חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

פנסוניק חושפת פלזמת ענק - 145 אינטש עם רזולוציה של 34 מליון פיקסלים | טלויזיות & וידאו | חדשות | ראשי

פנסוניק חושפת פלזמת ענק - 145 אינטש עם רזולוציה של 34 מליון פיקסלים

גודל אות: Decrease font Enlarge font
פלזמה פנסוניק 145" עם Ultra High Definition – Diginfo TV פלזמה פנסוניק 145" עם Ultra High Definition – Diginfo TV

פלזמה של פנסוניק שפותחה עם תאגיד השידורים היפני מציגה רזולוציית שיא Ultra High Definition של פי 16 מ- Full HD עם 34 מיליון פיקסלים.

תאגיד השידורים היפני שעובד במרץ מזה מספר שנים על פיתוח פורמט שידורי טלוויזיה באיכות שטרם נראתה על המסך הביתי (Ultra High Definition) הציג מסך פלזמה של פנסוניק, בעל שתי תכונות יוצאות דופן: גודל מסך של 145" ורזולוציה של 7,860X4,320 פיקסל (8K), מה שמתרגם לתמונה המורכבת מכמעט 34 מיליון פיקסלים = פי 16 יותר מאשר התקן הנוכחי Full HD 1080p.

מנגנון סריקת תמונה מהיר שעובר דרך 4,320 השורות בתמונה אמור לשמור על תמונה ללא הבהובים (ענין שיכול להיות מטריד בגודל תמונה שכזה) והפלזמה הענקית תומכת גם באופן טבעי בהצגת סרטים על קצב פריימים של 60 לשניה (60fps).

למרות גודלו, זהו אינו מסך הפלזמה הענק ביותר כיום – התואר שמור למסך אחר של פנסוניק בגודל 152" (אותו ראינו לראשונה בתערוכת CES 2010), אולם פלזמת ה-152", מגיעה עם "רק" כ- 9 מיליון פיקסלים (4,096X2,160) – פי ארבעה יותר פיקסלים מ- Full HD.

בזכות רזולוציית השיא של פלזמת ה- 145", גם כאשר מתקרבים מאוד אל המסך, התמונה נשארת חדה לעין, בנוסף, זויות הצפיה של הפלזמה הינן כמעט בלתי מוגבלות בפועל, ענין שהינו עקרוני במסך ענק.

לפני מספר חודשים, הציגו אנשי NHK מסך LCD ראשון של שארפ ברזולוציית 8K, לא עבר זמן רב ורף הגודל נשבר עם מסך הפלזמה 145" של פנסוניק שיוצג לראשונה בכנס ה- NHK ב- 24 למאי בטוקיו, הוא צפוי לשמש בעיקר ביישומים מסחריים כמו בבתי קולנוע או אולפנים, לפני שיגיע אל בתי הצרכנים עבור שימוש כמסך קולנוע ביתי.פלזמה פנסוניק 145 - קרדיט Diginfo TV
מקור

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (0 תגובות פורסמו):

כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: