חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

HDBaseT - האם תקן HDMI יוחלף בכבל רשת פשוט? | טלויזיות & וידאו | כתבות | ראשי

HDBaseT - האם תקן HDMI יוחלף בכבל רשת פשוט?

גודל אות: Decrease font Enlarge font
HDBaseT - תקן חדש שמאיים להחליף את HDMI HDBaseT - תקן חדש שמאיים להחליף את HDMI

התאגדות ה- HDBase מציגה תקן חדש שיאפשר להעביר תכני וידאו / אודיו HD על כבל הרשת ויחליף את חיבור ה- HDMI הנוכחי.


לפני כחצי שנה, מספר חברות מובילות – סוני, סמסונג, LG וחברת המוליכים למחצה Valens הצטרפו לברית משותפת שתביא לפיתוח תקן חדש שיאפשר להחליף את כבל ה- HDMI בפיתרון קיים וזול, שיוסיף יכולות לצרכנים ויוזיל עלויות ליצרנים (עלות תקינת HDMI).

עתה, נודע כי הושלמו פרטי המפרט הטכני של התקן HDBaseT, הוא יוכל להעביר תכני וידאו HD וגם 3D, במקביל לתעבורת נתונים רגילה ברשת, למרחק של עד כ- 100 מטרים, כל זאת על כבלי CAT 5e או 6 על רשת 100Mbps רגילה.
בנוסף, התקן החדש יאפשר להעביר מתח על גבי כבל הרשת, כך שזה יכול להחליף גם את כניסת כבל המתח לטלויזיה.

התקן החדש, יאפשר לשתף תכני וידאו / אודיו באופן טבעי ושקוף דרך כבל הרשת, כך שניתן יהיה להקליט את שידורי הטלויזיה ישירות אל אחד מהמחשבים ברשת ולהקרינם באופן מידי על גבי מסך אחר למשל.
איגוד החברות צופה כי מימוש ראשון של התקן החדש יגיע בהמשך השנה.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (2 תגובות פורסמו):

avatar
carmi 2010-02-07 10:52:35
העברת אותות וידאו ואודיו אפילו של HD על כבלי רשת בקטגוריה 5E או 6 (וכמובן גם 7) היא הגיונית ויכולה ליצר מהפכה בכל נושא הבידור הביתי - כמובן שאם החברות יסכימו ללכת בכיוון זה. אך עדיין העברת חשמל מעל כבלי רשת היא מוגבלת ולפי תקני IEEE 802.3 השונים עדיין מדובר ביכולת להפעיל טלפון ואפילו חכם (זה יעבוד וכבר עובד היום), אבל להפעיל מסך גדול - זה קצת מוגזם, למרות שלחלום מותר :)
avatar
michael123 2010-02-07 19:46:22
איך הם מעבירים 10.2Gbps על רשת של 100Mbps? http://hdbaset.org/files/HDBaseT_Comparison_Table_Nereus.pdf נעזוב את אופציה של 20Gbps..
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: