חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

רסיבר קולנוע ביתי פיוניר LX86 במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

רסיבר קולנוע ביתי פיוניר LX86 במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
רסיבר קולנוע ביתי Pioneer LX86 - ביקורת רסיבר קולנוע ביתי Pioneer LX86 - ביקורת

נמר לוי מקבל את ה- Pioneer lx86 היוקרתי למבחן. ביקורת רסיבר קולנוע ביתי. האם התוצאה תרצה אותו בצפיה בסרטים וגם במוזיקה? כנסו ותגלו

Pioneer. יש כאלה שמוכנים להשבע שמדובר ברסיברים לקולנוע ביתי הכי טובים שיש. יש כאלה שמוכנים להשבע שלא. אבל אף אחד עדיין לא טען שהוא לא טוב. בכל מקרה Pioneer תמיד עוררו עניין בגזרה הזו. כיום, רוב הרסיברים מעודכנים טכנולוגית. הם הופכים להיות מערכת בית חכם לכל דבר. מסוגלים להזרים מוסיקה מהאוויר, לשלוט ולהעביר דרכם את כל רכיבי הבידור בבית ואפילו להעביר לנו מוסיקה למרפסת על ידי פיצול לאיזורים שונים. בקיצור, מערכת מולטי מדיה חכמה שלמה בקופסא אחת.

רסיבר Pioneer lx86 במבחן!

מראה ואיכות בניה

מדובר ברסיבר קולנו גדול וכבד. כמו כל הרסיברים החדשים של Pioneer גם זה בעל עיצוב חלק, נקי ופשוט. הצבע השחור המבריק מאוד מחמיא לרסיבר. נותן לו לוק יוקרתי.

בקדמת הרסיבר מצדדיו שני בוררים כאשר אחד אחראי על עוצמת השמע והשני אחראי על מעבר בין הערוצים השונים. במרכז מאחורי מכסה נופל, שלל כפתורי ההפעלה אשר מאפשרים לך לגשת ולתפעל את הרסיבר במלואו ללא שימוש בשלט כלל (מבורך בהחלט במיוחד כשלא מוצאים את השלט). בחלקו האחורי חגיגה של חיבורים. לא אעבור אתכם אחד אחד אך איכותם של הטרמינלים בהחלט ראויים. הרסיבר מרגיש מסיבי, הוא בנוי היטב, איכות ההרכבה לעילא ולעילא כיאה ל-Pioneer.

מפרט טכני

מדובר ברסיבר בעל תקן THX (למי שזה באמת חשוב). יחידת ההגברה האקטיבית כוללת 9 ערוצים בהספק של 190 וואט לערוץ, שתי יציאות פסיביות לשני סאבים. במילים אחרות רסיבר 9.2 ערוצים במשקל יאה ומרשים של 18 קילוגרם.

רסיבר קולנוע ביתי פיוניר LX86

כניסות וידאו ואודיו

• 8 כניסות HDMI
• 4 כניסות Composite
• 3 כניסות Component
• 2 כניסות Coaxial
• 2 כניסות Optical
• 1 כניסת USB לחיבור מחשב ל-DAC הפנימי של הרסיבר
• 1 כניסה לחיבור מתאם Bluetooth מסוג AS-BT200

יציאות וידאו ואודיו

• 3 יציאות HDMI
• 3 יציאות Composite
• 2 יציאות Component
• 1 יציאות Optical
• 2 יציאות pre out ליחידות הסאבים.

 

תמיכה דו ערוצית בקבצי MP3, WAV, AAC, WMA, FLAC, AIFF, Apple Lossless עד איכות 192 kHz/24-Bit .

תמיכה רב ערוצית בקבצי Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution.

בגזרת הוידאו מדובר ברסיבר שמסוגל לבצע המרה עד 1080P, תומך כמובן ב-3D בחיבור HDMI 1.4, תומך 4K או במילים אחרות, נכון להיום, בלתי מותקל טכנולוגית.

לפני שמתחילים להאזין

מערכת כיול RC

אין ספק שיכולות ה-RC של ה-LX86 מרשימות. אך יחד עם זאת, להבדיל מרסיברים אחרים שיצא לי לבחון, מערכת כיול ה-RC מסורבלת למדי ואורכת זמן לא מבוטל. מקרופון הכיול רגיש במיוחד. כל רחש, ולו הקטן ביותר, מאלץ אותי להתחיל מחדש את הכיול. לכן, על מנת לבצע RC יש לכבות טלפונים.

הערה חשובה: אין לי עניין לעבור צעד צעד ולהגדיר בפומבי את הרסיבר. בחבילה תקבלו חוברת הוראות בכל שפה שרק תרצו לביצוע הגדרות נוח וברור. מה שכן אתם צריכים לדעת הוא שכאשר אתם מבצעים כיול rc יש לצאת מחלל ההאזנה ולשמור על שקט, רצוי לחבר את הרסיבר כאשר המסך מחובר אליו על מנת לצפות בבירור בפרמטרים השונים על גבי המסך, לא לשכוח להגדיר במצב הוידאו את הרזולוציה המקסימלית של המסך שלכם. מעבר לכך, לא מאמין שתהיה לכם בעיה להתמודד איתו ולכן אני מצהיר שהמבחנים שלי, הנוגעים לקולנוע ביתי, אינם ישמשו אתכם כמדריך משתמש. אתכם הסליחה.

מבחן האזנה

Batman - The Dark Knight

למרות שיש כבר פרק חדש ביצירה הקולנועית הזו, אני נישאר נכון להיום עם הישן שאני מכיר היטב.

בסרט הזה, אני מתייחס לקטע אחד בודד שמהווה אתגר עבור רסיברים. מדובר בקטע הפותח את הסרט בו הם פורצים לבנק. על הרסיבר להמחיש לי את ההבדל בין ההתרחשות בשטח פתוח למעבר לאולם הבנק אותו הם פורצים. על הרסיבר לספק את העוצמות הנכונות שיתנו תחושה של אולם גדול. ה-LX86 עושה זאת בקלות. גם אם לא הייתי צופה בסרט הייתי יכול לנחש נכונה היכן מתרחשת כל סצנה. אם היא בבית סגור, באולם מהדהד או בשטח פתוח. זה מעיד על איכות הקלטה טובה מאוד ועל היכולת של הרסיבר לחשוף את ההקלטה הזו. במקרה הזה, הרסיבר חושף היטב את ההקלטה ומעצים את טבעיות ומוחשיות הסרט.

 

7pounds

ויל סמית, בתפקיד מדוכא לאחר שעבר תקופה לא קלה, בסרט עתיר דיאלוגים שמוקלטים מעולה לטעמי. הסרט הזה מהווה מבחן מצוין לאיכות הרסיבר בהעברת מידע לרמקול הסנטר. הוא בהחלט מצליח להרשים אותי. קול אדם בדיבור נשמע מצוין. בעוצמה הנכונה, ניתן לחוש כי אדם מוחשי משוחח מולי, הדינמיות טובה, הניואנסים שמאפיינים קול אדם מורגשים היטב והחדר בו הוא שוהה מתגלה בקלות דרך הצליל. זה מעיד על איכות גבוהה של יחידת ההגברה ויחידת העיבוד. פשוט כייף להאזין לקולות אדם דרך הרסיבר הזה. האיזון הטונאלי בהחלט מצוין.

 

Adele - live at the royal albert hall.

יש כאלה שטוענים שאם הרסיבר מצליח להעביר סרט קולנוע הוא יצליח לנגן מוסיקה. ברוב הפעמים זה לא נכון. רוב הרסיברים שנתקלתי בהם, למעט כמה בודדים וטובים, נכשלו בהעברת צליל איכותי במוסיקה. Pioneer לטעמי מעולם לא הצטיינו בגזרה הזו. רק לאחרונה, סדרת הרסיברים החדשה שלהם, התחילו להסב את תשומת ליבם בביצועי הרסיבר במוסיקה. הרסיבר הזה, ה-LX86 הוא אחד מאלה שכן מצליח לנגן מוסיקה ברב ערוצי. זה אומר שקולה של הזמרת נשמע טוב מאוד. וא נכון ביחס להרכב המוסיקלי מאחוריה, התחושה של להיות בתוך הקהל בולטת במיוחד. הרמקולים האחוריים עושים עבודה נהדרת יחד עם הרסיבר הזה ומספקים יופי של אווירה. הבס נכון, מהיר ומוגדר היטב והאיכות הכללית של הרסיבר ראויה בהחלט.

 

Rio

גם הסרט המצויר rio שמכיל לא מעט תכנים מוסיקלים קצביים מאוד בנוסח ברזילאי מהווה מבחן לא קל עבור רסיבר. עליו לספק איכות צליל גבוהה, פירוט רב ודינמיות מוחלטת. זה במיוחד כאשר בתוך המוסיקה קיימים אפקטים ודיאלוגים. על מנת להשיג תוצאה נכונה ו"בריאה" דרוש גם איזון טונאלי נכון. הביצועים בגזרה הזו הרשימו אותי מאוד. הרסיבר בהחלט דינמי, עם רזולוציה מרשימה מאוד, מהירות ומיידיות שמתאימות למוצרים יקרים בהרבה ממנו. לפעמים הוא נתן לי תחושה כאילו מחוברים מגבר הספק איכותי ופרוססור קולנוע יעודי. כוח לא חסר כאן. יש תחושה שהוא יניע כל רמקול שיעמוד מולו.

 

james bond quantum of solace

קטע הפתיחה בסרט הזה הוא אתגר היסטרי. הוא דורש משאבים אדירים של כוח ודינמיות מהרסיבר. הסיבה היא פשוטה. קטע הפתיחה הוא מורכב מאוד מבחינת הסצנה עצמה שבתוכה יריות, התנגשויות חזיתיות מרעישות, מנועים אימתניים בטורים גבוהים ובתוך כל הרעש וההילולה הזו תמצאו גם ליווי מוסיקלי מלא עוצמה. אני יכול להגיד לכם שהרסיבר הזה מצליח להביא את הסרט הזה למחוזות שטרם ידעתי על קיומם. למרות העוצמות הבלתי שפויות שהשתמשתי בהן, ולמרות שהיה עליו לספק אוזן של אודיופיל מוצהר שמתייחס לפרטים הקטנים ביותר בסאונד, הרסיבר הזה פשוט נתן פייט אמיתי לג'יימס בונד. התחושה היא יותר מלחמה בין הסצנה להפיל את ה-LX86 מאשר בין ג'יימס בונד לרעים. ואם זו התחושה, את הפיוניר ניצח את הסצנה בקלות מביכה.

 

מערכת: המבחן נערך על שני סטים שונים של רמקולים קדמיים. ראשית הסטאפ הראשי שלי הוא רמקולים תלוים מבית Advance acoustic ezy – sat שמשמשים אותי כחלק ממערך הקולנוע שלי ועל הרמקולים המשמשים את המערכת הדו ערוצית שלי (מערכת נפרדת) Consensus Audio engineering - Lightning se. ההבדלים ברורים כמובן ואני בהחלט נהנה יותר עם ה- Consensus. אבל אין לזלזל ב- Advance acoustic שלמרות שמדובר ברמקול סטליט הוא עדיין בעל תיבה גדולה יחסית ושתי יחידות 5 ורבע אינטש בכל רמקול.

רסיבר קולנוע ביתי פיוניר LX86

דו ערוצי

יש לי הכירות עמוקה עם ה-LX90 של Pioneer. הביצועים שלו באודיו דו ערוצי היו מביכים יחסית למחירו. אני זוכר שהשוואתי מולו מגבר סטריאו דו ערוצי פשוט יחסית שהעמיד את ה-LX90 במבוכה. לעומת זאת, אני זוכר שהביצועים שלו בקולנוע היו פשוט פנומינלים. ה-LX86, למרות שהוא זול ופשוט יותר מה-90, מציג ביצועים דומים בקולנוע וטובים יותר באודיו דו ערוצי. זה מתבטא בכך שהוא כן מצליח לייצר הפרדה ראויה בין כלי התזמורת במוסיקה קלאסית, הוא מצליח לגלות ניואנסים בכלי נגינה כאשר ניתן לחוש את המתכתיות בכלי נשיפה ממתכת, את העץ שבפסנתר ואת מיקום הכלים במרחב הבמה. מאידך, הוא קצת מתקשה בהעברת קולות אדם, חשתי שהוא לא חף ממתכתיות ודיגיטליות בהעברת קולות אדם. זה מתבטא במיוחד בקולות נשים ופחות בקול גברי טנור או בס. זה ישר מעביר אותי לתחום הגבוה של המיד והגבוהים כאשר הם מתקשים בהעברת טרזיינטים ומיקרו דינמיות. ברמת הפרטים מדובר ברסיבר מפתיע מאוד. הוא כן מצליח להציג פרטים רבים שניתן למצוא במגבר משולב דו ערוצי טוב, אבל לא טוב מאוד. בגדול, התוצאה באודיו דו ערוצית היא טובה מאוד, טובה יותר מה-LX90, וזו בשורה טובה שכנראה תשפיע על מוצר הדגל הבא של החברה.

 

הערה: על מנת להשיג את האיכות המירבית יש לעקוף את כל המעבדים של הרסיבר. זה מתבצע על ידי לחיצת כפתור. מאידך, מצאתי שאותו מצב שאמור לשפר אינו באמת משפר. הוא יותר "מייבש" את הצליל ופוגע במיוחד בבמה ובתחום הגבוה שהופך להיות בלתי נסבל בבהירותו. לכן, המצב הנכון ביותר לטעמי הוא סטריאו רגיל, בלי לבקש מהמעבד לנתק את עצמו לחלוטין.

 

איכות ה-DAC

לרסיבר DAC פנימי בחיבור USB המאפשר לחבר את המחשב ישירות לרסיבר. ה-DAC תומך192 kHz / 32-bit.

חיבור זה מאפשר למחשב להישתמש ב-DAC של הרסיבר מבלי לבצע שום המרה. כל מעבר הצליל מדיגיטלי לאנלוגי מתבצע על ידי הרסיבר. שימוש זה נועד להאזנה למוסיקה בלבד ואני העדפתי חד משמעית את נגן ה-CD שברשותי. ה-DAC של ה-LX86 נשמע רזה, פחות מאוזן וקוהרנטי, במה קטנה יחסית ותמונת סטריאו לא מוגדרת מספיק. מצאתי שגם כאשר לא ממירים את הצליל ומשאירים אותו כפי שהוא (44-100), הצליל פשוט פחות טוב מאשר נגן תקליטורים איכותי. לעומת זאת, האזנה למוסיקה דרך DVD פשוט, סטנדרטי, היתה בלתי נסבלת לעומת השימוש במחשב וה-DAC הפנימי של ה-LX86. לכן, המסקנות שלי הן:

 

-במידה ואתם משתמשים בנגן CD יעודי איכותי השתמשו בו.

-במידה ואתם מאזינים דרך נגן DVD פשוט או אפילו טוב השתמשו ב-DAC של הרסיבר.

-במידה ואין לכם נגן מדיה פיסית, ובכל זאת אתם משתמשים במחשב כמקור, DAC יעודי איכותי יהווה פתרון עדיף בהחלט להאזנה למוסיקה.

 

תוכנת שליטה לטלפונים חכמים, טאבלטים ו-IPAD ו-MAC.רסיבר קולנוע ביתי פיוניר LX86

 

ה-iControlAV2012 היא אפליקציה המאפשרת לכם לשלוט על כל הרסיבר דרך המכשיר החכם שלכם. זו אפליקציה חינמית כמובן שנועדה לשלוט בקלות יתרה על כל הפרמטרים. הפער בין השימוש בשלט הגרוע שמסופק עם הרסיבר לשימוש באפליקציה הזו היא אינה רק יעילה, היא פשוט מהנה לתפעול. אדווח כי השתמשתי בה המון ונוכחתי לדעת כי פשוט קל להתקין (דרוש IP) וקל מאוד לתפעל דרכה.

 

נקודות ציון

 

חשמל

הפתיע אותי לגלות שהוא כן מציג הבדלים. זה מתבטא במיוחד בתחום הבס. שידוך כבל חשמל ראוי משפר את הרזולוציה בתחום התחתון, מעט מאוד את המיד אך לא משפיע על הגבוהים כמעט בכלל. יחד עם זאת, אני כן ממליץ להישתמש בכבלי חשמל טובים על מנת לקבל את היתרונות הללו היכן שניתן.

 

העמדה

הוא מתחמם למדי. דרוש אוויר מעליו מצדדיו ומאחוריו. לשים אותו בתוך ארונית סגורה זו תהיה טעות.

 

שלט

כיאה ל-Pioneer השלט שלו זוועתי. פיצצו אותו בכפתורים אך שכחו שמקם אותם כראוי. אני בעד להישתמש בשלט חכם טוב או לחלופין להישתמש באפליקציה של Pioneer ה- iControlAV2012 על ידי ה-ipad או מחשב או בעזרת מכשיר ה-android. פשוט עולם אחר. נוח יותר, נכון יותר ומהנה בהחלט.

רסיבר קולנוע ביתי פיוניר LX86

סיכום

ה-LX86 הוא מהווה משב רוח מרענן לחובבי המוסיקה. סוף סוף Pioneer מאפשרים לנו להאזין למוסיקה בדו ערוצי דרך רסיבר. הביצועים שלו ברב ערוצי אינם מאכזבים כלל. להיפך, מרגיש לי כאילו ה-LX86 מעלה הסטנדרט בגזרת המחיר הזו ונותן למאזין שילוב של עוצמה אדירה ביחד עם סאונד מאוזן ועשיר מאוד. הוא מעודכן מאוד טכנולוגית, משוכלל בטירוף, מבצע המרת תמונה באופן מרשים מאוד, תומך בכל האופציות האפשריות. תוספת ה-AIRPLAY היא מבורכת בהחלט ומאפשרת למאזין לבנות תמהיל מוסיקלי בצורה קלה, נוחה ומרחוק, מבלי להשקיע שמץ של מאמץ. תוכנת השליטה למכשירים ניידים חכמים פשוט עושה חיים קלים וברורים. מי שרוכש את הרסיבר הזה או כל רסיבר Pioneer שתומך בתוכנה הזו מוכרח להתקין ולהישתמש בה. זה פשוט עולם אחר.

 

שורה תחתונה

רסיבר מדהים, איכותי מאוד, עם ביצועים מדהימים ברב ערוצי, וסוף סוף גם האזנה למוסיקה היא אינה מילה גסה.

 

מחיר: 14,650 ש"ח

אחריות ושירות: ט.ר אלקטרוניקה

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (18 תגובות פורסמו):

avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
עוד לא המציאו את הנוסחה לרסיבר שייתן מענה איכותי גם בסטריאו (עדיין) אין ספק שפיוניר נמצאת בצמרת מבחינת חידושים ואיכות סאונד פנומנלית. אני חווה את זה בבית אם דגם פשוט יותר, עדיין. לטעמי רסיבר כזה חייבים לבדוק במערכת רמקולים טובים יותר מאשר סטליטים-בכל זאת מדובר על רסיבר ברמת על שצריך לקבל את התנאים המתאימים על מנת למצות אותו עד סופו (את זה לא מקבלים מסטליטים) נסיתי גם מזה וגם מזה והגעתי למסקנה זו- אין קיצורי דרך במידה ורוצים לקבל איכות בסרטים כמו באולם קולנוע? חייבים מערכת רמקולים מתאימה, כולל הכל. כמובן תודה על סקירה משובחת נוספת. :כל-הכבוד:
avatar
onoff 1970-01-01 02:00:00
אחלה סקירה , כרגיל , ממצה ומהנה. נמר, איך הפיוניר הנ"ל מול מרנץ 7007 גם בסטריאו וגם בק"ב? תודה
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לא שמעתי את המרנץ החדש. אבל אני מקבל אותו בימים הקרובים.:) אל תשכח לשאול אותי את השאלה הזו. אני לא בטוח אזכור. :כל-הכבוד: עופר. הרסיבר נבדק גם עם הרמקולים הגדולים שלי.
avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
אני מניח שהרסיבר נבדק על הרמקולים שלך, אבל לא התכווני אליהם. בשביל למצות רסיבר (ולא משנה מה רמתו) ולהבין את יכולתו? חייבים רמקולי סראונד מתאימים,סנטר וסאב כמובן -לא סטליטים.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
יש לי מוניטורים מאחור. במקרה הזה אלה היו ה-pmc. :)
avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
ומה עם לב המערכת בסראוד? סנטר +סאב . ההבדלים בין סנטר טוב/איכותי שמתאים לקדמיים ולבין סנטר נחות ללא התאמה לקדמיים הם גדולים.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
גם את זה יש. אפילו כפול. ה-advance שימש כסנטר. אגב. זה לא ממש סטליטים. זה יותר מוניטורים מסטליטים.
avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
זה כבר סיפור אחר מעולה
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
(ורד) תודה יקירי.
avatar
itaytaytay 1970-01-01 02:00:00
יופי של מאמר, פיוניר בהחלט עלו קפיצת מדרגה מהרסיברים הקודמים שלהם. כבר ב-85 ההרגשה הייתה שונה באופי צליל בהשוואה למשל ל-(83/81) שהיו לי בעבר. צליל יותר מתון והרבה פחות מפוזר. מעניין עד כמה שונה ה-86. תדה נמר:כל-הכבוד:
avatar
itaytaytay 1970-01-01 02:00:00
לגבי ה-90 נמר גם אני שותף לדעה שלך לגבי ה-90 אכן מפלצת של מכשיר לפחות ויזואלית, קולנוע איכותי ובשרני כפי שצריך, הדו ערוצי שלו אנמי מאוד ואותי אישי מאוד אכזב.
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
סקירה יפה נמר. כאחד שלא מבין בשיט במערכות קולנוע ביתי, ובטח לא שומע בהן מוזיקה, רכשתי לפני כשנה את הרסיבר קלאס D של פיוניר, יחד עם סט של רמקולים מורל. בסרטים זה נשמע מצוין ובנות הבית מאוד מרוצות. הבונוס של קלאס D – גם קטן יותר מהמפלצות הרגילות, וגם אינו מתחמם אף פעם. חבר ששמע אצלי, ונחשב לצרכן סרטים כבד רכש גם הוא רסיבר של פיוניר ומאוד מרוצה. אז כנראה שהם יודעים לייצר רסיברים לקולנוע ביתי.
avatar
yanivrsi 1970-01-01 02:00:00
איזה כיף נמר שחזרתם למקור סוף סוף קצת אודיו אחלה סקירה . נמר יש מצב לבחון את הדנון החדש AVR4520 מפלצת אמיתית
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אלדד. פיוניר מאוד השתפרו בביצועי האודיו שלהם ברסיבר הנבחן. אינני מכיר את הדיגיטלים שלהם. סומך על המסקנות שלך. יניב. תודה רבה. זו רק ההתחלה. :)
avatar
yanivrsi 1970-01-01 02:00:00
יש סיכיו לדנון 4520 מאוד מעניין אותי תודה
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נבדוק אם אוכל להכניס אותו בין המוצרים העתידיים.
avatar
golan38 1970-01-01 02:00:00
אהלן. הייתי שמח לדעת איך הפיוניר נשמע ליד ה nad t787 לדעתך? תודה
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ל-nad יותר כוח והוא טוב יותר בסטריאו. הפיוניר משוכלל יותר, האפליקציה שלו באפל ובאנדרואיד פשוט מדהימה ונוחה לשימוש. בקולנוע ביתי אני מוצא יתרון קל לפיוניר בזכות מערכת ה-rc שהביאה תוצאות מרשימות יותר מבחינת חלוקת התפקידים ברמקולים.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: