חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

ארנולד שוורצנגר בעד טלויזיות LCD חסכוניות | טלויזיות & וידאו | כתבות | ראשי

ארנולד שוורצנגר בעד טלויזיות LCD חסכוניות

גודל אות: Decrease font Enlarge font
מסכי LCD חסכוניים בקליפורניה מסכי LCD חסכוניים בקליפורניה

מי שמתכנן לרכוש בקליפורניה מסך גדול של פלזמה או LCD בשנה הבאה, צריך להתחיל לדאוג.


חוקי קליפורניה הנוגעים בנושא צריכת חשמל של מסכי טלויזיה, יכנסו לתוקף ביום הראשון של שנת 2011, הם מחמירים ביותר ותקפים למסכים בגודל של עד 58 אינטש.
החוק מתייחס לשני מצבי הפעלה של המסך:
ראשית, כאשר המסך נמצא במצב  Stand By (כבוי לאחר פקודה מהשלט) מותר לו לצרוך מקסימום של 1 וואט.
אבל, מה קורה בזמן הפעלה? במקרה הזה, חוקי קליפורניה יחייבו את יצרניות המסכים להוריד את צריכת החשמל בשליש שלם ובשנת 2013, המספר יקפוץ ל- 49% ביחס לצריכת החשמל הממוצעת כיום!

בפועל, מסכי LCD ופלזמה בגודל 42" יוכלו לצרוך עד מקסימום של 183 וואט בשנת 2011 ו- 115 וואט בשנת 2013.

נכון להיום, ידוע כי יש כבר 1,000 דגמי טלויזיות קיימים שמתאימים לתקנות שנת 2011 וכ- 300 מסכים שמתאימים אף לתקן המחמיר יותר של שנת 2013.

שוורצנגר בעד

מושל קליפורניה – ארנולד שוורצנגר הינו תומך נלהב בתקנות החדשות ומצהיר כי הן ממקמות את קליפורניה כמובילה עולמית במאבק למען עולם ירוק יותר.


לטענת המחוקק, הצרכנים עתידים לחסוך לא פחות מ- 8 מיליארד דולר בחשבונות חשמל בעשר השנים הקרובות וזאת בזכות רכישת טלויזיות חסכוניות בלבד!
כצפוי, איגוד חברות האלקטרוניקה הבידורית (מייצג כ- 2,000 חברות), מתנגד למהלך וטוען כי הוא ימנע מתושבי קליפורניה גישה למסכים בטכנולוגיות החדשות ביותר.

גם הממשל המקומי צפוי להפסיד במובן מסוים, הערכות מדברות על הפסד של כ- 50 מיליון דולר במיסים, בגלל הפסקת מכירת דגמי טלויזיות LCD ופלזמה מדגמים "בזבזניים" בחנויות מקומיות ומעבר לרכישה דרך אינטרנט מספקים במדינות אחרות של ארה"ב.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (0 תגובות פורסמו):

כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
lcd
הצבע לכתבה
5.00
הרשם לעדכוני האתר
Email: