חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

קצין וג'נטלמן: רמקול פולק אודיו RTI 8 | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

קצין וג'נטלמן: רמקול פולק אודיו RTI 8

גודל אות: Decrease font Enlarge font
רמקול פולק אודיו RTI-8 רמקול פולק אודיו RTI-8

הוא דינמי, מאוזן ומפורט, ובמקרים רבים אף עולה על אחיו הבכור. זהו רמקול ה- פולק אודיו מדגם RTI 8

Polk Audio הינה יצרנית רמקולים אמריקאית, זהו הרמקול השני מתוצרת חברה זו שנבחן במסגרת סדרת הסקירות.

איכות גימור

ה- RTI 8 הינו רמקול ריצפתי גדול, בתחתית הרמקול רגליים בולטות על 4 ספייקים גדולים, פתיחת הגריל חושפת פורט קדמי קטן במרכז הרמקול ומעליו שתי יחידות מיד-בס בקוטר 6.5 אינטש.
מעל יחידת המיד-בס נמצא הטוויטר.
אחורי הרמקול חושפים 4 טרמינלים מפלסטיק (אפשרות ל- BIWIRE). תחתית הפורט האחורי מחופה בפלסטיק שמסיט את האוויר לצדדים ולא לאחור (מה שאמור למסייע בקירוב הרמקול לקיר).
איכות הבניה מוצקה ואיכותית.

נתונים טכנים

Driver Complement Mid/Woofer 2 - 6-1/2" Diameter (16.51cm)Polk Audio RTI8
Polymer Composite Dynamic Balance Cones with Rubber Surrounds Tweeter 1"
Silk/Polymer composite dome
Frequency Response 30Hz-27kHz Lower -3dB Limit 40Hz Upper -3dB Limit 26kHz Nominal Impedance 8 ohms
Efficiency 90 dB
Recommended Amplifier Power 20-250 w/channel
Dimensions Cabinet Size (105.73cm H x 19.68cm W x 39.37cm D)
Total Shipping Weight: 24.95kgs


האזנה

קטע ראשון קלאסי כמו תמיד. ROSSINI על הבמה ביצירה היפה SEMIRAMIDE. תופי המלחמה, יחד עם כלי הנשיפה וכלי הקשת מתגברים ונשמעים באופן ברור.
הרמקול מפורט ודינמי מאוד, הבמה טובה ועמוקה, הצליל נעים עם נטיה קלה לבהירות אך לא נורא כלל.
רמת המיקרו דינמיקה טובה והפרדת הצלילים טובה. הטוויטר מהיר ומתמזג טוב יחד עם ה- Mid-High והרמקול מרגיש מאוזן יחסית.

מקסוול שר

Polk Audio RTI8מתוך התקליט maxwells urban hang suite רצועה מספר 2 WELCOME שוב בנגן.
הגיטרות נשמעות טוב מאוד ובגודל טיבעי, יחידת הטויטר מפתיעה בצלילותה ורמת הפירוט טובה.
כלי ההקשה נשמעים בצידה השמאלי של הבמה בגוון טבעי וחם.
קול הזמר, בצירוף הבס ותוף הרגל נשמעים דינמים, קול הזמר נישמע מעט רזה והבס הדוק ומדוייק.

בין הבס והמיד ישנו חור קטנטן שמורגש כשאני בריכוז מלא, הבמה רחבה אך הרמקול לא נעלם בחלל.
מקרו הדינמיקה מפתיעה יחסית לאחיו הגדול (RTI-10).


פסנתר בג'אז


קטע הג'אז if i should lose you עולה לבמה.
התחושה טובה לגבי הרמקול ואכן איני טועה: הפסנתר בעל טבעי והמיד מלא ובשרני (אך לא מספיק), הסקסופון מגיע מצד שמאל ונישמע משכנע מאוד, יחידת הטוויטר מהירה מאוד ומדוייקת.
הרמקול מרגיש מאוזן ומפורט, רמת המיקרו דינמיקה טובה. בסולו הקונטרבס הרמקול נישמע יחסית מאוזן ואדוק אך חסר קצת פרטים בתחום הנמוך.
הרזלוצייה לא מדהימה אך בהחלט אפשרת להקשיב לג'אז עם הרמקול הזה.

חגיגה במועדון

offer nissim + mayaPolk Audio RTI8 בקטע for your love מקבלים תאוצה: הרמקול מלא באנרגיה, נשמע מצויין, מהיר ודינמי מאוד, חסר לי מעט מיד נמוך אבל בסך הכל הרמקול מעביר את הקטע אל המאזין באופן משכנע במיוחד, ליחידות המיד-בס האלה יש הרבה יותר דינמיקה בהשוואה ליחידות באחיו הגדול, אני אוהב את התוצאה.

סיכום

יתרונות
מהירות, טוויטר, עיצוב, Mid-High, מקרו ומיקרו דינמיקה.

חסרונות
מעט לא מאוזן, מעט בהיר, חסר Mid-Low.


מוקדם יותר בסדרה, סקרתי את דגם- RTI 10 שהוא אחיו הגדול של ה- RTI 8. יצאתי מהמפגש עימו בתחושה מאכזבת, לכן חששתי לקראת האח הקטן.
לשמחתי,הופעתי לטובה: ה- RTI 8 הינו "חיה" שונה מאחיו הגדול, הוא מאוזן יותר, מפורט יותר, בריא ודינמי יותר, הוא יודע לעשות את רוב הדברים טוב, חלקם גם טוב מאוד (מיעוטם פחות משכנעים טוב).

לדעתי, עבור האודיופיל המתחיל, רמקול זה בהחלט יכול להתאים, זהו רמקול שקשה להתאכזב ממנו באופן כללי, אך מצד שני, הוא לא יפיל את המאזין בסגנון מוסיקה ספציפי.

במילים אחרות, זו קניה טובה מאוד למאזין בעל הרגלי האזנה רבגוניים.

Polk Audio RTI8ציונים
(סולם 1-5)

בס - 3.5 (מפורט, מדוייק והדוק יחסית)
מיד - 3 (Mid-High מצויין, Mid-Low חלש)
גבוהים - 4 (מהירים, מפורטים ומלאים)
איזון - 3 (חור במיד הנמוך)
דינמיקה - 4 (דינמי להפליא)
פירוט - 3.5 (מפורט אבל ישנו חור קטן במיד הנמוך)
איכות בניה - 5 (נראה מצויין ומרשים, תיבה מאסיבית ואיכותית)

מחיר: 7,000 ש"ח
אחריות: סיריוס אלקטרוניקה

מידע על תנאי הבדיקה  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (22 תגובות פורסמו):

avatar
ofir-harlev 1970-01-01 02:00:00
מוזר לשמוע שרמקול זה מתעלה על אחיו הגדול, אך בכל זאת כיף לדעת שלפולק עדיין יש מוצרים טובים. כל הכבוד על הסקירה.
avatar
TASCAM 1970-01-01 02:00:00
שוב עובדים עלינו בישראל רמקול שעולה בחול 400 דולר לזוג הופך אצל היבואן ל 7000 ש"ח בארץ. למה מישן וורפידל טרינגל ועוד רמקולים רבים כן יכולים להיות מתומחרים בארץ באופן נורמלי יחסית.... חבל מאוד שכך המצב בגלל זה היצרן מפסיד הרבה מכירות בארץ... http://www.jr.com/JRProductPage.process?Product_Code=POK+RTI8-BK&JRSource=DealTime.datafeed.POK+RTI8-BK דבר דומה קורה גם גם עים סרווין וגה בארץ... בדיוק אותו יבואן.
avatar
truejoker 1970-01-01 02:00:00
טסקם יש עוד הרבה מוצרים שנמכרים כאן במחירים משוגעים לחלוטין . אני מחפש כרגע כרטיס קול מקצועי , וכול הבדיקות בישראל מעלות ממצאים של מחירים שבמקרה הטוב זה פי 1.5 מהמחיר אם אייבא בעצמי ואשלם מע"מ . כנראה שבסוף אני אעשה את זה . (פשוט אף פעם לא ייבאתי עדיין , ואני לא מכיר את החנויות , כך שאני טיפה חושש ). יש כמה יבואנים שמתמחרים בצורה הוגנת , וכל השאר פשוט יקרים ויש גם שערוריייתים
avatar
Avi 1970-01-01 02:00:00
שוב עובדים עלינו בישראל רמקול שעולה בחול 400 דולר לזוג הופך אצל היבואן ל 7000 ש"ח בארץ. למה מישן וורפידל טרינגל ועוד רמקולים רבים כן יכולים להיות מתומחרים בארץ באופן נורמלי יחסית.... חבל מאוד שכך המצב בגלל זה היצרן מפסיד הרבה מכירות בארץ... http://www.jr.com/JRProductPage.process?Product_Code=POK+RTI8-BK&JRSource=DealTime.datafeed.POK+RTI8-BK דבר דומה קורה גם גם עים סרווין וגה בארץ... בדיוק אותו יבואן. אם היבואן לא מוריד מחירים סימן שהולך לו. אין מה לעשות, יש מותגים שנתפסים בעיני ההמון (וסרוין וגה נמצאת בינהם) והציבור מוכן לרכוש את המותג ללא קשר למחירו הנקוב בדולרים. לדעתי, המותג סרוין וגה מוכר את עצמו טוב יותר מאשר מותג כמו טריאנגל (אינני טוען לגבי הבדל הסאונד בינהם), משום שהוא מוטמע בשוק כבר שנים רבות.
avatar
ofir-harlev 1970-01-01 02:00:00
דוקא לי נראה שסיריוס מחזיקים ב"שמות" אלה סתם בשביל שיהיה להם "שמות" ולא רק מוצרי מדבקה, שלדעתי, זה מה שמחזיק אותם בחיים. לא צריך להיות גאון בשביל לראות שחוץ מסרוין ופולק, כל מה שיש לסיריוס להציע זה מוצרי מדבקה למיניהם. כנראה לא ממש אכפת להם אם מותגים אלה מוכרים או לא.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
חברים. המחיר הוא ממש לא עיניין אם אדם אהב את המוצר. אינני ניכנס לכיס של אף יבואן ואף חנות, כל אחד יתמחר מוצר שברשותו איך שהוא חושב לנכון. היתיחסות שלי היא סאונד נטו, הפרמטר תמוטרה למחיר כבר אינו קיים בכתבות שלי בדיו מהסיבה שאדם ירכוש את מה שהוא אהב ואם הוא מוכן לשלם עליו זה כבר תמורה טובה למחיר מבחינתי. כאשר מוצר אינו נישמע טוב ומחירו זול זה ממש לא הופך אותו לאטרקטיבי יותר. נכון - המטרה היא למצוא אתהכי טוב בהכי זול ואני מצדד בגישה הזו ללא ספק. על מנת שנוציא תוצה טובה לא עושים חישוב מוצרים לפי חו"ל {אלה אם כן רוכשים משם ומאבדים אחריות ושירות} אלה מה נישמע טוב והוא בתקציב המתאים. האמינו לי ידידי היקרים שיצא לי לשמוע הרבה ציוד בחיי, הרבה מא מצרים שמחירם בארץ מתמחר מצויין לא נישמעו טוב מספיק למרות התימחור הצפוי. לעומת זאת שעתי לא מעט מוצים שמתומחרים גבוה משמעותית מחו"ל שנישמעו מצוין למחירם ואהבתי אותם יותר. אי לכך תמחור הוא אינו העיניין, הצליל אותו מפיק המוצר הוא החשוב.
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
סיריוס אינה חברה שמיתימרת למכור ציוד היי אנד,סיריוס פונה לפלח שוק מסוים ושם היא מוכרת את המוצרים שלה. (היתי אומר דיי בהצלחה) היא לא מיתחרה ביבואני היי אנד שרובנו מכירים.בסיריוס הבינו שישנם צרכנים שלא ישלמו 1500 ש"ח עבור זוג מוניטורים, אבל כן ישלמו אותו סכום עבור חמישה רמקולים.רוב הישראלים לא בדיוק יודעים איך הם שומעים וזה לא כל כך מעניין אותם לכן סיריוס נכנסה לתוך הנישה הזו.באשר לפולק וסרוין. אלה מותגים מאוד ותיקים שגם פונים לפלח שוק מסוים, שרובו שומע רוק כבד אלקטרוני וכד'עם הרמקולים האלה זה נישמע טוב באוזני השומע,קולנוע ביתי הם מפציצים ויש מי שמוכן לשלם. דרך אגב אם אינני טועה גם קליפש מתאימים לנישה הזו .זולים בחו"ל ויקרים בארץ רק שהיבואן הוא אחר כך שסיריוס לא לבדה.
avatar
TASCAM 1970-01-01 02:00:00
צריך לכתוב לחברות בחול שזה פוגעה במכירות שלהם בארץ כי כאשר המחיר הוגן יותר אנשים רבים יותר יוכלו להרשות לעצמם ליקנות את המוצר שלהם ולהביא להם דוגמאות שאפשר גם אחרת ויש מותגם שמתומחרים באופן הוגן בישראל ולכן נימכרים יותר וגם להם יש אחריות מיסים וכ"ו ובכל זאת המחיר הוגן.
avatar
דג רקק 1970-01-01 02:00:00
הדברים בנוגע למחיר נכונים עקרונית, אבל לא רק עבור ישראל. לא לשכוח את ארץ היצור. polk audio זה מוצר אמריקני. מיוצר בארה"ב. לכן מחירו זול כל כך שם. הנה תוצאת חיפוש מהיר שעשיתי, על רמקול מאותה סידרה: פולק אודיו RTI 6 אמאזון בריטניה: 430 £ http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_ss_w_h_?url=search-alias%3Daps&field-keywords=polk+audio+rti6 אמאזון ארה"ב 300 $ http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw/103-2753154-4211869?url=search-alias%3Daps&field-keywords=polk+audio+rti6 הפרש של למעלה מפי שניים, או במלים אחרות, המחיר בבריטניה (וכנראה בשאר אירופה) זהה לישראל. (1£ = 2$)
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
פולק מיזמן לא מיוצר בארה'ב, סין,סין,סין,אולי ישנו דגם מסוים שעדיין מיוצר בארה'ב.דרך אגב הפולק שיוצר ביזמנו בארה'ב היו רמקולים הרבה יותר טובים ונישמעו מצוין לעומת אלה של היום.
avatar
KOOKE 1970-01-01 02:00:00
נמר לא הבנתי את כוונתך...תמיד יש להתחשב בגורם המחיר...עובדה גם את מבחן הרמקולים ההשוואתי הזה אתה עורך בקבוצה שהוגדר בה רף מחיר של כ- 10,000 ש"ח בארץ. לכן נכנס כאן גורם "התמורה למחיר" בין אם תרצה ובין אם לא תרצה ואפילו אם אתה לא מתייחס לאלמנט הזה במפורד בגוף הכתבות השונות. ברגע שמגדירים תקציב מסויים לצורכי רכישת רכיב אודיו אז בהכרח הבן אדם יחפש את התמורה (מבחינת הצליל) הגבוהה ביותר לתקציב הזה. שלמה
avatar
דג רקק 1970-01-01 02:00:00
לפולק באמת יש מסורת מסורת. היתה להם סידרה SDA, רמקולים ענקיים בצורת ארונות קבורה. עם קרוס אובר ברמת תיחכום שכשקראתי מסמך טכני אודותיו, לקח לי שעה להבין מי נגד מי. ואכן, הם העבירו את מפעל ההרכבה, ממקסיקו לסין לפני שנתיים. עדיין לצורכי מסחר הם נחשבים שם למוצר אמריקני. לך תבין. בקיצור, כל כך יותר קל להיות חובב טכנולוגיה באמריקה.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נמר לא הבנתי את כוונתך...תמיד יש להתחשב בגורם המחיר...עובדה גם את מבחן הרמקולים ההשוואתי הזה אתה עורך בקבוצה שהוגדר בה רף מחיר של כ- 10,000 ש"ח בארץ. לכן נכנס כאן גורם "התמורה למחיר" בין אם תרצה ובין אם לא תרצה ואפילו אם אתה לא מתייחס לאלמנט הזה במפורד בגוף הכתבות השונות. ברגע שמגדירים תקציב מסויים לצורכי רכישת רכיב אודיו אז בהכרח הבן אדם יחפש את התמורה (מבחינת הצליל) הגבוהה ביותר לתקציב הזה. שלמה שלמה. אני מתכוון למחירי הארץ מול חו"ל כדוגמה לאיך שמסתכלים על מחיר. לגבי תמורה למחיר קשה לי להגדיר זאת, אני חושב על רמקול שמייצר ג'אז וקלאסי טוב הוא ומחירו מתאים לי כתמורה טובה למחיר, אחר ששומע מוסיקה אלקטרונית יחשוב שזו תמורה גרועה למחיר. אז היכן כאן בעצם התמורה? ברמקול הג'אזי קלאסי או הרמקול האלקטרוני רוק?
avatar
truejoker 1970-01-01 02:00:00
דג רקק , אפילו אם אתה קונה את הפולק האלו באנגליה זה יעלה לך כאן עם מיסים כ4500 ש"ח . בשביל להצדיק מחיר של 7000 אתה צריך להניח שמשלוח בים של זוג רמקולים כלו , זה 2500 ש"ח . נראה לי טיפה מוגזם . מה שכן אתה צודק בהחלט לגבי התמחור בבריטניה , הן בירחוני הסטריאו והן בפורומים בנושאים שונים , זה ידוע שבאנגליה משלמים , בן פי1.5 לפי 2 ממחיר המוצר בארה"ב . אבל זה בגלל מיסי יבוא . דרך אגב אם תוריד את הVAT שאאל"ט זה 15% , אתה מגיע להפרש יותר גדול . נמר צדק לגבי העובדה שכשעושים מבחן לא צריך להתיחס למחיר חו"ל . מאידך אני חושב שכול אחד צריך לבדוק , את הנושא , ואם הוא מצא משהו והמחיר של היבואן טיפה יותר ממחיר חו"ל אז לקנות כאן . אבל יבואנים שמחליטים לתת מחירים מוגזמים , אז לשמוע כאן (ואפילו לשלם עבור השמעה אם צריך ), ולקנות בחו"ל .
avatar
ALMA 1970-01-01 02:00:00
אפשר שבסוף המבחן חוץ מהמנצח יוכרז גם הרמקול שנותן את התמורה הטובה ביותר לכסף. לעצם הענין ישנן חברות שאני לא יודע אם מוצריהם טובים מאחר והתמחור שלהם מוגזם ואוטומטית הם יוצאים מרשימת השמיעה שלי.
avatar
ofir-harlev 1970-01-01 02:00:00
דג רקק, אבל אל תשכח שכח הקניה באנגליה גדול בכמה מכח הקניה בארצנו הקטנטונת. באמת? קליפש מתומחרים גבוה בארץ??
avatar
TASCAM 1970-01-01 02:00:00
ההובלה לא יקרה הם מגיעים במכולה 40 פיט HI-CUBE שמכילה כמה מאות ביחד ועלות ההובלה הימית שלה כולל עמילות ומיסים אינו עולה אחוז ניכר במיוחד ממחיר הרמקול. בל נישכח גם שהמחירים שראינו בחול הם מחירי צרכן שמכילים עלות יבוא מסין לארצות הברית VAT+ הוצאות יבוא מיסים והובלה נוספות להדנה על התוצרת האמריקאית + רווח של היבואן + רווח של החנות המשווקת והם עדיין לא עוברים את ה 400 דולר לזוג כול VAT לצרכן....
avatar
דג רקק 1970-01-01 02:00:00
ההובלה לא יקרה הם מגיעים במכולה 40 פיט HI-CUBE שמכילה כמה מאות ביחד ועלות ההובלה הימית שלה כולל עמילות ומיסים אינו עולה אחוז ניכר במיוחד ממחיר הרמקול. בל נישכח גם שהמחירים שראינו בחול הם מחירי צרכן שמכילים עלות יבוא מסין לארצות הברית VAT+ הוצאות יבוא מיסים והובלה נוספות להדנה על התוצרת האמריקאית + רווח של היבואן + רווח של החנות המשווקת והם עדיין לא עוברים את ה 400 דולר לזוג כול VAT לצרכן.... DISCLAIMER: לא מומחה לייבוא בכמויות. אבל, המחירים ב amazon או froogle או newEgg, לא כוללים vat או עלויות הובלה בתוך ארה"ב. אלה נקבעים רק בעת התשלום ותלויים במיקום (לכל מדינה יש מס שונה) וסוג ומהירות המשלוח (אויר, קרקע , מהיר במיוחד מבוטח או לא). אבל עדיין זה יוצא זול משמעותית מהארץ. בא נאמר 12% מס? 50$ +־ ומשלוח קרקעי מבוטח עוד 50$? סה"כ 100$ שזה כ 380 ש"ח. אני עדיין מקנא בהם. מאוד.
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
http://www.stereodarom.co.il/sg_product~334~4~93.htm http://www.pompa.co.il/search.asp?qsearch=&qmanufact=516 אופיר ,הרמקול הראשון מתומחר בחו"ל כ 1100 יורו לצרכן, השני (RF 15ׁׂ )מתומחר בחו"ל כ-250$ לצרכן.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
יש מצב שה-RF15 שראית באתר בארה"ב הוא מחיר ליחידה אחת. במקומות רבים בארה"ב נוהגים לתת מחיר של רמקול יחיד (לא זוג). בכל מקרה, את המחירים בישראל, יש להשוות לאירופה ולא לארה"ב (איזורי סחר שונים ועוד סיבות רבות ומגוונות).
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
ליאור,גם אם המחיר יהיה כפול , בהשואה למחיר בארץ עדיין זה גבוהה מאוד. וגם אם נוסיף עוד 100$ למחיר באירופה ,עדיין המחיר בארץ לא הגיוני בעליל. מעל 6000 ש"ח, מה אני אומר לך....?
avatar
TASCAM 1970-01-01 02:00:00
המחיר בארץ של סרווין וגה ופולק אודיו הוא ממש עושק ביחס למחיר חול ובהשואה למשל למחירים של טרינגל וורפידל KEF ועוד מותגים שנימכרים בארץ במחיר דומה למחירים בחו"ל. הלוואי שאיזה יבואן פרללי רציני וותיק כמו י. שלום ירים את הכפפה ויתחיל ליבא אותם ואז גם הוא ירוויח וגם אנחנו כצרכנים נרוויח. תמיד יהיה בחו"ל איזה בעל רשת חנויות או דילר שימכור ליבואן מקביל גם אים החברה "תישמור" בילעדיות ליבואן הבילעדי. http://www.yshalom.co.il/ בזכות יבאנים מקבילים הצרכן מרוויח ויכול ליקנות את המוצרים זהים במחיר נמוך יחסית ליבואן הגדול . כמו שקרה עים ירידת מחיר SHARP ו TOSHIBA וה DVD של פיוניר ועוד מותגים רבים שהחלו להגיע לארץ ביבוא מקביל. היום קל מאוד לשווק ישירות לאתרים באינטרנט כמו P1000 ו WALLA וכ"ו וללא צורך בהקמת מערך הפצה גדול ויקר וללא צורך בעוד יד שמעלה את המחיר (חנויות מרויחות על רמקולים 50 אחוז וזה עוד במיקרה שהם מוכרות אפילו מיתחת למחירי המחירון, אגב אים הם מוכרות זול מידי יש להם סנקציות מהיבואן שתמיד מקבל "הלשנות" מחנויות אחרות שבא אלהם לקוח עים הצעת מחיר זולה מידי... או בהצגת החשבונית בזמן קבלת שירות במעבדה (ולכן הרבה חנויות רושמות בחשבונית מחיר כביכול לאחר זיכוי טרייד אין). את נושא גבוה הרווח המופרז גיליתי במיקרה שרכשתי לפני כמה חודשים רמקולים בחנות והיבואן שלח אותם לבייתי ישירות במקום לחנות כדי לחסוך את ההובלה ובטעות צרף את החשבונית לחנות עים הרמקולים שהגיעו אלי ישירות). אגב מנסיון השירות של י. שלום מעולה עוד בשנות ה 90 הוא היה מיבא מוצרים של AKI בתקופת הטובה שלהם והיתחרה במתלם אלקטרוניקה שניסגרה מימזמן.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: