חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

לה שיק: רמקולים Cabasse Jersey | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

לה שיק: רמקולים Cabasse Jersey

גודל אות: Decrease font Enlarge font
רמקול צרפתי - Cabasse Jersey רמקול צרפתי - Cabasse Jersey

הוא נעים למראה ולאוזן, בעל מיד מפורט להפליא, "גבוהים" אווריריים ובס הדוק ורזה, זהו רמקול ה-Jersey

מי אנחנו?

CABASSE הינה יצרנית רמקולים צרפתית מוכרת ונחשבת.
החברה ידועה בזכות תצורת הבניה ייחודית בסדרות הגבוהות בתצורת ה"ראש" העגול בה יושבת יחידת המיד והטויטר, בניה זו בסדרות הגבוהות מיוחדת והיא פטנט של CABASSE.


איכות גימור

ה-JERSEY הינו רמקול ריצפתי בגודל בינוני העשוי עץ לא עבה ולא כבד במיוחד, פתיחת הגריל חושפת פורט גדול ומעליו שתי יחידות בקוטר 7 אינטש.
מעליהן יחידת הטוויטר, בחלקו העליון תוספת מתכת מעוצבת ועליה לוגו החברה.
בתחתית הרמקול נמצאים 4 ספייקים לצימצום רזוננס כמובן. מאחורי הרמקול, בחלקו התחתון נמצאים 2 הטרמינלים מפלסטיק על פלטת ניקל עם לוגו החברה, למי שלא מכיר את דגם הרמקול אין אפשרות לדעת מהו מפני שעל הרמקול אין שום טקסט שמרמז על כך, התאמצתי ומצאתי בתחתית הרמקול מדבקה ועליה מוזכר דגם הרמקול.
איכות הבניה מצויינת והרמקול נראה מרשים במיוחד עם הגריל.


נתונים טכניים

Sensitivity (1W/1m) 91 dB / 2,8 VCabasse
Cross-over points 3 200 Hz
Frequency response 45-20 000 Hz
Power handling 100 W
Peak power 700 W
Dimensions (h x w x d) 916 x 220 x 322
Weight 16,7 kg


מיד קלאסי
קטע ראשון הוא SEMIRAMIDE של המלחין הגדול ROSSINI, תופי המלחמה המתגברים נישמעים היטב יחד עם כלי הנשיפה וכלי הקשת; אני מגלה יחידת מיד בולטת באיכות, מפורטת ומלאת אנרגיה ועומק.
יחד עם זאת, הבס מרגיש קטן ביחס למיד השמן והגדול אשר מתחבר בצורה מצויינת עם הטוויטר.
הבמה גדולה, רחבה ועמוקה והרמקול מרגיש מאוזן אך מעגל פינות בתחום הנמוך, הפרדת הצלילים מצויינת ומרשימה והרמקול מרגיש מפורט ומהיר מאוד.
במקרו הדינמיקה הבס רזה, מרגיש דינמי ודי כוחני, ניתן למקם בקלות את הפילהרמונית במרחב הבמה והצליל משגע.

Cabasseמאוזן בשחור
קטע שני בסגנון ה-"שחור" הוא WELCOME של MAXWELL, כאן שוב מרגישים את המיד המצויין של הרמקול והאיזון שלו עם יחידת הטוויטר.

הגיטרה נשמעת אמיתית ובגודל טבעי, כלי ההקשה מצטרפים מצד שמאל אל תוך הבמה ונשמעים טבעיים ומהירים לחלוטין.

קולו של הסולן מצטרף לחגיגה, יחד עם שאר הלהקה ואני מרגיש את האנרגיה מהמיד והטוויטר אבל עם חוסר עומק בתחום הנמוך.

אני מקרב את הרמקול לקיר האחורי והוא מקבל עוד טיפה עומק בבס, אך זה לא מספיק, הבס נישמע הדוק מדוייק ומפורט (ממש ברמה אולפנית) ואני מוכן לוותר על הבשרניות לטובת אותו דיוק אך לאורך זמן, לא הייתי מתנגד לעוד כמה HZ למטה.


גיטרת הבס נישמעת מהירה אמיתית ושוב הרמקול מצטיין בהפרדת צלילים ובמיקרו דינמיקה מרשימה.

מופע אישי
Cabasseקטע שלישי ג'אז של robin/rainger שנקרא if i should lose you.
כאן מרגישים את הקלידים של הפסנתר והאצבע המנגנת מרחפת בחדרי, שוב מרשים אותי המיד ברמת המיקרו דינמיקה והטבעיות, מקל השערות על תוף הסנר נישמע מהיר וחד כתער והרמקול מרגיש מאוזן ומפורט במיוחד.


יחידת הבס מהירה בדיוק כמו השאר אך שוב נותנת הרגשה של חוסר בשרניות מובהק, הבמה מרשימה והלהקה ממוקמת באופן ברור במרחב, הרמקול הזה הוא ממשפחת הרמקולים ה"בהירים" אך אינו מציק כלל באוזן אלא מייצר צליל פתוח ואוורירי באופן משכנע.
בסולו הקונטרבס הרמקול נישמע מהיר ודינמי במיוחד אך עדיין מעגל מעט פינות בצלילים הנמוכים.
אין כאן בס שירעיד את החדר אך הוא מדוייק באופן חד משמעי וניתן להבין בדיוק "למה התכוון המשורר".

ביישן במועדון
קטע אחרון בבחינה והוא קטע המועדונים For your love.
כבר ממכת הבס הראשונה אני חוזר לפרטים הטכניים של ה- JERSEY ומבין כי הם כתבו את האמת שם: הרמקול הזה אינו יודע לייצר בס נמוך ראוי ולכן הקטע נישמע אנמי וחסר נשמה לחלוטין, הרמקול אומנם דינמי ויחידת המיד נשמעת מלאת אנרגיה אך מה שמתחת למיד הנמוך נישמע חלש וחסר בשר.

לא אהבתי את התוצאה באלקטרוני ולא התרגשתי כלל.

סיכום

יתרונות
איזון, מוסיקליות, מיד מדהים, גבוהים אוורירים ולא מציקים, בס מדוייק ומהיר, עיצוב שמרני ונעים לעין.

חסרונות
עומק בתחום הנמוך, מוסיקה אלקטרונית.


Cabasseה- JERSEY מהווה את אחד הרמקולים עם המיד המרשים ביותר שיש כאן במבחן, הוא מאוזן ומפורט.
מה שהפריע לי זה התחום הנמוך שמרגיש רזה ולוקה בחוסר בשרניות מוחלט, אני זוכר שבחנתי את אחיו המדפי האנטיגואה ויצאתי עם אותה הרגשה אך הבס שם היה רזה עוד יותר, כנראה ש-CABASSE העדיפו ליצר רמקול עם בס רזה ומדוייק מאשר לעשות טעות בבס שמן ולא מדוייק, הרמקול הזה יודע לרגש במוסיקת ג'אז ובכלים טיבעיים אך במוסיקה שאמורה להרעיד אתכם הוא יאכזב קשות, הרמקול מאוד דינמי ואינו ניכנע לקטעים תובעניים וקשים ולטעמי הוא רמקול מהנה, פתוח ומתאים למי שמוכן לוותר על התחום הנמוך. כמה HZ כלפי מטה וזהו בהחלט אחד הרמקולים הטובים שאני מכיר.
מבחינה חיצונית, הוא נראה אסטטי עם הגריל ונעים לעין, איכות הבניה שלו מצוינת.

ציונים
(סולם 1-5)

בס - 3.5 (מדוייק, מפורט, מהיר אך רזה מידי)
מיד - 5 (אחד המידים המרשימים הגדולים המלאים והאנרגטים שנתקלתי בהם במבחן הזה)
גבוהים - 4.5 (פתוחים מפורטים ומלאים)
איזון - 4 (הרמקול מאוזן מאוד ומנגן כמקשה אחת אך מעגל פינות בנמוכים)
דינמיקה - 4 (דינמי, מהיר ואינו פוחד ממוסיקה "קשה")
פירוט - 4.5 (מפורט ומלא אנרגיה)
איכות בניה - 5 (עיצוב אלגנטי, שמרן ונעים לעין)

מחיר: 7,500 ש"ח
אחריות - אחוזת הסטריאו

מידע על תנאי הבדיקה
צילומים: נמר לוי
  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (46 תגובות פורסמו):

avatar
Sonus 2007-10-12 08:56:54
יש טעות איות בסקירה בגוף ההודעה או בכותרת. איך רושמים את שם החברה? Cabbase או CABASSE דרך אגב, הייתי שמח אם הייתם רושמים מחיר חול בביקורת הייתם חוסכים לי חיפוש ברשת.
avatar
liorkoren 2007-10-12 09:11:47
:מה??????????: תוקן, תודה
avatar
2007-10-12 10:33:26
avatar
Sonus 2007-10-12 10:56:52
http://www.hifissimo.com/enceinte-cabasse-jersey-mt3-wenge-27787-1.html מחיר אירופאי ליחידה. תודה (Y) לפי זה המחיר בארץ מופקע - כצפוי. (להתרחק)
avatar
ALMA 2007-10-12 17:28:50
האם העלו את מס הקניה ל-120%???
avatar
dudib 2007-10-12 17:29:08
נשמע שהצרפתיים נוטים לבהירות . גם הטריאנגל וגם הקאבסה בהירים . לפי התיאור זה Altea משופר .
avatar
ofir-harlev 2007-10-12 19:06:59
מהההההההההההההההההה זה??? איך ...מה....נעתקו מילים מפי! איזה הבדל אדיר במחיר, זה לא שפוי!! עד כמה שהביקורת הזאת ריתקה אותי, אני מסרב להתייחס לרמקול עם כזה מחיר.
avatar
אורי_ו 2007-10-12 20:11:25
מפתיע? לא. חריג? גם לא. סקירה אחלה!
avatar
dudib 2007-10-12 22:23:56
נו , מריצים בכל פורום אפשרי את התלונות על המחירים בארץ , מה חדש בזה ? ומה זה עוזר ? (חוץ מלשחרר קיטור) אופיר , לאיזה התייחסות בדיוק התכוונת ?
avatar
יעקב ח 2007-10-12 22:24:52
מיד בולט ושמן לפי הסקירה של נמר,והנתונים של הרמקול ניכר שלרמקול יש רמת צליל בתחום המיד די בולטת. ניתן לראות את זה גם בלי לשמוע,לפי תדרי החיתוך של הקרוס אובר. Sensitivity (1W/1m) 91 dB / 2,8 V Cross-over points 3 200 Hz Frequency response 45-20 000 Hz יש כאלו שאוהבים ויש שלא. אני לא מת על רמקול עם מיד בולט מדי. אגב,לטריאנגל יש את אותה תכונה. יעקב
avatar
zs 2007-10-12 22:25:24
נשמע שהצרפתיים נוטים לבהירות . גם הטריאנגל וגם הקאבסה בהירים . לפי התיאור זה Altea משופר . זה לא בדיוק ALTEA משופר,ALTEA ESW רמקול "קצת" יותר טוב לטעמי.ומתומחר הרבה הרבה יותר הגון.http://www.hifissimo.com/enceinte-triangle-altea-ex-29950-1.html
avatar
Sonus 2007-10-12 22:26:10
נו , מריצים בכל פורום אפשרי את התלונות על המחירים בארץ , מה חדש בזה ? ומה זה עוזר ? (חוץ מלשחרר קיטור) אתה מאלה שנהנים שדופקים אותם?
avatar
dudib 2007-10-12 23:42:47
מה קשר לדופקים אותי או לא ? לך אין רכב שעולה פי 2 ממה שעולה בכל מקום אחר בעולם ? אני לא רואה אף אחד עולה על בריקדות בנושא הזה , אבל בתחום האודיו שנוגע להרבה פחות אנשים , זה כן נושא למהפכה. אם לא מתאים לך המחיר בארץ ויש לך אלטרנטיבה אחרת (יבוא אישי וכו') אז אין לך בעייה , ואם אין לך אלטרנטיבה אחרת אז זה המוצר וזה המחיר .
avatar
Sonus 2007-10-12 23:49:14
מה קשר לדופקים אותי או לא ? לך אין רכב שעולה פי 2 ממה שעולה בכל מקום אחר בעולם ? אני לא רואה אף אחד עולה על בריקדות בנושא הזה , אבל בתחום האודיו שנוגע להרבה פחות אנשים , זה כן נושא למהפכה. אם לא מתאים לך המחיר בארץ ויש לך אלטרנטיבה אחרת (יבוא אישי וכו') אז אין לך בעייה , ואם אין לך אלטרנטיבה אחרת אז זה המוצר וזה המחיר . חבוב, פה לא פורום רכב. ואני מסתובב בפורום אופנועים וגם שם מתלוננים על המחירים. תמיד יש אלטרנטיבה ותמיד חשוב להזכיר לקוראים על מה באמת הם משלמים. לא חסר פה רמקולים (טובים יותר וטובים פחות) שמתומחרים במחירי חו"ל ואפילו בפחות ממחיר חו"ל. קנו אותם.
avatar
liorkoren 2007-10-12 23:51:35
בכל מקרה, היות וזה פורום אודיו ולא פורום צרכנות, אנחנו מתמקדים בניתוח תכונות ומאפייני המוצרים באופן שנוגע לתחום האודיו בלבד. מעבר לניתוח זה, שכל אחד יעשה לעצמו את חישוב כדאיות הקניה.
avatar
dudib 2007-10-12 23:55:49
חבוב ? :D את זה לא שמעתי הרבה שנים
avatar
rahoz 2007-11-12 00:10:46
כמנהלים/ כתבים באתר- נכון להתרכז בפן המיקצועי בלבד (ואת המחיר להציג לידיעה). כחברים באתר- נכון מאוד להאיר ולהעיר גם על עניין המחיר. בעניין ההשוואה לרכב- למיטב ידיעתי ההשוואה לא רלוונטית !! כיוון שמה שגורם לנו, הצרכנים, לשלם הרבה יותר מאשר בחו"ל זה בעיקר המיסים. בציוד אודיו אין מיסוי שמצדיק את פערי המחיר כפי שצפים פה מידי פעם !!! יש רק חמדנות יבואנים וניצול תמימות/ חוסר ידע של צרכנים ולכן נכון לבער זאת. (הדבר אופייני בעיקר ברמת ציוד זול יחסי, חלק משיקולי היבואנים הינם, להערכתי- מיצוב המוצר, נראה להם קצת זול לדרוש את המחיר הריאלי על רמקול ריצפתי במימדים לא צנועים כל כך, להבנתם במחיר זה הצרכנים עלולים לזלזל במוצר.... בקיצור כמאמר השיר הידוע: "הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם" :D).
avatar
ALMA 2007-11-12 04:52:22
עם תמחור כזה אין סיכוי שהרמקולים האלה יהיו ברשימת השמיעה שלי. אני באמת לא מבין את צורת התמחור אצל מס' יבואנים, הם לא מבינים שבלחיצת כפתור ניתן לדעת האם המחיר סביר יחסית לארץ המוצא?
avatar
אורי_ו 2007-11-12 05:29:44
חבוב ? :D את זה לא שמעתי הרבה שנים לא חבוב, קוקי. :D:D אגב , פה אני מסכים עם rahoz , יצא לי כמה וכמה פעמים בחיי לבדוק אפשרויות כניסה בתור עוסק בתחום . המחירים שנגלו לעיני מהיצרנים שבדקתי מולם , היו מצחיקים לעומת המחיר של המוצר בחו"ל. למה לאנכנסתי לתחום זה כבר עניין אחר ולא עניינו של הפורום. מה שכן , יש פה בעיה של מוצרים בארץ המתומחרים בצורות לא ברורות. הדוגמא הטובה לדעתי היא המוניטור אודיו ברונזה 2 שמייבא היום אמנון סאונד. בזמנו הרמקול עלה כמעט 3000 ש"ח אפילו שבחו"ל מחירו היה בערך 200+/- פאונד. הסיפור לפי רן לוי (LOGAN תקן אותי אם אני טועה) זה שבאחת התערוכות בחו"ל ניגש אמנון לביתן של MA והסביר להם שהיבואן (עד אז לזכרוני טופ אודיו) שוחט אותו והוא לא מסוגל לתת מענה לצרכנים. מאוד מהר נחתמה איתו עסקה, הזכיון נלקח/נגמר עם טופ אודיו והוא הפך להיות היבואן. המחיר צנח בכ1000 ש"ח. היו בטוחים שהבחור לא מרוויח פחות מ 30-50 אחוז על המוצר. ככה שיש בעיה קשה בתמחורים עם המיסים ועם הכל. אני פה דווקא לא מאשים את הסוחרים שאני בטוח שנאבקים על כל לקוח אפשרי ומשתדלים לתת לצרכן הכל. אלא את היבואנים עצמם. ישנם כאלו שפשוט קורעים וישנם כאלו טובים. אגב שימו לב מי מפרסם יותר וכך תראו לרוב את ההבדל בין אלו שמתמחרים מאוד גבוהה לבין אלו שלא מפרסמים בכלל. אני בכוונה לא נוקט בשמות. אבל כל מי שיפתח עיניים וכמה עיתונים יבין על מי אני מדבר.
avatar
offirs 2007-11-12 06:37:36
חבוב ? :D את זה לא שמעתי הרבה שנים (Y):D
avatar
דג רקק 2007-11-12 14:40:37
בכל מקרה, היות וזה פורום אודיו ולא פורום צרכנות, אנחנו מתמקדים בניתוח תכונות ומאפייני המוצרים באופן שנוגע לתחום האודיו בלבד. מעבר לניתוח זה, שכל אחד יעשה לעצמו את חישוב כדאיות הקניה. אינני מבין לאן מכובדי מכוון: תקנני אם טועה אנוכי, אך מי שלא גונב ציוד, או שהינו מקבל מתנות סידרתי, נאלץ לרכוש מוצרים. המבחן עצמו מוגדר "עד 10,000 ש"ח", ובסופו של כל מבחן שפירסמתם מופיע גליון ציונים לצד מחיר, ונותן האחריות (המחיר קשור לאקוסטיקת חדר, והאחריות מחדדת את המיד העליון?) אישית, מצאתי את פירסום המחיר הריאלי כמעניין, אפילו שמסתבר כי אין זה שימוש מושכל בפורום.
avatar
Sonus 2007-11-12 15:16:56
בכל מקרה, היות וזה פורום אודיו ולא פורום צרכנות, אנחנו מתמקדים בניתוח תכונות ומאפייני המוצרים באופן שנוגע לתחום האודיו בלבד. מעבר לניתוח זה, שכל אחד יעשה לעצמו את חישוב כדאיות הקניה. שאתה כותב ביקורת על מוצר אודיו (ובכלל) אתה צריך לתת לקורא נקודת יחוס כדי שיבין מאיפה אתה מגיע. הביקורת באתר מתיחסת לרוב לשלושה חלקים, טויטר מיד ובס שכולם מקבלים ציון מ0-5, אם תסתכל על התוצאות של המבחנים תראה שרובם כתובים אותו דבר. מיד אוורירי, סתום ועוד כמה תיאורים יפים שללא נקודת ייחוס אין להם משמעות. כנ"ל לגבי הציונים. רוב הרמקולים מקבלים ציון 4 במיד - מה זה אומר? מה אני אמור לקחת מפה? אם לרמקול א' יש מיד אורירי וגם לרמקול ב' יש מיד אורירי אבל רמקול א' עולה 400 יורו ורמקול ב' עולה 600 יורו, מה אני אמור להבין מזה? המחיר של הרמקול הוא נקודת התחלה ורפרנס כי הציונים אמורים להגזר מזה, רמקול שעולה 400 יורו בחול יכול לקבל ציון 5 במיד כי למחיר שלו המיד באמת מעולה אבל מחר שתבדוק רמקול שעולה 5000 יורו בחו"ל ותתן לו ציון במיד 4 האם זה אומר שהוא פחות טוב מהרמקול של ה400 יורו? ציונים בביקורת על ציוד אודיו חייבים להיות ביחס ישיר למחיר לצרכן שניתן לו (בחו"ל). או ובמידה ואתה לא מעוניין להתיחס למחיר של הרכיב תן לקורא נקודת ייחוס אחרת. המחיר בארץ בכלל לא רלוונטי לביקורת אלא ניתן כשירות לקורא בלבד.
avatar
zs 2007-11-12 19:49:12
אני עם SONUS ,המחיר חייב להיות שיקול , עלות מול תועלת.אני מסכים עם נמר שאומר, ."יש לי אלקטרוניקה טובה והיא רפרנס להפעלת הרמקולים" אני גם אבין שכתב יאמר"הרמקול הנ"ל נותן תוצאה של רמקול יקר יותר...."אבל אי אפשר לקחת את המחיר כאילו הוא לא חלק מהעיסקה.
avatar
audiophile 2007-11-12 19:55:18
נכון, הביקורות לא מאוד מקצועיות, הכתיבה יכולה להיות טובה יותר וטווח המחירים רחב מידי. נמר בודק מוצרים ללא כל תמורה חומרית, מגיע לו את כל הערכה על הזמן והמאמץ.
avatar
truejoker 2007-11-12 20:36:39
נכון, הביקורות לא מאוד מקצועיות, הכתיבה יכולה להיות טובה יותר וטווח המחירים רחב מידי. נמר בודק מוצרים ללא כל תמורה חומרית, מגיע לו את כל הערכה על הזמן והמאמץ. (Y)(Y) בהחלט חוץ מזה שההתקפה על המחיר היא לא כ"כ מדוייקת כי המחיר שם הוא 330 יורו לפני מס עם מס מקומי 400 יורו וזה לאחד , אתם צריכם 2 לסטריאו ואתם מגיעים ל660-800 יורו , תוסיפו משלוח , בואו נניח 200 יורו כי זה רמקול כבד , תוסיפו את זה למחיר ותכפילו במיסוי שזה 33 אחוז אתם מגיעים ל6650-7710 לפי שער יורו של 5.8 . כמה כבר ההבדל ?!! אפשר לחשוב שזה פי 2
avatar
אורי_ו 2007-11-12 21:14:43
330 יורו זה מחיר לאחד כולל רווח. החישוב הוא לא ישיר. המס שהוא משלם בתור יבואן הוא בערך על חצי , ככה גם על המשלוח , וככה על הכל. 200 יורו משלוח לרמקול? או לשניים? וגם אם הוא מביא את זה דרך הים זה אחרת.
avatar
il1 2007-11-12 22:22:09
פורסם במקור על ידי audiophile "נכון, הביקורות לא מאוד מקצועיות, הכתיבה יכולה להיות טובה יותר וטווח המחירים רחב מידי. נמר בודק מוצרים ללא כל תמורה חומרית, מגיע לו את כל הערכה על הזמן והמאמץ" לא ממש מסכים, קל מאוד 'לקטול' ביקורת, ושכותבים שמישהו 'מפספס' אז אנא לתת 'מראה מקום' רציניים ולא להתפס למילה זו או אחרת שתמיד יכולה להיות מנוסחת לא בצורה מוצלחת. לגבי ההבדלים בן הרמקולים, אני מניח שכל טווח המחירים הנדון מתוכנן ומורכב כמעט ללא התערבות 'מגע אנושי', זה לא שבאמת מישהו יושב 'ומשפר' צליל או התאמת אלמנטים או השבחת הקרוס. כל הרמקולים הנדונים הם בטווח של מאות דולרים בודדים עלות לסוחר- נמר ניסה לתת להם מאפייני צליל בתיאור המילולי, אבל אם מישהו באמת מאמין 'שהמופע המוזיקאלי' של הקבוצה מגוון עד כדי ניואנסים בכתיבה- שינסה להאזין ל 5 מהם ברצף ולתארם. נמר ניסה לתת 'סקירת רוחב' למוצרי יסוד- וכעבודת תיאור אין ספק שיש יותר מלקוי אחד, אבל 'לא מקצועי' תהיה הגזמה. ובמה כל כך שונה התייחסותו ממגזינים 'רציניים' בבריטניה לדוגמא. ולבקש סקירות במקטעים של עלויות בתחום ה 1,500 ש"ח (כדוגמא) הפרשים בין הרמקולים הנבחנים זה ממש 'סיוט' ששום מגזין בעולם לא מוכן לבצע. ודווקא שנמר יהיה 'חלוץ עולמי' לתהליכי שיגעון שלא באמת משנים. יש מישהו שהלך לקנות רמקול עם עודף מהמכולת, ותקציבו לא איפשר חריגה לשם קבלת מוצר טוב יותר, ולהיפך- מי לא שמח לקבל מוצר קצת יותר זול שהיה 'הפתעה' או דומה מאוד למוצר יקר. אז למה הסינון הכל כך 'דק' ? ואני לא מבין את 'התמורה החומרית'- אחד החברים טען בפוסט מקביל שהוא לא מכיר מגבר מנורות מעל 1,500 דולר. אני בקושי מכיר כבלים מתחת למחיר הזה- אז לפי איזה סולם ערכים אתם רוצים שהוא ימליץ על ערך כלכלי. ערך כלכלי / תמורה כלכלית הם מושגים כל כך יחסיים שאין לאף אחד עניין בסולם ערכיו של נמר- לעומת זאת הייתי שמח אם הוא יתחיל בדירוג הרמקולים (לטעמו המוזיקאלי) בסולם 1 עד 100 (ועדיף להתחיל במדפיים שסקירתם הסתיימה). זו לא ביקורת מדוגמת עד הקצה- אבל היא בהחלט לא בצד של חוסר מקצועיות, ולבקש מתמני שגמר 3 פעמים כיתה א' (ומאז נעלמו עיקבותיו) 'כתיבה טובה יותר' זה נראה לי קצת 'קינקי'.
avatar
ofir-harlev 2007-11-12 22:44:55
מה ההגיון בלפרסם כמה עולה רמקול אחד כזה? למה שאני אקנה רמקול יחיד? ANYWAY, סקירה בה חלק מהרמקולים מתומחרים בצורה שפויה, וחלק לא, פגומה מהיסוד... אם התנאי לבדיקה הוא תווח מחירים, אז כמה רמקולים "הסתננו" לבדיקה הזאת לא בצדק.
avatar
אורי_ו 2007-11-12 22:50:10
כנראה זה עניין של משלוח והובלה אולי.. כמו כן יש הרבה אודיופילים שקונים למשל למערכת סראונד 5 רמקולים מאותו סוג (בתכלס ככה צריך) ואז המחיר פר יחידה משנה. לדעתי זה גם עניין של הנחה לקניית זוג ...בדיחה, תרגעו יא יבשים...
avatar
נמר 2007-12-12 00:16:15
שאתה כותב ביקורת על מוצר אודיו (ובכלל) אתה צריך לתת לקורא נקודת יחוס כדי שיבין מאיפה אתה מגיע. הביקורת באתר מתיחסת לרוב לשלושה חלקים, טויטר מיד ובס שכולם מקבלים ציון מ0-5, אם תסתכל על התוצאות של המבחנים תראה שרובם כתובים אותו דבר. מיד אוורירי, סתום ועוד כמה תיאורים יפים שללא נקודת ייחוס אין להם משמעות. כנ"ל לגבי הציונים. רוב הרמקולים מקבלים ציון 4 במיד - מה זה אומר? מה אני אמור לקחת מפה? אם לרמקול א' יש מיד אורירי וגם לרמקול ב' יש מיד אורירי אבל רמקול א' עולה 400 יורו ורמקול ב' עולה 600 יורו, מה אני אמור להבין מזה? המחיר של הרמקול הוא נקודת התחלה ורפרנס כי הציונים אמורים להגזר מזה, רמקול שעולה 400 יורו בחול יכול לקבל ציון 5 במיד כי למחיר שלו המיד באמת מעולה אבל מחר שתבדוק רמקול שעולה 5000 יורו בחו"ל ותתן לו ציון במיד 4 האם זה אומר שהוא פחות טוב מהרמקול של ה400 יורו? ציונים בביקורת על ציוד אודיו חייבים להיות ביחס ישיר למחיר לצרכן שניתן לו (בחו"ל). או ובמידה ואתה לא מעוניין להתיחס למחיר של הרכיב תן לקורא נקודת ייחוס אחרת. המחיר בארץ בכלל לא רלוונטי לביקורת אלא ניתן כשירות לקורא בלבד. בחרתי לצטט את זה אך לענות על כמה דילמות ולא באופן ספציפי לאדם מסויים. כאשר אני בוחן רמקולים שכותרת המבחן הוא עד 10K זה אומר שיחס הציונים הוא עד 10K. אינני מתייס למחירי חו"ל ואינני בוחן את הגינותו ותמחורו של אותו יבואן - מבחינתי זה לא מעניין. לגבי הדמיון בין הרמקולים. בטווח המחירים הזה היו הרבה רמקולים שהיו דומים אחד לשני, ממש דומים לכן הציון והתיאור היה דומה. כלומר אם רמקל שעולה X שווה לרמקול שעולה יותר אתה אמור להבין מזה שהרמקול הזול יותר כנראה נותן תמורה דומה בפחות כסף - זה מה שאתה אמור להבין. לעומת זאת היו רמקולים שהמיד שלהם לא היה אוורירי ועדיין עלו לא כל כך זול והבס היה מרוח עדיין הרמקול האוורירי וההדוק והמפורט יהיה טוב ממנו, היו גם פחות טובים בסדרה. המבחן בנוי בצורה כזו שהפרמטרים הניבדקים לכל רמקול הם זהים, אף רמקול לא ניבדק על פרמטרים אחרים או על מוסיקה שונה. זה אותו שיר, אותה אלקטרוניקה , אותו בוחן על רמקולים ברמת מחיר דומה. כיוון שזהו מבחן השוואתי הוא צריך להיות בנוי באופן זהה ועיקבי אחרת לא תהיה כאן השוואה, המטרה בעקביות היא פשוטה. אסביר. כאשר פלוני אלמוני מעוניין לקרוא על רמקול מסויים ולהשוות אותו מול רמקול אחר הוא יוכל ממש לפתוח שני דפים על שני רמקולים, לקרוא שורה מנבחן ראשון ושורה מנבחן שני ולהסיק מסקנות, לפעמים ההבדלים יהיו בניואנסים קטנים אך אין סיכוי שהרמקולים יהיו זהים לחלוטין, אין כאן תאומים ואין שיכפולים. זו השוואה אמיתית מבחינתי! לגבי טווח המחירים. המבחן אמנם נע בין 5K ל10K אך ברוב רובם של הרמקולים הטווח נע בין 6800 ל- 9000 ש"ח מחיר צרכן בישראל מלבד שני רמקולים שחורגים כלפי מטה שאחד מהם ראוי להיבחן ואף הפתיע לטובה מול היקרים ממנו. ומה היה אם היינו נתקלים ברמקול במחיר התחתון שהיה גובר על רבים מחבריו היקרים? יכול להיות מעניין לא? לכן מנעד המחירים הוא כזה. סיבת טווח המחירים היא פשוטה. 1- לכסות כמה שיותר מוצרים בטווח המחירים . 2- יש הרבה הפתעות ברמקולים שזולים לפעמים בחצי מרמקול יקר מה שנותן תמונה יותר ברורה ומכניס פורפורציה למחירים ולתמורה האמיתית שאנו מקבלים. לסיכום. אני תמיד שמח לשמוע ביקורת ותמיד אתייחס לכל הערה או הארה. המבחן המושלם הוא לקחת את כל הרמקולים הקיימים, להפעיל אותם במספר חדרים, מספר מקורות {מקור דיגיטלי,מקור דיגיטלי עם מנורות, פטיפון} מספר הגברות {דיגיטלי, טרנזיסטורי, מנורות, הייברידי}, מגוון סוגי כבלים {רמקול, אינטרקונקט, כח} ואז הכל יהיה מושלם. :) בעצם גם כאן זה לא יהיה מושלם מפני שאולי רק הנכד שלי יקרא את הכתבה הראשונה. לכן חשוב לקחת הכל בפורפורציה. זהו מבחן כללי על רמקולים בטווח המחירים הנ"ל, הבמחן מתבצע בתנאים הקיימים שלא כל אחד מסוגל לספק, מדובר כאן במספר חסר תקדים של רמקולים בטווח מחיר מוגדר מראש והציונים הינם בהתאם לטווח המחיר המוגדר. מקווה שתהנו מהמשך הכתבות.:)
avatar
KOOKE 2007-12-12 15:46:24
המחיר המצויין בכתבות (נמר..תקן אותי אם אני טועה) הוא מה שמכונה "מחיר מומלץ לצרכן" - או מחיר רשמי של היבואן. בפועל, במרבית המקרים, בחנויות המחיר נמוך יותר ולפעמים נמוך בצורה משמעותית. לגבי תימחור מוגזם או לא.. כבר נאמר שמחירו של מוצר נקבע על פי מה שמוכנים הצרכנים לשלם עליו..!!!! אני מאד לא אוהב את התכונה הזו של להיכנס לכיסם של בעלי עסק אחרים או במקרה שלנו לכיסם של יבואנים / סוחרים בתחום האודיו. השאלה שצריכים לשאול היא - האם אני מקבל תמורה ביחס למחיר הנדרש. אם כן קדימה רכוש את המוצר או הרמקול. אם לא יש עוד דגים אחרים (סוחרים/ יבואנים) בים.. אותי לא מעניין כמה הסוחר או היבואן מרוויח עליי, אותי לא מניע התחושה של "לא לצאת פרייאר"..מה שחשוב בעיני הוא האם תמורת XXX הש"ח שלי אני מקבל את הצליל שאני אוהב או שאני יכול במוצר אחר לקבל בעד אותו הסכום צליל יותר טוב . זו השאלה. שלמה
avatar
נמר 2007-12-12 16:03:00
אכן זהו המחיר הרשמי של היבואן, אינך טועה.
avatar
ofir-harlev 2007-12-12 18:27:16
שלמה, אני מסכים איתך, אבל ברגע שהתמורה למחיר נפגעת מול מתחרים אחרים, בגלל העובדה שהתמחור לא נכון....אז נוצרת הבעיה. ANYWAY, זה נכון שב99 אחוז מהמקרים המחיר בחנות נמוך באיזה אלפייה+ ממה שרשום באינטרנט. זה באמת עובדה שחשוב לזכור.
avatar
zs 2007-12-12 21:15:17
"..מה שחשוב בעיני הוא האם תמורת XXX הש"ח שלי אני מקבל את הצליל שאני אוהב או שאני יכול במוצר אחר לקבל בעד אותו הסכום צליל יותר טוב . זו השאלה. שלמה זו השאלה וזו גם התשובה כי זה עינין אישי בשבילך, אבל במיבחן או בהשואה שמיועדת לפירסום וציבור גדול קורא ומיתרשם,היחס עלות מול תועלת חשוב, גם אם זה הבדל של 500 ש"ח.(שווה עשרה דיסקים בממוצע לא?) נמר לא נכנס לנישה הזו משיקולים שלו ואני מכבד את דעתו,(אחרי הכל הוא זה שהזיע). לא נורא אנחנו נעשה את העבודה השחורה;)
avatar
carmi 2007-12-12 22:22:15
יחס עלות תועלת באודיו - נו באמת :) אנחנו רוכשים רמקולים ב 10000 ש"ח ויש שביותר ומה בקשר לגבר ומקור בסכמים גדולים שלא לדבר על כבלים ומשקעים במעגל חדש למערכת. איפה יש כאן עלות תועלת שקשורה לכסף :)
avatar
אורי_ו 2007-12-12 23:12:32
"..מה שחשוב בעיני הוא האם תמורת XXX הש"ח שלי אני מקבל את הצליל שאני אוהב או שאני יכול במוצר אחר לקבל בעד אותו הסכום צליל יותר טוב . זו השאלה. אז לעולם אל תקרא ביקורות כיוון שכתבת : " אני מקבל " אתה מקבל אומר אתה ולא אף אחד אחר.
avatar
zs 2007-12-12 23:19:10
יחס עלות תועלת באודיו - נו באמת :) אנחנו רוכשים רמקולים ב 10000 ש"ח ויש שביותר ומה בקשר לגבר ומקור בסכמים גדולים שלא לדבר על כבלים ומשקעים במעגל חדש למערכת. איפה יש כאן עלות תועלת שקשורה לכסף :) כרמי,יש במיבחן הזה רמקולים שעולים 2K ש"ח יותר משלך ומנגנים פי 2 פחות טוב משלך , איפה היתה שם את הכסף?גם אם הם היו מנגנים בדיוק כמו שלך להוציא ניואנסים קטנים.:מבולבל:
avatar
carmi 2007-12-12 23:35:44
אם היה לי את הכסף הייתי רוכש רמקולים של B&W 805 עם הסטנדים שלהם והגברה ונגן של מיוזיקל פדילטי. זה בסדר גודל של מחיר של 45-50 אלף ש"ח - אני בטוח שבסכום הזה יהיו לחברי הפורום הרבה רעיונות אחרים טובים (כל אחד והטעם שלו). כמו כן גם B&W וגם מיוזיקל פדילטי לא נחשבים למותגים שהם תמורה טובה לכסף (וגם עם הפרש מחיר כלפי חו"ל) אז ...
avatar
zs 2007-12-12 23:53:18
נשאיר את זה כך ואני מאחל לך 805 במהרה בימנו. (רמקול חמוד ביותר עם הגברה טובה);) לילה טוב.
avatar
zs 2007-12-12 23:59:27
אז לעולם אל תקרא ביקורות כיוון שכתבת : " אני מקבל " אתה מקבל אומר אתה ולא אף אחד אחר. לאורי ,זה לא פורסם על ידי ,זה פורסם קצת מעל ההודעה שלי. אני הבאתי זאת כציטוט של חבר אחר והגבתי לו.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
לא היתה פה תגובה אישית למישהו אלא למשפט. זה כללי.
avatar
KOOKE 1970-01-01 02:00:00
אורי יש כמעט הסכמה גורפת שתחום האודיו הוא מאד מאד סובייקטיבי ותלוי בטעם האישי של כל אחד ואחד. למרות זאת הרי הפלא ופלא יש ביקורות ציוד... אז מה הטעם בביקורת ציוד אתה שואל ?? אם מכירים את הבוחן ואת טעמו וידיעותיו בהחלט יש טעם רב בביקורת ציוד שמהווה איזו נקודת התייחסות ולא קביעה מוחלטת ואשר בהחלט יכולה להיות כלי עזר למי שמתלבט בבחירת ציוד אודיו. אני מדגיש רק כלי עזר אחד כאשר כמובן, תמיד, הכלי המכריע בבחירה זה האוזניים של כל אחד ואחד. דרך אגב, לא חייבים להכיר אישית את כותב הביקורת כדי להבין את טעמו, ידיעותיו, סיגנונו וכו' - מספיק אם קוראים מספר ביקורות של אותו כתב אודיו והכי טוב אם קוראים ביקורת שלו לגבי מוצר שאתה מכיר אישית אז בכלל יש לך נקודת ייחוס נהדרת ואפשרות להעריך בצורה הנכונה ביותר עבורך את הביקורת שאתה קורא. נקח את נמר למשל - אני מכיר אותו אישית, קראתי כתבות שלו בעבר ויכול לאבחן במה שונה טעמו וסיגנונו מטעמי . יכול להיות שאני טועה אבל עד כמה שאני מבין נמר אוהב את התחום (יעני בסים) הנמוך וציוד שלא מצטיין בשיחזור התחום הנמוך לא ימצא את מקומו אצל נמר. אני לעומת זאת מעדיף פירוט ואת תחום המיד והגבוה - לכן אם אני מבין נכון את הביקורת של רמקולי קאבאס - אני הייתי מתלהב יותר מהרמקולים האלו מאשר נמר. לגבי ה"תמורה לכסף" בתחום האודיו - בגלל שזהו תחום כל כך סובייקטיבי וכל כך כפוף לטעם האישי של כל אחד ואחד קשה עד בלתי אפשרי למלא בתוכן את המושג הזה "תמורה לכסף" ככל שמדובר בתחום האודיו. שלמה שלמה
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
(Y) דרך אגב שלמה זו היתה ההודעה ה 100 שלך (Y)
avatar
truejoker 1970-01-01 02:00:00
כן רק שכולכם שוכחים שני דברים 1 אפשר לבדוק את המחיר בחו"ל , ואלא אם כן היבואן הביא לכם את הרמקולים לבדיקה הבייתה (אישית אני לא אנסה לבקש מיבואן שמתמחר גרוע אבל זה אני) , אתה תמיד יכול לשמוע את זה אצלו . זה לא יתן לך תשובה מוחלטת לגבי הסינרגיה , אבל אצלי לפחות , אני בהחלט מסוגל לדמיין את המערכת הקיימת ולדעת על הסינרגיה (כול אחד וכישוריו ), אבל עדיין תידע אם אתה אוהב או לא . ואז אתה יכול לייבאו לבד דבר שני וזה לגבי ביקורות , יש טעם לטווח של המחיר , כי בקצה העליון של המחירים כשמישהו אומר לי מיד אורירי או מיד פחות אורירי , ברור שההפרשים הם מאוד קטנים ולעיתים דורשים שמיעה מאוד מרוכזת להבחין , ברמקולים פשוטים , ההבדלים די צועקים. ולכן טווח המחיר אומר לך גם מה ה"מכה" שאתה עלול לקבל אם תטעה באינסטינקטים שלך . כול אחד שקונה על עיוור טועה מידי פעם בפעם (אפילו אני) , השאלה היא מה מידת הטעות , ולכן המחיר הוא שיקול די גדול . כי כאן למשל אם ניקח את הרמקול הסיני למשל או את הקאבאס , אם אני צריך להמליץ למישהו על ללכת לשמוע , אין שום טעם שאמליץ לו לשמוע את הסיני , אבל אני יכול בראש שקט להמליץ לו לשמוע את הקאבאס . אם זה היו רמקולים של 300K אני מניח שאי אפשר היה לפסול בצורה כזו קטיגורית רמקול ש"נהנה" מסיקור כמו הסיני , כי עדיין הוא ברמה טובה (אחרת הוא לא היה מתברג בכלל לרמקולים של 100K ומעלה)
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לינק לחנות בארה"ב. מתברר שהמחיר בחו"ל גם לא להיט, אולי יש סיבה לכך. http://oferta.deremate.com.ar/id=19467535_bafles-cabasse-jersey-mt3-100-watts-france
avatar
guyp 1970-01-01 02:00:00
אני רוצה לציין שאם מדברים על מחיר של הרמקול אין עדיין רמקול אחד בארץ וכבר עברתי את כל המותגים ושמעתי אותם כמובן באותו סדר גודל מחיר. והכוונה לרמקולים חדשים לא ממציאה של יד שניה שמתקרבים לקרסוליים של הרמקול הזה מה גם שגמליאל היבואן או כל חנות אחרת שמוכרת את הסחורה שלו של CABASSE ניתן להסתדר על המחיר איתם ולרכוש רמקול פנטסטי ולקבל אותו במחיר הוגן לחלוטין ממליץ בחום. הרמקולים שנבדקו מול ה - CABASSE JERSY הם: 1) DALI IKON 6 2) MORDAUNT SHORT MEZZO 6 3) FOCAL V726 4) MONITOR AUDIO RS-6 5) TRIANGLE ALTEA ES כולם נבדקו באותו הגברה בדיוק עם אותם אינטרקונקט ואותם כבלים של הרמקולים ובאותה הסביבה.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: