חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

"רגשי אותי מיקרומגה" – מגבר משולב IA-100 במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

"רגשי אותי מיקרומגה" – מגבר משולב IA-100 במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Micromega IA-100 מגבר משולב צרפתי במבחן Micromega IA-100 מגבר משולב צרפתי במבחן

המגבר המשולב של יצרנית האודיו הצרפתית נכנס למשכנו של נמר ונשאר למספר חודשים, מה גרם לא להשאר והאם הוא הפך את הכתב לרגשני? ביקורת.


Micromega הינה יצרנית אודיו צרפתית וותיקה ומנוסה מאוד בתחום האודיו. מוצרי החברה נחשבים לזולים יחסית באופן יחסי לתחום ה- Hi End ובעלי תמורה מרשימה לכסף. את מוצרי היצרנית הזו אני מכיר היטב, במהלך השנים האחרונות, עברו במשכני כמה וכמה מוצרים שלה.

טווח המחירים של מוצרי החברה נעים בין כמה אלפי שקלים בודדים עד הגבול העליון שנמצא אי שם סביב קו ה- 20,000 ש"ח. יצרנית אודיו זו פונה לאודיופיל וגם לחובב המתחיל. מיקרומגה מקפידה לשמור על עדכנות טכנולוגית. לאחרונה פיתחה סטרימר אודיו חדש ובנוסף, חשפה בתערוכת CES מגבר משולב אשר מסוגל להעביר מוסיקה דרך רשת האינטרנט, הביקורות ברחבי הגלובוס מחמיאות ומתארות את אותו המכשיר כמציב רף חדש בתחום הזה, למרות שלא יצא לי להאזין למוצר הספציפי הזה אני נוטה לקחת ברצינות את המחמאות הללו וזה משום היכרותי עם שאר מוצרי Micromega.

מגבר משולב - IA-100

הפעם נדליק אור על מגבר משולב טרנזיסטורי (להבדיל מהדגם הקודם IA-180 הקודם אותו סקרנו שהינו מבוסס הגברת Class D) מהקולקציה העדכנית של החברה שנקרא IA-100, זה שם שיצביע עבור רבים על נתון של 100 וואט, במקרה הזה, אותם מאה הוואטים יגיעו ב-4 אוהם כאשר ב- 8 אוהם, ההספק יעמוד על 75 וואט צנועים יותר. מה שמעניין במגבר סטריאו זה הוא היכולת לעבוד כמגבר דו ערוצי 2.0 או כמגבר 2.1 כאשר ה-0.1 מסמל ערוץ בס - יציאת אות ליחידת בס אקטיבית (מוגברת). זה בהחלט ענין מאוד מרענן ונחמד לדעת שהאופציה קיימת. לדאבוני, לא יצא לי להתרכז באיכות הצליל של היציאה הזו או להתעכב על הפרמטרים הללו משום שאין ברשותי סאב וופר איכותי מספיק בכדי לדבר על זה או לבחון זאת בכלל. יכול להיות שרוב האודיופילים לא ישתמשו באופציה הזו אך טוב לדעת שזה קיים.


נחזור לחזית המכשיר, העיצוב הינו פשוט וסולידי, דומה לשאר המגברים של מיקרומגה ואף אסתכן ואומר כי כנראה מדובר באותו מארז בדיוק, אך עם תוכן שונה. בחלק האחורי ניתן למצוא את שלל הכניסות בניהן כניסת פונו בדרגת הגברה mm בלבד, יציאת Pre-Out, יציאות הרמקולים וכמובן חיבור החשמל בתצורת כבל הקומקום הנפוץ.

Micromega IA-100 - מגבר משולב, ביקורת

מבחן האזנה

אני פותח את הביקורת דווקא עם dream theater scenes from a memory ששייך לגזרת הרוק כמובן והתחושה היא שהמגבר נשמע מאוד דינמי, שולט ומפורט אך האיזון הטונאלי שלו מציג תוצאה פחות מדויקת בתחום התחתון שמעט משתלט על המיד והגבוהים.
ברוב המקרים כאשר אני מגלה "בעיה" מהסוג הזה אני פונה למגרת מוצרי השיכוך שלי ומתחיל לשלוף משם אביזרים. וגם כאן, הצלחתי למצוא את האביזר הנכון עבורו: ספייקים ממתכת הם הפיתרון שהביא את הבס להשמע מדויק, מוגדר ומהיר מבלי להמרח. המבחן ממשיך בתצורה הזו וכעת התחום הנמוך נשמע טוב יותר, לטעמי אפילו באופן ניכר. עכשיו, לאחר השימוש בשיכוך המגבר מציג איזון טונאלי מאוזן יותר על הגוון הניטרלי, נוטה לחמימות נעימה ולא מוגזמת.

בקטעי רוק רכים יותר כמו pink floyd dark side of the moon אני מוצא שה- IA100 מצליח להעביר צליל מרשים במיוחד. הבמה ענקית. רחבה עמוקה וברורה מאוד, ניתן לחוש כי המגבר מעביר המון מידע מוסיקלי עם שקט ואוויר בין הכלים, קולות שירה נשמעים משכנעים ובוקעים בפוקוס מדהים ממרכז הבמה. התוצאה במוסיקת רוק רכה טובה בהרבה מאשר התוצאה ממוסיקת רוק כבדה וזה בהחלט ניכר בצליל.

הערה על מוזיקה תובענית: זו אינה ממש מפילה את המגבר הזה אך בעוצמות הגבוהות במיוחד להן האזנתי, ניתן היה להתרשם כי היה לו קשה מעט. יחד עם זאת, כאשר הנמכתי את העוצמה לשפויה יותר המגבר חזר לעצמו והתאושש מאוד מהר גם בקטעים מתפרצים קשים. יש לציין כי בקטעי מוסיקת רוק כבד אני נוהג להגביר את עוצמת הקול מעלה מעלה. אומנם לא לכזו שתכניס את החדר להדהוד, אלא לעוצמה גבולית בה החדר מתחיל מעט להתערב. יחד עם זאת אציין שמדובר אומנם בנתוני הגברה של 75 וואט עם זרם לא ממש מרשים אך עדיין מדובר במגבר משולב מאוד חזק ודינמי ביחס לגודלו, נתוני המפרט הטכניים ומשקלו הצנוע.

Micromega IA-100 - מגבר משולב, ביקורת
מרגיע את האווירה

בגזרה האלקטרונית הקשה אני בוחר כמובן עם היוצר Venetian snares - hospitality וכאן אני חש שהסגנון הזה לא ממש מתחבר עם ה- IA-100. זה לא קשור לכוח, לא קשור לדינמיות אלא קשור מאוד לגוון ואופי הצליל. מוסיקה מהסוג הזה דורשת Venetian snares - hospitalityמהמגבר להיות תוקפן, מהיר כברק ומאוד מאוד "אלים" או לפחות "להתחפש" לכזה. המגבר הזה אינו כזה במוסיקה הזו. הוא מציג מוסיקה אלקטרונית קשה מהסוג הזה ברוגע שלא מאפשר ממש לחבר את המאזין לסיפור. נכון, זה פירוש שקשה להבין ממנו משהו אבל אם ניקח זאת לצד המונחים הטכניים אני עלול להגיד שהוא איטי והוא לא ממש כזה. הוא פשוט לא מספיק תוקפן או אנליטי ולא מספיק "אלים" על מנת להעביר תוצאה אלקטרונית תובענית וקשה כמו זו באופן שאפשר ממש להתרגש ממנו או להגיד שזה טוב מספיק.

לעומת זאת במוסיקה אלקטרונית קלה או מוסיקת מועדונים הוא נשמע נהדר בעודו מצליח להציג קצב מעולה, מהירות משביעת רצון ואיזון טונאלי נעים ומאוד קוהרנטי. יחד עם זאת אני חש שהוא מאוד מחמיא לתחום המיד שלרוב נשמע חד וקר וכאן הוא מוצג באופן מאוד נינוח וזורם.

הערה על ספייקים: כאשר אותם ספייקים ביטל את המריחה הקלה שהתרחשה בתחום התדרים הנמוך ניתן היה להבין שהסיבה לכך היא אינה חוסר כוח או שליטה ברמקול. בפועל, למרות שלא מדובר במפלצת עתירת וואטים הוא בהחלט שולט היטב ברמקול ומצליח לפקוד עליו באופן מאוד משכנע.

יופי של מיד

בגזרה העברית אין מנוס מקטע הרפרנס המעולה של מתי כספי בשירו המדהים והמרגש "ילדותי השנייה" - שם קל לזהות את היתרונות של המגבר הזה. היתרון הבולט ביותר הוא תחום המיד שמרגיש מאוד נכון ומאוד טבעי וזה בשילוב עם פרזנטציה גדולה ומאוד מערבת. אני מוצא שהוא מציג רזולוציה טובה מאוד בכל ספקטרום התדרים עם הפרדת כלים מרשימה בהחלט ובמה עוטפת. מעבר לקולו של מתי כספי שנשמע מאוד משכנע ניתן לחוש כמה התחום הגבוה רך וכמה הוא נכון ומלטף. יש לציין שהוא מציג צליל עשיר ומלא, טבעי ורומנטי אך לא מהצד הצבוע או המתובל מידי.

הערה על רומנטיקה: יש משהו מאוד רומנטי במגבר הזה ובמגברים הטרנזיסטורים של מיקרו מגה בכלל. בנוסף, שיכוך ראוי (ולא יקר כלל) מעצים את השילוב של בס רך ומדויק ביותר. הגוון הרומנטי הזה מאוד מערב, מאוד עוטף אך לא מרדים או משעמם כפי שנשמעים לא מעט מגברים מהמשפחה הזו. בכלל, אני מאוד מתחבר לאופי הצליל של המגברים הללו והוא בהחלט יחמיא לרוב הרמקולים שישודכו אליו. 
Micromega IA-100 - מגבר משולב, ביקורת
מוסיקה קלאסית

4 העונות של ויוואלדי בהוצאה של BIS מלווה אותי תקופה ארוכה מאוד במבחנים. אני יכול להגיד בביטחון שאני מזהה כבר מהצליל הראשון אם מדובר במגבר טבעי או מגבר צבוע ומתובל. במקרה הזה מדובר במגבר המתובל הכי טבעי ששמעתי בגזרת המחיר הזה. נכון, זה סותר מעט אך אסביר הכל:

ויוואלדי 4 עונותהכינורות נשמעים כאן מאוד טבעיים והפרדת הכלים מדהימה. יחד עם זאת עדיין קיים תיבול מעודן ורומנטי בתחום המיד הגבוה והגבוהים. זה תיבול "נכון" (אם יש דבר כזה) שמאוד מעשיר את החוויה. בקטעים מתפרצים המגבר מגלה שליטה ודינמיות טובה מאוד. הוא מציג צליל מאוזן, חי, נעים ומאוד קוהרנטי. הבמה ענקית, מרשימה מאוד. ניתן לעצום עיניים ולחוש את ההרכב הקאמרי לנגד עיני. יש משהו אחד שאני מוכרח להגיד אותו שאינני אומר אותו על כל מכשיר. למיקרו מגה הזה יש צליל "יקר" וכאן זה בהחלט מורגש.


פונו סטייג'
למגבר המשולב הזה יש מגבר פונו שמתאים לדרגת הגברה mm בלבד ברגישות כניסה של 5mv ועקבה של 47 קילו אוהם. בחנתי את הפונו סטייג' של המיקרו מגה עם פטיפון של פרוג'קט rpm1 עם ראש מדרגת הכניסה של אורטופון שהוא כמובן בטופולוגיית mm. אין ספק שהפונו סטייג' הזה מעולה. הוא מאוד מאוזן, מאוד טבעי ואף הוא מציג את הצליל המאוד נעים ומיוחד של מיקרו מגה. ישנה ממש תחושה שהפונו סטייג' שלו נשמע כמו יציאת ה-line באופיו. ביחס למגברי פונו חיצוניים שיש בידי לבדיקות (כמו ה-lfd) שכוייל כ-mm מדובר בפונו סטייג' פנימי טוב מאוד. לא מעולה ובטח שלא מתחרה בפונו חיצוני איכותי, אך כברירת מחדל יש לציין שהוא לא רק עושה את העבודה אם כי עושה את העבודה היטב.

מגבר אוזניות פנימי
מגבר האוזניות של המיקרו מגה מספק 2 וואט ועכבה מינימלית של 32 אוהם מה שיתאים לרוב האוזניות הקיימות בשוק. מגבר האוזניות הפנימי, נבחן עם שני דגמי אוזניות, האחת היא ה-AKG 240 והשניה, הקלה יותר להנעה היא הגראדו SR80. מדובר באוזניות ממוצעות למדי במחירים סבירים. הצליל של מגבר האוזניות אינו מדהים. חסרה דינמיות, חסרים מעט פרטים, הפרדת הכלים טובה אך לא טובה מאוד ואם חובבי האוזניות ירצו לקבל איכות מקסימלית אז יוכלו להשיג יותר ברכישה של מגבר אוזניות יעודי מאשר זה הפנימי.
Micromega IA-100 - מגבר משולב, ביקורת
נקודות ציון

חום
המגבר מתחמם אך לא במידה רבה. עדיין, רצוי להניחו במקום שיספק מרחב מאוורר מצדדיו ומעליו. הוא מגיע לחום עבודה לאחר שעה אחת ואפילו פחות (תלוי בעונה ובטמפרטורת החדר).

העמדה ושיכוך
כמובן, רצוי להניחו על מדף ראוי ומיועד לאודיו. העמדה ושיכוך ראוי יביא אותו לתוצאה טובה יותר כמעט בכל פרמטר. רצוי להעמידו על מוצרי שיכוך מהמשפחה הקשה (מתכות או עץ קשיח) ולא על משככים רכים (גומי, שעם, ספו וכ"ו) על מנת להגיע לדיוק, הידוק ורזולוציה של התחום הנמוך שללא שיכוך ראוי מאותה משפחה המומלצת (קשה) הוא עלול להיות מעט מנופח או לא מוגדר מספיק.

חשמל
למרות טענת היבואן שאין שום סיבה מיוחדת לשדך אליו כבל חשמל איכותי, אני יכול להעיד כי חשתי שיפור אדיר כאשר חיברתי לו כבל חשמל יקר וטוב. השיפור העיקרי התרחש ברצפת הרעש, במיקרו פרטים ובהפרדת הכלים. מומלץ לבדוק כבלי חשמל טובים שכן הם בהחלט משפיעים לטובה על התוצאה.

התאמה לרמקולים
למרות מחירו הצנוע של המיקרו מגה הזה לא מדובר במוצר סלחן. הוא משקף בקלות רמקולים שאינם מתאימים לו. אז מה כן מתאים לו? מתאימים לו רמקולים ניטרליים, בעלי עכבה ממוצעת יציבה יחסית. על פי המפרט, הוא אומנם לא מציג מספרים של מאות וואטים, אך בפועל מתגלה כחזק למדי וישלוט גם ברמקולים שאינם ממש נצילים. רמקולים בהירים באופיים לא ממש יתאימו לו אך הוא לא ייתן לרמקולים (גם אם הם בהירים) להישמע חריפים מידי וזה בזכות האיזון הטונאלי החמים יחסית שנוטה לניטרליות.

סיכום

לאחר תקופה בת מספר חודשים אותם חלקנו יחדיו, במהלכה השתמשתי בו כרפרנס בביקורות שונות הגעתי למסקנה שקשה לי מאוד להיפרד ממנו. הסיבה לכך היא מאוד פשוטה. מדובר במגבר משולב שיתאים כמעט לכל אחד חובב אודיו מתחיל. זה מגבר משולב שמגלה שקיפות כזו שמאפשרת בקלות להבחין בשינויים כמו החלפת כבלי אינטרקונקטים, כבלי רמקולים או חשמל. הוא מציג צליל מאוד טבעי שמגלה את גוף הכלי בקלות, יש לו קצב מעולה ודינמיות מפתיעה במיוחד ביחס לנתונים הטכניים והוא יניע את רוב הרמקולים הממוצעים בשוק.
ה- IA-100 הינו מהיר ומאוד מאוזן בצלילו, אך מתקשה מעט עם מוסיקה תובענית בעוצמות גבוהות על רמקולים גדולים – פחות בגלל כוח הנעה ויותר בגלל אופי צליל "רגוע", גוון הצליל הניטרלי - מתובל שלו מאפשר האזנה ממושכת מבלי להתעייף.

בשורה התחתונה, מדובר במגבר משולב נהדר, אם תרצו להשקיע בהתאמה נכונה של כבל חשמל, שיכוך מתאים, כבלי אינטרקונקט ורמקול מתאים אז תגרמו לו להיות טוב יותר משמעותית מתצורתו ה-"עירומה", אבל גם כמגבר נטו, לפני כל זה, הוא מתגלה כמרגש בתכונותיו.

מחיר: 8,490 ₪
אחריות: אודיופריק

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (43 תגובות פורסמו):

avatar
shmuelsf 2011-08-04 10:08:42
אחלה ביקורת...... המעבירה היטב את הרשמים מהמגבר (שלא שמעתי). רק שתי הערות אם אפשר : 1.איך הכנסת ספייקים מתחת למגבר גורמת לשינוי בצליל ולריסון הבס? פשוט לא מבין מהבחינה האלקטרונית. 2.אם הגענו לימים שמגבר משולב במחיר כלל לא צנוע של כ-8,500 ש"ח (כשתי משכורות מינימום חודשיות) מוגדר כמגבר ל "כל אחד חובב אודיו מתחיל ", צריך להשקיף מבעד לחלון ואולי נראה חמוריקו לבן מפציע.... ל"חובב המתחיל" ישנו מבחר די גדול של הגברות במחצית ממחיר המגבר הנבחן (nad, rotel,cambridge ועוד רבות אחרות ). בטווח הסכום של מגבר המבחן כבר יש מגברים רציניים וטובים מאד היכולים בהחלט לספק גם אודיופיל מנוסה. אחלה יום, שמוליק.
avatar
עמית 2011-08-04 10:18:26
שמעתי את הדגם הקודם,שגם היה באותו סדר גודל של מחיר,שמעתי אותו מול דגם פשוט של נאד,שעלה עליו בכל פרמטר,אולי הדגם הזה מוצלח יותר,המחיר עדיין גבוה מאד לרמת הביצועים שלו.
avatar
נמר 2011-08-04 10:53:46
אחלה ביקורת...... המעבירה היטב את הרשמים מהמגבר (שלא שמעתי). רק שתי הערות אם אפשר : 1.איך הכנסת ספייקים מתחת למגבר גורמת לשינוי בצליל ולריסון הבס? פשוט לא מבין מהבחינה האלקטרונית. 2.אם הגענו לימים שמגבר משולב במחיר כלל לא צנוע של כ-8,500 ש"ח (כשתי משכורות מינימום חודשיות) מוגדר כמגבר ל "כל אחד חובב אודיו מתחיל ", צריך להשקיף מבעד לחלון ואולי נראה חמוריקו לבן מפציע.... ל"חובב המתחיל" ישנו מבחר די גדול של הגברות במחצית ממחיר המגבר הנבחן (nad, rotel,cambridge ועוד רבות אחרות ). בטווח הסכום של מגבר המבחן כבר יש מגברים רציניים וטובים מאד היכולים בהחלט לספק גם אודיופיל מנוסה. אחלה יום, שמוליק. 1- רזוננס אינו קשור לאלקטרוניקה. הוא קשור לאקוסטיקה. בגלל זה אתה לא מבין. 2- עניין של השקפה, ידע, נסיון וכמובן מהי תמורה למחיר. 3- מה זה מגבר רציני ומה עושה את המיקרו מגה ללא מספיק רציני?
avatar
onoff 2011-08-04 12:00:20
אבקש הסבר "על קצה המזלג" איך איך איך בדיוק מגבר מושפע ומשפיע בעזרת ספייקים?
avatar
shmuelsf 2011-08-04 13:21:01
לנמר שלום 1- רזוננס אינו קשור לאלקטרוניקה. הוא קשור לאקוסטיקה. בגלל זה אתה לא מבין. 2- עניין של השקפה, ידע, נסיון וכמובן מהי תמורה למחיר. 3- מה זה מגבר רציני ומה עושה את המיקרו מגה ללא מספיק רציני? 1.רזוננס דהיינו תהודה. מי המדהד? המגבר? אני מניח שכן ולכן שמת לו ספייקים. אם כן מדוע וממה? וגם אם הוא מהדהד (בצורה פיזית) משום מה, איך זה משפיע על הסיגנאל (החשמלי) היוצא ממנו לרמקולים המשנה את גוון הצליל ? 2.ניסיתי לומר שהמיקרומגה איננו מגבר ל"חובב מתחיל". הוא יקר מדי. 3.שוב ניסיתי לומר וכנראה לא הובנתי, שהמיקרומגה הוא מגבר טוב מדי ויקר מידי המתאים לכל אודיופיל ולאו דווקא למתחיל. למתחילים יש אופציות אחרות, ואני חושב שכל אודיופיל ממוצע היה שמח למגבר בטווח המחיר של המיקרומגה. שמוליק.
avatar
mokes 2011-08-04 14:29:03
1.רזוננס דהיינו תהודה. מי המדהד? המגבר? אני מניח שכן ולכן שמת לו ספייקים. אם כן מדוע וממה? וגם אם הוא מהדהד (בצורה פיזית) משום מה, איך זה משפיע על הסיגנאל (החשמלי) היוצא ממנו לרמקולים המשנה את גוון הצליל ? 2.ניסיתי לומר שהמיקרומגה איננו מגבר ל"חובב מתחיל". הוא יקר מדי. 3.שוב ניסיתי לומר וכנראה לא הובנתי, שהמיקרומגה הוא מגבר טוב מדי ויקר מידי המתאים לכל אודיופיל ולאו דווקא למתחיל. למתחילים יש אופציות אחרות, ואני חושב שכל אודיופיל ממוצע היה שמח למגבר בטווח המחיר של המיקרומגה. שמוליק. מסכים שאין הרבה מתחילים שיקנו מגבר ראשון ב 8500 ש"ח. יש מגברים טובים מאוד ואף מעולים ב 5000 ש"ח ומטה, שיתאימו היטב לרמקולים בטווחי המחיר הזה, שזה כנראה מה שמתחיל יקנה.
avatar
אורי_ו 2011-08-04 15:49:20
כתבה יפה מאוד. מה שכן עליי להסכים הפעם עם הכותבים שזהו ממש לא מוצר כניסה . מוצר כניסה לדוגמא : cambridge audio 640
avatar
oferT 2011-08-04 15:54:04
כרגיל סקירה מצוינת. (ורד) אכן במחירים כאלו זה מתאים/יתאים גם לאודיופילים "מתקדמים". למרות שלדאבוני מי שלא מוציא כמה עשרות אלפים,משום מה לא נחשב ל"מקום של כבוד" בקרב המגזר האודיופילי- וזאת למרות שיש מוצרים מעולים גם במחירים שפויים יותר. (אני חווה את זה היום במערכת שנייה אצלי)
avatar
נמר 2011-08-04 16:38:21
1.רזוננס דהיינו תהודה. מי המדהד? המגבר? אני מניח שכן ולכן שמת לו ספייקים. אם כן מדוע וממה? וגם אם הוא מהדהד (בצורה פיזית) משום מה, איך זה משפיע על הסיגנאל (החשמלי) היוצא ממנו לרמקולים המשנה את גוון הצליל ? 2.ניסיתי לומר שהמיקרומגה איננו מגבר ל"חובב מתחיל". הוא יקר מדי. 3.שוב ניסיתי לומר וכנראה לא הובנתי, שהמיקרומגה הוא מגבר טוב מדי ויקר מידי המתאים לכל אודיופיל ולאו דווקא למתחיל. למתחילים יש אופציות אחרות, ואני חושב שכל אודיופיל ממוצע היה שמח למגבר בטווח המחיר של המיקרומגה. שמוליק. היי שמוליק. 1- אכן המגבר רועד. זה מרעיד כמובן את הרכיבים שבתוכו. את הכבלים, הטרנזיסטורים, השנאי וכ"ו. הספייקים מונעים מהם לרעוד וכשהם אינם רועדים התוצאה משתפרת. 2- סליחה, כנראה לא הבנתי נכון. האמת, כשאני קורא שוב את מה שכתבת אני מוצא שהסברת זאת נכון. הבעיה אצלי.:) 3- זה עניין של השקפה. מבינתי כל הגברה חדשה עד 10k היא הגברה לחובב המתחיל או החובב שלא מעוניין להשקיע יותר מזה. הרי למגבר הזה נחבר נניח רמקול בעוד 8k ונגן בעוד 3k והגענו ל-19k למערכת שלמה שזה לא ממש יקר {יחסית לתחביב}. רוב היושבים כאן והכותבים כאן, והאמת שרוב החובבים המתחילים שאני מכיר, משקיעים בדרך כלל את הסכומים הללו במערכת האודיופילית הראשונה שלהם. יכול להיות שההשקפה שלי ושלך שונה. וזה בסדר גמור. כל אחד רואה את הדברים אחרת.:)
avatar
ברקצ 2011-08-04 17:20:00
מה ההבדל בין יציאה לסאב מוגבר ויציאת פרה - אאוט ? לתומי חשבתי שזה אותו הדבר.
avatar
נמר 2011-08-04 18:17:59
יציאת הסאב היא יציאת מונו נוספת מלבד הפרה אאוט. כלומר. אם אתה מחבר סאב אחד ליציאת הפרה אאוט לא תקבל את האות שנשלחת לצד השני מה שבעצם יחסיר פרטים.
avatar
אורי_ו 2011-08-04 18:48:16
לא בדיוק. יציאת סאב אמורה להיות חתוכה גם כן ע"י פילטר מתוך המגבר.
avatar
yairf 2011-08-04 23:43:06
אין צורך לחתוך את הסאב בתוך המגבר - הסאב עושה זאת בכוחות עצמו.
avatar
ariekarp 2011-08-04 23:58:37
אם כי הLM3886 עליו מבוסס המגבר הזה הוא צ'יפ מדהים, קשה להגיע לביצועים שלו (צליל כמובן) עם מגבר הבנוי מרכיבים בדידים, אבל המחיר לא סביר. 8500 ש"ח הייתי אומר מוגזם לצ'יפאמפ כזה. המגבר של תדי פרדו אותו שמעתי (את המיקרומגה לא) מבוסס על אותו צ'יפ ונשמע נהדר.
avatar
אורי_ו 2011-09-04 00:05:46
אין צורך לחתוך את הסאב בתוך המגבר - הסאב עושה זאת בכוחות עצמו. נכון אבל זה תלוי SLOPE כידוע . בנוסף אולי אפשר פה (לא מצאתי לעומק) אפשר לחתוך מהשלט, כמו במגברי סראונד. כמו כן זה נותן לך אפשרות לחבר סאב ללא חיתוך. למשל סאב בבניה עצמית .
avatar
panter 2011-09-04 00:10:42
יופי של סקירה נהנתי לקרוא(ורד)
avatar
yairf 2011-09-04 00:50:00
אם כי הLM3886 עליו מבוסס המגבר הזה הוא צ'יפ מדהים, קשה להגיע לביצועים שלו (צליל כמובן) עם מגבר הבנוי מרכיבים בדידים, זה אתה אומר מנסיון, או מאינטואיצייה?
avatar
שניצל 2011-09-04 01:09:05
אם כי הLM3886 עליו מבוסס המגבר הזה הוא צ'יפ מדהים, קשה להגיע לביצועים שלו (צליל כמובן) עם מגבר הבנוי מרכיבים בדידים, אבל המחיר לא סביר. 8500 ש"ח הייתי אומר מוגזם לצ'יפאמפ כזה. המגבר של תדי פרדו אותו שמעתי (את המיקרומגה לא) מבוסס על אותו צ'יפ ונשמע נהדר. לא ידעתי שכל הצליל מגיע מציפ אחד,מה זה החרטאבונה הזו ? מישהו יכול להסביר לי מה קורה עם המגברים מהסוג הזה, חשבתי שזה מגבר טרנזיסטורי נורמלי, ופתאום יש כאן איזה ציפאמפ מופלא שכל הצליל נקבע ע"י 8 דולר, אז זה צעצוע או מגבר? אולי מישהו יכול להסביר לי?
avatar
איל פור 2011-09-04 01:18:32
לא ציפ אחד יש שם 4 ציפים, שניים לכל ערוץ.
avatar
yairf 2011-09-04 01:19:11
תחשוב על זה שאותו צ'יפ מכיל בתוכו עשרות רבות של טרנזיסטורים, באריזה קומפקטית, כולם מתואמים זה לזה, כולם צמודים זה לזה בצימוד תרמי, אם עושים את זה טוב אין בעייה עם זה. זה לא ה-STK של שנות השמונים.
avatar
נמר 2011-09-04 01:21:51
אלדר. ממתי מחיר המגבר הוא מחיר הרכיבים? ראשית יש שם 4 מודולים כאלה. שניים לכל צד. שנית מדובר במגבר שנשמע מעולה ועל פי נסיוני הוא גם טוב מלא מעט טרנזיסטורים בגזרת מחירו. לי לא אכפת מה יש בפנים, אכפת לי איך הוא נשמע ואם הוא נותן תמורה טובה יותר ממגבר אחר במחיר דומה. במקרה הזה הוא בהחלט מוצר עם תמורה מאוד מאוד גבוהה למחיר.
avatar
אורי_ו 2011-09-04 01:51:43
נמר, שאלה, איך תגדיר אותו כתמורה טובה? יש לך דוגמא למגבר במחיר של נגיד, 10K שנותן אותם ביצועים? כמו כן, לי אישית מאוד מפריע ספק כזה קטן בכזה מגבר. אבל אני דפוק בקטע הזה. מה שכן באמת יש 4 יחידות, ולפי קריאה קלה באינטרנט ה3886t הוא מוצר איכותי ביותר. אגב אלדר, הוא עולה 5.33$.
avatar
נמר 2011-09-04 02:00:45
שאלה טובה אורי. אם נשווה אותו למגבר של אג' i3 או אודיו אנלוג פוצ'יני סטנטה או מיוזיקל פידליטי 5 אני אעדיף חד משמעית את המיקרו מגה הזה. כל המגברים הללו שהצגתי יקרים ממנו.
avatar
אורי_ו 2011-09-04 02:03:17
שאלה טובה אורי. אם נשווה אותו למגבר של אג' i3 או אודיו אנלוג פוצ'יני סטנטה או מיוזיקל פידליטי 5 אני אעדיף חד משמעית את המיקרו מגה הזה. כל המגברים הללו שהצגתי יקרים ממנו. (Y)(Y)
avatar
שניצל 2011-09-04 02:15:33
תחשוב על זה שאותו צ'יפ מכיל בתוכו עשרות רבות של טרנזיסטורים, באריזה קומפקטית, כולם מתואמים זה לזה, כולם צמודים זה לזה בצימוד תרמי, אם עושים את זה טוב אין בעייה עם זה. זה לא ה-STK של שנות השמונים. האמת ,אני קשה לי עם זה, אז אתם אומרים שגם המגבר של טדי ככה? אז השורות של טרנזיסטורים שראיתי בתוך ה-ASR שלי , זה סתם גדול ומיותר? כלומר הוא מפגר טכנולוגית? לא יודע למה , אבל כמה שמתקדמת הטכנולוגיה ,זה נראה יותר גרוע בעיני, למרות שמאוד אהבתי את המגבר של טדי , והנה נמר אומר שגם המיקרומגה מצוין , לא אוהב גמדים כאלו.
avatar
yairf 2011-09-04 02:25:32
מסוג המקרים שעדיף לשמוע עם האזניים ולא עם העיניים.
avatar
נמר 2011-09-04 02:40:31
האמת ,אני קשה לי עם זה, אז אתם אומרים שגם המגבר של טדי ככה? אז השורות של טרנזיסטורים שראיתי בתוך ה-ASR שלי , זה סתם גדול ומיותר? כלומר הוא מפגר טכנולוגית? לא יודע למה , אבל כמה שמתקדמת הטכנולוגיה ,זה נראה יותר גרוע בעיני, למרות שמאוד אהבתי את המגבר של טדי , והנה נמר אומר שגם המיקרומגה מצוין , לא אוהב גמדים כאלו. מה שאתה טוען זה מאוד מעניין. אני זוכר שמאוד התפעלת מהמגברים של תדי פרדו. הם מגברים מדהימים למחירם ויותר. אבל אני חושב שכיום לדיגיטלים יש רף מסויים שהם לא עוברים אותו, גם בסאונד וגם אגב, במחיר עצמו. אני חושב בדיוק כמוך. אני אתקשה לקבל את זה שיכול לצאת מצוציקים כאלה צליל טוב. האמת היא שהיתה לי בעיה קשה עם המגברים של תדי פרדו. הם קטנים, מכוערים לטעמי, קלים מידי למה שאני רגיל להרים אבל נשמעים פגז!!! המיקרו מגה הזה גם. קל מאוד, קופסא קטנה, לא מרשים וויזואלית אבל סאונד פגז!!! במקרה הזה אין יותר טוב או פחות טוב. כיום המגברים הדיגיטלים מצליחים לעשות יופי של מוסיקה עד מחיר מסויים שאחריו הטרנזיסטור והמנורות לוקחים בגדול. האופי שונה מטרנזיסטור וכמובן שונה ממנורות. אבל מה רע בעוד טופולוגיה מעניינת שתתפתח לה ואולי בעתיד נזכה לשמוע מגבר דיגיטלי, עם כוח בלתי מוגבל, נטול עיוותים ושלא תהיה בעית חום כמו שיש לנו עכשיו. אני גם עם מגבר הספק ענק בבית, מתחמם באופן קיצוני ושוקל כמו גופה של אדם בוגר. אם הייתי מוצא דיגיטלי שמנגן כמוהו, במעטפת גדולה (סטיה קשה שלי), בחצי מחיר שלא מתחמם ולא שוקל כמו טנק הייתי קונה אותו בלי לחשוב פעמיים.
avatar
שניצל 2011-09-04 03:14:07
מה שאתה טוען זה מאוד מעניין. אני זוכר שמאוד התפעלת מהמגברים של תדי פרדו. הם מגברים מדהימים למחירם ויותר. אבל אני חושב שכיום לדיגיטלים יש רף מסויים שהם לא עוברים אותו, גם בסאונד וגם אגב, במחיר עצמו. אני חושב בדיוק כמוך. אני אתקשה לקבל את זה שיכול לצאת מצוציקים כאלה צליל טוב. האמת היא שהיתה לי בעיה קשה עם המגברים של תדי פרדו. הם קטנים, מכוערים לטעמי, קלים מידי למה שאני רגיל להרים אבל נשמעים פגז!!! המיקרו מגה הזה גם. קל מאוד, קופסא קטנה, לא מרשים וויזואלית אבל סאונד פגז!!! במקרה הזה אין יותר טוב או פחות טוב. כיום המגברים הדיגיטלים מצליחים לעשות יופי של מוסיקה עד מחיר מסויים שאחריו הטרנזיסטור והמנורות לוקחים בגדול. האופי שונה מטרנזיסטור וכמובן שונה ממנורות. אבל מה רע בעוד טופולוגיה מעניינת שתתפתח לה ואולי בעתיד נזכה לשמוע מגבר דיגיטלי, עם כוח בלתי מוגבל, נטול עיוותים ושלא תהיה בעית חום כמו שיש לנו עכשיו. אני גם עם מגבר הספק ענק בבית, מתחמם באופן קיצוני ושוקל כמו גופה של אדם בוגר. אם הייתי מוצא דיגיטלי שמנגן כמוהו, במעטפת גדולה (סטיה קשה שלי), בחצי מחיר שלא מתחמם ולא שוקל כמו טנק הייתי קונה אותו בלי לחשוב פעמיים. אבל נשמה , היצרנים אומרים שאלו לא דיגיטלים, טדי אומר ששלו טרנזיסטור רגיל, ואתה מדבר עליו כאילו הוא דיגיטלי, אתה יודע למגבר של טדי ולציפי יש אותה בעיה , כולם אומרים עליה שהיא מרוקאית , והיא דווקא חצי פולניה וחצי אל תשאל יותר טוב, אותו דבר המגבר של טדי ,כולם אומרים שהוא דיגיטלי ,אבל הוא לא. חןץ מזה תגיד לי איך לא התעצבן , היום החלפתי דריברים ל-rca יקררות , החלפתי קונקטורים ,חווט ,ניקיתי שוקטות , מה לא עשיתי,בסוף יבוא איזה ציפאמפ ב-5.5 דולר בתוך מגבר 3 קילו ,ואני צריך להגיד יפה? תגיד זה בסדר זה? תגיד , אם כבר מדברים כל כך מאוחר בלילה שאף אחד לא רואה , איזה יותר טוב משני הגמדים, המיקרומגה או המיקרופרדו.
avatar
נמר 2011-09-04 03:24:16
חחחחחח אלדר. לא טענתי שהמגבר של תדי דיגיטלי. התייחסתי לעניין המשקל והגודל, דהיינו "עוד גמד". אני אישית, למרות שאני לא נוטה להביע את הדיעות האישיות שלי בכתבות, מעדיף מגברים גדולים. אבל מה לעשות שמגברים גדולים וטובים עולים הרבה כסף. אין ספק שלמגברים הגדולים והטובים יש איזה מומנט שלא נמצא אותם במגברים ה"קלים". השנאים הגדולים מציגים רוגע מסויים וסוג של ביטחון במוסיקה. הכוונה היא שהמוסיקה שבוקע מהם היא תמיד זורמת וחלקה גם בקטעי מוסיקה ממש קשים. העניין הוא שמגברים גדולים וזולים שורפים את כל הכסף על הקופסא והברזלים עד שלא נשאר תקציב לתוכן המגבר. הרוב המוחלט של המפלצות הזולות נשמע כמו קופסא גדולה שלא עושה מוסיקה. במקרה הזה, אין לי מושג מי הנדס את המיקרו מגה הזה ספציפית, אבל מי שעשה את זה, למרות הצ'יפ ששווה 6 דולר, עשה את זה פשוט טוב. אז לשאלתך אם זה בסדר. וואלה לא. זה מבאס שמצליחים להוציא מקופסא קטנה וקלה ודיגיטלית אחלה של סאונד, פשוט חוצפה!!! אני רק לא רוצה לחשוב מה יהיה בעוד כמה שנים כשהתחום של ההגברה הדיגיטלית יתפתח. כנראה שהמגבר הענק שלי ימצא מתחרה ראוי, קל, קטן יותר ולא מתחמם שיקרקס אותו בכל הפרמטרים. אבל זה כמו שאומרים, בגדר "ימים יגידו" ותמיד יכול להיות שמה שקורה עכשיו זה המקסימום שניתן להגיע איתו בהגברה דיגיטלית.
avatar
yairf 2011-09-04 03:41:17
הוא לא דיגיטלי.
avatar
נמר 2011-09-04 09:32:06
ברור לי יאיר. השיחה גלשה לעניין הדיגיטלי. יחד עם זאת המגבר הזה לא ממש טרנזיסטורי.
avatar
עמית 2011-09-04 09:45:22
נמר האם לדעתך אין אלטרנטיבות טובות יותר מהמגבר הנ"ל באותו המחיר,או במחיר זול יותר?
avatar
ariekarp 2011-09-04 10:49:38
זה אתה אומר מנסיון, או מאינטואיצייה? זה אני אומר מניסיון. 3886 בהשקעה קטנה ומספר רכיבים בודדים עושה תוצאה מופלאה, לעומת בניית מגבר עם רכיבים בדידים רבים כדי לקבל תוצאה דומה.
avatar
shlomi2 2011-09-04 10:53:23
בסופו של דבר כמעט כל מי שמחזיק ציוד גדול ויקר נופל לאותו בור: השמיעה שלנו אכן מושפעת מן התת מודע ולא משנה כמה ננסה להיות ניטראלים אנחנו לא באמת כאלו- "עד 10K", שנאים "כאלו גדולים" . על מנת להתרשם מביצועים בצורה אמיתית חובה להאזין ללא ידיעה\ראייה של המוצר הנבחן על מנת ליצור השוואה הוגנת. מבלי לפגוע בכל מי שהגיב לשרשור(ורד)
avatar
ariekarp 2011-09-04 10:59:38
לא ידעתי שכל הצליל מגיע מציפ אחד,מה זה החרטאבונה הזו ? מישהו יכול להסביר לי מה קורה עם המגברים מהסוג הזה, חשבתי שזה מגבר טרנזיסטורי נורמלי, ופתאום יש כאן איזה ציפאמפ מופלא שכל הצליל נקבע ע"י 8 דולר, אז זה צעצוע או מגבר? אולי מישהו יכול להסביר לי? זה לא חרטאבונה, הצ'יפ מכיל מגבר כח שלם למעט מספר רכיבים חיצוניים. זה מגבר טרנזיסטורי לכל דבר רק שהוא ארוז בצ'יפ ואכן התרומה של הצליל הנובע ממגבר הכח הוא רק ממנו. כמובן שצריך לצרף לו ספק שקט וטוב וקדם מגבר טוב, אבל בא נאמר שה"ביצים, המיץ, הפאנץ', דחיפה, מהירות, ועוד מילים כאלה" באים מהצעצוע הזה שהוא ממש לא צעצוע אלא "מעגל מוכלל INTEGRATED CIRCUIT" מעולה.
avatar
אורי_ו 2011-09-04 11:07:35
מה זה לא בדיוק טרנזיסטורי?
avatar
נמר 2011-09-04 12:10:54
אריה מעלי הסביר זאת. זה לא מגבר טרנזיסטור סטנדרטי רגיל לחלוטין. יש שם התערבות דיגיטלית ביציאה.
avatar
ariekarp 2011-09-04 12:26:36
זה לא מגבר טרנזיסטור סטנדרטי רגיל לחלוטין. יש שם התערבות דיגיטלית ביציאה. לא, אין שום דבר דיגיטאלי במגבר הזה. כולו על טהרת האנאלוגי. הנה לינק לדף הנתונים של הצ'יפ. http://www.symmetron.ru/datasheet/ns/LM3886.pdf דגם המיקרומגה אחד מעל המסוקר בנוי עם דרגת יציאה CLASS D של חברת HYPEX.
avatar
michael123 2011-09-04 12:28:55
...
avatar
נמר 2011-09-04 12:30:08
חברים. השירשור גלש לעניין המיקרו מגה הדיגיטלי. דהיינו ה-ia 180 שסקרתי לא מזמן. המגבר הנסקר הוא טרנזיסטור אנלוגי אבל מרוב שהתגובות זרמו לדיגיטלי הייתי בטוח שהדיון גלש אליו. מצטער שלא הובנתי ובלבלתי בניהם.
avatar
בנסון 2011-09-04 12:52:46
מהנסיון שלי עם מוצרי מיקרו מגה הכיוון של החברה הוא להעניק סאונד מוסיקלי במחיר יחסית סביר,סאונד שהוא תחרות למגברים מנורתיים!! למי שאוהב את הכיוון זאת אופציה מעולה,לא מדובר על המגברים הכי אנליטיים שיש וגם לא מדובר על מגברי מנורות מלו איטיים,מדובר על חיה מספיק דינמית אבל גם בעלת מיד קסום ומוסיקלית מאוד,מגברים שיעבדו נהדר עם רמקולים כמו פוקל וטריאנגל לדוגמא, בסי אי אס הם נתנו הדגמה מדהימה של מכשיר משולב עם סטרימר שהניע שם זוג אוטופיות,והיה אחד מהסאונדים היותר טובים בתערוכה בקיצור למי שמחפש את הכיוון הנל זה תמורה לכסף מטורפת(Y)
avatar
yairf 2011-09-04 14:32:59
כנ"ל מי שמצליח לשים את היד על דגמי ה-Stage מהגלגול הקודם של החברה (לפני כ-15 שנה) - נגני CD ברמה מצויינת גם במושגים של 2011.
avatar
בנסון 2011-09-04 14:46:06
כנ"ל מי שמצליח לשים את היד על דגמי ה-Stage מהגלגול הקודם של החברה (לפני כ-15 שנה) - נגני CD ברמה מצויינת גם במושגים של 2011. (Y)
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: