חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

סיכום אירוע - סמינר אודיו אצל חברת מוראל | אודיו וקולנוע ביתי | כתבות | ראשי

סיכום אירוע - סמינר אודיו אצל חברת מוראל

גודל אות: Decrease font Enlarge font
סיכום אירוע - סמינר אודיו אצל חברת מוראל סיכום אירוע - סמינר אודיו אצל חברת מוראל

סיכום אירוע נדיר בשוק הישראלי: ביקור במפעל רמקולים של חברת מוראל, צפיה בתהליך הייצור השלם של וופרים, טוויטרים ורמקולים מדפיים, רצפתיים וסטלייטים, האזנות, הרצאות וחוויה אודיופילית.

ביום שישי בבוקר, התכנסה חבורה גדולה של חברי האתר על גג בנין מוראל.

ברקע, הושמעה מוזיקה קצבית מזוג רמקולים Fat Lady והוצגה קולקציית דגמים רצפתיים וגם מדפיים של החברה:


אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

האירוע נפתח ע"י שי אלעל - מנהל השיווק והמכירות של Morel שקיבל בהתלהבות את האורחים.

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

את הסיור במפעל יוביל וינחה אורן מרדכי - סמנכ"ל החברה והוא יפרוש בפני חברי האתר את משנתה של מוראל ודרכי הייצור של רמקולים - משהו שלא רואים כל יום (בטח שלא בישראל).

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

צוות האתר - נמר, תומר וליאור עושים סדר, מחלקים את האורחים למספר קבוצות שיעברו מסלול חוויתי מודרך.

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

האורחים בסיור מודרך באולם הייצור, מקבלים הסבר מקיף ומרתק על יצור של אלמנטים (וופרים, טוויטרים ועוד).

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

החברים נחשפו אף למידע ממחלקת הפיתוח בחברה וזכו לשמוע על מגוון השיקולים אשר משפיעים תכנון רמקולים.

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

הסיור צעד בעקבות קו הייצור השלם, חובבי האודיו זכו לראות כיצד בונים וופר החל מהשלב הבסיסי ביותר ועד לגמר: כיצד ממגנטים את הברזל, מלפפים סליל, על הדיוק המושלם שדורש תהליך זה ועל בדיקות האיכות שנעשות במקום.

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

הסיור עבר גם בחדרים בהם מתבצעות האזנות וניסויים כחלק מתהליך תכנון רמקולים, מומחי החברה נתנו הרצאות על שלבי התהליך השונים. כאן האזינו האורחים לרמקולי סופרן.

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

בחדר אחר, האזנו לרמקולים המדפיים החדשים מדגם אוקטב 6 אשר חוברו להגברה מתוצרת פליניוס.

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

בין לבין, התפנקנו בקייטרינג עשיר וגם בריא.

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

לקראת סוף האירוע, קיבלו האורחים שקית עם מתנה מצוות מוראל.

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

אירוע אודיו - חברת רמקולים מוראל

היה אירוע שלא רואים כל יום, מורכב בהפקה ומשלב למידה, התנסות וחוויה.

תודה רבה לצוות מוראל שטרח והפיק אירוע מושלם מכל הבחינות, תודה לתומר צין שעמל קשות להצלחת האירוע - הגיע למפעל כמה פעמים ווידא שהכל יצליח, תודה לכרמי עם המצלמה.

תודה לצוות האתר שעזר וכמובן לחברי הפורום המקסימים!

תומר צין

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (30 תגובות פורסמו):

avatar
YORAMGROS 2014-02-05 14:22:14
ביקור בחברת מורל המון תודות על הבקור בחברת מורל. בראש וראשנה לתומר על הארגון למופת לצוות דיטאון על היוזמה ולאנשי מורל על הארוח ועל הסיור המקצועי. כיף גדול לבקר במפעל כחול-לבן שמתכנן מיצר ומשוק לכל העולם ושוב תודה ושירבו סיורים שכאלה. יורם
avatar
zariel 2014-02-05 14:50:45
גם אני הייתי שותף בצוות המוזמנים,נהניתי מכל רגע בסיור, אירגון למופת,של הצוות מדיטאון(במיוחד לתומר שדאג לבקר בכל עמדות ההסברה, ותיזמן בין כל הקבוצות שכל ידפוק כמו שצריך) וכמובן לבעלי מפעל מוראל שמרימים אותנו בכל פעם לשיאים חדשים בתחום (הסאונד) והרמקולים, אהבתי את הסאונד של הסופראן כפי שהוא ,המון נוכחות ופירוט מענג, ולא נשכח את ליאור,נמר לוי שהם עמוד התווך שלנו בכל הנוגע למוסיקה טובה ואיכותית, תודה,ושוב תודה, שבת שלום ומבורך.
avatar
zariel 2014-02-05 14:55:08
אוי,איך שכחתי, היה אוכל נהדר,מסודר בצורה אסתטית, טעים וערב לחיך, אין עליכם חן חן
avatar
TakeOne 2014-02-05 15:46:13
אירוע מושקע! תודה רבה-רבה לכל המארגנים.(ורד) נדהמתי לגלות שמורל הביאו היום במיוחד (יום שישי...) את העובדות של פס הייצור, על מנת שנוכל לראות כיצד המפעל עובד ואיך נראה פס ייצור של דרייברים. היה מאלף! למי שלא היה: החברה השקיעה ביג טיים. החל מארגון וסידור הגג, עם פינות ישיבה מוצלות, תערוכה של דגמי הרמקולים, ועד להכנת 4 תחנות ששילבו את חדר הפיתוח וההאזנה שם קיבלנו הרצאה קצרה והאזנו לסופרן החדש, סיור בקו הייצור של הדרייברים, ביקור בחדר התכנון והעיצוב של התיבות, וכמובן, פינת כיבוד מרשימה ומושקעת (שכרו קייטרינג לכבודנו). רשמים קצרים משלי: - למדתי מעט על ייצור הדרייברים. גם תהליך הייצור וההרכבה, וגם החומרים השונים בהם עושים שימוש, ומדוע מעדיפים חומר בעל תכונות כאלה על פני חומר בעל תכונות אחרות. על פניו נראה שמורל מאוד משקיעים באיכות החומרים ובתהליכי הייצור (חלקם ייחודיים להם) ומקפידים בקטנות, כך שככל הנראה יוצאים להם דרייברים state of the art. - קשה אולי להאמין אבל באזור התעשייה של נס ציונה יושבים עובדי ייצור (היום ראינו בעיקר עובדות), מתכננים, מהנדסים, אנשי שיווק ומעצבים שמייצאים כ 80% מהתוצרת שלהם לעולם הגדול. הדרייברים שלהם מורכבים בתוך כמה רמקולים של חברות מובילות בעולם. שאפו!! - הסופרן החדש נשמע רמקול מבטיח. באופן אישי פחות אהבתי את הצליל ששמענו, אבל זה עניין של טעם. קל להתרשם שזה רמקול בליגה מאוד מכובדת. המיד והטוויטרים נשמעו פנטסטי, הבאס פחות לטעמי. יש לי תחושה שאם במקום הדנסן היו משדכים למרק לוינסון אלקטרוניקה אחרת, הצליל היה מאוזן יותר עם קצת יותר דגש על הנמוכים. אבל שאף אחד לא יטעה לרגע - הרמקול פנטסטי. - הרמקול המדפי החדש שהודגם בחדר הקטן טרף את כל הקלפים. רמקול מצוין!! נדמה לי שזה ה - 6 המדפי. הוא חובר למגבר משולב של פליניוס עם CD של מרנץ, ובחדר הזה שמענו חגיגה אמיתית. קופסא בגודל סביר, לא רחבה מידי ולא גבוהה מידי, אבל די עמוקה, שהפיקה צליל מאוד מאוזן, בס הדוק ולא מתפזר וגבוהים מושלמים (בכלל, מאוד התרשמתי היום מהטוויטרים של מוראל). החדר הזה פשוט תוכנן נכון מבחינת שילוב טוב של ההגברה עם הרמקול וגודל החדר. בסשן שאני נכחתי בו רבים יצאו עם חיוך גדול על הפנים. אני כבר המון שנים טוען שבסלון הישראלי "הממוצע" לא צריך רמקולים גדולים. במרבית המקרים, במחיר נתון (וסביר) זוג מדפי טוב ייתן תוצאות פי כמה יותר טובות מרמקולים עומדים באותו תקציב,כל עוד מדובר כאמור בסלון ישראלי "ממוצע" כלומר,לא גדול. הרמקול שניגן היום הוא דוגמא מצוינת: לא גדול מידי, עומד על סטנדים נאים, וב 13,900 ש"ח (9,900 במבצע כעת אם אני זוכר נכון) נותן תוצאה מעולה. אירוע כזה לא מרימים במחוזותינו כל יום ובאמת מגיע לחברים פירגון גדול ומכל הלב: לתומר שהשקיע בבניית הקונספט ובארגון, לנמר וליאור, שכרגיל תמיד ראשונים ליזום ולארגן את מה שאף אחד בענף האודיו בארץ לא עשה לפניהם, לכרמי החביב שמצלם ומתעד, וכמובן לאנשי מורל - ההנהלה וצוות העובדים - שהשקיעו כל כך בארגון האירוע, פתחו בפנינו את המפעל שלהם ואפשרו לנו גם לראות מקרוב תהליך ייצור וגם להאזין לתוצרת הכי חדשה שהם מוציאים לשוק. היה תענוג. תודה רבה!
avatar
AMIT1 2014-02-05 16:36:53
תודה למארגנים מהאתר ולחברה מ-מורל שהפיקו אירוע מעניין, מהנה, מחכים ומאורגן היטב. בברכה, עמית.
avatar
liorkoren 2014-02-05 16:46:13
תודה לכולם! היה אירוע מרהיב, מלמד וחוויתי. העלנו תמונות וסיכום של האירוע: http://www.dtown.co.il/articles/3187.html
avatar
שרון83 2014-02-05 16:52:22
מפגש מהנה וארוח עשיר כל הכבוד ישר כוח
avatar
AVRAHAM 2014-02-05 16:56:41
תודה רבה על הארוע המושקע נהנינו מאד ניפגש בארוע הבא .
avatar
רונן ש 2014-02-05 16:59:42
האם יש סיכוי לארוע נוסף אצלם? התרשמתי שמי שלא ״תפס״ את הארוע ונרשם בשעות הראשונות אחרי הפירסום הראשוני - נותר בחוץ.
avatar
liorkoren 2014-02-05 17:07:58
זה אירוע מורכב ויקר, אם תהיה אפשרות, בוודאי שנשמח להודיע על כך.
avatar
erez67 2014-02-05 17:38:10
תודה לליאור ולנמר על אירוע מאלף ומכובד למדי! תודה לאנשי מורל המקסימים על האירוח הלבבי והסיור המלמד הרגשתי מלאות לב לנוכח העוצמה הישראלית שבא לידי ביטוי בעשייה של המפעל - גאווה ישראלית במיטבה הרמקול המדפי החדש - אם אינני טועה האוקטב 6 נשמע מדהים !
avatar
ariekarp 2014-02-05 17:50:32
המון המון תודה למורל ולצוות DTOWN על הארוע היום. היה מעניין מאד ומהנה. נהניתי מאד לראות מפעל כזה בארץ שחרט על דגלו את האיכות ושהצליח להבריג את עצמו לזירה הבינלאומית בתעשיה הזו בזכות איכות אמיתית ולא גימיקים כפי שכולנו יודעים שקיימים לרוב בתחום הזה. תודה שוב למורל על ההשקעה הרבה, הרצון, הסבלנות, הארוח והכל. תענוג. עלו והצליחו.
avatar
שניצל 2014-02-05 18:17:09
הפעם באמת פספסתי! ארוע נדיר לבקר בחברה שכזו ,ובאמת כל הכבוד על היוזמה והתכנון , בעניין הזה אין מה לומר ,האתר שלנו חזק ביותר ופעיל ביותר ,וכל הכבוד לחברי ומנהלי האתר .:בעד:
avatar
il62 2014-02-05 18:40:53
איזה ארוע מיוחד מקצועי וכיפי כל הכבוד למוראל -המקצועיות שראיתם מתבטאת בחיי היום יום מול החנויות שעובדות מולם ומול הלקוחות הסופיים ...התוצאה הסופית- מוצר מעולה -לקוחות מרוצים סאונד מטורף.. ולצוות האתר -איזה כיף לראות אתכם ...כמו משפחה ...רצים ...דואגים ...מצלמים ...אין עליכם ...היה שווה לבוא מחיפה ...האמת ..אפילו מביירות .. מוראל -גאווה ישראלית -אל תשתנו!
avatar
tzachi 2014-02-05 19:10:42
היה פשוט מרתק !! כבעליו של מורל אוקטב בעבר . שמח אותי לגלות שהחברה לא קופאת על השמרים ושומרת על מיקום בקצא העליון של הטכנולוגייה . תודה היה כף !!
avatar
gaga 2014-02-05 19:20:53
ארוע יפה ומושקע .שאפו על האירוח והאירגון. :כל-הכבוד:
avatar
tomertsin 2014-02-05 19:24:35
[CENTER][ATTACH]18746.vB[/ATTACH] ניל יאנג [/CENTER] מצאתי את זה בפייסבוק של מוראל: [url=http://www.npr.org/blogs/allsongs/2014/03/19/291130878/neil-young-wants-you-to-truly-hear-music][url]http://www.npr.org/blogs/allsongs/2014/03/19/291130878/neil-young-wants-you-to-truly-hear-music תיהנו, תומר
avatar
שניצל 2014-02-05 20:21:37
טוב,מה עם איזה מבצע עצבני על FAT LADY לחברי האתר?
avatar
ironsf 2014-02-05 21:30:16
היה מדהים! תודה רבה!!!
avatar
wood 2014-02-05 22:10:18
תענוג תודה רבה גם לחבר'ה של DTOWN וגם ל-morel. אירוח מהנה מאוד, רואים שהיתה מחשבה ותכנון מוקדם ומושקע. היה כיף לראות את התהליך וגם לשמוע על המחשבות של מורל, ההשקעה בתכנון עתידי, יצירתיות וכמובן גאווה ישראלית (יום העצמאות עוד כמה ימים ...) אין ספק שאפו לכולם. כיף להיות באירוע כזה וכיף להיות לקוח של מורל
avatar
miki185 2014-03-05 11:49:45
היה מעולה!!! לא תיארנו לעצמנו שבפינה זו של העולם יש מפעל איכותי, מאורגן ומסודר, אשר מייצר בצורה מוקפדת רמקולים ויחידות לרמקולים ברמה עולמית, שאפילו בורמייסטר קונים מהם. הארגון של כל הנוגעים בדבר היה למופת. התחלקנו לארבע קבוצות בגלל כמות האנשים הגדולה, עברנו את התחנות וקיבלנו הסברים מאלפים על אופן הייצור, תורת החומרים, אקוסטיקה ולבסוף גם הדגמות בשני חדרים; חדר הסימולציה עם הסופרן ששם ההתרשמות הייתה של ניקיון ושקט ריצפה מדהימים, אפשר היה לשמוע את היכולת של הרמקול, אני וגם חלק אחר של האנשים לא אהבנו את התוצאה אך כמעט בוודאות זה השילוב של המקור והמגבר לדעתי. אחד הנוכחים תיאר את זה כ"עודף דחיסות דיגיטלית", חבל שלא היה באפשרותם לשים גם מגבר מנורות ולנסות גם אלקטרוניקה טרנזיסטורית בריטית (לא רק החברה שאתם חושבים שאני מתכוון אליה). בתחנה האחרונה, בחנות, שמענו רמקול קטן, יפהפה, שהדהים מבחינת היכולות שלו. אנחנו הרווחנו המון מהביקור ואני מאמין שגם המפעל נתרם ע"י כך שאירח עשרות אודיופילים מנוסים ושמע את דעתם על המוצרים (בניהם העתידיים). רעיון לא רע להוסיף לסיליבוס במנהל עסקים (lol) תודה לבעלי המפעל אשר הסכימו לארח אותנו, ובנוסף לנמר, לליאור, לתומר ולכרמי. כן ירבו מפגשים שכאלה. מיקי ועדיאל
avatar
איתי_הגיתי 2014-03-05 14:17:43
יפה, כל הכבוד לחברה הזו. לא מזמן נפרדתי מזוג רמקולים מוראל שסבא שלי קנה בשנות ה 70, מצבם מעולה והם מנגנים עד היום...
avatar
רוזי1 2014-03-05 15:24:06
הם יודעים להציג את הרמקולים שלהם ( מבחינת סאונד)?
avatar
efi1965 2014-03-05 15:41:24
הם יודעים להציג את הרמקולים שלהם ( מבחינת סאונד)? ממש לא !!! אחד הדברים שהעלו שאלות היה חדרי ההשמעה וההגברות. אמנם נהנינו מאוד אבל בהחלט מעניין לשמוע את השיקולים שלהם לגבי ההגברה בחדר האקוסטיקה עם הסופרן. גם ההשמעה של המורל אוקטאב 6 החדשים הייתה מצד אחד מדהימה עם מגבר הפליניוס ומצד שני חשפה את כל החסרונות שלו כשעברו למוסיקה מרובת כלים. שני חדרי ההשמעה לא מטופלים אקוסטית (למרות שאחד מהם מוגדר כחדר אקוסטי ? )
avatar
AK1 2014-03-05 15:51:10
תודה רבה וכל הכבוד על האירוע -- האירגון והביצוע -- הן של Morel והן של DTOWN (ורד)(ורד):בעד::בעד: אני בכלל לא בטוח שהייתה בעייתיות כלשהי עם המקור ו/או ההגברה ו/או הרמקולים ו/או הכבלים ו/או החשמל ו/או החדר -- ולא שברור לי גם איך אפשר לדעת בביטחון כזה מה החולייה החלשה בשרשרת משמיעת התוצאה הכוללת בלבד, בלי להכיר היטב היטב את השפעת כל אחד מהם בנפרד. -- מבחינתי הבעייה העיקרית והבסיסית הייתה עם ההקלטות של קטעי המוסיקה שנבחרו להדגמות, שכולן עברו הרבה processing, עם echo ו-reverb ומיקרופונים קרובים וקומפרסייה ומי יודע מה עוד. לא הייתה שום הקלטה אקוסטית פשוטה שאפשר הייה לדעת אפילו אם הגוונים של הכלים דומים לאיזושהי מציאות או לא.... למשל, הייתה הקלטה של האדאג'ו של אלבינוני, לאורגאן ולכלִי מיתר סולו, שנשמע לי כמו קונטראבאס סולו ברגיסטר גבוה, אבל לא ידעתי לומר בוודאות אם זה לא אולי צ'לו עם נזלת. היו כל מיני כלי נקישה גבוהים ומצילתיים שנשמעו יפה (אולי מדי?) עם מרחביות יפה, אולי גדולה מדי, ובהקלטה אחרת חליל אחד סולו נמרח לכל רוחב הבמה. לעומת זאת, בהקלטה (בעייתית) של תזמורת גדולה, כל הבמה קרסה ונשמעה צרה ומסכנה, כינורות חסרי ברק (לעומת ברק הייתר של כלים אחרים בהקלטות אחרות) , וכו'. היו מקומות שנשמע הייה [מיד?]באס מוחזק לא רע, אבל לא שיורד ממש נמוך, ואני גם לא בטוח שלא הייה "חור" מעל המידבאס, ו/או הדגשת יתר של הגבוהים, שלרוב נותנת הרגשה של "פתיחות". התרשמותי החזקה ביותרהייתה של פיספוס מאז'ורי בהדגמה -- שהרמקולים הודגמו בעצם בצורה שמנפחת ו"מרשימה" בעזרת הקלטות שזה האפקט שלהן, אבל האפקט הוא סינתיטי ולא נותן תחושה שאני יכול להסיק ממנה משהו לגבי איך הרמקולים ישמעו עם הקלטות נייטראליות יותר. בנוסף, הרקולים הייו ב-toe-in מועט מדי לדעתי, ושאלתי בעניין זה לא קבלה תשובה שהניחה את דעתי גם לאחר שניגשתי למהנדס לשאול שוב ספציפית, בתום הפגישה. כך שמבחינתי, השורה התחתונה היא ש"יש שם משהו טוב", אבל שמההדגמה הזו, אני אישית לא יכול להסיק הרבה, לא לכאן ולא לכאן, וחבל. אולי כדאי להמליץ ל-Morel על כמה דיסקים טובים להדגמות... או אולי לעשות כמה ניסויים בעניין מיקום הרמקולים בחדר וה-toe-in... דברים כאלה... עמיר
avatar
ronenperetz 2014-04-05 09:26:04
חבל שפיספסתי -נראה שהיה מדהים מושקע ומאיר עיניים ואוזניים, רק חבל שהאוזן שלי שלחה אותי למיון שערי צדק במקום לנס ציונה. שאפו לצוות האתר ולחברת מוראל על אירגון והפקת אירוע בסדר גודל כזה.
avatar
igal.l 2014-04-05 09:56:55
כל הכבוד לכל המארגנים ולמארחים :כל-הכבוד:
avatar
stereophile 2014-04-05 11:34:45
תודה למארגנים על המפגש. היה אחלה, אווירה טובה ואירוח מעולה. ה octave6 המדפי בחדר הקטן נתן דינמיקה/באס(יחסית לגודל)/חוסר עיוות בעוצמה גבוהה באופן מרשים ביותר, גם התחום הגבוה שלו היה צלול ומפורט - יופי של רמקול ועוד במחיר טוב (לאלו שמחפשים רמקול חדש באזור 10K ש"ח, לא לפסוח!). מעניין לשמוע אותו בחלל גדול יותר עם/בלי הסאבים התואמים.
avatar
zariel 2014-04-05 22:53:27
עוד מעריצה של מורל...[ATTACH]18758.vB[/ATTACH]
avatar
hbs 2014-04-05 22:56:56
איזה יופי , מתאים לה :כל-הכבוד:
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: