חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

מסך טלוויזיה LED 42P11F THOMSON במבחן | טלויזיות & וידאו | ביקורות | ראשי

מסך טלוויזיה LED 42P11F THOMSON במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
מסך טלוויזיה LED 42P11F THOMSON במבחן מסך טלוויזיה LED 42P11F THOMSON במבחן

מחירו של מסך התומסון הינו נמוך מאוד באופן יחסי, הלקוח מקבל תמורת כמה אלפי שקלים בודדים, מסך LED דק ומעוצב, אבל מה בנוגע לביצועי התמונה ושאר תכונות המסך? ביקורת.

ניסיון בן מספר שנים של סיקור מסכי טלוויזיה מדגמי LCD או פלזמה, מראה כי הקשר שקיים בין מחירו של מסך לבין איכות התמונה הינו ברור למדי.
אבל, מה קורה כאשר התקציב אינו גדול, אך הלקוח עדיין מחפש מסך נושא סממנים מודרניים כגון תוית LED למשל?

LED זה לוהט

המונח LED הפך לאופנתי בשנה האחרונה, הוא מתנוסס על שלטי דרכים ומנצנץ בפרסומות טלוויזיוניות, המילה מתייחסת לסוג הנורות בהן משתמשות היצרניות בכדי לספק תאורה לתמונה, אלו נורות קטנות שמחליפות נורות פלורוסנט מיושנות יחסית.


חשוב לזכור, כי החלפת סוג התאורה לא מבטיחה בהכרח שיפור באיכות תוצר הוידאו שמוצג על גבי המרקע, אותו תוצר סופי תלוי במשתנים כמו סוג פאנל ה- LCD, מעבד הוידאו ורכיבים נוספים.
מלבד נושא איכות התמונה, מסכי LED מקיימים לרוב שתי הבטחות: גוף מסך דק יותר וגם צריכת חשמל צנועה וחסכונית בהשוואה למסכי העבר.

מסך ה- LCD LED הנסקר כאן, שייך למותג Thomson, המחיר בפועל, נע סביב 4,000 ש"ח ועבור מסך בגודל 42" עם תאורת LED, זה נחשב זול, אפילו מאוד.

LED דק

הצורה החיצונית, מציגה גוף מסך דק ומודרני (עובי של 3.8 ס"מ), מסגרת המסך הקדמית מגיעה בשחור המכיל גם גוון אדום וקצה שקוף, כאשר כל זה עומד על בסיס עשוי זכוכית.

המסך נאה לעין בצורתו הכללית ויכול לבלבל חלק מאורחי הבית שיחשבו כי מדובר במסך יקר בהרבה ממחירו האמיתי.
למיעשה, הצורה מזכירה את זו של דגמי סמסונג סדרת B7000 LED שנמכרה בארץ לפני סדרה C שעדיין משווקת כאן, גם לחצני השליטה הקדמיים מסוג מגע שהופיעו בסמסונג מוצגים כאן, הם ממוקמים בפינה הימנית תחתונה ומאירים בצבע אדום חלוש שאינו מפריע לצפיה בחדר חשוך.

ביקורת מסך טלוויזיה LED 42P11F THOMSON LCD
מלבד המדבקות הצבעוניות שמכריזות בצבעים עזים על תכונות המסך, נמצא כאן מדבקת "Full HD 1080p" כתומה ומיותרת שצריך לגרד אותה בזהירות רבה ממשטח פאנל ה- LCD הקדמי, חשוב מאוד לא לשרוט חלילה את אותו הפאנל בזמן הסרתה.

ביקורת מסך טלוויזיה LED 42P11F THOMSON LCD
חיבורים
גב המסך שטוח למדי, כל שקעי החיבורים פונים כולם אל הצד אם זה לימין (במבט מאחור) או למטה - לעבר בסיס מכשיר הטלוויזיה, חלקם כולל כבלים מתאמים שמתחברים לכבלים סטנדרטיים כגון קומפוננט. מספר כניסות ה- HDMI עומד על שתיים בלבד, מה שעלול לדרוש רכישת מפצל HDMI חיצוני נוסף.

ביקורת מסך טלוויזיה LED 42P11F THOMSON LCD
שלט רחוק: מדובר ביחידה סטנדרטית למדי, סידור הלחצנים אינו יוצא דופן לרעה, אבל, לחצן גישה ישירה SOURCE לא מציג רשימת מקורות על המסך, אלא מעביר בין כל אחד בטור במהלך כל לחיצה, כך שאם במקרה עברתם את זה שאתם רוצים, תצטרכו לעבור את כל הלופ שוב. דרך אחרת לבחירת מקור תהיה להכנס לתפריט הראשי MENU ומשם להעלות רשימה גרפית של המקורות.

בשלט, קיימים עוד כמה לחצני גישה ישירה כמו שינוי פורמט תמונה שכולל ORIGINAL שזה למעשה Native Rate, לחצן PICTURE למצבי תמונה או לחצן אודיו עם מצבי DSP שונים כמו Music, Movie וכו'.


תפריטים
תפריט כיול התמונה הינו פשוט למדי, מאפשר לשנות פרמטרים בסיסים וגם טמפרטורת צבע עם ערכי Normal / Warm / Cool כאשר מצב "נורמל" יתאים לרוב השימושים.
Dynamic Contrast – מחשיך בעזרת עיבוד וידאו – מכהה את החלקים הכהים בתמונה (זה יכול להיות גם בלורית שיער כהה) וכך יוצר אפקט ניגודי יותר לעין מול הלבן, במחיר של איבוד חלק מהפרטים בחלקים הכהים.

ביקורת מסך טלוויזיה LED 42P11F THOMSON LCD
כאשר עוצמת התאורה עמדה על ערך ברירת המחדל שלה, הבחנתי בזליגת אור שמגיעות מפינות המסך, התופעה דעכה כאשר הורדתי את עוצמת ה- Backlight לערך של 20.
 
בנוסף, הורדתי את רווית הצבע Saturation מערך ברירת מחדל של 50 אל 43, מתחת לזה, הצבעים הופכים לחוורים מדי, אך גם בערך 43, גווני העור נראו עדיין מודגשים מדי.

שידורים רגילים SD

במבט ראשון, נראו קוים כפולים ובוהקים בתמונה, זה נראה "לא משהו", אך, מסתבר כי חובה להוריד את ערך החדות בתפריט אל חצי לפחות מערך ברירת המחדל, כלומר אל 25 ואף פחות מזה. פעולה זו שיפרה את המצב באופן ניכר.

לאחר פעולת הכיול, שמומלצת מאוד במקרה הזה, איכות תמונת השידורים הרגילים, תהיה מקובלת בדרך כלל (ממרחק צפיה של כ- 3 מטרים), הצבעים מודגשים בתמונה ומנגנון החלקת הרעשים, מצליח להסיר חלק מהם, אך לא את כולם.

ביקורת מסך טלוויזיה LED 42P11F THOMSON LCD
בחלק מהמקרים, נראו תופעות "שיני מסור" או החסרה של קוים, כמו למשל באותיות לבנות שבדוגמה, זה נובע מחיבור שאינו תמיד מושלם של שני שדות השידור - Deinterlacing.

ביקורת מסך טלוויזיה LED 42P11F THOMSON LCD
מצבי מתיחת תמונה: אין כאן בנמצא מצב מתיחה חכמה, אלא מצב Subtitle בו המסך מבצע זום, חותך מהתמונה אבל משאיר מקום לכתוביות. מלבדו, ישנו מצב Wide Zoom ושאר מצבים מוכרים.

שידורי HD

הדוגמה הראשונה, נלקחה מתוך הסרט הראשון בסדרת "מין מסוכן", נטשה הנסטרידג' החייזרית נראית כאן בסדר גמור – עם פירוט טוב, גווני העור הינם מודגשים מעט באדום -כתום.

מסך התומסון נוטה להדגיש צבעים, יש שיאהבו את זה, אחרים יעדיפו תוצר טבעי יותר לעין.  הא נוטה להציג צבעים רוויים "שמחים", אך זה כולל גם גווני עור מודגשים ביחד עם האחרים.

מין מסוכן
בחלק מחלקי הרקע, ניתן להבחין בגרעיניות אשר המעבד לא מצליח להחליק אותה. סצינות חשוכות לקראות סיום מין מסוכן לא עשו חסד עם המסך שהפגין בהן גרעיניות רוחשת.


ב-"מבחן הג'קט" מתוך כותר בלוריי קזינו רויאל, ישנם צבעים חמים לעין, גם במצב טמפרטורה נורמל והפרצופים שזופים מדי, יש פירוט בתמונה, אבל מעט גרעיניות מקרוב, השחור נראה דווקא בסדר גמור כאן וחליפות שני השחקנים כהות מספיק, זאת מבלי לוותר על הצגת הפרטים בהן.

ג'יימס בונד
ואם אנו עוסקים באיכות השחור וכמות הפרטים, אזי כדאי לתדעת כי שינוי הפרמטר Natural light בתפריט מגביר ערכי גאמה, מבהיר פרטים בחלקים הכהים על חשבון הדגשת גרעיניות מסויימת.
בסצינות בהירות זה נראה טוב, בכהות פחות. סצינת הפתיחה של "זה יגמר בדם" מציגה רחש דיגיטלי בתמונה שמתרחשת בתוך המכרה, אולם כאשר מדובר בסצינה המערבת חלקים בהירים וכהים, המצב נראה טוב יותר, כמו בדוגמה שלפנינו - בה יורד זוכה האוסקר - דניאל דיי לואיס לעבר הזהב המובטח. התפריט מכיל גם מצב הדגמה (DEMO) של פרמטר זה שמדגים מסך חצוי.

זה יגמר בדם
אנשים חכמים: שערותיה של שרה ג'סיקה פרקר ("סקס והעיר הגדולה") הינן מעט חלקות מהרצוי וקשה להבחין בהפרדה בינהן. גם כאן, הצבעים מודגשים בתמונה, כמו למשל צבע החולצה הסגול וגווני האיפור בפנים.

אנשים חכמים
הרחוב הצבעוני בסרט "פוש" כולל צבעי אדום וכחול, הפירוט כאן הינו טוב ןהתמונה חיה לעין.

פוש
ומה לגבי זויות צפיה? במעבר לישיבה בצד המסך, השינוי שמתקבל הינו צבעים מחווירים ומבהירים ובדומה לנעשה בדגמי LCD רבים, האיכות המקסימלית תראה בישיבה בזוית ישרה אל מול המסך.

מולטימדיה דרך USB


דגם ה- 42P11F מגיע עם שתי כניסות USB, הביצועים בתחום זה, נבדקו עם נבדק עם כונן חיצוני בנפח 1 טרהבייט ופרמוט NTFS.


התצוגה מוכרת לעין, ניתן לסייר בתיקיות הדיסק ולבחור בקבצים הרצויים בחלוקה לקבצי וידאו, תמונות ואודיו.

נושא ניגון קבצי וידאו HD נבדק עם קבצי MKV שהוצגו בהצלחה (שניים הפגינו קרטוע קל), כולל קבצי M2TS של בלוריי, אך לא קבצי AVCHD של מצלמות וידאושל קנון או פנסוניק למשל, אבל כן קבצי  MP4 של מצלמות וידאו HD מתוצרת סמסונג, כמו גם קבצי AVI ו- DIVX.

התפריט מראה שיש תמיכה בקבצי כתוביות SRT, הוא גם ומנגן אותן אך לא תומך באותיות העבריות ומציג במקומן רק מספרים וסימנים אחרים.
בזמן צפיה בסרט, ניתן להריץ קדימה ואחור עד למהירות X16 בעזרת חיצי הלחצנים שלט (אין לחצנים יעודיים כמו "נגן" או "עצור" לענין הזה).
אפשר לשנות גם יחסי מסך, אך מצב NR נקרא משום מה NATURAL כאן ולא Original כמו במצב צפיה בשידורי טלוויזיה.

לחצן MENU מעלה תפריט יעודי לניגון מדיה, הכולל אפשרויות שליטה שונות בקובץ.


ביקורת מסך טלוויזיה LED 42P11F THOMSON LCD
בנוסף, ניתן לצפות בקבצי תמונות וגם להאזין לקבצי אודיו אשר במהלך ניגונם, הם מלווים בתצוגה גרפית צבעונית.


סיכום

מסך ה- LCD 42P11F של תומסון לא נועד מראש לשבור שיאי ביצועים, אלא להתחרות בגזרת מחיר זולה של מסכי LED.
האם במחיר הזה, ניתן להגיע לאיכות תמונה גבוהה? אם נהיה ריאלים, יהיה קשה לפתח ציפיות מוגזמות בסעיף זה.

בסעיף איכות התמונה, הניגודיות ואיכות השחור הפגינו יכולת טובה ביחס לתג המחיר, מה שיותר הפריע היה טשטוש חלק מהפרטים והדגשת צבעים שלא תמיד היתה טבעית. בסעיף האודיו, נרשמה שביעות רצון כללית מאיכות הצלילים - זאת ביחס לעומק המסך הדק יחסית.
בנוסף, חיבור ה- USB מאפשר לנגן מגוון של קבצי וידאו HD ואם היבואן ישכיל לסדר גם תמיכה בקידוד עברי, אזי הרווחנו עוד יותר.

בסופו של יום, מי שמחפש מסך LCD זול, בטכנולוגיית LED, בעל עיצוב מודרני ודק והוא מכיר במגבלות שנמצאו בסקירה זו, יקבל כאן עסקה שיכולה בהחלט לעניין אותו. 


ציון:
מחיר: 5,460 ש"ח (בפועל, נע בין 4,000 - 4,500 ש"ח).
אחריות: SG (אס ג'י)


בעד: מסך LED דק ומעוצב בזול, תמיכה בניגון מולטימדיה דרך USB (אם כי ללא כתוביות בפונט עברי).
נגד: רק 2 חיבורי HDMI, הדגשת צבעים שאינה תמיד טבעית.

מפרט טכני - ביקורת Thomson LCD LED 42PF11

גודל: 42"

רזולוציה: 1920X1080 פיקסלים
ניגודיות דינמית: 1,000,000:1
רמת בהירות - 500cd/m²

זוית צפיה: 178º
חיבורים: 2 כניסות HDMI, כניסת וידאו קומפוננט, קומפוזיט, כניסת מחשב VGA + קול, כניסת אנטנה RF, יציאת אודיו אופטית + אוזניות, שני חיבורי USB לצפיה בתמונות והאזנה למוזיקה.

מידות (כולל סטנד בס"מ): גובה 72 ס"מ, רוחב 104 ס"מ, עומק מסך 3.8 ס"מ, עם סטנד 26.5 ס"מ.
צריכת חשמל: 140 וואט

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (26 תגובות פורסמו):

avatar
1970-01-01 02:00:00
איך שהמחירים יורדים . חבל שלא המתנתי עוד כמה חודשים , וגם אז הייתי כבר אחרי שנה של המתנה.
avatar
Max 1970-01-01 02:00:00
מבדיקות שערכתי לפני מספר חודשים עלתה בראשי התהייה מדוע יצרן כה גדול ומפורסם כמו טומסון לא מייצר בעצמו את המסכים הנושאים את שמו. אני מניח שהדבר נובע בין היתר מעלות היצור הגבוהה הנדרשת לצורך יצירת מסכים בטכנולוגיות השונות, ועל כן רוב רומם של המותגים הגדולים אינם מייצרים למעשה את המסכים בעצמם אלה מתלים את מלכת היצור ליצרנים אחרים שהנם בעלי מפעלים לייצור פנלים כמו: SHARP, HITACHI\Panasonic, LG\PHILIPS, SAMSUNG, CHIMEI, AOC, ואחרים. לכן רציתי לשאול אותך מי למעשה מייצר את המסך הזה ודגמים אחרים של המותג "טומסון"? בתודה מראש: MAX!
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
אני לא יודע מי מיצר את כל דגמי המותג השונים, בנוגע למקור המסך הספציפי הזה, התייחסתי לכך בכתבה.
avatar
danistar 1970-01-01 02:00:00
בטווח המחירים הזה הייתי מוסיף עוד קצת וקונה את הפלאזמה46U20 של פנסוניק . אתה מקבל יופי של מכשיר באזורה 5K ופי 10 יותר טוב מכל LCD שהוא LED או לא LED בשוק . נכון יש בעיה של השתקפות אבל הבדלי הרמות בין המכשירים הם תהומיות .
avatar
Max 1970-01-01 02:00:00
לליאור קרן שלום רב! הבנתי מדבריך שאינך יודע מי מייצר את המסכים עבור חברת טומסון!, אולם האם אני צריך להסיק ממה שנכתב בסקירה שלך את המסך כי היצרן של הדגם הספציפי הזה הנה חברת האלקטרוניקה הקוריאנית SAMSUNG?... כמו כן רציתי לציין שיש נם יצרנים שכן מדגישים את היות המוצר שלהם בעל פאנל של יצרן כזה או אחר!. האם היצרנים מנסים במכוון להסתיר את זהות מייצר המסך בשל החשש שמדובר למעשה ביצרנים נישאים ולא מוכרים במקרה הטוב, או טיב סחורה גרוע ויצרנים קטנים במקרה הרע?... אני מקבל לפעמים את התחושה העצובה שליצרנים רבים וגם מוכרים מאוד יש מה להסתיר, ואם המסך טוב כמו שהם מצהירים הזי אני חושב באופן אישי שעדיף להם כן לציין את זהות היצרן וכך למעשה להגדיל באופן משמעותי את המוניטין שלהם כלפי ציבור הרוכשים המיועד!. "הרי מוצר טוב מבית טוב הוא ההוכחה החזקה ביותר לטיב המוצר, ולא עוד פרסומת או מדביקה נוצצת!" תחשבו על זה!!!
avatar
Max 1970-01-01 02:00:00
לליאור קרן שלום רב! אני יודע שאינכם נוהגים לסקר מוצרים של מותגים אותם אתם מכנים "מותגי מדביקה", אולם מכיוון שמדובר ביבואן גדול מאוד כ-"אל כל אלקטרוניקה" - שהינו היבואן הרישמי של המותג SANSUI בישראל, ובעל רשת עולם הקולנוע הייתי שמיח מאוד אם בכל זאת תועילו לסקור את אחד ממסכי ה-LED החדשים של SANSUI, כך שתהיה גם לאלו המעוניינים לרכוש מסכים בסדר מחיר דומה את האפשרות לתהות על קנקנו. נ.ב: מבדיקות שערכתי התברר לי כי אנשים רבים ראו את המוצר והתרשמו ממנו לטובה! בתודה מראש: MAX!
avatar
Max 1970-01-01 02:00:00
לצורך מיקוד בקשתי להלן הלינק מאתר היבואן: http://www.elkol.co.il/?CategoryID=362&ArticleID=1549 אז שוב תודה!
avatar
eldo 1970-01-01 02:00:00
Sansui זה מדבקה, וכך גם Thomson.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
מקס, כפי שכתבתי בסקירה, הצורה החיצונית וגם סידור החיבורים מרמזים מאוד על עובדת היותו מבוסס סמסונג.
avatar
Max 1970-01-01 02:00:00
אם מה שכתבתה אכן נכון רציתי לשאול בהתבסס על תמונתו של מוצר SANSUI 3211 HTL USB SAKURA שמוצג בלינק שצרפתי לבקשתי לפי דעתך המלומדת על איזה חברה מבוססים מסכי הלד של SANSUI? בתודה מראש: MAX!
avatar
Max 1970-01-01 02:00:00
דרך אגב ראיתי גם באתר היבואן טלוויזיה 55 אינץ' SANSUI אשר הטפריטים שלה דומים וכמעט זהים לטפריטים המצויים בטלוויזיית ה-LCD 32 אינץ' מבית SHARP שסקרתם לאחרונה. האם אני צריך להסיק מכם שהפאנל במוצר זה הינו של SHARP ושהמוצר מבוסס על מוצרים מבית SHARP? נ.ב: המור הנו בעל פאנל בעל 1.07 מיליארד צבעים בכל פיקסל 10Bit! בתודה מראש: MAX!
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
אי אפשר לדעת דבר כזה רק לפי מפרט או תמונות באינטרנט.
avatar
Max 1970-01-01 02:00:00
האם מסקרן אותך לבדוק את מסך ה-SANSUI 55 אינץ', ולבצע סקירה על מוצר זה?
avatar
Max 1970-01-01 02:00:00
דרך אגב מדובר במוצר בעל טיונר מובנה לקליטת השידורים הדיגיטליים "עידן+", טכנולוגיית רענון 120hz, מעבד וידאו מסוג XVT - Extreme View Technology, זמן תגובה של 2 מילי שניות, ופאנל 10 ביט.
avatar
hbs 1970-01-01 02:00:00
אתה עובד של היבואן ? מה אתה מצלהב כל כך מהסנסוי הזה
avatar
Max 1970-01-01 02:00:00
לידיעתך הרבה אני עוקב כבר למעלה מעשור בכל מה שקשור לאלקטרוניקה בידורית בכלל ומסכים בפרט!, כבר יצא לי ליראות ולחוות צגים זוועתיים במיוחד של מותגים ידועים ומפורסמים, ומאידך יצא לי להתפעל מצגים ברמה גבוהה מאוד של מותגים הנחשבים לפחות מוכרם. איני מתלהב משום דבר ואיני עובד אצל אף יבואן או גוף מסחרי כלשהו. אני בסך הכל מעוניין שציבור הרוכשים יקבל את מלא האינפורמציה על מוצרים הנמכרים בישראל הקטנה שלנו, ולא רק של מותגים נחשבים, אלה גם מותגים המכונים מותגי מדביקה. אני בסך הכל טוען שהשם לא אומר כלום, ולעתים קרובות מוצרים של מותגי מדביקה לא זו בלבד שלא נופלים מין המותגים הגדולים אלה אף לעתים עולים עליהם: אם זה בתחום התמיכה בשפת הקודש, ובניית מוצר על פי הצרכים הספציפיים של הקהל המקומי הישראלי. כמובן הכל תלוי ביבואן: אם מדובר ביבואן גדול מוכר, ובעל מוניטין הזי בדרך כלל לא מדובר בסחורה סוג ג', אלה במוצרים אשר עברו את כל הבדיקות המחמירות הן בטיב המוצר והן בתקני הבטיחות. יתרה מזו אם אינך יודע אפילו יצרנים מוכרים מאוד מייצרים את המוצרים שלהם אצל חברות אחרות: דוגמה מצוינת לכך הנה חברת הענק סוני שאמורה להפסיק בהדרגה את יצור טלוויזיות ה-LCD בעצמה, והנה אמורה ליצר את מוצרי ה-LCD שלה במפעלים של יצרניות אחרות בטיוואן בכדאי לצמצם עלויות בעקבות חובות הענק של התאגיד. יתרה מזו אם אינך יודע יש מספר מצומצם מאוד של חברות המייצרות פאנלים. טענה רווחת אחרת אומרת כי מוצרים של מותגי מדביקה משתמשים ברכיבים של דור או שניים אחורה {כלומר חלפים של דגמים קודמים}!: טענה זו הייתה אומנם שכיחה יותר לפני 5 שנים, אולם היום בדרך כלל כמעט כל יצרן משתמש ברכיבים החדשים ביותר הקיימים בשוק, בייחוד כאשר כל המפעלים הגדולים מפסיקים לייצר רכיבים אלה!. אז אני מציע לך ללכת לאחת מחנויות האלקטרוניקה הקרובות אל מקום מגוריך וליראות בעצמיך: "אל תביט בתווית אלה בתמונה על המרקע" זה משפט המפתח! אז שיהיה בהצלחה!!!
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
אתה צודק לגבי תמיכה בעברית, למשל, שיכולה להופיע במותג מדבקה ולא אצל מותג רשמי גדול, אבל, לגבי איכות תמונה, אני עוד לא זכיתי לראות מותג מדבקה שמציג תמונה שוות ערך באיכותה למותג מוביל במחיר וגודל דומה. בנוסף, בפרמטרים אחרים של תפריטי כיול למשל, האפשרויות במסכי מדבקה יהיו מצומצמות ביותר לעומת תפריטי כיול של מותגים מובילים - שם ניתן לכייל את המסך להציג תוצאות טובות אף יותר בהשוואה. סוני מייצרת את פאנלי ה- LCD במסכים שלה במפעל המשותף עם סמסונג, חברות אחרות רוכשות פאנלים אצל LG או שארפ (היו גם מיזמים משותפים כמו ה- IPS אלפא של פנסוניק והיטאצ'י למשל) וזה ענין מקובל בהחלט, אבל זה לא מסתכם רק בכך, משום שאיכות מעבדי הוידאו במותגים המובילים משפיעה גם היא מאוד על התוצר הסופי. סיבה נוספת שמונעת ממני לבחון מותגי מדבקה בדרך כלל היא בגלל מקרים בעבר, בהם בדגם מסויים השתנה פתאום ספק פאנל ה- LCD, זאת מבלי שמספר הדגם ישתנה גם הוא וכך התקבלה איכות תמונה אחרת מזה של המסך ה-"מקורי".
avatar
Max 1970-01-01 02:00:00
ליאור קרן היקר שלום רב! יכל מאוד להיות שלא יצא לך ליראות מסכים של מותגי מדביקה השווים באיכותם למסכים של מותגים מובילים, אולם לי יש ניסיון אישי עם זה: לפני מספר חודשים הורי רכשו לבית מסך מבית LG בגודל 32 אינץ של היבואן המקביל "י שלום". במקביל אנחנו מחזיקים בשלושה דגמי טלוויזיות LCD: מסך ראשון FUJICOM LC22G72+DVD מסדרת DIVINE, מסך SANSUI 3210 FHD USB מסדרת SAKURA, ומסך SANSUI 42 מדגמי 2009 בעל פאנל של LG. הריני מציג לך את המסקנות שלי: גימור - איכות הגימור של המסכים הללו טובה יותר מזו של מסך ה-LG, והדבר נכון גם לגבי איכות הפלסטיק ממנו מוצרים אלו מורכבים. בנוסף על כך מסכים אלו מאסיביים יותר מה-LG במידה ניכרת. בנושא איכות התמונה אני מוכרך לציין ש-LG נראה לאחר כיול בסיסי באמצעות תוכנת כיול קצת חד יותר מהאחרים, אולם חדות זו בייחוד בשידורים רגילים SD מביאה את אופי התמונה לגרעיניות שקצת מציקה בעין לאומת המסכים האחרים בבית שהנם בעל אופי הדומה יותר לתמונה המתקבלת במסכי פלסמה למשל. בנוסף עלי לציין כי רוב מסכים של מותגי מדביקה שיצא לי ליראות כוללים הרבה יותר נקודות חיבור מאשר אצל המתחרים הידועים בטווח מחיר ותקציב בינוני עד נמוך, ובדרך כלל דגמים המצויידים בחיבורים כגון USB DIVX HD למשל בעל יכולת תמיכה בכתוביות בעברית עשויים לעלות במקרים מסויימים כלפיים מדגמים אלו. בנושא איכות הצבעים ההבדלים הנם מינוריים למדי וכמעט אינם מורגשים. איכות השחור דומה מאוד אם כי קצת יותר טובה במסך ה-LG, אולם בצפייה של אדם ממוצע כמעט ולא יחוש בהבדל. נ.ב: עלי לציין כי רוב רובם של האנשים שביקרו אצלנו דווקא מאוד התלהבו מהמסכים הללו הן מאיכות התמונה והן מהפן הוויזואלי. ולסיום זווית הצפייה הנה זהה כמעט לחלוטין במסכים אלו עם נטייה קלה לטובת דגם ה-SANSUI 42, וה-SANSUI 3210 FHD USB SAKURA כאשר בדגמים אלו ניתן לשבת כמעט בכל זווית צפייה שתרצה כאשר בזווית של 177 מעלות ישנה ירידה מסויימת באיכות הצבעים על המסך.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
יכול להיות שיש דגמים עם יותר חיבורים ויכול להיות שישנם אנשים שלא ממש יבחינו בהבדלי התמונה, אבל, עבורי, כבודק מסכים, איכות תמונה היא הפרמטר החשוב ביותר בבדיקת מסך ועל זה, ברוב המקרים יקום או יפול דבר.
avatar
Max 1970-01-01 02:00:00
הבנתי את דבריך עד תום, אולם יש לי שאלה נוספת לדיון: האם מדובר בהטעיה צרכנית כאשר נכתב באתרי אינטרנט שונים ובשלטי פרסומת וחסויות על חברות כגון: SANSUI או AKAI שמדובר בענקי אלקטרוניקה מיפן, זאת בניגוד לעובדות כי שני המותגים הללו נמצאים למעשה בבעלותו של תאגיד היושב בהונג-קונג, והצרכן הממוצע שאינו בקי כל כך בהיסטוריה של המותגים הבינלאומיים תוהה וחושב שמדובר באמת בחברות שיושבות ביפן?... אם אתה זוכר כמעט בכל משחק כדורגל בערוץ 1 מופיע החסות של חברת "המילטון" תחת הסיסמא: "AKAI ענק האלקטרוניקה מיפן - יבואנית אל סי די, לד, ומוצרי אלקטרוניקה! AKAI מקבוצת המילטון". בתודה מראש!
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
באופן כללי, שימוש בשם של חברה שאינה קיימת עוד כגוף יצרני עצמאי עלול להיות הטעיה, גם סנסוי נכנסת למשוואה הזו.
avatar
Max 1970-01-01 02:00:00
מכיוון רבים ממותגי המדביקה מיוצרים במפעלים גנריים הייתי מעוניין לדעת האם את מכיר שמות של חברות כאלה המייצרות עבור גורמים או גופים מסחריים אחרים? אני אישית מכיר רק מפעל שניים כאלה: VHSTEL שבטורקיה וחברת PROFILO שגם היא מצויה בטורקיה. ושאלתי האחרונה בנשא הנה: האם גם חברת BEKO מייצרת מסכים במפעלים גנריים? בתודה מראש: MAX!
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
למטב ידיעתי, גם בקו מייצרים בטורקיה.
avatar
eldo 2011-02-04 21:54:03
במקרה של אקאי, לא רק שהיבואן מנסה לרכוב על המוניטין של יצרן מפואר מהעבר שאיננו עוד, אלא גם סיסמת הפירסום שלו היא פלגיאט מושלם של סיסמה אשר שימשה את יבואן שארפ בישראל בשנות ה-80. הבנתי את דבריך עד תום, אולם יש לי שאלה נוספת לדיון: האם מדובר בהטעיה צרכנית כאשר נכתב באתרי אינטרנט שונים ובשלטי פרסומת וחסויות על חברות כגון: SANSUI או AKAI שמדובר בענקי אלקטרוניקה מיפן, זאת בניגוד לעובדות כי שני המותגים הללו נמצאים למעשה בבעלותו של תאגיד היושב בהונג-קונג, והצרכן הממוצע שאינו בקי כל כך בהיסטוריה של המותגים הבינלאומיים תוהה וחושב שמדובר באמת בחברות שיושבות ביפן?... אם אתה זוכר כמעט בכל משחק כדורגל בערוץ 1 מופיע החסות של חברת "המילטון" תחת הסיסמא: "AKAI ענק האלקטרוניקה מיפן - יבואנית אל סי די, לד, ומוצרי אלקטרוניקה! AKAI מקבוצת המילטון". בתודה מראש!
avatar
1970-01-01 02:00:00
מסכי תומסון מיוצרים ע"י חברה סינית בשם TCL שיש להם מסך שמאוד דומה לתומסון רק אם TCL בשמו , אם אני לא טועה וראיתי את שני המסכים הם ממש אותו הדבר רק ניראים שונה.
avatar
1970-01-01 02:00:00
Thomson =TCL שלום תראו כאן http://www.thomsontv.eu/thomson-tcl/about-tcl/ קניתם TCL קניתם THOMSON אותו הדבר שבת שלום צביקה
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
lcd, led
הרשם לעדכוני האתר
Email: