חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

מסכי מחשב – מעבר מואץ לטכנולוגיית LED | מסכים | כתבות | ראשי

מסכי מחשב – מעבר מואץ לטכנולוגיית LED

גודל אות: Decrease font Enlarge font
מסכי מחשב LED משתלטים על השוק מסכי מחשב LED משתלטים על השוק

ברבעון השני של 2011, פער המחירים בין מסכי מחשב רגילים לבין אלו המבוססים תאורת LED הולך להעלם.

טכנולוגיית התאורה האחורית מסוג LED הולכת והופכת פופולרית יותר בקרב יצרניות מסכי מחשבים, בטאיוון למשל, נתח השוק של מסכים כאלו, הגיע ל- 30% בסוף שנת 2010. יצרניות ותיקות כמו ויוסוניק ו- Chimei עברו לייצר רק מסכי מחשב מבוססי LED ונטשו לגמרי את טכנולוגיית ה- CCFL (תאורה פלורוסנטית).

יצרניות אחרות, כמו BenQ או אסוס, צפויות לעשות מעבר דומה בהמשך השנה.

עבור הצרכנים, פער המחירים שמבדיל בין מסך מחשב LED לבין טכנולוגיית ה- CCFL הותיקה יותר הולך ומצטמצם, בגדלי מסך של 18.5" הוא כבר לא קיים ובמהלך החודשים הקרובים, הוא צפוי להעלם גם בקרב מסכים בגדלי 23".

למעשה, אם מסתכלים על השוק הטאיוואני כדוגמה, אזי לפי תחזיות האנליסטים, צפויה טכנולוגיית ה- LED להפוך לשליטה יחידה בתחום מסכי המחשב בתחילת שנת 2012 ולגרום להעלמותן של מנורות הפלורוסנט במסכים.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (2 תגובות פורסמו):

avatar
Roy 1970-01-01 02:00:00
סיסמאות שיווק ריקות מתוכן ומוצרים ירודים, זה מה שזה. יש לי מסך LCD 'ישן' עם פאנל IPS, ומסך LED חדש, כנראה עם TN. אין מה להשוות. חוסכים בפנלים, מייצרים מסכים בעלי איכות תמונה ירודה ומוכרים בתור הדבר הגדול הבא.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
כמובן שאין ליחס לסוג התאורה לכשעצמו הבטחה לשיפור התמונה. היתרונות המובטחים בד"כ הם חיסכון נאה בצריכת חשמל ועובי דק יותר. ואכן, בדיוק כמו מקודם, איכות התמונה תמשיך להיות תלויה בסוג פאנל ה- LCD עצמו.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
lcd, led
הרשם לעדכוני האתר
Email: