חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

מגבר הספק EDGE G8 במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

מגבר הספק EDGE G8 במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
EDGE G8 - מגבר הספק במבחן EDGE G8 - מגבר הספק במבחן

EDGE - סדרת המגברים G מספקת מגוון דגמים לבחירה, מתוכם נטלנו את ה- G8 לבדיקה, האם 175 הוואטים שלו לכל צד יספקו חוויה מוזיקלית במגוון סגנונות? ביקורת.


לוגו החברה וכן שמה -  EDGE ("קצה") רומזים לנו מלכתחילה כי היא מייחסת חשיבות לעצמה ובטוחה במוצרים שלה.
 
G - מגברים

סדרת ה-G של EDGE כוללת שבעה מגברים,כאשר המגבר הנבחן כיום הינו האמצעי שבחבורה.

כבר מלכתחילה, כאשר אנו מביטים על המגבר, ניתן לזהות איכות בניה טובה, מקצועית ומאסיבית המשלבת בתוכה אלמנט עיצובי מעודן בדמות פינות עגולות, משטח עליון חלק בו מוטבע הלוגו וגם צלעות קירור המשתלבות בצורה הרמונית לעומקו של המגבר.

בחזית המגבר מתנוסס בגאוה שם החברה וכאשר מדליקים את המכשיר, נדלקת נורת לד כחולה ומאירה את השם.


אחורי המגבר חושפים את חיבורי הרמקולים, נראה לי שרק חיבור "בננה" יתאים להם ולא חיבור של נעל כבל. בנוסף, ישנם שני מחברי RCA ללא Balanced ונראה לי שפה EDGE חסכו מעט (למרות שהם טוענים כי חיבור Balanced הינו מיותר ואינו עושה טוב לצליל).

מעל לחיבורי הרמקולים, משני צידי המגבר, ישנו פיוז הגנה לכל רמקול. ה-G8 הנסקר מתהדר בנתון הספק מרשים של 175w לכל צד.

EDGE G8 Amplifier

האזנה


פרק ההאזנה מתחיל עם קטע ג'אז מתוך הדיסק  The Wonderful Sound בהוצאה של TBM.
הקטע Midnight Sugar מהווה מפגש טריו של פסנתר, תופים וקונטרבס.
כבר מלכתחילה, מורגשת הפגנת הכח של המגבר, הוא מעביר את המסר: "אני כאן, בעמדת שליטה". הקטע נפתח עם צלילי הקונטרבס. הכלי נשמע עמוק וברור ,המיתרים מתגלגלים בחדר ובטוחני שכל מי שמכיר את הכלי מקרוב, יזהה בהקלטה זו בדיוק את סדר הפריטה על המיתרים. המגבר יורד לפרטים מדויקים בתחום הנמוך של הכלי וההנאה פשוט מושלמת.

בהמשך, נכנסות לאט ובשקט מצילות התופים ביחד עם הפסנתר שמגיע, כמו הוא מפקד החבורה. אויר החדר מתמלא בשילוב נפלא של שלושת הכלים. המגבר נותן הרגשה של שליטה מלאה ברמקולים והכלים מופרדים האחד מהשני בצורה ברורה ונקיה. בסופו של דבר, השילוב בניהם נותן תוצאה יפיפיה ונעימה לאוזן.


ברצוני לציין כי המגבר שודך לרמקולים שנתוני הנצילות שלהם עומדים על 88db ועכבה של 6 אוהם, כך שמדובר ברמקולים שנמצאים היכן שהוא באמצע של הסקאלה "ידידותיות למגבר".

EDGE G8 Amplifier


בכדי לחדד לעצמי עוד יותר את יכולותיו של המגבר בתחום הנמוך, האזנתי לקטע קונטרבס נוסף מתוך הדיסק - Christian McBrideGettin to It. בהוצאת VERVE. זהו הקטע Night Train.

החדר מתמלא בצליל המיוחד של הכלי, מפורט מאוד, יש שליטה ברמקול והתוצאה הסונית טובה מאוד לטעמי.

ממשיכים לכיוון הקלאסי, עם קונצרט לפסנתר ותיזמורת של SCHUMANN עם הפסנתרן Murray Perahia .
בקטע הזה, משום מה, כל הפירוט והמוזיקליות מהם נהנתי בקטעים הקודמים נעלמו כלא היו. חשתי אכזבה ולא הבנתי בדיוק היכן נעוצה הבעיה...?


EDGE G8 Amplifierהחלפתי את הדיסק באחר Concerto pour pianoforte n 4 op58 בטהובן בהוצאה של Alpha 079 .כעת, איכות ההצגה נתגלתה כאחרת , מה שהביא אותי להבנה כי המגבר הזה אינו מרחם - מה שמוקלט טוב ישמע טוב לאוזניים ומה שמוקלט פחות טוב, ישמע גרוע. בקטע הזה, נשמצעים צלילי הפסנתר הרבה יותר אוריריים, הנקישות על הקלידים נשמעות בברור.

בקטעי סולו הפסנתר, התוצאה נעימה לאוזן, אם כי ישנה תחושה של כוחניות מסויימת בצלילים הגבוהים כאשר מצטרפים לנגינה שאר הכלים ובניהם הכינורות. ההרגשה הינה שהעידון בהשמעת קטע הסולו של הפסנתר, נעלם מעט, כאשר מצטרפים הכנורות במלוא העוצמה.


אבל, כאשר כלל התזמורת מצטרפת, ה- EDGE G8, מעביר את עוצמתה וכוחה של כל חבורת הנגנים, ללא שום מאמץ מצידו.
מי שמתחבר לצליל של תזמורות גדולות עם הרבה נגנים, לא יתאכזב עם מגבר זה.


הצד של פינק פלויד


The dark side of the moonהקטע הבא איתו המשכתי שייך כבר ל"עולם אחר" בתחום המוזיקה. תקליטה של להקת פינק פלויד בהוצאה של mobile fidelty, זהו the dark side of the moon.

קטע ה-"כסף": צליל הקופה והמטבעות נישמע בברור,גיטרת הבס מצטרפת וממלאה את החדר בצליל גדול ונעים. כניסת הסקסופון גם היא מרשימה ונותנת הרגשה שהכלי נימצא לידך. קטע סולו הגיטרה עובר נקי, אך עדיין ישנה אותה תחושה דומה למקודם: כאשר כל הכלים מנגנים במלוא העוצמה,הגבוהים נותנים תחושה של מעט "קריספיות" וכוחניות מה.

יש סיכוי כי תחושה זו שאני כותב עליה יכולה לחלוף בעזרת שינוי כבלי אינטרקונקט, צריך פשוט לנסות.


קליפורניה, הופעה

הקטע הבא אותו הנחתי במגש ה-CD היה The Eagels-Hotel California.

מכיוון שאני זוכר היטב את ההופעה מדיסק ה- דיוידי, אני יכול לומר בודאות שסידור הבמה והתחושה בחדר, דומים עד זהים לאלו שמגיעים מדיסק ההופעה.
הרזולוציה מצוינת, תופי הטמטם מגיעים מאחור, כאשר הגיטרות - כל אחת בתורה נשמעות בגוון טיבעי וממלאות את החדר בתחושה נעימה . קולו של סולן הלהקה גלן פריי נשמע ברור וצלול ונותן את ההרגשה שהוא זה, שמנצח על כל החבורה.

EDGE G8 Amplifier

זמרת חמה ורומנטית

את הקול הנשי בסקירה זו תייצג הזמרת Laura Fygi בשיר Its Crazy.
קולה של הזמרת ממלא את החדר ועוטף אותו באוירה חמה ורומנטית, קולה העמוק והצרוד נשמע נעים ביותר ונותן את החשק להמשיך ולהאזין עוד ועוד.
הפסנתר ושאר הכלים שמלוים את Laura Fygi ,נשמעים גם הם נהדר. ניראה שהשילוב הזה, של מגבר ה- EDGE G8, ביחד עם החבורה של Laura Fygi, נשמע מתאים ומפרגן.

EDGE G8 Amplifier

סיכום


ה-G8 של EDGE הינו מגבר בעל יכולות טובות מאוד, השליטה שלו ברמקולים רמה והבמה מפוקסת בצורה טובה.


תכונה נוספת אותה אהבתי, היא היכולת להעביר את ההקלטה בצורה טובה ומפורטת גם בווליום נמוך. כל הקטעים להם האזנתי בווליום מקובל, נבדקו גם בווליום נמוך ולא התקבל הרושם כי משהו מתפספס. המגבר הזה ידע להיות רגוע ושליו ומתי צריך גם לתקוף בעוצמה.

ברגעים מסוימים, התקבלה תחושה כי ה- G8 מפגין כוחניות מה בתחום הגבוה ונותן הרגשה שחסר מעט "אוויר" למעלה, כאמור, אולי משחק בכבלים יכול לשנות את התוצאה במקרה הזה.

בנוסף, המגבר הינו בעל אופי מהיר, מדויק ואינו מפונק בדרישה לרגעי חימום קודם לתחילת האזנה.


היות וזו סקירה ראשונה שלי באתר, אני לא נכנס לעניין של ציונים וכד', אבל כן הייתי ממליץ לכל מי שחושב לרכוש מגבר בתחום המחיר של EDGE G8 ,לא לפסוח על האזנה ל- G8 לפני החלטה על רכישה.


מחיר: 35,000 ש"ח

אחריות: מאסטרו אודיו

ציוד מערכת הבדיקה

רמקולים:Epos es 25
קדם מגבר: Cary slp 50b משודרג.
נגן דיסקים: Linn Karik 3
אינטרקונקט: XLO רפרנס2
                 -Acoustic ZenWow
                 -Analysis Plus
כבל רמקול: Kimber 8TC bi w
כבלי חשמל: DNM
פטיפון: Nottingham,Ace Space.
זרוע: Ace Space
פונו: Aqua Vinyl
ראש: Grado sonata

נתוני המגבר

G8 Amplifier
מגבר הספק: 175 וואט לערוץ
Transformer Rating:    1 Kva
Total Capacitance:    60,000 uF per channel
Power Rating into 8 Ohms:    175 watts/channel
Output Impedance: 35 ohm
Input Impedance 30,000 ohms
Constant Current Capacity: 18 amps
Input Type: RCA
משקל יחידה: 24 ק"ג

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (30 תגובות פורסמו):

avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
מזול טוב לשלמה (ZS) על סקירה ראשונה שלו!
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
שלמה, כל הכבוד על הסיקור - ממש לא נראה כמו כתבה ראשונה (Y) ממה שיצא לי לשמוע בעבר עם EDGE - התחושות שלי דומות, מופרט עם צליל טבעי, גדול ומעביר את המקור עם היתרונות והחסרונות שיש בו.
avatar
dansany 1970-01-01 02:00:00
סקירה יפה , נהנתי לקרא
avatar
Joshua_G 1970-01-01 02:00:00
ברכות על הסקירה. נהניתי לקרוא.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
סקירה מעולה. כל הכבוד!
avatar
מאסטרו אודיו 1970-01-01 02:00:00
(ורד)תודה רבה על הסקירה והצלחה בקריירה החדשה
avatar
איתי_הגיתי 1970-01-01 02:00:00
תתחדש על המקצוע ובהצלחה! כאחד שיש לו כזה, אוסיף ואציין תכונה שמאד בולטת במגבר, היא הבמה העמוקה/רחבה מאד, טונות של "אוויר בין הכלים". כשחיברתי אותו הסאונד הפך לתלת מימדי. יש צלילים שמגיעים מהצד... תופעה. דווקא בקלאסית הוא מאד עוזר לפתוח את הבמה ו"להפריד את הדבק". אתה שומע את החלל. מסכים איתך שהקלטות קלאסיות, או אחרות, לא טובות, פשוט נשמעות ככה. נכנס דראק, יוצא דראק. מגבר לא סלחן. מה שמוקלט טוב, נשמע נפלא. אצלי הוא משודך לפרה וממיר שפורפרות (ו/או פטפון) ככה שהוא הטרנזיסטור היחיד בשרשרת, ככה שהצליל מאד מאוזן. (לטעמי).
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
סקירה מעולה, תמשיך ככה (Y). תומר
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
תודה רבה לכל המגיבים(ורד) ובהיזדמנות זו אשמח לענות ל-איתי_הגיתי. לא מטיל ספק ביכולות המגבר,מאוד מענין אותי עם אילו אינטרקונקט אתה מחובר? סביר לי להניח שאינטרקונקט שלי XLO , מתאים יותר למגבר ההספק שלי ,שגם הוא מבוסס מנורות.
avatar
איתי_הגיתי 1970-01-01 02:00:00
תטיל ספק...:-) כבליידה של אנליסיס פלוס.
avatar
yanivb6 1970-01-01 02:00:00
במחיר הזה יהיה מעניין להשוות אותו להיאטו.מה גם שאתה לא נשמע מוקסם ממנו ברמה שמצדיקה את המחיר.. לי יש 9200 שנשמע פנטסטי והוא מניע רמקולים של 86db/4ohm,אז אני רק מדמיין איך יישמע ההיאטו..:)
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
במחיר הזה יהיה מעניין להשוות אותו להיאטו.מה גם שאתה לא נשמע מוקסם ממנו ברמה שמצדיקה את המחיר.. לי יש 9200 שנשמע פנטסטי והוא מניע רמקולים של 86db/4ohm,אז אני רק מדמיין איך יישמע ההיאטו..:) אתה מחליף את יהודה?
avatar
nitayn 1970-01-01 02:00:00
אין מה להשוות את הפיליניוס לאדג' שני מגברים בעלי אופי סאונד שונה לחלוטין ולטעמי האישי האדג' עולה עשרות מונים בצלילו על כל מגבר פילניוס ששמעתי בחיי אבל זה רק דעתי וטעמי האישיים ערב קריר :cool::cool::cool: סקירה מעולה אגב האדג' הזה לטעמי במיטבו בחיבור פרה שפופרתי איכותי
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
במחיר הזה יהיה מעניין להשוות אותו להיאטו.מה גם שאתה לא נשמע מוקסם ממנו ברמה שמצדיקה את המחיר.. לי יש 9200 שנשמע פנטסטי והוא מניע רמקולים של 86db/4ohm,אז אני רק מדמיין איך יישמע ההיאטו..:) הי, אם אינני טועה ההיאטו וה-9200 של פליניוס הם מגברים משולבים.מגברים שונים בתכלית, השיכים לקבוצה אחרת.לפליניוס ישנה סידרה אחרת של מגברי הספק ואם השואה ,אזי אולי פה היתי משוה.הרבה מגברים הם בעלי אופי סאונד שונה וזה לא אומר שאחד טוב מכולם .אתה יכול ליבחור מה מהם מתאים לאוזן שלך. ואם לא היתי חושב שהמגבר טוב,לא היתי מציין שלדעתי מי שחושב ליקנות מגבר ברמת המחיר הזו,צריך לשמוע את ה-אידג'. בברכה,שלמה.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
הי, אם אינני טועה ההיאטו וה-9200 של פליניוס הם מגברים משולבים.מגברים שונים בתכלית, השיכים לקבוצה אחרת.לפליניוס ישנה סידרה אחרת של מגברי הספק ואם השואה ,אזי אולי פה היתי משוה.הרבה מגברים הם בעלי אופי סאונד שונה וזה לא אומר שאחד טוב מכולם .אתה יכול ליבחור מה מהם מתאים לאוזן שלך. ואם לא היתי חושב שהמגבר טוב,לא היתי מציין שלדעתי מי שחושב ליקנות מגבר ברמת המחיר הזו,צריך לשמוע את ה-אידג'. בברכה,שלמה. +1 (Y)
avatar
יואלפלרמן 1970-01-01 02:00:00
ניתאי: "אין מה להשוות את הפיליניוס לאדג'. שני מגברים בעלי אופי סאונד שונה לחלוטין, ולטעמי האישי האדג' עולה עשרות מונים בצלילו על כל מגבר פילניוס ששמעתי בחיי" - הנה, השווית
avatar
nitayn 1970-01-01 02:00:00
ניתאי: "אין מה להשוות את הפיליניוס לאדג'. שני מגברים בעלי אופי סאונד שונה לחלוטין, ולטעמי האישי האדג' עולה עשרות מונים בצלילו על כל מגבר פילניוס ששמעתי בחיי" - הנה, השווית ברור אבל הוספתי שזה לטעמי ודעתי האישיים בלבד משמע דעתי הסובייקטיבית ממש לא אמירה מוחלטת ערב קריר :cool::cool::cool:
avatar
יואלפלרמן 1970-01-01 02:00:00
לניתאי אכן, זוהי דעתך האישית והסויביקטיבית. אלא שדעה אישית וסוביקטיבית זאת מתומצתת בקביעה "אדג' טוב מפליניוס". משמע - וכך גם אמרת כי עשית - השווית. כלומר, ניתן להשוות. עובדה. ועוד: "אופי סאונד שונה לגמרי" - איך אתה יודע? ביצעת פעולת השוואה. מ.ש.ל *** בנוסף, זוהי בהחלט אמירה מוחלטת. להלן: ניתאי טען כי אדג' טוב מפליניוס - ולא יסף. אם היית טוען כי: בנסיבות מסוימות, בהינתן תנאים אחדים, לפי המחיר/הגודל/מזג האוויר/הצבע - זוהי הייתה אמירה יחסית. לא טענת כך, אלא אחרת - ומה שטענת היה מוחלט ואפילו מאוד פסקני: עשרות מונים. המזגן הוא ידידו הטוב ביותר של הישראלי
avatar
nitayn 1970-01-01 02:00:00
לניתאי אכן, זוהי דעתך האישית והסויביקטיבית. אלא שדעה אישית וסוביקטיבית זאת מתומצתת בקביעה "אדג' טוב מפליניוס". משמע - וכך גם אמרת כי עשית - השווית. כלומר, ניתן להשוות. בוודאי שניתן להשוות ואף לדווח שבאופן אישי וסובייקטיבי בעקבות ההשוואה נעשתה בחירה אישית וסובייקטיבית אך ממש לא מוחלטת עובדה. ועוד: "אופי סאונד שונה לגמרי" - איך אתה יודע? ביצעת פעולת השוואה. מ.ש.ל ברור שבוצעה השוואה ומסקנותיה הם אישיות וסובייקטיביות שהרי יש את אלו שיעדיפו את הפילניוס על האדג' וזוהי הבעת דעתם האישית והסובייקטיבית ממש לא מוחלט *** בנוסף, זוהי בהחלט אמירה מוחלטת. להלן: ניתאי טען כי אדג' טוב מפליניוס - ולא יסף. אם היית טוען כי: בנסיבות מסוימות, בהינתן תנאים אחדים, לפי המחיר/הגודל/מזג האוויר/הצבע - זוהי הייתה אמירה יחסית. לא טענת כך, אלא אחרת - ומה שטענת היה מוחלט ואפילו מאוד פסקני: עשרות מונים. מוחלט באופן אישי וסובייקטיבי רק לגביי ולגבי טעמי ברור שיש אנשים אחרים שטעמם שונה אני דיברתי רק על טעמי האישי והסובייקטיבי ואף טרחתי לציין זאת המזגן הוא ידידו הטוב ביותר של הישראלי 22 מעלות מתחיל להיות לי קר מעניין מה קורה בחוץ :cool::cool::cool:
avatar
יואלפלרמן 1970-01-01 02:00:00
נו אז אנחנו מסכימים בסוף. זה רק ה"לא ניתן להשוות" ממש לפני שפורסמו תוצאות ההשוואה שנעשתה, והאמירה כי זה "לא מוחלט" בשעה שזה היה מאוד מוחלט (האמירה). לאקאן היה אומר בחוץ? עזוב זה ולמחר: הכן מסנן-מזגנך לשרב. נקהו פן תתאדה לילה נסבל ונאמר אמן
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
כל הכבוד!
avatar
אבנר126 1970-01-01 02:00:00
שלמה - כל הכבוד, אהבתי מאד.(Y) שלמה - כל הכבוד, אהבתי מאד.(Y) תמשיך ככה(great)
avatar
nizans 1970-01-01 02:00:00
היי שלמה , מזל טוב ובהצלחה במקצוע החדש. כיף לקרוא ,קצר קולע ועינייני ,אהבתי. גם כבוד גדול ליישוב. מה שלא אהבתי שעדיין אני מחקה לביקור שלך .
avatar
יעקב ח 1970-01-01 02:00:00
שלום שלמה נהינתי מאוד לקרוא את הסקירה. עלה והצלח בתפקידך החדש.(Y)
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
היי שלמה , מזל טוב ובהצלחה במקצוע החדש. כיף לקרוא ,קצר קולע ועינייני ,אהבתי. גם כבוד גדול ליישוב. מה שלא אהבתי שעדיין אני מחקה לביקור שלך . שוב,תודה לכל המגיבים.(ורד) וניצן,הביקור יגיע גם יגיע. תודה.(העיקר שהבייבי החדשה גודלת עם טעם בריא במוסיקה );)
avatar
hornless 1970-01-01 02:00:00
בהצלחה!
avatar
yanivb6 1970-01-01 02:00:00
אתה מחליף את יהודה? שני מגברים בעלי אופי סאונד שונה לחלוטין ולטעמי האישי האדג' עולה עשרות מונים בצלילו על כל מגבר פילניוס ששמעתי בחיי אבל זה רק דעתי וטעמי האישיים ערב קריר :cool::cool::cool: לא, אני לא.וממש אין צורך בסרקזם... אני מברך על הביקורת לפני הכל כמובן..אבל באמת שלא מובן לי למה כל אחד חושב ששלו הכי גדול.. אם אני הולך לשלם מחיר כזה על מוצר אני מצפה שיעשה לי וואו,ולא לביקורת שנשמעת די פושרת. תמיד נחמד לקרוא ביקורות כאלו אבל אני מצפה ליותר בתמורה.מהמוצר,לא מהסוקר.
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
אני מצפה ליותר בתמורה.מהמוצר,לא מהסוקר. איך מישהו חוץ ממך יכול להגיד מה התמורה?
avatar
Joshua_G 1970-01-01 02:00:00
אבל באמת שלא מובן לי למה כל אחד חושב ששלו הכי גדול.. שלושה ניחושים ... :) אם אני הולך לשלם מחיר כזה על מוצר אני מצפה שיעשה לי וואו,ולא לביקורת שנשמעת די פושרת. תמיד נחמד לקרוא ביקורות כאלו אבל אני מצפה ליותר בתמורה.מהמוצר,לא מהסוקר. בוא, כתוב ביקורת לדוגמא על מגבר, ממשי או דמיוני – ביקורת שתדגים את כוונתך.
avatar
nitayn 1970-01-01 02:00:00
שני מגברים בעלי אופי סאונד שונה לחלוטין ולטעמי האישי האדג' עולה עשרות מונים בצלילו על כל מגבר פילניוס ששמעתי בחיי אבל זה רק דעתי וטעמי האישיים ערב קריר :cool::cool::cool: לא, אני לא.וממש אין צורך בסרקזם... אני מברך על הביקורת לפני הכל כמובן..אבל באמת שלא מובן לי למה כל אחד חושב ששלו הכי גדול.. אם אני הולך לשלם מחיר כזה על מוצר אני מצפה שיעשה לי וואו,ולא לביקורת שנשמעת די פושרת. תמיד נחמד לקרוא ביקורות כאלו אבל אני מצפה ליותר בתמורה.מהמוצר,לא מהסוקר. יניב יקירי אני ממש לא בעליו המאושר של האדג' :cool::cool::cool: אני בחרתי במגבר הספק אחר שלטעמי האישי יותר התאים לי למוזיקה שאותה אני שומע ולפרזנטיה המוזיקאלית שאותה אני באופן אישי וסובייקטיבי מעדיף עדיין לטעמי האישי האדג' הוא מגבר מדהים שלטעמי האישי בכל קטגוריית מחיר נתון עולה על הפילניוס המקביל לו במחיר אבל זו רק דעתי האישית והסובייקטיבית ערב קריר :cool::cool::cool:
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
אין תגיות למאמר זה
הרשם לעדכוני האתר
Email: