חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

רמקולים סרווין ווגה CLS10 במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

רמקולים סרווין ווגה CLS10 במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
רמקול סרווין ווגה CLS10 רמקול סרווין ווגה CLS10

והפעם הפתעה: רמקול שאינו מקובל לגמרי בחוגי האודיופילים. נמר האזין והופתע.

הרמקול הנבחן הבא הוא ה- CERWIN VEGA מדגם CLS10.

מי אנחנו?

CERWIN VEGA הינה יצרנית רמקולים אמריקאית מקורית וותיקה במיוחד, יצרנית זו מתמחה בתחום ה-PRO מזה שנים ומוצריה תמיד הצטיירו כמוצרים מאסיבים, כוחניים ופחות מתאימים למוסיקה "אנינת טעם".
יצרנית זו מייצרת מזה שנים רבות גם לתחום הביתי ובארצות הברית נחשבת למותג מצליח ונמכר, בישראל שמה של החברה הולך לפניה במיוחד אצל חובבי המוסיקה האלקטרונית והרוק הכבד.

סרווין ווגההאם הרמקול זה מסוגל לנגן מוסיקה "אודיופילית" יותר ? מיד נבדוק.

איכות גימור

ה- CLS10 הוא רמקול ריצפתי רחב ובגובה בינוני, בנוי עץ מסיבי ומעוצב בעיצוב אשר דומה לתחום האודיו המקצועי באופן מאוד משכנע.
בחלקו התחתון (בקידמת הרמקול) נמצאת יחידה בקוטר של 10 אינטש - שולטת בתחום הבס ומכוסה ברשת ברזל מסיבית.
מעל יחידת הבס נמצאת (בשקע השופר) יחידת המיד בקוטר 6.5 אינטש ומעליה יחידת הטוויטר בתוך שופר, מעל יחידת הטוויטר חרוט לוגו החברה לרוחב הרמקול.
חלקו האחורי חושף שני טרמינלים אדום ושחור במראה של פלסטיק זול, מתחתיהם שני פורטים גדולים האחד ליד השני. בתחתית הרמקול 4 גומיות לשמירה על הפלטה התחתונה מפני שריטות.
איכות הבניה טובה מאוד והרמקול יכול לגרום לאיש הגברה מקצועי לחשוב שמדובר ברמקול מקצועי למהדרין.

נתונים טכנים
סרווין ווגהטווח תדרים: 20kHz-38Hz
הספק מרבי מותר" 200 וואט
רגישות: 90dB
טוויטר 1" משי
מידריינג' 6.5"
וופר 10"

האזנה


קטע ראשון כמובן הוא ROSSINI ביצירתו SEMIRAMIDE על הבמה.
תופי המלחמה מציגים תמונה דינמית ביחד עם כלי הנשיפה המתגברים וכלי הקשת.
הרמקול יורה את הצלילים כמו מתותח כבד, הדינמיקה מרשימה, הבמה לא מדהימה אך קיימת, מורגש כי מדובר ברמקול עתיר עוצמה וכוח.

מיד-בסמה שמפתיע אותי זה דווקא האיזון הטוב של הרמקול, לא מדהים אך בהחלט מספק, הטוויטר מפורט ודי חמים, לא צועק באוזן והפרדת הצלילים טובה אך לא מעבר.
בתחום המיקרו דינמיקה מתגלה הרמקול כלא רע כלל, אך המקרו מרגיש מעט בומי וקופסתי.
הייתי בטוח לחלוטין שאת הקטע הזה הוא ממש לא יעבור, אבל הוא ביצע אותו בצורה משכנעת למדי.


קטע שני

MAXWELL מתוך התקליט maxwells urban hang suite בקטע העונה לשם WELCOME. הגיטרה נשמעת טבעית אך קצת גדולה ושמנה, המיד עושה כאן עבודה לא רעה כלל, יחידת הטוויטר מהירה ודי מפורטת, קולו של הזמר מצטרף יחד עם קצב התופים וגיטרת הבס והרמקול שוב מתגלה ככוחני על גבול הבומי אך עדיין לא.

הבמה לא מדהימה בלשון המעטה והצלילים נשמעים מכיוון הרמקול, קולו של הזמר נישמע מלא ואנרגטי ויחידת הבס מצטיינת בלהרעיד לי את הסלון בכוח ובהדיקות אדירה.
הרמקול הזה הוא אחד הרמקולים הכוחניים ביותר בהם נתקלתי.
מבחינת מיקרו דינמיקה יחידת המיד מפתיעה והרמקול נישמע יחסית מאוזן אך עדיין לא מושלם, יחידת הטוויטר מתחילה לגלות מעט צרחנות אך לא ברמה המציקה.


קטע שלישי

העיגול האדום המפורסםגאז' שאהוב עלי של והוא if i should lose you של Robin/Rainger.
הפסנתר נשמע שמן מאוד וחם ואפילו הקופסא החליטה לנגן איתו, מקל השערות על התוף נישמע מפורט ומהיר, אולי מהיר מידי, הסקסופון נשמע כענק לעומת גודלו הטיבעי: הרמקול הזה הוא זכוכית מגדלת של כלים, הכל נישמע גדול מהרגיל (יש כאלה שיאהבו את זה מאוד).

בסולו הקונטרבס הרמקול גילה חולשה קטנה, הוא הרגיש קופסתי ובומי ומרח את הבס באופן שעוד היה ניתן להבין מה רצה הנגן אך בהחלט לא מספק אותי. הוא אולי לא מאוזן ולא כל כך מתאים לסגנון הזה אך בהחלט מעביר את המוסיקה באופן שאפשר אפילו להקשיב למוסיקת ג'אז עם כלים טבעיים, גדולים מהרגיל אך עדיין עושה מוסיקה.


קטע אחרון


להיט המועדונים המצויין של offer nissim + maya שעונה לשם for your love.

כח - כח - כח, זה שם המשחק ברמקול הזה, אני, כאחד שמגיע מתחום ה-PRO יכול לומר לכם בביטחון מלא שממש אין בעיה לעשות איתו יופי של מסיבה, יחידת הבס האדירה נותן מכות הדוקות, פנ'ציות , קצביות ולא מרוחות כלל, היא דינמית והרמקול מרגיש בבית, הטוויטר מפתיע ומגלה מהירות ואיזון יחד עם שאר היחידות (מה שקודם היה מהיר הפך למאוזן), מרשים בהחלט


סיכום
יתרונות
כח, אלקטרוני ותובעני לא קשים לו, בס כוחני ומדוייק, מסוגל לנגן בחללים גדולים.

חסרונות
עיצוב ה-PRO לא לטעמו של כל אחד, אינו טבעי במיוחד, מעט קופסתי , אינו מאוזן במיוחד.


כאן הופתעתי ואפילו שמחתי, זהו רמקול שאף אחד לא סקר ברצינות עד כה ואני מצר על כך.

טוויטר שופרבגדול - זהו רמקול לא רע בכלל ואפשר בהחלט להאזין איתו למוסיקה, יש לו המון כח והוא דינמי במיוחד, יחידת הבס האימתנית מסוגלת להרעיד כל סלון בלי בעיה והוא נציל מאוד, עיצובו יכול להרשים את חובבי ה-PRO אך להרחיק אודיופילים שמרנים.
בקיצור ההרגשה מעט מוזרה אך עם אלקטרוניקה טובה ומתאימה ה- CERWIN VEGA הוא רמקול מוסיקלי יחסית עם יתרון מוחץ מול כל המתמודדים במוסיקה האלקטרונית ואני מרשה לעצמי להגיד שגם חובבי הרוק הכבד מאוד יתאהבו בו, אי אפשר לעייף אותו, אי אפשר לאתגר אותו בכל הקשור לכח ועוצמה.
אני חושב שיצא המרצע מהשק: CERWIN VEGA בהחלט יכול להיכנס לרשימת ההמלצות שלי לחובבי העוצמה.

ציונים
(סולם 1-5)

בס - 4 (עמוק, חזק, הדוק אך לא מדוייק במיוחד.)
מיד - 3.5 (המיד מהיר ומלא אך לא טיבעי ונוטה להגדיל את הכלים)
גבוהים - 3.5 (מהירים מפורטים ומפזרים את הצליל כיאה לשופר, אך חסר לי מעט פרטים)
איזון - 3 (לא מאוזן במיוחד אך עדיין מרגיש מוסיקלי)
דינמיקה - 4 (בכל הקשור לאלקטרוני וקלאסי הרגיש מאוזן, בג'אז איבד מעט)
פירוט - 3.5 (עובר)
איכות בניה - 4 (לחובבי ה-PRO בלבד, לטעמי, עוד חיזוקים בתיבה לא היה מזיקים)

מחיר : 5,000 ש"ח

אחריות - סיריוס אלקטרוניקה

מידע על תנאי הבדיקה
צילומים: נמר לוי

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (8 תגובות פורסמו):

avatar
Avi 2007-08-11 17:42:46
שאפו! בתור אחד שמחפש רמקול כוחני ומקשיב לרוב למוזיקה אלקטרוניקה הוקסמתי מהסקירה. אינני מעוניין להתפשר על איכות הסאונד והבנתי שההתפשרות כאן היא לא נוראה כל כך. נמר, מבחינת באס, איך הוא ביחס לAURUM CANTUS V3M וTRIANGLE הרצפתי שסקרת לפני כן?
avatar
Erez 2007-08-11 17:52:32
לי יש V3M....... לחבר יש את הסרווין ווגה.... במוזיקה אלקטרונית אין מה להשוות, הבאס של הסרוין ווגה מעיף את הV3M לקיבינימת....
avatar
TASCAM 2007-08-11 18:29:35
לי יש סרווין E712 מחובר לפואר NAD C270 ופרה C 162 שילוב מדהים. ביגללו עברתי לסטיראו מקולנוע בייתי...
avatar
keyser 2007-10-11 15:07:12
אהבתי את הסקירה!
avatar
אורי_ו 2007-11-11 06:47:22
(Y) יפה מאוד. לא מפתיע אותי יותר מדיי בעיקר כי אני מכיר את סרווין מתחום הרכב, והרבה פעמים שמעתי אותם בPRO . כנראה הם משתמשים ברכיבים של תחום הפרו וחוסכים בקרוס אובר (כנראה קצת חוסר איזון יחסי ובמה) , ובבניה . אגב נמר באיזה גודל חדר זה נמדד? פשוט נראה לי שהם מכוונים לחדרים ענקיים (בשופר בטוויטר ובמיד למשל) . ב5000 ש"ח לכח אני חושב שזו צריכה להיות אחלה של קניה! (אפילו שאני בטוח ב 1000% שהרמקול שלי נשמע יותר יותר טוב עם יותר באס ועולה אותו הדבר אבל זה כי אני אוהב להשוויץ בו...:D:D:D)
avatar
TASCAM 2007-11-11 09:09:54
5000 ש"ח בארץ מדובר ברמקול מתומחר רע מאוד בישראל זוג כזה עולה פחות מ 400 דולר לזוג בארצות הברית (הרמקול מיוצר בסין) אחרי VAT לצרכן: http://www.digitalfotoclub.com/sc/from-pricegrabber.asp?id=964609559&rf=pg&dfdate=11_8_2007 http://shopping.trustedreviews.com/US/product/24239672/
avatar
rahoz 2007-11-11 10:12:49
על זה נאמר- מי שרוכש ציוד זול משלם ביוקר ! :כועס: לפי המחירים בלינקים שניתנו, אני מעריך שליבואן כאן עולה זוג כזה, 220-250$ *! נוסיף לכך הובלה, מיסים, ארנונה, קפה, עוגיות......נגיע למחיר לצרכן של כ 2200-2500 ש"ח, אבל אז !! יתקבל הרושם אצל הלקוחות שמדובר ברמקול "זול" מידי :מה??????????: והסוף ידוע :) * יש מצב שאף פחות מכך.
avatar
Avi 2007-11-11 22:39:20
זו בדיוק הרתיעה שלי מהחברה. הפאן הפסיכולוגי משחק כאן תפקיד מעבר לאודיופיליה וחבל :כועס:
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: