חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

ביקורת: עכברי מגע של לוג'יטק לחלונות 8 | מחשבים | ביקורות | ראשי

ביקורת: עכברי מגע של לוג'יטק לחלונות 8

גודל אות: Decrease font Enlarge font
צמד - עכבר מגע Logitech T620 / T400 צמד - עכבר מגע Logitech T620 / T400

עכברים יעודיים למחשב עבור Window 8: לוג'יטק משיקה שני דגמים עם משטח מגע ומחוות אצבע יעודיות למערכת ההפעלה, בדקנו את ה- T620 וה- T400 החדשים והמעוצבים. ביקורת עכבר.

חלונות 8 הושקה לפני זמן קצר בעולם והיא מביאה עימה ממשק אריחים חדש וצורת עבודה מעט שונה מבעבר (למשל, העדרו של תפריט ה-"התחל" המוכר).

Logitech מציגה שני דגמי עכברים חדשים ומצהירה עליהם כי תוכננו במיוחד עבור מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט – Windows 8, עם יכולות של עבודה במגע, מחוות אצבע וקיצורי דרך מהירים עבור מעבר למסך הבית "התחל", מעבר בין אפליקציות פתוחות ועוד.

שני הדגמים הללו הינם אלחוטיים ועובדים עם מקלט ה- USB הקטן שמכונה ע"י לוג'יטק "Unifying" על שום יכולתו לעבוד במקביל עם עד שישה דגמי מכשירים אלחוטיים שונים מתוצרת אותה יצרנית (כמו עכברים, מקלדת אלחוטית ועוד).


שני העכברים המדוברים נבדלים בעלות הכספית שלהם, כאשר אחד מהם עולה כפליים מהשני, זהו ה- T620 אשר דומה במראהו לזה של דגם 600, אבל הוא מגיע עם תמיכה במחוות מגע עבור מערכת ההפעלה החדשה.

Logitech Touch Mouse T620 T400 Windows 8
Touch Mouse T620

עכבר זה מתייחד במראה של אבן צפחה שחורה ומבריקה, הוא מקומר באופן עדין יחסית לעכברים אחרים. המראה שלו יכול להוות פריט עיצובי מעניין על השולחן (יבלוט יותר על שולחן לבן).

העכבר הינו קטן יחסית בגופו ובעיקר נמוך, כך שכף היד אינה נשענת עליו בחלקה האחורי והאצבעות מקומרות מעליו ונוגעות בו רק בחלק הקדמי.
במבט חזותי, לא נראים סימני לחצנים על גופו של ה- 620, בפועל מחצית גופו הקדמית משמשת כמשטח מגע שלם, כאשר לחיצה על האזורים המקובלים (ימין / שמאל / אמצע) מפעילה את הפונקציות המוכרות מעכברים רגילים. התחושה הראשונית הינה מוזרה קמעה כי לחיצה על צד ימין או שמאל של העכבר מורידה / לוחצת את כל גופו כמכשיר שלם ולא רק את הצד הרלוונטי, אבל מתברר שאכן המסר נקלט נכונה (האות של כל צד בנפרד) והתפעול עובד כשורה.

Logitech Touch Mouse T620 T400 Windows 8
גם לחוסר בגלגלת מקובלת (אמצעית) צריך להתרגל, על מנת לגלול את הדף מעלה / מטה, יש צורך בהחלקת האצבע על חלקו האמצעי של העכבר. בנוסף, בעת צפיה בתמונה גדולה על המסך, ניתן להזיז אותה בעזרת החלקת האצבע על משטח המגע לארבעה כיוונים שונים וזה בהחלט יעיל.

זמן קצר לאחר חיבור העכבר למחשב, מופיעה הודעה על המסך שאומרת כי על מנת יש להוריד מהאינטרנט את תוכנת ה- SetPoint. התוכנה מאפשר להגדיר את יכולות העכבר השונות החל מהגדרות בסיסיות כמו מהירות הציין, החלפת תפקידי לחצנים שמאל וימין ועד להגדרות מתקדמות כמו הפעלה או כיבוי של מחוות שונות – עד מקסימום של שש.

אוהב מגע


משטח המגע של העכבר, מאפשר ביצוע כמה פעולות שונות, למשל, טפיחה של האצבע פעמיים בחלק העליון, יעלה את מסך ה-"התחל" של חלונות 8 (מסך האריחים), החלקת האצבע מצד שמאל של העכבר לימין, תעביר בין אפליקציות פועלות (יש להחזיק את העכבר בשאר האצבעות, אחרת הוא יזוז ממקומו). בנוסף, כל מי שניסה ולא הצליח להגיע לתפריט הגדרות מערכת ה- Windows 8  (בתפעול מערכת ללא מסך מגע), ישמח לגלות כי הזזת האצבע מצידו הימני של העכבר, תעלה את התפריט המתאים על המסך.
מחווה אפשרית נוספת, היא הקלקה כפולה עם שתי אצבעות על החלק העליון של משטח המגע והיא מעלה על המסך את שולחן העבודה המוכר.

Logitech Touch Mouse T620 T400 Windows 8
את המחוות הללו, כאמור, תוכלו לגלות בתוכנת ההפעלה של לוג'יטק, כולל הדגמות מצולמות בוידאו של כל אחת מהן, מה שמקל על תהליך הלמידה והסתגלות לעכבר.


Logitech Touch Mouse T620 T400 Windows 8
זה לקח כשעה שעתיים, עד להגעה של יכולת עבודה שוטפת עם ה- Touch 620, את מחוות ההחלקה רצוי לבצע בעזרת קצה כרית האצבע (בצורה דומה בה מתפעלים מסך מגע) שאז היא מחליקה ביתר קלות, בנוסף, בגלל משקלו הקל של העכבר, יש צורך באחיזה שלו עם כמה אצבעות עוטפות בעת ביצוע מחווה, אחרת כל גופו יזוז מצד לצד על משטח העבודה ביחד עם האצבע המחווה.


העכבר פועל על שתי סוללות AA, לוג'יטק מצהירה על אורך חיי סוללה של שישה חודשים, הקשר עם המחשב נעשה בעזרת אלחוט בתדר 2.4GHz ובמהלך תקופת הבדיקה, לא נתקלנו בבעיות בסעיף זה. בנוסף, מנגנון העקיבה האופטי (מבוסס לייזר) התגלה כיעיל על מגוון רחב של משטחים עליהם הוא נע ושמר על עקביות בדיוק.


Zone Touch Mouse T400

העכבר הזה עולה כחצי המחיר מזה של הדגם הבכיר ואכן הוא נראה כגרסה פשוטה יותר, אם כי עדיין נאה לעין ובעלת גימור איכותי. ה- T400 חולק את אותו מראה גוף כללי בסיסי עם ה-620, אך כאן אין את גימור "הצפחה", אלא גוף פלסטי אפור כהה שמסתיים במסגרת גומי בהירה שיורדת אל בסיס העכבר בקווים סימטריים. גם גופו של דגם זה, אינו גבוה במיוחד ומסגרת הגומי מסביב משפרת את האחיזה בו ומונעת החלקה שלו מהיד.


את משטח המגע הגדול יותר בדגם היקר, מחליף פס מגע שמצטמצם בשטחו לחלק המרכזי קדמי בעכבר. לחצני ימין ושמאל עובדים כאן כמקובל ותהליך ההתרגלות לתפעול הכללי יהיה מהיר יותר. 


Logitech Touch Mouse T620 T400 Windows 8
פס המגע מתגלה כרעיון מוצלח יחסית, עם משטח חלק למגע ורגיש באופן מספק, בעזרת ישום ה- SetPoint אפשר להגדירו עבור מספר אפשרויות, כמו החלקת האצבע לכל אורכו – עבור גלילת דפים, כאשר החלקת אצבע ימינה ושמאלה לרוחב פס המגע מעבירה דפי אינטרנט קדימה ואחורה בהתאמה. בנוסף, אפשר לבחור האם לחיצה על פס המגע יכולה לשמש כלחיצה אמצעית המוכרת בגלגלת של עכבר רגיל (למשל, עבור קישורים בלשוניות חדשות בדפדפן), או לחילופין, ניתן לחלק את פס המגע לשני חלקים: להגדיר שרק לחיצה בצד האחורי תעשה את הפעולה הקודמת ולעומת זאת לחיצה בצידו הקדמי תעביר למסך "התחל" של חלונות 8. לעומת הדגם היקר יותר, יש כאן אפשרות לבחירה במעט פחות סוגי מחוות, אבל החשובות מבינן, עדיין נמצאות בתפריט.


היצרן מצהיר על זמן עבודה של 18 חודשים בעזרת זוג סוללות בודד וגם כאן, הקשר האלחוטי עם המחשב היה יציב, כמו גם כושר עבודה מעל מגוון של משטחים (שולחן עץ, דפי נייר לבנים, צבעוניים ועוד אך לא זכוכית).


סיכום


צמד עכברי המגע החדשים של לוג'יטק, מגיעים כשהם מסייעים במשהו לעבודה עם חלונות 8. שניהם מעוצבים באופן נאה בהחלט, הם קטנים יחסית ונמוכים, אבל מסתבר שגם לאחר עבודה של כמה שעות רצופות, שריר כף היד לא צעקו הצילו.

יש כאן מימד מרענן בעבודה עם מחוות, למרות שלא מדובר ביכולת של מסך מגע במלוא מובן המילה, דגם ה- T620 מושך את העין בעיצובו ("עכבר למעצבים"), אבל הוא יקר מאוד בארץ (לעומת 70$ באתר הרשמי של לוג'יטק), לעומתו, דגם ה- T400 פשוט יותר, אך נראה שיהיה מעט ידידותי יותר (פחות מורכב) למשתמש וגם עבור הארנק שלו.

עכברים עם מגע – Logitech

דגם T620: מחיר 599 ₪

דגם T400: מחיר 299 ₪

אחריות: בנדא מגנטיק

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (6 תגובות פורסמו):

avatar
hbs 1970-01-01 02:00:00
ממש יפה דגם ה- 620 .
avatar
יואלפלרמן 1970-01-01 02:00:00
איך מוצר (T620) שעולה 70 דולר בארה"ב, שזה 280 שקל, מתומחר כאן ב-600 שקל - למעלה מכפול?
avatar
איתי_הגיתי 1970-01-01 02:00:00
איך מוצר (T620) שעולה 70 דולר בארה"ב, שזה 280 שקל, מתומחר כאן ב-600 שקל - למעלה מכפול? סיפור חיינו. כל פעם שאני רוצה לקנות משהו אני מתעצבן מהמחיר בארץ, ועובר הלאה.
avatar
יואלפלרמן 1970-01-01 02:00:00
העניין הוא שכאן מדובר בפער עצום וקיצוני במיוחד, לא בפעם הראשונה במותג זה בארץ - וללא כל סיבה טובה כמו משקל וכיו"ב.
avatar
איתי_הגיתי 1970-01-01 02:00:00
פי שתיים ואז עוד קצת זה פער רגיל ומקובל בתעשיית הבצע, סליחה, מסחר במדינה הזו. רק לפני כמה ימים בחרתי חלקים למחשב, והשוויתי ל NEWEGG, דיסק כמעט פי שניים, זכרונות יותר מפי שניים, וכו'. וזה על ציוד שאין עליו מיסים/מכס. עוד לא הבנתי את החוקיות, של למה משהו עולה יותר מפי שתיים ומשהו אחר רק פי אחד וחצי.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: