חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

YES הופכת את הממיר לסטרימר | טלויזיות & וידאו | כתבות | ראשי

YES הופכת את הממיר לסטרימר

גודל אות: Decrease font Enlarge font
yes streamer - ממיר של יס הופך לסטרימר yes streamer - ממיר של יס הופך לסטרימר

חברת yes יוצאת לניסוי של שירות yes streamer אשר יאפשר לממיר להציג תכני מדיה ממחשבים ברשת או מהאינטרנט.

היום (ג') יוצאת חברת yes לניסוי שירות חדש בשם yes streamer אשר יהפוך את הממיר yes Max Total אל סטרימר לכל דבר.
השירות, צפוי להיות זמין ללקוחות החברה רק בחודש אוקטובר הקרוב והוא יאפשר לצפות בקבצי וידאו ותמונות ולנגן קבצי מוזיקה אשר מאוחסנים על המחשבים בבית (דרך הרשת הביתית). בנוסף, תתאפשר גלישה באינטרנט במספר אתרים כמו יוטיוב ופיקאסה.

סטרימר בממיר הקיים


שירות yes streamer יפעל על ממיר ה- yesMAX TOTAL הקיים, זהו הממיר המקליט של יס שמגיע עם חיבור אינטרנט (קוי) מובנה המשמש כיום עבור שירות ה- VOD.


yes streamer - ממיר סטרימר של יס
לצורך הפעלת השירות, על הלקוח יהיה לפנות לשירות הלקוחות של החברה ולבקש הפעלה שלו, לאחר מכן, ירד העדכון המתאים באופן אוטומטי לממיר, לא יהיה צורך בהפעלת הגדרות מיוחדות ושירות ה- "סטרימר" יתמזג אל תוך הממשק הקיים.

למעשה, המשתמש יראה קטגוריה חדשה בשם yes streamer ברשימת השירותים בממיר (כמו VOD, רשימת הקלטות ועוד).

ממיר yes streamer
התקנת תוכנת Tversity


אנשי yes לא הזכירו את השם DLNA (אולי מחשש להפחדת קהל הלקוחות שאינו בקיא במונחים טכניים), אבל פרוטקול השיתוף הזה, הוא שמאפשר הזרמה של תכני מולטימדיה בין מחשבים ומכשירים שונים ברשת.


לצורך הפעלת השירות, הלקוח יוריד מאתר האינטרנט של  yes תוכנת "שרת מדיה", זוהי גרסה של תוכנת ה- Tversity שהינה
תוכנה ותיקה וידועה למדי בתחום, yes הטמיעה ממשק עברי בתוכנה, מה שאמור להקל על המשתמשים.


Tversity
דרך תוכנה זו, יגדיר המשתמש את תיקיות המדיה (וידאו, אודיו ותמונות) השיתופיות, מהן יוצגו התכנים בממיר.


סוגי תכנים


על פי הצהרות אנשי החברה, הממיר יתמוך בהצגת כל פורמטי הוידאו הפופולריים כיום, בפועל, בגלל שהממיר עצמו אינו תומך בחלק מפורמטי הוידאו, תוכנת ה- Tversity על המחשב, מבצעת המרת קידוד בזמן אמת על המחשב לפורמט מתאים אותו מסוגל הממיר להציג בהצלחה.


בדרך זו, ניתן לנגן קבצים מסוגים שונים, כמו WMV או MKV, אך הפעולה גם גוזלת אחוז מסויים של משאבי מחשב ולכן אינה מומלצת עבור מחשבים בעלי חומרה חלשה. מלבד הצגת קובץ הוידאו, השירות תומך גם בהצגת כתוביות עברית מהסוג הפופולרי (SRT) ועוד.


בסעיף האודיו, yes streamer תומך בהעברת פסקול דולבי דיגיטל 5.1 ערוצים, אך במקרה של סרט עם פסקול DTS, הוא יתורגם לאות סטריאו (2 ערוצים).


yes streamer - ממיר סטרימר של יס
גישה לאתרי אינטרנט


בנוסף, ניתן יהיה לגלוש ישירות מהממיר לרשימה מתוחמת של אתרי אינטרנט, בחלק מהם, ניתן יהיה לשתף תכנים מהמחשב. בזמן גלישה במחשב, בתוך אתר יוטיוב למשל, ניתן יהיה לסמן בעזרת סרגל יעודי בדפדפן סרט ספציפי והוא יוצג על מסך הטלוויזיה בסלון – דרך הממיר.

yes streamer - יס סטרימר

מצטרפים לעולם הגדול

מה עומד בבסיס ההחלטה להשיק שירות שכזה? נכון להיום, יכולת הזרמת מדיה ("סטרימינג") מגיעה במכשירים כמו סטרימרים (מזרימי מדיה), בחלק מנגני ה- Blu-ray ואף בדגמי טלוויזיות חדשים שכוללים חיבור רשת מובנה.

יס לא ממציאה כאן את הגלגל, אלא מוסיפה שירות שהדרישה אליו הולכת וגוברת, בהטמיעה אותו בממיר, היא הופכת אותו למרכז המדיה בבית ומרגילה את הצרכנים להמשיך ולהשתמש בו גם לצרכים נוספים מלבד צפיה בשידורי טלוויזיה רגילים – גם כאשר אנשי החברה מודעים לכך שחלק מהתכנים הורדו בדרך בלתי חוקית מהאינטרנט.


ואם מדברים על צפיה בתכנים בלתי חוקיים, אז מנכ"ל החברה – רון אילון וגם סמנכ"ל הנדסה איציק אליקים, הצהירו כי שום מידע או תיעוד על הרגלי השימוש של הלקוחות לא יאסף או ישלח אליה.


מהדגמה בת מספר דקות של השירות, נראה כי הממיר מתמודד עם מטלת הזרמת המדיה באופן ראוי, אבל, יש לבחון בקפידה ענין זה במשך זמן רב יותר, במיוחד לאור ניסיון העבר שהציג איטיות בתגובות הממיר בחלק מסוים מהמקרים. השקת השירות, עלולה ליצור גם אתגר עבור אנשי שירות הלקוחות שיצטרכו להתמודד עם שאלות בנושאי התקנת התוכנה על המחשב וניהול הגדרות שלה.


כאמור, בשלב הראשון, יושק השירות בקרב עובדי חברת yes בתצורה של ניסוי וסביב חודש אוקטובר, הוא יושק באופן מסחרי. על פי הצהרת מנכ"ל יס, בחודשים הראשונים, השירות ינתן בחינם ולאחר מכן יגבה עליו סכום "ברמה של שקלים בודדים בחודש".

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (13 תגובות פורסמו):

avatar
danistar 1970-01-01 02:00:00
רעיון יפה !! השאלה כמה יעלה שירות כזה לחודש והאים במסגרת השירות יס לא יאספו מידע על כל מה שאנחנו מזרימים דרך הרשת הפרטית ליס מקס . בכל מצב חבל שאין גם תמיכה בפורמטי הסאונד של ה HD וב DTS . אם כבר אז כבר . איך שאני רואה את זה הכל הולך להיות קופסא אחת שחורה .
avatar
hbs 1970-01-01 02:00:00
המנכ"ל אמר כמה שקלים לחודש, נראה מה זה " כמה" אצלו ..... אז קבצי MKV לא מפוענחים ישר בממיר אלא במחשב ?
avatar
1970-01-01 02:00:00
הפיענוח חייב להיות במחשב מכיוון ובממירים הנוכחיים אין צ'יפ לפיענוח גרפי כמו בסטרימרים שאנחנו מכירים (בהם יש צ'יפים של Realtek או Sigma). מישהו צריך לעשות את הפיענוח הזה ובמקרה הזה, זה חייב להיות המחשב. זה לא כ"כ נורא כי פיענוח של סרט HD זו אינה משימה כ"כ קשה בימנו.
avatar
mokes 1970-01-01 02:00:00
מעניין שיס, בתור חברת הפצת מדיה, תתמוך בצפיה של תכנים לא חוקיים.... בכל אופן אין כאן בשורה גדולה: רוב מורידי הסרטים שאני מכיר משתמשים בנגנים כמו אקסטרימר עם דיסק מובנה או דיסק USB, או מחברים דיסק-און-קי לטלויזיה או DVD, לא מכיר הרבה שמעמיסים סרטים על המחשב שלהם - ולא חושב שהם יצליחו לשנות הרגלי משתמשים כאן. הצורך בתוכנת שירות מדיה הופך את DLNA למורכב למשתמש הממוצע.
avatar
זורו44 1970-01-01 02:00:00
מוקס, שים לב שזה ניסוי. אין להם בזיכיון אשור לשווק מוצר עם יכולות סטרים. חלומות באספמיה מחר הוט תגיש צווי מניעה על יס בענין.
avatar
mokes 1970-01-01 02:00:00
מסכים (Y) קשה לי להאמין שזה יעבור את שלב הניסוי מסיבה זו ומסיבות של אי-נוחות שימוש.
avatar
hbs 1970-01-01 02:00:00
למה צריך זיכיון עם אישור להכניס סטרים ? מה זה מפריע למישהו ?
avatar
1970-01-01 02:00:00
רעיון שיווקי טוב אולי אפילו ישכנע אותי לעבור מהוט הגרועים (אבל זולים) ליס ולוותר על עוד כמה שקלים בחודש. שאלה- גם אקסבוקס 360 יכול לשמש כסטרימר לסרטי HD ברשת אלחוטית ?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
גם XBOX יכול לשמש כסטרימר, צוואר הבקבוק עלול להיות מהירות הרשת באוויר, זה מספיק בד"כ לסרטי 720p.
avatar
1970-01-01 02:00:00
האם זה אומר שצריך נקודת איטרנט נוספת? אני מבין שהאלחוטי לא יחזיק ,אני צריך להשחיל נקודת תקשורת נטספת?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
אין קשר, לממיר יש חיבור רשת קוי (LAN) שמתחבר לראוטר הביתי, זה משמש גם עבור ישום הסטרימר.
avatar
2011-06-11 04:01:56
רעיון מעולה אך כשירות. הרעיון בהחלט יפה, מרענן ואפילו מתבקש. כאלו רעיונות יחזקו את הקשר שלכם (YES) עם הלקוחות . אך למה אתם (YES) חייבים לדרוש על זה כסף. זהו צריך להיות שירות בסיסי, שצריך לחזק את הקשר עם הלקוח. אך בזה שאתם לוקחים עם זה כסף, ממעיט בערככם. אני התקנתי את זה בהתלהבות וכשראיתי שזה רק לחודש נסיון (עניין שאתם לא מפרסמים באף מקום), ישר הסרתי את זה ואצטרך להמשיך לחבר את המחשב. במקום להשאיר אותי במערכת שלכם (YES), אני אמשיך להתחבר במדיה אחרת בחינם.
avatar
אבי הרינג 1970-01-01 02:00:00
זה רציני? וואו, אם ככה זה מטורף, במיוחד אם מסתכלים על המרד בין הוט לבין יס (הבנתי שהם מנסים כבר שנים להדביק את היס מקס ולא ממש מצליחים...). אני בכל מקרה לא כל כך אוהב את שתיהן. אבא שלי כבר לפני כמה שנים התקין צלחת פרטית ותאמינו לי - הרבה יותר כיף. עלה לו 2,000 ש"ח (מה שעולה לכם בשנה של הוט/יס). אפילו גיליתי ברשימה שיש כאן שיש דווקא לא מעט טכנאים ומתקינים של זה בארץ. אני חושב שזה הכי שווה.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: