חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

בקרוב: הריח מגיע לבתי הקולנוע – 4DX | טלויזיות & וידאו | חדשות | ראשי

בקרוב: הריח מגיע לבתי הקולנוע – 4DX

גודל אות: Decrease font Enlarge font
בקרוב: הריח מגיע לבתי הקולנוע – 4DX בקרוב: הריח מגיע לבתי הקולנוע – 4DX

אחרי תלת המימד (3D), מגיע 4D עם תוספת של X - גימיק נוסף שאמור להוסיף עוד מימד של אוטנטיות לחווית הצפיה בסרט ומשלב ריח, כיסאות רוטטים, מתזי מים ועוד.

הקוריאנים ידועים כמאמצי טכנולוגיה נלהבים, הפעם הם עושים זאת בבתי הקולנוע: קבוצת CJ מדרום קוריאה אשר בבעלותה רשת ענק של תיאטראות מביאה לארצות הברית את מה שהם מכנים "מערכת 4DX".

ה- 4DX משלבת בכיסא הצופה שלל אביזרים ומנגנונים זעירים, בינהם "זרבובית ריח" אשר מרססת לאויר ניחוח שמתאים לסצינה המוקרנת באותו רגע על המסך הגדול. אבל לא מדובר כאן רק בריח, זה יכול להיות גם תרסיס טיפות מים זעירות שיגרום לצופה לחשוב שהוא חווה סערה אימתנית בלב ים תוך שהכסא שלו נע ביחד עם תנודות האוניה ואפילו הדמיה של רוח שמכה בו.

מערכת דומה, הותקנה בעבר בפארק דיסני, למשל, אבל, על פי הדיווח של לוס אנג'לס טיימס, מערכת ה- 4DX אמורה להגיע בפעם הראשונה אל 200 בתי קולנוע מסחריים בצפון אמריקה, ברזיל ומקסיקו (בתחילה בערים מרכזיות כמו ניו יורק ולוס אנג'לס) בחמש השנים הקרובות. העיתון מדווח גם כי החברה אמורה להקים בתי קולנוע חדשים ברוסיה, בריטניה ואפילו בישראל.

אז, בפעם הבאה שאתם הולכים לסרט, אל תשכחו להביא מטריה ומטפחת אף, כי זה הולך להיות רטוב וריחני.


  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (2 תגובות פורסמו):

avatar
rrrr1 2012-11-07 17:44:50
נשמע מעניין אבל על פניו יהיו בעיות לא כל צופה אוהב מתז מים , כסא רועד , ריח תצפו ל- 10% אלרגים כמו עם 3D זה ידבר לקבוצות נוער , ארגונים , חבורות , גם איכות הסרט יעשו ספציפית לפיתוחי הקולנוע , לא לאיכות הסרט עצמו . היום שרואים תלת מימד הרבה סרטים עם איכות תוכן ברמה נמוכה ומסתמכים על 3D
avatar
DOCTOR ICE 2012-11-07 19:36:13
מי שלא אוהב - לא חייב ללכת לסרטים עם האפקטים האלה . בד"כ הסרטים מוקרנים גם בגרסתם הרגילה 2D .
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: