חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

פנסוניק GX7 – ללא מראה ועם עינית אלקטרונית מפרקית | מצלמות | חדשות | ראשי

פנסוניק GX7 – ללא מראה ועם עינית אלקטרונית מפרקית

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Panasonic DMC-GX7 Panasonic DMC-GX7

פנסוניק משיקה את DMC-GX7 - מצלמה ללא מראה מתקדמת וקטנה, עם עינית אלקטרונית ניתנת להטיה כמו במצלמות וידאו, מנגנון יצוב רעידות על החיישן ומצב צילום שקט לגמרי.

 

שוק המצלמות עובר שינויים מהותיים בשנים האחרונות, הסמארטפונים גרמו לירידה ניכרת במכירת מצלמות קומפקטיות, זאת לעומת יציבות ואף צמיחה בקטגוריית מצלמות ה- DSLR  ומצלמות מתקדמות מקבילות. גם פנסוניק, הולכת  בדרך של התמקדות בדגמים מתקדמים ויקרים יותר ועכשיו היא משיקה מצלמת חובבים יקרה ומתקדמת, מבוססת על מנגנון "ללא מראה" ועיצוב רטרו.

ה-GX7 הינה המצלמה השניה בסדרת ה-GX, אחרי ה-GX1. זוהי סדרה המיועדת לחובבי צילום מתקדמים, המחפשים מצלמה קטנה יותר בעיצוב רטרו, אך עם תכונות מתקדמות. גם המחיר אינו זול ועומד על 999 אירו באירופה לגוף בלבד.


Panasonic DMC-GX7
עינית אלקטרונית מפרקית


אחת התכונות הבולטות בדגם GX7 החדש הוא הוספה של עינית אלקטרונית (EVF) בעלת רזולוציה של 2.3 מיליון נקודות במסך. מעט מאוד מצלמות בגודל הזה מגיעות על עינית אלקטרונית גדולה (כמו ה- NEX 6 של סוני למשל), אך גם לעומת הדגמים הקיימים, פנסוניק מציגה תכונה יחודית בדמות אפשרות הטיה של העינית כלפי מעלה – בדיוק כפי שמתאפשר במצלמות וידאו מקצועיות.


Panasonic DMC-GX7 EVF
מפרט ה- GX7 כולל חיישן חדש (בפורמט מיקרו 4/3) Live MOS ברזולוציית 16 מגה פיקסל, לדברי החברה, היא שיפרה ב-10% את רווית הצבע ושיפרה גם את כמות האור שמגיעה לחיישן עם יחס אות לרעש טוב יותר ב-25%. יש גם אפשרות לשליטה על עקומת האיזורים הבהירים והכהים בתמונה, מהירות סגר מקסימלית של 1/8000 וסנכרון פלאש של עד 1/320 עם ערך ISO מקסימלי של 25,600. מנגנון המיקוד האוטומטי מתקשר עם העדשה במהירות של 240 פריימים לשניה לשיפור התגובות ויש גם מצב למיקוד לילה עם רגישות לאור בערך של עד -4EV.


גוף המצלמה עשוי מגנזיום והוא כולל גריפ מוגדל לשיפור האחיזה. ישנן שתי גלגלות שליטה – אחת אחורית ואחת קדמית המקיפה את לחצן המיקוד. המסך האחורי הינו בגודל 3" וניתן להטות אותו באופן אנכי. כמו בשאר דגמי החברה החדשים, גם ה-GX7 כוללת קישוריות WiFi מובנית וגם קישור בנגיעת מכשירים בעזרת NFC.


מנגנון יצוב רעידות על החיישן


פנסוניק הטמיעה ב-GX7 תכונה שתבורך ע"י צלמים רבים: מנגנון יצוב רעידות פנימי – על החיישן והוא מקביל ביכולת שלו למנגנון MEGA OIS שמוכר מעדשות החברה. בעזרת מנגנון זה, מקבלים יצוב רעידות בשני צירים בחיבור כל עדשה – גם כאלו שאינן כוללות יצוב רעידות משלהן. זוהי תכונה שנדיר למצוא אותה במצלמות, עד עתה, מצלמות אולימפוס בפורמט מיקרו 4/3 כללו אותה (במנגנון משוכלל יותר המאזן על פני חמישה צירים) ולכן, החברה לא כללה יצוב רעידות בעדשות שלה. עתה, גם משתמשי פנסוניק, יוכלו לחבר עדשות אולימפוס ולהינות מייצוב מובנה.


Panasonic DMC-GX7
מצב שקט לגמרי

ה-GX7 כוללת תריס מכני, אולם לרשות הצלם עומד מצב צילום שקט לגמרי, בו עוברת המצלמה לצילום עם תריס אלקטרוני וכל צלילי המצלמה מושתקים. המצב הזה יכול לבוא לעזר בעת צילום במקומות קדושים, הצגות וכו' כאשר יש צורך בשימרה על שקט מוחלט. במצב זה, ערך ה-ISO המקסימלי הוא 3200.

וידאו 1080p
ה-GX7 מאפשרת לצלם וידאו בקצב מקסימלי של 1080/50p בפורמטי קבצים של AVCHD / MP4 וקצב נתונים מקסימלי של 28mbps, אך היא אינה כוללת כניסת מיקרופון חיצוני.

Panasonic DMC-GX7

עדשת 42.5 מ"מ F1.2

במקביל, הכריזה פנסוניק על עדשת פריים חדשה, Leica DG Nocticron, עם הצמצם הגדול ביותר שקיים עבור פורמט המיקרו 4/3 - מה שהופך אותה למתאימה מאוד לצילומי באור חלש. בתרגום למונחי פורמט 35 מ"מ, מדובר באורך מוקד אפקטיבי של 85 מ"מ. העדשה, כוללת גם מנגנון יצוב רעידות מובנה. פנסוניק לא חשפה עדיין את מחיר העדשה או מועד תחילת מכירתה.

Leica DG Nocticron 42.5 mm F1.2

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (2 תגובות פורסמו):

avatar
איתי_הגיתי 2013-01-08 19:39:26
פוג'י להמונים.
avatar
m27x4 2013-04-08 15:43:34
יש מספר טעויות בכתבה: שרשור תגובות עבור המאמר: פנסוניק GX7 – ללא מראה ועם עינית אלקטרונית מפרקית מהירות הסגר המקסימלית היא 1/8000 (כמו באולימפוס EP5) ולא 1/800. למצלמות אולימפוס יש מנגנון יצוב מובנה בגוף, אך רק שני הדגמים האחרונים כללו ייצוב "5 צירים": ה-OMD וה-EP5. קיימות עדשות בפורמט m43 עם צמצם גדול יותר מ-1.2 תוצרת Voigtlander ו-SLR Magic (שתיהן עם צמצם 0.95) ועוד. [url=http://hazeghi.org/mft-lenses.html][url]http://hazeghi.org/mft-lenses.html דרך אגב, השמועה היתה שב-GX7 יטמיעו את יכולת הוידאו של GH3, אבל כנראה שזה היה כבר יותר מדי (וגם היה פוגע במכירות ה-GH3). מי שלא לחוץ על הדגם האחרון, יכול למצוא את ה-GX1 במחירי חיסול: פחות מ-$250 לגוף בלבד. או להמתין מספר חודשים לצניחת המחיר, כמו בקנון M והניקון V הנמכרים במאות $$$ פחות ממחיר ההשקה.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: