חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

Xtreamer Pro - ביקורת על סטרימר דואו | טלויזיות & וידאו | ביקורות | ראשי

Xtreamer Pro - ביקורת על סטרימר דואו

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Xtreamer Pro - סטרימר במבחן Xtreamer Pro - סטרימר במבחן

האח החדש ממשפחת Xtreamer מציע מקום אחסון לשני כוננים קשיחים, עיצוב חדש ומספר תכונות מעניינות בגרסת התוכנה החדשה, האם יצליח לשחזר את הצלחת דגם Xtreamer הקודם? ביקורת.

בראשית הגיע ה- Xtreamer הראשון וחולל רוח סערה בעולם הסטרימרים, בהציעו יכולות של סטרימרים יקרים פי כמה ותמיכה טובה בעברית שקרצה לשוק המקומי.
מאז, יצאה גם גרסת Xtreamer Sidewinder בה הוחלף המאוורר שלא הצטיין באורך חיים ובשמירה על שקט לאורך זמן בקירור פאסיבי ובמעבד מעודכן בסימן + שהבטיח תמיכה עתידית בפורמטי אודיו HD, הבטחה שרק עכשיו מגיעה לידי מימוש.

כעת יש גם אח חדש – בשם Xtreamer Pro שמקבל עיצוב חדש ומספר עדכונים, עליהם נעמוד בסקירה זו.

אבזור עשיר

עוד לפני שניגע במכשיר עצמו, נעיף מבט מסביב: ה- Xtreamer Pro מגיע עם חבילת אבזור עשירה שלא תמיד נראית אפילו בדגמי סטרימרים יקרים יותר, עם כבל HDMI מצורף, כבל וידאו קומפוזיט + אודיו, כבל USB PC,כבל מאריך ל- USB עם מעמד, כבל eSATA ואפילו כבל eSATA המיועד למחשב ומגיע עם תושבת להתקנה יעודית. זה מרשים מאוד ומעורר תהיות לגבי קמצנות של יצרנים אחרים בנושא הזה.


הפרסומים המוקדמים חשפו כי דגם זה כולל מקום לשני כוננים קשיחים בגודל סטנדרטי, לפני קבלת המכשיר לסקירה, ניתן היה לחשוב כי גודלו יהיה מוגזם בגלל נפח חלל האחסון הגדול יחסית, אך כשפותחים את האריזה, מתגלה כי מימדיו של ה- Xtreamer Pro מפתיעים והוא לא הרבה יותר גדול משני דיסקים קשיחים צמודים בתוספת מספר סנטימטרים קטן בכל צד.


Xtreamer Pro

העיצוב מרובע ונאה, במיוחד בזכות קוטנו של המכשיר, הגוף עשוי אלומיניום מוברש ושחור ואילו החזית עשויה פלסטיק שחור מבריק ורגיש לשריטות וכוללת חמש נורות בקרה (LED) המסמנות על כך שהמכשיר פועל, חיבור רשת, הפעלה במצב NAS וחיווי על הדיסק הקשיח שפעיל (A או B).


מתחת לנורות, נמצא חיבור eSATA עבור כוננים קשיחים שמציע מהירות העברה כפולה בהשוואה ל- USB2 שקיים גם הוא בחזית.
מאחור, נמצא כניסת USB 2.0  נוספת וגם USB PC הנועד לחיבור ישיר של כונני המכשיר אל המחשב, כך שיופיעו ככוננים חיצוניים וניתן יהיה להעביר אליהם או מהם קבצים (יש מתג בחירה A/B).

Xtreamer Pro


השלט הרחוק, קטן וצפוף עבורי (כאן זה כבר אינו יתרון), לאחר שימוש בשלל שלטי סטרימרים, אני מגלה כי פריסת הלחצנים מקשה על מציאת הפונקציה המבוקשת, בטח כאשר מדובר בחדר חשוך למדי. זוית השידור של השלט שופרה ביחד ל-Xtreamer הקודם וזה מורגש בשטח.

התקנת דיסק או שניים

בכדי להתקין דיסק קשיח בדגם אקסטרימר פרו החדש, יש להסיר את החזית ממקומה, אז יתגלה לעיניו של המשתמש חלל כפול המתאים לשני דיסקים קשיחים, עם חיבורי SATA וגם מתח מובנים, כך שאין צורך בכבל כלשהוא. דגם זה אינו ממש NAS בצורתו הקלאסית אלא פשוט סטרימר עם מקום אחסון לשני דיסקים קשיחים, מבט מדוקדק פנימה יגלה צלעות קירור פאסיביות על הדופן הפנימית, בעוד המאוורר שמוציא אויר חם נמצא על גב המכשיר, על צידו האחורי של לוח האם, כך שהוא מבודד למעשה מתאי האחסון של הדיסקים ולכן אינו ממש רלוונטי עבורם.

Xtreamer Pro

מי שמתכוון "להתעלל" בסטרימר זה כשרת NAS שפועל 24 שעות ביממה ועובד קשה בכדי להזרים תכנים אל כל קצוות הבית, טוב יעשה עם ירכוש מכשיר יעודי לכך ולא את ה- Pro הנסקר. בנוסף, מומלץ להתקין כונן קשיח מדגם קריר במיוחד (יקר יותר מהדגמים הרגילים) – במיוחד אם בכוונתכם להתקין צמד דיסקים (בנפח מקסימלי כולל של 4TB) וגם לא לשכוח להפעיל את אופציית SpinDown שמכבה את הכוננים לאחר חוסר בשימוש של מספר דקות.


Xtreamer Pro

תפריטים


Xtreamer Proכמעט כל הסטרימרים אותן בדקנו בשנה החולפת, היו מבוססים על ערכת שבבים מאותה משפחת REALTEK ומערכת הפעלה, כך שתפריט ההגדרות הינו דומה מאוד, עם תוספות קטנות / אישיות לכל סטרימר, כמו למשל מצב כיבוי רגיל או NAS.

בסעיף האודיו, כעת עם המעבר לשימוש במעבד מעבד 1283+  Realtek, התווספה התכונה שמשתמשים מתקדמים ציפו לה או כפי שהגדירה זאת בעצמה היצרנית: the long anticipated 7.1 Audio Passthrough to DTS-Master Audio, Dolby TrueHD and Dolby Digital Plus.
האם זה עובד סוף סוף? בגדול ניתן לומר שכן, ברוב הגדול של כותרי בלוריי, נוגן הפסקול באופן מוצלח, למעט 2-3 מקרים בהם לא זוהה אות אודיו HD מתאים ע"י הרסיבר.

בזמן צפיה בסרט, לחיצה על לחצן Home בשלט מעלה את התפריט כשכבה על המסך, זאת מבלי לצאת מהסרט עצמו (בדומה לנגני Blu-ray), ניתן להכנס לתפריט ההגדרות למשל ולשנות פרמטרים (כמו רזולוציית מסך), לחזור לסרט בעזרת לחצן Return להמשך צפיה.

עברית לא שפה קשה


ה- Xtremaer Pro מציג תמיכה מרשימה בשפת הקודש, החל מתפריטים עבריים, דרך שמות קבצים שמוצגים כמו שצריך וכלה בכתוביות עברית שניתן להגדירן כ- LTR או RTL – מה שמתמודד באופן מצויין עם בעיות של היפוך סימני פיסוק. הכתוביות מוצגות בפונט נעים לקריאה, אך יש באג קטן שמופיע בצורת חץ דק צמוד רק כאשר מוצגת ספרה (מספר) שהינה הראשונה בשורה, לא ממש מטריד למען האמת.

Xtreamer Pro

וידאו
צורת הפעולה השוטפת והתמיכה בסוגי קבצים של ה- PRO דומה מאוד לדגם הרגיל ועל כך תוכלו לקרוא בהרחבה גם בסקירה על הדגם הקודם Xtreamer.

קבצי AVI, MKV וגם AVCHD (של מצלמות וידאו) מתנגנים ללא בעיה מיוחדת, גם הפעלת כותרי DVD מתבצעת כסרט שלם ("ניגון תיקיה") אך בחלקם זה מחייב כניסה לתיקיית הסרט ובחירה בקובץ IFO הראשון.

גם אופן הצגת תמונות מוצלח ומאפשר השמעת מוזיקת רקע בזמן צפיה במצגת תמונות, התמיכה בפורמט FLAC באודיו קיימת, בנוסף לפורמטים הפופולריים כגון MP3 / WAV וגם ניתן לצפות במידע על השיר (באם קיימת בתגית ID3).

Xtreamer Pro

רשת

בגרסת הבטא, נתקלנו במספר בעיות בניגון חלק, אך עתה, בגרסה קושחה 2.4.1, הביצועים הפכו למשביעי רצון בהחלט, ניגון קבצי MKV כולל 1080p עובר ללא שום בעיה מיוחדת וגם במספר לא קטן של כותרי Blu-ray בקצבי נתונים שנעים סביב 40Mbps – 50Mbps ההפעלה היתה חלקה, נתקלנו בכמה קטעים תובעניים במיוחד מבחינת קצב נתונים בהם הורגשה קפיאה מהירה של התנועה על המסך.

אגב קבצי ריפ של בלוריי, לא את כולם מצליח לנגן המכשיר ב-"ניגון תיקיה" (ניגון ככותר שלם), למשל הסרט 2012 מכניע גם את ה- Xtreamer Pro שמבצע אתחול מהיר לאחר ניסיון צפיה בו, מה שמחייב להכנס ידנית אל תוך התיקייה הרלוונטית ולחפש את קובץ הוידאו המתאים ברשימת קבצי ה- M2TS הארוכה. את הכותר הספציפי הזה, שה"הפיל" דגמי סטרימרים רבים, הצליח לנגן כשורה רק הקטנטן PlayON! HD.

מי שמחפש לראות תפריטי בלוריי, שימשיך לחפש מכשירים אחרים, משום שה- Pro אינו מציג אותם ועובר באופן ענייני היישר אל גוף הסרט עצמו (אם כי ניתן להחליף שפת כתוביות ופסקול בזמן הצפיה בסרט).

The Jukebox

האופנה האחרונה בעולם הסטרימרים הינה הטמעה של ממשק Jukebox שמציג על המרקע עטיפות נוצצות של סרטים וסדרות, המחליפות את רשימות הטקסט המשעממות לעין.


האקסטרימר לוקח את הענין צעד נוסף קדימה בהיותו המכשיר הראשון שמטמיע את היכולת הזו כחלק אינטגראלי של המכשיר ואינו שולח את המשתמש עם הכונן הקשיח אל המחשב האישי בחדר העבודה.


Xtreamer Jubebox

הפעלה ראשונה של היישום דורשת עדיין התקנת יישום וביצוע אינדוקס של תיקיית קבצי המדיה וגם התפעול עדיין עובד טיפה איטי מדי לטעמי.

על ה- Xtreamer Jukebox ומדריך הפעלה ליישום תוכלו לקרוא בקישור הבא.
ישום זה פעיל כרגע רק עבור סרטים, כאשר לוחצים על סדרות / תמונות  ומוזיקה, מופיעה הודעה שמוסרת כי השירות הרלוונטי יתמך רק בגרסה הבאה.

ים של אינטרנט

נכון להיום, יש ל- Xtreamer את רשימת האתרים הגדולה ביותר שקיימת בסטרימר, בעבר היו בעיות עם אתר ה-"צינור" של גוגל, אולם בגרסה האחרונה 2.4.1, שירות יוטיוב עבד כשורה עם יכולת הרצה קדימה ואחורה עד למהירות X2, ללא תקיעות מיותרות.
יתר על זה, בכניסה ראשונה לתפריט האינטרנט, יוכל המשתמש להתקין ישום Xtreamer Live!, אותו יש להתקין על הדיסק (פנימי או חיצוני), מה שמוסיף מגוון רחב נוסף של אתרים המסודרים לפי קטגוריות שונות, כגון כלכלה, חדשות, תוכניות טלוויזיה אמריקאיות, בידור, טבע ואפילו תכנים למבוגרים.
חלק מתכני ה- Live! מגיעים באיכות HD טובה למדי גם עבור מסך 1080p בגודל 50".
רק שימו לב כל הדאגנים, עם המכשיר הזה יצטרכו לחפש עדכונים ברשת עבור שלושה ישומים למעשה: קושחת המכשיר, אפליקציית ה- JukeBox וגם ליישום Xtreamer Live!.

מי שיחפש את התפריט של תחנות רדיו אינטרנטיות, ימצא אותו לא בתפריט האינטרנט אלא דווקא בתפריט המקורות, שם הוא נקרא iRadio.


Xtreamer Pro

שליטה מרחוק

חידוש נוסף שהגיע בגרסת קושחה, הוא אפשרות שליטה במכשיר ממחשב או מכשיר אחר ברשת, כמו למשל אייפון, לאחר הקלדת מספר ה- ip של ה- אקסטרימר בדפדפן, עולה על המסך יישום שליטה מרחוק, כאשר בחירה במצב RC מעלה על המרקע שלט רחוק לכל דבר המאפשר לשלוט על המכשיר ואפילו לקבל ממנו תמונות צילום מסך בזמן אמת.

זה הופך כל טאבלט / מחשב נייד / אייפון לשלט רחוק שיכול להחליף את הקטנטן המקורי.

Xtreamer Pro

סיכום

ה- Xtreamer Pro (ולא Xstreamer כפי שנוהגים לכתוב בטעות) מרגיש כמוצר בשל, בל נשכח כי תוכנת ההפעלה שלו ותיקה יחסית ומקבלת שיפורים ועדכונים רציפים מזה זמן רב, בענין זה יש יתרון בשימוש בערכת שבבים מוכרת.

ומה נשתנה בהשוואה לגרסה המוכרת? גרסת האקסטרימר הרגילה (SideWinder) מתאימה למשל עבור מי שאינו מעוניין להתקין דיסק קשיח פנימי או מוכן להסתפק בכזה שהינו מסוג 2.5 (המיועד במקור עבור מחשבים ניידים), ה- Pro מספק חבילה שהיא מספיק קומפקטית במימדיה ומאפשר להתקין אחד או שני כוננים רגילים (אם כי מהסוג הקריר והיקר יותר) עם נפח כולל מקסימלי של 4TB מול 750GB של ה- Xtreamer הרגיל, גם העיצוב של ה- Pro הינו פחות "שביר" וכולל מאוורר גדול ושקט יותר (בגרסת ה- SideWinder יש כעת קירור צלעות פאסיבי).
ההבדלים האחרים כוללים זיכרון כפול בגודל (256MB DDR מול 128MB) וחיבור eSATA קדמי (מהיר יותר מ- USB).

המותג Xtreamer ממשיך להבשיל בכיוון הנכון, קשה לשמור על הובלה בעולם הסטרימרים כאשר בשנה הקודמת והנוכחית מושקים בישראל (ובעולם כמובן) דגמים ומותגים רבים וחדשים בתחום הצפוף כל כך, אבל האקסטרימר ממשיך גם השנה השניה ברציפות, לבלוט בחבורה ולהציע חבילת חומרה ותוכנה מלהיבה.

ציון:

מחיר: 899 ש"ח
אחריות: באג


בעד: תמורה מרשימה לכסף, תמיכה טובה בניגון קבצי וידאו, גימור משופר ביחס לדגם הקודם, חבילת אבזור (כבלים) עשירה.
נגד: שלט קצת קשה לתפעול, דורש כוננים מדגם קריר.

נבדק עם גרסת קושחה 2.4.1


  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (21 תגובות פורסמו):

avatar
nirb 1970-01-01 02:00:00
נפח דיסקים אני מניח שהתכוונת לנפח דיסקים של 4TB ולא כפי שרשום או שפיספסתי משהו..
avatar
danistar 1970-01-01 02:00:00
יש לי אחד כזה כבר חודש . מאוד מרוצה ממנו . לא ידעתי בקשר לשיפור בשלט , מה שלא היה מזיק ( אולי מייקר קצת את המכשיר ) הוא שלט מואר כדי שבחושך נוכל לראות את הכפתורים . מנגן את כל פורמטי הסאונד החדשים ( יש פה ושם חריקות אבל בגדול עושה את העבודה ) . אגב הכנסתי לתוכו דיסק של 2T של ב CAVIAR GREEN של WD , נותן כמות עצומה של מקום לשמור מידע . הובטח שבגרסה 3 של התוכנה ניתן יהיה לגלוש באופן מלא דרך דפדפן של פיירפוקס ועכבר ומקלדת אלחוטיים . נראה אם זה יקרה . מה שעדיין נכון להיום , עדיין יש בעיה עם החיבור לאינטרנט וכמו שכתבתי בפורום זה עדיין לא נפתר לצערי נכון לשעות אלו .
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
שניכם צודקים... הכוונה היא ל- TB. ואכן, יש כרגע בעיה בהתחברות לאינטרנט, כנראה בעיה בשרת שלהם.
avatar
jjwz 1970-01-01 02:00:00
הם צריכים להשתפר בנושא הזרמת המדיה ב-xlive . הרבה קטעים מזדחלים או מקרטעים,ממש מרגיז.
avatar
shkop 1970-01-01 02:00:00
הוא תואם לשלט אוניברסלי?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
יש שלטים לומדים, איתם ניתן להחליף כמעט כל שלט. צריך לבדוק, האם למשל ה- XTREAMER מופיע גם במאגר הקודים של לוג'טק.
avatar
udbo 1970-01-01 02:00:00
תודה רבה על הכתבה המצוינת. האם לא ניתן להמתין למכשיר עם תמיכה של USB 3 ? תודה
avatar
1970-01-01 02:00:00
מה זה כונן קשיח קריר? על אילו דגמים בדיוק מדובר שהם "קרירים" כיצד ניתן להעביר את הקבצים מהמחשב בצורה אלחוטית? אגב, יש למשהו מושג מה המחיר בדיוטי פרי?
avatar
hbs 1970-01-01 02:00:00
יש כוננים מיועדים לדברים כאלו, נדמה לי שהם שייכים לסדרות שנקראת ירוקות. הם יותר שקטים ופחות מתחממים מכוננים רגילים, תברר בחנויות מחשבים. בדיוטי פרי הוא עולה 200 דולר שזה בערך מאה שקל פחות.
avatar
1970-01-01 02:00:00
תפריט פתיחה לסרטים יש לי את ה-sidewinder, אבל משום מה אני לא יכול לראות את תפריט הפתיחה של הסרטים (כמו שיש בכל DVD רגיל - לבחור כתוביות, audio, תוספות וכו'). בחלק מהסרטים אני צריך עדיין למצוא את הקובץ הגדול ביותר (כי האופציה "נגן תיקיה" לא עובדת), ובחלק אני מצליח אמנם להריץ אותם אוטומטית, אבל אני מגלה שהגרסה שרצה היא גרסת הבמאי (עם ראיונות שמשובצים בסרט), ואין לי כל דרך לעבור לגרסה הרגילה, שכן כאמור אין תפריט פתיחה. אגב, לזה שהעביר לי את הסרטים יש סטרימר אחר, יקר פי 3, והוא כן מראה תפריטי פתיחה על אותם קבצים בדיוק. האם אופציית תפריט הפתיחה בכלל קיימת ב-sidewinder? תודה.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
ב- DVD בחלק מהמקרים, עולה גם התפריט, תמצא קובץ IFO ראשון בתיקיית וידאו ותנגן אותו. בקבצי בלוריי אין אפשרות להציג תפריטים.
avatar
1970-01-01 02:00:00
פשוט מכשיר "ענק" אין הרבה מכשירים שנותנים כל כך הרבה לעומת מה שמשלמים. חברה מאוד לארג'ית , ערכה מושלמת עם כל הכבלים הנלווים. שאפו גדול,מחכים כבר לגלוש דרך דפדפן האופרה.
avatar
a^Z^a 1970-01-01 02:00:00
ביקורת מעולה ורחבה, תודה ליאור!
avatar
eitan_uz 1970-01-01 02:00:00
היי ליאור. בנוגע למה שאמרת: "בקבצי בלוריי אין אפשרות להציג תפריטים" , תוכל להרחיב? אגב אני הוא זה שלא הפסיק לשאול אותך על הסטרימר ועל שאר ירקות בתערוכה... ,)
avatar
1970-01-01 02:00:00
שאלת תם, האם הוא מסוגל להעביר את מסך ה-desktop? נניח ואני מתחבר לHULU דרך PROXY , שרת שלי בארה"ב האם אוכל לראות את מסך ה-desktop של המחשב הביתי דרך ה-XTREAMER בטלוויזיה?
avatar
1970-01-01 02:00:00
מודינג קטן למכשיר אני מתכנן להוסיף לו רק הארד דיסק אחד ובמקום ההארד דיסק השני לשים מאוורר קטן לעשות חורים בדופן לכסות ברשת כך המאוורר יוציא אויר חם מהמארז
avatar
2010-08-10 05:23:55
האם אפשר לחבר כונן DVD האם אני יכול לחבר למכשיר כונן DVD כך שתהיה אפשרות לצפות בסרטים ולשמוע מוזיקה? תודה תמיר,
avatar
michele 1970-01-01 02:00:00
Lior I have 3 questions: 1. I have a central Disk (Iomega 1x2) connected to the home network, can the Xtreamer play music and video directly from this Disk? 2.Can I connect it from a computer room at one floor to the living room at another floor using Home plug units 3. With such Xtreamer, what is the point with all the TV sets with Ethernet connection, is it not simpler to have this unit and connect it to any TV?
avatar
2011-02-01 12:28:40
בעיית "קפיצות" שלום, מישהו מכיר בעייה של "קפיצות" במכשיר? קניתי את המכשיר אתמול ועדיין לא התקנתי כונן. התמונה נעלמת לכמה שניות כל כמה שניות.. עדכנתי גרסה לחדשה ביותר ועדיין לא הסתדר. חוץ מזה, לא ניתן להתחבר לרשת האלחוטית, הוא מזהה את הרשת אך לא נותן גישה להזנת קוד, פשוט חוזר למסך ההתחלה. אשמח לעזרה, שחר.
avatar
1970-01-01 02:00:00
הבדל בין הpro לרגיל היי אני שוקל אם לקנות את ה pro או לקנות את ה sidewinder. אז אם הבנתי נכון מהכתבה, הבדל ביניהם זה ש pro המקום אחסון שלו יותר גדול. חוץ מההבדל הזה ידוע לכם אם יש הבדלים נוספים? אולי הבדלים בביצועים? ושאלה החשובה - האם היתרונות של הpro מצדיקים את הבדל במחיר (170 ש"ח).....
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
הצורה החיצונית והגימור שונים (לטעמי, ה- PRO פחות מועד לפורענות מול הבסיס העדין יותר של הדגם הרגיל). יש לו גם זיכרון RAM פנימי גדול יותר (לא משהו קריטי בהקשר של ביצועים).
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: