חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

סגן נשיא HBO: תלת מימד התברר ככישלון | מסכים | כתבות | ראשי

סגן נשיא HBO: תלת מימד התברר ככישלון

גודל אות: Decrease font Enlarge font
משחקי הכס - כנראה כבר לא בתלת מימד משחקי הכס - כנראה כבר לא בתלת מימד

המנהל הטכנולוגי של - HBO יצרנית הסדרות "משחקי הכס" ואחרות מספיד את תלת המימד עם המשקפיים והוא גם פסימי לגבי עתיד רזולוציית 4K בשנים הקרובות.


HBO – רשת הכבלים האמריקאית, אחראית לכמה מן הסדרות המצליחות ביותר אשר מוצגות על מסך הטלוויזיה שלכם, כמו משחקי הכס, דם אמיתי, אימפריית הפשע, בנות או סדרות מיתולוגיות מן העבר (סופרנוס, סקס והעיר הגדולה). לכן, כאשר סגן נשיא החברה ומנהל הטכנולוגיה (CTO) שפורש בימים אלו מתפקידו מדבר על כמה מהטכנולוגיות האחרונות בתחום הטלוויזיה, כדאי להקשיב לו.

על פי דברי בוב זיטר, יצרני הטלוויזיות צפויים לעבור זמנים קשים וכי תלת מימד או אף רזולוציית 4K לא יהיו הכיוונים אשר יחלצו אותם מהבוץ. וכי למה? כי שתי הטכנולוגיות הללו, לא מתאימות כלל לצרכן הביתי.

משקפיים מצחיקים

הצורך להרכיב "משקפיים מצחיקים", על פי בוב, מרתיע צרכנים מצפיה בתכני 3D, "מעולם לא חשבנו כי תלת המימד ימריא עם המשקפיים הללו", הצרכנים הראו כי הם לא מוכנים לעשות שימוש במשקפיים הללו ולכן תלת מימד עם משקפיים הוא פורמט שדינו לגווע. ומה עם תלת מימד ללא משקפיים? הדרך להבשלה של הטכנולוגיה עדיין ארוכה.

ומה עם 4K?

גם לגבי רזולוציית ה- UHD החדשה, סגן נשיא HBO אינו אופטימי, היתרונות בחדות התמונה מגיעים לידי ביטוי בגדלי מסכים של 60" ומעלה – מתחת לגודל זה, לצרכן בבית קשה מאוד להבחין בהבדלים מול מסכי Full HD נוכחיים ולכן הוא גם לא משתכנע לשדרג. בנוסף, מסכי 60" הינם יקרים מאוד כרגע, אבל גם כאשר המחיר ירד לרמה שפויה, עדיין בחללים ביתיים רבים לא יהיה מספיק מקום בכדי להכניס טלוויזיה בגודל של 60", למעשה, רק אצל 25%-30% מהבתים יש סלון גדול מספיק עבור זה.
בשטח, השנתיים האחרונות תומכות באמירות של זיטר, אם לפני מספר שנים, כל הביתנים של יצרניות מסכי טלוויזיה (כמו סוני, סמסונג, LG, פנסוניק ועוד) היו מוקדשים באופן בולט לנושא ה- 3D, הרי שבתערוכת CES האחרונה, ניתן לראות כי נושא זה ירד כמעט לגמרי מסדר היום.

כעת, אותן יצרניות, החלו להציג את דגמי ה- 4K הראשונים, אך באם גורם מרכזי כמו HBO אינו מתלהב מהטמעת פורמט זה, זה אומר כי כמות התכנים המשודרים תהיה קטנה יחסית בשנים הקרובות (גם אם בסופו של דבר, כלל התעשיה תעבור לשידור בפורמט הזה), מה שיקטין את האטרקטיביות של אותן טלוויזיות בשלב זה ויאלץ את היצרניות להשקיע שוב באפיקים אחרים.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (10 תגובות פורסמו):

avatar
arix 2013-02-04 16:22:47
צודק בהחלט, אמרנו את זה גם כאן ממזמן...
avatar
איתי_הגיתי 2013-02-04 18:28:52
הגימיק הזה בא כל 50-60 שנה לכעשור ונעלם. בתחילת המאה שיחקו עם תמונות סטילס סטריאוסקופיות, בשנות החמישים התחילו וגמרו עם תלת בקולנוע, וג'יימס קאמרון עכשיו - אולי זה יחזור בעוד 50 שנה ללא משקפיים...
avatar
2013-02-04 23:27:21
סוף סוף מישהו עם אומץ לומר לכולם... שהמלך הוא עירום!!! עדיף שישקיעו באיכות התכנים ולא בפורמט 3D או 4K.
avatar
2013-04-04 08:50:56
כן בטוח .. כפי שנרשם "שפורש מתפקידו" היחיד שאפשר וצריך להספיד פה זה את בוב זיטר 3D הוא העתיד ו-4K הוא הדרך לשם. נראה שגם כל המגיבים פה לא מבינים דבר ושום דבר תחזרו לשחור לבד- בוב זיטר בדרך לשם - הוא הולך לצייר אולי לפסל, שום דבר שקשור לטכנולוגיה
avatar
hbs 2013-04-04 13:16:33
אולי תלת מימד הוא העתיד אבל לא בצורה עם משקפיים . בינתיים הוא הצליח בתפקיד שלו בצורה אדירה , גם אתה הצלחת ככה?
avatar
yuvalg 2013-04-04 23:12:32
אכן מישהו האומר שהמלך עירום ולמרבה הצער גם צודק....
avatar
2013-05-04 21:23:16
תגובה ל-hbs הלא מלומד תוכל לקרא באתר שבמצב תלת מימד ללא משקפיים, רזולוציית התמונה יורדת בצורה דרסטית וכאן באה לעזר הכמות הגדולה של הפיקסלים ולענייננו -- רזולוציית 4K. כך שאחרי שיבשילו רזולוציות גבוהות יותר יהיה ניתן לדבר על תלת-מימד ללא משקפים. תתעניין, תקרא קצת חומר לפני שאתה מגיב. ומה הקשר להצלחה שלי ? אל תדאג להצלחה שלי, אני בסדר. תדאג לעצמך כי כנראה שאתה מכור לסדרות שטופות אלימות ואפילו אונס שמביאה הרשת הזאת HBO לטלוויזיה.
avatar
hbs 2013-07-04 10:05:24
זה לא קשור בכלל לאיזה סדרות אני אוהב , האיש הזה מקצועי בתחום שלו , בין המקצועיים בעולם ולכן יש משמעות למה שהוא אומר . יותר ממה שאיזה אורח באתר חושב.
avatar
DOCTOR ICE 1970-01-01 02:00:00
תוכל לקרא באתר שבמצב תלת מימד ללא משקפיים, רזולוציית התמונה יורדת בצורה דרסטית וכאן באה לעזר הכמות הגדולה של הפיקסלים ולענייננו -- רזולוציית 4K. כך שאחרי שיבשילו רזולוציות גבוהות יותר יהיה ניתן לדבר על תלת-מימד ללא משקפים. תתעניין, תקרא קצת חומר לפני שאתה מגיב. ומה הקשר להצלחה שלי ? אל תדאג להצלחה שלי, אני בסדר. תדאג לעצמך כי כנראה שאתה מכור לסדרות שטופות אלימות ואפילו אונס שמביאה הרשת הזאת HBO לטלוויזיה. כל מילה בסלע !!! גם אני נהנה מתלת מימד (ומעדיף ללא משקפיים) .
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
גם עם רזולוציית 4K במסך, מספר הפיקסלים הגדול עדיין אינו מספיק בשביל לייצר תמונת Full HD בתלת מימד ללא משקפיים. צריך לזה רזולוציה עוד יותר גדולה. אם מדברים על 9 זויות צפיה, אז זה אפילו פחות ממה שמכונה "HD Ready".
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: