיק איזשהו משקל מקצועי בתחום. זה אכן נשמע מפוצץ בביקורת, אבל אם הייתי אומר לך שמפצל טוב בעל סינון EMI פאסיבי, הוריד ב3DB רעש שהיה קיים ב50Hz אז זה יותר נח לך? כי הורדת רעש ולו הכי מינורית במערכת שקופה מאוד- חושפת עוד פרטים קטנים שלמעשה מוסתרים ע"י רעש זה או אחר . לכלוך בתחום הבאס מאפיל על המיד ועל הניקיון הכללי בתוצאה. יתכן שחלק מהאפקט על מוחנו הוא פסיכו אקוסטי אך זה אינו משנה את השורה התחתונה- שסינון רעש קל בתחום 50Hz חשף עוד פרטים במערכת.
avatar
גיא 1970-01-01 02:00:00
השם המועדף -ALLAYUSTOR CABLES (lol)(lol)(lol) וואי, הרגת אותי!! חזק!!
avatar
Martin Logan 1970-01-01 02:00:00
השם המועדף -ALLAYUSTOR CABLES מתאים לתא טרור אירופי של דאע"ש,עם שם כזה רוב הצרכנים יהיו מקטאר,מדובאי, אולי.:)
avatar
Ilyan 1970-01-01 02:00:00
זה אכן נשמע מפוצץ בביקורת, אבל אם הייתי אומר לך שמפצל טוב בעל סינון EMI פאסיבי, הוריד ב3DB רעש שהיה קיים ב50Hz אז זה יותר נח לך? כי הורדת רעש ולו הכי מינורית במערכת שקופה מאוד- חושפת עוד פרטים קטנים שלמעשה מוסתרים ע"י רעש זה או אחר . לכלוך בתחום הבאס מאפיל על המיד ועל הניקיון הכללי בתוצאה. יתכן שחלק מהאפקט על מוחנו הוא פסיכו אקוסטי אך זה אינו משנה את השורה התחתונה- שסינון רעש קל בתחום 50Hz חשף עוד פרטים במערכת. ערן, אני לא פוסל על הסף את הרעיון שגם רכיבים פסיביים יכול להועיל כמו שאתה מתאר אבל אני גם מאוד ספקן כמה זה ניתן לבידוד ברמה של מע' שלמה. לדעתי אם הייתה פה מדידה כזו שמדגימה את היכולת של המפצל הנסקר לעשות זאת, זה יכול היה להועיל לא פחות מכל המלל התיאורי שנפרש במיומנות ע"י מר נמר, שלא מאמין שלמדידות יש השפעה על הצליל אבל באותו זמן טוען שלמבחן עיוור אין מקום בבחינת ציוד כי הרי אפשר פשוט למדוד ולאשר את מה שהאוזניים שומעות. טוב נו, קטונתי.
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
מה יש כבר במפצל פסיבי שיוריד 30 DB של רעש ?בכלל לא מאמין לזה !
avatar
morpheauss 1970-01-01 02:00:00
עצם העובדה שהשקעים יושבים בתוך מארז מסגסוגת מתכתית עבה , (במקום רחמנא ליצלן ,רב שקע ישראלי של ניסקו מפלסטיק) , וכבל טוב בכניסה , ובאופן טיבעי מרחיק את ריכוז הכבילה מהמכשירים עצמם ,אין ספק שיוסיף שקט ,אם ב-30db? את זה בודאי ניתן למדוד .
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
עצם העובדה שהשקעים יושבים בתוך מארז מסגסוגת מתכתית עבה , (במקום רחמנא ליצלן ,רב שקע ישראלי של ניסקו מפלסטיק) , וכבל טוב בכניסה , ובאופן טיבעי מרחיק את ריכוז הכבילה מהמכשירים עצמם ,אין ספק שיוסיף שקט ,אם ב-30db? את זה בודאי ניתן למדוד . ועל זה ייאמר טלפון שבור: * ערן: 3DB * אלדר: 30DB????? * אתה: לא יכול להיות 30DB! 3, כפרה, 3! לא 30. ואגב, הנימוקים שלך לדעתי אכן נכונים אבל הם לא מסבירים באופן מלא את נושא ה"שקע האודיופילי" בקיר, שגם הוא עושה אחלה עבודה.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
להוריד רעש ב AC זה לא דבר ככ מסובך...
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נכון אורי. אבל להוריד רעש בלי להוריד עוד דברים יחד איתו הופך להיות כנראה יותר מסובך.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
נכון אורי. אבל להוריד רעש בלי להוריד עוד דברים יחד איתו הופך להיות כנראה יותר מסובך. לא נמר. זו פיזיקה.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
דווקא אמר לי את זה פיזיקאי די מוכשר. ״לטפל ברעשים זה קל. החכמה היא לטפל רק ברעשים שלא קשורים למוסיקה״.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
דווקא אמר לי את זה פיזיקאי די מוכשר. ״לטפל ברעשים זה קל. החכמה היא לטפל רק ברעשים שלא קשורים למוסיקה״. פיזיקאים לא יודעים הכל. גם לא מהנדסים. מאידך הפיזיקה עצמה היא המדע שמאחורי כל מה שיושב לך בסלון ובאולפן. אתה מוזמן ללכת וללמוד בזמנך החופשי באונ' תואר ראשון בזה ולהבין לעומק את הנושא. אתה מה שמוגדר : " בודק קופסא שחורה" יש לך קופסא, אתה מכניס מוזיקה ומה שיוצא אתה בודק. זהו. אבל צריך קצת יותר בשביל להבין מה הולך בפנים. ולא, ויקיפדיה ופורומים זה לא המקום ללמוד את זה. או לשאול פיזיקאי על רגל אחת.
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
אלדר "ALLAYUSTOR CABLES" עם שם כזה צפה לביקור של חבורת לבושי שחורים מצוידים בקלצ'ניקוב וביחד איתם מקהלת צ...דיקוב צוהל אללה עכבר! אללה עכבר (הטעות במקור). יכול להיות שאחרי הביקור הזה,שלהם,לא תהיינה לך בעיות שמיעה ובוודאות לא תחוש בהבדלים בין כבלי האודיו המיוצרים :) :) :) סופ"ש נפלא. מנחם
avatar
morpheauss 1970-01-01 02:00:00
ועל זה ייאמר טלפון שבור: * ערן: 3DB * אלדר: 30DB????? * אתה: לא יכול להיות 30DB! 3, כפרה, 3! לא 30. ואגב, הנימוקים שלך לדעתי אכן נכונים אבל הם לא מסבירים באופן מלא את נושא ה"שקע האודיופילי" בקיר, שגם הוא עושה אחלה עבודה. מתנוש מה לא הבחנת במינוס ? מה אני יכול לעשות , כשעובדים אם אייפד ? אבל התכוונתי 3db- רשמתי 30- . וודאי שגם השקע האודיופילי ,עושה עבודה דומה ,העיקרון הוא סוג של sheelding ,
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: