חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

הרמן קרדון HK980 - מגבר סטריאו משולב במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

הרמן קרדון HK980 - מגבר סטריאו משולב במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Harman Kardon HK 980, ביקורת על מגבר Harman Kardon HK 980, ביקורת על מגבר

מגבר הסטריאו של Harman Kardon, מציע לחובב 80 וואט לצד, יחידת קדם מגבר לפטיפון וצליל מוזיקלי ומהנה בסגנונות כמו ג'אז, פופ ורוק. נמר לוי האזין וכתב. ביקורת.

Harman-kardon הינה אחת מיצרנות האודיו הוותיקות והמוכרות שקיימות, שורשיה נטועים עוד בתקופת המנורות וחלק מדגמי החברה הפכו למוצרי אודיו קלאסיים מוערכים ביותר עד היום.

בשנים האחרונות התמקדה היצרנית בעיקר בתחום הקולנוע הביתי. לאחרונה, נחתו בישראל דגמי הסטריאו החדשים ואנו החלטנו כי הגיע הזמן לתהות על קנקנם ולבחון האם הרמן עדיין יודעת לייצר מוצרי אודיו דו ערוצי איכותיים.


בעת האחרונה, כמה וכמה יצרניות גדולות בתחום השקיעו בתחום הטכנולוגי רבות והטמיעו תכונות חדשות רבות במוצרי החברה, בעודן מתרחקות מתחום האודיו הדו ערוצי הקלאסי. אבל, מסתבר כי לאחרונה, יש מגמה של שימור "הליבה הקלאסית" והשקת קוי מוצרים חדשים ממוקדי "דו ערוצי טהור", ללא מעבדי וידאו ואינספור מעגלי עיבוד אותות.

המוצר הבא אותו אבחן הינו HK980 של חברת הרמן קרדון, הוא בנוי על שלדת סדרת הרסיברים לקולנוע ביתי רק שתוכנה האלקטרוני שונה לחלוטין. במקום 5.1 ערוצים ויותר מדובר במגבר סטריאו דו ערוצי קלאסי בעל שנאי טרודיאלי  High-current בודד אך כבד למדי. מלפנים, בצד ימין ממוקם בורר העוצמה החדש והמואר שמייצג את המוצרים של הרמן בשנים האחרונות והוא, לפי דעתי, מרגיש זול ופשוט אך כאשר החשכה יורדת מגלים כמה הוא מוסיף ברמה העיצובית למוצר. המוצר הזה נראה מדהים בחושך אבל כמו רסיבר קולנוע ביתי רגיל כשהוא מוצג באור. לכן, כשאתם מזמינים חבר להשוויץ במוצר רצוי בהחלט שתעשו זאת בתאורה חלשה ורומנטית. יעילות השווצה מובטחת!


ברמה הטכנית, המגבר מספק 80 וואט לערוץ ב-8  אוהם (בין 20Hz-20kHz) ומסוגל לספק כוח דינמי עד לרמה של 1 אוהם. נתון יחס אות לרעש עומד על 95 דציבל בכניסות ה-line שזה יחסית לא רע כלל, ו-75 דציבל בכניסת הפונו שזה מעט נמוך מהמקובל.

Harman Kardon HK 980, ביקורת על מגבר
Harman Kardon HK 980 במבחן!

אני פותח את הביקורת עם אתגר סדרתי שמכניע בדרך כלל מוצרים זולים יחסית – שיחזור של תזמורת סימפונית גדולה וכלי נגינה אקוסטים בכלל. Britten - Young Persons Guide to the Orchestra. מתנגן והיצירה נפתחת עם מלוא התזמורת הסמפונית הגדולה. המגבר מגלה כאן שליטה לא רעה בכלל, אפילו טובה בהחלט למחירו. הפרדת הכלים מעט לוקה בחסר, הפרופורציה בין הכלים טובה, והצליל מפורט למדי.  בכלים בודדים אני מאזין לחליל הפיקולו שנשמע מעט בהיר מעבר לחריפות הטבעית שלו אך לא במידה שמציגה צליל חריף מידי. המגבר מצליח לשמור על איזון טונאלי ראוי גם בעוצמות גבוהות. מכאן אני מתרכז בכינור ובויולה ומגלה כי כאשר אין לחץ אדיר על המגבר הוא מצליח להציג פרופורציות טובות מאוד בין הכלים. בכלי נשיפה ממתכת הצליל מנומס מידי ולא חושף לי את המתכתיות של הכלי ואת וויברציות האוויר הבוקעות ממנו. מאידך, המגבר כן מציג איזון טונאלי מצוין ומגלה בקלות את מיקום הכלים על הבמה הרחבה והעמוקה שהוא מציג.

Dire Straits-On Every Streetבמוסיקת רוק קלה אני ממש נהנה ממנו, כאשר Dire Straits-On Every Street מוגש היטב דרך המגבר הזה. הוא מצליח להציג את העומק שבקולו של הסולן, את הרכות שבגיטרה שלו ויחד עם זאת חושף פרטים רבים בשיר. המגבר מגלה דינמיות מעולה בחלקים המתפרצים שבשיר במיוחד כאשר התופים מצטרפים להרכב המוסיקלי. גם כאן, כמו במוסיקה קלאסית, הוא מציג במה מרשימה בהחלט ואף מפתיעה ביחס למחירו.

במוסיקת רוק קשה, מגבר ההרמן מגלה כמה יתרונות מפתיעים וכמה חסרונות. היתרונות מתמקדים במהירות והדינמיות של המגבר, באנרגיה שבוקעת מהגיטרה החשמלית ובמכות התופים הברורות. החסרון מגיע כאשר מצטרפת שירה והמגבר נותן במה לשירה שהינה קצת על חשבון שאר הכלים.

Harman Kardon HK 980, ביקורת על מגבר
כפי שמקובל במוצרים בסדר גודל דומה של מחיר, ההנאה מגיעה בעיקר במוסיקה קלה יותר (רוק קלאסי, קאמרי, ג'אז) שם מצליח ה- HK980 להציג מהירות ומיידיות מרשימה בהחלט ביחס למחירו.

ג'אז ואתגר אלקטרוני

בגזרת הג'אז אני בוחר ב-jacques loussier the best of play bach שמהווה גם הוא רפרנס מצוין בזכות איכות ההקלטה המרשימה והעיבוד היפה בכלל. מדובר ביצירות קלאסיות בעיבוד ג'אז שמשלב פסנתר, תופים וקונטרבס. במילים אחרות – טריו. אני מוצא את הפסנתר מאוד טבעי, בגודל מרשים אם כי חסר לי מעט גוף, המגבר חושף בקלות כי מדובר בכלי נגינה מעץ והוא מציג את הניואנסים הקטנים שנובעים מההקשה על קלידי העץ שבפסנתר.
Harman Kardon HK 980, ביקורת על מגברהקונטרבס נשמע מעולה בעוצמה גבוהה ובינונית אך לוקה בחסר בעוצמות נמוכות. עדיין הקונטרבס נשמע אך חסרה רזולוציה ושליטה בעוצמות נמוכות. התופים נשמעים נהדר, ניתן להבחין בין מכה בגדת המצילה לבין מכה במרכזה. התחום הגבוה מציג פרטים, צליל מלא ועשיר מוצג גם בתחום המיד והמיד הנמוך. התוצאה בסך הכל טובה מאוד ובהחלט משביעת רצון.

מוסיקה אלקטרונית מהווה אתגר גדול נוסף עבור מגברים מהסוג הזה. מוסיקה אלקטרונית דורשת מהמגבר מהירות, דינמיות וזמן התאוששות אפסי. זה משום שהיא בנויה משלל צלילים מהירים שחוזרים על עצמם במהירות אדירה. על המגבר להציג כל צליל וצליל בכל ספקטרום התדרים מבלי לפספס דבר. במקרה הזה התקליט venetian snares hospitality שמהווה את קטע הבחינה האולטימטיבי לז'אנר הזה, הוא אתגר אמיתי למגבר והמגבר, מציג את זה כאתגר אך מצליח לצאת צדיק. הכוונה היא שאת הפרמטר החשוב ביותר במוסיקה אלקטרונית הוא לא מפספס. הפרמטר הזה נקרא "אנרגיה". הכוונה היא שמעבר לדינמיות והמהירות של המגבר הוא מצליח להעביר את היצירה באיזון מדהים ומפתיע בהתחשב שהיה קצת קשה לו להעביר שירה מבעד לשלל הכלים האלימים במוסיקת רוק כבד. מאידך, חסרים לי מעט פרטים בגזרה הנמוכה של התדרים, כך שמכות תוף הרגל האלקטרוני המהירות, ניגון הבס המשתנה אינם מפורטים ומופרדים מספיק. למרות זאת, אני מוצא את התוצאה כטובה משום שבעוצמות גבוהות או בינוניות פלוס המגבר כן מצליח להעביר זאת.

Harman Kardon HK 980, ביקורת על מגבר
נקודות ציון

מגבר פונו (פטיפון)
מפתיע כאן במיוחד. לא ציפיתי לאיכויות הללו. מדובר במגבר פונו שתומך בראשי mm ובחנתי אותו על ראש גראדו מסדרת הזהב. הוא בהחלט מציג דינמיות ניפלאה, מהירות ומיידיות מרשימה במיוחד והפרדת כלים טובה מאוד. מגבר הפונו של ה-980 בהחלט יספק את האודיופיל המתחיל חובב הויניל.

העמדה
מדף יעודי לרכיבי אודיו סחט ממנו עוד קצת פרטים ואווריריות. לא חובה, הוא נשמע מצוין גם על מזנון טלוויזיה רגיל.

חום
כמו הרוב המוחלט של המגברים הטרנזיסטורים, גם הוא מתחמם. רצוי ומומלץ למקום אותו באיזור מאוורר.

חשמל
יש בדגם זה כבל מובנה. אין אפשרות לשדרג אלא בעזרת טכנאי מורשה (לשיקולכם ובאחריותכם בלבד) וכמובן שאתם מסתכנים בכך שלא תהיה אחריות חברה למוצר.

שלט רחוק
שולט גם על נגן התקליטורים של החברה. בנוי מפלסטיק שמרגיש איכותי והנדסת האנוש, כיאה ליצרנית אודיו מנוסה כמו זו, היא בהחלט לא מפתיעה אותי. קל לתפעל את השלט הזה על עיוור. הוא נוח וארגונומי ביותר ואיכות הקליטה אדירה. לא צריך לכוון והוא קולט בקלות.

Harman Kardon HK 980, ביקורת על מגבר
סיכום

מדובר במגבר סטריאו המשקף היטב את מחירו לא פחות ואולי קצת יותר. כלומר, איכות הצליל שלו טובה מאוד. הוא מפורט, מאוזן ודינמי. נתוניו מספרים על מגבר גיבור ושרירי. ובפועל הוא מתגלה כאחד שאומנם יניע כל רמקול בינוני ממוצע אך עלול להתקשות עם רמקולים בעלי עכבה מאתגרת או נצילות נמוכה.
מאידך, הלקוח של המגבר הזה, ברוב המוחלט של המקרים, יבחר ברמקולים שאינם דורשים כוח קיצוני מה שיביא את המגבר להציג את היתרונות שלו במוסיקת ג'אז רכה, קלאסי קל ומוסיקת רוק פופולרית.
בשורה תחתונה, אל חבילת התכונות של ה- HK980 הצטרף גוון צליל אותו אהבתי, למרות שהוא לא מושלם יש בו משהו מיוחד, משהו שגרם לי לרצות להאזין למוסיקה ובכך הגשים את יעודו.

מחיר: 3,990 ש"ח
אחריות: ניופאן

תודה לחנות אודיו קונספט על השאלת המוצר לסקירה.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (28 תגובות פורסמו):

avatar
עמית 1970-01-01 02:00:00
מגבר טוב...כשהוא עובד. אמינות אפס,מניסיון.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
כמה מגברים כאלה התקלקלו אצלך?
avatar
עמית 1970-01-01 02:00:00
בחנתי את המגבר הזה בחנות מצויינת,ואפילו לא הספקנו לשמוע אותו כי הוא החליט לא לעבוד,אותה התנסות הייתה לחבר שלי עם ספינת הדגל של הרמן שהלך לעולמו אחרי שבועיים. איכות הסאונד מצויינת,כנראה שאיכות החומרים לא כל כך.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אני מכיר את היצרנית וכמה לקוחות שמשתמשים במוצרי החדשים שלהם והם מאוד מרוצים. אין תקלות כלל (לפחות עד עכשיו). אני חושב שזה סוג של צירוף מקרים ותו לא. מקווה שאני לא טועה.
avatar
עמית 1970-01-01 02:00:00
נמר אתה יכול לבדוק אצל יריב מאודיו קונספט. באתי אליו במיוחד מהצפון כדי לשמוע את המגבר הנ"ל,איך שהוא חיבר אותו לחשמל הלך קאפוט.ותאמת אפילו אמרתי לו שאני חושש מהרמן קרדון לאור העובדה שיש להם לא מעט תקלות.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אני מכיר את הסיפור הזה. יריב שוחח איתי חצי שעה אחרי שהלכת. הוא אמר משהו חכם בנוגע לזה. "מגבר אחד או אפילו 2 אינם יכולים להפוך לסטיגמה. אם כל מגבר שהיה מגיע אליו היה מותקל זה היה חשוד". נכון לעכשיו, יש אצלו מגבר כזה והוא עובד פיקס. אתה בהחלט יכול לשמוע אותו.
avatar
עמית 1970-01-01 02:00:00
אני נוסע אליו שוב השבוע,אחלה בחור ואחלה חנות ומקווה שהפעם הכל יעבור בשקט,אתה מוזמן להגיע שנראה מי זה הנמר הזה.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
תזהר, הוא מסוכן במציאות...
avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
יפה לראות שגם יצרניות המיינסטרים מייצרות מגברים טובים ושווים לכל נפש
avatar
ברקצ 1970-01-01 02:00:00
היה לי רסיבר ק"ב שלהם שעבד שנים ללא תקלות והיה מעולה למחירו (המצחיק). יפה שיש אלטרנטיבות במחיר שפוי לחובב הדו-ערוצי שהפרוטה אינה מרובה בכיסיו. היה מעניין (כרגיל) להשוות אותו למגברים מאותה קבוצת מחיר, כמו של נאד, קיימברידג', אדוואנס. או למשל לאודיו בלוק שבחנת פה לפני זמן רב ושהיו אם אינני טועה גם במחיר שפוי.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ברק, שתהיה בריא.:) תקרא את המבחנים ההם ותעשה השוואה לבד. אני מתאמץ במשך שנים לשמור על סיגנון כתיבה מאוד מסוים תוך שמירה על סיגנונות מוסיקלים זהים לחלוטין בדיוק בשביל מי שרוצה לעשות השוואה. (-: מהכתבה הראשונה שלי ועד הכתבה הנוכחית ניתן להשוות כל מוצר למוצר אחר בקלות. הדבר היחיד שהשתנה הוא הגיל שלי, המוצרים והוותק שלי בתחום. אנא ברק ידידי. כבר עשית השוואה אחת בקלות, אתה מוזמן לבחון את עצמך ולנסות להשוות שוב לכל מבחן שביצעתי.
avatar
ברקצ 1970-01-01 02:00:00
אני משתדל להיות בריא. לאכול אורגני ולהתעמל הרבה. אני מבין שיש לך שיטה ושלך היא מובנת. מה לעשות שלהמונים הרעבים היא לפעמים פחות מובנת ... עשיתי את ה"תרגיל" הזה של השוואה בין ביקורות - לפעמים אפשר איכשהו להגיע למסקנות, לפעמים זה ממש קשה. אז עוד מאמץ קטן מצידך , תן לנו פירוש רש"י, דעת גדולים, מדברי צדיקים. זה כל כך פשוט להוסיף כמה שורות לסקירה ולנו זה יפתח את העיניים. אבל רק אם אתה רוצה כמובן. לילה טוב
avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
נמר, לא להאמין אבל אני ממש מחכה לסקירות שלך (אני פשוט חולה סקירות ידועה עם שריטה בנושא) יחד עם זאת אני בצד של ברק, המכנה המשותף להשוואה ברור רק לך ואני כקורא לא תמיד מבין בין השורות. אני יודע שיש לך שיקולים נוספים וזה בסדר, בסופו של יום אנחנו חיים בביצה קטנה לדעתי, סולם השוואתי כפי שהנהגת בציעורתיך בסיקורת הראשונות היה מאד מאד (מאד) עוזר
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
קצת הסטוריה: סידני הרמן,הבעלים ומקים קונצרן הרמן אינטרנשיונל, נולד ב 1918 במונטריאל ונפטר לפני 9 חודשים ממחלת הסרטן בניו-יורק. סידני הרמן הוא הבעלים של מגוון גדול מאוד של יצרניות אודיו והרמן קרדון הוא רק אחד מהם. נמנה את DBX ביקר, AKG Ravel אינפיניטי JBL ועוד ועוד(ראה כאןhttp://www.harman.com/EN-US/Solutions/Harmanbrands/Pages/AKG.aspx). סידני קרדון נחשב לאחד מבעלי ההשפעה הגדולים בתחום המסחר בארה"ב והיה פעיל מאוד כיועץ, מרצה ומנטור לראשי התעשיה ולפליטקאים אמרקאים מפורסמים יותר ומפורסמים פחות. סידני קרדון נחשב לתומך נלהב של מדינת ישראל והוא ממוצא יהודי. את עיקר הונו עשה סידני קרדון מחברת אלקטרוניקה קטנה ולא חשובה בשם Pionner. חברת הרמן קרדון היא חברה אחות בקונצרן קרדון אינטרנשיונל. קרדון היה שתפו של סידני הרמן בחברה. החברה הוקמה ב 1953 ומאז ועד היום התמחתה ביצור ציוד אודיו. מנחם
avatar
ברקצ 1970-01-01 02:00:00
נמר נותן יותר מדי קרדיט לאינטליגנציה שלנו. הבעייה שאנחנו לא כל כך חכמים כמו שהוא חושב. קשה לנו להבין דקויות ורמזים. אנחנו, כמו כל הגברים, אוהבים השוואות. אוהבים מספרים. אוהבים דברים ברורים. להבין את נמר זה כמו להבין את אשתך כשהיא רומזת לך מה היא רוצה ליום הנישואים או היומולדת. אין סיכוי שתצא מזה בסדר.
avatar
דודשלחאותי 1970-01-01 02:00:00
לא הבנתי אמינות אפס ? למה ? הוא מתקלקל מהר או לך הייתה בעיה ספציפית ?
avatar
דודשלחאותי 1970-01-01 02:00:00
מהכתבה לא הבנתי הרבה ביחס למחיר הוא סביר ?טוב ? מה זה אומר ? לי כלום
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
"מדובר במגבר סטריאו המשקף היטב את מחירו לא פחות ואולי קצת יותר. כלומר, איכות הצליל שלו טובה מאוד. הוא מפורט, מאוזן ודינמי. נתוניו מספרים על מגבר גיבור ושרירי. ובפועל הוא מתגלה כאחד שאומנם יניע כל רמקול בינוני ממוצע אך עלול להתקשות עם רמקולים בעלי עכבה מאתגרת או נצילות נמוכה. מאידך, הלקוח של המגבר הזה, ברוב המוחלט של המקרים, יבחר ברמקולים שאינם דורשים כוח קיצוני מה שיביא את המגבר להציג את היתרונות שלו במוסיקת ג'אז רכה, קלאסי קל ומוסיקת רוק פופולרית. בשורה תחתונה, אל חבילת התכונות של ה- HK980 הצטרף גוון צליל אותו אהבתי, למרות שהוא לא מושלם יש בו משהו מיוחד, משהו שגרם לי לרצות להאזין למוסיקה ובכך הגשים את יעודו." זה הסיכום. תהיה ספציפי בשאלותך ואענה עליהן בהרחבה.
avatar
HARMAN 1970-01-01 02:00:00
האם המגבר יתאים לרמקולים של 4 אום? polk audio lsi9
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
מבחינת דחיפה כן. מבחינת התאמת צליל, רצוי לבדוק לבד.
avatar
DigiSUN 2011-02-10 21:11:57
בפועל הוא מתגלה כאחד שאומנם יניע כל רמקול בינוני ממוצע אך עלול להתקשות עם רמקולים בעלי עכבה מאתגרת מה זה "עכבה מאתגרת"?
avatar
נמר 2011-02-10 23:06:08
עכבה עם מנעד רחב.
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
שלום ליאור, האם יש אפשרות לחבר סאב וופר למגבר סטיריאו של הרמן קרדון 980? אני הסתכלתי במפרט שלו ורשום שייש לו PRE AMP OUT, ולא נמצאת יציאה שכתוב עליה SUBWOOFER OUT. מה אתה אומר. תודה
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
כן. ניתן לחבר סאב ליציאת ה-PRE AMP OUT.
avatar
משה לוי 1970-01-01 02:00:00
אכן אפשר שלום ליאור, האם יש אפשרות לחבר סאב וופר למגבר סטיריאו של הרמן קרדון 980? אני הסתכלתי במפרט שלו ורשום שייש לו PRE AMP OUT, ולא נמצאת יציאה שכתוב עליה SUBWOOFER OUT. מה אתה אומר. תודה שלום אינני ליאור והוא עדיין כנראה בווגאס מצלם לנו תמונות מהתערוכה. לגבי שאלתך, אכן אפשר לחבר כל סאב וופר ליציאת PER OUT של כל מגבר סטריאו. הסאב יגביר רק את התדרים שתבחר עבורו ובעוצמה שתרשה לו להגביר בעזרת הבקרים שיש בסאב. חבר כבל סטריאו בין היציאה במגבר לבין שתי כניסות ה-RCA שבסאב ותהנה. שבת שלום
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
לא סובל מגברים כאלו ! עדיף לחסוך קצת ולקנות משהו אפילו יד שניה !זה מגבר לחדר של סטודנטים במעונות.
avatar
משה לוי 1970-01-01 02:00:00
לא סובל מגברים כאלו ! עדיף לחסוך קצת ולקנות משהו אפילו יד שניה !זה מגבר לחדר של סטודנטים במעונות. אלדר יקירי כנראה שכבר יש ברשותו את המגבר הזה ולכן השאלה לגבי חיבור הסאב ולא על המלצות רכישה למגבר. בכלל נשמח לשמוע מהשואל פרטים נוספים על המערכת כמו אילו רמקולים, איזה סאב מתוכנן, המקור, סוגי המוזיקה, למה סאב, וכו. להשתמע ובכלל, שנותיך כסטודנט היו מרובות עינוגים אם אינני טועה !!! איזה מגבר שרת אותך אז ?
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
...
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: