חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

הדור הבא של מעבדי Tegra 4 יגיע עם 72 ליבות גרפיות | סמארטפונים & טאבלטים | חדשות | ראשי

הדור הבא של מעבדי Tegra 4 יגיע עם 72 ליבות גרפיות

גודל אות: Decrease font Enlarge font
מעבדי Nvidia Tegra 4 לניידים מעבדי Nvidia Tegra 4 לניידים

המעבדים הבאים של Nvidia עבור טלפונים חכמים וגם טאבלטים, יכללו ארבע ליבות + חמישית לחיסכון ו-72 ליבות גרפיות. Tegra 4 יקרא בשם Wayne ויתמוך במסכים בעלי רזולוציה של 2,560x1,440.

אתר סיני בשם Chiphell מדליף את הפרטים על מערכת השבבים הבאה של Nvidia אותה נראה במכשירים הניידים של הדור החדש. בדומה למעבדים הנוכחיים Tegra 3, גם בדור הבא תשמר תצורה של מעבד (CPU) בעל ארבע ליבות בתוספת אחת חמישית המיועדת למצבים בהם לא נדרש כוח עיבוד רב ובהתאם לכך, תשמור על חיי סוללה ארוכים יותר.

תמיכה בוידאו חד במיוחד

המעבדים החדשים, אמורים לספק ביצועים גרפיים חזקים פי שישה מהדור הנוכחי ופי 20 מדור Tegra 2 הקודם (בעל שתי ליבות). המעבד הגרפי, יכלול 72 ליבות גרפיות והוא יתמוך בניגון קבצי וידאו בקידוד H.264 ברזולוציה מקסימלית של 2,560x1,440 פיקסלים (עבור טאבלטים בעלי מסך חד במיוחד, כמו Nexus 10 שאמור להתחרות במסך של אייפד מדור 3 ו-4).

ערכת השבבים תתמוך גם ביציאות  HDMI 1.4 לתצוגת Dual Display, בחיבורי USB 3.0 וסביר להניח כי גם התמיכה הבעייתית של השבבים הנוכחיים ברשתות סלולאר דור 4 מסוג LTE תשתפר (למרות שהדבר אינו מצויין במפרט שדלף).
טכנולוגיית הייצור של השבבים החדשים שופרה מ- 40nm אל 28nm, מה שאמור לשפר את יעילות העבודה ביחס של צריכת אנרגיה מול התחממות, בדומה למעבדים המתחרים S4 של Qualcomm.

סביר להניח כי את מעבדי טגרה 4, נראה במכשירים מדגמים בכירים של טאבלטים, סמארטפונים וגם מחשבים ניידים דקים עבור מערכות הפעלה כמו אנדרואיד או חלונות 8 RT.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (0 תגובות פורסמו):

כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: