חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

NAD 375BEE - מגבר גיבור במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

NAD 375BEE - מגבר גיבור במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
NAD 375 BEE - מגבר משולב במבחן NAD 375 BEE - מגבר משולב במבחן

דגם ה- 375 BEE של NAD מציג יכולת הנעת רמקולים מרשימה בהחלט, עם אופי צליל חם ובס מלא שמתאים בעיקר לסוגי מוזיקה מסויימים, בדקנו אותו לעומקו. ביקורת.


החברה

להבדיל מיצרניות רבות בתעשיית האודיו, חברת NAD נוצרה ממש מתוך לקוחותיה. היא נכנסה בשנת 1972 לשוק כחברה שנוסדה על ידי קבוצה של יצרנים, מפיצים ומאזינים שהקימו מיזם משותף.
 
NAD נתפסת בארץ כיצרנית מוצרים איכותיים ומוכרת ככזו גם בקרב אלה שאינם בקיאים בתחום האודיו היי אנד. NAD מעולם לא יצרו מוצרים אולטרא יקרים, אך היצרן הרוויח לעצמו שם של מותג איכותי.
אני נחשפתי אל השם NAD עוד בתקופת התיכון. מושא החלום שלי (אז) היה מגבר סטריאו של נאד והנפש חלמה על השם הנוצץ שיתנוסס בחדרי.

עיצוב מוצרי החברה שומר על עקביות במהלך השנים, העיצוב האופיני הביא את המותג למצב בו שגם אם לא יתנוסס לוגו החברה על המכשיר, מיד תזהו כי מדובר במוצר שלהם.
NAD מבחינתי מהווה את ה- "וולוו" של עולם ה- Hi-Fi, חזק איכותי אך האם גם לעיתים מפגין אופי שמרני מדי?

עובדות על NAD 375 BEE

טופולוגיה: טרנזיסטור.
הספק: 150W x 2 ב-8 ו-4 אוהם. ומסוגל לספק 500 וואט  ב-2 אוהם במצב "מגושר" (Bridge).
משקל: 18 קילוגרמים.
כניסות: 7 Line inputs כולל שתי כניסות Tape in וגם Main In, חיבור RS232 (לבית חכם) + IR.
יציאות: 2XTape Out, 2X Pre Out, יציאה לשני זוגות רמקולים.
היענות תדר: ± 0.1 dB (20 Hz - 20 kHz)
יחס אות לרעש: 102 dB

מבט בוחן

ה- 375 BEE הינו מגבר גדול עם מראה מרשים וחזות ששומרת על אותו עיצוב מוכר של מגברי החברה מזה שנים רבות, בצירוף נגיעות מודרניות.
רשימת החיבורים בצידו האחורי הינה ארוכה - NAD תמיד היו נדיבים בענין הזה.
מבט בחלקו האחורי של המגבר, חושף (משמאל לימין) כפתור הדלקה ראשי, כניסת חשמל על ידי כבל "קומקום", חיבורים לשני זוגות רמקולים A ו-B שניתן לברור את הפעלתן על ידי כפתור הנמצא בקדמת המגבר. ניתן לקצר את החיבור בין הזוגות (BRIDGE) ולהפוך אותו למגבר מונו המספק לא פחות מ-300 וואט ב-8 אוהם. שתי יציאות PRE OUT שבאחת מהן (PREOUT 2) ניתן לבחור את עוצמת האות בעזרת בורר שנמצא בסמוך ליציאה.

NAD 375 BEE


בנוסף, ישנן כניסות שונות בתצורת RCA + כניסות MONITOR המשמשות להקלטה, מעל כניסות ה-RCA ניתן למצוא מקום יעודי עבור יחידת פונו סטייג' (שמגיעה כתוספת) וחיבור הארקה לזרוע + הפתעה נעימה, ניתן לבחור בין דרגת הגברה MM ל-MC מה שמאפשר לשדך למגבר המשולב הזה כל ראש פטיפון קיים.

האזנה

הבחינה נפתחת ביחד עם אחת מהזמרות המוערכות ביותר כיום. מוסיקה ווקאלית דורשת מהמגבר לגלות מקסימום טבעיות ומיקרו דנמיות. ההקלטה המעולה שנשמע היא של EMMA KIRKBY בהוצאת BIS-SACD, זהו תקליטור שנקראMUSIQUE AND SWEET POETRIE .

כבר מהצלילים הראשונים מורגש כי מדובר כאן במגבר בעל צליל חם, אולי חם מידי. קולה של הסולנית ממוקם במרכז הבמה והפוקוס מעולה, הכלים סביבה ומאחוריה ממוקמים באופן ברור אך משהו קצת חסר. כלי הקשת העתיקים אינם מפורטים מספיק, חסרה לי התחושה של שערות הקשת חולשות על המיתר. קולה של אמה אינו חלק כפי שהוא אמור להישמע וחסרה לי מעט אווריריות. הצליל מרגיש מעט מקומפרס במיוחד בתחום הגבוה.

גבוהים: התחום הגבוה של ה-NAD  חם ומלא אך חסר מעט בפירוט, ישנה תחושה שהוא אינו "עולה" ממש גבוה וזה מקור ה"חמימות" שבו. יש לציין שלמרות החוסר המועט בפרטים בתחום הגבוה מדובר בצליל מאוזן ביחס לשאר התדרים.

NAD 375 BEE

מרביץ באלקטרוני

מכאן אני ממשיך לסגנון האלקטרוני, באופן עקבי אני משתמש ב- venetian snares בתקליט hospitality.


Venetianה- NAD 375 BEE מניע את רמקולים  בזלזול מוחלט כאילו הם לא ממש שם, הוא מתגלה כמהיר יחסית והתחום הגבוה שמקודם - במוסיקה וואקלית הרגיש מעט מאחור מביא למוסיקה הזו יתרון. ניתן להגביר עוצמה מבלי שהוא יגלה אפילו שמץ של חריפות. המגבר נשמע נעים למרות שהוא לא מהיר ברמה שמביאה את הלסת שלי לרצפה ולא ממש דינמי אך לעומת זאת הוא בהחלט חמים, עוטף ומציג את כל המחמאות הרומנטיות שקיימות בסגנון המוסיקה הזה.

מה שמאוד הרשים אותי היא עצם העובדה שה- NAD מצליח לייצר בס מאוד עמוק אך עדיין הדוק בסגנון המוסיקה הזה. הוא הזכיר לי לפרקים מגבר מנורתי חזק. מגבר כזה משודך לרמקול ניטרלי מהיר ואימתני מסדר למאזין יופי של תוצאה בסגנון המוסיקה הזה.

לא פוחד מרמקולים
אבל, מגבר חזק שכמותו לא ממש נבהל מרמקולים בעלי עכבה ממוצעת כמו ה-ASW שחוברו אליו, לכן, החלטתי בקטע הזה לבחון אותו על הרמקולים האישיים AURUM CANTUS – HARMINY שנחשבים לקשים להנעה. ואכן גיליתי כי מדובר במגבר שמצליח להניע גם את הקשים שבקשים, הוא התנהג בדיוק כפי שהתנהג עם ה-ASW והמעבר בין הרמקולים לא ממש "הזיז" לו.


אבל, לכוח הזה יש גם כנראה פשרות במקרה הזה. אמנם, הפרדת הצליל התגלתה כטובה, אך רמקול איכותי ויקר יחשוף את האופי המעט מתכתי שמציג ה- NAD בתחום התדרים הגבוה, במיוחד אם מדובר בטוויטרים חושפניים כדוגמת ריבונים. אני בהחלט חושש כי רמקול חושפני מידי, יציג את המגבר כפחות מוצלח, יחד עם זאת אני בהחלט לוקח בחשבון שאדם שרוכש את המגבר הזה ירכוש אותו בשילוב רמקולים עממיים יותר וחושפניים פחות. אי לכך אני מסיר דאגה מליבי.

בס: נשמע עמוק מאוד בתחום הנמוך וחזק באופן בלתי רגיל. בקטעים מהירים הוא מתגלה הדוק וברור מאוד. ישנה תחושה כי הוא מעט "צובע" את התחום התחתון, זה אומנם נחשב כ"לא מקובל" בקרב חובבי האודיו הוותיקים אך הצבע הזה שהוא מכניס בתחום הנמוך מוסיף המון לחוויה עצמה למרות שהוא מרחיק אותנו מה"מקור".

אני ממשיך בתזמורת סימפונית, Mozart ביצירה מספר 40 בהוצאה של NAXOS, היצירה הספציפית הזו הוקלטה בשנת 1988 באולם הקונצרטים של סלובקיה. המנצח הוא  barry wordsworth.
הכינורות במקרה הזה, אינם מרשימים בטבעיותם אך הפרדת הכלים טובה, התחום הנמוך אינו ברור במיוחד והכלים המסתובבים בטווח הזה אינם מופרדים באופן מספק, אני מוצא שהמגבר אינו מצליח להציג גוון צליל טבעי במידה שתרתק אותי, הבמה טובה, לא ממש עמוקה ולא רחבה במיוחד, אך תמונת הסטריאו טובה.

מיד: הפרדת הכלים במוסיקה קלאסית אינה מהמרשימות במיוחד, תחום האמצע מעט מתכתי לטעמי, הייתי שמח לעוד נופך של טבעיות.

בבדיקה עם מוסיקה של bebo & cigala בתקליט lagrimas negras fronta, בקטע שנפתח עם פסנתר חסר לי "גוף" של כלי הנגינה והתחום הגבוה במצילות היה מתכתי ולא טבעי. קולו של הסולן נשמע טוב אך לא טוב מאוד. הוא לא "יוצא החוצה" באופן משכנע.

NAD 375 BEE

נקודות ציון

שלט רחוק
נוח מאוד, עם ארגונומיה מעולה. ניתן ללמוד אותו תוך דקות אחדות ולהגיע לשימוש עיוור, עוצמת הקליטה מעולה וניתן להשתמש בו גם עבור שאר המוצרים של NAD.

מיקומים
ה- NAD 375BEE נוטה להתחמם בהחלט, מוכרחים להשאיר לו אוויר לנשימה.

התאמה
NAD 375 BEE Remote Controlמגבר משולב זה דוחף בהחלט רמקולים מדגמים רבים בטווח המחיר שלו ויותר. הוא כוחני וגיבור בהחלט. אני ממליץ לשדך לו רמקול יחסית סלחן (פחות שקוף) בכדי להסתיר את חסרונותיו. בנוסף, מכיוון שמדובר במגבר בעל גוון צליל חם (אפשר להגיד אפילו "כהה") רצוי ומומלץ לשדך לו רמקול שישלים אותו, כאלו שנוטים לצד ה"בהיר" יותר. איתם הוא ישמע הכי מאוזן שאפשר.

שיכוך
כמה שיותר, כך יותר טוב, על מעמד ה-"Pagoda Signature" שלי הוא נשמע במיטבו, במידה ואין מעמד מדופלם ברשותכם רצוי בהחלט לשכך אותו בעזרת ספייקים, פלטות שונות או כל אביזר מתאים אחר.

סיכום

אין ספק כי נתקלנו כאן במגבר "גיבור". הוא החזק שבחבורה, זה שקוראים לו כאשר אין ברירה והתקציב אינו מאפשר יקרים ממנו. הוא מחזיק בידו כל רמקול (גם מדגמים תובעניים במיוחד) בזלזול.

מצד שני, הוא אינו מצליח ליצר צליל טבעי באופן משכנע ורמת הפירוט לא תמיד מגיעה לרמה הגבוהה ביותר. אופיו חם, חם מאוד, בחיבור עם רמקולים מהמשפחה הבהירה, מגבר ה- NAD 375 BEE ינגן כהלכה וייסב הנאה מרובה למאזין, אך שילוב עם רמקולים חמים באופיים עלול להיות בעייתי.

אז אם התקציב דל והרמקול מבקש עוד כוח אין ספק שהמגבר הזה מהווה פיתרון טוב, יותר עבור חובבי האלקטרוני והפופ שמחפשים עוצמה והרבה, פחות עבור חובבי הג'אז והקלאסי.

מחיר: 8,990 ₪
אחריות: טופ אודיו

מערכת הבדיקה:

רמקולים – ASW GENIUS 300
נגן דיגיטלי – ORIGINAL 2008 MK2
פטיפון – RPM 1
כבלים אינטרקונקט - acoustic zen wow
כבלים רמקול - acoustic zen hologram

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (35 תגובות פורסמו):

avatar
tomerz 1970-01-01 02:00:00
מחיר המחיר שבמבחן איפו ניתן להסיג אותו באיזו חנות (lol)
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
צודק... הספרה 5 הוחלפה ב- 8....
avatar
mokes 1970-01-01 02:00:00
אחלה ביקורת - מאוד לעניין. הבעלים של NAD מחזיקים גם ב-PSB, שידועים באופי ניטרלי בעיקר, אז ההתאמה לרמקולים ניטרליים לא מקרית. ב-CES ה-375 הודגם עם PSB Imagine T, והסטאפ הזה, די עממי במחיר, נתן בראש לסטאפים יקרים בהרבה. אופס - תיקון טעות - המחיר עממי בארה"ב ולא בארץ.... $1300 ל-375 רחוק מדי מ-9000 ש"ח....
avatar
עמית 1970-01-01 02:00:00
המחיר שמופיע הוא מחיר מחירון, בקנייה המחיר שונה. החבר שלי רכש את האח הקטן יותר, הc355 מגבר נפלא ובעל תמורה עצומה למחירו,גם המגבר הזה המחירון שלו בסביבות ה5000 ש"ח אך בקנייה עלה 2900 ש"ח.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אחלה ביקורת - מאוד לעניין. הבעלים של NAD מחזיקים גם ב-PSB, שידועים באופי ניטרלי בעיקר, אז ההתאמה לרמקולים ניטרליים לא מקרית. ב-CES ה-375 הודגם עם PSB Imagine T, והסטאפ הזה, די עממי במחיר, נתן בראש לסטאפים יקרים בהרבה. אופס - תיקון טעות - המחיר עממי בארה"ב ולא בארץ.... $1300 ל-375 רחוק מדי מ-9000 ש"ח.... במה הוא היה טוב יותר מסטאפים יקרים בהרבה, ואיזה סטאפים?
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
נמר שמתי לב שאין חיבור הארקה בקומקום?
avatar
yairf 1970-01-01 02:00:00
אם יש משהו טוב שאפשר לאמר על החברה הזו זה העקביות שלה - המוצרים לא מתחלפים כל חודשיים, ותמיד אתה יודע למה לצפות - מבחינת אופי הסאונד, איכות גימור ותמורה למחיר.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
יאיר אני חייב להגיד שאם יש דבר שאני לא אוהב בהם זה העיצוב. אבל זה ללא ספק טעם אישי.
avatar
yairf 1970-01-01 02:00:00
וגם העיצוב עקבי :)
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
מבחינת איכות גימור לא נראה לי יותר מהימאהה בן ה15 שיש אצלי. אמנם זה רק לפי תמונות. אבל לפי תמונות למשל אם אני משווה אותו לארקם שלי שעולה פחות ממנו. רמת הגימור בארקם גבוהה יותר.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
"אם יש משהו טוב שאפשר לאמר על החברה הזו זה העקביות שלה - המוצרים לא מתחלפים כל חודשיים, ותמיד אתה יודע למה לצפות - מבחינת אופי הסאונד, איכות גימור ותמורה למחיר." נכון מאוד (Y). תומר
avatar
mokes 1970-01-01 02:00:00
במה הוא היה טוב יותר מסטאפים יקרים בהרבה, ואיזה סטאפים? דוגמא בולטת היה החדר של ג'ון דבור, שפשוט כל מה שהושמע שם נשמע רזה ומשעמם לעומת החדר של NAD/PSB. אני לא זוכר את ההגברה שלו שם, אבל ברור שהיא עלתה הרבה מעבר ל-$1300... בסדרי גודל. דבור גם בחר להשמיע מוזיקה שתדגיש את הרמקולים שלו - שמעתי שם את אלה פיצג'רלד, אנסמבלים קטנים, וכו' והאמת שלא התרגשתי, היה לי סטרילי שם. באמת שניסיתי להנות אצלו, אבל יצאתי מאוכזב (למרות שג'ון נראה אדם מאוד נחמד והציע בירות, זה היה די בסוף היום). להיות הוגן, קשה להשוות חדר מול חדר כשבכל חדר מושמעת מוזיקה שונה. בחדר של NAD/PSB השמיעו מגוון רחב - אני זוכר את סטיבי ריי וון ולא רק מוזיקה יותר "סטרילית" לבדיקת דיוק הציוד. NAD/PSB גם נשמעו נהדר וגם לא פחות חשוב "כייפי", מה שלא היה בכל החדרים לדעתי, ורוב החדרים החזיקו ציוד יקר בהרבה. היה הרבה סינרגיה בין ה-375 ל- Imagine T, זאת אומרת שזה נשמע כמו הרבה יותר מ-$3300. אגב - מול הסטאפ הזה היה גם את אחד ממגברי ה-M של NAD עם PSB Synchrony, שזה כבר סט של בערך $10K. בעוצמות ווליום שהיו שם (בינוני) אני לא אגיד שהסט היקר היה יותר טוב.
avatar
mokes 1970-01-01 02:00:00
ידידי. איזה רמקול ג'ון דבור הציג בתערוכה כשאתה היית ועם איזו הגברה. זה היה רמקול שעדיין לא נמכר לדעתי, אם אני זוכר נכון הוא קרא לו "אורנגוטנג". את ההגברה אני באמת לא זוכר... אבל זה לא היה סטאפ זול, בוודאות. לא שהרמקולים של דבור יקרים יחסית להרבה ציוד שהוצג שם.
avatar
mokes 1970-01-01 02:00:00
כבר אמרתי את מה שאני זוכר. אני מניח שאם תחפש מספיק ברשת תמצא יותר פרטים לגבי CES האחרון. בכל מקרה מדובר בטעם אישי, לא התלהבתי ממה ששמעתי אצלו למרות ציפיות גבוהות (ואולי בגלל הציפיות הללו....). לטעם שלי NAD/PSB היו יותר טובים מדבור + מגבר היי אנד שאינני זוכר אותו, בהדגשה שמוזיקה שונה בשני החדרים היה חלק מהעניין, לא מדובר בבקורת השוואתית. הפואנטה שלי: NAD/PSB היו צמד סינרגטי מאוד, VFM גבוה מאוד (במחירי ארה"ב), פשוט נגנו מוזיקה ללא פוזה - מזה התלהבתי ומדבור לא, לפחות לא בהזדמנות זו. אשמח להווכח שאני טועה לגבי הדבור, הוא באמת הרדים אותי עם אלה פיצג'רלד אחרי יום עבודה ארוך שלי :-) אין לי שום דבר נגד דבור (ההפך - אני בעד יזמים כמוהו), אני אשמח לעוד האזנות, מהראשונה לא התרשמתי יותר מדי.
avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
בקיצור מי שרוכש? לא מתבאס אחרי שנה שיש דגם מעוצב יותר וגם העיצוב עקבי :) אכן צודק. (Y)
avatar
mokes 1970-01-01 02:00:00
העיניין הוא ממש לא הדבור, העיניין הוא השילוב של NAD ו-PSB. אני מכיר את NAD, אני מכיר את PSB ואני מכיר את דבור. את שלושתם אני מכיר ממש טוב, אבל ממש. לא יכול להיות שהשילוב הזה יכול להפיל שילובים יקרים כמו שציינת במיוחד כאשר ב-CES האחרון הציגו עם אלקטרוניקה ברמה מטורפת. אגב. חוץ מהדבור שהוצג שם, מאיזה עוד מערכות ה-NAD עם ה-PSB היה טוב יותר לדעתך? כבר אמרתי שה-375 ו- Imagine T היו לא פחות טובים ממגבר M ו- Synchrony בווליום סביר, בשליש מחיר, אצלי זה נחשב יותר טוב. לגבי עוד מערכות - אני פשוט זוכר את הרושם העיקרי שהסטאפ הזה נתן VFM חריג בתערוכה, בהשוואה לעוד כמה דברים ששמעתי (כולל הסט של דבור). זה לא ששמעתי המון דברים, כמעט כל הזמן הייתי באלקטרוניקה ולא באודיו (מיקום אחר בווגס). בקיצור זה מתקשר לשרשור אחר שלך - "כמה כדאי לשלם" - במקרה הזה אם תשלם $3300 בארה"ב זה יתן הרבה בהחלט. במחיר של ה-375 כפי שפורסם בכתבה פה אני מאמין שיש מציאות טובות ממנו בארץ.
avatar
asimo 1970-01-01 02:00:00
האם C375 חם לנמר כחובב ציוד הגברה NAD שנים רבות, התחלתי ברסיבר האגדי 7020, היה לי עניין רב לקרוא את הביקורת על התוצר האחרון של החברה בתחום ההגברה, C375 נכון לעתה אני משתמש בתשלובת C270 C162 NAD עם רמקולים JAMO C803 המקור בא ממחשב MAC MINI בתיווך V-dac של MUSICAL FIDELITY ואני מאזין בעיקר למוסיקה קלאסית אני מסכים איתך שהסאונד של NAD באופן כללי הוא חם. אולי היתה זאת אחת מהסיבות להצלחה שלהם בעבר, בעיקר מול המגברים והרסיברים היפנים הזולים של השנים ההם שהיו קרים וצורמנים למרות נאמנותי רבת השנים ל NAD פזלתי לא פעם למגברים ה "גזעיים" או מגברי מנורות בעיקר ממקור בריטי כמו QUAD , CREEK , SUGDEN , אך מסיבות בלתי מוסברות המשכתי עם NAD מה גם שהקומבינציה הנוכחית שלי C162 C270 כלל לא רעה והנה הופיע המגבר החדש C375 שאמור היה להיות תשובה של NAD למגברים שהזכרתי, ברמת המחיר שלא אופיינית למגברי הסטנדרטיים והזולים יחסית שלהם. קראתי ביקורות במגזינים אחדים בעולם הגדול, STEREOPHILE שיבח מאוד, אבל לא כולם. ומה נשאר לעשות, מבחן שמיעה האזנתי למכשיר עם הרמקולים שלי ודווקא התרשמתי כי המגבר הזה הרבה יותר ממוקד, מדויק, ופחות "חם" מהתשלובת הנוכחית שלי, למעשה הפריעה לי קצת הקפיצה הגדולה במחיר מול C372 קראתי בעבר סקירות אחדות שלך ובדרך כלל נטיתי להסכים איתך, וגם נוכחתי במשקל שאתה מייחס למוסיקה קלאסית בבדיקת מערכות קול ולכן אשמח לקבל את הערותיך והשגותיך  
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
תודה ידידי. מהם שאר רכיבי המערכת שלך?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
נמר, אני לא ממש מבין מה הבעיה בחוויה שהביא mokes, לפי איך שתארת את ה- DEVORE בביקורות שפרסמנו, אז בהחלט יתכן שהסט של NAD ו- PSB עלה עליו בהדגמה של מוזיקה קצבית ורווית בס.
avatar
asimo 1970-01-01 02:00:00
לנמר, הרכב המערכת אולי לא הבחנת אבל ציינתי אותה בהודעתי: מקור: מחשב MAC MINI העליתי את כל הדיסקים למחשב בפורמט Apple LossLess V-dac MUSICAL FIDELITY הגברה: NAD C270 C162 רמקולים: JAMO CONCERT C803
avatar
mokes 1970-01-01 02:00:00
נמר, אתה מתאר רמקולים מאוד ישנים - PSB Stratus Gold אם אינני טועה זאת סדרה מלפני 20 שנה בערך. אשמח לשמוע את דעתך על הסדרות העכשוויות, ספציפית ה- Imagine ו- Synchrony, אני לא בטוח שתתן תיאור דומה. שמעת אותם? אגב, אשמח לשמוע על מגבר עם צליל טבעי, ניטרלי, מדויק, מהיר, וכו' שגם יכול לדחוף את רוב הרמקולים בקלילות, ברמת מחיר לא רחוקה מה 375. לגבי החוויה שלי - לא נפלתי בשום פח של התרשמות מבסים מודגשים, זה ממש לא הטעם שלי וגם אל תחשוב שזה מה שהם ניסו להציג בתערוכה. אני לא מתיימר לנסיון של חלק מהחברים פה, אבל אני גם לא לגמרי חירש :-) אי אפשר להגיד על הרמקולים של PSB היום שהם מנופחים, זה ממש לא נכון. גם לא הייתי מתאר את ה-375 כמנופח, חמים מעט כן, אבל במידת טעם ולא שקם אלקטריק חס וחלילה.
avatar
mokes 1970-01-01 02:00:00
נמר, אז אתה בעצם אומר שהדבור הוא במוצהר רמקול לנישה מסויימת שעבורה הוא יתן VFM גבוה?
avatar
mokes 1970-01-01 02:00:00
אז זה מסביר את הרושם שלי :-) הטעם שלי (רדיוהד, פינק פלויד, מיילס דייויס, דלתות.... וגם קלסי ואקוסטי לעתים) זקוק לציוד אחר.
avatar
איל פור 1970-01-01 02:00:00
רמקולים אז זה מסביר את הרושם שלי :-) הטעם שלי (רדיוהד, פינק פלויד, מיילס דייויס, דלתות.... וגם קלסי ואקוסטי לעתים) זקוק לציוד אחר. מדובר במוזיקה לא בעייתי שגם רמקולים מדפיים נמעבירים היטב. השאלה היא מה המאזין מעדיף - ובתחומי המחיר האלה חייבים לעשות את הפשרה הזאת - פירוט טבעיות ואינפורמציה או כמות גדולה של באס שאינו מדויק במיוחד. אגב, MOKES, איזה עוד מערכות שמעת בתערוה? מדבריך השילוב של NAD ו - PSB היה טוב יותר מהרבה מערכות יקרות - פרט קצת שנתרשם.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
חברים, אם אתם רוצים לדבר על ה- DEVORE, אתם מוזמנים לפתוח על כך שרשור אחר. השרשור הזה מוקדש לתגובות על סקירת ה- NAD, נא להתמקד בכך. זה גם לא שרשור על החוויות של mokes בתערוכה, גם זה ענין לשרשור אחר. תודה.
avatar
mokes 1970-01-01 02:00:00
שלום אייל, לענות לשאלתך אז אני מניח שרוב קוראי פורום סטריאו (אני מניח בניגוד לרוב "העם") יעדיפו טבעיות, וזה מה שאני גם מעדיף. פשוט אולי דבור בחר להדגיש דברים מסוימים בתצוגה, ואוזניי חיפשו משהו אחר. בחדר של PSB שמעתי "יותר", שוב בהדגשה למה שאני "חיפשתי" כנראה, וגם זה (מודה) במעט זמן. אגב, אני קורא לו החדר של PSB מכיוון שפול ברטון היה שם, כמו שג'ון דבור היה בחדר שלו, והיה מרענן לראות אנשים כאלה שללא ספק משקיעים את נשמתם בעבודתם, או יותר נכון - אומנותם. בהמשך לשאלתך אני לא הסתובבתי בתערוכת האודיו הרבה, היה מעבר די חטוף, והיו דברים שאהבתי יותר ופחות. אני אציין את Peachtree שגם הרשימו אותי, עשו הדגמה מעניינת, הממיר שלהם באמת טוב. גם Naim הציגו דברים מעניינים. שתי החברות מסתכלות על שילובים של הזרמת מדיה, עם גישות שונות וכמובן ברמות מחיר אחרות (אולי נפתח פה עוד דיון על ערך לכסף.....)
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
ואני, דווקא בתור אחד שגם שמע את החדר של DEVORE בתערוכת CES, מסכים עם ההתרשמות, הסטאפ שהוצג שם, התאים מאוד למוזיקה "אינטימית" ולא ממש לסגנונות מוזיקה אחרים. את ה- PSB / NAD לא שמעתי, אבל אני יכול להבין את החוויה.
avatar
mokes 1970-01-01 02:00:00
אני מסכים עם ליאור - זה לא לנושא השרשור, אבל אני לא מתאפק: אשמח לשמוע את Whole Lotta Love בווליום מתאים לשיר בדבור :-) אפשרי להתלהב מזה? ת'אמת....
avatar
איל פור 1970-01-01 02:00:00
אפשר <נערך>
avatar
KOOKE 1970-01-01 02:00:00
רק הערה קטנה לדעתי, ה silverline שונה מאד באופי הצליל שלו משאר הליין של NAD . שלמה
avatar
asimo 1970-01-01 02:00:00
לנמר, המשך ואיך אתה מתרשם מהשילוב הזה? שאלה טובה, תמיד רוצים יותר, אפילו כשלא יודעים מה העברת הדיסקים למחשב היתה החלטת נוחות ולא שיפור אודיופילי, אני מאמין שבפורמט APPLE LossLess אין ירידה באיכות והכל תלוי בממיר DAC שנבחר אני מעריך שהמערכת שלי קצת חמה אולי לפעמים יותר מהנדרש אך לאחר חווית סטריליות של רמקולים SF CONCERTINO אני מעדיף את הנוכחית מרשמיי בהאזנה ל NAD C375 נראה לי שהוא יותר אנליטי, ממוקד, ומפורט, מהתשלובת NAD C270 C162 שיש לי כעת אבל , ברמת המחיר הנדרשת עבור המגבר NAD C375 יש מספר אלטרנטיבות אחרות לא פחות מענייניות, אין לי כל כך כח לבדוק אותם
avatar
liorms 1970-01-01 02:00:00
רק הערה קטנה לדעתי, ה silverline שונה מאד באופי הצליל שלו משאר הליין של NAD . שלמה +1 מאפיינים שונים לגמרי - זה בעצם GRYPHON CLONE...
avatar
m-g 2010-02-03 19:40:59
מעניין יהיה לעשות השוואה מול המגבר של דנון PMA2010AE
avatar
בעז 1970-01-01 02:00:00
אני מעוניין לרכוש מגבר חזק יותר מהנוכחי שלי (325 BEE). חשבתי על ה 375, אבל הוא מתומחר מאד מוזר... 1300$ לא מתורגם ל 9500 שקל בשום אופן.
avatar
gurgen 1970-01-01 02:00:00
כנס לפיוז אתה תהיה מופתע מהמחיר שהם נותנים על מגברים של nad כולל 375.בהצלחה
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: