חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

קנון וגם ניקון מתכוננות להשקת פורמט מצלמות ללא מראה | מצלמות | כתבות | ראשי

קנון וגם ניקון מתכוננות להשקת פורמט מצלמות ללא מראה

גודל אות: Decrease font Enlarge font
לא רק סמסונג: גם ניקון וקנון מפתחות מצלמות ללא מראה לא רק סמסונג: גם ניקון וקנון מפתחות מצלמות ללא מראה

זה לקח להן זמן, אבל, לפי הסימנים, עושה רושם שגם ניקון וקנון הולכות להצטרף אל אולימפוס, פנסוניק, סיגמה, סוני, סמסונג ופנטקס במערכת מצלמות "ללא מראה".

הראשונות להציג את פורמט ה- 4/3 (רגיל או מיקרו), היה אולימפוס וגם פנסוניק, אח"כ הצטרפו אליהן חברות נוספות, אך שתי הענקיות בעולם הצילום, המשיכו לשבת על הגדר ולדבוק בהשקת דגמי DSLR חדשים, אשר מבוססים על אותו עיקרון ותיק של מנגנון מראה מתרומם וחיישן גדול יחסית.

עתה, נראה כי הפעילות בנושא עולה הילוך, זאת לאחר שנחשפו מספר פטנטים חדשים של שתי החברות בתחום זה.


בראיון לרויטרס, אמר נציג בכיר של קנון, כי החברה "חוקרת את האפשרות להשיק מצלמת "ללא מראה", אשר תשלב את יתרונות עיקרון מצלמות הרפלקס, אך בגוף קטן יותר", מנהל חטיבת המצלמות בחברה, רמז כי "בשנה הבאה, יושק דגם מעניין". לאחר אסון הצונאמי ביפן, הגדילה קנון פעילות של פסי היצור אל טאיוואן, במטרה לצמצם את הפגיעה אותם גרם אסון הטבע ביפן.


קנון, הגישה אף לאישור פטנט, מתאם עדשות אשר כולל גם מנגנון צמצם משלו במטרה לאפשר התאמה גדולה יותר של עדשות לגופים עם חיישן קטן יותר.


המתחרה, ניקון, גם היא אינה שוקטת על השמרים ומזה כשנתיים, ממשיכה להגיש פטנטים אשר מיועדים לפורמט זה, הן על מנגנוני מצלמות והן על עדשות מתאימות.


על פי השמועות, גודל החיישן במצלמות ניקון יהיה קטן יחסית, בהשוואה ליחס קרופ של X2 במצלמות של אולימפוס וגם פנסוניק, יעמוד זה של ניקון על X2.6. בעת השקת המצלמות, יוכרזו גם שלוש עדשות תואמות, אחת מהן עדשת "פנקייק" ושתי עדשות זום.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (2 תגובות פורסמו):

avatar
golant 1970-01-01 02:00:00
ברגע שזה יקרה, זה יהיה מאוד מאוד מעניין.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
מעניין אם ניקון באמת תבחר בסנסור קטן מזה של המתחרים כמו כן מעניין יהיה לראות האם ניקון וקנון יחדשו או פשוט ילכו אחרי הזרם אני מקווה לראות חידושים :)
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: