חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

נעים באוזן: רמקולים Quad 22L | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

נעים באוזן: רמקולים Quad 22L

גודל אות: Decrease font Enlarge font
רמקול רצפתי קוואד 22L רמקול רצפתי קוואד 22L

הוא רמקול רצפתי ממקור אנגלי, מנומס ונעים למשמע. זהו ה- Quad 22L

מי אנחנו?

QUAD הינה יצרנית רמקולים אנגלית ותיקה, יצרנית זו מייצרת רמקולים דינמים ואלקטרוסטטים ומתמחה בתחום הסטריאו במיוחד, QUAD שומרת על מוניטין טוב מזה שנים ועל עיצוב מאופק במיוחד.

איכות גימור

ה-קוואד הוא רמקול ריצפתי בגודל בינוני עשוי מעץ די כבד ומאסיבי.
בתחתית הרמקול 4 ספייקים המוברגים לפלטה תחתונה אשר קטנה בגודלה מגודל תיבת הרמקול, מעליה מתנוסס הרמקול בצבע שחור פיאנו.
קדמת הרמקול חושפת שתי יחידות מיד-בס עשויות קוולאר בקוטר 6.5 אינטש, מעליהן נמצאת יחידת הטוויטר בקוטר 1 אינטש בתצורת משי.
אחורי הרמקול חושפים פורט בגודל בינוני ומתחתיו 4 טרמינלים מוזהבים אפשרות ל-BIWIRE.
הרמקול מאופק בעיצובו כיאה לאנגלים, מלבני ולא מרשים במיוחד אם כי בגימור שחור פיאנו הוא מרגיש אלגנטי וסולידי במיוחד. אישית, אהבתי את העיצוב האיפוק ברמקול הספציפי הזה.

נתונים טכניים

quad 22lמבנה: 2.5Way
יחידת וופר: "6.5 עשוי קוולר.
יחידת מיד: "6.5 עשוי קוולר.
דום טויטר: "1 עשוי קוולר.
הספק: 300W
התנגדות בכניסה: 6 אוהם
רגישות: 89dB
תחום הענות תדר: 24kHz – 30Hz
רוחב: 20.5 ס"מ
גובה: 86.5 ס"מ
עומק: 27.8 ס"מ
צבע: רווזוד/מייפל/שחור


קלאסי נעים
נפצח בקטע הקלאסי Semiramide של המלחין ROSSINI.
הדבר הראשון שמבחינים בו הוא שמדובר ברמקול מנומס ולא מציק, כלי הנשיפה "נשפכים" ממנו בצורה מעודנת במיוחד וחלל החדר מתמלא אט אט במוסיקה.
יחידות המיד-בס מוציאות צליל עמוק והרזולוציה בנמוכים טובה מאוד, מאקרו הדינמיקה מרשימה והרמקול מרגיש מצויין עם המוסיקה. ניתן להפריד את כלי הקשת אחד מהשני בקלות, הבמה קצת מאחור אך מרשימה מאוד, הרמקול נעלם וביחד עם התמונה הברורה יוצר חוויה מעניינת.
quad 22lכלי הקשת נשמעים ברורים אך הרמקול מגלה קצת ביישנות בתחום המיד הגבוה.
במוסיקה קלאסית ניתן להגדיר אותו כרמקול נעים להאזנה גם אחרי שעות ארוכות של מוסיקה.

שחור מנומס
התקליט Maxwells Urban Hang Suite שהוא אחד התקליטים המדהימים בתחום הזה בעיני, רצועה מספר 2 WELCOME שוב בנגן.
הגיטרות נשמעות בגודל טבעי וכלי ההקשה יוצאים החוצה מצד ימין ברכות ובעידון רב, קולו של הזמר מצטרף יחד עם תוף הרגל והרמקול מייצר בס עמוק ורך יחד עם זאת הדוק ומדוייק יחסית אם כי ניתן היה לשפר עוד בתחום הדיוק.
מיקרו הדינמיקה מצויינת, אך הרמקול אינו מרגיש מספיק כוחני ובעל נוכחות, הבמה נשארת שוב מאחור בנימוס רב, קולו של הזמר מגיע מהמרכז באופן משכנע למדי, הסנר נותן מכות עדינות ורכות למרות שהוא אמור להיות חד יותר אך שוב - לא נעים לו להעיר שכנים בצהריים אנגלי או לא?

ג'אז רך

if I should lose youquad 22l שלRobin/Rainger בקטע ג'אז הכולל תופים, פסנתר, קונטרבס וסקסופון.

הקונטרבס נישמע עמוק ומלא נפח אך לא מאוד הדוק, הסקסופון מגיע מצד ימין ברכות ובעדינות עם רמת מיקרו דינמיקה מצויינת, הצליל מרגש ומרשים אך ממוקם מאחור, הייתי רוצה סקסופון יותר מרשים.

מגע מקל השערות על תוף הסנר נשמע מפורט אך לא חד ולא יוצא ממש החוצה, במקרה הזה כל הרמקול נישאר קצת מאחור באופן כללי אז זה לא ממש מפריע.

בסולו הקונטרבס הרמקול מגלה אטיות מסויימת ורמת המיקרו דינמיקה אינה מרשימה במיוחד, ניתן להבין מה רצה הנגן להביע אך זה ידרוש מעט ריכוז, הטוויטר מפורט מאוד ומדויק אך שוב מרגיש עצור משהו.


מתרגש במועדון

להיט המועדונים של offer nissim + maya שעונה לשם for your love.
עומק יש ל-Quad, הוא נעים ורך אך הכח אינו חלק מהפרמטרים שמצויים בו, הוא קצת מתרגש מהופעתה של מיאה בתוספת ה-בום התובעני שחוזר על עצמו, קשה לו למסכן ואני מוותר ומתחיל בסיכום.

סיכום

יתרונות
עדינות ורכות, צליל לא מעייף, איכות בניה.

חסרונות
במה אחורית (ענין גם של טעם אישי), אטיות.


QUAD L22רמקול ה- Quad 22L הוא רמקול פשוט כיפי אך מעט מרדים, הבמה שלו אחורית מידי והוא אינו מצליח להקרין את המוסיקה לקרבת מקום הישיבה, היא תמיד תרגיש כאילו נעצרת מטר ממני אך זהו בהחלט יתרון כאשר אנו רוצים לשבת ולהאזין במשך שעות ארוכות מבלי להתעייף.
הרמקול בעל צליל מפורט ומאוזן אם כי יחידת המיד-בס איטית במעט ואינה מצליחה ליצר קטעים מהירים כנדרש לעיתים.
בתחום המיד הרמקול הזה פשוט מתוק ונעים לאוזן. במוסיקה אלקטרונית הוא אינו מרשים כלל ואינו מצליח לשמור על קצב, הוא נעשה מבוהל, איטי ומעט חלש.

ציונים
(סולם 1-5)

בס- 3.8 (רך כמו מרגרינה, בעל רזולוציה מצויינת אך מתברבר בקטעים מהירים).
מיד - 4 (נעים לאוזן, רך ומנומס, אך מרגיש מעט מאחור).
גבוהים - 3 (אמנם מפורטים אך מעט מאחור מה שגורם להם להרגיש כאילו הם סגורים ולא אווריריים).
דינמיקה - 3.5 (דינמי יחסית, לא מהיר במיוחד ולא מרשים בתחום האלקטרוני, בקטעים קשים מאבד הרבה פרטים).
פירוט - 3.8 (בקטעים תובעניים מאבד פרטים לטובת כח).
איזון - 4 (כיוון שכל הרמקול הוא יחסית אחורי אתן לו את הציון הגבוה).
איכות בניה - 5 (איכות בניה מצוינת ואיכותית במיוחד).

מחיר: 7,150 ש"ח

אחריות: SG

מידע על תנאי הבדיקה

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (15 תגובות פורסמו):

avatar
Ozen 1970-01-01 02:00:00
סקירה טובה, כמו תמיד! שמעתי QUAD כמה פעמים - רמקול יפה מאוד לדעתי, אבל לא דינאמי מספיק - ביישן משהו. נמר, מה עם משהו שקצת נושק לרוק? בעקבות דיונים על כך שרמקול מסויים יכול לנגן סגנון מסויים, מעניין אותי לדעת איך זה נשמע (למרות שאתה לא אוהב רוק)... :P
avatar
fermono 1970-01-01 02:00:00
כמו הרמקול, גם הסקירה מנומסת ונעימה. יישר כח! אופיר
avatar
niko 1970-01-01 02:00:00
מסכים,הסקירה טובה אבל מנומסת,לדעתי הרמקול הזה סתום. כשחיפשתי רמקולים שמעתי אותו מול הסטודיו 40 ,לטעמי לא היה מקום להשוואה.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
יפה מאוד. לא מפתיע כ"כ אני אהבתי את ה12L יותר. ואת ה 11L אפילו עוד יותר.
avatar
zionm 1970-01-01 02:00:00
כנראה שלא סתם... "אומרים" שהתכנון המקורי היה למדפי ולאחר מכן הוציאו גם את הגרסה הרצפתית (מסיבות שיווקיות, אני מניח). זה מסתדר עם העובדה שהמדפי מוצלח יותר.
avatar
Ozen 1970-01-01 02:00:00
כנראה שלא סתם... "אומרים" שהתכנון המקורי היה למדפי ולאחר מכן הוציאו גם את הגרסה הרצפתית (מסיבות שיווקיות, אני מניח). זה מסתדר עם העובדה שהמדפי מוצלח יותר. גם המדפי ששמעתי היה "ביישן"...
avatar
אורי_ו 2008-02-01 23:55:14
כמה תיקונים קלים: הרמקול בתצורת 2.5 WAY ולא 3WAY. לגבי המיקום , לפי כתבה של עיתון אנגלי שמפורסמת באתר של QUAD ההמלצה היא לשים את הרמקול כ 20ס"מ מהקיר מאחור, וכ30 ס"מ מהקיר שלידו. איך זה היה במבחן , אני שואל כי בכתבה עליו אחד היתרונות שנכתבו בגדול היה שהרמקול בעל במה מעולה, ונכונה, וכמו כן ממש לא מאחורה , אלא מקדימה.
avatar
נמר 2008-03-01 00:19:23
אורי. הרמקול ישב חצי מטר מקיר אחורי ומעל מטר מקירות צדדיים. אני ממש לא יודע מי כתב שהוא בעל במה קידמית אך מנסיוני עם הרמקול הזה בלא מעט חדרים והגברות שונות הוא מעולם לא ירא קדימה מוסיקה, לא הוא ולא המדפי. לגבי ה-WAY אתה צודק וזה יתוקן אוטוטו. תודה ששמת לב.(Y):)
avatar
kfirkb 2008-03-03 03:10:13
נמר, ברשותי הרמקולים הנ"ל (QUAD 22L), בקרוב אני הולך להתחיל במסע חיפוש לרסיבר חדש מהדגמים החדשים אלו שנעים סביב התקציב 10,000 ש"ח, אשמח לשמוע איזה רסיבר (יצרן) נחשב/ידוע באופן כללי כמוצלח לשידוך לרמקולים האלו. אשמח אפילו לקבל תשובה כללית שמסתמכת ע"פ שמועות או ביקורות ששמעת בעבר, הרי כולנו שמענו רבות על כך שקיימים שידוכים מוצלחים/כושלים בין יצרני רמקולים מסוימים ליצרני רסיברים מסויימים. תודה.
avatar
נמר 2008-03-03 11:50:50
שלום כפיר. הרמקול הנ"ל זקוק להגברה פתוחה ככל היותר, אם בסטריאו עסקינן ולמרות זאת הכיוון הוא רסיבר אמליץ לך על הדגמים הגבוהים של ימהה שלפי שמועות נישמעים טוב מאוד בסטריאו עם צליל פתוח. לי אישית יש נסיון טוב עם רסיברים של מרנץ שהם נישמעים טוב מאוד בסטריאו. חשוב לי להבהיר כי רוב הרסיברים נישמעים בינוניים ביחס למגבר סטריאו יעודי שיוציא תוצאה טובה יותר מהרמקול הנ"ל.
avatar
kfirkb 2008-03-03 13:43:27
כן, אין ספק שמגבר סטריאו יעודי ישמע טוב יותר מרסיבר בסטריאו אך אין לי כוונה לרכוש מגבר סטריאו אלא רסיבר. ברשותי גם סנטר של QUAD מאותה סדרה וגם זוג סראונד מדגם QUAD LITE. בקרוב אקבל החלטה וארכוש רסיבר, ההתלבטות היא בין: דנון 3808 AVR. אונקיו TX-SR875 פיונייר LX70 ימאהה RVX 3800 כמובן שאשמע אותם אחד אחד לפני הרכישה והנטייה שלי היא לכיוון הימהה כי אני רגיל לרסיברים שלהם כבר שנים.
avatar
אורי_ו 2008-03-03 14:19:09
תקנה את ה280 ותהיה מרוצה פי אלף. הארקם יתאים מאוד לQUAD. שלא נדבר על ה 350 .
avatar
kfirkb 2008-04-03 00:58:07
תקנה את ה280 ותהיה מרוצה פי אלף. הארקם יתאים מאוד לQUAD. שלא נדבר על ה 350 . אוקיי, מעניין רק שלא שמעתי על החברה הזאת לפני. למה אתה בטוח כל כך שהוא הכי יתאים ל QUAD?
avatar
נמר 2008-04-03 01:03:54
אי אפשר לחזות אם יתאים לרמקול או לא. אך הארקם שונה באופי מהקוואד לכן אורי משער {השערה מושכלת} שיתאים. הארקם מתאפיין בצליל פתוח לעומת הקוואד שמתאפיין בצליל עם גבוהים מתונים {אולי מידי} לכן הם משלימים אחד את השני.
avatar
אורי_ו 2008-04-03 02:16:16
(Y)
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: