חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

סאב וופר JL Audio F112 – מכפיל איכות למערכת | אודיו וקולנוע ביתי | ביקורות | ראשי

סאב וופר JL Audio F112 – מכפיל איכות למערכת

גודל אות: Decrease font Enlarge font
סאב וופר JL Audio F112 – מכפיל איכות למערכת סאב וופר JL Audio F112 – מכפיל איכות למערכת

אלוהים אדירים: נמר לוי משדך סאב וופר של JL Audio למערכת ומגלה כי דגם ה- Fathom מוסיף לצליל שכבות ועומק שטרם נשמעו בחלל החדר בעבר. בס, זה כל ההבדל: ביקורת סאב וופר.

בכל פעם שמציעים לי להוסיף סאב למערכת אני מתפתה לנסות, אך עד היום טרם השתכנעתי לחלוטין מהתוצר הסוני שמביא צירוף הסאב. במקרה שלי, אני משתמש בזוג רמקולים בעל יחידות קרמיות שידוע כי הן מהירות מאוד ולכן, רוב הסאבים מרגישים איטיים וחסרי דינמיות לעומתם. אז כן, תדרים נמוכים זה חשוב, נמוכים מאוד זה חשוב לא פחות אבל לא על חשבון רזולוציה ומהירות.

"רמקול רצפה או רמקול מדפי עם סאב?” זו שאלה שנשאלת תדיר בפורומים. כאילו רמקול רצפה ממוצע פטור מהזדקקות ליחידת בס. עד היום, לא פגשתי רמקול רצפה במחיר שפוי שאינו זקוק לחיזוק בתחום התחתון. גם אלו אשר מחירם גבוה ונחשבים לבעלי בס מכובד, עדיין אינם מנגנים את התדירויות הבאמת נמוכות כמו סאב. מאידך, ישנם רמקולי על שאינם זקוקים לחיזוק בתדירויות הללו, הם עושים זאת היטב לבד, אך מחירם וגודלם, לא ממש מאפשר לנו להתלבט בינם לבין תוספת סאב. וביננו, מי שבאמת מתלבט, עדיף כי יוותר על סאב וירכוש אותם מיד. מי שאינו מתלבט ואינו מסוגל ממש לשלוף מהארנק את מחיר ה"אוטופיה" אז כדאי שימשיך ויקרא את הביקורת הזו. היא כנראה, תשנה לכם את כל מה שחשבתם על שידוך סאב למערכת.

Jl Audio הינה יצרנית סאבים אשר הוקמה בשנת 1991, בתחילת דרכה רכשה שם עולמי בייצור יחידות סאב לרכב. כיום, בשוק האודיו לרכב, היצרנית הזו נחשבת לאחת מהטובות ביותר בשטח. לאחר כמעט עשור, בו היצרנית מתמחה בתחום הרכב, החלה ביצור של מערכות סאב לבית ולמוסיקה. כיום, בשנת 2012, רמקול הדגל שלה, ה-Gotham נחשב לאחד מהסאבים המרשימים ביותר בתחומו.

הפעם נדליק אור על מוצר שנחשב כ-"משלים" לאודיו, אך לאחר האזנה לאחד שכזה, מבינים שהוא יכול להיות נחוץ בהחלט לרוב המאזינים.

JL Audio Fathom f112
סאב JL – Audio f112-Fathom במבחן

נתחיל בצד טכני
מדובר בסאב מוגבר, בעל יחידה בקוטר של 12 אינטש מכובדת המוגברת בעזרת מגבר הספק של לא פחות מ-1500 וואטים(!). תיבת הסאב הינה תיבה סגורה (אטומה) מה שכבר מהווה יתרון בכל הנוגע לקרבה לקיר אחורי. בחלק הקדמי נמצאת יחידת הקרוס והשליטה במערכת התיקון האקוסטי - RC. זהו יתרון נוסף לעומת רוב הסאבים בהם נתקלתי אשר נשלטים מאחור מה שגורם למאזין למצוא את עצמו מפלס דרך בין המערכת לרמקולים על מנת לכוון את התדרים. כאן, הכל חשוף מקדימה, נוח לתפעול ואפילו נאה למדי. המראה הזכיר לי מגבר בס לגיטרה בגלל הצבע המוזהב של יחידת הקרוס.  ואם כבר אנחנו בעניין הקרוס אז נספר לכם שהיחידה הזו עונה לתדרים הנעים בין 21 הרץ ועד ל-119 הרץ ב-1.5 דציבל. יש גם נתון שמספר על כך שהוא יורד עד 17 הרץ במינוס 10 דציבל. עבור אוזן אנושית, הסיכוי שתשמעו 17 הרץ במינוס 10 דציבל הוא לא ממש גבוה... אבל יחידה שיורדת ל-21 הרץ במינוס 1.5 דציבל זה בהחלט נתון מרשים.

JL Audio Fathom f112
בחלק האחורי, ניתן לראות את צלעות הקירור של המגבר האימתני, שתי כניסות RCA או כניסת XLR שבמרכזה חריץ לחיבור כבל PL. אנחנו קוראים לחיבור הזה חיבור "קומבו" במילה מכובסת ו-"קומבינה" בשפת העם.


חיבורים, קביעת מיקום והגדרות
חיבור יחידת הסאב הזה הינו קל מאין כמוהו. ראשית רצוי למקם בקדמת המערכת, במרכז. במידה והתברכתם בשתי יחידות אז המיקום האולטימטיבי יהיה יחיסת סאב ליד כל רמקול. כן, אני יודע. ישנן הוראות מיקום הסאב במקום בו יש הכי הרבה בס בחלל. זה נחמד, זה נכון בתיאוריה. בפועל, המיקום האולטימטיבי ההצעה שלי. במרכז במידה וזה אחד, בצדדים אם מדובר בזוג.

JL Audio Fathom f112
לאחר מיקום יחידת הסאב יש לכייל את ה-RC המובנה שלו. שלפתי מתוך תיק קטן מיקרופון וכבל וזה מתחבר ליחידת הקרוס של הסאב. לחיצה על כפתור התחלת פעולת ה-RC ושקט מוחלט בחדר. יש לציין כי כל הפרעה מפסיקה את הפעולה. משך פעולת ה-RC נמשך בסביבות דקה אחת ואפשר מיד לחוש בהבדלים. הם פשוט דרמטיים.


מאחורי הסאב הזה עומדת המון טכנולוגיה. ניתן בקלות להיכנס לאתר שלהם ולקרוא הכל אודות החברה והטכניקות הטכנולוגיות שלה. זה בהחלט נשמע מבטיח, משוכלל כמו חללית ובנוי כמו טנק. אבל אני לא כזה שמעניין אותו לדבר על טכנולוגיה. הדבר היחיד שמעניין אותי הוא איכות הצליל וזה הזמן להגיע אליה.

JL Audio Fathom f112
מבחן האזנה

ההבדלים הנשמעים לאוזן לאחר שילוב סאב במערכת הם אדירים. לא מעט פעמים ניסיתי לעשות שידוך שכזה, אך תמיד מצאתי כי הסאב רודף אחרי היחידות הקרמיות המהירות ואינו מצליח להדביק את הפער. מה שיוצא בדרך כלל זו תערובת של צלילים נמוכים שלא ממש קשורים למוסיקה המתנגנת באותו הרגע. כן, היה עוד תדר נמוך אבל לא תמיד היתה שם מוסיקה. היחידה הזו של Audio F112 מנגנת בס שלא במטרה להרעיד את החלל. כלומר, יש למטה מוסיקה, והרבה ממנה.

התחלתי בהאזנה למוסיקה רוק. כבר בצליל הראשון מגלים שסאב איכותי הופך לרכיב הכרחי במערכת. מה שעד היום הרגיש לי כמספיק התגלה כחסר. כנראה שההרגל גורם לנו לתחושה הזו. אבל, לאחר שמחברים סאב טוב, איכותי ומוסיקלי, מבינים כי מוכרח להיות כזה במערכת. זה לא שלא ניתן לחיות בלעדיו, אבל איכות החיים משתפרת כשהוא קיים. במקרה הזה, לא חסר לי בס במערכת ותוספת בס עלולה אף לגרום לבעיות אחרות בסלון. במקרה הזה, אחרי תיקון ה-RC, לא מצאתי בעיות שנוספו בגלל הסאב. להיפך, הוא הצליח לשפר את התוצאה הכללית מבלי לפגוע ברזולוציה, מהירות, איזון טונאלי וטבעיות. תוף הרגל לא הרגיש מנופח או דומיננטי. הוא נותר כפי שהוא היה קודם עם עוד שתי אוקטבות למטה ודיוק רב. הסאב הציג את התחום הנמוך ברזולוציה מדהימה, לפתע מגלים עוד צלילים שטרם ידעתי על קיומם או שקיומם התנהל מאחור ולא זכה ליחס מספק. התפר בינו לבין הרמקול יצא פשוט מושלם. אין תחושה של סאב נוסף מנגן, אין פגיעה בבמה ואין נפיחות סינטטית.

JL Audio Fathom f112
אלקטרוני
במוסיקה אלקטרונית על כל גווניה, סאב, במידה והוא איכותי, הינו בגדר חובה, בלעדיו אין מספיק אנרגיה. במקרה הזה, הסאב לקח את המערכת עוד צעד קדימה בכל הנוגע לדינמיות, כמו שחרר מהרמקול תפקידים שהוא אינו אמור לעשות, או מתקשה בהם, והביא את המערכת להיות דינמית יותר, חזקה יותר וכמובן, מלאה ועמוקה יותר.


למרות שזה יראה מוזר לחלק מהחובבים, במיוחד המתחילים, יחידת הסאב אינה משפרת רק את התחום הנמוך. היחידה הזו מביאה את כל המערכת לנגן "נכון" יותר. תוספת הפרטים למטה אינה גורעת מהתחום הגבוה או המיד. להיפך, מצאתי ששילוב סאב כזה למערכת מסדר עוד יתרונות בסעיפי הפרדה ופרטים, גם בתחום תדרים שלכאורה אינו נוגע בהם.

במוסיקת ג'אז רגועה אני מוצא שוב את אותו עומק שהיה חסר לי קודם, תוספת האנרגיה, הפרטים והמהירות בתחום הנמוך מגלה לי את המוסיקה מחדש, אולי אפילו את המערכת כולה. זה מתגלה ככיף לשמוע סולו קונטרבס כאשר אף תו, נמוך ככל שיהיה, אינו נחבא מאחור. היתרון כאן הוא שאינני חש כי זה מגיע מיחידה נפרדת אם כי מהרמקולים הקדמיים עצמם. כאילו שיפרתי משהו במערכת עצמה מבלי להוסיף רכיב. זה משפיע כמובן על כל הפרזנטציה. המערכת פשוט נשמעת טוב יותר, אפשר להגיד אפילו "ליגה אחת מעל".

איזון יחידת הסאב עם הרמקולים אינו נגמרת לאחר תיקון בעזרת RC. למיקומים ישנה משמעות אדירה וגם כמובן לעוצמת הסאב ביחס לרמקולים. זה תרגיל שדורש שני אנשים, אחד מאזין ואחד מכוון עד שמגיעים לאיזון המושלם. זה בהחלט לוקח זמן, לעיתים גם ידרוש מאיתנו לשפר בעוד נגיעה מיקרוסקופית בבורר העוצמה, אך כאשר זה מתרחש, ניתוק והפעלת הסאב, אמור לתת תחושה של משהו טוב יותר ולא של תוספת בס בלבד. כלומר, עוד אוקטבה או שתיים ולא עוד בס מנותק מהמוסיקה.

JL Audio Fathom f112
רזולוציה קלאסית
במוסיקה קלאסית אני מקבל את השיפור המשמעותי ביותר. אולי זה שייחלתי לו שנים. הרזולוציה באופן כללי השתפרה משמעותית. ההשפעה של שידוך סאב איכותי ניכרת בכל טווח התדרים, הפרזנטציה הפכה להיות טובה יותר משמעותית. זה מתחיל בכלי קשת גדולים כמו קונטרבס וצ'לו שפתאום קיבלו זריקת אנרגיה ורזולוציה מדהימה, כלי נשיפה כמו טרומבונים וטובות שגם עליהם כמובן השפיע הסאב, וכלי הקשה שנשמעו דינמיים ומוגדרים יותר. זה לא שזה לא טוב בלעדיו אלא יותר טוב איתו. המדהים הוא שהמערכת פשוט עבדה קל יותר. זה מוזר בהתחשב בעובדה שלא נעשה שום שינוי במערכת עצמה. כלומר, לא החסרתי תדרים מהרמקולים הקדמיים והעמסתי אותם על יחידה נפרדת. הסאב פשוט הצליח למסך על התחום הנמוך שהרמקול מתקשה להתמודד איתו וכך הוא הסיר "ערפל" הקיים בתחום הזה ובמקומו קיבלנו צליל מוגדר, קוהרנטי ומפורט הרבה יותר. השילוב של סאב במוסיקה קלאסית מקרב אותי עוד יותר לתחושה של אולם קונצרטים.


נקודות ציון

כבלים
JL Audio Fathom f112כמו כל רכיב אודיו איכותי, גם כאן יש לשים דגש על איכות הכבל. כבל חשמל וכבלי אות איכותיים יביאו את הסאב הזה לאיכות צליל פנומינלית. כבילה איכותית תשפיע על רזולוציה, מהירות, הפרדה ואנרגיה.

מיקום
כבר כתבתי על כך בתחילת הכתבה. המיקום של סאב הינו במרכז שבין הרמקולים (במידה ומדובר ב-1) או על יד כל רמקול (במידה ומדובר על זוג). אולי לקולנוע ביתי יתאים יותר לשים את הסאב בפינה בה הבס הכי מורגש (ניתן לגלות זאת על ידי זחילה על ארבע בפינות החדר תוך חיפוש לאיזור בו קיים הכי הרבה בס – באמת), למוסיקה ממש לא.

התאמה לחללים
באתר החברה מספרים על כך שהסאב הזה יתאים לחללים בינוניים. אני יכול להעיד שהחלל אצלי בהחלט נהנה ממנו אך התחושה היתה שהוא לא ממש יתרגש מסלון כפול משלי, אולי משולש ממנו. העוצמה שהסאב הזה יכול להפיק, והחלל שהוא מסוגל למלא, הוא פשוט אדיר. אני משער שמה שבינוני עבור הסלונים האמריקאים כנראה נחשב לענק עבור הסלון הישראלי.

JL Audio Fathom f112
שורה תחתונה


את המערכת שלי אני מכיר היטב. המערכת הזו עברה כל כך הרבה שינויים במסגרת הביקורות שאני כותב, מה שהביא אותי למצב בו אני מזהה בקלות יתרונות וחסרונות של משתנה בודד בסטאפ. במקרה הזה, חשתי שאין שינוי במערכת עצמה משום שאכן לא בוצעו שינויים ברכיבים הקיימים. מה שכן קיבלתי זה אותה מערכת אבל עם הרבה "יותר": יותר דינמי, יותר חזק, יותר רזולוציה וכמובן יותר "נכון". מה שעד עכשיו היא לא הצליחה לנגן בביצוע מושלם, היא נגנה בקלות. הבעיה העיקרית היא שלא ידעתי מה היא לא מסוגלת לעשות עד אשר היא עשתה את זה. כלומר, מעולם לא קיבלתי תוף רגל מדויק ובריא כפי שבקע מהסאב הזה בשילוב המערכת. אך זה לא נמצא רק שם, אני חש כי היתרונות חוצים את גבולות התדרים הנמוכים ומגלים לי יתרונות נוספים בשאר הספקטרום. הסאב הזה מעורר את המערכת לחיים, לא משנה דבר, אלא מוסיף משהו שלא נשמע קודם לאוזני.

המסקנה שלי ברורה: מערכת ללא סאב איכותי אינה מערכת שלמה. אך לסאב יש גם לא מעט הוצאות נוספות שיש לקחת אותן בחשבון, זה אומר שאנו צריכים כבל חשמל איכותי נוסף, כבלי RCA או XLR איכותיים וכמובן, על מנת שיהיה "מהדרין", רצוי שיהיו שניים כאלה. למרות שאני מוכן לחתום עכשיו על אחד בלבד.

JL Audio Fathom f112

מחיר: 14.500 ש"ח

אחריות ושירות: אודיופריק

מערכת הבדיקה
מגבר הספק - Pass Labs - 350.5
קדם מגבר - Audio Research Reference 3
מקור דיגיטלי - Audio Analogue Maestro cd

אנלוגי
פטיפון - NOTTINGHAM ANALOGUE - dais
שתי זרועות - Ace Space 9 inch tonearm
שני מעמדים לזרוע נפרדים מהגוף - diy podarm
ראש 1 - ORTOFON cadenza red
ראש 2 - grado gold
תוספות - oyaide MJ-12 + Oyaide STB-MS Vinyl Stabilizers

ארון ציוד - finite elemente pagode master reference heavy duty

כבלים
כבלי רמקול - Consensus Magnetic Field Correction Speaker Cable
אינטרקונקט מקור דיגיטלי - ACOUSTIC ZEN silver reference
אינטרקונקט קדם מגבר למגבר - ACOUSTIC ZEN silver reference
כבלי כח 20 אמפר למגבר כח - Qubala Sosna - emotion
כבל כח לקדמגבר - Qubala Sosna - emotion
כבל כח לנגן הדיגיטלי - Qubala Sosna - emotion
כבל כח מהקיר למפצל החשמל - Acustic Zen - Karaktua

תוספות
מפצל חשמל - oyaide מדגם mtb-6 בעל שני שקעי בריליום, שניים נוספים העשויים פלדיום ושניים מזהב.
הארקה משופרת לקדמגבר -Acoustic Revive RCG-24 GROUND CONDITIONER

אקוסטיקה
כריות ROOMTUNE בפינות שבין התקרה לקיר למניעת גלים עומדים. בקיר מאחורי הרמקולים שני פלטות אקוסטיות מבית ROOMTUNE שמונעות הדהוד בחדר. בקיר מול הרמקולים מותקן דפיוזר של אורלקס.

 • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (74 תגובות פורסמו):

avatar
Adifigen 2012-08-09 13:51:56
סאב מטורף, סקירה יפה ומפורטת, כמו תמיד, תודה על המאמץ הרשת מוצפת בביקורות מהללות על הסאב הזה ככה שאני מבין מאיפה ההתלהבות
avatar
NStudio-Hiend 2012-08-09 13:59:27
Jl audio היא חברה מאוד ותיקה בתחום מערכות הרכב, ההגברות והרמקולים שלהם מאוד איכותיים ובמיוחד הסאבים שלהם מסדרת W7 שנמצא גם בתוך הf112. לפני כמה שנים טובות היה לי לשמחתי בתוך רכבי מערכת שמע שלמה של jl audio כולל הקומפוננטים , הגברות והסאב 10w7 שחובר למגבר מונו 500 ווט התוצאה היתה מדהימה הסאב הזה עשה נפלאות ואיכות צליל שלו אין כמוה .
avatar
kyroz 2012-08-09 14:02:49
אחרי ששומעים בפעולה סאב באמת טוב כמו רל או JL מבינים מה הפסדנו ששמענו לכל אותם משפטים "אי אפשר להשוות באס של רמקול לבאס של סאב" - למרות שזה נכון, רק מהכיוון ההפוך, באמת אי אפשר להשוות, סאבוופר טוב מספק את ה"דבק" והשכבות הסופיות לצליל, לי עוד לא יצא לשמוע ולראות ממש גלים של באס כמו שהם יוצאים מהREL.
avatar
partner11 2012-08-09 15:00:16
נהניתי לקרוא את הכתבה נמר- אתה בעצם מחזק סברה וותיקה שגורסת שרמקול ריצפתי הנו בזבוז כסף ומומלץ לרכוש רמקול מדפי טוב עם סאב וופר איכותי (למהדרין שני סאבים). בתצורה הזהו ניתן להגיע לתוצאה הרבה יותר טובה בפחות כסף
avatar
Balance 2012-08-09 15:03:05
נהניתי לקרוא חסר לי הפרק של איך לחבר ולכייל את הסאב. אם אתה מחבר אותו לקדם סטריאו שיש לו יציאות למגבר הספק, איך הוא בדיוק מתחבר גם לסאב? היכן נקודת החיתוך? האם השתמשת במפצל ביציאות הקדם או בקרוס חיצוני? תודה
avatar
Balance 2012-08-09 15:06:00
נהניתי לקרוא את הכתבה נמר- אתה בעצם מחזק סברה וותיקה שגורסת שרמקול ריצפתי הנו בזבוז כסף ומומלץ לרכוש רמקול מדפי טוב עם סאב וופר איכותי (למהדרין שני סאבים). בתצורה הזהו ניתן להגיע לתוצאה הרבה יותר טובה בפחות כסף לדעתי אין ״סברה״ כזו, ההבדל בין רמקול רצפתי למדפי הוא לא בהכרח רק בתחום הנמוך. יש הרבה מעבר, בעיקר הקרוס, שבמדפי מכוון כך שנקבל מיד ובאס מהיחידה הקטנה כך שבהרבה מקרים אין לא את זה ולא את זה ברמה מספקת.
avatar
נמר 2012-08-09 15:49:26
נהניתי לקרוא חסר לי הפרק של איך לחבר ולכייל את הסאב. אם אתה מחבר אותו לקדם סטריאו שיש לו יציאות למגבר הספק, איך הוא בדיוק מתחבר גם לסאב? היכן נקודת החיתוך? האם השתמשת במפצל ביציאות הקדם או בקרוס חיצוני? תודה כתבתי. מחברים את המקרופון, לוחצים על כפתור שמתחיל את העיבוד וסגרת את כל הפינה הטכנית. האמן לי, אחי שהוא עושה את זה לבד, לא תצטרך לתקן דבר. לגבי נקודת החיתוך. תלוי ברמקול, אצלי חתכתי ב-40 הרץ. רמקול אחר יכול להעדיף 60, 30, 35, 120 הרץ.
avatar
בעז 2012-08-09 16:01:49
האם אפשר לחבר סאב למגבר משולב ? (NAIM NAIT 5i2) ?
avatar
Sol 2012-08-09 16:02:15
נמר תודה על הסקירה:בעד: מבין את השינוי בתחום הצלילים ,במיוחד עם סאב של JL סאב מוזיקלי בטרוף :כל-הכבוד: השאלה מה קורה לחדר בו ההשתלטות על הנמוכים קשה יותר ?
avatar
Balance 2012-08-09 16:08:15
כתבתי. מחברים את המקרופון, לוחצים על כפתור שמתחיל את העיבוד וסגרת את כל הפינה הטכנית. האמן לי, אחי שהוא עושה את זה לבד, לא תצטרך לתקן דבר. לגבי נקודת החיתוך. תלוי ברמקול, אצלי חתכתי ב-40 הרץ. רמקול אחר יכול להעדיף 60, 30, 35, 120 הרץ. כוונתי בחיבור היא איך הוא מחובר פיזית לקדמגבר סטריאו? הרי יש בקדמגבר יציאות למגבר הספק אז איך מתבצע חיבור הסאב, מאיפה בקדם ולאן בסאב?
avatar
נמר 2012-08-09 16:42:56
ישנה רק דרך אחת לחבר סאב מקדמגבר או מגבר משולב - preout.
avatar
Balance 2012-08-09 17:15:16
זה ברור לי, אתה לא מבין את השאלה מיציאות הקדם מחברים לפאואר, איך מחברים במקביל לסאב?
avatar
ronnyb 2012-08-09 19:02:29
שלום בועז...אפשר לחבר בקלות סאב לNaitXS ,המגבר המשולב החדש(יחסית) שבסדרת ה XS,האטרקטיבית ורבת אופציות שידרוג ותוספות למיניהן.לNait XS יש יציאת Preout על Din, בנוסף ליציאת Subwoofer על rca רגילים... יציאת הסאב היא Variable ,דהיינו נשלטת מהפוטנצימטר הראשי(volume), של הXS....זה פתרון יעודי שNaim נתנו למי שחשקה נפשו,בגלים נמוכים בעוצמות שישתפו את שכניך בשמחתך...מומלץ מאד לשמוע את הXS, רב האופציות(לדוגמה:יש לו כניסת power in ,אפשרות להזנת ה Pre stage שלו מספק חיצוני להגברת הרזולוציה של המגבר,... הכותב הוא דילר של ניים באזור המרכז.
avatar
בעז 2012-08-09 19:28:51
שלום בועז...אפשר לחבר בקלות סאב לNaitXS ,המגבר המשולב החדש(יחסית) שבסדרת ה XS,האטרקטיבית ורבת אופציות שידרוג ותוספות למיניהן.לNait XS יש יציאת Preout על Din, בנוסף ליציאת Subwoofer על rca רגילים... יציאת הסאב היא Variable ,דהיינו נשלטת מהפוטנצימטר הראשי(volume), של הXS....זה פתרון יעודי שNaim נתנו למי שחשקה נפשו,בגלים נמוכים בעוצמות שישתפו את שכניך בשמחתך...מומלץ מאד לשמוע את הXS, רב האופציות(לדוגמה:יש לו כניסת power in ,אפשרות להזנת ה Pre stage שלו מספק חיצוני להגברת הרזולוציה של המגבר,... הכותב הוא דילר של ניים באזור המרכז. תודה על התשובה. אבל, כפי שציינתי, יש לי NAIM NAIT 5i2 ולא את המגבר שעליו הרחבת.
avatar
zs 2012-08-09 20:23:18
נהניתי לקרוא את הכתבה נמר- אתה בעצם מחזק סברה וותיקה שגורסת שרמקול ריצפתי הנו בזבוז כסף ומומלץ לרכוש רמקול מדפי טוב עם סאב וופר איכותי (למהדרין שני סאבים). בתצורה הזהו ניתן להגיע לתוצאה הרבה יותר טובה בפחות כסף לחלוטין לא. תשכח מקיצורי דרך. וגם רמקול ריצפתי או מוניטור שאינו מגיע לרמה טובה בסאונד, הסאב רק יחשוף את מה שחסר.
avatar
ברקצ 2012-08-09 20:40:48
שנים אני טוען שהתרומה של סאב למוסיקה קלאסית היא עצומה, ומקבל מבטים עקומים. אני ממש שמח לשמוע ממך שאתה מסכים איתי. לא רק זאת - אתה טוען שהתרומה הגדולה ביותר של הסאב היא דווקא לקלאסית, יותר מכל הסיגנונות. אהבתי.
avatar
partner11 2012-08-09 20:43:33
לחלוטין לא. תשכח מקיצורי דרך. וגם רמקול ריצפתי או מוניטור שאינו מגיע לרמה טובה בסאונד, הסאב רק יחשוף את מה שחסר. שלמה, אני מדבר על מוניטור ברמה טובה הנה דוגמא מעולם התוכן שלך: קח את המירה המדפי שהוא הגרסא המדפי של הרמקול הרצפתי שלך. תסכים איתי שהוא ברמה מספיק טובה, ולפי מה שקראתי זה אותם יחידות רק חסר להם נמוכים. חבר להם את הסאב של נמר או כל סאב אחר איכותי, האם לא תקבל שילוב מספיק טוב? האם הסאב יחשוף את מה שחסר?
avatar
איל פור 2012-08-09 21:15:48
אם זה באמת היה ככה, אז רוקפורט היו נוקטים בשיטה הזו בעצמם, לא?
avatar
partner11 2012-08-09 22:01:57
אם זה באמת היה ככה, אז רוקפורט היו נוקטים בשיטה הזו בעצמם, לא? לא! זה לא האינטרס שלו, הוא רוצה להציג מגוון, והוא גם יודע שאנשים ישלמו על זה אז תסביר לי בבקשה מדוע יצרן חוסך דולרים בודדים על רכיב חשוב באלקטרוניקה (ושמים רכיב זול יותר), למרות שאם היו משקיעים את הרכיב היקר האלקטרוניקה הייתה נשמעת ברמה גבוהה יותר?! אנחנו לא תמיד מבינים את הכוונות של היצרנים
avatar
איל פור 2012-08-09 22:23:52
האינטרס של היצרן זה לתת את המוצר הטוב ביותר במינימום עלות. אם רוקפורט היו חושבים שעדיף לעשות מדפיים וסאב, מבחינת הסאונד, היו עושים זאת ומתמחרים אותם בהתאם. מגוון??? אפשר לעשות כמה סוגי מדפיים וכמה סוגי סאבים. ליצרן זה אפילו טוב יותר מבחינת מכירות כי הלקוח יכול לשדרג לסאב יקר יותר, או למדפי יקר יותר יחסית בקלות. שים לב בבקשה שהתגובה שלי לא קשורה למה סאב יכול לעשות במערכת. אם סאב מתאים למערכת, אז הוא מתאים.
avatar
שניצל 2012-08-09 22:50:32
שלמה, אני מדבר על מוניטור ברמה טובה הנה דוגמא מעולם התוכן שלך: קח את המירה המדפי שהוא הגרסא המדפי של הרמקול הרצפתי שלך. תסכים איתי שהוא ברמה מספיק טובה, ולפי מה שקראתי זה אותם יחידות רק חסר להם נמוכים. חבר להם את הסאב של נמר או כל סאב אחר איכותי, האם לא תקבל שילוב מספיק טוב? האם הסאב יחשוף את מה שחסר? ההסבר שלך אינו נכון ,קודם כל אלמנט של מיד אינו אוהב לעשות בסים ,רק אין לו ברירה במוניטור , וגם סאבוופר לא אוהב לעשות את החלק העליון של הבס ,הוא יותר איטי ,ולא בנוי בכדי לתת את החלק הזה ,בשביל זה צריך וופר ,ולא סאב-וופר ,ככה שהשילוב עם מוניטור לא אופטימלי, השילוב הנכון הוא עם רמקול רצפתי שיש לו כבר חתיכת בס ,והסאב רק משלים את החלקיק התחתון אם מותר לי לציין ,אסור שתהייה חפיפה גדולה בין הרמקול לסאב ,כלומר רמקול שיורד אמיתי ל30 הרץ ,אסור לצרף אליו סאב שחתוך ב60 הרץ ,מכיוון שאז הטווח שבין 30-60 הרץ יגיע פעמים ויכפיל את עוצמתו ,כדי למנוע בעיות שכאלה ,הטוב ביתר הוא להשתמש בקרוס אקטיבי בנקודת התפר,וכמו כן לכוון פסה כמו שצריך (אפשר אמיתי רק עם מכשירים),לפי האוזן זה נחמד אבל בדרך כלל הפוך או לא קרוב, בקיצור חכמה לא קטנה ולא פשוטה לצרף סאב,וקצת בום בום לא תמיד עושה טוב, אם יש לכם רמקול שלא צריך את זה ,עדיף.
avatar
zs 2012-09-09 00:22:36
שלמה, אני מדבר על מוניטור ברמה טובה הנה דוגמא מעולם התוכן שלך: קח את המירה המדפי שהוא הגרסא המדפי של הרמקול הרצפתי שלך. תסכים איתי שהוא ברמה מספיק טובה, ולפי מה שקראתי זה אותם יחידות רק חסר להם נמוכים. חבר להם את הסאב של נמר או כל סאב אחר איכותי, האם לא תקבל שילוב מספיק טוב? האם הסאב יחשוף את מה שחסר? בא נעזוב את הרמקול שלי ונעבור לרמקול שבסקירה. נניח לפי מה שאתה אומר ,אם היה לנמר אותו רמקול רק מדפי והיה סוקר את הסאב, היה מוציא אותה תוצאה ?ממש לא. בנוסף למה שהרמקול שלו מוציא ,קיבל עוד קצת מהסאב ובתוצאה הכללית,הסאונד שהוגש לו כמיקשה אחת ריגש אותו בצורה שריגש.
avatar
אורי_ו 2012-09-09 01:03:01
יפה מאוד :) בהחלט הפתיעה רעיון הסקירה. ניסית גם עם שניים? אגב, אין לו HIGH INPUT?
avatar
אורי_ו 2012-09-09 01:03:46
[video=youtube;WqHQ_wWbG9Y]http://www.youtube.com/watch?v=WqHQ_wWbG9Y[/video] הייתי חייב :)
avatar
ronnyb 2012-09-09 03:07:03
ההסבר שלך אינו נכון ,קודם כל אלמנט של מיד אינו אוהב לעשות בסים ,רק אין לו ברירה במוניטור , וגם סאבוופר לא אוהב לעשות את החלק העליון של הבס ,הוא יותר איטי ,ולא בנוי בכדי לתת את החלק הזה ,בשביל זה צריך וופר ,ולא סאב-וופר ,.... אם מותר לי לציין ,אסור שתהייה חפיפה גדולה בין הרמקול לסאב ,כלומר רמקול שיורד אמיתי ל30 הרץ ,אסור לצרף אליו סאב שחתוך ב60 הרץ ,מכיוון שאז הטווח שבין 30-60 הרץ יגיע פעמים ויכפיל את עוצמתו ,כדי למנוע בעיות שכאלה ,הטוב ביתר הוא להשתמש בקרוס אקטיבי בנקודת התפר,וכמו כן לכוון פסה כמו שצריך (אפשר אמיתי רק עם מכשירים),לפי האוזן זה נחמד אבל בדרך כלל הפוך או לא קרוב, בקיצור חכמה לא קטנה ולא פשוטה לצרף סאב,וקצת בום בום לא תמיד עושה טוב, אם יש לכם רמקול שלא צריך את זה ,עדיף. תומך מאד בגישה של שניצל...שידוך סאב של יצרן x למוניטורים של יצרן y דורש הרבה ידע ושמיעה אבסולוטית,ולפעמים צריך הרבה מזל(ואין צריך לומר שהמגבר העיקרי של המערכת צריך להיות מצויד בvariable output,אחרת הסאב יתפרע ללא קשר לתוכן המוסיקלי של ההקלטה המוזנת על ידי המקור ...כל אלה לא תמיד זמינים למי שרוצה לצרף סאב ,כתוספת מאוחרת לסט אפ שלו...אבל יש יצרנים שיש להם השכל להציע סט של זוג מוניטורים איכותיים בצרוף סאב(גם לNaim Audio) ,ואז כאשר הכל ערוך ומתוכנן היטב מקבלים תוצאה טובה....אחרת אני תומך בדעתו של שניצל,שעדיף רמקול full range איכותי .
avatar
רוזי1 2012-09-09 08:31:19
יופי של סקירה. מה שמעניין (לא הגיוני על פי ההבנה שלי ונאוד הגיוני על פי הניביון שלי) שדווקא הוספת סאב "פותרת" בעיות אקוסטיקה לכאורה. מה שלא ברור לי, זה כיצד סאב שהוא במצב מונו מוציא תמונה סטראופונית? נכון שהתאוריה אומרת שבתדרים נמוכים אין כיווניות, אבל...... נמר, מה הייתה התוצאה כשהחיתוך היה גבוה יותר, נגיד 100 HZ.?
avatar
Audiofreak 2012-09-09 09:12:00
התוצאה עם סאב או בלי סאב קשורה גם לגודל החדר, לאופי הרמקול (באס רפלקס/ תיבה סגורה וכו ) כל העניין של שידוך קשור לכמה הסאב איכותי , שזה מתבטא במהירות ונקיון. כל עוד הסאב מספיק מהיר ונקי - ויש לו קרוס אקטיבי עם מספיק אפשרויות משחק אפשר לחברו כמעט לכל רמקול, וזה לא משנה מאיזו חברה . ולא צריך ידע ושמיעה אבסולוטית, אפשר לעשות את זה עם מכשירים בצורה אופטימלית ולעיתים בקלות גם ללא שום מכשיר עם אוזן מיומנת. אם מישהו פה חושב שכל יצרן שמציע סט סאב עם רמקולים, הסאב שמגיע עם הרמקול הוא איכותי ברמת על, הוא טועה ומטעה. וזה בדיוק ההבדל בין סאב טוב שעובד עם רמקול שהוא מתוכנן לו- לבין סאב על שיכול לנגן עם מגוון גדול מאוד של רמקולים. ועוד לא ניכנסתי לרמה של הRC בסאב שמשפיעה מאוד על איכות הבאס בחדר והשידוך שלו עם הרמקול. לגבי הסברה שסאב עם מוניטורים ישמע טוב יותר מרמקול רצפתי - אין מה להתווכח בנושא! לכל סט אפ יש יתרונות וחסרונוות וזה תלוי בכמה גורמים 1. מוניטור לרב לא יכול לנגן חזק כמו רמקול רצפתי- כך שבחדר גדול לרמקול רצפתי תמיד יהיה יתרון בתחום הזה 2. מוניטור לרב לא יכול לתת את הנפח והגוף שרמקול עם תיבה גדולה פי כמה יכול לתת- בחלל גדול יהיה יתרון לרצפתי לרב. 3. 90% מהרמקולים הרצפתיים לא ידעו לתת את התדרים של מתחת ל30-35 הרץ טוב כמו סאב- ופה היתרון המשמעותי של סאב! בייחוד בחדרים בינוניים עד גדולים. (ולכן שידוכו עם רמקולים רצפתיים רבים מהווה את השידוך המושלם) ד"א, גם רמקולי על שיש להם יחידות 15" לא מסוגלים לנגן את התדרים הנמוכים מאוד, כמו 25 הרץ ומטה בעוצמה חזקה של יותר מכמה עשרות וואטים- מה שסאב עושה בקלות. 4. אחת הטעויות הנפוצות של אודיופילים היא להכניס רמקול גדול עם נפח בצליל לחדר קטן בחדרים כאלו למוניטור משובח + סאב/סאבים יהיה יתרון גדול מאוד- גם בזכות הRC של הסאב שיכול למנוע הרבה בעיות בחדר , וגם חסכון גדול מאוד בתקציב, לדוגמא- רמקול רצפתי שעולה 70000 ש"ח חדש, לא תמיד ינגן טוב יותר בחדר קטן ממדפי + 2 סאבים ב45000 ש"ח. מעבר לכך שרמקול גדול גם יצריך מגבר בהמתי בשביל לשלוט בבאס ולקבל את ההד רום עד הסוף, במקרה של סאב אתה מקבל הד רום מטורף גם עם מגבר ממוצע בהספקו ששולט במוניטור בלבד בזכות כמה מאות/אלפי וואטים בארסנל התחתון...
avatar
Audiofreak 2012-09-09 09:19:36
יופי של סקירה. מה שמעניין (לא הגיוני על פי ההבנה שלי ונאוד הגיוני על פי הניביון שלי) שדווקא הוספת סאב "פותרת" בעיות אקוסטיקה לכאורה. מה שלא ברור לי, זה כיצד סאב שהוא במצב מונו מוציא תמונה סטראופונית? נכון שהתאוריה אומרת שבתדרים נמוכים אין כיווניות, אבל...... נמר, מה הייתה התוצאה כשהחיתוך היה גבוה יותר, נגיד 100 HZ.? אתה מוסיף סאב שישלים לך את השאריות התחתונות, לא יגנוב לך את הרמקול- הכפלה קטנה תאפיל בצורה משמעותית על המיד והגבוהים, מה גם שסאב 12" לא ינגן יפה 100HZ - לא לזה הוא נועד וברור שיש כיווניות בתדר הנ"ל. רמקולים שמצוינים כיורדים עד 30 הרץ, לעיתים עושים זאת ב-6DB ולכן אתה יכול להשלים עם הסאב קצת יותר ממה שרשום ברמקול. כל עוד אתה באזור ה40 Hz ומטה- לא תרגיש כיווניות, אין אבל. הבעיה היא אם אתה שם את הסאב בפינה מרוחקת מאוד- סביר להניח שהוא ינגן חזק יותר מהפינה שממנה הוא יוצא- ואז סאב שני מאזן את זה בחדר. לכן נמר צדק ששם אותו בין הרמקולים , כך אתה מקבל אותו בעוצמה שווה סטריאופונית ללא כיווניות.
avatar
stereophile 2012-09-09 12:23:00
אני הוספתי בזמנו סאב של REL לטאנויים 15" שהיו לי, שאלו אותי, "מה? חסר לך באס?" אז התשובה היתה... "לא חסר, אלא שטוב יותר איתו מאשר בלעדיו" - משהו דומה למה שנמר כתב בכתבה. הבעיה במיקום באמצע, בין הרמקולים, הוא שיש פחות מרחק לבאס להתפתח ו REL למשל ממליצים למקמו קרוב לפינה עם הפנים לאלכסון החדר על מנת לתת לתדר הנמוך (באורך גל גדול יותר) להתפתח. כשממקמים בפינה, יש איזשהו חוסר שיוויון/סימטריה בחדר והמהדרין מעדיפים שניים. היום אני עם רמקול שהסאב שלו מובנה ברמקול, והסימטריה הזו מורגשת והתוצאה בנמוכים טובה פי כמה ממה שהיתה עם ה Rel והטאנוי. אבל, מאחר שמדובר ברמקול אחר זו לא נטו השוואה של תפוחים לתפוחים (מדובר גם בכמות גדולה משמעותית של יחידות באס פאסיביות בטופולוגיה אחרת ועם אג'נדה שונה שלהם שודך קרוס אקטיבי חיצוני, עם RC והגברה ייעודית חיצונית - שזה שילוב של היתרונות שערן הזכיר, מבלי החסרונות של פשרה ביחידות עצמן, בהגברה ובקרוס הבינוניים שבדר"כ משודכים לאותם רמקולים עם סאב אקטיבי מובנה). בכל אופן, להפיק נמוכים איכותיים של סאב, זה משהו שמאוד קשה לעשות ולהשיג ברמקול סטנדרטי אלא אם מדובר ברמקול גדול פיזית עם תיבה גדולה... בכל אופן, למי שקורא את הכתבה ורץ לקנות סאב, שיקנה משהו איכותי, עם אפשרויות כיול וכיוונון מעל הממוצע. לא כל סאב יעשה את העבודה ויש כאלו שיעשו יותר נזק מתועלת! יובל
avatar
שניצל 2012-09-09 15:41:22
ערן , למה לא תכתוב שצריך שני סאבים,למה לא תכתוב שזה קונץ לא קטן להכניס כאלו לחדר, הרי זה לא החלק של קולנוע ביתי כאן
avatar
tomertsin 2012-09-09 15:47:44
היי, ההתרשמות שלי. היתי אצל ערן לפני 3 שבועות באולם התצוגה שלו (בחדר הקטן). הוספנו סאב אחד f110 לדינאודיו C5, חתכנו את הסאב ב-40 הרץ. כיוונתי לפי שמיעה ובעדינות עם כפתור הווליום ולא היה חסר טיפת בס בחדר. מכיר את JL מהרכב, אחלה סאבים שבעולם (היה לי "15). תומר
avatar
Audiofreak 2012-09-09 18:15:29
ערן , למה לא תכתוב שצריך שני סאבים,למה לא תכתוב שזה קונץ לא קטן להכניס כאלו לחדר, הרי זה לא החלק של קולנוע ביתי כאן סליחה מר שניצל? משהו כואב לדוקטור?
avatar
Alberto 2012-09-09 18:53:22
אצלי ברכב יש סאב של ג'נסיס מדגם אודיופייל, מבוסס על פירלס. הוא מאוד מהיר ,טונאלי ומוזיקאלי,יורד נמוך....ופסנטר נשמע הרבה יותר עם גוף. הסאב לא יקר,עולה בסביבות 2000ש"ח , בתוספת מגבר מתאים אולי תתקבל תוצאה גם יפה ובהרבה פחות מJL המדובר. יצאה לי לשמוע גם JL ברכב, אני מתחבר יותר לסאונד של ג'נסיס. איך זה רק הנסיון שלי .
avatar
ברקצ 2012-09-09 19:46:22
יש לא מעט רמקולים "אודיופילים - רצפתיים" שהם בעצם שילוב של יחידת מוניטור שרוכבת על סאב מוגבר. בשליפה צץ לי הענת רפרנס של YG אבל הרבה מהרמקולים הגדולים יותר עובדים בפטנט כזה. היתרון - היצרן מכייל בעצמו את ההתאמה בין האלמנטים. החיסרון - זה יקר (כאמור מוניטור או אפילו רצפתי קטן וחביב עם סאב או זוג סאבים יעלה כמעט פמיד פחות), ובהרבה פעמים פחות ורסטילי . הרבה פעמים הסאבים האלה לא מגיעים עם אופציות RC מתוחכמות.
avatar
motiaroshas 2012-02-11 18:29:36
נישמע מעניין בעיקר בגלל שכשלא רוצים את הסאב פשוט מורידים או מכבים בירשותי כבר מספר שנים רב סאב אקטיבי של וולודיין שמאז העתעסקות שלי בסטריאו לא מצא את מקומו האם לחבר סאב למגבר משולב ללא יציאת סאב דרך יציאות הרמקול הינו פיתרון ראוי [ יש כזה בסאב] תודה
avatar
AK1 2012-02-11 19:26:09
כתבתי. מחברים את המקרופון, לוחצים על כפתור שמתחיל את העיבוד וסגרת את כל הפינה הטכנית. האמן לי, אחי שהוא עושה את זה לבד, לא תצטרך לתקן דבר. לגבי נקודת החיתוך. תלוי ברמקול, אצלי חתכתי ב-40 הרץ. רמקול אחר יכול להעדיף 60, 30, 35, 120 הרץ. נמר, דומני שלפחות בהכללה, ה-RC האוטומאטי של סאב דואג לסדר את עקום ההיענות של הסאב עצמו בהתחשבות בחדר, אך ללא התחשבות ברמקולים האחרים. בדרך כלל יש לסאב לפחות שני כפתורים, עוצמה ונקודת חיתוך (ובד"כ גם כפתור לפאזה, משתנה באופן רציף או רק היפוך). שני אלה משמשים לשליטה על ההתאמה בין הסאב לשאר הרמקולים (בסטריאו רק הקדמיים, כמובן). בציור הבא עקומת ההיענות של הסאב מתוארת ע"י הקו החום ושל הרמקולים הקדמיים ע"י הירוק. [ATTACH]12227.vB[/ATTACH] כפתור העוצמה שולט על גובה הקטע האופקי של הקו החום, וכפתור החיתוך על איפה הוא מתחיל לרדת. אנחנו צריכים לקבל שלכל נקודה על ציר X, סכום ערכי Y של שני הקווים יהייה קבוע (ושווה לערך Y של הקו הירוק בתחום האופקי שלו). אם לא נמקם את הגובה של גובה הקטע האופקי של הקו החום בדיוק מול הקטע האופקי של הקו היירוק, הבאס יהייה חזק מדי או חלש מדי. אם נקבע נקודת חיתוך בערך X נמוך מדי, יהייה לנו "שקע" שבו הבאס חלש מדי באיזור החיתוך. אם נקבע נקודת חיתוך בערך X גבוה מדי, תהייה לנו "גבעה" שבה הבאס חזק מדי באיזור החיתוך. כלומר, נקודת החיתוך של הסאב צריכה להיות מעט נמוכה יותר מהנקודה שבה תגובת הרמקולים הקדמיים לבאס מתחילה לרדת. אפשר כמובן לנסות לקבוע את העוצמה ואת נקודת החיתוך בעזרת האוזן, אם כי נראה לי שאז נקבל משהו לאו דווקא מדוייק, ובד"כ עם טיפה (או הרבה) יותר מדי באס ממה שנדרש כדי להשלים את מה שחסר בקידמיים. מה שנקרא "אם כבר קנינו סאב, אז שנישמע אותו" :) נראה לי שמומלץ להשתמש במכשירי מדידה מדוייקים יותר כדי לדעת את העוצמה ונקודת החיתוך, ולא נראה לי שה-RC בכלל רלוואנטי לעניין זה. בברכה! עמיר נ.ב. 1, יש סאבים, כמו ה-Velodyne שהייה לי, שייש לו לא רק נקודת חיתוך ועוצמה, אלא מעין איקוולייזר פאראמטרי של איזה 10 נקודות שאפשר לקבוע את תדירותן ואת המידה שבה רוצים להחליש או לחזק בנקודה זו. את התוצאה בודקים בעזרת מיקרופון וצלילים מיוחדים שהסאב מייצר, לפי תצוגה על המסך. נ.ב. 2, מתחת ל-30 וקצת הרץ כמעט אין מוסיקה, כך שאין משמעות רבה למה שקורה בין 17 ל-20 הרץ, וכנראה גם לא הרבה מתחת ל-30, אלא אם יש איזשהו אורגאן כנסייתי ענק בתדירויות שכמעט לא מגיעים אליהן. נ.ב. 3, כשהרמקולים הקדמיים יורדים נמוך די הצורך, לפעמים קשה להבחין בין עם/בלי סאב, כך שבמקרה כזה הוא לא משפר הרבה, אם בכלל.
avatar
איתי_הגיתי 2012-02-11 19:41:42
הבעיה עם סאב במוזיקה, שבניגוד לחומרי קולנוע שנערכים ע"י טכנאי סאונד ש 5.1, 7.1 זו העבודה שלהם, וערוץ הבאס מכוייל לשאר, במוזיקה המצב רנדומלי. או שהסיגנל מאד חלש, או חזק מדי, או לא קיים בכלל... אין לזה מודעות אצל החברה האלה. הם ממקססים 2 ערוצים. אתה מוצא את עצמך כל הזמן מגביר-מחליש את הסאב. די מעצבן, לכן הפסקתי עם זה, לא שווה את הטירחה.
avatar
AK1 2012-02-11 20:13:32
הבעיה עם סאב במוזיקה, שבניגוד לחומרי קולנוע שנערכים ע"י טכנאי סאונד ש 5.1, 7.1 זו העבודה שלהם, וערוץ הבאס מכוייל לשאר, במוזיקה המצב רנדומלי. או שהסיגנל מאד חלש, או חזק מדי, או לא קיים בכלל... אין לזה מודעות אצל החברה האלה. הם ממקססים 2 ערוצים. אתה מוצא את עצמך כל הזמן מגביר-מחליש את הסאב. די מעצבן, לכן הפסקתי עם זה, לא שווה את הטירחה. ככל שהבנתי מגעת, כשמכוונים את הסאב כמו שצריך, הוא פשוט משלים את מה שחסר בעקום ההיענות של הרמקולים הקדמיים, ואתה מקבל בדיוק את המיקסום של שני הערוצים, בין אם זה נראה לך לא קיים, חלש או חזק. כנראה שפשוט לא כיוונת כראוי, או שאולי טעית בהערכה מתי זה חזק/חלש מדי. עמיר
avatar
איתי_הגיתי 2012-02-11 20:48:19
ככל שהבנתי מגעת, כשמכוונים את הסאב כמו שצריך, הוא פשוט משלים את מה שחסר בעקום ההיענות של הרמקולים הקדמיים, ואתה מקבל בדיוק את המיקסום של שני הערוצים, בין אם זה נראה לך לא קיים, חלש או חזק. כנראה שפשוט לא כיוונת כראוי, או שאולי טעית בהערכה מתי זה חזק/חלש מדי. עמיר תשובה אופינית לפורום. 1 -אתה לא יודע לתפעל את הציוד, 2 - אתה לא שומע טוב. אחלה.
avatar
AK1 2012-02-11 21:05:51
תשובה אופינית לפורום. 1 -אתה לא יודע לתפעל את הציוד, 2 - אתה לא שומע טוב. אחלה. תגובה אופיינית למי שחושב שהדבר הראשון שיגידו לו בפורום שהוא טיפש וחרש, במקום להתייחס לזה עניינית (כפי שזה נכתב). אז מצטער אם נפגעת -- לא התכוונתי לא לזה ולא לזה. אם קראת את מה שכתבתי קודם, היית אולי רואה שמה שהתכוונתי אליו הוא שכנראה בעייתי לכוון סאב ללא ציוד מדידה מתאים. כשאכן מכוונים לפי האוזן, שיכולה להיות מצויינת, כך צפויות התוצאות להישמע ברוב המיקרים, לפחות כשעוברים מדיסק עם מעט תכני באס לאחר עם הרבה, או להיפך. עמיר
avatar
אורי_ו 2012-02-11 21:23:10
יאללה אמיר חזרת לסורך . קודם יורה אחרי זה אומר אופס סליחה לא התכוונתי. תתחיל לקרוא 5 פעמים את מה שכתבת תלך לשתות כוס מים קרים , תחזור, תקרא שוב ואז "שלח".
avatar
AK1 2012-02-11 21:44:32
יאללה אמיר חזרת לסורך . קודם יורה אחרי זה אומר אופס סליחה לא התכוונתי. תתחיל לקרוא 5 פעמים את מה שכתבת תלך לשתות כוס מים קרים , תחזור, תקרא שוב ואז "שלח". עורי, לא יריתי שום דבר, והתהליך שהצעת לא הייה עוזר לשום דבר. לא הייתי מצליח לנחש מראש שמישהו יצליח לקחת עקום את מה שהתכוונתי ישר ועל רקע מה שכתבתי בפוסט קודם. עמיר
avatar
אורי_ו 2012-02-11 21:55:18
לא ניחשת את זה גם בעשרות אם לא מאות הפוסטים הקודמים שעשית את זה והעירו לך על כך. ברצינות זה בלתי נסבל.
avatar
AK1 2012-02-11 21:58:03
לא ניחשת את זה גם בעשרות אם לא מאות הפוסטים הקודמים שעשית את זה והעירו לך על כך. ברצינות זה בלתי נסבל. טוב, אני שותק
avatar
נמר 2012-02-11 22:31:51
הבעיה עם סאב במוזיקה, שבניגוד לחומרי קולנוע שנערכים ע"י טכנאי סאונד ש 5.1, 7.1 זו העבודה שלהם, וערוץ הבאס מכוייל לשאר, במוזיקה המצב רנדומלי. או שהסיגנל מאד חלש, או חזק מדי, או לא קיים בכלל... אין לזה מודעות אצל החברה האלה. הם ממקססים 2 ערוצים. אתה מוצא את עצמך כל הזמן מגביר-מחליש את הסאב. די מעצבן, לכן הפסקתי עם זה, לא שווה את הטירחה. במקרה הזה התגובה של עמיר היתה מאוד במקום. יש כאן כמה פרמטרים שהם מעבר לכיוון הסאב. הפרמטר העקרי הוא כמובן איכות הסאב והתאמתו למערכת (סוג הרמקול גם כן קובע). הסאב צריך להיות מהיר בדומה לרמקול או להיפך ובגודל שיתאים לחלל. הפרמטר השני הוא הוא יכולות האיזון של הפרמטרים של הסאב. בסאב שאני בחנתי יש rc והוא בהחלט חשוב. הפרמטר האחרון הוא הסבלנות של המשדך. יש למצוא את העוצמה הנכונה בו הסאב אמור לנגן. צריך גם להבין שהוא יהיה מאוזן מספיק עם המערכת כאשר המערכת מתנהגת באופן דומה יחסי כאשר אין סאב. כלומר, כאשר ההקלטה רזה המערכת תמלא אך לא תנפח כאשר היא כזו. הדרך להגיע לאיזון הזה מוביל אותנו לפרמטר האחרון - סבלנות, ניסוי וטעיה והסתגלות לשינוי.
avatar
Audiofreak 2012-03-11 13:47:44
הבעיה עם סאב במוזיקה, שבניגוד לחומרי קולנוע שנערכים ע"י טכנאי סאונד ש 5.1, 7.1 זו העבודה שלהם, וערוץ הבאס מכוייל לשאר, במוזיקה המצב רנדומלי. או שהסיגנל מאד חלש, או חזק מדי, או לא קיים בכלל... אין לזה מודעות אצל החברה האלה. הם ממקססים 2 ערוצים. אתה מוצא את עצמך כל הזמן מגביר-מחליש את הסאב. די מעצבן, לכן הפסקתי עם זה, לא שווה את הטירחה. הי איתי כאשר הסאב איכותי מספיק, וובעל אפשרויות כיוון מדויקות של פאזה , תדר וקרוס אובר (חיתוךcross over 6DB/12DB/24DB ולפיו יקבע הslope של התדר לאחר נקודת החיתוך הרצויה- וזה מאוד חשוב בהתאמה לרמקול בכדי למנוע הכפלות תדרים לא רצויות או בורות) אפשרי לכיוון עם מכשיר מדידה- ואין כל בעיה עם חיבור סאב למערכת בדיוק כמו שאין כל בעיה לייצר רמקול עם יחידת סאב- שלמעשה נחתכת ע"י קרוסאובר פאסיבי בתוך הרמקול. ההבדל המהותי בין 2 הגישות הוא שלרמקול אין בד"כ יכולת לבצע RC רק לבאס- ואם יש לך בעיות אקוסטיות לא תקבל אותו כמו שצריך אף פעם. לגבי התאמת הווליום, אם בהקלטה אין סאב- או שהוא מוקלט חלש מאוד- אתה לא אמור להגביר את הסאב הסאב אמור להישאר בעוצמה קבועה כל הזמן, רוצה ל"תקן" הקלטה רזה, אקולייזר או כפתור Loudness זה הפתרון... מניסיוני הדל דווקא בחומרי קולנוע, יש הבדלים גדולים מאוד בין הפקות שונות לעוצמה שמשודרת לסאב- ושם צריך לפעמים לשחק עם הווליום שלו ברסיבר- היתרון בקולנוע הוא שעודף באס לא הורס את החוייה הכללית כמו באודיו
avatar
michael123 2012-03-11 14:03:13
לשחק עם הווליום שלו ברסיבר- היתרון בקולנוע הוא שעודף באס לא הורס את החוייה הכללית כמו באודיו גם הורס, אני לרוב בכלל מכבה את הסאב בק"ב (יש לי מספיק באס מהרמקולים הקדמיים) הורס את המיד, דיאלוג
avatar
יואלפלרמן 2012-03-11 14:39:28
אורי ו': "יאללה אמיר חזרת לסורך . קודם יורה אחרי זה אומר אופס סליחה לא התכוונתי. תתחיל לקרוא 5 פעמים את מה שכתבת תלך לשתות כוס מים קרים , תחזור, תקרא שוב ואז "שלח". אורי ו': "לא ניחשת את זה גם בעשרות אם לא מאות הפוסטים הקודמים שעשית את זה והעירו לך על כך. ברצינות זה בלתי נסבל." *** זה ממש בסדר להגיב כך, הרי בפורום ישראלי עסקינן. אבל העניין הזה של "כתב האתר", כך נראה לי, מחייב משהו (וייתכן ואני טועה). ובכל זאת, השפה הזו לא ממש ברורה כשהיא מופיעה בלי קשר לדבר, שלא לדבר על האגרסיביות ועוד כמה דברים. וגם הבנת הנקרא, לא משהו. מילא. אם כי, ראוי לציין, את המילה "קקה" לא הכנסת לטקסט - וזה, לכשעצמו, הישג ראוי לציון. אז הנה, ציינתי.
avatar
kyroz 2012-03-11 16:06:50
הבעיה עם סאב במוזיקה, שבניגוד לחומרי קולנוע שנערכים ע"י טכנאי סאונד ש 5.1, 7.1 זו העבודה שלהם, וערוץ הבאס מכוייל לשאר, במוזיקה המצב רנדומלי. או שהסיגנל מאד חלש, או חזק מדי, או לא קיים בכלל... אין לזה מודעות אצל החברה האלה. הם ממקססים 2 ערוצים. אתה מוצא את עצמך כל הזמן מגביר-מחליש את הסאב. די מעצבן, לכן הפסקתי עם זה, לא שווה את הטירחה. אצלי ב-REL ישנה אפשרות לבחור ווליום לק"ב ווליום לסטריאו (2 כניסות נפרדות). לא נגעתי בעוצמה שלו כבר הרבה זמן. סאב טוב משתלב כמו שצריך.
avatar
אורי_ו 2012-03-11 16:18:24
אורי ו': "יאללה אמיר חזרת לסורך . קודם יורה אחרי זה אומר אופס סליחה לא התכוונתי. תתחיל לקרוא 5 פעמים את מה שכתבת תלך לשתות כוס מים קרים , תחזור, תקרא שוב ואז "שלח". אורי ו': "לא ניחשת את זה גם בעשרות אם לא מאות הפוסטים הקודמים שעשית את זה והעירו לך על כך. ברצינות זה בלתי נסבל." *** זה ממש בסדר להגיב כך, הרי בפורום ישראלי עסקינן. אבל העניין הזה של "כתב האתר", כך נראה לי, מחייב משהו (וייתכן ואני טועה). ובכל זאת, השפה הזו לא ממש ברורה כשהיא מופיעה בלי קשר לדבר, שלא לדבר על האגרסיביות ועוד כמה דברים. וגם הבנת הנקרא, לא משהו. מילא. אם כי, ראוי לציין, את המילה "קקה" לא הכנסת לטקסט - וזה, לכשעצמו, הישג ראוי לציון. אז הנה, ציינתי. אין מה להגיב לך. שירה.
avatar
אורי_ו 2012-03-11 16:20:12
במקרה הזה התגובה של עמיר היתה מאוד במקום. יש כאן כמה פרמטרים שהם מעבר לכיוון הסאב. הפרמטר העקרי הוא כמובן איכות הסאב והתאמתו למערכת (סוג הרמקול גם כן קובע). הסאב צריך להיות מהיר בדומה לרמקול או להיפך ובגודל שיתאים לחלל. הפרמטר השני הוא הוא יכולות האיזון של הפרמטרים של הסאב. בסאב שאני בחנתי יש rc והוא בהחלט חשוב. הפרמטר האחרון הוא הסבלנות של המשדך. יש למצוא את העוצמה הנכונה בו הסאב אמור לנגן. צריך גם להבין שהוא יהיה מאוזן מספיק עם המערכת כאשר המערכת מתנהגת באופן דומה יחסי כאשר אין סאב. כלומר, כאשר ההקלטה רזה המערכת תמלא אך לא תנפח כאשר היא כזו. הדרך להגיע לאיזון הזה מוביל אותנו לפרמטר האחרון - סבלנות, ניסוי וטעיה והסתגלות לשינוי. הכוונה למספר 39. לא למספר 37.
avatar
יואלפלרמן 2012-03-11 16:33:33
אין מה להגיב לך. שירה. אם אתה חושב שהתגובה הנדרשת היא לדבריי - אתה טועה. אם אתה לא תופס מה הבעיה בשפה גסה, אגרסיבית, שימוש (במקומות אחרים) בשפה של גנון ובהתנפלות על מישהו (בנוסף לאי הבנת מה שכתב) - חבל. אם אתה לא מבין שכל זה לא בא ממש טוב עם הקרדיט "כתב האתר" - יש בעיה. אם אתה מבין שבפסאודו התחכמות כזאת (שלא פוגעת ממטר) אתה פטור מלדון בינך לבין עצמך, לפחות, בכל הנ"ל - לא הבנת.
avatar
אורי_ו 2012-03-11 16:38:11
אם אתה חושב שהתגובה הנדרשת היא לדבריי - אתה טועה. אם אתה לא תופס מה הבעיה בשפה גסה, אגרסיבית, שימוש (במקומות אחרים) בשפה של גנון ובהתנפלות על מישהו (בנוסף לאי הבנת מה שכתב) - חבל. אם אתה לא מבין שכל זה לא בא ממש טוב עם הקרדיט "כתב האתר" - יש בעיה. אם אתה מבין שבפסאודו התחכמות כזאת (שלא פוגעת ממטר) אתה פטור מלדון בינך לבין עצמך, לפחות, בכל הנ"ל - לא הבנת. א. אל תחנך אותי מר פלרמן היקר. כמות הרפש שהבעת פה בשנים האחרונות היא בלתי נסבלת ואתה פה רק מחסדים. ב. לא היה במה שכתבתי כלום ממה שאתה מציג. ג. את הטייטל הזה לא קיבלתי מבקשה אלא רצון של בעלי האתר. לא מתאים לך? תפנה אליהם , אל תכתוב, תעשה מה שבראש שלך. ובעיקר עזוב אותי בשקט . כנראה ששוב אחזיר אותך להתעלם כי הפוסטים שלך הם בלתי נסבלים.
avatar
יואלפלרמן 2012-03-11 17:10:24
א. אל תחנך אותי מר פלרמן היקר. כמות הרפש שהבעת פה בשנים האחרונות היא בלתי נסבלת ואתה פה רק מחסדים. ב. לא היה במה שכתבתי כלום ממה שאתה מציג. ג. את הטייטל הזה לא קיבלתי מבקשה אלא רצון של בעלי האתר. לא מתאים לך? תפנה אליהם , אל תכתוב, תעשה מה שבראש שלך. ובעיקר עזוב אותי בשקט . כנראה ששוב אחזיר אותך להתעלם כי הפוסטים שלך הם בלתי נסבלים. 1. לא ניסיתי לחנך אותך. התייחסתי למה שכתוב באתר. נסה להבין את ההבדל בזמנך החופשי. המושג שלך מהו רפש לוקה באופן בסיסי. הקטע האחרון בסעיף זה מעורר רחמים; לא ממש ברור אם אתה מבין מה אתה כותב. בעצם, לאור התגובות - בכלל, לא רק אלי - כנראה שברור שאתה לא מבין מה אתה כותב. 2. מכיוון שלא הייתי בטוח שתדע למה אני מתייחס, הקדמתי והבאתי את דבריך כפי שנכתבו. אם לא ברור לך מה כתבת ואיך, נסה שוב לקרוא את הדברים כאילו הם מכוונים אליך, מבלי שהיית חלק של העניין. אולי אז תבין. אולי. 3. הטייטל הזה, חשבתי, אמור לחייב. ככל שזה נוגע לך כנראה שטעיתי. עובדה. "שוב אחזיר אותך להתעלם" - כמו שכתבתי: אין לך מושג מה אתה כותב, והשילוב של זה עם עברית כל כך נחותה מביך. אם הפוסטים שלי נסבלים או לא, לא שייך לעניין עצמו: אתה כותב בגסות רוח, באופן מכוער גם ביחס לנושאים וחמור מזה: בפנייה אל אנשים. התגובה שלי הייתה לאופן בו אתה כותב. ההנחה, השגויה, הייתה שאתה מבין מה שנכתב בעברית. אמרתי: שגויה.
avatar
AK1 2012-03-11 20:09:28
הכוונה למספר 39. לא למספר 37. כתב-האתר אורי, נראה לי שייש מקום לחשוש שהסף של מה שאתה מגדיר כ"בלתי נסבל" ירד אל מתחת לתחום הסביר. למשל, לגבי תגובה מספר 39 הידועה לשימצה: ככל שהבנתי מגעת, כשמכוונים את הסאב כמו שצריך, הוא פשוט משלים את מה שחסר בעקום ההיענות של הרמקולים הקדמיים, ואתה מקבל בדיוק את המיקסום של שני הערוצים, בין אם זה נראה לך לא קיים, חלש או חזק. כנראה שפשוט לא כיוונת כראוי, או שאולי טעית בהערכה מתי זה חזק/חלש מדי. עמיר
 1. נראה לי שגם אם כל תוכן התגובה הייה רק "1 -אתה לא יודע לתפעל את הציוד, 2 - אתה לא שומע טוב", זו הייתה עדיין תגובה נורמאטיבית בהחלט; אולי לא שיא הנחמדות, אבל ממש לא יוצאת דופן יחסית לאין-ספור תגובות והעלבות "חמורות" ממנה בהרבה שאינן מפרי המקלדת שלי ושעוברות כאן חופשי ללא שום הערה ותלונה מאף גורם
 1. זו לא הייתה התגובה שלי. היא רק נוסחה כך מחדש בצורה שאולי רתמה אותך להתפרץ כאילו קרה כאן דבר איום ונדיר בחומרתו
 1. התגובה שלי הייתה מסוייגת גם ב"ככל שהבנתי מגעת" וגם ב"כנראה" וגם ב"אולי", או, במילים אחרות -- יש מצב שמה שאני כותב לא נכון -- ה"אמת" אינה אצלי בכיס -- אני מציג את הדברים לשיקולך -- תעשה עם זה מה שאתה מוצא לנכון
 1. זה שהקורא מצא לנכון להתקרבן מהעניין ולהדגים את אמנות הריטוריקה שלו, במקום ללכת לכוון את הסאב שלו כמו שצריך -- עניינו
 1. התגובה גם הכילה הסבר טכני למה אני חושב שזה נכון, ותגובה מספר 37 עוד הרחיבה לספר ולפרט -- שכנראה מה שנידרש זה כיוון מלווה במדידות, לא רק על פי האוזן (פרט אולי לגבי נמר, שייש לו באמת אוזני זהב יוצאות דופן :בעד:). כך שאם הבחור אכן לא עשה זאת, גם הפאראפראזה הריטורית שלו נכונה לגביו.
 1. ובעצם גם אלה שכתבו בהמשך כתבו דברים דומים, אם כי יותר בעדינות -- כמו למשל בסיגנון של "הסבלנות של המשדך", שממנו אפשר להבין בעקיפין את המסר של "לא הייתה לך את הסבלנות לכוון כמו שצריך"
כך שנראה לי שהתגובות העצבניות והמתנפלות שלך, כולל ההתייחסות לפוסטים מהעבר, שרובם כנראה במסגרת ה"מלחמה" ב"טכנוקראטים", לא הייו לגמרי במקום, וייש בהן לא מעט מן ההפרזה, במיוחד בהתייחס לגודל ה[אי]עבירה. עמיר
avatar
אורי_ו 2012-03-11 21:53:56
התגובות? עמיר, מתי בדיוק הגבתי לך על דברים כאלו? עוד בזמנו התכתבנו בהודעות פרטיות ושיבחתי אותך. איפה בדיוק כל זה? האם מתישהו בכל אלפי הפוסטים באורך הגלות, המתלהמים לפעמים, הפוגענים, אני מתישהו הערתי לך? ועוד בצורה כזו? מה שכן שים לב שכנגד הכתיבה הרגילה שלי הכנסתי פה בכוונה קצת "חברמניות ישראלית". כמובן שמתוך זה נמצץ הרוע וישר ירית לכל הכיוונים. אדוני, על ראש הגנב בוער הכובע. יש לי 9000+ הודעות. אתה מוזמן בזמן החופשי לבדוק כמה מהן היו "עצבניות" "מתנפלות" ועוד. ואכתוב לך שוב כי אני רואה שזה מדגדג לכל האודיופילים פה : את התואר כתב האתר לא נתתי לעצמי. לדאבונכם, אני לא יכול פשוט. מי שעשה זאת הוא ליאור שהוא בעלי האתר. מאידך, מישהו ממכם אי פעם לקח את האוטו שלו הפרטי, בזמן היו הפרטי שלו, במקום לעבוד, ליבואן נגיד בהוד השרון (אני תל אביבי) או בפאתי ת"א , או אפילו במרכז ת"א, שילם דלק, חניה, את זמנו החופשי. שמרים טלפונים ליבואנים וחנויות ושואל אם אפשר לקחת ציוד להקשבה ולסקירה כשאין לי 1000 שקל פנויים לקנות פאקינג ממיר לעצמי. בבית שלו : חשמל במשך שבוע על הרצה של מוצרים, אי נוחות , השותפים שלו הסתכלו עליו בעין מוזרה. זמן הקשבה , בחירת דיסקים, כתיבה של הכתבה עצמה? האם מישהו ממכם החליט לסוע על חשבונו במעל 3000 ש"ח לתערוכה בגרמניה, ובזמנו החופשי עם המצלמה הפרטית שלו ישב וכתב על כל חדר שהוא ביקר בו ביקורת מלאה. כן, חסכתי 15 אירו על הכניסה. היה לי אינטרנט חינם, עוגיות, וקולה. וקפה. וישב במשך שעות וכתב וערך, והעתיק ובחר תמונות (1000 בערך אגב, קליקים שירדו מהמצלמה שלי הפרטית ) וישב וכתב כמה וכמה כתבות ארוכות בשביל שאתם, שיושבים שם ויודעים לקלס, ולצאת נגד הטייטל שאם כואב לכם יוחזר במיידית, תוכלו להנות מחוויה פרטית לגמריי. יספר לכם שניצל (אלדר) על איך התרוצצתי ביום האחרון רק כדי להספיק לכתוב לכם על הכל. אז בבקשה, כשתעשה פעם אחת כתבה כזו, תעזור פה לעשרות אם לא מאות הפוסטים שעזרתי כאן לאנשים לקנות מגבר ב 1000 שקל ורמקול ב 1000 כי אין להם מושג אבל אני עושה את זה בזמני החופשי, וכן, נלחמתי גם את מלחמתם באותם אודיופילים שכותבים להם "אתה לא מבין" "בטח לא בדקת" ועוד. אחד כמו איתי, שהוא אודיופיל כבד, לדעתי , הרבה יותר ממך, בחור שכתב פה כתבות, בחור שעוזר לאנשים ביד רחבה , בחור שאת המצלמה שלי קניתי ממנו , העלה שאלה/רעיון/מחשבה , קיבל ממך כאפה ווירטואלית. אז כן, בפעם ה1000 שאתה ודומייך עושים את זה, זה הביא לי תסעיף. אז הכנסתי בשביל הנעימות קצת רוח "ישראלית" . משם לקחתם אותי שלרוב אינני מתלהם , והפכתם אותי למתלהם , לעצבני, ולמתנפל. אני אגיד לך כמו נמר. אם הייתי " עצבני או מתנפל" תאמין לי ידידי, כבר היית יודע את זה. אורי.
avatar
יואלפלרמן 2012-03-11 22:31:20
א. אורי ו': "אם הייתי " עצבני או מתנפל" תאמין לי ידידי, כבר היית יודע את זה" *********** ב. אורי ו': "יאללה אמיר חזרת לסורך . קודם יורה אחרי זה אומר אופס סליחה לא התכוונתי. תתחיל לקרוא 5 פעמים את מה שכתבת תלך לשתות כוס מים קרים , תחזור, תקרא שוב ואז "שלח". ג. אורי ו': "לא ניחשת את זה גם בעשרות אם לא מאות הפוסטים הקודמים שעשית את זה והעירו לך על כך. ברצינות זה בלתי נסבל." (ההדגשות שלי) ******* אורי: טענה א' עומדת בסתירה לאמירות ב' וג'. אלא אם כן משמעות המושגים של "עצבני ומתנפל" והאמירה "כבר היית יודע את זה" שלך ממש שונים מהמשמעות המקובלת בעברית.
avatar
איתי_הגיתי 2012-03-11 22:43:38
דווקא הסאב שלי מעולה (DD15) עם RC, יש לי סבלנות לכוונו, הוא מכוון מצויין. אם דעתי שונה משלכם, שזה ניג'וס ולא שווה לי את זה, אז מה העניין. כבדו דיעה של אחרים במקום ל"למד" ולחנך. זה שנמר אומר משהו, או היבואן של הציוד המופלא, לא הופך את זה לתורה מסיני, בלי לפגוע נמר וערן. לילה טוב
avatar
יואלפלרמן 2012-03-11 22:46:44
דווקא הסאב שלי מעולה (DD15) עם RC, יש לי סבלנות לכוונו, הוא מכוון מצויין. אם דעתי שונה משלכם, שזה ניג'וס ולא שווה לי את זה, אז מה העניין. כבדו דיעה של אחרים במקום ל"למד" ולחנך. זה שנמר אומר משהו, או היבואן של הציוד המופלא, לא הופך את זה לתורה מסיני, בלי לפגוע נמר וערן. לילה טוב אמן
avatar
רוזי1 2012-03-11 22:53:51
התגובות? עמיר, מתי בדיוק הגבתי לך על דברים כאלו? עוד בזמנו התכתבנו בהודעות פרטיות ושיבחתי אותך. איפה בדיוק כל זה? האם מתישהו בכל אלפי הפוסטים באורך הגלות, המתלהמים לפעמים, הפוגענים, אני מתישהו הערתי לך? ועוד בצורה כזו? מה שכן שים לב שכנגד הכתיבה הרגילה שלי הכנסתי פה בכוונה קצת "חברמניות ישראלית". כמובן שמתוך זה נמצץ הרוע וישר ירית לכל הכיוונים. אדוני, על ראש הגנב בוער הכובע. יש לי 9000+ הודעות. אתה מוזמן בזמן החופשי לבדוק כמה מהן היו "עצבניות" "מתנפלות" ועוד. ואכתוב לך שוב כי אני רואה שזה מדגדג לכל האודיופילים פה : את התואר כתב האתר לא נתתי לעצמי. לדאבונכם, אני לא יכול פשוט. מי שעשה זאת הוא ליאור שהוא בעלי האתר. מאידך, מישהו ממכם אי פעם לקח את האוטו שלו הפרטי, בזמן היו הפרטי שלו, במקום לעבוד, ליבואן נגיד בהוד השרון (אני תל אביבי) או בפאתי ת"א , או אפילו במרכז ת"א, שילם דלק, חניה, את זמנו החופשי. שמרים טלפונים ליבואנים וחנויות ושואל אם אפשר לקחת ציוד להקשבה ולסקירה כשאין לי 1000 שקל פנויים לקנות פאקינג ממיר לעצמי. בבית שלו : חשמל במשך שבוע על הרצה של מוצרים, אי נוחות , השותפים שלו הסתכלו עליו בעין מוזרה. זמן הקשבה , בחירת דיסקים, כתיבה של הכתבה עצמה? האם מישהו ממכם החליט לסוע על חשבונו במעל 3000 ש"ח לתערוכה בגרמניה, ובזמנו החופשי עם המצלמה הפרטית שלו ישב וכתב על כל חדר שהוא ביקר בו ביקורת מלאה. כן, חסכתי 15 אירו על הכניסה. היה לי אינטרנט חינם, עוגיות, וקולה. וקפה. וישב במשך שעות וכתב וערך, והעתיק ובחר תמונות (1000 בערך אגב, קליקים שירדו מהמצלמה שלי הפרטית ) וישב וכתב כמה וכמה כתבות ארוכות בשביל שאתם, שיושבים שם ויודעים לקלס, ולצאת נגד הטייטל שאם כואב לכם יוחזר במיידית, תוכלו להנות מחוויה פרטית לגמריי. יספר לכם שניצל (אלדר) על איך התרוצצתי ביום האחרון רק כדי להספיק לכתוב לכם על הכל. אז בבקשה, כשתעשה פעם אחת כתבה כזו, תעזור פה לעשרות אם לא מאות הפוסטים שעזרתי כאן לאנשים לקנות מגבר ב 1000 שקל ורמקול ב 1000 כי אין להם מושג אבל אני עושה את זה בזמני החופשי, וכן, נלחמתי גם את מלחמתם באותם אודיופילים שכותבים להם "אתה לא מבין" "בטח לא בדקת" ועוד. אחד כמו איתי, שהוא אודיופיל כבד, לדעתי , הרבה יותר ממך, בחור שכתב פה כתבות, בחור שעוזר לאנשים ביד רחבה , בחור שאת המצלמה שלי קניתי ממנו , העלה שאלה/רעיון/מחשבה , קיבל ממך כאפה ווירטואלית. אז כן, בפעם ה1000 שאתה ודומייך עושים את זה, זה הביא לי תסעיף. אז הכנסתי בשביל הנעימות קצת רוח "ישראלית" . משם לקחתם אותי שלרוב אינני מתלהם , והפכתם אותי למתלהם , לעצבני, ולמתנפל. אני אגיד לך כמו נמר. אם הייתי " עצבני או מתנפל" תאמין לי ידידי, כבר היית יודע את זה. אורי. אני מאוד מעריך את כל מה שאתה עושה. אבל תעשה לי טובה - אל תרד לרמה של פוליטיקאים. כל מה שעשית, עשית מרצונך החופשי וכנראה שזה תרם לעצמך משהו (לא בהכרח חומרי על פניו). אז אני לא יכול להגיד את זה לפוליטיקאים ואנשי צבא המיללים כמה הם תרמו למדינה (עם משכורות שמנות ותפקידים משפיעים).... גם זה שמנקה את השרותים תורם הרבה (והוא עוד עושה את זה עבור שכר זעום)
avatar
שניצל 2012-03-11 23:27:32
משפט מדהים ״מכפיל איכות המערכת״- לא?
avatar
אורי_ו 2012-03-11 23:46:13
אני מאוד מעריך את כל מה שאתה עושה. אבל תעשה לי טובה - אל תרד לרמה של פוליטיקאים. כל מה שעשית, עשית מרצונך החופשי וכנראה שזה תרם לעצמך משהו (לא בהכרח חומרי על פניו). אז אני לא יכול להגיד את זה לפוליטיקאים ואנשי צבא המיללים כמה הם תרמו למדינה (עם משכורות שמנות ותפקידים משפיעים).... גם זה שמנקה את השרותים תורם הרבה (והוא עוד עושה את זה עבור שכר זעום) רוזי אני מודה לך. הכוונה היתה על כך שיש פה יותר מדיי מלינים על זה שכתוב לי בטייטל "כתב האתר". ולא מבינים למה אכפת לי מזה שנכנסים באנשים על שטויות.
avatar
נמר 2012-04-11 00:04:32
דווקא הסאב שלי מעולה (DD15) עם RC, יש לי סבלנות לכוונו, הוא מכוון מצויין. אם דעתי שונה משלכם, שזה ניג'וס ולא שווה לי את זה, אז מה העניין. כבדו דיעה של אחרים במקום ל"למד" ולחנך. זה שנמר אומר משהו, או היבואן של הציוד המופלא, לא הופך את זה לתורה מסיני, בלי לפגוע נמר וערן. לילה טוב אכן. אין לי חלילה טיפת זילזול ביכולות שלך. אבל אולי הוא באמת לא מתאים לרמקול שלך (לא זוכר איזה). בכל מקרה, אתה שמעת, אתה ניסית ואתה מסיק מסקנות. הן בטוח נכונות. ואני בטוח לא תורה מסיני. :)
avatar
יואלפלרמן 2012-04-11 01:37:09
אורי ו': "הכוונה היתה על כך שיש פה יותר מדיי מלינים על זה שכתוב לי בטייטל "כתב האתר"". אני אסביר: אם כתוב לך בטייטל שאתה כתב האתר, המשמעות היא שאתה חלק מ"מערכת האתר". אם אתה חלק מאותה "מערכת האתר", אתה אמור להיות מחויב - לעניות דעתי, כמובן ומתוך ניסיוני הדליל בתחום - לרמה מסוימת של שפה, סגנון ובעיקר לתגובות אישיות. הדגש, כמו שהדגשתי, הוא על כך שאתה אמור להיות מחויב. לדעתי, כמובן. אלא אם כן אתה סבור שגם אין קשר בין הדברים וגם זה בסדר להגיב כפי שאתה מגיב ובשפה שבה אתה כותב. אני מקווה שהצלחתי להבהיר את העניין.
avatar
AK1 2012-05-11 11:18:01
התגובות? עמיר, מתי בדיוק הגבתי לך על דברים כאלו? עוד בזמנו התכתבנו בהודעות פרטיות ושיבחתי אותך. איפה בדיוק כל זה? האם מתישהו בכל אלפי הפוסטים באורך הגלות, המתלהמים לפעמים, הפוגענים, אני מתישהו הערתי לך? ועוד בצורה כזו? מה שכן שים לב שכנגד הכתיבה הרגילה שלי הכנסתי פה בכוונה קצת "חברמניות ישראלית". כמובן שמתוך זה נמצץ הרוע וישר ירית לכל הכיוונים. אדוני, על ראש הגנב בוער הכובע. יש לי 9000+ הודעות. אתה מוזמן בזמן החופשי לבדוק כמה מהן היו "עצבניות" "מתנפלות" ועוד. ואכתוב לך שוב כי אני רואה שזה מדגדג לכל האודיופילים פה : את התואר כתב האתר לא נתתי לעצמי. לדאבונכם, אני לא יכול פשוט. מי שעשה זאת הוא ליאור שהוא בעלי האתר. מאידך, מישהו ממכם אי פעם לקח את האוטו שלו הפרטי, בזמן היו הפרטי שלו, במקום לעבוד, ליבואן נגיד בהוד השרון (אני תל אביבי) או בפאתי ת"א , או אפילו במרכז ת"א, שילם דלק, חניה, את זמנו החופשי. שמרים טלפונים ליבואנים וחנויות ושואל אם אפשר לקחת ציוד להקשבה ולסקירה כשאין לי 1000 שקל פנויים לקנות פאקינג ממיר לעצמי. בבית שלו : חשמל במשך שבוע על הרצה של מוצרים, אי נוחות , השותפים שלו הסתכלו עליו בעין מוזרה. זמן הקשבה , בחירת דיסקים, כתיבה של הכתבה עצמה? האם מישהו ממכם החליט לסוע על חשבונו במעל 3000 ש"ח לתערוכה בגרמניה, ובזמנו החופשי עם המצלמה הפרטית שלו ישב וכתב על כל חדר שהוא ביקר בו ביקורת מלאה. כן, חסכתי 15 אירו על הכניסה. היה לי אינטרנט חינם, עוגיות, וקולה. וקפה. וישב במשך שעות וכתב וערך, והעתיק ובחר תמונות (1000 בערך אגב, קליקים שירדו מהמצלמה שלי הפרטית ) וישב וכתב כמה וכמה כתבות ארוכות בשביל שאתם, שיושבים שם ויודעים לקלס, ולצאת נגד הטייטל שאם כואב לכם יוחזר במיידית, תוכלו להנות מחוויה פרטית לגמריי. יספר לכם שניצל (אלדר) על איך התרוצצתי ביום האחרון רק כדי להספיק לכתוב לכם על הכל. אז בבקשה, כשתעשה פעם אחת כתבה כזו, תעזור פה לעשרות אם לא מאות הפוסטים שעזרתי כאן לאנשים לקנות מגבר ב 1000 שקל ורמקול ב 1000 כי אין להם מושג אבל אני עושה את זה בזמני החופשי, וכן, נלחמתי גם את מלחמתם באותם אודיופילים שכותבים להם "אתה לא מבין" "בטח לא בדקת" ועוד. אחד כמו איתי, שהוא אודיופיל כבד, לדעתי , הרבה יותר ממך, בחור שכתב פה כתבות, בחור שעוזר לאנשים ביד רחבה , בחור שאת המצלמה שלי קניתי ממנו , העלה שאלה/רעיון/מחשבה , קיבל ממך כאפה ווירטואלית. אז כן, בפעם ה1000 שאתה ודומייך עושים את זה, זה הביא לי תסעיף. אז הכנסתי בשביל הנעימות קצת רוח "ישראלית" . משם לקחתם אותי שלרוב אינני מתלהם , והפכתם אותי למתלהם , לעצבני, ולמתנפל. אני אגיד לך כמו נמר. אם הייתי " עצבני או מתנפל" תאמין לי ידידי, כבר היית יודע את זה. אורי. הי, אורי! ראשית ולפני הכל -- לא מפריע לי ולא מדגדג לי בשום צורה שלילית שהיא שאתה כתב האתר -- להיפך! שייהייה לך רק בכיף ובהצלחה! (ורד) כל ההתייחסות שלי לנושא "כתב האתר" היתה בהקשר של זה שאולי יש מקום לצפות מבעל תפקיד "רשמי" שיהייה סבלני יותר משאר הגולשים, כשכאן הפתעת בכיוון ההפוך. כאשר ב"הפתעת" אני כולל גם את העובדה שזה הפוך מהרגיל שלך, בלי שום צורך לחפור בהיסטורייה. בכלל נראה לי שהרחבת את היריעה ה-ר-ב-ה מעבר לתחום הצר שהתייחסתי אליו -- התייחסתי רק לתגובות שלך בפוסט הזה, וספציפית #42 ו-#44, אם כי גם תגובה זו שלך שאני מגיב אליה כעת (#57) יכולה הייתה להיכלל באותה קטיגורייה. הבאת כאן את כל ההיסטורייה, החל ב-9000+ תגובות קודמות שלך, איזושהי התכתבות בפרטי, וכלה בהתייחסות לא לגמרי הוגנת לתגובות שלי מהעבר (שרובן במסגרת ה"מלחמה" ב"טכנוקראטים"), וגם ועוד כרכת אותי עם "דומי" -- אולי הצטיירתי אצלך כעוד אחד מאלה שמפריע להם משהו בהיותר "כתב האתר", ולא היא. אז אולי כדאי להחזיר דברים לפרופורצייה :)
 1. זה שבאופן לא נפוץ אצלך "בא לך הסעיף" והרשית לעצמך לבטא אותו למרות ה"נסיבות המחמירות" (לקרוא בטון רציני ומכובד) של היותך נושא ב"תפקיד רשמי" -- זה די רחוק מלהיות סוף העולם. קורה לכל אחד.
 1. זה שהופתעתי ונפגעתי מהתפרצותך הנדירה ומה"רוח ישראלית", גם זה לא סוף העולם, אבל זה הייה ברמה שחשבתי שמצדיקה מחאה
 1. לא הייתה שום כוונה או רצון מצידי להציג אותך כאילו אתה עצבני, מתנפל ו/או מתלהם (מילה שלך) באופן קבוע, ולא נראה לי שזה נובע ממה שכתבתי בפועל. את המשפט שבסוף הפוסט שלי שאליו הגבת (#56) -- כך שנראה לי שהתגובות העצבניות והמתנפלות שלך, כולל ההתייחסות לפוסטים מהעבר, שרובם כנראה במסגרת ה"מלחמה" ב"טכנוקראטים", לא הייו לגמרי במקום, וייש בהן לא מעט מן ההפרזה, במיוחד בהתייחס לגודל ה[אי]עבירה -- יש לקרוא בהקשר של השירשור הזה בלבד
ולאור זה:
 1. נראה לי שהאמירה "נמצץ הרוע וישר ירית לכל הכיוונים" ממש אינה במקום, ושהתגובה שלי שאליה התייחסת (#56) היא מאוד עניינית, ללא יריות וללא כיוונים וללא רוע
 1. אני מוחה על כריכתי עם כל אלה ש"מדגדג להם" וזה "לדאבונם" שאתה כתב האתר
 1. אני מוחה על כריכתי עם "אתה ושכמותך" שכותבים לך "אתה לא מבין" "בטח לא בדקת"
 1. למרות שאיתי הוא אודיופיל כבד "יותר ממני" (למה נדרשת חלוקת ציונים?) ומאוד אדיב ועוזר ונחמד ומתוק ואפילו קנה ממך מצלמה, מסתבר שזה לא מונע ממנו להשתמש בסאב המשוכלל שייש לו לא לצרכים שתוכנן עבורם אלא על תקן כפתור באס ברסיבר, שמשתמשים בו כדי "לתקן" את ההקלטה, ומלגלג על אלה שעושים מיקסים למוסיקה כאילו הם ליצנים, ורק אלה שעושים מיקס לפיצוצים שבסרטים הם המקצוענים (!)
 1. לא נתתי לאיתי שום "כאפה" או "צ'אפחה" ושאר ביטויים של "רוח ישראלית", אלא פניתי אליו בצורה מנומסת, לא כ-Mr. Know-All, כשהבסיס לדברי נמצא בפוסט קודם
בברכה! עמיר
avatar
partner11 2012-05-11 17:24:19
חברים, החוכמה לדעת מתי להפסיק הגעתם כבר לנקודה הזו- כל אחד הביע דעתו העסיסית על חברו יאללה- לשרשורים הבאים
avatar
AK1 2012-05-11 18:19:36
חברים, החוכמה לדעת מתי להפסיק צודק לחלוטין! הגעתם כבר לנקודה הזו- כל אחד הביע דעתו העסיסית על חברו אבל מה גורם לך לחשוב שאתה יודע טוב יותר מהדוברים עצמם מה הנקודה הזו עבורם?? לי אישית נשארו שלוש נקודות משמעותיות לא סגורות:
 1. גם ש"חטפתי" מאורי על לא עוול בכפי
 2. גם שאורי נפגע מזה שהוא חשב שמבחינתי הוא לא ראוי כבייכול להיות "כתב האתר"
 3. וגם מזה שייש יש לי כבייכול "דיעה עסיסית" לגביו, שהוא עצבן, מתנפל, מתלהם וכו' באופן כללי, וזו ממש לא דעתי, אלא כל מה שקרה בשירשור הזה נראה לי כמו "סעיף" נדיר או אולי אפילו חד-פעמי (אני לא מתכוון לבדוק 9000+ הודעות כדי לוודא :)
האם זה שמבחינתך העניין נסגר ברגע ש""כל אחד הביע דעתו העסיסית על חברו" נותן לך לגיטימאצייה, לדעתך, להתערב ולהעיר לי -- בצורה מתנשאת במקצת, כאילו אתה יודע מה הנקודה ואני לא -- ואולי גם להפריע לאורי ולי לסגור את הנקודות הפתוחות בינינו בצורה שתתאים לשנינו? עמיר
avatar
partner11 2012-05-11 18:52:40
וואלה עמיר, אתה ממש לא מבין הפורום הזה אינו אכסניה לחבורה של ווכחנים כרוניים, זה לא פרטי, זה לא שלכם, זה מרחב ציבורי ששייך לכולם ואתם כל הזמן עסוקים בללכלך אותו! ניכסתם את הפורום למניירות שלכם יש חבורה שכאשר הם מתקבצים באותו שרשור, ניתן לדעת מיד שטוב לא יצא מהשרשור הזה. חלאס, תפנימו שמודבר בתחביב, תיהנו ממנו, תנו לשאר חברי הפורום ליהנות ממנו למה תמיד מישהו צריך לצאת: צודק / חכם/ יודע הכל / מנצח / משפיל? מה כל כך קשה, למה זה כזה מורכב?
avatar
AK1 2012-05-11 19:06:52
וואלה עמיר, אתה ממש לא מבין הפורום הזה אינו אכסניה לחבורה של ווכחנים כרוניים, זה לא פרטי, זה לא שלכם, זה מרחב ציבורי ששייך לכולם ואתם כל הזמן עסוקים בללכלך אותו! ניכסתם את הפורום למניירות שלכם יש חבורה שכאשר הם מתקבצים באותו שרשור, ניתן לדעת מיד שטוב לא יצא מהשרשור הזה. חלאס, תפנימו שמודבר בתחביב, תיהנו ממנו, תנו לשאר חברי הפורום ליהנות ממנו למה תמיד מישהו צריך לצאת: צודק / חכם/ יודע הכל / מנצח / משפיל? מה כל כך קשה, למה זה כזה מורכב? ראשית, מי זה "אתם" כאן? אם אתה פונה אלי, אנא דבר בלשון יחיד. התולעים שלי לא כותבות בפורום. שנית, אנא הפנה אותי למקומות ש"שליכלכתי" את השירשור הזה בו, ושלא הייו תגובה לזה ש"ליכלכו" עלי (שלא בצדק) קודם. שלישית, איפה אתה חופר למצוא צדק/חוכמה/ניצחון/השפלה כאן? אם כבר, הפוסט שהערת עליו הייה ניסיון להשלמה. ולסיום, אם כבר, אפרופו "זה לא פרטי, זה לא שלכם, זה מרחב ציבורי ששייך לכולם" -- אז אתה ורבים "כמוך" עסוקים הרבה מהזמן בלנהל את מה שאחרים כותבים בפורום ולצנזר את מה שלא מתאים למסגרת הצרה שלכם, כמו שקרה עכשיו. באיזו זכות בדיוק? לא ברור לי. בדיוק מצב של "הפוסל -- במומו פוסל". עמיר
avatar
partner11 2012-05-11 19:10:51
זו בדיוק הבעיה עם אנשים חכמים לא מבינים דברים פשוטים
avatar
AK1 2012-05-11 19:17:36
זו בדיוק הבעיה עם אנשים חכמים לא מבינים דברים פשוטים או שהדברים הפשוטים קיימים רק בדמיונם של האנשים הלא חכמים. האשמת אותי בהאשמה חמורה של "ליכלוך". אז אני מבקש שאו שתפנה אותי למקומות ש"שליכלכתי" את השירשור הזה בהם, ושלא הייו תגובה לזה ש"ליכלכו" עלי קודם, או שתתנצל על עלילת השווא הזו. עמיר
avatar
partner11 2012-05-11 19:29:16
עמיר היקר, אני מתנצל אבל אני לא הולך לשרוף את זמני ע"מ לארח לך "חברה" בשעות הערב ממליץ לך רק דבר אחד קרא שוב את תגובתי הראשונה ואם תראה באיזה שהוא מקום שפינתי אליך, נא עדכן אותי אני דיברתי בכללי, אולם אתה כמגנם של הנרמסים בפורום קפצת להגן מה אתה קופץ, מי דיבר אילך בכלל! על ראש הגנב בוער הכובע דיברתי בכללי על תרבות הדיונים הלא ראויה שלא מעט שרשורים נופלים בגללה ואם כבר אתה שם אותי בפינה, שאזכיר לך מי ייצא לגלות ארוכה עד יום כיפור האחרון, בגלל תרבות פורום לקויה?!
avatar
רועי51 2012-05-11 19:57:10
יום אחד פרצה שריפה ביער. עקרב אחד שאתרע מזלו להיות בקירבת האש, פנה בבהילות אל ברווז שהיה בסביבה והתחנן שיעבירו על גבו את הנהר. הסתכל עליו הברווז בפליאה : את הנהר ?! על הגב שלי ?! ומה אם תעקוץ אותי שהרי זה טבעך המחורבן, מה פתאום ענה העקרב, הרי שכל להבין עוד יש לי, עקצתי, שנינו טובעים ומה ייצא לי מזה. הברווז כידוע טמבל, כנראה גם קצת שמאלני, השתכנע כמובן ונתן לעקרב לטפס לו על גבו. עוד הם באמצע הנהר חש הברווז אוהב הערבים הזה בעקיצה כואבת בגבו והחל טובע יחד עם העקרב על גבו, נו, לחש בנשימתו האחרונה לאחרון, איפה השכל הזה שלך, עכשיו שנינו טובעים, נכון אמר העקרב, אבל מה אני יכול לעשות הטבע שלי חזק ממני.
avatar
AK1 2012-05-11 19:59:59
עמיר היקר, אני מתנצל אבל אני לא הולך לשרוף את זמני ע"מ לארח לך "חברה" בשעות הערב אל תדאג, אני לא אעצור את נשמתי בלחכות לחברתך הנעימה -- אני עושה עוד כמה דברים במקביל, יש בראהמס ברקע, רשימה פתוחה של דיסקים לקנייה -- הכל בסדר. סתם תקעת את עצמך באופן אקטיבי במקום שלא הייה נחוץ, או שבעצם הייה נחוץ שלא. ממליץ לך רק דבר אחד קרא שוב את תגובתי הראשונה ואם תראה באיזה שהוא מקום שפינתי אליך, נא עדכן אותי בתגובתך הראשונה לא פנית אלי, ולא התייחסתי לעצם פנייתך אלי אלא לתוכן ההודעה ההיא. אני דיברתי בכללי, אולם אתה כמגנם של הנרמסים בפורום קפצת להגן מה אתה קופץ, מי דיבר אילך בכלל! על ראש הגנב בוער הכובע דיברתי בכללי על תרבות הדיונים הלא ראויה שלא מעט שרשורים נופלים בגללה ואם כבר אתה שם אותי בפינה, שאזכיר לך מי ייצא לגלות ארוכה עד יום כיפור האחרון, בגלל תרבות פורום לקויה?! האם הפוסט הזה שלך, שאינו הראשון, ושרק בעקבותיו התייחסתי לפנייה לרבים, נראה לך כפוסט שלא פונה אלי? האם שוב אני לא מבין את הדברים הפשוטים -- כמו שפוסט שמתחיל ב"וואלה עמיר", ממשיך בזה שאתה לא מבין, וממשיך בלפרט את מה שאתה לא מבין כבייכול -- בעצם פונה אלי, אם ממש במפורש בשמי ואם כ"שלכם", "ואתם" וכו'? וואלה עמיר, אתה ממש לא מבין הפורום הזה אינו אכסניה לחבורה של ווכחנים כרוניים, זה לא פרטי, זה לא שלכם, זה מרחב ציבורי ששייך לכולם ואתם כל הזמן עסוקים בללכלך אותו! ניכסתם את הפורום למניירות שלכם יש חבורה שכאשר הם מתקבצים באותו שרשור, ניתן לדעת מיד שטוב לא יצא מהשרשור הזה. חלאס, תפנימו שמודבר בתחביב, תיהנו ממנו, תנו לשאר חברי הפורום ליהנות ממנו ואשר ל ואם כבר אתה שם אותי בפינה, שאזכיר לך מי ייצא לגלות ארוכה עד יום כיפור האחרון, בגלל תרבות פורום לקויה?! ראשית, חלק ניכר מ"תרבות הפורום הלקוייה" הייה בנסיבות המיוחדות של "מלחמה" ב"טכנוקראטים", שטעיתי לחשוב שהיא לטובת האתר, ואני עדיין משלם את מחיריה, למרות שכבר "ריציתי את עונשי". ושנית, כבר האשמת אותי בלכלוך השירשור הזה, וכנראה לא מצאת ליכלוכים, אז אולי כדאי שתתעדכן במציאות במקום להתייחס רק לעבר (תוך שיכחת הנסיבות המיוחדות). ואם לא שמת לב, אני תרמתי גם דברים חיוביים לשירשור הזה. לך לא הייה שום דבר לתרום, ורק באת "לחנך" ממקום מתנשא ולא מתאים, והמשכת בליכלוכים והאשמות שווא, ועכשיו אתה מנסה להיכנס לחילופי האשמות? תסתכל על עצמך לפני שאתה בא לחנך אחרים. כל התנהלותך בשירשור הזה מגעילה למדי, רק ליכלוך נטו ואפס תרומה. עמיר
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: