חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

פונוסטייג' ישראלי במבחן: Analouge Homage Virtuoso | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

פונוסטייג' ישראלי במבחן: Analouge Homage Virtuoso

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Analouge Homage Virtuoso Analouge Homage Virtuoso

למבחן ניגש פונו סטייג' בתכנון ישראלי, כחול לבן. ה- Analouge Homage נבחן עם קטעי מוזיקה שונים ומצליח להציג יכולות שמתחרות בהחלט בכמה דגמים בינלאומיים מובילים. ביקורת Phono Stage.

תוצרת הארץ

תוצרת הארץ כבר מזמן אינה ״מוקצה״ בגזרה האודיופילית הישראלית. נכון, זה אינה אמנם הקהילה המשפיעה בעולם אבל בכל זאת, תוצרת הארץ הצליחה לחדור לשוק האודיו העולמי ובכבוד רב. יש כמה דוגמאות לענין: יואב גבע שהחל דרכו בישראל נחשב לאחד היצרנים הנחשבים, מג׳יקו כמובן, שגם היא ממוקמת בקצה העליון של גזרת יצור הרמקולים, מוראל שבתחום הרכב למשל היא נחשב לאחת מהטובות ביותר ובתחום האודיו הביתי היא בהחלט מהמדוברות והמוצלחות שיש לנו. תדי פרדו שגרם ליצרנית אנגלית נחשבת כמו Naim להבין שמישהו נוגס לה בשוק, יש את זיו פרלמן שמאחוריו גם מותג ביצור עצמי שתופס לאט לאט תאוצה בישראל עם הרמקול הנהדר MUSIC Z3 שגם הוא, כמו עוד כמה מוצרים תוצרת הארץ, נשמע נפלא ובנוי נהדר.

אבל יש עוד יצרן אחד, קטן יותר אומנם אך מוכשר לא פחות. בבעלותו שני מותגים. האחד הוא Sigma acustic המתמחה ביצור כבלי אודיו איכותיים והשני הוא Virtuoso שמהווה את מחלקת האלקטרוניקה.

היום נדליק אור על אחד ממוצרי מחלקת האלקטרוניקה של היצרן, ה-Analouge homage של Virtuoso.

מדובר במגבר פונו עם MM/MC בגודל בינוני. בחלקו האחורי כניסה ויציאה מסוג RCA, הארקה לזרוע והארקה נוספת לגוף המכשיר עצמו במידה והדבר נחוץ. בבטן המכשיר ניתן למצוא את בוררי ההתנגדות וסוג ההגבר בין יציאה נמוכה או גבוהה של ראש. דרוש כלי חד או פינצטה על מנת לכוונן אותו. יחד עם זאת יש לי גם כמה הערות בכל הנוגע לאיכות הבניה ובחירת החומרים. נתחיל בעובדה שהייתי מעדיף לראות ברגי אלן ולא פיליפס, הדפסת הלוגו אומנם ״מוזרקת למתכת״ אך האיכות של ההדפסה נראית כאילו "הודפסה על הדרך". מקווה לראות שתושקע עוד קצת תשומת לב לפרטים הקטנים של איכות הבניה. מבפנים לעומת זאת, המוצר נראה ומרגיש גרמני, עם רכיבים איכותיים ביותר ואיכות הרכבה מצוינת.

Analouge homage Virtuoso

להלן מפרט טכני רשמי:

Moving Magnet: 47 Kohm
Moving Coil: 100 ohm
THD: Less than 0.05 at 1 KHz
Moving Magnet 55dB
Moving Coil High output 65dB
Moving Coil Low output 75dB

מבחן האזנה

ike quebec - it might as wellbe
יש כאלו הסבורים כי מוסיקת ג׳אז קל הינה קלה לשחזור. זו טעות, גם במוסיקה הנחשבת מעוטת כלים על המערכת לחשוף את הניואנסים הכי קטנים שניתן. במילים אחרות, מקסימום מידע מוסיקלי במינימום תיבולים. מאוד קל להתפעל ממגבר הפונו הזה כבר בצליל הראשון. הדבר הבולט ביותר הוא השקיפות. המוצר הזה מפורט באופן בלתי נתפס ביחס למחירו. אני מרגיש שהוא לא מפספס מידע מוסיקלי כלל, כל הניואנסים שמאפיינים את הסקסופון נשפכים החוצה, הבמה מרשימה מאוד, מסודרת מאוד, עמוקה ורחבה. התוצאה, ללא ספק מצוינת.

Britten - Young Persons Guide to the Orchestra
Britten - Young Persons Guide to the Orchestraמוסיקה קלאסית המבוצעת על ידי תזמורת סימפונית שלמה היא בהחלט מכשול עבור מגברי פונו ופטיפונים בכלל. נקיון שקט ורזולוציה גבוהה הם הכרח על מנת שנוכל לשמוע את כל הכלים יחדיו בהפרדה גבוהה ככל הניתן. לא מעט מגברי פונו שעברו אצלי נכשלו במשימה הזו. חלקם נכשלו בהפרדה, ביכולת לשמור על דינמיות טובה מספיק. המשותף לכולם הוא שהם בטווח המחיר של זה הנבחן. אבל הוירטואוזו עושה זאת אחרת, הוא עושה זאת כל כך טוב שאם הייתי צריך לתמחר אותו המספרים בסוף הכתבה היו שונים לחלוטין. הוא מצליח לשמור על דינמיות מעולה, פירוט מרשים, הפרדה מעולה ובמה מאורגנת וברורה. גם במיקוד כלים הוא שומר על טבעיות ונטרליות יוצאת מגדר הרגיל. הבס שלו מפתיע. הרבה אנרגיה, איזון ומהירות. התוצאה גם כאן, כמו קודם, פשוט נפלאה.


Analouge homage Virtuoso

Scorpions - still loving you
מעבר לעובדה שהשיר הזה מחזיר אותי לילדות, זהו אחד מהרכבי הרוק האהובים. אפשר להגיד שאת השיר הזה בתקליט הזה אני מכיר כל כך טוב שכמעט ולא ניתן להסתיר ממני פרט חדש שלא שמעתי קודם. וכאן אני מגלה שהוירטואוזו לא מחסיר לי אפילו פרט אחד לעומת הרפרנס השונים שעמדו אצלי למבחן. ואני מדבר על מגברי פונו מדופלמים שאומנם באופן כללי טובים מזה משמעותית אך ברמת המידע המוסיקלי הוא בהחלט ברמתם. ואם תשאלו מי מהם? אז אני משווה אותו בפרמטרים מסוימים ל-EAR 88, איינשטיין ו-ESR. נכון, בהשוואה אחד מול השני הם יהיו טובים ממנו, אך יחד עם זאת כל מי שהאזין למוצר הזה אצלי הבין שהוא בהחלט יוצא דופן באיכויות שלו ביחס למחירו הצנוע. הוא מצליח להעביר אנרגיה של מופע רוק אמיתי מבלי לאבד דבר כשהשירה מצטרפת. הבס המדויק, ה״נכון״ והאיזון הטונאלי המגובש מביא את התוצאה למעולה.

יש גם חסרונות. הוא אומנם מפורט, מאוזן, טבעי ועוד שלל קומפלימנטים אודיופילים אך יחד עם זאת יש בו קצת מהבהירות שמאפיינת לא מעט מגברי פונו טרנזיסטורים. ועל זה לטעמי כדאי לנסות להתגבר וזה בהחלט ניתן. שימוש בכבלי חשמל ואינטרקונקטים נכונים בהחלט מאזן את התוצאה. לוקח קצת זמן, ניסוי וטעיה, אך בהחלט ניתן. הגודל שלו גם מהווה בעיה. הוא לא לכאן ולא לכאן. מצד אחד אין אפשרות להחביא אותו מאחורי אחד מהמכשירים ומצד שני הוא קטן מידי בשביל לעמוד על מדף אודיופילי בגודל סטנדרטי.

Peter Schreier - das schönste
Peter Schreier - das schönsteבכל הנוגע לשיחזור קולות אדם אני מוצא כמה יתרונות בולטים וחסרון אחד קליל. הוא בהחלט מביא את היתרונות שלו בפירוט גם לקולו של פיטר שרייאר האדיר. אבל הוא לא מצליח לשמור על ״רוגע״ כשפיטר מחליט לצעוק. הוא מציג מעט עוקצנות במיד הגבוה שהדרך היחידה שהצלחתי לעדן אותה היא בעזרת כבלי נחושת של אורגניק. עם זאת, שאר הפרמטרים מוצגים מעולה. הרזולוציה מעולה, הצליל מפורט והקונטרס בין קולו של שרייאר לכלים המלווים מעולה. גם כאן, כמו בקטעי מוסיקה הקודמים, הבמה מעולה פשוט מהפנטת.

נקודות ציון

התאמה לראשים
ניתן להתאים כל ראש בעזרת כיוונון נכון ומתאים של בוררי ההתנגדות והגיין.

מיקומים והעמדה
ראשית הוא אינו מתחמם כלל. יחד עם זאת מצאתי בו תכונה מעניינת. הוא כמעט ולא מושפע ממיקומים. ההבדלים בין העמדתו על מעמד יעודי לבין הנחתו על הרצפה היו מינורים לטובת המעמד היעודי. כמה זה טוב או רע? אתם תחליטו.

בנימה אישית
לסקור מוצר תוצרת הארץ זו מתנה עבורי. שמנו לעצמינו למטרה לעודד יצרנים ישראלים ולדרבן אותם חשוף להשתפר. אנו גאים בכך שהמדינה הפיצית שלנו מצליחה לחשוף כישרונות כאלה שמצליחים להגיע לביצועים סונים מרשימים מאוד במחירים שווים לכל נפש אודיופילית. אני תמיד חושש לפני שאני מבקר מוצר ישראלי. אם לא ישמע טוב זה בעצם ״בגידה״ בתוצרת הלאומית. למזלי, במקרה הזה, מתוך היכרות עמוקה שלי עם המוצר והשלבים שעבר מתחילת הפיתוח ועד המוצר המוגמר, אני מברך בהחלט על התוצאה המעולה, כפי שכתבתי בביקורת, מדובר באחד המכשירים המצוינים שבחנתי.


סיכום

זה שהוא טוב זה ברור. השאלה היא כמה טוב. אז כן, הוא עשה כמה דברים יותר טוב מה-834 של EAR,  אבל כמה דברים פחות טוב. יחד עם זאת, עצם העובדה שהוא בכלל מהווה תחרות למוצר ברמה כזו, מבית כזה, זה כבר מלמד אותי היטב על הבאות. לטעמי, הפונו של וירטואוזו ביחס למחירו הוא אחד מהבודדים בשוק שמהווים ערך נדיר לכסף. הדינמיות, השקט, הפרטים והטונאליות המצוינת הם חלק מהסיבות. הווארסטליות של התאמה מדויקת יחסית לראש מהווה יתרון נוסף ובסופו של דבר המחיר העממי ביחס לביצועים שלא מוצאים בטווח המחיר הזה מהווים את היתרון האדיר והחשוב ביותר.
זהו לא מגבר פטיפון ״עשה זאת בעצמך״ טוב, זהו מגבר פונו ברמה שלא מביישת יצרנים גדולים ומכובדים ואף מול כמה וכמה מגברי פונו שאני מכיר היטב הוא טוב מהם משמעותית מבחינת ביצועים.


Analouge homage Virtuoso


שורה תחתונה

לטעמי זו העסקה המשתלמת ביותר כיום ברכישת מגבר פונו בגזרת המחיר של עד 6,000 ש״ח.

מחיר: 4,000 ש״ח
אחריות ושירות: סיגמא אקוסטיק

מערכת הבדיקה
רמקולים - tidal contriva diacera se
מגבר הספק - pass labs - 350.5
קדם מגבר - audio research reference 3
מקור דיגיטלי - mark levinson 390s

אנלוגי:
פטיפון - NOTTINGHAM ANALOGUE - dais
זרוע - graham engineering phantom b-44
מעמד זרוע - diy podarm
ראש - shelter 9000
משקולת מייצבת לפטיפון - Stabilizer Thorens
תוספת פלטת קרבון לפטיפון - living voice

ארון ציוד - finite elemente pagode master reference heavy duty

כבלים:

כבלי רמקול - Consensus Magnetic Field Correction Speaker Cable
אינטרקונקט מקור דיגיטלי - ACOUSTIC ZEN silver reference
אינטרקונקט קדם מגבר למגבר - ACOUSTIC ZEN silver reference
כבלי כח 20 אמפר למגבר כח - cobala sosna - emotion
כבל כח לקדמגבר - cobala sosna - emotion
כבל כח לנגן הדיגיטלי - cobala sosna - emotion
כבל כח מהקיר למפצל החשמל - ACUSTIC ZEN - KARAKTUA

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (49 תגובות פורסמו):

avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
כל הכבוד על פרגון למוצרים כחול לבן. כן ירבו. כרגיל, תענוג לקרוא. :בעד: (רק צריך לסדר את הדף,חלק מהכתב מחוק בקצוות)
avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
כיף לשמוע על מוצר מוצלח של חברה ישראלית
avatar
zzz 1970-01-01 02:00:00
לא הבנתי היכן אפשר לשמוע חיפשתי אתר והוא נראה על הפנים אין אפילו שם של משווק בארץ האם ככה בונים חומה
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
:בעד::בעד::בעד: יופי של סקירה ומוצר מאוד מסקרן. באמת ובלי שמץ של ציניות גאווה ישראלית. האם יש להם גם דגם עם שליטה על הגיין והאם להערכתך יש צורך/יתרון לכזו פונקציה בפונו הזה? (ובאמת צריך לסדר את הדף, הטקסט גולש הצידה)
avatar
ח_ג_י 1970-01-01 02:00:00
שמח לשמוע על עוד חברה ישראלית.... תוצרת כחול-לבן, המייצרת דברים טובים. מאידך, עצוב שחברה ישראלית היושבת ברמת גן .... לא מצאה לנכון, לעשות אתר בעברית בנוסף (רק באנגלית). <אלא אם כן פיספסתי>.
avatar
Sigma 1970-01-01 02:00:00
לא הבנתי היכן אפשר לשמוע חיפשתי אתר והוא נראה על הפנים אין אפילו שם של משווק בארץ האם ככה בונים חומה כתובת האתר היא www.virtuosoaudio.com והוא יפתח תוך יומיים
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
בקרוב אחד כזה אצלי :גאה:
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
(ורד) מזל טוב כרמי! אחרי כזו ביקורת, כמעט מתבקש.....
avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
בקרוב אחד כזה אצלי :גאה: סדר גם לי אחד כזה. :) אין יום שאני לא מביט על הפטפון בגעגועים.
avatar
arye.gur 1970-01-01 02:00:00
בהצלחה ליצרן הישראלי. אריה
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
שאפו :בעד: שמח שיש יצרנים בארץ. תודה על הסקירה. שווה בדיקה.
avatar
stereophile 1970-01-01 02:00:00
כדאי גם לבדוק במחיר הזה פונו-סטייג'ים של PS Audio
avatar
גיא 1970-01-01 02:00:00
בקרוב אחד כזה אצלי :גאה: יאללה גם אני מוכן לנסות. יתאים יישאר, לא יתאים יחזור.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
אצלי, זה לא לניסיון :)
avatar
ח_ג_י 1970-01-01 02:00:00
ערב טוב כרמי. אני קצת מבולבל. בעבר ראיתי שרכשת מגבר של לקסמן. והלקסמן אמור לבוא עם פונו מובנה. אזי למה פונו הנל? אגב, תתחדש. : -)
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
כל הכבוד על הזיכרון והידע, הפונו הפנימי של לקסמן מוצלח ועם נטייה מסוימת לרכות, אבל הוא לא ברמה של הפונו הזה שמעתי אותו כבר בעבר על המערכת שלי (אחד מול אחד מול הפונו הפנימי) וכן גם על מערכות אחרות, אני מאוד שמח שאחד כזה יכול להיות שלי :)
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
ספר קצת כרמי......מה מאפיין אותו? האם התרשמת כמו נמר?
avatar
ח_ג_י 1970-01-01 02:00:00
" הפונו הפנימי של לקסמן מוצלח ועם נטייה מסוימת לרכות, אבל הוא לא ברמה של הפונו הזה " זה מעניין. אדרבה, יותר מעניין אותי לדעת.... איזה עוד 'פונואים' שמעת, לפני שבחרת בפונו המדובר? (אם זה בסדר שאני שואל). אגב, אתה משתמש בראש MM או MC
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
יש לי ראש audio technica at 150 mlx ההתרשמות שלי דומה מאוד לזה של נמר, אבל יש לי פחות ניסיון בתחום ממנו לדעתי הפונו מאוד דינמי עם פרוט נהדר, צליל טבעי ובמה גדולה (שמעתי טובים ממנו, אבל הם גם היו הרבה יותר יקרים :) ) ובמחיר שלו לא מצאתי פונו שהתאים כך לסטאפ שלי. בקרוב אשמח לארח ולהשמיע :)
avatar
ח_ג_י 1970-01-01 02:00:00
אחלה, תודה. : -) וכמובן.... תתחדש ותהנה.
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
יש לי ראש audio technica at 150 mlx ההתרשמות שלי דומה מאוד לזה של נמר, אבל יש לי פחות ניסיון בתחום ממנו לדעתי הפונו מאוד דינמי עם פרוט נהדר, צליל טבעי ובמה גדולה (שמעתי טובים ממנו, אבל הם גם היו הרבה יותר יקרים :) ) ובמחיר שלו לא מצאתי פונו שהתאים כך לסטאפ שלי. בקרוב אשמח לארח ולהשמיע :) (ורד):בעד:
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
מי תיכנן את המכשיר? והיכן יצרו אותו ? האם באמת הכל כחול לבן?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
כחול לבן לגמרי. המתכנן הוא אושיק (ישראלי מלידה), מיוצר ברמת גן (עיר ישראלית לחלוטין) עטוף בדגל ישראל (דגל ישראל ישראלי).
avatar
Sigma 1970-01-01 02:00:00
כחול לבן לגמרי. המתכנן הוא אושיק (ישראלי מלידה), מיוצר ברמת גן (עיר ישראלית לחלוטין) עטוף בדגל ישראל (דגל ישראל ישראלי). על פי ידע מרוקאי :) https://www.facebook.com/virtuosoaudio
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
היה באמת לקבל קצת יותר מידע על החברה. כל פעם שחברה בניכר מוציאה מוצר חדש, הכתבים טורחים להשתפך לפחות 1000 מילים על איך הם נסעו, לקחו את המוצר, דיברו עם הבעלים או קיבלו מהם טלפון, ואז לתת קצת רקע על למה הבעלים הם גאונים מלידה. פה לא קיבלנו כלום. מלבד העובדה שאושיק עושה כבלים תחת המותג סיגמא, אין שום מידע נוסף וחבל.
avatar
Sigma 1970-01-01 02:00:00
היה באמת לקבל קצת יותר מידע על החברה. כל פעם שחברה בניכר מוציאה מוצר חדש, הכתבים טורחים להשתפך לפחות 1000 מילים על איך הם נסעו, לקחו את המוצר, דיברו עם הבעלים או קיבלו מהם טלפון, ואז לתת קצת רקע על למה הבעלים הם גאונים מלידה. פה לא קיבלנו כלום. מלבד העובדה שאושיק עושה כבלים תחת המותג סיגמא, אין שום מידע נוסף וחבל. איזה גאון מלידה? מקסימום התגלות אלוהית פעמיים שלוש לא יותר סתאאם. אז למי שלא מכיר, את דרכי התחלתי כטכנאי סאונד, ב-15 שנים האחרונות אני עוסק בייצור כבלים בעיקר לזרועות פטיפון ולאוזניות ,שיפוץ פטיפונים וייבוא זרועות של Jelco Japan וייצור מערכות כבילה לתחום ה Pro audio/video פרויקט הפונוסטייג' נמרח על גביי לא מעט זמן כתוצאה מאילוצים שונים לפני כשנתיים הייתי צריך לקבל החלטה האם לסיים את תהליך הפיתוח/ייצור או לקפל את הבסטה לפני תהליך הייצור עשיתי סיבוב מכובד בין אנאלוגו-פילים על מנת לבחון את הפונו על מערכות בעלות אופי שונה עם מגוון ראשים ומול המוצרים הקיימים בשוק ברמות מחיר שונות וכמובן הכי חשוב לשמוע דעות. מכיוון שאני עדיין מייצר כבלי אוזניות, החלטתי להפריד בין התחומים ולהקים מותג חדש לתחום האנאלוג
avatar
arye.gur 1970-01-01 02:00:00
לגבי מגבר פונו חיצוני, בגדול אני חושב שעצם העובדה שמחברים מגבר כזה עם ספק כוח שלו, ואולי רצוי גם לנתק את המתח ממגבר הפונו הפנימי כדי להקל על הספק של המגבר, כבר משיגים יתרון גדול. אריה
avatar
Sigma 1970-01-01 02:00:00
:בעד::בעד::בעד: יופי של סקירה ומוצר מאוד מסקרן. באמת ובלי שמץ של ציניות גאווה ישראלית. האם יש להם גם דגם עם שליטה על הגיין והאם להערכתך יש צורך/יתרון לכזו פונקציה בפונו הזה? (ובאמת צריך לסדר את הדף, הטקסט גולש הצידה) יש שלוש רמות של גיין אחת ל MM אחת MC High ואחת ל MC Low מרגע שהמכשיר מיועד ליותר מסוג ראש אחד,השליטה על הגיין היא הכרחית
avatar
ח_ג_י 1970-01-01 02:00:00
המון הצלחה אושיק. הן פה והן בחול (בעה).
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
היה באמת לקבל קצת יותר מידע על החברה. כל פעם שחברה בניכר מוציאה מוצר חדש, הכתבים טורחים להשתפך לפחות 1000 מילים על איך הם נסעו, לקחו את המוצר, דיברו עם הבעלים או קיבלו מהם טלפון, ואז לתת קצת רקע על למה הבעלים הם גאונים מלידה. פה לא קיבלנו כלום. מלבד העובדה שאושיק עושה כבלים תחת המותג סיגמא, אין שום מידע נוסף וחבל. אני כותב ביקורות באופן שאני נהנה לקרוא אותן. מדלג על הטפל וקורא את העיקר. מי שרוצה לדעת על ההיסטוריה של b&w למשל יכול להיכנס לאתר שלהם ולקבל לא רק 1000 אם כי 2000 מילים. בלי קשר, אני לא סובל ביקורות ארוכות ומייגעות שב-90 אחוז ממנה מדברים על רגשות, פחדים, תחושות פנימיות, סדר היום ואיך בכלל המוצר הגיע לפתח ביתו וכמה קשה היה לפתוח את האריזה. כל אלה לא קשורים לאודיו אם כי מילוי תוכן על ״פרש״.
avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
גם אני לא אוהב ביקורות באורך הגלות, זה מאבד את מהות הביקורת. (הולכים לאיבוד בלי להבין מה הייתה המטרה) זו הסיבה שאני כן קורא את הביקורות של נמר. אבל שמדובר על מותג חדש ועוד כחול לבן-כמה מילים על מתכנן המותג היה מוסיף המון.
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
גם אני לא אוהב ביקורות באורך הגלות, זה מאבד את מהות הביקורת. (הולכים לאיבוד בלי להבין מה הייתה המטרה) זו הסיבה שאני כן קורא את הביקורות של נמר. אבל שמדובר על מותג חדש ועוד כחול לבן-כמה מילים על מתכנן המותג היה מוסיף המון. קודם כל, זה נכון. לא ביקשתי ליהוגים מפה עד הגלות. ביקשתי קצת יותר מידע על "חברה" אנונימית, אלמונית שבינינו זה הרי ברור שמורכבת מאדם אחד ואולי עוזר/ת בחצי משרה; הרי הפירגון מבעלי הפורום הוא כמעט כמובן מאליו. לכל הפחות, אפשר לבקש בתמורה קצת יותר מאשר את שם החברה או המותג. דבר שני, אם כבר בפורמט של סקירה עסקינן - כל בלבולי המוח בהתחלה הם ללא ספק מיותרים. מצד שני, אני תמיד קורא את ההתחלה ואת הסוף אצלך. באמצע, כשאתה מרחיב על אותם אלבומים כל הזמן, שאותם אני לא מכיר וברוב המקרים גם לא רוצה להכיר, זה חסר משמעות בעיניי. אני אף פעם לא הצלחתי להבין מה נותן לקבל סקירה של ציוד אודיו מבוסס אלבום ספציפי. אם אני טורח לקרוא את מה שאתה כותב, מעניינת אותי ההתרשמות *שלך*, החווייתית ולא המדודה פר אלבום, מהמוצר. כי אם אני לא מכיר אלבום מסויים, אז תעשה עוד 500 סקירות על מוצרים אחרים עם אותו אלבום, ועל כולם אאלץ לדלג. וגם אם אני מכיר אותו, זה לא נותן לי כלום בהשוואה למה שאני שומע בבית. אז צריך למלא חלל בביקורת. אתה בוחר לעשות את זה באמצע עם אלבומים, אחרים בניכר אוהבים לעשות את זה בהתחלה עם בלבולי מוח של "רגשות, פחדים, סדר יום" וכיו"ב. אחרים עושים את שניהם. אז מה כן? הייתי בשמחה קורא "סיכום מורחב"; כזה שיגרום לי להבין מה המוצר עשה לך, ולא מה שמעת איתו. איך הרגשת שהמוצר מפרש את המוסיקה (או מציג אותה), האם התמורה לכסף טובה, איך הוא ביחס לאחרים במחירו.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ראשית כדאי שתכיר את המוסיקה שאיתה אני בוחן. כדאי גם שתשמע אותה על הרמקולים שלך. יש סיכוי יותר מסביר שתגלה כמה דברים מעניינים בסקירות שלי אם תבדוק עם מה אני סוקר. אין שום דרך בעולם לבחון מוצר אודיו בלי מוסיקה. אין גם שום דרך להגיע למסקנות על מוצר אחד ביחס לשני אם קטעי הבדיקה שונים מסקירה אחת לשניה. אני לא אמור לעניין אותך במוסיקה עימה אני בוחן, אני אמור לספק לך מידע לגבי איך הרמקול נשמע לדעתי. זו השיטה שלי, כבר 7 שנים ברציפות. שורה תחתונה. שמע את המוסיקה שאני בוחן איתה. אולי סוף סוף תפתח למוסיקה חוץ מ- y.m.c.a ולהקת אבבא. :)
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
ראשית כדאי שתכיר את המוסיקה שאיתה אני בוחן. כדאי גם שתשמע אותה על הרמקולים שלך. יש סיכוי יותר מסביר שתגלה כמה דברים מעניינים בסקירות שלי אם תבדוק עם מה אני סוקר. יקירי, infected mushroom ו- dream theater הם חומרים שלא הייתי בודק איתם גם רמקולים של טלוויזיה. ודווקא את DT אני מכיר מצוין. זה לא אומר שאני חושב שהשימוש שלך בהם הוא פסול. אבל זה כן אומר שאין לי שום יכולת להתייחס למה שאתה כותב עליהם משום שלדעתי זה לא מוסיקה לסקירות כי אין שם מספיק מידע להגיד לי אם מערכת היא טובה מאד או מצויינת. אין שום דרך בעולם לבחון מוצר אודיו בלי מוסיקה. אין גם שום דרך להגיע למסקנות על מוצר אחד ביחס לשני אם קטעי הבדיקה שונים מסקירה אחת לשניה. אני לא אמור לעניין אותך במוסיקה עימה אני בוחן, אני אמור לספק לך מידע לגבי איך הרמקול נשמע לדעתי. זו השיטה שלי, כבר 7 שנים ברציפות. גם אין שום דרך בעולם לבחון מצלמה בלי לצלם תמונות. אבל משום מה לא תראה סוקרים מצלמים כל הזמן את אותו הפרח. הסוקרים לא מתעסקים כלל במושא הצילום והוא אינו רלוונטי לסקירה. ובכלל, מתי לאחרונה שאלת לדעתו של מישהו על מוצר כלשהו, והוא ענה לך תשובה דרך אלבומים? בסקירות שלך אני תמיד יורד לקטעים שאתה צובע בחום, כי הם נותנים לי את החוויה הסובייקטיבית שלך עם המוצר, במקום לתאר לי את האלבום כפי שהאזנת לו דרך המכשיר. הרי הפירגון מבעלי הפורום הוא כמעט כמובן מאליו. טעות שלי, התכוונתי מחברי הפורום. אחרי הכל,כולנו רוצים מישהו "משלנו" שעושה מוצרים טובים.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אני נותן חוות דעת גם למי ששומע אינפקטד. עם דרים טיאטר אני כבר לא בוחן. יש לי קטע אחר ברוק כבד. יחד עם זאת, דרים טיאטר זה אחלה רפרנס להקלטה טובה ברוק. אני בוחן גם עם קלאסי, ג׳אז, שירה. לגבי העניין של הצילום. לא מצלמים את אותו פרח כי אי אפשר. הוא נובל - דיסק לא. אם היה אפשר לצלם את אותה תמונה בדיוק כולם היו עושים את זה. הרי כיצד אפשר להשוות שחור של מצלמה שפעם הוא מצולם מצבע של בגד ופעם מצבע של רכב? כשאתה למשל משוחח איתי על מוצר אני מתאר לך מה הוא מסוגל או לא מסוגל לעשות בקטעי מוסיקה שמהווים רפרנס עבורי. אתה מבקש תיאור של המוצר בלי שאני אגלה על איזו מוסיקה בחנתי אותו?
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
מתנוש, לא הבנתי את הפואנטה. מדוע חשוב לך איזה קטעים מנוגנים במבחן שכתב כלשהו עושה? מה שחשוב זה לקרוא כיצד הוא התרשם מהמכשיר, בז'אנרים שונים. גם אם אני לא מכיר את מה שמתנגן שם (ואני לא) אני רוצה לדעת איך המכשיר מתפקד לגבי כל אחד מהם. אם נמר או כל כתב אחר כותב, למשל - "הוא מצליח לשמור על דינמיות מעולה, פירוט מרשים, הפרדה מעולה ובמה מאורגנת וברורה. גם במיקוד כלים הוא שומר על טבעיות ונטרליות יוצאת מגדר הרגיל. הבס שלו מפתיע. הרבה אנרגיה, איזון ומהירות. התוצאה גם כאן, כמו קודם, פשוט נפלאה" - אני מצליח להבין היטב כיצד הוא התרשם מהמכשיר ומה החוזקות של אותו מכשיר, וזה מה שחשוב, לא? ואם הוא גם מוסיף לפני כן שבקטע הספציפי הזה מכשירים קודמים הצליחו יותר או פחות, אז אני מקבל נקודת השוואה, וגם זה מאוד חשוב, במיוחד אם אני מכיר חלק מהמכשירים האחרים. העובדה שכתב בוחר לסקור מכשיר בכמה ז'אנרים ומעדכן אותנו בכל סקירה באיזה ז'אנר המכשיר הצטיין יותר או פחות, מסייעת לכל אחד לגבש לעצמו דעה האם המכשיר הזה שווה מבחינתו בדיקה, או לא. אני בדכ' מאוד נהנה לקרוא את הביקורות של נמר, כי בניגד לרבות אחרות אין מריחות ופילסופי אינסוף שמכבידים על הקריאה ומסיטים את תשומת הלב מהנושא העיקרי - איך המכשיר נשמע. אני גם מעריך את זה שנמר לא מהסס לבקר ציוד ולציין אם הוא לא נשמע לו טוב מספיק. זה לא עניין של מה בכך בביצה קטנה, צפופה ורווית אינטרסים כמו שוק האודיו בארץ. מה שכן, הייתי שמח שבכל סקירה תהייה יותר התייחסות להשוואה מול מכשירים אחרים, בסביבת המחיר או לאו דווקא. דווקא בסקירה הזו הייתה התייחסות מעניינת. כדאי לסגל את זה לכל הסקירות.
avatar
stereophile 1970-01-01 02:00:00
קודם כל, מאוד נהניתי לקרוא את הסקירה, גם בגלל הייחוס למוצרים אחרים. שנית, נראה שרצית לצאת פוליטיקלי קורקט בנוגע ל Ear 834p, בסקירה כתבת שאתה משווה את הפונו הזה לטובים שהיו אצלך, כלומר איינשטיין, ASR וה Ear 88 ואח"כ בסיכום, כתבת שהוא פחות או יותר ברמה של ה Ear ואולי קצת פחות (בגלל שכתבת שהוא קנייה משתלמת עד 6000 וגם שה ear עושה כמה דברים בכל זאת טוב יותר). אם מנסים לקרוא בין השורות, הסקירה הזו קצת מבלבלת, אבל ניתן להבין שאהבת את הפונו הזה.
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
אם מנסים לקרוא בין השורות, הסקירה הזו קצת מבלבלת, אבל ניתן להבין שאהבת את הפונו הזה. גם אני קיבלתי את ההרגשה הזאת. זה קצת מבלבל. אבל מצד שני, כנראה שאין שורה תחתונה דפיניטיבית. אין טובים ורעים, שחור ולבן. יש מכשיר טוב, עם סייגים קטנים לכאן או לכאן. מתנוש, לא הבנתי את הפואנטה. מדוע חשוב לך איזה קטעים מנוגנים במבחן שכתב כלשהו עושה? מה שחשוב זה לקרוא כיצד הוא התרשם מהמכשיר, בז'אנרים שונים. בדיוק! בגלל זה אני לא מבין הקלטות בודדות. אם אתה רוצה לטייל באוסטריה, או במרוקו, ומחפש סקירה על החוויה הכללית במדינה, יעניין אותך פחות החומוסיה של יוסוף או השטרודל של הנס. יעניין אותך יותר מה המכנה המשותף לכל החוויות. לא משנה, טוחנים מים. העובדה שכתב בוחר לסקור מכשיר בכמה ז'אנרים ומעדכן אותנו בכל סקירה באיזה ז'אנר המכשיר הצטיין יותר או פחות, מסייעת לכל אחד לגבש לעצמו דעה האם המכשיר הזה שווה מבחינתו בדיקה, או לא. ז'אנרים בהחלט. כל אחד מאיתנו, ככל הנראה, אוהב משהו אחד לפחות בכל ז'אנר. אחרת לא היינו קונים מערכות בעשרות אלפים.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
הפונו בידנו הפוני נחת אצלי [ATTACH]17348.vB[/ATTACH]
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
תתחדש כרמי (ורד) איך נשמע? מה ההבדלים בינו לקודם?
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
תודה, הקודם הוא הפונו הפנימי של הלקסמן שלי, שהינו פונו מוצלח, אבל לטעמי קצת רך וחסר את הפירוט הדינמיות של הפונו הזה
avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
יפיוף. תתחדש.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
תודה :)
avatar
ח_ג_י 1970-01-01 02:00:00
תתחדש כרמי. קצת הרצה, ובכלל זה יהא פיצוץ. מעניין אותי איך הפונו MC של הלקסמן. אם כי אני מניח שלא יצא לך לעבוד איתו, בגין הראש ברשותך.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
תודה, ונכון אין לי ראש MC :)
avatar
ח_ג_י 1970-01-01 02:00:00
ערב טוב כרמי. מה קורה. אתה זוכר ....שם האתר זה די-טאון, לא שתיקת הכבשים. מה אתה מחריש. זרוק איזה נישנוש. ספר קצת חוות דעת (גם אם ראשונית), על הפונו. חבל כי נגיש עליך תלונה רשמית, להנהלת האתר. : -)
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
את הפונו אני מכיר כבר תקופת זמן, כך שאין לי כאן הפתעות - כל אחד מגיב שונה ואם אתה מצפה ממני לצעקות שמחה, או הודעות מעללות את יופי הבחירה שלי, אתה צפוי לאכזבה (אני פולני שומר שלווה :) ) את רשמיי על הפונו כבר רשמתי לפני כמה וכמה הודעות - זה עדיין נכון גם כעת.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
כרמי, תתחדש ותהנה :אוהב-מאוד:. תומר
avatar
ח_ג_י 1970-01-01 02:00:00
כרמי... אני לא יודע מה אתה יותר. צייקן או כילי (במילים כמובן). : -) לא ציפיתי כי תהלל את הפונו. אבל אתה יודע, שקצת יותר תפרט/תוסיף על מה שכבר כתבת. לדוגמה : מהסגנונות מוזיקה שאתה שומע ... באיזה סגנון לדעתך הוא עושה עבודה טובה יותר. את הסקירה של נמר חרשתי, אך .... נעים לקרוא עוד דעות על מוצר ספציפי. לפחות אני כך. (דווקא בגין טעמים שונים של החברים). חכה ש TAKE יקנה ראש חדש ....אני משגע אותו. : -)
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: