חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

גדול אבל מהיר: רמקול Triangle Antal ESW | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

גדול אבל מהיר: רמקול Triangle Antal ESW

גודל אות: Decrease font Enlarge font
טריאנגל Antal - רמקול רצפתי טריאנגל Antal - רמקול רצפתי

2007-12-16 11:07:44הוא רמקול רצפתי גדל מימדים, עם בס הדוק, צליל מפורט ומהיר וצליל בהיר באופיו לאוהבי הז'אנר. זהו הטריאנגל אנטל ESW

מי אנחנו?
טריאנגל הינה יצרנית רמקולים צרפתית מוכרת, החברה מיצרת את היחידות בעצמה.
יצרנית רמקולים זו מחזיקה מספר רב של דגמים וסדרות לתחום הסטריאו והקולנוע הביתי.

איכות גימור
ה-ANTAL הוא רמקול רצפתי גדול מימדים.
בתחתית הרמקול נמצאת פלטה מעוגלת אשר מחוברת לתיבת הרמקול בעזרת ברגים, פלטה זו נשענת על 4 ספייקים וספייק גדול נוסף מקדימה; כל הדגמים הרצפתיים של יצרנית זו משתמשים בפלטה הזו, לטענתם היא מוסיפה יציבות ומקטינה רזוננס.

פתיחת גריל הרמקול חושפת את לוגו החברה בצבע זהב, רקוע מתכת דקיקה מלבנית, מעל הלוגו נימצא פורט גדול ומעליו שתי יחידות בס בקוטר 6.5 אינטש, מעל יחידת הבס נבחין ביחידת מיד בקוטר 5 ורבע אינטש ומעליה הטוויטר החצי שופרי המוכר של TRIANGLE.

חלקו האחורי של הרמקול חושף 4 טרמינלים מוזהבים (אפשרות ל- BIWIRE).

הרמקול ניראה מרשים ואיכות הבניה מצויינת, ניתן להתרשם כי TRIANGLE השקיעה מאמץ רב בעיצוב ובהרכבת הרמקול.

פרטים טכנים
Triangle Antalסוג: 3Way
נצילות: 91dB
טווח תדרים: 20kHz-43Hz
הספק מותר מתמשך: 120Watt
עכבה: 4-8Ohms
מידות: גובה 1080 מ"מ, 200 מ"מ רוחב 340 מ"מ עומק
משקל: 22.5 ק"ג


קלאסי אנליטי
קטע ראשון כבר בנגן ובאופן שיטתי אני מתחיל בקלאסי של המלחין ROSSINI שנקרא SEMIRAMIDE.
תופי המלחמה כלי הנשיפה וכלי הקשת מתגברים, הרמקול דינמי ויחידת המיד מהירה ומפורטת להפליא.

באופן יחסי לגודלו ומספרן הרב של היחידות (4 יחידות) נשמע הרמקול מאוזן וטונלי, הבמה עמוקה ורחבה והטריאנגל נעלם בחדר ללא כל בעיה.
אם נעבור ליחידת הטוויטר, נמצא אותה מעט בהירה אך לא צרחנית, הבס מדוייק מפורט ומהיר, מיקרו הדינמיקה מצויינת והפרטים נשפכים בחלל החדר בסיטונאות.
Triangle Antalמה שהפריע לי היתה העובדה שהוא נשמע מעט אנליטי לעומת אחיו הקטן ה- Altea שמרגיש מאוזן יותר.

שחור מהיר
MAXWELL תופס את מקומו בבמה בקטע האהוב עלי שנקרא WELCOME. הגיטרות בהירות מעט אך גודלן טבעי ורמת הפירוט והמיקרו דינמיקה טובה מאוד.

כלי ההקשה ממוקמים בצורה ראליסטי
ת בבמה ומגיעים מצד שמאל, יחידת המיד מהירה להפליא, קולו של הזמר מצטרף לחגיגה יחד עם תופים וגיטרה בס.
הבס מרגיש פאנצ'י אך חסר עומק מסויים.
הרמקול מאוזן מאוד ומורגש כי הבס יוצא מכל הרמקול ולא רק מהיחידות התחתונות, הוא מנגן כמקשה אחת, יחידת הטויטר מעט בהירה אך מהירה ומפורטת גם כן.

הרמקול מרגיש כאילו מנגן ללא תיבה, מה שמוסיף לחוויה; בקטע הזה, הרמקול לא ממש נעלם אך עדיין מצליח ליצור במה טובה ועמוקה, קולות השירה יוצאות מיחידת המיד באופן מרשים למדי אם כי שוב התחושה בהירה מעט.


תענוג בג'אז
if i should lose you של robin/rainger בנגן.
Triangle Antalהפסנתר נישמע חם מפורט ואמיתי לחלוטין, הרמקול מנגן כמקשה אחת וכאן הוא ממש מראה את יכולתו, הסקסופון מצטרף וצד שמאל בחלק הפנימי של הבמה בהרמוניה מצויינת, ניתן לשמוע את נשימות הנגן בתוך הסקסופון, הפרדת הצלילים מצויינת, מקל השערות על תוף הסנר יוצא החוצה בדיוק ובמהירות מדהימה, יחידות הרמקול מאוזנות ומלאות אנרגיה.

מה שמוזר הוא שבקטע זה, הרמקול לא בחום ונשמה ומורגש שזהו המגרש הביתי שלו, הוא ממלא את חלל החדר בלי בעיה והבמה עמוקה ורחבה, ניתן ממש לחוש את האוויר יוצא דרך הפורט והבס עמוק מדוייק ומהיר, בסולו הקונטרבס אני מגלה כי הרמקול הזה מצליח לספק מקרו דינמיקה טובה מאוד וניתן להבין מה רצה הנגן.

צועק במועדון
offer nissim + maya שעונה לשם for your love ניכנסים לפעולה ומיד אני מבחין בבהירות אמיתית של הרמקול, כאן הוא היה צרחני ולא נעים במיוחד, אומנם הפרטים נישפכים ממנו, הבס מרעיד וכוחני אך מרגיש כאילו יצא מאיזון והפך להיות תוקפני מידי, לדעתי התוצאה כאן כוחנית, דינמית, אנרגטית אך יחד עם זאת צרחנית ולא מאוזנת. לא בשבילו.

סיכום

Triangle Antalה-ANTAL הוא רמקול מצויין אך מעט בהיר לטעמי, מהכרותי עם חברה זו רצוי לשדך את מוצריה למגברי מנורות על מנת להנות מהיתרונות הסאונד.

במוסיקת ג'אז הוא ממש קסם אך בסגנונות אחרים כגון: קלאסי, שחורה, אלקטרוני הוא היה מעט בהיר.
מראהו החיצוני מצויין ומרשים, רמת הפירוט חסרת מתחרים והוא מוסיקלי מאוד.
עוד קצת עידון בטוויטר יהפוך אותו לרמקול מצויין עבור מחפשי הרמקול הרצפתיים.

יתרונות
ג'אז, פירוט, במה, בס הדוק, נצילות, כח, דינמיקה, מהירות.

חסרונות
נטיה לבהירות, קצת "צועק" במוסיקה אלקטרונית, חסר מעט עומק בבס.

ציונים
(סולם 1-5)

בס - 4 (מפורט, הדוק ומהיר אך לא עמוק מספיק)
מיד - 4 (מהיר מפורט מלא אנרגיה וצלול)
גבוהים - 3 (מפורטים, מהירים ומלאים אך מעט בהירים לטעמי)
איזון - 3.5 (מאוזן במוסיקת ג'אז אך בסגנונות טובעניים נוטה לבהירות)
דינמיקה - 4 (דינמי, כוחני בתחום הבס המיד והגבוהים כאחד)
פירוט - 5 ( מפורט מאוד בכל התחומים)
איכות בניה - 5 (בנוי מסיבי ומעוצב, גימור מרשים מאוד)

אחריות: אודיו פידליטי

מחיר 9,300 ₪

מידע על תנאי הבדיקה
  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (9 תגובות פורסמו):

avatar
stereophile 1970-01-01 02:00:00
נראה שהסיסטם אודיו SA1730 הוא המנצח של המבחן הזה, בטח כשמדובר ב All-rounding וב Price - Performance. בכל מקרה, גם האופרה Grand -Mezza קיבל ביקורת מעולה, אבל הוא עולה בערך פי 1 וחצי מהסיסטם אודיו. למעשה, הסיסטם אודיו ניצח מבחינתי כבר לפני שנה כשחיפשתי רמקול רצפתי והחלטתי ללכת עליו... מאז אני נהנה מכל רגע :-))))) בכל מקרה, אחלה מבחן, נהניתי לקרוא. כמובן שעוד נותרו רמקולים... נמתין עד סוף המבחן.
avatar
Erez 1970-01-01 02:00:00
שמעתי אותו אצל איל...כל מילה נמר - בול ! קצת בהיר וזהו ! אחלה רמקול.
avatar
צפיר 1970-01-01 02:00:00
יופי של סקירה. (-:
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
נראה שהסיסטם אודיו SA1730 הוא המנצח של המבחן הזה, בטח כשמדובר ב All-rounding וב Price - Performance. בכל מקרה, גם האופרה Grand -Mezza קיבל ביקורת מעולה, אבל הוא עולה בערך פי 1 וחצי מהסיסטם אודיו. למעשה, הסיסטם אודיו ניצח מבחינתי כבר לפני שנה כשחיפשתי רמקול רצפתי והחלטתי ללכת עליו... מאז אני נהנה מכל רגע :-))))) בכל מקרה, אחלה מבחן, נהניתי לקרוא. כמובן שעוד נותרו רמקולים... נמתין עד סוף המבחן. :מה??????????: אתה לא חושב שאתה משוחד מדיי בהודעה הזו? הרמקול שהיה price-prefo' הוא הEVO של וורפדייל. במבחן עם טווח מחירים כזה מאוד קשה לשים מנצח. הסיטטם עולה 6600 והגראנד 10000 איך באמת משווים את זה? ועוד אליהם את ה וורפדייל שעולה 4700 ? אי אפשר. אין פה מנצח אלא אם נחלק את המחירים לשתי קטגוריות. אם כבר אפשר להשוות בין שני הטרייאנגלים. להגיד מי מהשניים שווה יותר קניה כאשר ההבדל הוא זניח , הוא רק 1100 ש"ח. או למשל בין שני הפולקים האחד 10200 השני 7000. פה למשל שאלה מאוד מעניינת האם דוד ניצח את גוליית? אילו השוואות. לדעתי לא יהיה אפשרי לעשות השוואה בין כולם במבחן , במיוחד גם כי היקף המבחן ענקי. המון רמקולים. 16 כרגע. זו השוואה בין יותר מדיי פריטים. לדעתי נמר יהיה חייב לחלק את טווחי המחיר לשניים פה.
avatar
stereophile 1970-01-01 02:00:00
אורי, אני קצת משוחד זה בטוח... תמיד אהבתי את הרמקול וטענתי שהוא מעולה. אבל אוסיף כי הוא ניצח ולא רק מבחינת עלות תועלת, אלא מבחינת הציונים עצמם והרושם שהותיר אצל הבוחן. רושם חזק שהותיר רק האופרה מבין כל אילו שנבחנו. האופרה יקר יותר (ולא במעט - בטח בטווח המחירים הזה) ולכן כתבתי של SA יחס עלות תועלת מצויין. אין ספק שוורפדייל רמקול מצויין ואני מדבר מנסיון (הרמקול הקודם שלי :P - אם כי הדיאמונד 9). בכל מקרה, אתה צודק לגבי זה שקטגוריית המחיר היא די רחבה ולכן יש קצת "לא כוחות" במשחק הזה.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
אחרי בדיקה קצרה, יש לנו 16 רמקולים (נמר יהיה עוד?) , ובערך חצי עד מחיר של 8200-8500 ש"ח. השאר מעל. לדעי אם נחלק את המבחן לטווח המחיר של הנמוך עד 8500-8200 ומשם מעלה, נקבל שתי קבוצות שיהיה קל יותר לשפוט:). כמו כן הייתי מכניס תת קטגוריות של אותה חברה, ואותה סדרה ורמקולים שונים.
avatar
truejoker 1970-01-01 02:00:00
מה שאותי מסקרן זה אם יש את המהירות הזו ברמקולים אחרים שיש להם טוויטר יותר טוב . כי למעשה אם נוריד את הטוויטר ונכניס במקומו טוויטר אחר , אנו מקבלים רמקול שהוא אחד הטובים שיש , ובוודאי במחירים האלו . לדעתי לפחות ,למצוא רמקול מהיר שיכול לתת באס טוב מאוזן ונשלט ,זה דבר כ"כ קשה ,עד שאם הבעיה בטוויטר זו בעיה שכדאי לחיות איתה . מעניין מה דעתו של נמר על הנושא
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
אני לא בטוח שזה הטוויטר דווקא נראה לי האשמה פה ביחידת המיד של ה5.1/4 .
avatar
stereophile 1970-01-01 02:00:00
מה שאותי מסקרן זה אם יש את המהירות הזו ברמקולים אחרים שיש להם טוויטר יותר טוב . כי למעשה אם נוריד את הטוויטר ונכניס במקומו טוויטר אחר , אנו מקבלים רמקול שהוא אחד הטובים שיש , ובוודאי במחירים האלו . לדעתי לפחות ,למצוא רמקול מהיר שיכול לתת באס טוב מאוזן ונשלט ,זה דבר כ"כ קשה ,עד שאם הבעיה בטוויטר זו בעיה שכדאי לחיות איתה . מעניין מה דעתו של נמר על הנושא זה מה ש System Audio עשו :P:P:P אגב אורי, נשאר עוד רמקול אחד בוודאות והוא ה SA1530 (האח הקטן).
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: