חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

פיתוח חדש: מסכים שלא מפחדים מהשמש | מסכים | כתבות | ראשי

פיתוח חדש: מסכים שלא מפחדים מהשמש

גודל אות: Decrease font Enlarge font
האם ניפטר מהשתקפויות במסכים? האם ניפטר מהשתקפויות במסכים?

הכירו את Invisible Glass, טכנולוגיה שמאפשרת לצמצם החזרת אור למינימום. האם בקיץ הבא נוכל לקחת את הטאבלט לחוף הים?

הסמארטפון שלכם מסתנוור מהשמש? פיתוח יפני חדש יוכל לפתור את הבעיה. החידוש נקרא Invisible Glass והוא זכוכית בעלת ציפוי שמונע כמעט לחלוטין החזרת אור.

לרוב המחשבים הניידים והסמארטפונים יש מסכים מבריקים, שרגישים מאוד לתאורה ישירה. זכוכית סטנדרטית מחזירה אור בשיעור של שמונה אחוז. הטכנולוגיה שפיתחה החברה מאפשרת לצמצם את החזרת האור של משטחי זכוכית לחצי אחוז בלבד – מה שמאפשר להציג תמונה ברורה יותר גם תחת תאורה ישירה. 

לפי דיווח של אתר Tech-ON, הטכנולוגיה החדשה הוטמעה במסגרת של ארון זכוכית שהציגה החברה באירוע שערכה בתערוכת FPD ביפן. הזכוכית החדשה מצוידת בציפוי בחזיתה ובגבה שמאפשר את צמצום ההשתקפויות. החברה השתמשה ב-30 שכבות ציפוי, כל אחת בעובי ננומטרים ספורים, כך ש-Invisible Glass אינה עבה משמעותית מזכוכית סטנדרטית. 

עדיין לא ידוע איך תיושם הטכנולוגיה במכשירים ניידים, אולם היא עשויה לשנות משמעותית את עיצוב המסכים שלהם. מסך שאינו מחזיר אור מסוגל להציג תמונה ברורה וחלקה גם ללא תאורה עצמית חזקה שעולה לנו בזמן סוללה יקר. מכשיר בעל מסך כזה יהיה פונקציונלי ונוח יותר, ואף חסכוני לשימוש ממושך. 


זכוכית חדשה ללא השתקפויות
מימין: זכוכית ללא השתקפויות

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (5 תגובות פורסמו):

avatar
nirmv 2011-01-11 00:11:54
מעניין, אבל במסכים הגמישים כבר לא צריך זכוכית... יכול להיות שהם איחרו את הרכבת.
avatar
nitsans 2011-01-11 00:53:16
סביר להניח שמכשירים בעלי מסכים גמישים יהיו יקרים יחסית בשלב החדירה שלהם לשוק. מה גם שמכשיר בעל מסך גמיש יציג עוד הרבה יכולות ופיצ'רים מעניינים שישפיעו על עיצוב המכשיר כולו. ציפוי הזכוכית שהיפנים פיתחו יכול להיות פיתרון פשוט וזול לבעיית ההשתקפויות, שאני מקווה שיגיע לשוק בהקדם האפשרי - בא לי לשבת על החוף עם המחשב בלי שהשמש תפריע..
avatar
nirmv 2011-01-11 16:06:19
בנוסף, יש הרבה מחשבים ניידים עם זכוכית מט, אבל הבעיה העיקרית היא לא הזכוכית אלא התאורה הפנימית. המסכים הם בעלי תאורה פנימית שצריכה להתגבר על התאורה החיצונית. במקרה של התחרות בתאורת שמש ישירה, זו משימה בלתי אפשרית. הדרך היחידה לדעתי להתמודד עם אור השמש זה שימוש בתאורה הטבעית של השמש. בשביל זה צריך מסך שהוא שקוף בחלקו האחורי ונותן לתאורת השמש להאיר אותו מאחור. (if you can't fight them, join them)
avatar
liorkoren 2011-01-11 16:36:21
כתבנו על מסך כזה בעבר: http://www.dtown.co.il/articles/645.html
avatar
nirmv 2011-01-11 22:32:39
מעניין מה קרה בתחום הזה מאז 2008.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: