חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

סקר: העם לא אוהב תלת מימד | מסכים | כתבות | ראשי

סקר: העם לא אוהב תלת מימד

גודל אות: Decrease font Enlarge font
סקר: העם לא אוהב תלת מימד סקר: העם לא אוהב תלת מימד

בסקר שנערך בארצות הברית בקרב חובבי אודיו וגם קולנוע ביתי, ענו רוב המשתתפים: "תלת מימד אינו מעניין אותנו", כאשר רק אחוז קטן מהם נוהג לצפות בתכני 3D.

בסקר שערך אחד המגזינים החשובים בארה"ב – Hometheater.com, עולה כי גם בקרב קבוצת חובבי אודיו וקולנוע ביתי, תלת המימד לא "תפס" באחוזים ניכרים. טכנולוגיית תלת המימד הוטמעה בטלוויזיות הביתיות לפני מספר שנים והיוותה למשך פרק זמן מסוים את תקוותה של התעשייה, אך מסתבר כי הקהל הרחב לא התלהב מהכורח להשתמש במשקפיים יעודיים ולכן, תלת מימד הפך להיות עוד שורה במפרט הטכני של המסך.

מתוך הנשאלים בסקר, כ- 61% ענו כי תלת מימד לא ממש מעניין אותם. מתוך קהילת חובבי קולנוע ביתי, ענו 13% כי הם אוהבים 3D ו-20% אמרו כי מדי פעם יוצא להם לצפות בתוכנית 3D. מתוך הסקר עולה כי בקרב חובבי הטכנולוגיה ("מאמצים מוקדמים") המשקפיים לא מהווים נטל מיוחד.

הצורך במשקפיים
משקפי תלת מימדכאמור, תלת מימד הפך לסטנדרט בקרב טלוויזיות מסדרות ביניים ומעלה, אלו הן כמובן טלוויזיות דו מימד קודם כל, עם אפשרות להציג תכני 3D בעזרת שימוש במשקפיים תואמים. מתוצאות הסקר, נראה כי בקרב חובבי הז'אנר, ישנו מספר גדול יותר של דגמי טלוויזיות בעלי משקפיים אקטיביים (הפועלים על סוללה) אשר מאפשרים להציג תכני תלת מימד ברזולוציית 1080p, זאת לעומת משקפיים פאסיביים אשר נוחים יותר לשימוש (אינם דורשים סוללה), אך במחיר ויתור על רזולוציה מסוימת במצב זה.

המגמה הזו, של חוסר שימוש בטכנולוגיה, גורמת לכך שגופי שידור כמו ISPN למשל, מצהירים על הורדה מהאוויר של ערוצי תלת מימד, גם יצרניות המסכים כמעט ולא מתייחסות כבר לענין במועד הכרזות של מוצרים חדשים. נראה כי תחייה של תלת המימד תוכל להגיע רק כאשר תגיע טכנולוגיה "המונית" שלא תדרוש שימוש במשקפיים יעודיים, אולם, נכון להיום, יש רק טלוויזיה מסחרית אחת (של טושיבה) שעונה על הדרישה, אולם זהו דגם יקר במיוחד (מחיר עשרות אלפי שקלים). עד שהמחיר ירד לרמה עממית, יחלפו מספר שנים.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (6 תגובות פורסמו):

avatar
DOCTOR ICE 1970-01-01 02:00:00
צריך לזכור כי לשוק האמריקאי יש כח השפעה לא מבוטל . אני אישית מאוד אוהב את אפקט התלת מימד ואני לא מתרגש מהמשקפיים . הסקר עצמו כלל גם אנשים שאינם שייכים לקהילת חובבי הקולנוע . מניסיון של חברים שלי - שאינם חובבי קולנוע בייתי - כשהם ראו אצלי סרט שלם ו/או קטעים של תלת מימד במקרן הם נורא אהבו את האפקט (היו כמה שלא אהבו את המשקפיים אבל הרוב היו בעד ה-3D)
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
הסקר כולל בעיקר אנשים מקהילת חובבי הקולנוע הביתי, קוראי המגזין Hometheater.com
avatar
themexican 1970-01-01 02:00:00
ברוך שפטרנו מעונשו של זה! טכנולוגיה בינונית מאוד אשר לרבים מהאנשים גורמת לכאבי ראש וישנם אפילו אנשים שלא יכולים לראות את התלת מימד הזה בניגוד למשקפי כחול-אדום הישנות שסיפקו הנאה לכלל האנשים בלי תופעות לוואי של כאבים וכד'.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
גם המשקפיים הצבעוניים שאתה מדבר עליהם גרמו לבחילות בקרב פלח מסויים באוכלוסיה, שלא לדבר על חוסר האיזון ברמת הצבע.
avatar
חסידרבינוביץ 1970-01-01 02:00:00
אני לא מבין למה שונאים 3D בסמסונג שיש לי זה נראה נפלא 3D אקטיבי מספרים על מחקר ונראה לי בולשיט , שאלון באינטרנט
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
יכול להיות שעבורך זה בולשיט, אבל בראיה רחבה, התוצאות מאוששות בהחלט את הענין, אתה מוזמן לשאול את קברניטי החברות.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: