חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

סמסונג גלקסי S3 – על חוזקות ופשרות במפרט המכשיר | סמארטפונים | כתבות | ראשי

סמסונג גלקסי S3 – על חוזקות ופשרות במפרט המכשיר

גודל אות: Decrease font Enlarge font
סמסונג גלקסי S3 – על חוזקות ופשרות במפרט המכשיר סמסונג גלקסי S3 – על חוזקות ופשרות במפרט המכשיר

מכשיר הדגל של סמסונג הושק ברעש גדול, מפרט המכשיר מצביע על חוזקות מרשימות, אבל גם על מספר פשרות בהן נקטה החברה כאשר תכננה את גלקסי S3. ניתוח של איכות המסך, כמות הזיכרון, המצלמה וגימור הטלפון.

סמסונג הצליחה לרגש את העולם הטכנולוגי בעת אירוע השקת סמארטפון הדגל החדש של החברה, עם סיסמאות כמו "תוכנן לבני אנוש" והדגמת ממשק אינטראקטיבי שעוקב ומגיב אחר תנועות עיניו של המשתמש ומקשיב לפקודות קולו.
מחשיפת המפרט הטכני הרשמי של Samsung Galaxy S3 ניתן להבחין באיזה נקודות בחרה סמסונג להשקיע ובאילו עשתה פשרות מסויימות – גם כאשר מדובר בטלפון הדגל החדש שלה.

כאשר משווים את הנקודות העיקרות במפרט, מקבלים את הרושם כי החברה דאגה להכליל את כל המרכיבים הנכונים שיאפשרו ל- S3 לעמוד בחזית עולם הסלולאר ללא מבט מתנצל, עם מעבד בעל 4 ליבות, מסך גדול, סוללה בנפח מכובד עם אפשרות להחלפה ע"י המשתמש ומבחר נפחי זיכרון.


סמסונג גלקסי S3 – מבלי לוותר על שפיות


אך בכל זאת, בעולם כלכלי, צריך לשמור על שפיות מסחרית, סמסונג – כמו כל חברה אחרת, יכולה להשקיע הון עתק בהטמעת הטכנולוגיה היוקרתית ביותר בכל קטגוריה, אבל אם הצרכנים לא יסכימו לשלם את העלות של דבר כזה, זה ישבור את האיזון העדין של הכנסות מול הוצאות ויביא לנפילה שתעצור את פיתוח הדגם הבא.


מלבד החומרה, הושקע ממון רב גם בפיתוח תוכנת המכשיר – על שלל האפליקציות החדשות, שילובם של חיישנים חדשים במכשיר (כמו זה שעוקב אחר תנועת עיניו של המשתמש) דורש פיתוח אפליקציות חדשות שתדענה להפיק את המיטב מהחומרה ולהפוך את חווית השימוש למסעירה ביחס לעבר. בנושאים אחרים, כמו המצלמה למשל, חלק נכבד מהחידושים מגיעים בצורה של יכולות חדשות ומשופרות שעוקפות את המגבלות הטכנולוגיות של המפרט הפיזי, למשל, חיישן המצלמה קטן והדבר משפיע על יכולת המיקוד? אז נפתח יכולת צילום Burst בה בלחיצת כפתור המצלמה "יורה" 8 תמונות ברצף ובוחרת עבור המשתמש את זו החדה והמוצלחת ביותר.


סמסונג גלקסי S3
כפי שנראה, סמסונג עשתה פשרה בשלושה נושאים: טכנולוגיית מסך, זיכרון רם וגימור שנותר פלסטיקי גם במכשיר הדגל החדש. אם נהיה כנים, גם הפשרות הללו אינן כה נוראיות או מורגשות עבור חלק גדול מהמשתמשים, אבל כאשר מסתכלים במבט חוקר על השקת הטלפון שטלטל את תעשיית הסלולאר, ראוי לבחון אותן.


מסך AMOLED מרשים, אבל האם מושלם?


אחת השמועות המבטיחות בחודשים האחרונים, דיברה על מסך Super AMOLED Plus, כלומר, מסך עם אותו סידור פיקסלים מסוג RGB כפי שקיים בגלקסי S2, זה אומר חדות טובה יותר ויכולת הצגת צבעים אמינה יותר, אבל יש לזה מחיר יקר שנובע מתוך מגבלות טכנולוגיות, ב- S2 זה הביא לרזולציה נמוכה יחסית של 800X480 פיקסלים. היכולת להגדיל את כמות הפיקסלים באותו סידור RGB כרוכה בעלויות ויכולות יצור שכנראה עדיין אינן קיימות והפיתרון הנוח שעמד על המדף מול עיני אנשי סמסונג היה שימוש במסך של גלקסי נקסוס אשר מגיע ברזולוציה הרצויה 1280X720 שהפכה להכרח בקרב סמארטפונים מסדרות דגל.


המסך של הנקסוס פועל בשיטת ה- PenTile מה שאומר שיש פחות פיקסלים כחולים ואדומים ביחס לירוקים, מבט מקרוב מאוד על מסך כזה חושף ביתר קלות את רשת הפיקסלים לעין וגם מציג גרעיניות מסויימת, אבל מניסיון של שימוש רב במסכו של הנקסוס למשל, בעת צפיה ממרחק מקובל (למעשה עד כ- 10 ס"מ מהמכשיר) המשתמש לא ממש מבחין בבעיה כל שהיא והתצוגה נשארת חדה לעין, ביחד עם יכולת הצגת השחור הפנטסטית של מסך AMOLED.


סמסונג גלקסי S3 - קרדיט תמונה אתר Engadgetגלקסי S3 מוצג מצד ימין, קרדיט תמונה - Engadget

אז סמסונג לקחו את מסכו של הנקסוס והגדילו אותו מ- "4.65 אל "4.8 בכדי להציבו שיווקית מעל שאר המתחרים בעלי מסך ה- "4.7 ומבחינתם זה בהחלט אמור להספיק בשלב זה – את סידור ה- RGB ישאירו כנראה לדגם הבא גלקסי S4.
אגב מסך גדול, ה-"טאבלטפון", דגם ה- Note של סמסונג עצמה הציג התכנות ואפשרות להצלחה של טלפון עם מסך גדול, האם ה- S3 ינגוס מאחוזי המכירות שלו? באופן מודע כנראה, סמסונג שמרה על בידול מסויים בין שני המכשירים כאשר שמרה את תכונות העט החכם S-Pen לנוט ולא הכניסה אותן לגלקסי.

מצלמה עם "רק" 8 מגה פיקסל


חיישן המצלמה של S3 הותיר על כנו את אותה כמות פיקסלים של הדגם הקודם – 8 מיליון, יש כאלו אשר מאוכזבים מכך, אך בפועל, לא מדובר בהכרח בענין העקרוני החשוב באמת, רזולוציה כזו הינה די והותר לשימושים של בעל הטלפון וברוב המקרים עדיף להתמקד בשיפור איכות התמונה עצמה ולא בהגדלה מיותרת של כמות הפיקסלים שגורמת להכבדה במשקל הקבצים ואינה מביאה יתרון מהותי למשתמש שנוהג להציג את התמונות שלו באתרי אינטרנט ולשלוח אותן דרך שירותים מקוונים. סמסונג טוענת כי החליפה את החיישן הקודם בכזה בעל מנגנון הארה אחורית – מה שאמור להפוך אותו לרגיש יותר לאור ולמשופר בעת צילומים בחשיכה – נצטרך להמתין לתוצאות מהשטח.


זיכרון RAM

מערכת ההפעלה אנדרואיד 4 בשילוב אפליקציות חדשות רבות שפועלות ברקע, מביאים למצב בו חלק נכבד מאותו זיכרון תפוס, גם כאשר המשתמש אינו מפעיל באופן יזום אפליקציה כזו או אחרת. נראה, כי בשלב זה של התפתחות הטלפון החכם, רצוי לאפשר מרווח פעולה גדול יותר והמצב עלול להגיע למקום גבולי ביתר קלות, חלק קטן מאוד מהמכשירים כיום מגיע עם RAM 2GB ולכן יש להעלות את השאלה האם החיסכון בהטמעת עוד ג'יגה של זיכרון יעלה בחוסר נוחות לצרכנים?

סמסונג גלקסי S3
גימור


אחרי הפצת אינספור תמונות של דגמי אב טיפוס רבים (ומכוערים למדי) התברר כי סמסונג הצליחה לשמור על מראה העיצוב האמיתי עד לאירוע ההשקה וחשפה טלפון עגלגל במראהו, בעל עיצוב שמקנה תחושה "זכוכית". גם אם לא מדובר תכנון מהפכני, סביר להניח כי המראה ידבר אל רוב הצרכנים והוא מוטמע גם באביזרי הרחבה לטלפון. מצד שני, על פי הדיווחים מהשטח והצצות ראשונות (לא פורסמה עדיין כתבת ביקורת מלאה על המכשיר) נראה כי סמסונג ממשיכה לעשות שימוש בחומרים פלסטיים שמקנים תחושה "קצת פחות יוקרתית". זוהי, כנראה עוד נקודה בה מנסה החברה לחסוך, לעומת מתחרות כמו אפל (שהשמועות המופרכות על הטלפון הבא שלה - אייפון 5 דיברו על מתכת נוזלית) HTC למשל, שעושה שימוש בחומרים קרמיים או פוליקרבונט קשיח שמביאים לתחושת מגע אחרת במכשיר. לעומת זאת, ה- S3 הוא אחד המכשירים הראשונים שעושים שימוש בזכוכית מסך מגע מסוג Gorilla Glass 2 שהינה קשיחה ועמידה יותר מבעבר.


  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (9 תגובות פורסמו):

avatar
danistar 2012-04-05 14:05:17
באמת שאני לא רואה צורך לשדרג מה S2 ל S3 . אין פה הבדל תהומי בין המכשירים ( למעט מסך גדול יותר ומעבד חזק יותר ) . השאלה אם השינויים של ה GUI של מערכת ההפעלה ייהיו ניתנים לישום גם ב S2 .
avatar
2012-04-05 18:14:01
מה הקטע של הכתבה הזאת? אתם אומרים שלא השקיעו ב-3 דברים ובפירוט של כל דבר אתם אומרים שזה בסדר. 1 ג'יגה ראם זה הסטנדרט היום וזה בהחלט מספיק (זה לא כמו אייפון שישי לו 512 ואחרי שאתם פורץ אז הוא נהיה איטי רצח) 8 מגה פיקסל מצלמה זה הסטנדרט היום וזה לא כאילו לא עשו שום דבר עם המצלמה, שידרגו אותה אבל פשוט את המגה פיקסלים לא שידרגו. ומהמסך מה אכפת לי מהפיקסלים שלו אם אני רואה מצויין? (אי פעם ראיתם מישהו מדביק את הפרצוף שלו למסך?) קיצר: כתבה מיותרת ומטומטמת.
avatar
aviram_1 2012-04-05 19:51:23
אתה פשוט לא הבנת מה כתוב כאן או שאתה מעריץ של סמסונג , המסך הוא טוב אבל גם לסמסונג יש טובים יותר ואולי 1 ג'יגה ראם זה סביר אבל כבר גבולי ולמכשירים של LG וגם אקספריה S יש כבר 2 ג'יגה אז למה לא כאן ?
avatar
2012-05-05 00:33:00
ל אקספיריה s יש 1 ג'יגה ראם לא 2 לאקספיריה s יש 1 ג'יגה ראם לא 2
avatar
carmi 2012-05-05 09:15:42
סמסונג הלכה על מכשיר שהוא לא שיא בטכנולוגיה שאפשר להציג היום היא הלכה על מכשיר שלדעתה יהיה יותר מתאים ללקוח - האם זה מתאים יותר לכל לקוח, ברור שלא. למי שיש את ה S2 והוא מספק אותו - אני לא רואה סיבה לרוץ לרכוש את החדש, אבל זה רכישת מכשירים כאלו בדרך בכל באה הבטן והרגש ולא מהראש :)
avatar
gal75 2012-06-05 15:04:30
מתי יבוטלו האורחים המטומטמים? "כתבה מיותרת ומטומטמת."
avatar
1970-01-01 02:00:00
מי שרשם שלא שינו כלום חוץ ממעבד חזק יותר ומסך גדול יותר לא מבין כלום מהחיים שלו וזה רק מראה עד כמה שאנשים רושמים דברים בלי קצת מידע מאחורי זה בגאלקסי שלוש שינו הרבה דברים חדשים חוץ ממסך ומעבד
avatar
2012-03-06 17:30:56
"לא שינו כלום חוץ ממסך טוב יותר מצלמה עתירת אפשרויות מעבד טוב יותר ממשק טוב יותר עיצוב חיצוני אחר וגורילה גלאס 2״. סמסונג, מצטערים שהמכשיר אינו גמיש ושקוף.
avatar
1970-01-01 02:00:00
במה הוא טוב יותר?! "לא שינו כלום חוץ ממסך טוב יותר מצלמה עתירת אפשרויות מעבד טוב יותר ממשק טוב יותר עיצוב חיצוני אחר וגורילה גלאס 2״. סמסונג, מצטערים שהמכשיר אינו גמיש ושקוף. הרשת מלאה בנשים חסרי מזל והמסך התנפץ להם מגובה של חצי ברך. פשוט לא הגיוני שמכשיר כזה שאמור להיות הדגל של סמסונג בעולם המובייל לא עובר QA של מסך. מה שכן זה מעשיר את כל עמדות התיקונים של הסמארטפונים שלוקחים כ-1000 ש"ח מינימום על החלפה. מישהו אמר תביעה ייצוגית?
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: