חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

הרמקולים של אבנר - פרוייקט מפואר של עשה זאת בעצמך | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

הרמקולים של אבנר - פרוייקט מפואר של עשה זאת בעצמך

גודל אות: Decrease font Enlarge font
רמקולים בעבודת יד- DIY של אבנר רמקולים בעבודת יד- DIY של אבנר

היצירה של אבנר הינה שני רמקולים רצפתיים גדולים, עם איכות גימור מרשימה וצליל איכותי, אבל מה שמיוחד בו באמת הוא העובדה שהכל נוצר ונבנה בסלון הביתי, ללא עזרת איש מקצוע אחד.

פרוייקט רמקולים עצמאי

הטלפון מצלצל ומצידו השני של הקו נמצא חבר הפורום וידידי הטוב אבנר כשהוא מעדכן אותי על כך שהחליט לבנות רמקול בעצמו. על שאלתי "מדוע" הוא ענה בתשובה “בגלל שאני יודע איך לעשות את זה". האם לאחר תשובה כזו לא תשתכנעו? בזכות היכרותי עם אבנר והמודעות לכישרון והסבלנות שלו, הבעתי תמיכה בפרוייקט תוך ידיעה שרמקול זה הולך להישמע מצוין עוד לפני שהחלה בנייתו.


בסופו של דבר, מצאתי עצמי סוחב יחדיו עם אבנר את פלטות ה-mdf הכבדות עד לדירתו דרך מדרגות צרות וגיליתי כי הפרוייקט הזה משלב שני דברים: ידע ואהבה ורק כאשר שניהם משולבים במינון הנכון אז יש סיכוי להוציא מזה משהו טוב.

הרמקולים המוגמרים הינם פרי פיתוחו המלא של אבנר אבי, זה אומר שהתיבה נבנתה בעבודת יד,  בלי נגריםֿ חיצוניים, כך גם הצבע, הרכבת הקרוס ואפילו צינור הפורט נבנה במיוחד עבור הרמקול הזה. הרמקולים הללו, נטולי השם, נטולי המוניטין נבנו באהבה ואקצין ואומר כי אינני בטוח שרמקול מסחרי היה יכול לקבל יותר תשומת לב מזה.

בכתבה הזו, כמו בקודמת בה סקרתי מוצר diy, לא מדובר כאן במוצר מסחרי לכתבת מבחן סטנדרטית. מילים אלו, נועדו יותר בשביל לספר לכם מה אני שומע מבלי להיכנס לניתוחים קרים של יכולות מול עלות. בסופו של דבר, פרוייקט כזה לא נועד להיות משווק ללקוח הסופי ונועד לשרת רק את בעליו, על פי טעמו בלבד.

רמקולים של אבנרמבחינתיֿ, ההישג הגדול ביותר כאן הינו בעובדה שמצביעה על רמקול ראשון אבל מאתגר, כלומר, אבנר לא "ניסה בקטן" ואחר כך החליט להשקיע במשהו מורכב וגדול יותר. הוא קפץ הישר למים העמוקים ומכיוון שלא נעזר בבעלי מיקצוע זה הפך את אותם מים לסוערים מאין כמותם. במקרה הזה, הידע המקדים בשחיה, כלומר בעולם האלקטרוניקה בא לעזר. אבנר עבד במעבדת אלקטרוניקה ותיקן רמקולים רבים, למד הנדסת אלקטרוניקה, עובד במפעל מכובד בישראל כמבקר איכות ולפני כן בתחום האודיו לרכב ובמילים אחרות, החיים שלו, בלי קשר לפרוייקט הזה, מהווים הקדמה הולמת לכל פרוייקט בנושא.

על הרמקול

מדובר ברמקול רצפתי גדול מאוד. הוא מתנסה לגובה של 130 ס"מ (עם הספייקים) עומק של 40 ס"מ ורוחב של 25.5 ס"מ. התיבה עשויה מ-mdf אוסטרי איכותי ביותר, בגימור פורניר טבעי. הרמקול בתצורת 3way בס רפלקס כאשר בקדמתו יחידת מידבס 8 אינטש ומעליו יחידת טיוטר 1 אינטש. על הפאה הצידית של הרמקול ממוקמת יחידת בס נוספת זהה ליחידת המידבס אשר אחראית על התחום הנמוך. חלקם העליון והתחתון של הרמקול מופרדים בתיבת תהודה המחולקת לארבעה חללים, עם חומרי שיכוך מהמובילים והמתוחכמים שיש. בחלקו האחורי של הרמקול ניתן לראות פורט נפרד לכל אחת מהתיבות בקוטר 76 מ"מ, קוטר הפורט חושב מראש בהתאם לפרמטרים כמו נפח התיבה.

הרמקול מציג על הנייר היענות לתדר שנעה בין  28HZ ל- 40KHz, עקבה שנעה בין 8 ל-4 אוהם ורגישות של 89db. נקודת החיתון בין יחידת המידבס ליחידת הטויטר מתבצעת ב- 2.5KHz ובין יחידת המידבס ליחידת הבס החיתוך מתבצע ב- 400Hz מה שמסביר שיחידת הטוויטר יורדת מאוד נמוך ויחידת הבס מנגנת מערך גבוה יחסית.

החיווט הפנימי עשוי נחושת ברמת נקיון של 99.9999%  מצופה כסף טהור, מחברים מבית "קרדס" וגם הם עשויים נחושת טהורה, ברמת נקיון זהה לזו של החיווט הפנימי. שימוש ברכיבי CROSSOVER - של מונדורף בעירבוב והתאמה של כמה סדרות.

רמקולים של אבנר
איך הוא נשמע?

זהו החלק הקשה ביותר בכתבה, לא בגלל שאני פוחד להביע דיעה שלילית ולא בגלל שאינני יודע לפרש את מה שאני שומע. הסיבה היחידה היא הרגישות לכך שמאחורי הפרוייקט הזה עומד אדם שעמל שעות על גבי שעות ועשה ימים כלילות על מנת להגיע למה שהגיע. זה אומר שכל מה שאני אגיד {טוב או רע} על המוצר הוא לא באמת על המוצר משום שמבחינת בעליו אני בעצם מתאר את בעל המוצר בצליל שנוצר בדמותו ועבורו.

הרמקול בילה אצלי מספר ימים, במהלכם האזנתי לו באופן ממוקד ולעיתים גם בהאזנה "פזורה יותר" עבור מוסיקת רקע בבית. מצאתי המון יתרונות וחסרון אחד בולט ברמקול הזה. החסרון הזה בולט מסיבה אחת פשוטה. הפער בין איכות המיד והגבוהים לבין הבס מורגש. המיד והגבוהים הינם יותר איכותיים מהבס ברמת הרזולוציה, הטבעיות והדינמיות, זה עדיין לא אומר שהבס לא טוב מספיק, גם כך, הוא נשמע טוב יותר מהרבה רמקולים אחרים ששמעתי אך המיד והגבוהים הם פשוט פנומנליים. את התובנה הזו קיבלתי כאשר האזנתי לקטעי תופים, קונטרבס וכלים נוספים שמסתובבים סביב הבס והמיד הנמוך. לעומת זאת, במוסיקת רוק כבד הרמקול הזה מציג את החסרון שלו כיתרון. כלומר, הבס המעט מנופח הזה בשילוב עם הרזולוציה שלו הביאו את תוף הרגל לעוצמה מאוד מרשימה. המזל הוא שלמרות הנפיחות הקלה בתחום הנמוך, התחום הגבוה לא סבל מבעיות של חוסר דינמיות או מחסור בפרטים. להיפך, יכולתי אפילו לחשוב שהרמקול הזה מכוון בדיוק למטרה הזו: לנגן בס עוצמתי וחזק משאר הספקטרום מבלי לפגוע בו. יחד עם זאת, כאשר נכנסה שירה מבעד לגיטרות האלימות והתופים האנרגטים לא חשתי שחסרים לי פרטים, נוכחות אנושית ואף אחד מהכלים לא איבד דינמיות.

רמקולים של אבנרהערה על בלבול בתחום הנמוך: יש משהו בתחום הנמוך שהוא מאוד מבלבל. ביד אחת הוא מציג רזולוציה מדהימה וביד שניה ישנה תחושב של קצת בומיות שכנראה מגיעה מהתיבה ששרה יחד עם היחידה. הבומיות הזו, למזלו של הרמקול, אינה מעכירה את התוצאה ובסגנונות מסויימים הנפח ה-"מדומה" הזה מעשיר מאוד את החוויה.

יתרונות במוזיקה קלאסית

במוסיקה קלאסית מצאתי כאן המון יתרונות בולטים. הבולט שמבניהם הוא הטבעיות של יחידת המיד והטוויטר שמאפשרת לקבל את גוף הכלי, גוון הצליל המאפיין אותו ואת הפרטים הקטנים שמרכיבים את הצליל המיוחד לכלי הנשמע. כולמר. כינור העשוי מעץ נשמע כפי שהוא אמור להשמע וכלי מתכת נשמעים משכנעים מאוד. אהבתי לשמוע דרכו תזמורות סימפוניות גדולות שכן גם שם הוא הפגין ביצועים מרשימים בהפרדת הכלים וכמובן בטבעיות שלהם. יחד עם זאת, עיקצץ לי מעט התחום הנמוך שמעט פגע בפרופורציות בין הכלים המנגנים נמוך. למרות זאת, היה ניתן להבין בקלות מה הם מנגנים ולכן אני מסיק שהרזולוציה שהרמקול הזה מציג היא מעולה.


במוסיקה קלאסית ווקאלית בחרתי בקולה של זמרת הסופרן המוכשרת Emma kirkby מתוך כמה תקליטים בהוצאה של bis. המטרה היא להתמקד בקול אישה ולבחון עד כמה המיד והגבוהים איכותיים. המסקנה היא ברורה. המיד והגבוהים של הרמקול הזה הם פנטסטים. הבמה משכנעת אותי שיש זמרת מולי, האיזון הטונאלי שבין המיד והגבוהים נשמע מעולה, אין בורות בניהם ואין תפר מורגש. הם נשמעים כמקשה אחת ממש כמו רמקול קואקסיאלי. קולה של הסולנית אינו מציק והרמקול מצליח לשמור על איזון טונאלי מצויין גם בעוצמות גבוהות במיוחד.

ז'אנר אלקטרוני: כמובן שבחרתי בקטע הרפרנס הוותיק שלי  Venetian snares hospitality ויחד איתו עוד כמה קטעים אלקטרונים שונים קלים יותר. הרמקול הזה הינו עוצמתי מאוד. היחידות שלו נותנות תחושה שקשה מאוד להכניע אותן. הוא מצליח לייצר מהירות טובה מאוד, דינמיות מרשימה ופרטים שלא משאירים לי סיבות לחפש עוד צלילים מאחור. אפשר להגיד שמוסיקה אלקטרונית הוא מנגן בקלות תודות לגודלו, היחידות האיכותיות והמהירות, הנפיחות הקלה בתחום הנמוך שמאוד מחמיאה לסגנון המוסיקה הזה וכמובן איכות התפר בין המיד והגבוהים והאיזון הטונאלי שלא משאיר אופציה לחריפות או בהירות.

רמקולים של אבנר
סיכום

הדבר החשוב לי ביותר לכתוב הוא שמדובר בפרוייקט הראשון של אבנר. יצא לי לשמוע כמה פרוייקטים ראשונים שבהם הבונה נעזר בבעלי מקצוע עבור התיבה שמהווה את החלק הקשה ביותר ב-diy. במקרה הזה, אבנר בנה הכל לבד בסלון ביתו שהיה נראה באותה תקופה כמו נגריה. זה לא פשוט, הייתי נוכח בעצמי בכמה שלבים בתהליך הבניה. למרות המכשירים המקצועיים שאותם רכש אבנר למען הפרוייקט, בניה של תיבה כזו יפה ומדוגמת ללא ציוד נגרייה מקצועי איננה עניין שבשיגרה ורק על הביצוע הזה מגיע לאבנר כבר ציון 110 מתוך 100. יש סיכון לא קטן בפרוייקט ראשון, במקרים רבים הוא אינו מוצלח ומהווה רק נקודת התחלה לשיפור בהמשך. במקרה של אבנר מדובר בפרוייקט שהוא לא רק מוצלח ברמת הצליל אם כי מוצלח ברמת ההישג האישי. ללא עזרת בעלי מקצוע ובשימוש של ספרים, כלים טובים וידיים מזהב התקבל רמקול שלא הייתי מתפלא אם היה יוצא לייצור סדרתי. הפרוייקט הזה של אבנר הוא פרוייקט מרשים ביותר, נשמע מצוין, נראה נהדר ברמת הגימור והבניה וכמובן שהוא נדיר במחוזותינו.

מחיר
אין מחיר למוצר כזה אבל מן הסתם הוא שווה כסף. אם היה מדובר באדם שבונה את הרמקול לצרכי מסחר, אז כנראה הוא היה מתומחר גבוה בגלל שעות העבודה המושקעות בסגנון בניה שכזה (עבודת יד מהתחלה ועד הסוף). אבל, פרוייקט שכזה בעבודת יד יכול לארוך גם כמה חודשים עד שישלח ללקוח. אם הייתי צריך לתמחר אותו בעצמי, על פי רמת הבניה והתוצאה הסונית, מחירו היה נע בין 35 ל-40 אלף ש”ח ביחס למוצרים האחרים שעברו בביתי. אם היה מתנוסס עליו שם מפורסם כנראה שהיה מתומחר אפילו גבוה מכך.

תודה לאבנר על הנכונות ועל החשיפה של הפרוייקט הנהדר. מכאן אני מאחל לך בהצלחה בפרוייקט הבא ומקווה לשמוע גם אותו.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (30 תגובות פורסמו):

avatar
wood 1970-01-01 02:00:00
רק לקנא במי שלוקח פרויקט כזה על עצמו ובעל ידע להרים דבר כזה. ותודה על השיתוף (גם לאבנר וגם לנמר)
avatar
1970-01-01 02:00:00
wow אבנר יישר כח נראה מדהים , ולפי התאור של נמר גם נשמע כך . כל הכבוד קרטה עופר
avatar
moshem74 1970-01-01 02:00:00
מבחינת מראה הוא יפיוף אמיתי.תענוג.
avatar
DOCTOR ICE 1970-01-01 02:00:00
מגיע לך כל הכבוד , אני מכיר את הדברים הכרוכים בפרוייקט מסוג זה והמוצר נראה (ונשמע - לפי נמר) מקצועי ביותר. פרוייקטים כאלה דורשים המון אנרגיה , סבלנות וידיים טובות (גם אני עשיתי כמה פרוייקטים בסגנון) שלא לדבר על הקטע הכלכלי שבדבר. אבל בסופו של דבר כשזה מצליח - תחושת הסיפוק היא ענקית לאין שעור . אבנר ! הייתי מעוניין לדעת מה משקלם של רמקולים אלה ולאיזה קדם מגבר / מגבר שידכת אותם כל הכבוד לנמר על הסקירה (רק להוזיז את הרמקולים שלו ולחבר במקומם אחרים זה כבר פרוייקט משל עצמו) .
avatar
ronenperetz 1970-01-01 02:00:00
שאפו גדול לאבנר על הפרוייקט ומאחר וגם אני ליוותי אותו במהלך חלקו האחרון של הפרוייקט אני חייב לציין שהרמקול הזה מרשים ביותר ומתחרה בקלות ברמקולים יקרים מאוד, בנושא הנפיחות-לשם קרח וללחוץ כל הלילה,צוחק! ועכשיו ברצינות זה עניין של חלל -זה רמקול גדול לחלל גדול ,בחללים גדולים הנפיחות תיעלם וישאר רמקול גדול ומרשים
avatar
spiro6 1970-01-01 02:00:00
כל הכבוד לקוסם אבנר, ראיתי שמעתי ובטח שאהבתי...:-) ובכללי לומד המון על התחום מהאיש היקר הנ״ל למעשה רק לחשוב על כך שהיום הרמקול שלי חוזר לידי הזהב שלו..אווףף חחח צמרמרה, עלה והצלח מר אבנר עמוס אבי היקר....
avatar
1970-01-01 02:00:00
בניה עצמית באיזה דריברים השתמש ברמקול?
avatar
ספי 1970-01-01 02:00:00
הסקירה רק מעלה לי את התיאבון לפרטי הפרטים. האם יש שרשור של אבנר שבו הוא מתאר את הבניה? מאוד מעניין איזה דרייברים, איך הם יובאו, וכנ"ל שאר החומרים. מה הוביל בתכנון המסננת, וצילומים מתהליך העבודה. אני בשעתו בניתי לא מעט, אבל ככל שבניתי יותר רק גילית כמה זה קשה. והערה קטנה אחת, כאשר תדר החיתןך לטוויטר הוא 2.5 זה לא נמוך במיוחד, זה מקובל ביותר בכל רמקול 2Way. זה שיש מסנן נוסף בין המיד לוופר ב- 400 לא קשור לטוויטר, ויש רמקולי מיד שעולים עד 3 או יותר.
avatar
אבנר126 1970-01-01 02:00:00
אכן - כנראה טעות בכתיבה, יש גם מידרנג'ים ש"מטפסים" בין 2-15K עם ROLL OFF פנטסטי, לא תמיד זה מבטיח משהו!
avatar
אבנר126 1970-01-01 02:00:00
מגיע לך כל הכבוד , אני מכיר את הדברים הכרוכים בפרוייקט מסוג זה והמוצר נראה (ונשמע - לפי נמר) מקצועי ביותר. פרוייקטים כאלה דורשים המון אנרגיה , סבלנות וידיים טובות (גם אני עשיתי כמה פרוייקטים בסגנון) שלא לדבר על הקטע הכלכלי שבדבר. אבל בסופו של דבר כשזה מצליח - תחושת הסיפוק היא ענקית לאין שעור . אבנר ! הייתי מעוניין לדעת מה משקלם של רמקולים אלה ולאיזה קדם מגבר / מגבר שידכת אותם כל הכבוד לנמר על הסקירה (רק להוזיז את הרמקולים שלו ולחבר במקומם אחרים זה כבר פרוייקט משל עצמו) . 40KG לכול רמקול - שודכו ל PRE של TRILOGY 918 ומונובלוקים של EAR509 .
avatar
גיא 1970-01-01 02:00:00
אבנר שאפו!! באמת כל הכבוד. נמר כרגיל אחלה סקירה. אמיתית וכיפית. רק שאלה אחת, הדרייברים של מי??
avatar
shkop 1970-01-01 02:00:00
שני דברים: 1. אומרים מתנשא לגובה ולא מתנסה. 2. אם לא נעים לך ממישהו כשאתה כותב ביקורת אל תכתוב בכלל. אני לא מזלזל ברגע בפרויקט שהוא בוודאי מושקע מאוד, נעשה ע"י רב אומן והצריך כמות ידע אדירה אבל אם בעלים של רמקול העמיד אותו לביקורת, הביקורת צריכה להיות אוביקטיבית (ברוח טובה כמובן). בסופו של דבר נוצר שם רמקול עם סאונד מסויים ואותי כקורא מעניין איך הוא נשמע ללא קשר ליצרן. לאורך כל הביקורת היתה לי תחושה שמאוד לא נעים לך לומר את דעתך - זהו החלק הקשה ביותר בכתבה, לא בגלל שאני פוחד להביע דיעה שלילית ולא בגלל שאינני יודע לפרש את מה שאני שומע. הסיבה היחידה היא הרגישות לכך שמאחורי הפרוייקט הזה עומד אדם שעמל שעות על גבי שעות ועשה ימים כלילות על מנת להגיע למה שהגיע. זה אומר שכל מה שאני אגיד {טוב או רע} על המוצר הוא לא באמת על המוצר משום שמבחינת בעליו אני בעצם מתאר את בעל המוצר בצליל שנוצר בדמותו ועבורו.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
1- צודק. שגיאת כתיב שלי. אחרי כל כך הרבה כתבות ומילים מותר לי לטעות פעם אחת באות. מקווה שתצליח להתעלות על עצמך ועל הפגיעה הקשה שגרמתי לך. 2- נראה כי לא הבנת את מה שציטטת. שים לב לציטוט שבו כתוב שיש לרמקול הזה חסרון מסויים בתחום הנמוך ועוד הערה ספציפית על התיבה והאינטרקציה שלה עם יחידת הבס. כלומר, לא נעים אבל בכל זאת אמרתי. נכון, יש שם רמקול עם סאונד מסויים והגדרתי אותו בדיוק כפי שהוא. הרמקול הזה לא רק הוגדר במילים אם כי התייחסתי למתחרים וציינתי את מחירו כמוצר "עלום שם" והגדרתי שמחירו יהיה יקר יותר אם היה שם מוכר. יש לציין כי לא מדובר במוצר ביצור סדרתי והמטרה העקרית היא לא הבחינה אם כי הסיפור מאחורי הפרוייקט והתוצאה אליה הגיע. כפי שציינתי בכתבה, עם או בלי להעליב, אהבתי את התוצאה ואני חושב שנדיר למצוא רמקול diy שנבנה לבד לחלוטין בלי אבטיפוס, שמסוגל להגיע לתוצאות הללו. בנוסף לכך, כתבתי באופן מובהק מהם היתרונות והחסרון שלו. נראה כי אתה תוקפני ללא סיבה. יש כזו?
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
אכן גם אני שמעתי את הרמקול של אבנר, כפרויקט ראשון לבנית רמקול ועוד לבד ובסלון, באמת מגיע כבוד לבחור.זה לא קל ליבנות רמקול ושיהיה איכותי. נכון יש לרמקול בעיה (בדיוק כמו שנמר תאר)אבל מפה ,אבנר יכול רק לטפס מעלה. כל הכבוד.:בעד:
avatar
שניצל 1970-01-01 02:00:00
פרויקט מעניין ביותר , שמעתי את הרמקול ! נשמע טוב מאוד ונראה נהדר , משהו עם הוופרים לא מסתדר שהם באותו גודל וסוג של המיד, אני מניח שזה תיקון מאוחר יותר , בכל מיקרה נשמע נהדר , ראיתי אותו מפורק עם הקרוס בחוץ , יש כמובן מגבלות תקציב , בכל זאת ניבנה בסלון עם שתי ילדים קטנים מתרוצצים וצריך גם לעבוד לפרנסה ,אם היה חופש תקציבי וסדנה לביצוע עם שקט על הראש , היה כנראה בונה רמקול אדיר , כל הכבוד.
avatar
חומוס 1970-01-01 02:00:00
שאפו מהסוג הגבוה ביותר - אני סקרן בטירוף לשמוע את הרמקולים האלה. שאפו גם על הבחירה בעץ זבראנו כגימור - הבחירה שלי למעטפות המגברים שלי, ועוד. כבוד על הביצים משייש ללכת על פרוייקט שאפתני כזה.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
יפה מאוד :) האם המטרה היתה לבנות משהו דומה לדבור? מחכה ליום שיהיה לי זמן ומקום לעשות אחד כזה, יש לי בקנה כמה רעיונות. אבנר מחפש עובדים :D ?
avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
אבנר, הגשמת את החלום שלי :) נמר, סקירת DIY בלי לציין את הדרייברים, לוקה בחסר מהותי. אולי רמז קטן?
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
לא שמעתי את הרמקולים אבל אי אפשר שלא להסיר את הכובע בפני מי שלוקח על עצמו כזו משימה, ומסיים אותה בהצלחה כזו גדולה. תכנון ובניית רמקולים זו אומנות שדורשת ידע וידי זהב בכמה תחומים בו זמנית: תכנון והתאמת רכיבים, אלקטרוניקה, נגרות ברמה הכי גבוהה, אקוסטיקה, הכרות עם כבלים ומוליכים.......ובנוסף לכל אלה תכנון הפרויקט עצמו, איתור ובחירת הספקים והחומרים המתאימים, עמידה בלוחות זמנים.......... כמה כאלה אנחנו מכירים בארץ? וואלה, אלוף הבחור! כל הכבוד אבנר :כל-הכבוד:
avatar
mark1009 1970-01-01 02:00:00
לנמר לוי וחברי הפורם הנכבדים ! האלמנטים בבניה העצמית הזו הם של חברת SEAS הנורווגית כמו כן אין בעיה בכלל עם זה זכותו של אדם לעשות מה שמותר ובהבנתו ואין לי כוונה כלל לפגוע באף אחד ואני אפילו מבקש סליחה מראש אם קורא כלשהו נפגע מהדברים האמורים אבל מה שאנחנו רואים כולל האלמנטים זה רמקולים של DEVORE FIDLITY GIBOON 9 הבנייה המיקום של הרמקולים הרמקול הנוסף הפינתי מה שכן יכול להיות שהמפצל תדרים הוא עצמי ואו הסתכלות ולמידה באתרי חו''ל של עשה זאת בעצמך בנתיים זה מה שיש לי לומר .
avatar
אבנר126 1970-01-01 02:00:00
תודה לכול המפרגנים - ממש כיף לקרוא תגובות כול כך מפרגנות, תודה לנמר על הסקירה המדהימה. MARK1009 - מסכים איתך שבהסתכלות הראשונית הרמקולים מזכירים את ה DEVORE FIDLITY GIBOON 9 [רק חיצונית], תכנון ה XO , מורכבות וחלוקת התיבה, קוטר הדרייברים כולל יחידת ה TW אינם זהים כלל לזה האחרון, הרמקול שונה בתכליתו החל מרמת התכנון ועד לרמת הביצוע, את ה DEVORE FIDLITY GIBOON 9 יצא לי לשמוע - יופי של רמקול. לא ניתן "להגדיל" או "להקטין" רמקול שכבר קיים ולהשתמש באותו קונספט - הדבר דורש תכנון חדש מרמת הדרייבר ועד למוצר המוגמר. שוב תודה לכולם.
avatar
shkop 1970-01-01 02:00:00
נמר. לא תוקפני בכלל פשוט רגיל לביקורות של "סכין מנתחים" ממך והייתה לי הרגשה שאתה עושה הנחות. לא התכוונתי לפגוע בך אבל אני חושב שביקורת בדומה לרמקול צריכה להציג תמונה ניטראלית ושקופה של המקור כדי לתת לנו הקוראים תחושה שאנחנו יושבים שם איתך. אני שוב מתנצל אם התנסחתי בתוקפנות. אני מאוד מאוד מעריך אותך ואת פועלך.
avatar
ronenperetz 1970-01-01 02:00:00
לMARK1009 בכל הדבורים יש דרייברים של SEAS בגודל של 6.5" בעוד שבפרוייקט הזה גודל הדרייברים הוא 8". קשה ביותר לייצר תעתיק של מוצר מוגמר לטענתך כאשר יש שוני מהותי בגודל היחידות ובאופיים מה שגם מצריך קרוס שונה. אני שמעתי את הרמקול הנ"ל והוא לא מזכיר דבורים בכלל
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
יפה מאוד(ורד)מזכיר לי נשכחות כשבניתי את הרמקולים הראשונים שלי. אין הנאה גדולה יותר מלשמוע מוסיקה מיצירי כפיך :בעד:
avatar
יעקב ח 1970-01-01 02:00:00
מאוד מסקרן לשמוע את הרמקול הזה. :כל-הכבוד:
avatar
mark1009 1970-01-01 02:00:00
ברצוני לתת תגובה ל ; חבר משקיען , לחברת SEAS בעבר ובהווה קיימות יחידות דרייבר בקוטר שמונה אינטש ואו קוטר 22 ס''מ , ידידנו אבנר השתמש ביחידה ותיקה , אני חושב ממשפחת H625 בעלת גומי מעטפת הפוכה דוגמא לקיום אלמנט שמונה אינטש של חב' SEAS ; SEAS PRESTIGE CA22RNX H1288 עלות יחידה 92.10 דולר
avatar
אלבר 1970-01-01 02:00:00
אכן רמקולים מצויינים יצא לי לשמוע אותם כמה פעמים הייתי מרכיב אותם בכיף על set-up שלי כל הכבוד לאבנר מכאן השמיים הם הגבול ובהצלחה [אפשר להשקיע בך?] :כל-הכבוד:
avatar
mark1009 1970-01-01 02:00:00
שאלה ואו שאלות לאבנר 126 --- הכל באמת ברוח טובה ובהבנה לאבנר 126 שלום ! רציתי לדעת בבקשה אם היתה לך בעבר קשר ואו ידידות כלשהי עם שי מרחובות ודוד שהיה עובד כמהנדס במ''עצ הם היו תמיד יחד האם הכרת ואו היה לך קשר עם אלון נעמן שהיה בעל חברת סאונדטק ברמת השרון וגם בהרצליה וגם דירת סטודיו ברחוב גרונזברג בתל אביב שם הציג את חב' זדיס ורמקולי FOCAL בנייה עצמית אלמנטים מצרפת ותיבות שנבנו בנצרת כמו כן האם הכרת בפסז איפה היה קולנוע תל אביב לא רחוק מאס גי אלקטרוניקה את אברהם חגי או בשמו השני אברהם קדמוני האם אתה זוכר את ברונו קסלר שהיה מוכר ציוד מביתו בחולון? הכל ברוח טובה והבנה מוטי
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נמר. לא תוקפני בכלל פשוט רגיל לביקורות של "סכין מנתחים" ממך והייתה לי הרגשה שאתה עושה הנחות. לא התכוונתי לפגוע בך אבל אני חושב שביקורת בדומה לרמקול צריכה להציג תמונה ניטראלית ושקופה של המקור כדי לתת לנו הקוראים תחושה שאנחנו יושבים שם איתך. אני שוב מתנצל אם התנסחתי בתוקפנות. אני מאוד מאוד מעריך אותך ואת פועלך. תודה. אני שמח שלא הובנת נכון ואני מתנצל על אי ההבנה. נכון, אני בוחן מוצר מסחרי עם "סכין מנתחים" ולעיתים גם כותב אמת לא נעימה על מוצרים. העניין כאן הוא שונה. לא מדובר במוצר מסחרי שהלקוח עלול "ליפול בפח" אם ירכוש אותו. יחד עם זאת, בכל זאת רשמתי את החסרון הזה שלו ושים לב שמי ששמע את הרמקול הזה מלבדי מסכים עם הכתוב. לכן, אני חושב שבמקרה הזה לא עידנתי דבר ולמרות אי הנעימות לכתוב חיסרון כתבתי אותו בכל זאת.
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
לMARK1009 בכל הדבורים יש דרייברים של SEAS בגודל של 6.5" בעוד שבפרוייקט הזה גודל הדרייברים הוא 8". קשה ביותר לייצר תעתיק של מוצר מוגמר לטענתך כאשר יש שוני מהותי בגודל היחידות ובאופיים מה שגם מצריך קרוס שונה. אני שמעתי את הרמקול הנ"ל והוא לא מזכיר דבורים בכלל לי באופן אישי יש בעיה עם דבורים, הזמזום מפחיד אותי והעקיצות מז......ות אותי.:בורח:
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: