חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

רמקולים Triangle Antal EX במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

רמקולים Triangle Antal EX במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
רמקולים Triangle Antal EX במבחן רמקולים Triangle Antal EX במבחן

טריאנגל אנטל TX - רמקולים רצפתיים של היצרנית הצרפתית עומדים למבחן, האם הם ישמרו על אופי הצליל המוכר של החברה? בדקנו את הבס, התמודדות עם סגונות מוסיקה שונים ושמנו דגש במיוחד על הטוויטר. ביקורת רמקולים.

את היצרנית הזו אני מכיר היטב. את שלושת הדורות הרמקולים הקודמים מתוצרתה אהבתי, אך תמיד היתה לי הסתייגות בעניין האיזון הטונאלי עם דגש על הטוויטרים שתמיד חשו בהירים וחריפים להפליא. יחד עם זאת, בקטגורית המחיר שלהם, הרמקולים הללו, בדורות הקודמים, היו המפורטים והמהירים ביותר ששמעתי. אבל העצבנות הזו, של יחידת הטוויטר, השאירה לי טעם רע. מאידך, לא מעט אודיופילים הצליחו לסחוט מהטריאנג הישן רומנטיקה. על מנת להשיג זאת, הקדישו המון זמן וסבלנות על מנת למצוא לו את האלקטרוניקה המתאימה ביותר. המכנה המשותף בין כל החובבים שאיזנו את הרמקול הזה הוא מגבר ממשפחת הצליל החמה ופטיפון.

היום נדליק אור על הסדרה החדשה. ליתר דיוק האחרונה. הסדרה הזו צועדת בערך שנתיים בשוק אך רק עכשיו אני מפנה תשומת לב למבחן רמקול רצפתי לא יקר. לטענתם של כמה מחברי שהאזינו לו, הבהירות שהיתה בדורות הקודמים כמעט ולא קיימת. הייתי מוכרח לבחון את הנושא לעומק. הרמקול אצלי כבר שבועיים ולהלן הביקורת.

נתחיל בעניינים הטכנים

מדובר בדגם הבכיר מהסדרה הבינונית של Triangle הצרפתית העונה לשם Antal מהסדרה האחרונה הנקראת EX. איכות הבניה יוצאת מהכלל. מדובר ברמקול יפה למראה, במיוחד עם הבסיס המעוצב והמרשים שעליו יושב הרמקול. הבסיס הזה הוא זה שעושה את הרמקול הזה לכל כך נאה למראה. הרמקול הינו רמקול 3way אשר בקדמת הרמקול בחלקו התחתון תמצאו את הפורט שנועד לרסן את הבס. זהו רמקול רצפה גדול מאוד, במבנה גבוה וצר. הרמקול חופן שתי יחידות בס בקוטר 6.5 אינטש, יחידת מיד 5 ורבע אינטש ויחידת טויטר חצי שופרית בקוטר אינטש אחד. החברה מצהירה על רגישות של 91 דציבל, היענות לתדר שנעה בין 40 הרץ בתחום הנמוך ועד ל-20 קילוהרץ בתחום הגבוה ועקבה מאוד יציבה שנעה בין 3 ל-4 אוהם.בחלקו האחורי ניתן לראות את ארבעת הטרמינלים העשוים מתכת בציפוי זהוב. ניתן לחבר את הרמקול בעזרת שני מגברים כאשר אחד אחראי על יחידת המיד והטויטר והאחר אחראי על יחידות הבס. בביקורת חיברתי אותו עם מגבר הספק אחד.

Triangle Antal EX במבחן

Triangle Antal EX

Britten - Young Persons Guide to the OrchestraBritten - Young Persons Guide to the Orchestra

הצליל הראשון מגלה כמה הוא דינמי, מהיר וכן. כן כן, מאוזן בהחלט. התזמורת מנגנת במלוא העוצמה ואכן אינני מגלה בהירות כלל. רמת ההפרדה מצויינת, הצליל מפורט ומוגדר, הרזולוציה טובה מאוד. הבמה מוגדרת, מסודרת היטב. כשהגעתי לשלב ההתמקדות בכלי נגינה בסולו, ולפני צליל חליל הפיקולו הקשבתי היטב לצליל. חברים, זה המבחן לרמקול הזה מבחינתי. האלקטרוניקה שלי רחוקה מלהיות אלקטרוניקה ממשפחת הצליל החמה. הציוד שלי נטרלי למהדרין. אז כן, התרחש שינוי משמעותי בדגמים החדשים. במילים אחרות, שמעתי רמקולים חריפים מהם משמעותית. הרמקול הזה, להבדיל מהדגמים הקודמים, אינו מגלה חריפות כלל. חליל הפיקולו נשמע נהדר. מאוד מאוזן, עם החריפות הטבעית שלו, מדויק ומפורט מאוד. מחלקת כלי הקשת נשמעת מצוין. ההפרדה מעולה, הקונטרס בין הכינור לויולה משכנע אותי בהבדלים בניהם. כלי נשיפה ממתכת נשמעים גם כן מאוד טבעי, מאוד נכון, מאוד משכנעים. הבס מאוזן, מדויק ומפורט במיוחד. אהבתי את האיזון הטונאלי, העושר בצליל, המשקל והאנרגיה שבוקעת מהרמקול הזה.

Triangle Antal EX
זו הפתעה נעימה לגלות את השינוי שהתרחש בחברה הזו. פתאום חשפו רמקול מאוזן מאוד, נכון, אנרגטי וחזק מבלי להציג חריפות בצליל. הוא מצליח להעביר תזמורת סימפונית בצורה טובה, כמובן בהתחשב בכך שעדיין מדובר ברמקול רצפה זול מאוד.

Ben Webster - Stormy Weather

התחושה הזו שהרמקול נותן, התלת מימדיות הזו. מכניסה אותי לאותו בר מעושן, ישן וחמים. זה התרחש בדיוק עם הצליל הכל כך נעים של הפסנתר שבקע מהרמקול. הוא אומנם אינו מהפסנתרים המשכנעים ששמעתי, אבל הוא כל כך עגלגל ונעים שקשה שלא לשקוע בצליל. בסולו הקונטרבס הרמקול גילה את המהירות והמיידיות שלו. כל פריטה נשמעת דרכו. הוא יורד נמוך, ועושה זאת נכון. הוא אינו מתברבר שם בבס. הוא מדויק וברור מאוד. הבמה מרשימה מאוד. רחבה, עמוקה ומלאה מאוד בין גבולות הרמקולים.

פסנתר הוא אחד מכלי הנגינה הכי קשים לשיחזור. הוא מאוד דינמי, גדול ומנעד התדרים שלו רחב ביותר. הרמקול הזה חושף פסנתר בצורה כמעט טובה מאוד. חסרו לי קצת פרטים כמו הנקישה של הקלידים והגודל הטבעי שלו.

Triangle Antal EX

Tiesto - Heroes

קל לו. ממש קל לו. כבר סיכמנו שהוא דינמי, חזק ואנרגטי. סיכמנו שהבס שלו חזק קצר ומדויק. אלה הפרמטרים הבסיסיים שכבר יכולים לארגן לנו תוצאה טובה במוסיקה אלקטרונית. לזה תוסיפו צליל מאוזן וקיבלתם תוצאה טובה מאוד. בשביל לקבל ציון מצוין צריך להוסיף לזה סאב. הרמקול הזה אומנם יורד נמוך, הוא אומנם עמוק, אבל חסרה לי עוד קצת משיכה בבס. אם זה היה מתרחש, והייתי מקבל עוד קצת אקסטנשיין בבס, התוצאה היתה משתפרת פלאים.

ManOWar - Warriors Of The World

אז יש לנו אנרגיה, מהירות, דיוק ובס קצר ומדויק. עכשיו נשאר לנו לגלות איך הוא מתנהג עם מוסיקת רוק אלימה וקשה לשיחזור. ManOWar ידועים בתור הרכב רוק כבד חובב ווליום. כך גם אני נהנה להאזין להם. הרמקול הזה, בזכות גודל הרמקול, והיחידות הדינמיות, הרמקול הזה מצליח להעביר מוסיקת רוק מצוינת. תוף הרגל נשמע חזק, מדויק ובריא. גיטרת הבס מצטרפת והצליל נשאר קוהרנטי ודינמי. גם הגיטרה החשמלית האלימה משאירה את הרמקול אדיש למאמץ. קולו של הסולן מצטרף. יחידת המיד הזו פשוט מעולה. הרמקול מצליח להעביר קולות שירה מבלי לפגוע בפלייבק מאחור. הצליל נשאר דינמי, גדול, עוצמתי ומאוזן מאוד. התוצאה מרשימה בהחלט, אולי אחת המרשימות בקטגורית המחיר הזו. פשוט מצוין.

הרמקול הזה יודע להיות אלים כשצריך, מעודן ועוטף בסגנונות אחרים. התיבה שלו בנויה נהדר. במשך כל המבחן לא הצלחתי למצוא הערה אחת לגבי התיבה. אם היא מתערבת, היא כנראה עושה זאת מספיק נכון בשביל שלא אעיר על כך.

Triangle Antal EX

No Tengo Lugar יסמין לוי

נחתום את הביקורת עם קולה האדיר של הזמרת יסמין לוי. היא תגלה לנו בקלות כמה מהירה יחידת המיד של ה-Antal החדש. אני מגלה שהיחידה הזו מהירה כברק ומיידית בהחלט. קולה נשמע נהדר. טבעי מאוד, נכון מאוד והנוכחות האנושית בחלל פשוט מדהימה. הצליל מפוקס מאוד, הבמה מרשימה, הרעידות שבקולה בוקעים הקלות דרך היחידה הזו. הפלייבק מאחוריה נשמע מעולה. אומנם ההקלטה הזו מתמקדת בקולה המסלסל, והוא המודגש ותשומת הלב מוקדשת לווקאל, אך עדיין, הפלייבק נשמע פשוט מעולה.

נקודות ציון

התאמה למגברים

מדובר ברמקול קל מאוד להנעה. כמעט כל מגבר מ-40 וואט יניע אותו בקלות. יחד עם זאת, הוא נשמע מעולה עם המגבר האישי שלי. מבחינת גוון הצליל, רצוי לשדך לו מגבר נטרלי/חמים. מדובר ברמקול שקוף מאוד. הוא לא יהסס לספר לכם שהמגבר שלכם חסר בפירוט, מהירות ורזולוציה בכלל.

מיקום, העמדה והתאמה לחללים

להרחיק מהקיר לפחות 40 ס"מ, לא להשתמש בכל הספייקים המסופקים בחבילה. הוא פשוט נשמע פחות טוב עם 5 ספייקים. 3 ספייקים ואתם מסודרים בהחלט. שניים קטנים מאחור וגדול אחד מלפנים. הוא אינו מתאים לחללים קטנים, בטח לא לחדרי שינה. סלון ממוצע/גדול יתאים לו בהחלט.

Triangle Antal EX
סיכום

טריאנגל משנה תדמית. התחושה שלי היא שהיצרנית כנראה הבינה שבהירות זה לא כוס התה של קהל האודיופילים. אבל אל דאגה, האווריריות והקלילות בצליל נותרה מצויינת, הפרטים והרזולוציה אף שופרו מהדגמים הקודמים, אך הבהירות הזו, שהיתה מזוהה מאוד עם היצרנית, נעלמה כמעט לחלוטין. הרמקול הזה שייך למשפחת הצליל הנטרלית. הוא מאוזן מאוד, מהיר כברק ומפורט ביותר. מדובר ברמקול גדול, הוא אינו מתאים לחללים קטנים וימלא כל חלל סלון אפילו סלונים גדולים במיוחד. הוא מייצר בס מהיר, מפורט, מוגדר ומאוד חי. הוא מזכיר לי מעט בס של רמקול קרמי. קצר, מדויק ומהיר. כמובן שלא באותה רמה בדיוק, אבל האופי דומה. מצאתי שהוא מאוד וורסאטילי. הוא מסוגל לנגן כל סגנון מוסיקה שתזרימו דרכו. יחד עם זאת, הוא עושה את כל הסגנונות טוב מאוד, אך לא עושה אף אחד מהם מצוין.

שורה תחתונה

שינוי התדמית הזה הופך את הרמקול הזה לאחד מהטובים ביותר בקטגורית המחיר.

מחיר: 13,500 ש"ח

אחריות ושירות: אודיו פידליטי

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (19 תגובות פורסמו):

avatar
aviram_1 1970-01-01 02:00:00
מתי ימציאו רמקול שעושה הכל באופן מצטיין ?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
יש כאלה. אפילו לא מעטים. העניין הוא שהם עולים בהתאם.
avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
מה זו יחידה חצי שופרית?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
חצי שופרית אומר שבעצם היחידה הזו יושבת בתוך שופר קטן ולא ממש עמוק. יחד עם זאת, בדרך כלל, יחידת טויטר שופרית היא חלק בלתי נפרד ממבנה השופר שלה. לעומת זאת, במקרה הזה, הטויטר הוא חלק נפרד ששקוע בתוך מבנה שופר קטן.
avatar
michal20600 1970-01-01 02:00:00
יש לי את הטרינאגל ES (הדגם הקודם) - ומצאתי את הדרך לעדן מעט את הטוויטר שלהם - (הם פשוט נהגו להגיע לצלילים גבוהים מידי לטעמי, כמו זמרת אופרה בסולם הכי גבוה - וקשה לשמוע את זה לאורך זמן) כיום - הטריאנגל האלה - מהדגם הקודם - שנמצאים אצלי - מרגשים אותי כל פעם מחדש. הם אכן מהירים בטירוף - ועשירים בצלילים - ואולי אחרי שמחברים להם את הציוד הנלווה הנכון להם - הם נשמעים אפילו יותר טוב מה EX - אבל לא עשיתי מבחן ...
avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
יש לי את הטרינאגל ES (הדגם הקודם) - ומצאתי את הדרך לעדן מעט את הטוויטר שלהם - (הם פשוט נהגו להגיע לצלילים גבוהים מידי לטעמי, כמו זמרת אופרה בסולם הכי גבוה - וקשה לשמוע את זה לאורך זמן) כיום - הטריאנגל האלה - מהדגם הקודם - שנמצאים אצלי - מרגשים אותי כל פעם מחדש. הם אכן מהירים בטירוף - ועשירים בצלילים - ואולי אחרי שמחברים להם את הציוד הנלווה הנכון להם - הם נשמעים אפילו יותר טוב מה EX - אבל לא עשיתי מבחן ... מה חיברת להם שעידן אותם?
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
לא מבין למה צריך לעשות רמקול שעל בסיס קבוע חותך לך האוזניים? ואז צריך לחפש בנרות את הציוד הסתום ביותר בכדי לרסן אותו ,למה? גם כל המישפטים הללו ,"מהיר כברק" לא ממש משכנעים אותי !
avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
לא מבין למה צריך לעשות רמקול שעל בסיס קבוע חותך לך האוזניים? ואז צריך לחפש בנרות את הציוד הסתום ביותר בכדי לרסן אותו ,למה? גם כל המישפטים הללו ,"מהיר כברק" לא ממש משכנעים אותי ! כי יש לא מעט אנשים שאוהבים תחום עליון דומננטי מאד ולא מעניין אותם מושגים כגון "איזון טונאלי" ושאר פלפולים אוידיופיליים.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לא מבין למה צריך לעשות רמקול שעל בסיס קבוע חותך לך האוזניים? ואז צריך לחפש בנרות את הציוד הסתום ביותר בכדי לרסן אותו ,למה? גם כל המישפטים הללו ,"מהיר כברק" לא ממש משכנעים אותי ! בדיוק הפוך. הסדרה החדשה מאוזנת מאוד. הוא עבד מצויין עם האלקטרוניקה שלי שהיא אינה שייכת למשפחת הצליל החמה.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
יש לי את הטרינאגל ES (הדגם הקודם) - ומצאתי את הדרך לעדן מעט את הטוויטר שלהם - (הם פשוט נהגו להגיע לצלילים גבוהים מידי לטעמי, כמו זמרת אופרה בסולם הכי גבוה - וקשה לשמוע את זה לאורך זמן) כיום - הטריאנגל האלה - מהדגם הקודם - שנמצאים אצלי - מרגשים אותי כל פעם מחדש. הם אכן מהירים בטירוף - ועשירים בצלילים - ואולי אחרי שמחברים להם את הציוד הנלווה הנכון להם - הם נשמעים אפילו יותר טוב מה EX - אבל לא עשיתי מבחן ... אני חולק עלייך. אני מכיר את הדורות הקודמים היטב. ה-ex זה פשוט רמקול אחר. הרבה יותר מאוזן, מיד מלא יותר, גבוהים מאוזנים ואף מפורטים יותר.
avatar
Holograph 1970-01-01 02:00:00
שתי הערות: קודם כל ראוי היה לציין שלרמקול הזה יש WAF מהגבוהים בשוק - הוא פשוט יפהפה (עניין של טעם כמובן, אבל מבחינת מראה ותשומת לב ל"קישוטים" ראיתי מעט מאוד רמקולים שמתחרים בו). שנית, הדגם הזה כבר ותיק למדי -- בחנתי אותו מול מספר דגמים אחרים לפני כ-5 שנים ואני זוכר אותו מאוד לטובה (למעוניינים, הפוסט הרלוונטי).
avatar
kyroz 1970-01-01 02:00:00
היה מעניין להשוות פוקאל 8xx לטריאנגל הנ"ל, יצא לי לשמוע מדפיים של טריאנגל והאופי צליל לא רחוק מפוקאל
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
בחנתי גם את הפוקל מהגרסאות החדשות. הטריאנגל והפוקל באמת דומים. אבל איכות הבניה של הטריאנגל לוקחת בגדול. הולוגראף. אתה מדבר על דור קודם. הדור הזה צועד בערך שנתיים. לגבי הלוק, ציינתי שהוא רמקול יפה. אין צורך להרחיב על כה הוא יפה או לא משום שזה עניין משני.
avatar
Holograph 1970-01-01 02:00:00
נתון לדיון :-) בכל מקרה מוזר שאין שום סימון גרסה לרמקול. יש לך משהו לומר על ההבדלים בין הדורות?
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
נתון לדיון :-) בכל מקרה מוזר שאין שום סימון גרסה לרמקול. יש לך משהו לומר על ההבדלים בין הדורות? הדגם החדש הרבה יותר מאוזן,והטוויטר העכשווי יחסית יותר רגוע.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נתון לדיון :-) בכל מקרה מוזר שאין שום סימון גרסה לרמקול. יש לך משהו לומר על ההבדלים בין הדורות? כמובן. תסתכל על הטויטר שלך. הוא שונה מהטויטר בדגם החדש. גם הקרוס מכוון אחרת ועוד כמה רכיבים שיתאימו לשינוי בטויטר.
avatar
ronnyb 1970-01-01 02:00:00
בדיוק הפוך. הסדרה החדשה מאוזנת מאוד. הוא עבד מצויין עם האלקטרוניקה שלי שהיא אינה שייכת למשפחת הצליל החמה. סדרת ה Esprit EX מאד מאוזנת ומפורטת בסאונד, ומגברים נייטרליים עובדים איתה מצויין.שתי סיבות עיקריות לכך: א.שינוי החומר ממנו היה עשוי השופר הקודם,לחומר יותר רך. ב.יחידת המיד החדשה מותקנת עם pPhase plug במרכזה,דבר שמונע את העוותים שקיימים בתחום תדרי המעבר שבין יחידת המיד לטוויטר.
avatar
ronnyb 1970-01-01 02:00:00
נתון לדיון :-) בכל מקרה מוזר שאין שום סימון גרסה לרמקול. יש לך משהו לומר על ההבדלים בין הדורות? כתוב על הדופן האחורית של הרמקול : EX(או ES בהתאמה....הex היא הסידרה החדשה).
avatar
ronnyb 1970-01-01 02:00:00
כמובן. תסתכל על הטויטר שלך. הוא שונה מהטויטר בדגם החדש. גם הקרוס מכוון אחרת ועוד כמה רכיבים שיתאימו לשינוי בטויטר. מה ששונה הוא החומר ממנו עשוי השופר. ביחדת המיד ההבדל הוא שב ES(דגם קודם),היה במרכז המיד-וופר מכסה אבק עגול.....בסידרה ה EX כולה ,במרכז המיד וופר נמצא phase plug,שמונע את העיוותים במעבר של ההיי מיד(המעבר בין יחידת המיד לטוויטר. שינויים מינוריים במסננת (מפצל התדרים,הנקרא בלעז קרוסאובר).
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: